Szia Garibaldi!
Igen, tudom, hogy mitől volt személyre szabott. Attól, hogy a testsúlyból és a testzsír%-ból ki volt számítva az ember nyugalmi alapanyagcseréjéhez szükséges energiamennyiség. Annak alapján volt az étrend összeállítva. És még azt is figyelembe vette a hölgy, hogy ki mit nem tud megenni, azt természetesen bele sem írta.
Viszont nálam - sajnos - nem igen van olyan étel, amit nem szeretnék, így kihagyni nem kellett semmit. Az is számított, hogy mi pl. házi tejet iszunk, aki boltban veszi, az gondolom, nagyobb mennyiséget is ihatott, mert ott vannak alternatívák, hogy hány %-os zsírtartalmút veszünk.
A fogyással párhuzamosan mindig aktualizálni kell a kalóriamennyiséget is, amit most írok le, az 1600 kalóriás étrend. Akkor jön:
7 óra reggeli 300 kCal 2 dl tej + 5 dkg kenyér + 1 tojás
4,8 dkg sonka
5,5 dkg túró
1/2 dl tejföl
4 dkg baromfi párizsi
5,5 dkg sajt /sovány/
9 óra tízórai 200 kCal 15 dkg alma + 5 dkg sajt + 4 db korpovit
20 dkg körte + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
20 dkg nektarin + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
30 dkg őszibarack + 3 dkg sajt + 1 db Hamlet
12 ó 30 p ebéd 440 kCal 2 dl leves + 2 evőkanál sűrűje
Főzelék 3 dl (tök, sóska, spenót, zöldbab)
- feltét: 2db tojás, v. 1db virsli, v. 10dkg pulyka,
v. 11 dkg karaj, v. 16 dkg csirke
Főzelék 2 dl (lecsó, burgonya, zölborsó,
töltött paprika 2 gombóc)
- feltét: ugyanaz, mint a fenti főzelékeknél
Rizs főve: 11 dkg + a fenti feltétek közül vmi
Burgonya: 20 dkg + feltét ismét a fentiek közül
Tészta: 17dkg+5dkg túró, v. sajt, v. 1/2 dl tejföl
10dkg bolonyai szósz + 4 dkg sajt
2 db tojás
40 dkg káposzta (nyersen mérve)
Rakott ételek: kel, karfiol, zöldbab,
savanyú káposzta - 25 dkg
+ 1/2 dl tejföl, v. 5 dkg reszelt sajt
15 ó 30 p uzsonna 200 kCal 20 dkg szilva + 4 dkg sajt + 1 Hamlet
20 dkg szőlő + 2 dkg sajt
5 dkg kenyér + 1 db tojás, v. 4,8 dkg sonka,
v. 1/2 dl tejföl
150 ml gyümölcsjoghurt + 1 db light kockasajt
+ 4 db korpovit
18 ó vacsora 300 kCal 2 db virsli + 3 dkg kenyér, v. 2 db Hamlet
6 dkg kenyér + 2 db tojás,
v. 1 db tojás + 5 dkg sajt
v. 6 dkg túró + 1/2 dl tejföl
7 dkg kenyér + 8 dkg sonka , v. 9 dkg sajt,
v. 6 dkg Zalai, v. 4 dkg kenőmájas
7,5 dkg kenyér + 1 db virsli
5 dkg kenyér + 1 db (65gr-os) májkrém
20 ó 30 perc utsó 160 kCal 2 dl tej+2 db Abonett v. 1 db kockasajt+1 Abonett
4 dkg kenyér + 2 db kockasajt
v. 4 dkg sonka, v. 4,4 dkg sajt
v. 3 dkg Zalai
Nem tudom, mennyire áttekinthető, meg úgy vélem, hogy egy kicsit talán látszik a gyümölcsökből, hogy ősszel íródott a dolog, de természetesen lehet ízlés szerint alakítani.
Ha valakinek van rá ideje, és be tudja tartani, hiszem, hogy le fog tudni fogyni vele. Ha egy kicsit összeszedem magam, szerintem ez lesz az, amit alkalmazni fogok.
Nem írtam, de lehetőség szerint érdemes teljes kiőrlésű kenyeret enni, és a sajtok közül is preferálni a Tolnait, ill. a Drávát. Ezek sovány sajtok.
Ami szintén nem szerepel, de fontos része a dolognak, az a víz- ill. a folyadékfogyasztás. Nekem elvileg minimum 3 l-t kell innom, de már annak is örülök, ha 2 lemegy.
Gyorsan megyek a dolgomra, mert egy kicsit lassú voltam a gépeléssel. Bízom benne, hogy nem fogja széttörni feltöltéskor.
Kérdésre szívesen válaszolok
.
Igen, tudom, hogy mitől volt személyre szabott. Attól, hogy a testsúlyból és a testzsír%-ból ki volt számítva az ember nyugalmi alapanyagcseréjéhez szükséges energiamennyiség. Annak alapján volt az étrend összeállítva. És még azt is figyelembe vette a hölgy, hogy ki mit nem tud megenni, azt természetesen bele sem írta.
Viszont nálam - sajnos - nem igen van olyan étel, amit nem szeretnék, így kihagyni nem kellett semmit. Az is számított, hogy mi pl. házi tejet iszunk, aki boltban veszi, az gondolom, nagyobb mennyiséget is ihatott, mert ott vannak alternatívák, hogy hány %-os zsírtartalmút veszünk.
A fogyással párhuzamosan mindig aktualizálni kell a kalóriamennyiséget is, amit most írok le, az 1600 kalóriás étrend. Akkor jön:
7 óra reggeli 300 kCal 2 dl tej + 5 dkg kenyér + 1 tojás
4,8 dkg sonka
5,5 dkg túró
1/2 dl tejföl
4 dkg baromfi párizsi
5,5 dkg sajt /sovány/
9 óra tízórai 200 kCal 15 dkg alma + 5 dkg sajt + 4 db korpovit
20 dkg körte + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
20 dkg nektarin + 4 dkg sajt + 2 db korpovit
30 dkg őszibarack + 3 dkg sajt + 1 db Hamlet
12 ó 30 p ebéd 440 kCal 2 dl leves + 2 evőkanál sűrűje
Főzelék 3 dl (tök, sóska, spenót, zöldbab)
- feltét: 2db tojás, v. 1db virsli, v. 10dkg pulyka,
v. 11 dkg karaj, v. 16 dkg csirke
Főzelék 2 dl (lecsó, burgonya, zölborsó,
töltött paprika 2 gombóc)
- feltét: ugyanaz, mint a fenti főzelékeknél
Rizs főve: 11 dkg + a fenti feltétek közül vmi
Burgonya: 20 dkg + feltét ismét a fentiek közül
Tészta: 17dkg+5dkg túró, v. sajt, v. 1/2 dl tejföl
10dkg bolonyai szósz + 4 dkg sajt
2 db tojás
40 dkg káposzta (nyersen mérve)
Rakott ételek: kel, karfiol, zöldbab,
savanyú káposzta - 25 dkg
+ 1/2 dl tejföl, v. 5 dkg reszelt sajt
15 ó 30 p uzsonna 200 kCal 20 dkg szilva + 4 dkg sajt + 1 Hamlet
20 dkg szőlő + 2 dkg sajt
5 dkg kenyér + 1 db tojás, v. 4,8 dkg sonka,
v. 1/2 dl tejföl
150 ml gyümölcsjoghurt + 1 db light kockasajt
+ 4 db korpovit
18 ó vacsora 300 kCal 2 db virsli + 3 dkg kenyér, v. 2 db Hamlet
6 dkg kenyér + 2 db tojás,
v. 1 db tojás + 5 dkg sajt
v. 6 dkg túró + 1/2 dl tejföl
7 dkg kenyér + 8 dkg sonka , v. 9 dkg sajt,
v. 6 dkg Zalai, v. 4 dkg kenőmájas
7,5 dkg kenyér + 1 db virsli
5 dkg kenyér + 1 db (65gr-os) májkrém
20 ó 30 perc utsó 160 kCal 2 dl tej+2 db Abonett v. 1 db kockasajt+1 Abonett
4 dkg kenyér + 2 db kockasajt
v. 4 dkg sonka, v. 4,4 dkg sajt
v. 3 dkg Zalai
Nem tudom, mennyire áttekinthető, meg úgy vélem, hogy egy kicsit talán látszik a gyümölcsökből, hogy ősszel íródott a dolog, de természetesen lehet ízlés szerint alakítani.
Ha valakinek van rá ideje, és be tudja tartani, hiszem, hogy le fog tudni fogyni vele. Ha egy kicsit összeszedem magam, szerintem ez lesz az, amit alkalmazni fogok.
Nem írtam, de lehetőség szerint érdemes teljes kiőrlésű kenyeret enni, és a sajtok közül is preferálni a Tolnait, ill. a Drávát. Ezek sovány sajtok.
Ami szintén nem szerepel, de fontos része a dolognak, az a víz- ill. a folyadékfogyasztás. Nekem elvileg minimum 3 l-t kell innom, de már annak is örülök, ha 2 lemegy.
Gyorsan megyek a dolgomra, mert egy kicsit lassú voltam a gépeléssel. Bízom benne, hogy nem fogja széttörni feltöltéskor.
Kérdésre szívesen válaszolok

