Cigihez kapcsolodó minden

BlackForce

Állandó Tag
Állandó Tag
2003 végén letettem a dohányt,és azóta többet nem gyujtottam rá,aminek kimondottan örülök,de néha még mindig rámtör a megszokás hangja,hogy nem is volna rossz rápöffenteni.
 

Loko82

Állandó Tag
Állandó Tag
13 éve dohányzom (most 26 vagyok)
szeretek dohányozni ugyanakkor tudom hogy vagyis tudatosítom magamban hogy lassan eljön az utolsó szál cigeretta napja is........
 

Lawson

Állandó Tag
Állandó Tag
Statisztikára alapozni olyan mint, hogy hány % a rózsaszín elefánt megjelenése az ablakom előtt. 50%. Vagy megjelenik vagy nem.
 

formica

Kitiltott (BANned)
Statisztikára alapozni olyan mint, hogy hány % a rózsaszín elefánt megjelenése az ablakom előtt. 50%. Vagy megjelenik vagy nem.

Nem értelek. (?) A te példád sántít.
Ha csak az 1%-a igaz a statisztikának, akkor is katasztrofális a helyzet. Csak erre akartam utalni, nem a statisztika valóságtartalmával van a probléma, hanem ami mögötte van.
 

Lawson

Állandó Tag
Állandó Tag
Az én példám azért sántíthat, mert szándékosan felnagyítottam, hogy olyan adatokat próbálunk leszűrni a statisztikákból, amiknek sokszor a valósághoz az ég egy adta világon semmi köze.
Munkám során sokszor megkövetelik a statisztikai adatokat, amelyeknek nem tagadom, informális jellegét használva bővül látókörünk, de hogy ezekre alapozni, botorság.
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Abba még senki sem gondolt bele, hogy a dohányzás tömeges abbahagyása, nem csak az emberek egészségi állapotára lenne hatással, de egyéb hatásai is lennének. A dohány termesztők, felvásárlók, feldolgozók, terjesztők közül sokan munkanélkülivé válnának, a jövedéki adó jelenős bevétele komolyan csökkenne, de az egészségügyi kiadások még sokáig maradnának. (Orvosi véleményt hallottam, mely szerint 15 év kell, hogy elmúljon a dohányzás káros hatása.)
A dohányzásból (mint a szeszes italokból), jelentős bevétele van az államnak. A jövedéki adó bevezetése előtt már a cigaretta önköltségi ára huszada volt kb. a bolti árnak, azóta ez az arány jelentősen növekedett. Ha még hozzászámoljuk azt is, hogy mennyi adót be azok, akik a termesztéstől az értékesítésig dolgoznak a rendszerben, vagy csak hasznot húznak belőle, és azt is, hogy adófizetőből hányan válnának segélyezetté, akkor még elgondolkodtatóbb.
Én az előbbiekkel csak azt akarom mondani, hogy egyoldalúan nem szabad semmit sem megítélni. Tiltakoznak az új beruházások ellen sokan, amit kimutatottan környezetkímélő módon hajtanának végre, és sok munkahelyet teremtenének olyan helyen, ahol jentős a munkanélküliség, felhasználnának olyan anyagokat, amik veszendőbe mennének, sőt veszélyes hulladékok lennének. Nem fogadjuk el az atomerőműveket, pedig sokszoros biztosítással építik, és sokkal olcsóbban állítják elő az energiát, de tiltakozunk az energia áremelések ellen is. Megakadályoztuk a Bős-Nagymaros erőművet, mert környezetkárosító, most nagyobb a kár, mintha megépítettük volna.
Nem szabad semmit, csak az egyik oldalról nézni!
 

Meleronnn

Kitiltott (BANned)
....eszembe jutatta ez a topic, hogy 3 éves koromban szívtam bele egy cigibe...anyám adta a kezembe....szomszédnőset játszott velem és ....elképesztő hatásos volt......beleszívtam és egy életre elment tőle a kedvem.........úgy látszik ez nekem egy jó módszer volt...

szépet jót
 

ugros

Állandó Tag
Állandó Tag
A dohányzók életükből átlagosan 8 évet veszítenek el a cigaretta miatt. A méreganyagok számos szövetet károsítanak, a füstölés több rákos megbetegedés közvetlen és közvetett kiváltója. Az utóbbi évtizedekben a nők között mintegy 30 százalékkal nőtt a dohányosok száma, a fiatalok pedig egyre hamarabb szívják el első cigarettájukat, és átlagosan 17,9 éves korban, azaz még felnőtté válásuk előtt rendszeres dohányossá válnak. A statisztikák szerint a rendszeresen rágyújtók közel egy évtizeddel rövidebb életre számíthatnak.

1. A dohányzás a szív- és érrendszeri betegségek kockázati tényezője.
2. A tüdő-, a gége-, a szájüreg-, a nyelőcső- és a hólyagrák egyik rizikófaktora a dohányzás.
3. A dohányzók között gyakoriak az idült légúti betegségek.
4. A dohányzók között gyakori a fekélybetegség.
5. A dohányos cukorbetegeknél gyakoribbak a szövődmények.
6. A dohányzásnak szerepe van a szemtünetekkel járó pajzsmirigybetegség kialakulásában és a kórfolyamat súlyosbodásában.
7. A dohányzás gyengíti az immunrendszert.
8. A dohányzás kedvezőtlen hatással van a gondolkodásra.
9. A dohányzók több gyógyszert fogyasztanak, mint a nemdohányzók, mert a dohányzó betegeknél az egyes gyógyszerek anyagcseréje a szervezetben gyorsabb, és a fokozott átalakulás következményeként hatékonyságuk rosszabb, mint a nemdohányzók esetében.
10. A dohányzás szerepet játszik a mozgásszervi betegségek közül a combfejelhalás kialakulásában, valamint más, több ízületet érintő idült folyamat fellobbantásában, ezen állapotok súlyosbodásában.
11. A dohányzás rossz leheletet, ínygyulladást és fogágybetegséget okoz.
12. Az erős dohányzás az időskori vakság egyik okozója.
13. A dohányzás a csontritkulás egyik rizikófaktora.
14. A dohányzás csökkenti a szervezet C, B-1 és B-6 vitamin szintjét.
15. A dohányfüstös környezet a nemdohányzók egészségét is veszélyezteti.
16. A dohányzó férjek nemdohányzó feleségei között gyakoribb a tüdőrákos megbetegedés, mint a nemdohányzó férjek nemdohányzó feleségei körében.
17. A dohányfüst súlyosbítja a szívbetegek panaszait, növeli a szívinfarktus-halálozás kockázatát.
18. A dohányzás impotenciát okozhat.
19. A dohányzás gátolja a fogamzást.
20. A dohányzó terhes nő veszélyezteti saját és a születendő gyermeke egészségét.
21. A terhesség alatti dohányzás következményeként gyakoribb a magzati halálozás, a vetélés, a koraszülés és a szülés körüli halálozás.
22. A terhesség alatti dohányzás a magzati fejlődés visszamaradását idézi elő: kisebb lesz az újszülöttek testsúlya, testhossza, fej- és mellkörfogata.
23. A szoptatás alatti dohányzás károsítja a csecsemő egészségét, az anyatejjel a dohányfüst méreganyagai bekerülnek a baba szervezetébe.
24. A terhesség alatti dohányzás a születendő gyermek értelmi fogyatékosságának lehet az okozója.
25. A terhesség alatt dohányzók újszülöttei körében gyakran észlelhető légúti megbetegedés.
26. Az apa dohányzása a károsodott ondósejtek miatt növeli az utódok rákos megbetegedésének a kockázatát.
27. A dohányzó terhesek újszülöttei között gyakoribb a megnagyobbodott pajzsmirigy.
 

Talpapi

Állandó Tag
Állandó Tag
Le lehet tenni, én is dohányoztam 25 évig, de már 9 éve leszoktam.
Ott tartok már hogy ha valaki rágyújt a közelemben akkor én próbálom kikerülni a füstöt..
 

Marcsi1961

Állandó Tag
Állandó Tag
Persze, le lehetne tenni. De szerintem csak fokozatosan. :) Nálunk most kitiltották az egész irodaházból és száműzték eme eléggé el nem ítélhető tevékenységet a francba, egy kb. 15 perc alatt megközelíthető helyre, viszont mindenhol propagálják a gyaloglást illetve a lift eliminálását. Nos, én a nyolcadikon dolgozom. Mindennel egyetértek. Gyalog le a nyolcadikról el a a világ végére ott gyorsan elpöfékelni amit el kell, majd vissza, természetesen gyalog fel a nyolcadikra... Jelenleg még élvezem és napi hatnál tartok munkaidőben. :)
 

Mesticia

Állandó Tag
Állandó Tag
Tudtátok hogy a ruhán több nikotin rakodik le mint a mit koca dohányosként beszívunk? S ha izzadunk a ruhánkról a bőrünkön keresztül felszívódik a mi szervezetünkbe a nikotin és még ki tudja mi minden van benne s az károsabb mint a koca dohányzás.
S ha egy csecsemőt veszel dohányos ruhában kézbe? A csecsemő bőrén át az idegrendszerébe jut a nikotin és idegi eredetű betegségekkel nő fel a gyerek bár a közelében nem szívták a cigarettát......
 

Mesticia

Állandó Tag
Állandó Tag
Leszokás csak akarat erő kérdése. Aki gyenge az nem is fog tudni leszokni. édesapám 30 év után azt mondta no mostantól nem szívok cigarettát. 25 éve nem szívja.
 
Oldal tetejére