Fűben fában orvosság

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia serferi!

Túl vagyok már minden ilyesmin, jártam orvosnál, természetgyógyásznál, akupunkturával is próbálkoztam, de a probléma csak megmaradt.
Gondoltam hátha van valakinek személyes tapasztalata is amit szívesen megoszt velem. Szoktam mondani, hogy akinek nem volt migrénje, adjon hálát a jó istennek, mert ez egy átok, ami mindeig-mindig visszatér és munkaképtelenné teszi az embert napokra. :sad:

Üdv:
Vera


Talán ez segít...

A mágnesterápia története
A mágnesterápia olyan gyógymód, amely nemrégiben terjedt el világszerte, bár a mágnesesség terápiás célú felhasználása korai idokre tekint vissza.

Galenus görög származású római orvos feljegyezte, hogy már Kr.e. 200-ban használták a mágnesességet jótékony hatása miatt. Ali Abbas perzsa orvos Kr.u. 1000 körül mágnesességgel gyógyította a görcsöket és a köszvényt.

A XVI. Században Paracelsus, svájci orvos mágnesekkel gyógyította a sérveket, köszvényt és a sárgaságot. 1600-ban William Gilbert, I. Erzsébet udvari orvosa kiadta híres De Magnete címu muvét, amiben az Erzsébet-korig összegzi a mágnesességrol megszerzett ismereteket és tanúsítja a mágneseknek a betegségek kezelésében szerzett érdemeit. A XVIII. Században Franz Anton Mesmer német orvos volt a tudósok hosszú sorában az elso, aki azt állította, hogy a mágnes tulajdonságai minden betegségre jótékony hatással vannak. 1954-ben Linus C. Pauling amerikai kémikust Nobel-díjjal tüntették ki a hemoglobin mágneses tulajdonságainak felfedezéséért. Ma már bizonyítást nyert, hogy a vér vastartalmán keresztül a mágneses tér felelos azért, hogy a vérben Iévo hemoglobin mennyi oxigént szállít. A régi egyiptomiak, Kleopátra és a kínai császárok csodagyógymódjáról, a mágneses terápiáról már számos tanulmányban leírták, hogy jól használható az érbetegségek, reumatikus problémák, neurológiai és izületi betegségek kezelésében. Azonban az orvoslás más területein is sikeresen alkalmazzák.

Hollandiában és Magyarországon krónikus betegségben _ például Parkinson-kórban _ szenvedő betegeknél látványos javulást értek el. Az egyik görög egyetem kutatócsoportja tanulmányaiban beszámolt arról, hogy hiperaktív, figyelemhiányos a feladatokra nehezen koncentráló gyermekeknél is jó eredményeket értek el mágnesterápiás kezeléssel. Már pár hetes kezelés után jelentos változás következett be viselkedésükben. Dr. Kyoichi Nakagawa, a tokiói Isuzu Kórház igazgatója több mint húsz évig kutatta a mágnesesség élo szervezetekre gyakorolt hatását, és felfedezte, hogy a mágnesesség hiánya egyre több embernél egyes orvosi rendellenességek oka lehet.

A mágnesterápia sikeres alkalmazása Európa, Ázsia és Észak-Amerika szerte ismert, a mág-nesterápiával gyógyítottak száma napjainkban világszerte több mint százmillió embert jelent.


Miért szükséges a mágnesterápia alkalmazása? Miért szükséges a mágnesterápia alkalmazása? A mágneses tér létfontosságú az emberi szervezet számára, de a civilizáció fejlődésével az ember létre hozott maga körül különböző szigetelő anyagokat, mint pl.: vasbeton, villamos áram, mesterségesen megépített vízerek/vízvezetékek/, amelyekkel nagy mértékben szigeteli és deformálja az élő szervezet számára nélkülözhetetlen mágneses teret. Az optimális földmágnesesség hiánya szerepet játszik abban, hogy kialakultak különböző civilizációs betegségek, pl.: reuma, szív-és érrendszeri problémák, alvászavar, általános fáradság stb. A problémák kiinduló pontja lehet a rossz minőségű, oxigénhiányos vér. A vér vastartalmának megfelelő átmágnesezettsége növeli a vérben szállított oxigén mennyiségét és lehetővé teszi a salakanyagok gyorsabb kiürülését is. A mágnesterápia sikeresen alkalmazható fejfájások, migrén, asztma, csontritkulás, reuma, izületi gyulladások, gerincfájdalmak, lumbágó, isiász, köszvény, gerincsérv. általános fájdalmak, vérellátási és keringési zavarok, vérnyomás problémák, izomgörcsök, hideg végtagok, visszérfájdalmak, lábszárfekély, sebgyógyulás és hegesedés, alvászavarok, fáradékonyság, depresszió esetén. Használható rehabilitációs kezelések kiegészítéseként is, pl.: töréseknél, izomfájdalmaknál.
 
B

bea80

Vendég
Akác:

előfordulás:
egyike a legközönségesebb növényeknek.
felhasználható részei: a virág
hatásai: enyhe görcsoldó, vizelethajtó

Fekete áfonya:


előfordulás: erdei fenyvesekben, bükkösökben található
felhasználható részei: a levél és a termés egyaránt
hatásai: termések: összehúzó, antibakteriális és
a hajszálerek törékenységét csökkentő hatás
levelek: a vércukor-szintet csökkentik
 

zsuzsuci

Új tag
Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre az oldalra, én sem vagyok híve a gyógyszereknek, sokkal inkább gyógynövény párti vagyok. Köszi a sok jó ötletet.
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Bíbor kasvirág magot próbálok beszerezni, de sajnos Magyarországon nem könnyű hozzájutni.

echinacetwee.jpg

Echinacea purpurea Gyógyászati célokra hol gyökerét vagy virágját, hol az egész növényt használják. Ezekbõl fõleg alkoholos kivonatot készítenek, mely gyógynövény boltokban kapható..A növény számos módon küzd a fertõzések ellen.
Egyre több bizonyítékot találnak a bíbor kasvirág gyógyító hatására. Francia természetgyógyászok szerint különösen a megfázás - ami ilyenkor, az idõjárás változékonyságakor sokakat utolér - ellen hatásos.
Európában vadon nem terem, sok kertben szép és mutatós dísznövényként nevelik. Virágzata kúp alakú, a csöves virágok pedig bíborszínûek, és júniustól szeptemberig virágzanak.
Németországban már igen elterjedten alkalmazzák, elsõsorban prevencióra, mivel immunrendszer erõsítõ hatása is bizonyított.
Gyógyászati célokra hol gyökerét vagy virágját, hol az egész növényt használják. Ezekbõl fõleg alkoholos kivonatot készítenek, mely gyógynövény boltokban kapható.
A növény számos módon küzd a fertõzések ellen. A kasvirág a fertõzést okozó vírusok, baktériumok, gombák sok fajtáját pusztítja el.
Sikeresen alkalmazható:

  • megfázás, influenza, mandulagyulladás, hörghurut
  • allergia
  • sérülések
  • pikkelysömör
  • fülgyulladás vagy más gyulladásos betegség esetén.
Olyan természetes antibiotikumot (echinakozid) tartalmaz, amely hatásában hasonlít a penicillinre. Ennek köszönhetõen a kasvirág megvédi a szöveteket a támadó mikroorganizmusok rohama ellen.
Legfontosabb hatóanyaga az arabinogalaktán nevû szénhidrát, mely rákötõdik a szervezetbe bekerülõ idegen betolakodókra. Odavonzza a fehérvérsejteket, fokozza azok szaporodását, növelve ezzel a szervezet ellenálló képességét. Fontos szerepe van az AIDS kezelésében, a reumatikus ízületi gyulladások gyógyításában és ígéretes a rák elleni küzdelemben is.
 

katjaton

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Tetszik a topik ötlete. Aki pedig szeretne fűszer és/vagy gyógynövényeket a kertjébe, azoknak ajánlom a kertimag.hu oldalt. Én most rendeltem mindenfélét, remélem sikerrel járok az ültetésükkel.:)
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, valaki árulja el mit csinálok rosszul! A csalánteát ha iszom mindig nagyon rosszul leszek...gyomorgörcs, hányinger, teljes legyengülés!
Számomra csak azért furcsa, mert elég sok gyógyteát használunk...persze nem állandóan...kivétel kamilla, cickafark, citromfű,csipkebogyó ezek napi szinten a poharunkba vannak...de még ilyet nem tapasztaltam!

Kis Sarkcsillag
 

Flora2

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, valaki árulja el mit csinálok rosszul! A csalánteát ha iszom mindig nagyon rosszul leszek...gyomorgörcs, hányinger, teljes legyengülés!
Számomra csak azért furcsa, mert elég sok gyógyteát használunk...persze nem állandóan...kivétel kamilla, cickafark, citromfű,csipkebogyó ezek napi szinten a poharunkba vannak...de még ilyet nem tapasztaltam!

Kis Sarkcsillag
Mennyit iszol belőle?
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Mennyit iszol belőle?

Napi 2 (kb. 2,5 dl) pohárnál tovább nem jutottam vele sajnos! Mert már a 2. előtt jönnek a szokásos "tünetek" vagy inkább az pozitívabb, hogy jelek...hiszen nem betegségről beszélünk!

Ha éhgyomorra próbálom, az még rosszabb!

Igazából azért sajnálom, mert a salaktalanítás egyik alapszere lehetne a mindennapokban!
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Kis télizöld meténg
Már találkoztam vele, a környékünkön is terem, de nem mertem eddig gyüjteni. Most megint ajánlották. De van ahol (pl. a Wikipédiában is) azt írják, hogy mérgező.
Máshol, mint kiválló gyógynövényt emlegetik.
Melyik igaz? Vagy csak az adagolásával kell vigyázni, és az ellenjavallatokra figyelni?


TÉLIZÖLD (METÉNG) (VINCA MINOR L.) Kis (télizöld) meténg, börvélyfű, koszorúzöld, örökzöld. Gyertyános - kocsánytalan tölgyesekben és cseresekben tipusképző faj. Április végén- májusban virágzik. Hatóanyagként az egész virágos növény föld feletti (leveles hajtásai) része szolgál. A kis télizöld meténg főzetét már a középkorban használták migrén és emlékezetzavar esetén. Teáját nyugtatónak, vizelethajtónak, étvágygerjesztőnek és magas vérnyomás elleni házi szerként használják. Vérnyomáscsökkentő, hánytató, megállítja a szoptatós anyák tejelválasztását, vérzés gátló, fertőtlenítő, sebforradást gyorsító hatású. Fokozza az agy vérellátását, az agy ereinek feszültségét, szünteti a központi idegrendszer keringési zavarait. Fáradság, fejfájás ellen ajánlják. Rákos daganat esetén használata tilos.
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Napi 2 (kb. 2,5 dl) pohárnál tovább nem jutottam vele sajnos! Mert már a 2. előtt jönnek a szokásos "tünetek" vagy inkább az pozitívabb, hogy jelek...hiszen nem betegségről beszélünk!

Ha éhgyomorra próbálom, az még rosszabb!

Igazából azért sajnálom, mert a salaktalanítás egyik alapszere lehetne a mindennapokban!

A csalán az egyik legerősebb gyógynövényünk. Tisztító salaktalanító kúrához használjuk.
Vértisztító hatású és felszabadítja a testben elraktározott lerakódásokat.
Éppen ezért egy-egy ilyen "raktár" felszabadításakor a méreganyagok bekerülnek a véráramba, melyek rosszullétet, bőrkiütést, hányingert, szédülést, stb. okozhatnak.
Ilyen esetben le kell csökkenteni a tea mennyiségét, erősségét, de ki is lehet váltani nyírfalevéllel, amely hasonló hatású, de nem hozza ezeket a tüneteket. A csalánt 6 hétnél tovább tilos fogyasztani kovasav tartalma miatt.
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Kis télizöld meténg
Már találkoztam vele, a környékünkön is terem, de nem mertem eddig gyüjteni. Most megint ajánlották. De van ahol (pl. a Wikipédiában is) azt írják, hogy mérgező.
Máshol, mint kiválló gyógynövényt emlegetik.
Melyik igaz? Vagy csak az adagolásával kell vigyázni, és az ellenjavallatokra figyelni?


TÉLIZÖLD (METÉNG) (VINCA MINOR L.) Kis (télizöld) meténg, börvélyfű, koszorúzöld, örökzöld. Gyertyános - kocsánytalan tölgyesekben és cseresekben tipusképző faj. Április végén- májusban virágzik. Hatóanyagként az egész virágos növény föld feletti (leveles hajtásai) része szolgál. A kis télizöld meténg főzetét már a középkorban használták migrén és emlékezetzavar esetén. Teáját nyugtatónak, vizelethajtónak, étvágygerjesztőnek és magas vérnyomás elleni házi szerként használják. Vérnyomáscsökkentő, hánytató, megállítja a szoptatós anyák tejelválasztását, vérzés gátló, fertőtlenítő, sebforradást gyorsító hatású. Fokozza az agy vérellátását, az agy ereinek feszültségét, szünteti a központi idegrendszer keringési zavarait. Fáradság, fejfájás ellen ajánlják. Rákos daganat esetén használata tilos.

Fő hatása:
vérnyomáscsökkentő és agyértágító.
Valamikor gyógyszer készült belőle.
A leveles hajtásait gyűjtjük májustól szeptemberig.
Vérnyomás csökkentésre és agyi érszűkület ellen használjuk magában vagy keverékben .
Alacsony és ingadozó vérnyomásúak a teáját nem ihatják.
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Fő hatása:
vérnyomáscsökkentő és agyértágító.
Valamikor gyógyszer készült belőle.
A leveles hajtásait gyűjtjük májustól szeptemberig.
Vérnyomás csökkentésre és agyi érszűkület ellen használjuk magában vagy keverékben .
Alacsony és ingadozó vérnyomásúak a teáját nem ihatják.

Nincs valami korlátozás a felhasználható mennyiségre?
Esetleg a fogyasztás idejére, mint pl. a csalánteánál, amire azt mondják, hogy 2 hét után abba kell hagyni.
Amit kaptam, e-mail-ben, és ami miatt feltettem az eredeti kérdést, talán mást is érdekel:

"AGYI VÉRELLÁTÁS: félig megtöltünk egy kisebb dunsztos üveget megpucolt fokhagymával és 2 dl. almaecettel leöntjük. Ezt érleljük legalább egy héten keresztül, majd a két nyaki eret két oldalt időnként bekenjük és beledörzsöljük az érbe.
AGYI EREK TISZTÍTÁSA: Cavinton helyett: 3 gr. kis téli zöld meténg és 3 gr. orvosi veronika ezt leforrázzuk 2 dl vízzel 10 perc állás után megisszuk, naponta 2x 1-1 csésze."
 

meszarosicu

Állandó Tag
Állandó Tag
Van egy könyv: Maria Treben: Egészség Isten patikájából. Akit érdekel nagyon tudom ajánlani, sok érdekesség van benne a gyógynövényekről és azok használatáról.
 

Kis Sarkcsillag

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönet,nyírfalevél tea

Köszönet a gyors válaszért!
A nyírfalevél tea jobban bejön, igazcsak 2 napja iszom!:p

A csalán az egyik legerősebb gyógynövényünk. Tisztító salaktalanító kúrához használjuk.
Vértisztító hatású és felszabadítja a testben elraktározott lerakódásokat.
Éppen ezért egy-egy ilyen "raktár" felszabadításakor a méreganyagok bekerülnek a véráramba, melyek rosszullétet, bőrkiütést, hányingert, szédülést, stb. okozhatnak.
Ilyen esetben le kell csökkenteni a tea mennyiségét, erősségét, de ki is lehet váltani nyírfalevéllel, amely hasonló hatású, de nem hozza ezeket a tüneteket. A csalánt 6 hétnél tovább tilos fogyasztani kovasav tartalma miatt.
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Nincs valami korlátozás a felhasználható mennyiségre?
Esetleg a fogyasztás idejére, mint pl. a csalánteánál, amire azt mondják, hogy 2 hét után abba kell hagyni.
Amit kaptam, e-mail-ben, és ami miatt feltettem az eredeti kérdést, talán mást is érdekel:

"AGYI VÉRELLÁTÁS: félig megtöltünk egy kisebb dunsztos üveget megpucolt fokhagymával és 2 dl. almaecettel leöntjük. Ezt érleljük legalább egy héten keresztül, majd a két nyaki eret két oldalt időnként bekenjük és beledörzsöljük az érbe.
AGYI EREK TISZTÍTÁSA: Cavinton helyett: 3 gr. kis téli zöld meténg és 3 gr. orvosi veronika ezt leforrázzuk 2 dl vízzel 10 perc állás után megisszuk, naponta 2x 1-1 csésze."

Általában a teákat kúraszerűen fogyasztjuk.
Az adag 1 teáskanál/2,5 dl víz.
Nagyon kevés tea van a gyógynövények között, amelyiket rendszeresen akár egész évben ihatjuk. Általában ezt a növény leírásánal közlik. Ha nem találunk ilyen megjegyzést, akkor a teát csak kúraszerűen igyuk.
A bükki füvesember javaslata erre a teára napi egy csésze, ami azt jelenti, hogy naponta használhatunk belőle 1 teáskanál teafüvet. A kúra időtartamára nem adott meg adatot.
Az említett tea ráadásul alkaloid tartalmú, ami azt jelenti a számunkra, hogy a fogyasztásnál az adagot szigorúan be kell tartani.
Mivel a tea vérnyomáscsökkentő hatású is, alacsony és normál vérnyomású személyek a teáját ne fogyasszák.
 

nagycseszo

Új tag
Én csak a vére hulló fecskefüvet tudom, az leszárítja a szemölcsöt. A kisvirágú füzike prosztata bántalmakra jó, a fehérmályva gyökér meg teának kifőzve, kis mézzel remek hurutoldó.
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Én csak a vére hulló fecskefüvet tudom, az leszárítja a szemölcsöt. A kisvirágú füzike prosztata bántalmakra jó, a fehérmályva gyökér meg teának kifőzve, kis mézzel remek hurutoldó.

Nem mindenféle szemölcsre használ. Anyósom rendszeresen kente magát vele, de rajta nem segített.
 

dormarth

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Tudna-e valaki közületek könyvet ajánlani, esetleg leírást adni a Leopárdvirág (Belamcanda chinensis) gyógyhatásáról? Állítólag a kínai gyógyászatban használják, de többet nem tudtam meg róla :(.
 

hangay13

Állandó Tag
Állandó Tag
Néhány éve a kertemben megjelent egy virág. Talán egy madár hozta a magját. Nagyon tetszett, vigyáztam rá, elkezdett szaporodni. Az ibolyával egyszerre, vagy egy kicsit előbb nyíló, tetszetős virág. Rákerestem, és azt találtam, hogy védett gyógynövény.
Talán nem bűn, ha saját kertemben élő növényről begyűjtök néhány levelet. Használatáról tudtok, hallottatok, olvastatok valamilyen korlátozást? Erről is azt olvastam, hogy mérgező (enyhén). (Bár Gyuri bácsi, Szabó György, a bükkszentkereszti füvesember -aki talán a cukorbetegség kezelésére ajánlott György teájáról ismert leginkább- azt mondta, hogy a galagonyát sem engedték beletenni egy teakeverékébe, mert azt is veszélyesnek mondták, tehát nem biztos, hogy igaz.)
Én a következőket találtam róla:

Májvirág


A májvirág nyirkos és sziklás erdők, az üdébb, mészben gazdag, kőtörmeléket is tartalmazó vályogtalajokat kedveli. Termőhelyein általában nagyobb állományokban fordul elő.
A nemes májvirág kis termetű évelő növény, magassága alig éri el a 15 centimétert. Háromkaréjú levelei, amelyek csupán virágzás után vagy a virágzási idő vége felé jelennek meg, egész nyáron, ősszel és rendszerint télen is kitartanak, s csak az új levelek kihajtásakor pusztulnak el. A növény a nevét leveleiről kapta, melyek némileg a lebenyes felépítésű májhoz hasonlítanak. A virág rövid, szőrös tőkocsány csúcsán helyezkedik el, közvetlenül 3 csészeszerű fellevél fölött. A 6-10 virágtakaró levél többnyire kék, de rózsaszín vagy fehér is lehet. A növény gyengén mérgező. Még lombfejlődés előtt március - áprilisban virágzik. A növény kifejlett, ép leveleit legfeljebb 3 cm hosszú levélnyéllel kell gyűjteni. Főleg Dunántúl árnyas erdőiben termő, évelő növény. Magyarországon védett! Eszmei érték: 2000 Ft.
Teáját epe-, máj-, vese-, hólyagbántalmak, vizelési zavarok ellen fogyasztják.
Drogja glikozidát, csersavat és szaponint tartalmaz.
 
Oldal tetejére