Fogyizzunk együtt, biztassuk egymást, így sikerülni fog, én tudom.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

tájdi

Állandó Tag
Állandó Tag
oiesg2.jpg


Segítek Kislányok, ha netán nem találnátok a törölközőt.
ws515.gif
 

tájdi

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez az egész most onnan jutott eszembe, hogy a héten hallottam valamelyik műsorban, hogy az E 120, amit az ízesített joghurtokhoz színezékként:confused: használnak,(epres, azt hiszem) nem más, mint elhullott pajzstetű.:(

Tetűből kivont adalék: érdekes dolgok lehetnek a gyümölcsjoghurtokban



Sok bennük a cukor, a reklámokban általában nem tüntetik fel, hányféle vitatható adalékot tartalmaznak - egyebek mellett ezt állapította meg az idehaza kapható joghurtokról a Tudatos Vásárlók Egyesületének (TVE) tesztcsapata.


15 gyümölcsjoghurtot vagy "annak látszó" élelmiszert értékeltek 11 szempont szerint. Például, hogy ráírták-e a dobozra a tápértéket, az összetevőket, hogy milyen messziről szállítják, illetve hogy milyen a csomagolása - mondta el a Független Hírügynökségnek Haraszti Anikó, a szervezet ügyvezetője.

Inkább édességek, mint egészséges élelmiszerek a gyümölcsjoghurtok. 100 grammonként ugyanis másfél teáskanálnyi cukornak megfelelő szénhidrát van bennük - mondta el a Tudatos Vásárlók Egyesületének ügyvezetője. Haraszti Anikó hozzátette, hogy a 15 vizsgált termék többségén ott volt, hogy mennyi cukor van benne, de több, kifejezetten fogyókúrázóknak szánt tejtermékről lehagyták ezt az összetevőt. Volt például olyan, amelyikben a vizsgálatok szerint fél teáskanállal több cukor volt, mint a normál joghurtokban.

11 szempont alapján vetették össze a 15 hagyományos, diétázóknak vagy gyerekeknek szánt gyümölcsjoghurtot - bio is volt közöttük. Ezek között szerepelt például, hogy a termék tartalmaz-e aromát, édesítőszert, élőflórát, mekkora a cukortartalma, feltüntették-e rajta a tápértéket, honnan érkezik, és hogy milyen a csomagolása.

A legjobbak között két bio-joghurt is szerepel, a legrosszabbul pedig egy "light" termék, és egy gyerekeknek szánt élelmiszer vizsgázott. Utóbbi ugyanis túl sok hulladékot termel, 50 grammonként külön pohárba csomagolják, és külön csomagban pálcikát is adnak hozzá.

A tesztcsapatot meglepte, hogy találtak olyan joghurtot, amelyben 17 összetevő volt. Kiderült az is, hogy a reklámokban nem szeretik felsorolni hányféle vitatott hatású élelmiszer-adalékanyag kerül még a joghurtos poharakba az alapanyagokkal együtt. Számos piros termékben pedig E120-szal jelölt, kármin nevű színezéket találtak, amit tulajdonképpen egyfajta tetűből vonnak ki. Ez allergiás reakciót is okozhat - mondta el Haraszti Anikó.

Fogyasztóvédelmi szempontból egy diétás termék volt megtévesztő, mert fél centis talpazaton áll, vagyis nagyobbnak tűnik, mint amekkora valójában. <!-- eTarget ContextAd End -->
 

tájdi

Állandó Tag
Állandó Tag
DR. MOLNÁR ATTILA
<BIG>E -hető? számok</BIG>
<BIG></BIG>

A minap a rádióban hallottam egy műsort, amelyben pudingpróbáról volt szó. Egy cég készítette, és szakemberekkel ízleltette, kóstoltatta, szagoltatta, próbáltatta ki termékét. Igazából akkor kezdett érdekessé válni a dolog, amikor az egybehangzóan lesújtó vélemények ellenére sem sikerült a cég vezetőjét visszavonulásra bírni. Hosszas szópárbaj után a pudingot készítő cég bevallotta: az új „ínyencség” teljes egészében mesterséges anyagok, helyesebben élelmiszer-adalékanyagok felhasználásával készült.
Bizonyára sokan felfigyeltek az élelmiszerek csomagolásán található rejtjelezett
E-számokra, melyek a termékek összetevői között olvashatóak. Rövid válogatás után a kezembe vettem egy terméket (rágógumit), és tanulmányoztam az apró betűs összetevők listáját. És mit látok? Mintha a fentebb említett próbapuding megtestesült (rágógumisított) változatát tartottam volna a kezemben. A következőket olvastam:
Édesítőszerek: Szorbit E420, Xilit E967, Mannit E421, Acesulfam-K E950, Aszpartam E951; Gumialapanyagok; Stabilizátor E422; Ízanyagok; Oxidációgátló E320; Színezékek E120.
Kérdések sora merül fel az emberben ezen lista elolvasása után:
Mi célból kevernek az élelmiszerekbe adalékanyagokat? Mit jelentenek ezek a számok? Miért jelölik mostanában ezeket E-számmal? És vajon ártalmatlanok-e ezek az anyagok?
A statisztikák szerint a családi bevételek egyharmadát élelmiszerekre költjük, éppúgy, mint tíz-tizenöt évvel ezelőtt. Akkoriban négy-ötezer fajta élelmiszerből lehetett válogatni, manapság ez a szám már negyven-ötvenezer körül mozog. A tudomány, amely már alkotóelemeire tudja szedni az élelmiszereket, most azon dolgozik, hogyan lehet az alkotórészeket másképp összerakosgatni. Ehhez a művelethez mesterséges adalékanyagokat használnak fel: színezőket, tartósítószereket, antioxidánsokat, emulgeálószereket, aromákat, ízfokozókat, édesítőszereket stb.
Miért is van szükség élelmiszer-adalékanyagokra?
Szeretném előre tisztázni, hogy az élelmiszer-adalékanyagok hatóságilag engedélyezettek, melyek ártalmatlanságát felhasználás előtt szigorú vizsgálatokkal és kísérletekkel ellenőrizték. A fogyasztói társadalomban az élelmiszer áruvá vált, amelyet jó minőségben, gazdaságosan és iparszerűen kell előállítani. Az adalékanyagok szükségessége elsősorban az élelmiszerek ipari méretű feldolgozásához kapcsolódik. A gyártó érdeke, hogy termékeik újabbak, tetszetősebbek, eladhatóbbak, olcsóbbak és eltarthatóak legyenek. Igaz, hogy a vegyszermentes, friss alapanyagok egészségesebbek és legtöbbször olcsóbbak, mint a feldolgozott, hosszú ideig eltartható társaik, de az iparnak és kereskedelemnek ez utóbbiak hozzák a nagyobb bevételt.
Alapszabályként elmondhatjuk, hogy egy élelmiszer annál több adalékanyagot tartalmaz, minél messzebbről érkezik, minél több feldolgozási műveleten esik át és minél tartósabbra készítik.
Az Európai Unió az 1960-as években dolgozta ki a tagállamaiban engedélyezett élelmiszer-adalékanyagok azonosítórendszerét. Minden adalékanyag kapott egy E-számot. Ennek elsősorban az volt a célja, hogy a kémiai elnevezések különféle értelmezési nehézségeit elkerüljék, de nagy szerepet kaptak elterjedésükben az erősödő fogyasztóvédelmi követelések is.
Eredetileg négy adalékcsoportba osztották ezen anyagokat:
E-100-tól kezdődő számokkal jelölték a természetes és mesterséges színezékeket,
E-200-tól sorolták be a különféle tartósítószereket,
E-300-tól jelölték az antioxidánsokat, az emulgeátorokat és a savanyítószereket,
E-400-tól kezdődtek a sűrítőanyagok és zselésítőszerek.
Az élelmiszer-ipari technológiák fejlődése az évek során nagymértékben megnövelte az új adalékanyagok számát. Az adalékanyag-csoportok most is érvényesek, de rövid időn belül túllépték a számukra szabott kereteket. Jelenleg több mint 700 engedélyezett adalékanyag van forgalomban. A besorolást az is bonyolítja, hogy vannak olyan anyagok, melyek egyszerre több technológiai célra is felhasználhatók.
Az új magyar élelmiszertörvény, annak végrehajtási rendelete ma már nálunk is kötelezően előírja az élelmiszereknél felhasznált anyagok, aromák és adalékanyagok pontos feltüntetését. A felhasznált anyagokat a receptúra szerinti csökkenő sorrendben kell feltüntetni. A termékismertetőn a legnagyobb súlyarányban szereplő anyag van a lista elején, a legkisebb arányban felhasznált pedig a végén. Magyarország 1996. január elsejével vezette be az adalékanyagok jelölésére és gyors azonosítására alkalmas E-számrendszert. Egyelőre csak a jelölési rendszert vettük át az Európai Uniótól, a hatályos magyar szabvány egyelőre jóval kevesebb adalékanyag-felhasználást enged a gyártóknak, mint az Európai Unió.
Hangsúlyozni kell, hogy engedélyezett, ártalmatlannak bizonyult élelmiszer-adalékanyagokról van szó. Az adalékok engedélyezett felhasználási területeit és mértéküket szabványok írják elő.
A hivatalos vélemények szerint egészségügyi szempontból problémás élelmiszer-adalékanyagok nincsenek. Egyes forrásmunkák viszont az ellenkezőjét állítják. Egy adalék szervezetre gyakorolt tényleges hatását nemcsak az egyes emberek egyéni érzékenysége teszi kiszámíthatatlanná, hanem az is, hogy a tüneteket több tényező is befolyásolja. Becsült adatok szerint a magyar lakosság 40 százaléka allergiás, és számuk évről évre emelkedik. Egyes vélemények szerint egy átlagfogyasztó 4 kilogramm élelmiszer-adalékanyagot fogyaszt el egy év alatt. Az allergiák kialakulásánál természetesen nagyon sok tényező játszik közre, nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni az élelmiszer-adalékanyagokat sem. Minél több tényezőt tudunk kizárni a folyamatból, szervezetünknek annál kevesebb megterheléssel kell szembenéznie. Legyünk kritikus vásárlók és fogyasztók. Nézzük meg, mit vásárolunk és mit teszünk otthon az asztalra. Minél több feldolgozási fázison megy keresztül egy élelmiszer, vélhetően annál több benne az adalékanyag.
Sokan a felgyorsult, rohanó élettel magyarázzák, hogy nincs idejük az ételek elkészítésére. Az idő pénz - mondják. És az egészség? Mindennek megvan az ára, az egészségnek is. Ne sajnáljuk az időt az ételek elkészítésére. Megéri.

 

afca

Kitiltott (BANned)
Sziasztok rég jártam erre.Manapság elég kevés az időm.Gondoltam csinállok egy kis Karácsonyi hangulatot.:)


SexyChristmasMan.gif
 

vtbea

Allando tag
Állandó Tag
Babaci! Gratulálok. Igaz, nem tudom, mivel járultam hozzá a sikeredhez, mert én csak poénkodni járok ide, de akkor is örülök a -2kilódnak.
 

tájdi

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok rég jártam erre.Manapság elég kevés az időm.Gondoltam csinállok egy kis Karácsonyi hangulatot.:)


SexyChristmasMan.gif

Éppen hiányolni akartalak, az előbb már félig meg is írtam a mondandóm, de már nyolcdszor fagyok le. Ma valamiért utálatos velem ez a gép.:(
De azért tetszik a karácsonyi hangulatkeltőd;)
 

kisildy74

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!Afca!Pont jókor írtál.Nem voltam túl jó passzban,de sikerült kicsit felvidítanod a képekkel!Köszi!Szép,napsütéses hétvégét mindenkinek!!kiss
 

Pipec77

Állandó Tag
Állandó Tag
7 karácsonyi édesség fogyókúrázóknak is...

cikk_bull.gif
Horváth Dóra írása

2007. 12. 11.

Karácsony táján nehezen tudunk ellenállni a sok nassolnivalónak. Ha nem szeretnél az ünnepek végére kigömbölyödni, inkább a kalóriaszegényebb finomságokat kóstolgasd! Cikkünkben 7 olyan édességet mutatunk be, amelyet a diétázók is bátran fogyaszthatnak.

Kürtőskalács, pogácsa, bejgli – és még sorolhatnánk az ínycsiklandozó karácsonyi édességeket. A fogyókúrázók számára ilyenkor valóságos rémálom az ízlésesen terített asztal látványa. Felesleges azonban az ünnep hangulatát és saját örömödet is elrontanod azzal, hogy minden finomságot visszautasítasz. Néhány szem szaloncukor vagy egy pohár forralt bor még nem a világ vége – hogy ne kelljen minden jóról lemondanod, íme néhány nassolnivaló, amelyek mértékkel fogyasztva a legszogorúbb diétába is beilleszthetők.



Narancs
Akár karácsonykor, akár más téli napokon a narancs az egyik legideálisabb gyümölcs. Rendkívül magas C-vitamin tartalmánál fogva erősíti az immunrendszert, egy átlagos méretű narancsban pedig mindössze körülbelül 80 kcal van – így minden fogyókúrának remek kiegészítője lehet.

Banán
Súlyos tévedés, hogy a fogyókúrázók nem ehetnek banánt. Ez a gyümöcs ugyanis - amellett, hogy jóval kevesebb energiát (kb. 100 kcal-t) tartalmaz, mint mondjuk egy szelet csokoládé - magas szénhidráttartalmánál fogva azonnal felhasználható energiát biztosít. Fogyassz bátran ebből az igazi téli finomságból – reggeliként egy bőséges karácsonyi ebéd előtt vagy akár vacsora helyett is!

Aszalt gyümölcsök
Egy tál ízlésesen összeállított aszalt gyümölcs karácsonyi dekorációként és délutáni nassolnivalóként is tökéletes. A szárított finomságok remekül pótolják azokat a vitaminokat és ásványi anyagokat, amelyekből télen nem tudunk eleget magunkhoz venni, ám magas kalóriatartalmuk miatt ezekből egyszerre csak kis mennyiség ajánlott – hét szem aszalt sárgabarack 77, három szem datolya 85, öt szem aszalt szilva 100, egy marék mazsola pedig körülbelül 107 kcalt tartalmaz.
<!-- Kep ID: 7333 (300x300), nagyitando 0007/0007333 -->


Forró csoki
Nem kifejezetten fogyókúrás ital, de egy adventi uzsonnához vagy egy karácsonyi reggelihez talán még éppen megengedhető... Egy kisebb csésze (1,5 dl) forró csokiban körülbelül 150 kalória van – persze ezt is csökkentheted azzal, ha cukor helyett édesítőszert használsz, és a tejszínről is lemondasz.

Sült gesztenye
A karácsonyi vásárokat járva nehéz ellenállni a messziről illatozó sült gesztenyének... A makrobiotikus diéta szerint a hideg téli napokon kifejezetten egészséges olyan meleg, sós ízű ételek fogyasztása – éppen ezért a sült gesztenyét még a viszonylag magas kalóriatartalma (170 kcl /10 dkg) ellenére is ajánljuk.

Forralt bor
Ez a szegfűszeges, fahéjas ízesítésű ital szintén elmaradhatatlan eleme a vásározásnak és a baráti összejövetelnek. Egy pohárka (2 dl) forralt bor 180 kalóriát tartalmaz, ám ha ezt soknak tartod, ízesíts meg egy csésze teát három evőkanályni borral és a szükséges fűszerekkel – így így ez a finomság sem tartalmaz majd 30 kalóriánál többet.

Szaloncukor
A szaloncukor igazi csemege, amely ma már számtalan ízben – és diétás változatban is – létezik. Ez utóbbiban valamivel kevesebb kalória van, és a többitől eltérően cukor helyett édesítőszer hozzáadásával készült. Nem kell ellenállnod a karácsonyfán lógó szaloncukrok csábításának, ha három szemnél többet nem eszel belőlük egy nap – az így bevitt 120 kalória még egy fogyókúrás karácsonyi étrendbe is belefér.

Wellnescafé
 

Pipec77

Állandó Tag
Állandó Tag
A karácsonyi túlevés hatása szervezetünkre
Nógrádi Katalin



A karácsony többek között a szeretet, az ajándékozás, a családi és baráti összejövetelek ünnepe. A háziasszonyok ilyenkor szeretnek kitenni magukért, a legkülönfélébb ételfogásokat, süteményeket főzik, sütik meg és tálalják a szépen megterített asztalra. A "degeszre evés" azonban elronthatja az ünnep hangulatát. A rosszullétet követően akkor járunk el a leghelyesebben, ha kezdetben koplalunk. Ilyenkor is gondoskodni kell azonban a folyadékpótlásról!


karacsonyi_teritmeny_245.jpg

Szinte családonként változhatnak a kialakult szokások, ki mit főz, süt ezen az ünnepen. Régen a húsétel a sertéshús volt. Ma már ezt a hagyományt nem mindenütt tartják. Sok családban készítenek szárnyasból, pl. pulykából készült ételt. Nem maradhat el a töltött káposzta sem. December a disznóvágások időszaka, így karácsony másnapján disznótoros kerülhet az ünnepi asztalra. Ma már egyre több családban fogyasztanak halételeket. Sokféle sütemény, csokoládé és az elmaradhatatlan diós, mákos bejgli is az ételsor szerves része. Jellemző a sokfogásos menü. Az ünnepek alatt a hagyományok szerint "muszáj enni". Akár otthon vagyunk, akár vendégségbe megyünk, roskadásig tele az asztal. Nincs ebéd és vacsoraidő, folyamatos az evés.

Karácsonykor is betarthatók azonban az egészséges táplálkozás irányelvei. Részesítsük előnyben a halételeket, főként a tengeri halból készülteket. Könnyen emészthető, teljes értékű a fehérjetartalmuk. A szálka nélküli halakat a gyerekeknek is adhatjuk. Változatos ételeket készíthetünk a halakból (leves, rántott, natúr, grill, tepsiben sült). Készíthetjük citromosan, paradicsommal, sajttal, zöldségesen. A karácsonyi menü részeként salátákat is tálaljunk a húsételek mellé. Készíthetjük főzelék- és zöldségfélékből. Egészséges, ha a zöldségféléket összevágjuk, fűszerezzük, és kevés olívaolajjal meglocsoljuk. Az édességeket sem kell száműzni az asztalról. Vajas krémek helyett használjunk pudingokat vagy főzött krémeket. Főzésnél, sütésnél, részesítsük előnyben a teljes kiőrlésű lisztet. Kevesebb zsiradékot és cukrot igénylő süteményeket válasszunk.

A karácsonyhoz szervesen hozzátartozik a szaloncukor is
Tanácsok szaloncukorvásárláshoz.

A süteményeket és a szaloncukrot inkább a főétkezések záró fogásaként kínáljuk. Feltétlenül tegyünk az asztalra gyümölcsöt is. Szerény vacsora legyen az utolsó étkezés.


Gyomorsavtúltengés

Gyomorsavtúltengés esetén étvágytalanság, émelygés, hányás, erős hasfájás léphet fel a gyomor felső részén, s esetleg hasi diszkomfortérzet keletkezhet. A rosszullétet követően akkor járunk el a leghelyesebben, ha kezdetben koplalunk. Ilyenkor is gondoskodni kell azonban a folyadékpótlásról: görcsoldó kamillateát, szénsavmentes ásványvizet, szűrt almalevet, vizes almaturmixot, zöldségfőzetet vagy natúr sárgarépalevet fogyasszunk. A nyers reszelt alma pektintartalma megnyugtatja a beteg gyomor- és bélnyálkahártyát, megköti a káros anyagokat.

A "degeszre evés" elronthatja az ünnep hangulatát. A hagyományos karácsonyi ételek nem kedvezőek szervezetünk számára. Magas a zsír- és cukortartalmuk, nehezen emészthetők, igazi kalóriabombák. A fogyókúrázók többsége ezekre a napokra felmenti magát a kevesebb kalóriát tartalmazó étrend alól, a túlsúlyosak felszednek még pár kilót. Sajnos még az, aki tud is betegségéről (epe-, hasnyálmirigy-, cukorbetegség stb.), sok esetben nem tud ellenállni a kísértésnek. Különböző szerveink, például a gyomor, a máj, a hasnyálmirigy az ételek lebontásához, emésztéséhez úgynevezett emésztőnedveket termelnek, melyek emésztőenzimeket tartalmaznak, és a szervezetbe került tápanyagokat az anyagcsere folyamán elégetik. Normál étrend esetén, a hétköznapokban, amikor naponta 3-5-ször étkezünk, ezek az emésztőenzimek a megfelelő mennyiségben választódnak ki. A szinte "reggeltől estig" tartó étkezés, nassolás, alkoholos italok fogyasztása miatt ezek a szervek nem tudnak "lépést tartani" az elfogyasztott étel mennyiségével, és nem juttatnak megfelelő arányban emésztőnedvet a tápcsatornába.

Mindezek miatt különböző tünetek ronthatják el közérzetünket. Magas fokú teltségérzet, émelygés, hányinger, hányás, hasi görcsök, hasmenés jelentkezhet. Ezek a tünetek gyomorrontásra utalnak. Súlyosabb esetekben hirtelen fellépő epegörcs, az arra hajlamos egyéneknél köszvényes roham alakulhat ki. A legveszélyesebb az akut hasnyálmirigy-gyulladás, ami már feltétlenül kórházi kezelést igényel.

Enyhébb tünetek esetén emésztést segítő, görcsoldó tabletták, fájdalomcsillapítók (gyógyszertárakban kaphatók) bevételével a panaszok elmúlhatnak. A gyógyszeres kezelés kiegészíthető a szabad levegőn tett hosszabb sétával. Gyomorrontás és akut epegörcs esetén - bármennyire nehéz is az ünnepi hangulat miatt - a legjobb megoldás a koplalás, illetve naponta több alkalommal ivóvíz vagy szénsavmentes ásványvíz kortyolgatása.

A közérzet javulásával bővíthetjük az étrendet világosra főzött citromos teával, limonádéval, amit mesterséges édesítővel édesítünk, vagy szűrt gyümölcslével cukor nélkül. Ezután következhet óvatosan a reszelt alma, pirított kenyér, zöldségfőzet, vizes burgonyapüré, főtt rizs, főtt sárgarépa, héjában sütött burgonya.

Amennyiben a panaszok nem enyhülnek, illetve nem szűnnek meg, orvoshoz kell fordulni. Az akut hasnyálmirigy-gyulladást a betegségre jellemző (övszerűen szorító fájdalom, hányás, mely után a beteg közérzete nem lesz jobb, puffadás, teltségérzés) hirtelen fellépő, fájdalmas tünetek jelzik. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni. Jellemző, hogy a betegség gyakran "bőséges lakoma", bőséges alkoholivás után hirtelen lángol fel. Ezért is érdemes vigyázni az étkezéssel.

Kapcsolódó anyagunk:

Melyek azok a karácsonyi ételek, amelyek allergiás reakciókat válthatnak ki az arra érzékenyeknél?
Allergének a karácsonyi asztalon.
Hogyan kerüljük el a gyomorbántalmakat?

• Ebéd után, alvás helyett inkább sétáljunk! A mozgás serkenti az emésztést.

• Kerüljük a túlzottan fűszerezett, sült, édes és zsíros ételeket!

• Ne fogyasszunk óriási adagokat! - a nagy mennyiségű étel sietve, rágás nélkül különösen megterheli a gyomrot.

• Irritálják a gyomornyálkahártyát, ezért mondjunk le a nikotinról, a kávéról, az alkoholról és a csersavtartalmú italokról, mint például a feketetea!

• Fogyasszunk hámvédő vitaminokban (A, B2, niacin) gazdag élelmiszereket! Niacint tartalmaz a pulykahús, a szardínia, a vargánya, a csiperke. Főbb riboflavin- (B2) források: a tej és tejtermékek, máj, vese, tojás, hüvelyesek. A-vitamint a máj, vese, szív, tojássárgája, tengeri halak, tej és tejtermékek tartalmaznak, A-provitaminokat a répában, parajban, kajszibarackban, kelkáposztában, sárgadinnyében, sütőtökben, paradicsomban, pirospaprikában találunk.


Forrás: Medical Tribune
 

tájdi

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszi Pipec, nagyon hasznos tanácsokkiss

Remélem, Santane rendben hazaért, bár a hírek szerint teljes a káosz.:(
 

Santane

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszi Pipec, nagyon hasznos tanácsokkiss

Remélem, Santane rendben hazaért, bár a hírek szerint teljes a káosz.:(

Sziasztok Gyöngyeim!

Santane gyönyörűen hazaért kicsike párjával minden gond nélkül - szeretik őket az Égiek! ;):D
Felszálltunk a gépre, mondták, hogy később indul kb. háromnegyed órával. Ez sokat nem izgatott minket, mert már sokszor volt ilyen. Felballagtunk a gépre és hazarepültünk. Malév gép volt. Reggel indultunk, 1-re hazaértünk. A kollégák Aerlingussal jöttek utánunk, ami fél 3-kor indult. De azt már nem fogadta Ferihegy, az Bécsbe ment..
Most nem vagyunk favoritok a kollégáknál. :mrgreen:
kiss

 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére