Fogyizzunk együtt, biztassuk egymást, így sikerülni fog, én tudom.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Szia Garibaldi!

Igen, tudom, hogy mitől volt személyre szabott. Attól, hogy a testsúlyból és a testzsír%-ból ki volt számítva az ember nyugalmi alapanyagcseréjéhez szükséges energiamennyiség. Annak alapján volt az étrend összeállítva. És még azt is figyelembe vette a hölgy, hogy ki mit nem tud megenni, azt természetesen bele sem írta.
Viszont nálam - sajnos - nem igen van olyan étel, amit nem szeretnék, így kihagyni nem kellett semmit. Az is számított, hogy mi pl. házi tejet iszunk, aki boltban veszi, az gondolom, nagyobb mennyiséget is ihatott, mert ott vannak alternatívák, hogy hány %-os zsírtartalmút veszünk.
A fogyással párhuzamosan mindig aktualizálni kell a kalóriamennyiséget is, amit most írok le, az 1600 kalóriás étrend. Akkor jön:

7 óra reggeli 300 kCal 2 dl tej + 5 dkg kenyér + 1 tojás
4,8 dkg sonka
5,5 dkg túró
1/2 dl tejföl
4 dkg baromfi párizsi
5,5 dkg sajt /sovány/

9 óra tízórai 200 kCal 15 dkg alma + 5 dkg sajt + 4 db korpovit
20 dkg körte + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
20 dkg nektarin + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
30 dkg őszibarack + 3 dkg sajt + 1 db Hamlet

12 ó 30 p ebéd 440 kCal 2 dl leves + 2 evőkanál sűrűje
Főzelék 3 dl (tök, sóska, spenót, zöldbab)
- feltét: 2db tojás, v. 1db virsli, v. 10dkg pulyka,
v. 11 dkg karaj, v. 16 dkg csirke
Főzelék 2 dl (lecsó, burgonya, zölborsó,
töltött paprika 2 gombóc)
- feltét: ugyanaz, mint a fenti főzelékeknél
Rizs főve: 11 dkg + a fenti feltétek közül vmi
Burgonya: 20 dkg + feltét ismét a fentiek közül
Tészta: 17dkg+5dkg túró, v. sajt, v. 1/2 dl tejföl
10dkg bolonyai szósz + 4 dkg sajt
2 db tojás
40 dkg káposzta (nyersen mérve)
Rakott ételek: kel, karfiol, zöldbab,
savanyú káposzta - 25 dkg
+ 1/2 dl tejföl, v. 5 dkg reszelt sajt

15 ó 30 p uzsonna 200 kCal 20 dkg szilva + 4 dkg sajt + 1 Hamlet
20 dkg szőlő + 2 dkg sajt
5 dkg kenyér + 1 db tojás, v. 4,8 dkg sonka,
v. 1/2 dl tejföl
150 ml gyümölcsjoghurt + 1 db light kockasajt
+ 4 db korpovit

18 ó vacsora 300 kCal 2 db virsli + 3 dkg kenyér, v. 2 db Hamlet
6 dkg kenyér + 2 db tojás,
v. 1 db tojás + 5 dkg sajt
v. 6 dkg túró + 1/2 dl tejföl
7 dkg kenyér + 8 dkg sonka , v. 9 dkg sajt,
v. 6 dkg Zalai, v. 4 dkg kenőmájas
7,5 dkg kenyér + 1 db virsli
5 dkg kenyér + 1 db (65gr-os) májkrém

20 ó 30 perc utsó 160 kCal 2 dl tej+2 db Abonett v. 1 db kockasajt+1 Abonett
4 dkg kenyér + 2 db kockasajt
v. 4 dkg sonka, v. 4,4 dkg sajt
v. 3 dkg Zalai



Nem tudom, mennyire áttekinthető, meg úgy vélem, hogy egy kicsit talán látszik a gyümölcsökből, hogy ősszel íródott a dolog, de természetesen lehet ízlés szerint alakítani.
Ha valakinek van rá ideje, és be tudja tartani, hiszem, hogy le fog tudni fogyni vele. Ha egy kicsit összeszedem magam, szerintem ez lesz az, amit alkalmazni fogok.
Nem írtam, de lehetőség szerint érdemes teljes kiőrlésű kenyeret enni, és a sajtok közül is preferálni a Tolnait, ill. a Drávát. Ezek sovány sajtok.
Ami szintén nem szerepel, de fontos része a dolognak, az a víz- ill. a folyadékfogyasztás. Nekem elvileg minimum 3 l-t kell innom, de már annak is örülök, ha 2 lemegy.

Gyorsan megyek a dolgomra, mert egy kicsit lassú voltam a gépeléssel. Bízom benne, hogy nem fogja széttörni feltöltéskor.
Kérdésre szívesen válaszolok :).
 
Sajnos nem úgy ment át, ahogy kellett volna, majd átnézem, hogy hol nem egyértelmű. Most tényleg mennem kell!
 
Szia Krecsike!

Ha van lelkierőd, azért légyszi írd le a dietetikus által összeállított étrendet. Kiváncsi vagyok rá.
Meg, tudod, az az igazság, hogy azért írunk le mindenféle történetet és módszert, mert mindenki kicsemegézheti magának azt, ami jó belőle, vagy tanulhat belőle.

Szerintem inkább az a problémád neked is, hogy eddig még nem volt igazán átütű maradandó eredményed, ezért aztán nem sok kitartásod van, hiszen nem látod magad előtt azt az igazi eredményt.
Ha összetudnál állítani egy olyan táplálkozási és mozgási rendszert magadnak, amit folyamatosan tudnál tartani - és el is tudnád fogadni, jól éreznéd magad mellette -, akkor biztos minden külön kitartás igénylése mellett folyamatosan beindulna a szervezeted súlycsökkenése. Csak ezt kéne megtalálni, vagyis eltatálni.

Én azért nem tudok konkrét dolgokat felsorolni magamat illetően, mert egyrészt egy régebbi betegségemből kifolyólag igazán drasztikusabb fogyókúrát nem csinálhatok. Noha igen szép súlyom van nekem is- bár a betegséget kezelendő kemikáliáknak köszönhetem nagy részét
pfuj.gif
. Nem lehet nálam radikális súlycsökkenést csinálni. Tehát én amolyan egyrészt súlymegtartó, de egyben megpróbálva kicsit a súlyomat is apránként csökkenteni módszert csinálok.

No, és mindezt úgy, hogy nem ehetek semmiféle tehéntejes dolgot. Se tejet, se sajtos, se semmit, aminek köze van a tehéntejhez!
Nem ehetek tojást, disznóhúst, répacukrot, felvágottakat, nem ehetek meg bármilyen gyümölcsöt, de amúgy is napi kettőnél többet nem ehetek, de azt is nem ehetem nyersen... stb.stb.stb.
És ezt még sorolhatnám oldalakon keresztül.
Ezek a megvonások időszakosak, mindig változnak.
Tehát én nem tudok egy konkrét fogyis módszert követni.
Ezért is mondjuk, hogy bizony mindenki maga tudja csak, hogy mi jó neki és mit tud használni a módszerekből, azért is próbálunk mindig összeszedni és betenni ide ilyen dolgokat.
Ezért is örülök annak, amit te is hoztál és leírtál nekünk egyet, mert hátha pont valakinek ez kell. :)
 
Sziasztok,jóreggelt és csodás napot.Sűrü napok után bekukk.hogy mi ujság veletek,látom jól elvagytok,gyogyulgattok .Santane most jól jött volna nekem egy plussz paplan na meg a Beus tűzoltója.Már másodszor gyulladt ki a kéményünk ,szép tüzijátékot csinálva az éjszaka közepén.Mivel hogy lépcsön kell a házból ki-be jönni megvolt az esti testmozgás amig szaladgáltunk nézni hogy a tető be ne gyuljon.Igaz csak 3-4 ora alatt égett ki ,oltani nem lehetett ,de a házat megmentettük és áttalakitottuk fagyasztóvá. Most már kénytelen vagyok biztosítást kötni amig van mire :D ,majd később be kukk. addig is legyen nagyon vidám és szép napotok. kiss kiss kiss

JAJ, TE SZEGÉNY BABACI!
Hát ez hogy történhetett? Én még ilyet nem hallottam, hogy a kémény kigyullad - mi van ott éghető?
csodalkozik.gif

No, mi meg már annyi villanymelegítőt, villanykandallót, meg mindent vásároltunk, ha itt lettél volna a szomszédba, biztos meleget csiholhattál volna velük.
Vigyázz magadra Babaci! A körülményekhez képest meg nagyon szép napot kívánok én is Neked! kiss
 
JAJ, TE SZEGÉNY BABACI!
Hát ez hogy történhetett? Én még ilyet nem hallottam, hogy a kémény kigyullad - mi van ott éghető?
csodalkozik.gif

No, mi meg már annyi villanymelegítőt, villanykandallót, meg mindent vásároltunk, ha itt lettél volna a szomszédba, biztos meleget csiholhattál volna velük.
Vigyázz magadra Babaci! A körülményekhez képest meg nagyon szép napot kívánok én is Neked! kiss

Babaci, egy kérdés: nálatok nincs kötelezően évente kéményseprés-, vizsgálat?
Nálunk minden évben kétszer jönnek, és fizetni is kell érte a kémények mennyiségének ill. minőségének függvényében.
Egyébként meg ez a biztosítós dolog számomra olyan kétélű. Pár évvel ezelőtt kigyulladt a garázsban a kocsi valamilyen elektromos probléma miatt, tiszta korom lett minden, de vastagon, de mivel nem terjedt el a tűz, a biztosító semmit nem fizetett. Jó, hogy csak takarítani, meg meszelni kellett, de az sem volt kevés pénz, neki sem mertünk állni, szakembert hívtunk, aki szintén rendesen megszenvedett a korom eltüntetésével, és elég vastagon fogott a ceruzája.[/QUOTE]

Nálunk is jár évente a kéményseprő,csak egy a baj vele nem mer felmenni a tetőre :D. Általában 3-4x kotorjuk saját magunk a kéményt ,de a fától ami szinte még vizes lerakódik a kémény belsejében olyasmi mint a szurok.Ez nem csak nálunk történik mert a szomszédnak is novemberben kigyult.A tüzoltók szerint hagyni kell hogy kiégjen és egy darabig nincs baj vele.Nahiszen .Még jó hogy duplatetős a lakás.:D
Ami a biztosítót illeti egyenlőre függőben van mert kicsit magas árat /kb.2500 sk/ körül lenne évente/ számolt ée azt is azonnal kell befizetni. Pusszancs mindenkinek.kiss
 
Nálunk is jár évente a kéményseprő,csak egy a baj vele nem mer felmenni a tetőre :D. Általában 3-4x kotorjuk saját magunk a kéményt ,de a fától ami szinte még vizes lerakódik a kémény belsejében olyasmi mint a szurok.Ez nem csak nálunk történik mert a szomszédnak is novemberben kigyult.A tüzoltók szerint hagyni kell hogy kiégjen és egy darabig nincs baj vele.Nahiszen .Még jó hogy duplatetős a lakás.:D
Ami a biztosítót illeti egyenlőre függőben van mert kicsit magas árat /kb.2500 sk/ körül lenne évente/ számolt ée azt is azonnal kell befizetni. Pusszancs mindenkinek.kiss
Na, Babaci, most is tanultam: hogy mitől gyullad ki egy kémény.
De sajnos a te károdon tudtam meg.:(

A biztosítók szerintem az egész világon pernahajderek (hogy honnan származik ez a szó? nem tudom :))
 
Babaci, egy kérdés: nálatok nincs kötelezően évente kéményseprés-, vizsgálat?
Nálunk minden évben kétszer jönnek, és fizetni is kell érte a kémények mennyiségének ill. minőségének függvényében.
Egyébként meg ez a biztosítós dolog számomra olyan kétélű. Pár évvel ezelőtt kigyulladt a garázsban a kocsi valamilyen elektromos probléma miatt, tiszta korom lett minden, de vastagon, de mivel nem terjedt el a tűz, a biztosító semmit nem fizetett. Jó, hogy csak takarítani, meg meszelni kellett, de az sem volt kevés pénz, neki sem mertünk állni, szakembert hívtunk, aki szintén rendesen megszenvedett a korom eltüntetésével, és elég vastagon fogott a ceruzája.

Nálunk is jár évente a kéményseprő,csak egy a baj vele nem mer felmenni a tetőre :D. Általában 3-4x kotorjuk saját magunk a kéményt ,de a fától ami szinte még vizes lerakódik a kémény belsejében olyasmi mint a szurok.Ez nem csak nálunk történik mert a szomszédnak is novemberben kigyult.A tüzoltók szerint hagyni kell hogy kiégjen és egy darabig nincs baj vele.Nahiszen .Még jó hogy duplatetős a lakás.:D
Ami a biztosítót illeti egyenlőre függőben van mert kicsit magas árat /kb.2500 sk/ körül lenne évente/ számolt ée azt is azonnal kell befizetni. Pusszancs mindenkinek.kiss[/quote]


Hát én is sokat tanultam. Nálunk is járnak a kémányseprők, - most is, kb. 3 hónapig -, de hozzám a 13 év alatt, mióta itt lakom, még egyszer sem tévedtek be. De jobb is, mert úgysem csinálnak semmit, csak megnézik hány kémény van a házon és aszerint kell fizetni a 'kéményadót'. Nem tudom, most mekkora az összeg, de tökmindegy nekik, hogy használatban van-e, vagy sem, akkor is beszedik a pénzt.
Fogalmam sincs, engem miért felejtenek ki? - de nem bánom.

Szegény Babaci, mozgalmas iccakád volt. :(
 
Szia Garibaldi!

Igen, tudom, hogy mitől volt személyre szabott. Attól, hogy a testsúlyból és a testzsír%-ból ki volt számítva az ember nyugalmi alapanyagcseréjéhez szükséges energiamennyiség. Annak alapján volt az étrend összeállítva. És még azt is figyelembe vette a hölgy, hogy ki mit nem tud megenni, azt természetesen bele sem írta.
Viszont nálam - sajnos - nem igen van olyan étel, amit nem szeretnék, így kihagyni nem kellett semmit. Az is számított, hogy mi pl. házi tejet iszunk, aki boltban veszi, az gondolom, nagyobb mennyiséget is ihatott, mert ott vannak alternatívák, hogy hány %-os zsírtartalmút veszünk.
A fogyással párhuzamosan mindig aktualizálni kell a kalóriamennyiséget is, amit most írok le, az 1600 kalóriás étrend. Akkor jön:

7 óra reggeli 300 kCal 2 dl tej + 5 dkg kenyér + 1 tojás
4,8 dkg sonka
5,5 dkg túró
1/2 dl tejföl
4 dkg baromfi párizsi
5,5 dkg sajt /sovány/

9 óra tízórai 200 kCal 15 dkg alma + 5 dkg sajt + 4 db korpovit
20 dkg körte + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
20 dkg nektarin + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
30 dkg őszibarack + 3 dkg sajt + 1 db Hamlet

12 ó 30 p ebéd 440 kCal 2 dl leves + 2 evőkanál sűrűje
Főzelék 3 dl (tök, sóska, spenót, zöldbab)
- feltét: 2db tojás, v. 1db virsli, v. 10dkg pulyka,
v. 11 dkg karaj, v. 16 dkg csirke
Főzelék 2 dl (lecsó, burgonya, zölborsó,
töltött paprika 2 gombóc)
- feltét: ugyanaz, mint a fenti főzelékeknél
Rizs főve: 11 dkg + a fenti feltétek közül vmi
Burgonya: 20 dkg + feltét ismét a fentiek közül
Tészta: 17dkg+5dkg túró, v. sajt, v. 1/2 dl tejföl
10dkg bolonyai szósz + 4 dkg sajt
2 db tojás
40 dkg káposzta (nyersen mérve)
Rakott ételek: kel, karfiol, zöldbab,
savanyú káposzta - 25 dkg
+ 1/2 dl tejföl, v. 5 dkg reszelt sajt

15 ó 30 p uzsonna 200 kCal 20 dkg szilva + 4 dkg sajt + 1 Hamlet
20 dkg szőlő + 2 dkg sajt
5 dkg kenyér + 1 db tojás, v. 4,8 dkg sonka,
v. 1/2 dl tejföl
150 ml gyümölcsjoghurt + 1 db light kockasajt
+ 4 db korpovit

18 ó vacsora 300 kCal 2 db virsli + 3 dkg kenyér, v. 2 db Hamlet
6 dkg kenyér + 2 db tojás,
v. 1 db tojás + 5 dkg sajt
v. 6 dkg túró + 1/2 dl tejföl
7 dkg kenyér + 8 dkg sonka , v. 9 dkg sajt,
v. 6 dkg Zalai, v. 4 dkg kenőmájas
7,5 dkg kenyér + 1 db virsli
5 dkg kenyér + 1 db (65gr-os) májkrém

20 ó 30 perc utsó 160 kCal 2 dl tej+2 db Abonett v. 1 db kockasajt+1 Abonett
4 dkg kenyér + 2 db kockasajt
v. 4 dkg sonka, v. 4,4 dkg sajt
v. 3 dkg Zalai



Nem tudom, mennyire áttekinthető, meg úgy vélem, hogy egy kicsit talán látszik a gyümölcsökből, hogy ősszel íródott a dolog, de természetesen lehet ízlés szerint alakítani.
Ha valakinek van rá ideje, és be tudja tartani, hiszem, hogy le fog tudni fogyni vele. Ha egy kicsit összeszedem magam, szerintem ez lesz az, amit alkalmazni fogok.
Nem írtam, de lehetőség szerint érdemes teljes kiőrlésű kenyeret enni, és a sajtok közül is preferálni a Tolnait, ill. a Drávát. Ezek sovány sajtok.
Ami szintén nem szerepel, de fontos része a dolognak, az a víz- ill. a folyadékfogyasztás. Nekem elvileg minimum 3 l-t kell innom, de már annak is örülök, ha 2 lemegy.

Gyorsan megyek a dolgomra, mert egy kicsit lassú voltam a gépeléssel. Bízom benne, hogy nem fogja széttörni feltöltéskor.
Kérdésre szívesen válaszolok :).

Kercsike nekem tetszik az egész, van benne minden.
Lehet helyettesíteni hasonlóakkal az előírt ételeket? Gondolok pl. arra, ha valaki nem szereti pl. a felvágottakat - párizsit, vagy zalát, kenőmájast (na ahhoz aztán nincs semmi bizodalmam) biztos nem baj, ha mondjuk sovány pipit, halat eszik helyette, csak kalóriában ne legyen több.
 
Sziasztok, szia Tájdi!
Természetesen lehet helyettesíteni, tényleg az a lényeg, hogy valamennyire be legyenek tartva az időpontok, meg a kalóriamennyiségek.
Azért kell szinte folyamatosan enni, hogy az anyagcsere fel legyen pörgetve.
Egyébként meg én szinte sosem ettem meg az előírt kenyérmennyiséget, inkább helyettesítettem mással.
Örülök, hogy tetszik, nekem pont azzal volt gondom, hogy minden napra kellett főznöm, hogy tudjam ezt csinálni. Akkor az igazi ugyanis.
Egyébként viszont nem kellene, mert a gyerekek a suliban esznek, apának meg visznek a melóhelyre kaját. Szóval ha Neked ez bejön, vágj bele, hidd el, tényleg működik. Persze előtte számold ki, hogy Neked mennyit kell enned :d!
 
Sziasztok, szia Tájdi!
Természetesen lehet helyettesíteni, tényleg az a lényeg, hogy valamennyire be legyenek tartva az időpontok, meg a kalóriamennyiségek.
Azért kell szinte folyamatosan enni, hogy az anyagcsere fel legyen pörgetve.
Egyébként meg én szinte sosem ettem meg az előírt kenyérmennyiséget, inkább helyettesítettem mással.
Örülök, hogy tetszik, nekem pont azzal volt gondom, hogy minden napra kellett főznöm, hogy tudjam ezt csinálni. Akkor az igazi ugyanis.
Egyébként viszont nem kellene, mert a gyerekek a suliban esznek, apának meg visznek a melóhelyre kaját. Szóval ha Neked ez bejön, vágj bele, hidd el, tényleg működik. Persze előtte számold ki, hogy Neked mennyit kell enned :d!

Köszi Kercsike! Csak úgy általában érdeklődtem, mert nem mindenki szereti a felvágottakat.
Én már évek óta szétválasztósan eszem, nekem az vált be, jól érzem magam, könnyű a gyomrom, emésztésem. Nem változtatnék rajta. Így rendben van a súlyom is. Igaz a téli szünetben általában felszalad egy kis felesleg, max 2-3 kg, de ha újra visszatérek a megszokott szétválasztóshoz, akkor szépen lassan le is megy. Ráér tavaszig.
Tavaly a 3 kg azt hiszem, úgy júni végére mászott le rólam:D:mrgreen:
 
Sziasztok mindenkinek.
Sajnos nekünk az egész kéményünket le kellett bontani,mert már az oldalán folyt a kátrány a vizes fától.
A háztartási boltolban lehet kapni KONIX-ot ez egy égésjavító,direkt erre való,kipucolja a kályha és a kémény belsejét.
Minden másnap egy evőkanállal a begyújtásnál,v. a tűzre és mint a gyárkémény,úgy nyomja ki a fekete cuccot először.
Rendszeresen használjuk és azóta nincs ilyen gondunk.Nem is drága és sokáig kitart.
Ti is tartsatok ki mindenkinek szép napot :)
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére