Intézményi önértékelés

Csipike2014

Állandó Tag
Állandó Tag
Azoktól kérdezném, akiknél már volt tanfelügyelet vagy hamarosan lesz, hogy az önértékelési felület mennyivel előbb nyílik meg. Nálunk van, akinek március 3-a a tanfelügyelet időpontja, de még nem látunk semmit. Mennyi idő lesz a feltöltésekre, kérdőívezésre?
15 nappal előtte.

A jegyzőkönyvek feltöltésénél (dokumentumok ellenőrzése, foglalkozáslátogatás tapasztalatai) mit ad a felület? A Kézikönyvben megadott szempontokra kell egyenként válaszolni, vagy összefoglalva kell a tapasztalatokat leírni?
Katka!
Ezt nem tudjuk, mert a 2015-ös tanfelügyeletnél csak a kérdőíveket kellett tölteni. Az idei évtől kell a teljeset, tehát ezt a részét még senki sem látta.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Csipike2014

Állandó Tag
Állandó Tag
15 nap lesz a feltöltésre és a kérdőívezésre és a tanfelügyelet előtt 15 nappal pedig lezár? Akkor kb egy hónappal a tanfelügyelet előtt? Jól gondolkodom?
Sajnos nem jól gondolod! 15 nappal a tanfelügyelet előtt nyílik meg a felület, ennyi idő van a ki-és feltöltésre:

Én is szeretnék kérni!! Előre is nagyon hálás vagyok!!!!!
Kedves kismazsola89!
Ezen a fórumon, ha visszalépsz a 60. oldalra, ott megtalálod feltöltve. (ötéves program)
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

MME

Állandó Tag
Állandó Tag
Kérdezni szeretném a szülői és a munkatársi kérdőívhez, hogyan kell igényelni a kódot, hogy online tudjuk elvégezni?
Valahol olvashatom ?
 

pmarta01

Állandó Tag
Állandó Tag
Kérdezni szeretném a szülői és a munkatársi kérdőívhez, hogyan kell igényelni a kódot, hogy online tudjuk elvégezni?
Valahol olvashatom ?
Igen, részletesen leírják a felhasználói kézikönyvben:
 

Csatolások

  • felhasznaloi_kezikonyv_ertekelo.pdf
    2.3 MB · Olvasás: 99

pmarta01

Állandó Tag
Állandó Tag
Szeretném tőletek megkérdezni, hogy az intézményi önértékelésben az Eredmények terület alatt lévő "Milyen eredményességi mutatókat tartanak nyilván az intézményben?" szempontnál levő elvárások közül az évente értékelendő "Neveltségi mutató"-k alatt ti mit értetek, milyen adatokat és milyen módszerrel gyűjtötök?
 

Csipike2014

Állandó Tag
Állandó Tag
Szeretném tőletek megkérdezni, hogy az intézményi önértékelésben az Eredmények terület alatt lévő "Milyen eredményességi mutatókat tartanak nyilván az intézményben?" szempontnál levő elvárások közül az évente értékelendő "Neveltségi mutató"-k alatt ti mit értetek, milyen adatokat és milyen módszerrel gyűjtötök?
Márta!
Erre a legjobb a kérdőíves módszer.
A következő táblázat mutatja, hogy milyen témákban érdemes mérést végezni. (embertelenül nagy munka a kérdőívek összeállítása, azok összegzése, stb.)
 

Csatolások

  • NEVELTSÉGI SZINT.doc
    32.5 KB · Olvasás: 295

pmarta01

Állandó Tag
Állandó Tag
Márta!
Erre a legjobb a kérdőíves módszer.
A következő táblázat mutatja, hogy milyen témákban érdemes mérést végezni. (embertelenül nagy munka a kérdőívek összeállítása, azok összegzése, stb.)
Ettől féltem :( Reméltem, hogy nem ezt a választ kapom :( De sajna a szakirodalom is erről szól. Sok elemzést olvastam, de sajnos - érthetően - a kérdőíveket senki sem mellékelte :(
 

vimoni

Állandó Tag
Állandó Tag
Új infó (facebook oldalról linkelve): a Dr. Szikora Ágnes ...-és -a minden egyéb összevont ügyek főosztályvezetője bejelentette az MM Publication remek konferenciáján, hogy:
- február 1-jével ismét változik - tényleg kedvezően a PÉM:
- interjú helyett adatgyűjtés lesz,
- 1 szülői és 1 vezetői véleményezés kell csak, több csak az érintett pedagógus kérésére,
- önértékelés 5 évente lesz, amikor tanfelügyelet és utána minősítés is, közben 2 évente nem kell, csak ha a tantestület megszavazza magának, (tehát meghagyták, hogy csinálható, de nem kötelező a BECS, lesz-e aki akarja?!)
- a minősítés a legmagasabb szint, tehát aki addig minősült 2014 és 2015, valamint 2016-ban minősítésben vesz rész, az nem kap tanfelügyeletet, mert az alacsonyabb rendű, így az azt kötelezően megelőző önértékelés sem kell. :))))
- AZ '14, '15, '16-os MINŐSÜLŐK TANFELÜGYELETI DÁTUMÁT ÉS A LÁTOGATÁST A KÖZPONTI FELÜLETEN FEBRUÁR 1-JÉN, HÉTFŐN TÖRLIK, ÉS AZ IGAZGATÓK IS MEGKAPJÁK AZ ÉRTESÍTÉST 1-JÉN A TÖRLÉSRŐL,
- a '14, '15, '16-os minősülők mostantól 3 év múlva tanfelügyelődnek és önértékelődnek legelőször, (már, ha vannak ilyen igék :))),
- a vonatkozó kézikönyvek 2016. január 25-én lettek elfogadva, szintén az OH honlapján keresendők,
- 2017-től a portfólió és indikátorlista egyszerűsödik.
 
Az új (2016.jan.25) önértékelési kézikönyvben még mindig ez szerepel: "a pedagógusok önértékelésének kétévenként meg kell ismétlődnie". És az EMMI 20/2012. 145.§ (2) is kétévenkénti önértékelést ír.
 

vimoni

Állandó Tag
Állandó Tag
Mai levél az OH-tól (itt az 5 év!):
Tisztelt Intézményvezető Asszony / Intézményvezető Úr!

2015. július 31-én kelt levelünkben tájékoztattuk arról, hogy az Ön által vezetett intézményben a 2016. évben pedagógiai-szakmai ellenőrzés(ek) (a továbbiakban: tanfelügyeleti látogatások) kerül(nek) megszervezésre.

Azzal összefüggésben, hogy a tanfelügyeleti ellenőrzések és a Pedagógus I. minősítő vizsga, Pedagógus II. minősítés is a pedagógus kompetenciákra épülnek, továbbá a tanfelügyeleti látogatásokkal és a pedagógusok önértékelési feladataival járó terhek felülvizsgálatát követően Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere döntést hozott a pedagógusokra háruló szakmai feladatokkal kapcsolatos adminisztrációs terhek csökkentéséről, így a fent említett tanfelügyeleti eljárások az alábbiak szerint módosulnak:



1.) azon pedagógusok esetében, akik az elmúlt két évben (2014-ben, 2015-ben) vagy az idei (2016.) évben Pedagógus I. minősítő vizsgán, Pedagógus II. minősítési eljáráson, vagy olyan minősítési eljáráson vettek/vesznek részt, amelynek része volt a Pedagógus II. fokozatnak megfelelő minősítő eljárás (vagy tanfelügyeleti vizsga), illetve a Pedagógus II. fokozatnak megfelelő minősítő eljárásra épült a minősítése, a minősítés naptári évében, illetve az azt követő legalább három naptári évben nem kerül sor pedagógusként történő tanfelügyeleti látogatására.

Tehát a 2016. évi tanfelügyeleti ellenőrzési tervben szereplő és a következő feltételeknek megfelelő pedagógusok tanfelügyeleti látogatására nem kerül sor a 2016. naptári évben:

- akik a 2014. és a 2015. évben sikeresen vettek részt az Oktatási Hivatal Projektigazgatósága által szervezett tanfelügyeleti és pedagógusminősítési szakértő képzésen és a hozzá kapcsolódó Mesterpedagógusi próbaminősítési eljáráson;

- akik a 2015. évben sikeres Pedagógus II. fokozatot megcélzó minősítési eljáráson vettek részt;

- akik a 2016. évben Pedagógus II., Mesterpedagógus vagy Kutatótanár fokozatot megcélzó minősítési eljáráson vesznek részt.

A fenti feltételnek megfelelő pedagógusokat az oktatásért felelős miniszter fenti döntése alapján az Oktatási Hivatal 2016. január 29-én törölte a 2016. évi országos pedagógiai-szakmai ellenőrzési tervből.

Ugyanakkor ez a döntés nem érinti

- azokat a 2016. évi vezetői tanfelügyeletben érintett vezetői megbízással rendelkező pedagógusokat, akik tavalyi évben vagy az idei évben minősülnek, az ő intézményvezetői, vezetői ellenőrzésükre sor kerül a 2016. naptári évben

- azokat a pedagógusokat, akik a TÁMOP-3.1.5/12-2012-0001 kiemelt uniós projekt keretén belül „A pedagógusminősítési rendszer kiegészítése, kipróbálása és korrigálása” című pilotprogramban Mesterpedagógus vagy Kutatótanár fokozatot szereztek,

- azokat a pedagógusokat, akik szaktanácsadói képzésen illetve a Mesterpedagógusi próbaminősítési eljárásban is sikeresen részt vettek.

A fenti döntéssel nem érintett pedagógusok tanfelügyeleti ellenőrzésére sor kerül a 2016. naptári évben.

A fentiek alapján módosított, az Ön által vezetett intézményre vonatkozó, 2016. évi ellenőrzési tervben szereplő pedagógusok adatai elérhetőek a https://dari.oktatas.hu oldalon. Bejelentkezéshez kattintson a Köznevelési intézmények blokkban a belépés feliratra. A rendszerbe a KIR személyi nyilvántartás eléréséhez használt felhasználónevükkel és jelszavukkal léphet be. Az érintett pedagógusok listája elérhető a pedagógus életpálya, tanfelügyelet menüpontban.

A 2016. évi ellenőrzési tervben maradt kollégák listáját, tanfelügyeleti időpontját a www.oktatas.hu oldalon Látogatóként bejelentkezve, a Saját oldal/Intézmény menüpontban, a Látogatási beosztások megtekintése ikonra kattintva tekintheti meg. (Az Oktatási Hivatal törölte azon pedagógus kollégák tanfelügyeleti látogatási időpontját, akik törlésre kerültek az ellenőrzési tervből.)



2.) Azon pedagógusok esetében okafogyottá válik a tanfelügyeletet megelőző kötelező önértékelés elvégzése, akik tanfelügyeleti látogatására az idei naptári évben nem kerül sor (ez nem jelenti azt, hogy őket nem sorolhatják be intézményi önértékelésre ebben az évben, de Ön szabadabban határozhatja meg az időpontot). Tájékoztatom továbbá arról, hogy az oktatásért felelős miniszter közleménye alapján - csökkentve az intézmények, pedagógusok terheit - a pedagógusok önértékelését nem két, hanem ötévente kell elvégezni, ennek a rendelkezésnek a jogszabályi előkészítése folyamatban van. Tehát az intézményi önértékelési terv készítésekor öt éves ciklusokra bontva tervezhető a pedagógusok önértékelésének lefolytatása.



3.) Az intézmények, a pedagógusok munkájának megkönnyítése érdekében az önértékelés menete, adminisztrációja a 2016. évre vonatkozóan a korábbiakhoz képest az alábbiak szerint egyszerűsödik le:

- A pedagógus önértékelésének része továbbra is a munkatársi kérdőív kitöltése, azzal a lényegi változással, hogy nem szükséges, hogy a kérdőíveket a teljes nevelőtestület kitöltse. Az egyszerűsített szabályozás alapján az intézményvezető és az értékelendő pedagógus által javasolt, azonos számú, de legalább 1-1 kolléga tölt ki a munkatársi kérdőívet. (Tehát a kérdőíveket intézményenként legalább két pedagógus kolléga tölt ki, közülük egyet az értékelendő pedagógus, egyet az intézményvezető kér fel erre a feladatra. Intézményvezetői/vezetői önértékelés esetében a nevelőtestületi kérdőívek kitöltésére vonatkozó ajánlások nem változtak.)

- A pedagógus és vezető önértékelésekor nem kerül sor szülői, középfokú intézmény, kollégium tekintetében pedig tanulói kérdőívek kitöltésére, kivéve akkor, amikor a köznevelési intézmény szülői vagy diákszervezete kifejezetten azt igényli és írásban kezdeményezi a kérdőívek kitöltését. Ez utóbbi esetben az intézménynek lehetőséget kell biztosítania a tanulói és/vagy szülői elégedettségmérő kérdőívek kitöltésére, amelynek során egységesen, minden pedagógusra vonatkozóan azonos módon kell a tanulói és /vagy szülői kérdőívezést megszervezni. Az intézmény dönt a kérdőívezés lebonyolításának szabályairól, módjáról (vagyis az Önértékelési Kézikönyvben található tanulói és /vagy szülői kérdőívet illetve az Oktatási Hivatal által biztosított informatikai rendszert használja-e a kérdőívezés lebonyolítására, vagy saját rendszert alakít ki).

- További változás, hogy a pedagógus önértékelésének keretében az óra/foglalkozáslátogatás szakmai megbeszélése során is lehetőség van az interjú-kérdések feltételére, amennyiben ez szakmailag indokolt (nem szükséges az interjúra külön időpontot egyeztetni, külön sort keríteni rá). Az erre az Ön által kijelölt intézményi felelősök a javasolt interjúkérdések és a dokumentumelemzés eredménye alapján interjúterveket készítenek, ennek kapcsán lehetőségük van azt mérlegelni, hogy csak olyan interjúkérdéseket tegyenek fel, amelyek új információt nyújthatnak, vagy árnyalhatják, kiegészíthetik a korábban a pedagógusról kapott képet. Az esetleges interjú kérdések és válaszok kivonatát az óra/foglalkozáslátogatás jegyzőkönyvének kell majd tartalmaznia.

- Vezetővel történő interjú elkészítése továbbra is szükséges, de az interjú kérdései a dokumentumelemzés és a kérdőíves felmérések tapasztalatai alapján indokolt esetben megváltoztathatók, a kérdések száma egyedileg csökkenthető attól függően, hogy melyik értékelendő területről van még szükség további információra.

- Módosultak az Önértékelési kézikönyvek mellékleteként szereplő „Szülői kérdőív a pedagógus önértékeléséhez”, valamint „A vezető önértékelése, valamint az intézményi önértékelés keretében a szülők elégedettségét mérő kérdőív” dokumentumok, ezek egyszerűsítésére, számszerű csökkentésére került sor.



4.) Az önértékelés mellett a tanfelügyelet folyamata, adminisztrációja a 2016. évi látogatásokra vonatkozóan az alábbiak szerint módosult, egyszerűsödött főként a szakértők terhelése csökkent:

- A szakértők számára a tanfelügyeleti látogatás ütemezését és tartalmát összefoglaló forgatókönyv elkészítése, az informatikai felületre való feltöltése nem szükséges. Természetesen a látogatás zökkenőmentes lebonyolítása érdekében az ellenőrzést vezető szakértőnek előzetesen egyeztetnie kell az intézmény vezetőjével a látogatás menetéről.

- A tanfelügyelet részletes eredményének rögzítésére szolgáló korábbi jegyzőkönyv neve adatgyűjtő lapra módosult. Az adatgyűjtő lapot a szakértő továbbra is eléri az elektronikus felületen, felhasználhatja saját jegyzeteként az eljárás során, de nem kell feltöltenie a felületre, hanem a tanfelügyeleti értékelés lezárását követően meg kell semmisítenie.

- Az informatikai felületre a szakértőnek egy rövid, egyszerű jegyzőkönyvet kell feltölteni, így a látogatás napján kevésbé lesz feszített az idő, az adminisztráció mennyisége csökken, több idő marad a szakmai kérdésekre. Ehhez mintát a szakértő a Tanfelügyeleti Kézikönyvekben talál.

- A pedagógussal és a vezetővel történő interjú a dokumentumelemzés, az óra/foglalkozáslátogatás és az azt követő megbeszélés, valamint a dokumentumelemzés tapasztalatainak szükség szerinti kiegészítése, a szakértő a kérdések számát egyedileg csökkentheti, kiegészítheti attól függően, hogy melyik értékelendő területről van még szükség további információra.

Az önértékelés és a tanfelügyelet menetét érintő változások megtalálhatók az oktatásért felelős miniszter által 2016. január 25-én jóváhagyott módosított Önértékelési és Tanfelügyeleti Kézikönyvekben.



5.) A tanfelügyelet és önértékelés folyamatának egyszerűsítéséből adódó változásoknak megfelelően módosul, egyszerűsödik a tanfelügyeletet illetve az önértékelés folyamatát támogató informatikai felület is. A változásoknak a szoftverekben történő átvezetése miatt az informatikai felület átmenetileg nem elérhető, annak újbóli megnyitásáról időben tájékoztatjuk majd az érintetteket.

Az önértékeléssel, tanfelügyelettel kapcsolatos kérdéseit az Oktatási Hivatal területileg illetékes Pedagógiai Oktatási Központjának küldheti meg. A Pedagógiai Oktatási Központok e-mail címeit itt érheti el: http://www.oktatas.hu/kozneveles/pedagogiai_szakmai_szolgaltatasok/pok_elerhetoseg

Kérjük, hogy a fentiekben leírt tudnivalókról, változásokról sürgősen tájékoztassa az intézményében a 2016. évi önértékelésben, tanfelügyeletben érintett munkatársait és a nevelőtestületet is annak érdekében, hogy megfelelő tájékoztatást kaphassanak hátralévő feladataikról.

Támogató segítségét előre is köszönjük, az Ön és munkatársai további munkájához sok sikert kívánunk!

Budapest, 2016. február 1.

Oktatási Hivatal
 

pepeneje

Állandó Tag
Állandó Tag
Mai levél az OH-tól (itt az 5 év!):
Tisztelt Intézményvezető Asszony / Intézményvezető Úr!

2015. július 31-én kelt levelünkben tájékoztattuk arról, hogy az Ön által vezetett intézményben a 2016. évben pedagógiai-szakmai ellenőrzés(ek) (a továbbiakban: tanfelügyeleti látogatások) kerül(nek) megszervezésre.

Azzal összefüggésben, hogy a tanfelügyeleti ellenőrzések és a Pedagógus I. minősítő vizsga, Pedagógus II. minősítés is a pedagógus kompetenciákra épülnek, továbbá a tanfelügyeleti látogatásokkal és a pedagógusok önértékelési feladataival járó terhek felülvizsgálatát követően Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere döntést hozott a pedagógusokra háruló szakmai feladatokkal kapcsolatos adminisztrációs terhek csökkentéséről, így a fent említett tanfelügyeleti eljárások az alábbiak szerint módosulnak:



1.) azon pedagógusok esetében, akik az elmúlt két évben (2014-ben, 2015-ben) vagy az idei (2016.) évben Pedagógus I. minősítő vizsgán, Pedagógus II. minősítési eljáráson, vagy olyan minősítési eljáráson vettek/vesznek részt, amelynek része volt a Pedagógus II. fokozatnak megfelelő minősítő eljárás (vagy tanfelügyeleti vizsga), illetve a Pedagógus II. fokozatnak megfelelő minősítő eljárásra épült a minősítése, a minősítés naptári évében, illetve az azt követő legalább három naptári évben nem kerül sor pedagógusként történő tanfelügyeleti látogatására.

Tehát a 2016. évi tanfelügyeleti ellenőrzési tervben szereplő és a következő feltételeknek megfelelő pedagógusok tanfelügyeleti látogatására nem kerül sor a 2016. naptári évben:

- akik a 2014. és a 2015. évben sikeresen vettek részt az Oktatási Hivatal Projektigazgatósága által szervezett tanfelügyeleti és pedagógusminősítési szakértő képzésen és a hozzá kapcsolódó Mesterpedagógusi próbaminősítési eljáráson;

- akik a 2015. évben sikeres Pedagógus II. fokozatot megcélzó minősítési eljáráson vettek részt;

- akik a 2016. évben Pedagógus II., Mesterpedagógus vagy Kutatótanár fokozatot megcélzó minősítési eljáráson vesznek részt.

A fenti feltételnek megfelelő pedagógusokat az oktatásért felelős miniszter fenti döntése alapján az Oktatási Hivatal 2016. január 29-én törölte a 2016. évi országos pedagógiai-szakmai ellenőrzési tervből.

Ugyanakkor ez a döntés nem érinti

- azokat a 2016. évi vezetői tanfelügyeletben érintett vezetői megbízással rendelkező pedagógusokat, akik tavalyi évben vagy az idei évben minősülnek, az ő intézményvezetői, vezetői ellenőrzésükre sor kerül a 2016. naptári évben

- azokat a pedagógusokat, akik a TÁMOP-3.1.5/12-2012-0001 kiemelt uniós projekt keretén belül „A pedagógusminősítési rendszer kiegészítése, kipróbálása és korrigálása” című pilotprogramban Mesterpedagógus vagy Kutatótanár fokozatot szereztek,

- azokat a pedagógusokat, akik szaktanácsadói képzésen illetve a Mesterpedagógusi próbaminősítési eljárásban is sikeresen részt vettek.

A fenti döntéssel nem érintett pedagógusok tanfelügyeleti ellenőrzésére sor kerül a 2016. naptári évben.

A fentiek alapján módosított, az Ön által vezetett intézményre vonatkozó, 2016. évi ellenőrzési tervben szereplő pedagógusok adatai elérhetőek a https://dari.oktatas.hu oldalon. Bejelentkezéshez kattintson a Köznevelési intézmények blokkban a belépés feliratra. A rendszerbe a KIR személyi nyilvántartás eléréséhez használt felhasználónevükkel és jelszavukkal léphet be. Az érintett pedagógusok listája elérhető a pedagógus életpálya, tanfelügyelet menüpontban.

A 2016. évi ellenőrzési tervben maradt kollégák listáját, tanfelügyeleti időpontját a www.oktatas.hu oldalon Látogatóként bejelentkezve, a Saját oldal/Intézmény menüpontban, a Látogatási beosztások megtekintése ikonra kattintva tekintheti meg. (Az Oktatási Hivatal törölte azon pedagógus kollégák tanfelügyeleti látogatási időpontját, akik törlésre kerültek az ellenőrzési tervből.)



2.) Azon pedagógusok esetében okafogyottá válik a tanfelügyeletet megelőző kötelező önértékelés elvégzése, akik tanfelügyeleti látogatására az idei naptári évben nem kerül sor (ez nem jelenti azt, hogy őket nem sorolhatják be intézményi önértékelésre ebben az évben, de Ön szabadabban határozhatja meg az időpontot). Tájékoztatom továbbá arról, hogy az oktatásért felelős miniszter közleménye alapján - csökkentve az intézmények, pedagógusok terheit - a pedagógusok önértékelését nem két, hanem ötévente kell elvégezni, ennek a rendelkezésnek a jogszabályi előkészítése folyamatban van. Tehát az intézményi önértékelési terv készítésekor öt éves ciklusokra bontva tervezhető a pedagógusok önértékelésének lefolytatása.



3.) Az intézmények, a pedagógusok munkájának megkönnyítése érdekében az önértékelés menete, adminisztrációja a 2016. évre vonatkozóan a korábbiakhoz képest az alábbiak szerint egyszerűsödik le:

- A pedagógus önértékelésének része továbbra is a munkatársi kérdőív kitöltése, azzal a lényegi változással, hogy nem szükséges, hogy a kérdőíveket a teljes nevelőtestület kitöltse. Az egyszerűsített szabályozás alapján az intézményvezető és az értékelendő pedagógus által javasolt, azonos számú, de legalább 1-1 kolléga tölt ki a munkatársi kérdőívet. (Tehát a kérdőíveket intézményenként legalább két pedagógus kolléga tölt ki, közülük egyet az értékelendő pedagógus, egyet az intézményvezető kér fel erre a feladatra. Intézményvezetői/vezetői önértékelés esetében a nevelőtestületi kérdőívek kitöltésére vonatkozó ajánlások nem változtak.)

- A pedagógus és vezető önértékelésekor nem kerül sor szülői, középfokú intézmény, kollégium tekintetében pedig tanulói kérdőívek kitöltésére, kivéve akkor, amikor a köznevelési intézmény szülői vagy diákszervezete kifejezetten azt igényli és írásban kezdeményezi a kérdőívek kitöltését. Ez utóbbi esetben az intézménynek lehetőséget kell biztosítania a tanulói és/vagy szülői elégedettségmérő kérdőívek kitöltésére, amelynek során egységesen, minden pedagógusra vonatkozóan azonos módon kell a tanulói és /vagy szülői kérdőívezést megszervezni. Az intézmény dönt a kérdőívezés lebonyolításának szabályairól, módjáról (vagyis az Önértékelési Kézikönyvben található tanulói és /vagy szülői kérdőívet illetve az Oktatási Hivatal által biztosított informatikai rendszert használja-e a kérdőívezés lebonyolítására, vagy saját rendszert alakít ki).

- További változás, hogy a pedagógus önértékelésének keretében az óra/foglalkozáslátogatás szakmai megbeszélése során is lehetőség van az interjú-kérdések feltételére, amennyiben ez szakmailag indokolt (nem szükséges az interjúra külön időpontot egyeztetni, külön sort keríteni rá). Az erre az Ön által kijelölt intézményi felelősök a javasolt interjúkérdések és a dokumentumelemzés eredménye alapján interjúterveket készítenek, ennek kapcsán lehetőségük van azt mérlegelni, hogy csak olyan interjúkérdéseket tegyenek fel, amelyek új információt nyújthatnak, vagy árnyalhatják, kiegészíthetik a korábban a pedagógusról kapott képet. Az esetleges interjú kérdések és válaszok kivonatát az óra/foglalkozáslátogatás jegyzőkönyvének kell majd tartalmaznia.

- Vezetővel történő interjú elkészítése továbbra is szükséges, de az interjú kérdései a dokumentumelemzés és a kérdőíves felmérések tapasztalatai alapján indokolt esetben megváltoztathatók, a kérdések száma egyedileg csökkenthető attól függően, hogy melyik értékelendő területről van még szükség további információra.

- Módosultak az Önértékelési kézikönyvek mellékleteként szereplő „Szülői kérdőív a pedagógus önértékeléséhez”, valamint „A vezető önértékelése, valamint az intézményi önértékelés keretében a szülők elégedettségét mérő kérdőív” dokumentumok, ezek egyszerűsítésére, számszerű csökkentésére került sor.



4.) Az önértékelés mellett a tanfelügyelet folyamata, adminisztrációja a 2016. évi látogatásokra vonatkozóan az alábbiak szerint módosult, egyszerűsödött főként a szakértők terhelése csökkent:

- A szakértők számára a tanfelügyeleti látogatás ütemezését és tartalmát összefoglaló forgatókönyv elkészítése, az informatikai felületre való feltöltése nem szükséges. Természetesen a látogatás zökkenőmentes lebonyolítása érdekében az ellenőrzést vezető szakértőnek előzetesen egyeztetnie kell az intézmény vezetőjével a látogatás menetéről.

- A tanfelügyelet részletes eredményének rögzítésére szolgáló korábbi jegyzőkönyv neve adatgyűjtő lapra módosult. Az adatgyűjtő lapot a szakértő továbbra is eléri az elektronikus felületen, felhasználhatja saját jegyzeteként az eljárás során, de nem kell feltöltenie a felületre, hanem a tanfelügyeleti értékelés lezárását követően meg kell semmisítenie.

- Az informatikai felületre a szakértőnek egy rövid, egyszerű jegyzőkönyvet kell feltölteni, így a látogatás napján kevésbé lesz feszített az idő, az adminisztráció mennyisége csökken, több idő marad a szakmai kérdésekre. Ehhez mintát a szakértő a Tanfelügyeleti Kézikönyvekben talál.

- A pedagógussal és a vezetővel történő interjú a dokumentumelemzés, az óra/foglalkozáslátogatás és az azt követő megbeszélés, valamint a dokumentumelemzés tapasztalatainak szükség szerinti kiegészítése, a szakértő a kérdések számát egyedileg csökkentheti, kiegészítheti attól függően, hogy melyik értékelendő területről van még szükség további információra.

Az önértékelés és a tanfelügyelet menetét érintő változások megtalálhatók az oktatásért felelős miniszter által 2016. január 25-én jóváhagyott módosított Önértékelési és Tanfelügyeleti Kézikönyvekben.



5.) A tanfelügyelet és önértékelés folyamatának egyszerűsítéséből adódó változásoknak megfelelően módosul, egyszerűsödik a tanfelügyeletet illetve az önértékelés folyamatát támogató informatikai felület is. A változásoknak a szoftverekben történő átvezetése miatt az informatikai felület átmenetileg nem elérhető, annak újbóli megnyitásáról időben tájékoztatjuk majd az érintetteket.

Az önértékeléssel, tanfelügyelettel kapcsolatos kérdéseit az Oktatási Hivatal területileg illetékes Pedagógiai Oktatási Központjának küldheti meg. A Pedagógiai Oktatási Központok e-mail címeit itt érheti el: http://www.oktatas.hu/kozneveles/pedagogiai_szakmai_szolgaltatasok/pok_elerhetoseg

Kérjük, hogy a fentiekben leírt tudnivalókról, változásokról sürgősen tájékoztassa az intézményében a 2016. évi önértékelésben, tanfelügyeletben érintett munkatársait és a nevelőtestületet is annak érdekében, hogy megfelelő tájékoztatást kaphassanak hátralévő feladataikról.

Támogató segítségét előre is köszönjük, az Ön és munkatársai további munkájához sok sikert kívánunk!

Budapest, 2016. február 1.

Oktatási Hivatal



Csakhogy Balog Zoltán miniszter úr pár nappal ezelőtt nem ezt mondta a már MINŐSÍTETT és 2016-ban minősítésre váró pedagógusok tanfelügyeleti ellenőrzéséről és az adminisztrációs terhek enyhítésével kapcsolatosan!:o(lsd. módosított Kézikönyvek):rolleyes2:
 

Meg Bennet

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam a fórumotokat, sok hasznos információval lettem gazdagabb.
Nekem egy eléggé speciális problémám van, én kaptam meg az informatikai felület kezelésének az feladatát és már az önértékelés alapjainál leragadtam.

Értem én, hogy a tanfelügyeleti ellenőrzés előtt 30 nappal nyitják meg a felületet, de bármit csinálok, ezt a képet jeleníti meg nekem:
upload_2016-2-4_14-36-20.png

Holott, ha jól értelmezem, akkor is kellene, hogy legyen valami a listánál, hogyha még nincs megnyitva a felület. Ugye?
Mit állítsak be a jogosultságoknál, hogy lássam az eljárásokat? Az összes többi felület működik, ez miért nem?
A felhasználói kézikönyv ezt írja:

upload_2016-2-4_14-39-18.png
 

Meg Bennet

Állandó Tag
Állandó Tag
Egy kicsit nagyra sikerültek a képek, elnézést.

Amikor megkerestem a POK-ot a kérdésemmel, válaszoltak, de már az első pontot sem tudom teljesíteni: "Ki kell jelölni az adatgyűjtőt a Szervező modulban az Önértékelő megadása gomb segítségével."
Ennyire ügyetlen vagyok, vagy van valami hiba? Az összes kézikönyvet átolvastam már többször is. Másnak is van hasonló problémája?

Köszönöm nagyon, ha tudtok valami okosat mondani ezzel kapcsolatban.

"Az Oktatási Hivatalhoz érkezett megkeresésére a következő tájékoztatást adom.

Ahhoz, hogy Ön rendben el tudja végezni az idei önértékelési feladatokat, az alábbi lépéseket kell elvégeznie:

1. Ki kell jelölni az adatgyűjtőt a Szervező modulban az Önértékelő megadása gomb segítségével.
2.
https://www.oktatas.hu/sajatoldal oldalon keresztül érik el, melybe az alábbi módokon tudnak belépni:
a) Létező, Látogató típusú KIR / Oktatás validált felhasználóval
b) Létező, Látogató típusú felhasználóval, KIR / Oktatás validációt követően: (A validációt követően kb. 24 óra múlva érheti el a rendszert)
1. Belépést követően az alapadatok menüpontban kattintson a KIR / Oktatás validáció gombra.
2. Adja meg a kért adatokat (a KIR-ben tárolt adatoknak megfelelően), majd kattintson a Validáció gombra.
3. A KIR-ben tárolt e-mail címére érkező levélben kattintson a Validáció megerősítése linkre a validáció befejezéséhez.
c) Regisztrációt és KIR / Oktatás validációt követően:
1. A fenti linken elérhető oldal alján kattintson a Regisztráció linkre, majd az adatok megadása után kattintson a Regisztráció gombra.
2. A megadott e-mail címre érkező levélben kattintson a Regisztráció megerősítése linkre.
3. Lépjen be az újonnan regisztrált Látogató típusú felhasználóval.
4. Az alapadatok menüpontban kattintson a KIR / Oktatás validáció gombra.
5. Adja meg a kért adatokat (a KIR-ben tárolt adatoknak megfelelően), majd kattintson a Validáció gombra.
6. A KIR-ben tárolt e-mail címére érkező levélben kattintson a Validáció megerősítése linkre a validáció befejezéséhez.
7. A rendszerbe belépve kérjük kattintsanak az eljárások mellett megjelenő Részletek gombra
8. Ezt követően, kérjük, hogy kattintsanak a Kérdőívek gombra a kérdőívkódok generálásához


Kiegészítő információ: Amennyiben az adatgyűjtő ugyanaz a személy, mint a BECS, illetve az Intézményvezető, úgy ki kell választani a jobb felső sarokban lévő lenyíló ablakban a Szakértő szerepet az adatgyűjtési feladatok elvégzéséhez.

Felhívjuk azonban a figyelmet arra, hogy határidőn túl a kérdőívet kitölteni nem lehetséges, a kérdőív kitöltésére 15 nap áll rendelkezésre. A látogatást megelőző 15. napon zárul le a felület. A rendszer a határidő letelte utáni kitöltést már nem teszi lehetővé. A kiadott kódok érvénytelenné válnak. A határidő módosítására nincs lehetőség.

Abban az esetben, ha a kérdőívek kitöltésére adott időtartam alatt nem érkezett vissza az összes kérdőív, a rendszer azonban határidő túllépéssel lezárt, a pedagógiai-szakmai ellenőrzéssel megbízott szakértők a beérkezett kérdőívek összesített eredményét veszik figyelembe az értékelő tevékenység során. A kérdőívek kitöltésére vonatkozó határidő módosítására nincs lehetőség. Ha egyáltalán nem érkezik vissza kérdőív a megadott határidőig, akkor az eredmény 0 értékű lesz.

A tanfelügyeleti ellenőrzés a kérdőívek megléte nélkül is lefolytatható.


A felület a látogatást megelőzően 30 nappal fog élesedni vagyis az Oktatási Hivatal nyitja meg a felületet!


Megértését és együttműködését köszönjük!


Felhívom szíves figyelmét arra, hogy az Oktatási Hivatal által kiadott jelen állásfoglalásához/tájékoztató levélhez semmiféle joghatás nem fűződik, ezért ezen állásfoglalásban/tájékoztatásban foglaltak a bíróságot vagy más hatóságot eljárása során nem köti."
 
Utoljára módosítva:

basszuskulcs

Állandó Tag
Állandó Tag
Egy kicsit nagyra sikerültek a képek, elnézést.

Amikor megkerestem a POK-ot a kérdésemmel, válaszoltak, de már az első pontot sem tudom teljesíteni: "Ki kell jelölni az adatgyűjtőt a Szervező modulban az Önértékelő megadása gomb segítségével."
Ennyire ügyetlen vagyok, vagy van valami hiba? Az összes kézikönyvet átolvastam már többször is. Másnak is van hasonló problémája?

Köszönöm nagyon, ha tudtok valami okosat mondani ezzel kapcsolatban.

Kata

"Az Oktatási Hivatalhoz érkezett megkeresésére a következő tájékoztatást adom.

Ahhoz, hogy Ön rendben el tudja végezni az idei önértékelési feladatokat, az alábbi lépéseket kell elvégeznie:

1. Ki kell jelölni az adatgyűjtőt a Szervező modulban az Önértékelő megadása gomb segítségével.
2.
https://www.oktatas.hu/sajatoldal oldalon keresztül érik el, melybe az alábbi módokon tudnak belépni:
a) Létező, Látogató típusú KIR / Oktatás validált felhasználóval
b) Létező, Látogató típusú felhasználóval, KIR / Oktatás validációt követően: (A validációt követően kb. 24 óra múlva érheti el a rendszert)
1. Belépést követően az alapadatok menüpontban kattintson a KIR / Oktatás validáció gombra.
2. Adja meg a kért adatokat (a KIR-ben tárolt adatoknak megfelelően), majd kattintson a Validáció gombra.
3. A KIR-ben tárolt e-mail címére érkező levélben kattintson a Validáció megerősítése linkre a validáció befejezéséhez.
c) Regisztrációt és KIR / Oktatás validációt követően:
1. A fenti linken elérhető oldal alján kattintson a Regisztráció linkre, majd az adatok megadása után kattintson a Regisztráció gombra.
2. A megadott e-mail címre érkező levélben kattintson a Regisztráció megerősítése linkre.
3. Lépjen be az újonnan regisztrált Látogató típusú felhasználóval.
4. Az alapadatok menüpontban kattintson a KIR / Oktatás validáció gombra.
5. Adja meg a kért adatokat (a KIR-ben tárolt adatoknak megfelelően), majd kattintson a Validáció gombra.
6. A KIR-ben tárolt e-mail címére érkező levélben kattintson a Validáció megerősítése linkre a validáció befejezéséhez.
7. A rendszerbe belépve kérjük kattintsanak az eljárások mellett megjelenő Részletek gombra
8. Ezt követően, kérjük, hogy kattintsanak a Kérdőívek gombra a kérdőívkódok generálásához


Kiegészítő információ: Amennyiben az adatgyűjtő ugyanaz a személy, mint a BECS, illetve az Intézményvezető, úgy ki kell választani a jobb felső sarokban lévő lenyíló ablakban a Szakértő szerepet az adatgyűjtési feladatok elvégzéséhez.

Felhívjuk azonban a figyelmet arra, hogy határidőn túl a kérdőívet kitölteni nem lehetséges, a kérdőív kitöltésére 15 nap áll rendelkezésre. A látogatást megelőző 15. napon zárul le a felület. A rendszer a határidő letelte utáni kitöltést már nem teszi lehetővé. A kiadott kódok érvénytelenné válnak. A határidő módosítására nincs lehetőség.

Abban az esetben, ha a kérdőívek kitöltésére adott időtartam alatt nem érkezett vissza az összes kérdőív, a rendszer azonban határidő túllépéssel lezárt, a pedagógiai-szakmai ellenőrzéssel megbízott szakértők a beérkezett kérdőívek összesített eredményét veszik figyelembe az értékelő tevékenység során. A kérdőívek kitöltésére vonatkozó határidő módosítására nincs lehetőség. Ha egyáltalán nem érkezik vissza kérdőív a megadott határidőig, akkor az eredmény 0 értékű lesz.

A tanfelügyeleti ellenőrzés a kérdőívek megléte nélkül is lefolytatható.


A felület a látogatást megelőzően 30 nappal fog élesedni vagyis az Oktatási Hivatal nyitja meg a felületet!


Megértését és együttműködését köszönjük!


Felhívom szíves figyelmét arra, hogy az Oktatási Hivatal által kiadott jelen állásfoglalásához/tájékoztató levélhez semmiféle joghatás nem fűződik, ezért ezen állásfoglalásban/tájékoztatásban foglaltak a bíróságot vagy más hatóságot eljárása során nem köti."
Az OH a hét elején levélben tájékoztatta az intézményvezetőket, hogy a felület a szabályok változása miatt egyelőre inaktív. Az újbóli aktiválásáról értesíteni fogják az intézményvezetőket.
 
Oldal tetejére