Küldetéses Gyermekek: Autisták és Indigók

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>
A VÉDŐOLTÁSOK 1.

</TD></TR><TR><TD class=modbody><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody><META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:\DOCUME~1\JNOSFE~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_filelist.xml" rel=File-List></META></META></META></META>
<STYLE type=text/css><!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:TimesNewRomanPSMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;}@font-face {font-family:TimesNewRomanPS-BoldMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}@page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;}div.Section1 {page:Section1;}--></STYLE><META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:\DOCUME~1\JNOSFE~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE type=text/css><!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}@page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;}div.Section1 {page:Section1;}--></STYLE></META></META></META></META>
(Viszont, ugyanakkor támadható lenne maga a védőoltás is, hiszen magát az "immunizálást" természetes útón, azaz nyálkahártyán keresztül is el lehetne végezni, úgy ahogy maguk a bacilusok is általában fertőznek. Ez esetben nem lenne szuri, így a szúrt allergén nem kerülné ki a dentrikus sejteket, tehát elkerülhető lenne, hogy a szervezet a saját immunrendszere ellen védekezzen. De, hát ebben az esetben egy kicsit kellemesebb lenne a gyereknek, a szülőnek, na meg az orvosnak is, valamit ez sokkal kisebb haszont termelne a gyógyszergyártó cégeknek. Így, ez kivitelezhetetlen!?)
(Úgymond, ha van és létezik higanymentes védőoltás, és ugyanakkor tudunk a Thiomersal tartósítóval ellátott vakcinák káros hatásairól, miért mérgezzük szándékosan a gyermekeinket a föld egyik legveszélyessebb anyagával?)
(Az immunrendszer érettsége a gyermek két éves kora körüli időre éri el a /saját maga által felépített/ a normális védekezőmechanizmust.
/és mint tudjuk ez a legjobb ./ Ezen tényt az orvosoknak már az iskolában tanítják! Miért bolygatjuk meg a normális önmegvalósulást ártó, szúrt allergénekkel?)
Mindezek után megtekintésre javaslom a következő előadásokat. Ugyanis figyelmesen végignézve, gyönyörűen érthetővé válik immunrendszerünk működése, s ez által mindjárt meghazudtolásra kerülnek azon téves hiedelmek miszerint a "védőoltások nem ártalmasak"
Az előadásokat híres, és neves személyek (iskolai tanárok) tartják, akik az általuk elhangzottakat tanítják is a leendő orvosknak, akik a későbbiek folyamán a hatalmi szervek irányítása révén figyelmen kívül helyezik az emberiség hasznára váló tanultakat.
<META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:\DOCUME~1\JNOSFE~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE type=text/css><!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:TimesNewRomanPSMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;}@font-face {font-family:TimesNewRomanPS-ItalicMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;}@font-face {font-family:TimesNewRomanPS-BoldMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}@page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;}div.Section1 {page:Section1;}--></STYLE></META></META></META></META>
A csecsemő születését követően kezdi el felépíteni saját maga azaz celluláris (fehérvérsejtes) védekező (immun) rendszerét. A vakcináció által a védekező mechanizmust arra kényszerítik, hogy a speciális (humorális) védelemre álljon át. Így az általános védelem súlyosan gyengül, mitől is a fertőzésekre való fogékonyság csökken, károsítva az általános védekező rendszert. Hiszen egy valódi TBC fertőzés sem garancia arra, hogy a szervezet rezisztensé váljon egy újabb fertőzéssel szemben, akkor mit akarnak egy legyengített változattól?
A WHO m
ár 1979-ben nyilvánosságra hozta egy kettős vakvizsgálat eredményét a BCG-oltás hatékonyságáról, amelyet Dél-Indiában 260 000 ember bevonásával és nyolc és fél éves után követési idővel folytattak. A vizsgálatban két néptörzs vett részt és az eredmények azt demonstrálták, hogy a BCG vakcinációnak egyáltalán semmilyen védőértéke nem volt. Egy évvel később H. G. ten Dam ésK. L. Hitze a Vajon megvédi-e a csecsemőket és gyerekeket a BCG-oltás? című cikkükben megerősítik, hogy nagyon kicsi a csecsemőkorban adott BCG-oltás bizonyított eredményessége.
Egy kutat
ó, Viera Scheibner, aki hatalmas munkát fektetett a védőoltások következményeinek vizsgálatába kizárólag az ortodox medicina kutatási anyagait felhasználva, már könyvének címében azonnal világossá teszi következtetéseit: „Védőoltások: a vakcinák orvosi fenyegetést jelentenek az immunrendszer számára, ahogy eztévszá zadnyi hagyományos orvosi kutatás alátámasztja."
Dr. Tom Jefferson, a biztonságos oltások bizottságának európai elnöke mondta a vakcinációs kutatások minősítéséről: „Szinte nem létezik megfelelő színvonalú kutatás ebben a témában."

Ism
ét egy kutatási eredmény, amelyet a WHO (Egészségügyi Világszervezet) elfogadott és a British Medical Journal (Brit orvosi szaklap) egyik 2000. évi számában jelent meg, ez reális összehasonlító vizsgálat volt a beoltott és a be nem oltott gyerekektől. A kutatás a nyugat-afrikai Bissau-Guineában azt találta, hogy az egy év alatti beoltott gyermekek között a halandósági kockázat kétszerese volt a beoltatlan gyerekekének.
(Ines Kristensen, PeterAaby, Hendrik Jensen. Routine vaccinations and child survival.• follow up study in Guinea-Bissau, West Africa. BMJ 2000;321:1435-1439, Rutinoltások és a gyermekek túlélési rátája: követó vizsgálat Bissau-Guineában, Nyugat Afrika).

Ez egy telefonos kik
érdezés volt, amelyet egy független amerikai közvélemény-kutató cég (SurveyUSA of Verona, NJ) hajtott végre az ugyancsak amerikai Generation Rescue civilszervezet megbízásából. A vizsgálatba 11.817 hozzátartozót vontak be, amelyekben egy vagy több, és tizenhét év közötti gyermeket neveltek, azaz 17.674 gyermekre terjedt ki. Az eredmények szerint a beoltatlan gyerekekkel összehasonlítva a beoltottakkal két és félszer nagyobb valószínűséggel jelentek meg olyan neurológiai elváltozások, mint az ADHD és az autizmus
Szó lehet az alternatív antigén beviteli módszerekről, melyek már ma is hozzáférhetőek, csak nem reklámozottak, miközben minden orvos tudja, hogy pl. a véráramba adott légúti kórokozó nem képes ugyanolyan hatásos immunválaszt produkálni, mint a per vias naturales (nyálkahártya-ecsetelés, orrspray, stb...) bevitt vakcinák.
Nem véletlen, hogy gyermekeink ma már gyakorlatilag ősztől tavaszig folyamatosan betegek, rengeteg az allergiás, asztmás, tanulási zavarokkal küszködő gyermek. Az okok hazánkban nem különösebben vizsgált témakörbe lettek sorolva.
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>
A VÉDŐOLTÁSOK 2.


</TD></TR><TR><TD class=modbody><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody>A kötelező védőoltásokkal kapcsolatban el lehet mondani, hogy:
-Bebizonyított tény, hogy igen is vannak káros hatásai.
-A csecsemő két-három éves koráig az immunrendszerét saját szervezete építí fel. Elvetemült, nagy baromság ezt a természetes immunizálást szúrt allergénnel megbolygani.
-A csecsemő, illetve a gyermek immunrendszere igen gyenge, ennek ellenére egyszerre 3 különböző vakcinával bombázzák a szervezetét, mely igen erős, és súlyos igénybevételnek teszi ki az egész szervezetet.
-A megfogalmazott, s leírt utasítások ellenére, figyelmen kívűl hagyják, s nem jelentik be a 3-4 napos oltási reakciót követő oltási szövődményeket.
-Helytelen, illetve elsumákolt adatok alapján nem létező statisztikára hivatkozva erősítik a védőoltások szükségszerűségét.
-10 évvel ezelötti WHO általi pozitív értékelésre hivatkoznak, mely mára már rég érvényét vesztette.
-Ugyanez a helyzet az Európai oltási rendre való hivatkozással is. Mivel mára már csak 3-4 ország teszi kötelezővé a védőoltásokat. Ezekben az országokban is csak úgy kötelező a védőoltás, hogy a meglévők közül 3-4 oltást tesznek kötelezővé, a többi csak ajánlott.
-Az immunizálás melyet ma szúrt allergénnel végeznek természetes útón, azaz orális (szájon át) útón is elvégezhető.
-A higany tartósító tartalmazó (timerosal, thiomersal) vakcinák kivonásával követve a külföldi trendet, el is ismerték a bennük rejlő veszélyt.
-Viszont a higany helyett még mindig ott van a vakcinákban nehézfémterhelésként az aluminium.
-Az immunitást, illetve az immunizálást az iskolában is tanítják az orvosoknak, de a praktizálás során mintegy elfelejtve a tanultakat végzik, nem éppen gyógyító tevékenységüket.
-Számos oltás körüli szabályt figyelmen kívül hagynak. A szabályok megtalálhatóak: Módszertani levél a 2007. évi védőoltásokról

-Az általánosan elmondottakkal szemben a Mindentudás egyetemének kurzusaiban hangzottak el előadások az immunrendszerrel kapcsolatban, melyeket neves előadók tartottak. Ezen előadók tanárok, akik tanítják a mai orvosokat.
Az előadások megtekinthetőek:

Dr. Erdei Anna - Immunrendszerünk - kétélű kard
Dr. Rajnavölgyi Éva - Hogyan védenek az immunrendszer őrszemei?
Dr. Erdei Anna -
Hogyan véd és mikor árt immunrendszerünk?
Dr. Falus András - A genetika, immunológia és az informatika összefogása nagy népbetegségek elleni küzdelemben
-Az állam álatla kötelezően előírt vakcinák beadását követő, vagy annak következtében bekövetkezett egészségkárosodásért egyáltalán nem óhajtanak felelőséget vállani, sőt a családot magára hagyják az önmagában is súlyós problémával.
-Oltásoktól független járványüggyel foglalkozó kutatók, több esetben magyarázzák a járványok eltünését, csökkenését a mocsarak, lápok lecsapolásával, az egyre fejletteb higiéniai követelmények elérésével. Csak az oltást pártoló személyek vallják teljes mértékben saját sikerüknek, valamint az általuk istenített vakcináknak ezen kimagaslóan pozitív eredményt.

<META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:\DOCUME~1\JNOSFE~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE type=text/css><!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:TimesNewRomanPSMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;}@font-face {font-family:TimesNewRomanPS-BoldMT; panose-1:0 0 0 0 0 0 0 0 0 0; mso-font-alt:"Times New Roman"; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:auto; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";}@page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;}div.Section1 {page:Section1;}--></STYLE></META></META></META></META>
Összegzés
<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>
A következő javaslatokat szeretném tenni az oltási rendtartásra vonatkozóan:<O:p></O:p>
1. Későbbi életkorban kellene oltani.
Halasszuk el az oltásokat addig, amíg a gyermek kielégítően kiépíti celluláris (általános) védekező rendszerét. Világszerte elég eltérő korban kapják meg a gyermekek az első védőoltást ahhoz, hogy előzetes mérleget lehessen vonni az előzményekről és hátrányokról. Hasznos példa Japán, ahol nem oltanak két éves kor előtt, és ez által gyakorlatilag meg is szűnt a bölcsőhalál. Összehasonlító vizsgálatot lehetne végezni például úgy, hogy egy adott régióban nem oltatnának gyermekeket tíz hónapos koruk előtt és követnénk fejlődésüket – összevetve egy olyan kontrollcsoporttal, amelyben a gyermekeket három hónapos koruktól vakcinálják.

2. Az oltásokat – amennyire lehetséges – külön-külön kellene beadni.
Először is a HIB-oltást lehetne önmagában adni, ahogy ez az Egyesült Államokban van. Azon kívül a DP"iP- vagy a DTP-oltást soha nem szabadna az MMR-oltással együtt beadni, ahogy ez ma történik a kilencéveseknél. Fogékony gyerekeknek, akik egy korábbi vakcinációra erős reakciót adtak, a DPTP helyett csak a DTP kombinációt szabadna beadni. A kutatások kimutatták, hogy a DPTP sokkal több panaszt okoz, mint a DTP-oltás.

3. Növelni kellene az oltások közötti időt:egy hónapról két hónapra. Ez kevésbé terheli meg a gyermeki szervezetet, sőt már hatékonyabb is.
4. Le kellene csökkenteni az oltási gyakoriságot háromszori alkalomra a D(P)TP- és a HIB-oltások esetében a jelenlegi négyről, és az első kettő között két hónap, míg a harmadik előtt hat hónap szünetet kellene tartani, ahogy ez mai gyakorlat (Hollandiában)a külföldi származású gyerekeknél.
5. Gondosan fel kellene jegyezni a gyermek reakcióit a korábban kapott oltásokra, mielőtt további vakcinációra kerülne sor. A jelenleginél szigorúbb és óvatosabb rendtartást kellene bevezetni a komplikációkkal összefüggésben.
6. Nem kellene újraoltani az oltási károsodás szindrómából való teljes felépülés előtt. Azokat a gyerekeket, akiknél fennáll a PVS gyanúja, potenciált szerekkel kell kezelni. Ezt követően teljesen vagy részlegesen el kellene tekinteni a további oltásoktól. Bármilyen további oltás előtt pedig megelőzésképpen az adott oltóanyagból készült 200K hígítást kellene adni.
7. Szisztematikus védelem szükséges potenciált oltóanyagok adásával minden oltóanyagnál, ha a javasolt összehasonlító vizsgálat pozitív eredményre vezet.
8. A PVS-re vonatkozó specifikus instrukciókkal kell ellátni az orvosokat, a nővéreket és a szülőket.<O:p></O:p>
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody>
Az Integráció Egyesület meghívja Önt<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>
a Csillagfény Teaházba! <O:p></O:p>
Kötetlen beszélgetések szakemberekkel az <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
AUTIZMUSRÓL<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2008. 09. 13-án <O:p></O:p>
Az autizmus tünetei – diagnózis felállítása gyermekkorban
<O:p></O:p>
fetch%3EUID%3E.INBOX.primlista%3E7366
Beszélgetőtársak: Sajó Eszter és Várnai Zsuzsa pszichológusok (az Autizmus Alapítvány munkatársai, a Nemzetközi Cseperedő Alapítvány alapítói)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p></O:p>
2008. 10. 11-én <O:p></O:p>
Szegregáció és/vagy integráció <O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Őszi Tamásné gyógypedagógus (az Autizmus Alapítvány Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye igazgatója)<O:p></O:p>
A gyógypedagógia lehetőségei és korlátai az autizmus kezelésében (gyakorlati tapasztalatok, fogások)<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Béli Zsuzsa gyógypedagógus (a XX. kerületi Benedek Elek Általános Iskola autizmus csoportjának pedagógusa)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2008. 11. 08-án <O:p></O:p>
A pszichológia szerepe és lehetőségei az autizmus kezelésében, a legújabb kutatási eredmények<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Dr. Stefanik Krisztina pszichológus (az Autizmus Alapítvány munkatársa)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2008. 12. 13-án <O:p></O:p>
A fogyatékosok, autisták esélyei a <?XML:NAMESPACE PREFIX = ST1 /><ST1:pERSONNAME productid="mai Magyarorsz£gon" w:st="on">mai Magyarországon</ST1:pERSONNAME> – jogi és szociálpolitikai szempontok <O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Dr. Szendrei Róbert jogász (a Váci Római Katolikus Egyházmegye és a Szent Ferenc Kórház jogásza, szülő) <O:p></O:p>
„Ne hagyd magad!”program eredményei, esetmegbeszélés<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Dr. Halmos Szilvia jogász<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2009. 01. 10-én <O:p></O:p>
A megváltozott munkaképességűek továbbtanulásának, elhelyezkedésének esélyei, lehetőségei<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Molnár Sándorné pályaorientációs szaktanár(a III. ker. EGYMI tanára)<O:p></O:p>
Az autisták foglalkoztatásának hazai lehetőségei – gyakorlati tapasztalatok<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Ébner Gyula villamosmérnök, elnökségi tag (az AOSZ elnökségi tagja, a gyöngyösi Autista Segítő Központ, ill. a Karácsondi Major létrehozója, szülő)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2009. 02. 14-én <O:p></O:p>
Az autizmus biomedikális kezelésének lehetőségei<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Dr. Büki György gyermekorvos, gyermekneurológus (a Heim Pál Gyermekkórház és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat munkatársa)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2009. 03. 07-én <O:p></O:p>
A diéta eredményessége, jelentősége az autisták emésztőrendszeri problémáinak kezelésében<O:p></O:p>
Beszélgetőtársak: Kiss Erika dietetikus, táplálkozástudományi szakértő, egyetemi és főiskolai tanár (a SOTE munkatársa)<O:p></O:p>
Dr. Tóthné Rabóczky Ágnes tanár ( a Táplálékallergia Centrum vezetője)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>

fetch%3EUID%3E.INBOX.primlista%3E7366
2009. 04. 11-én <O:p></O:p>
Az autisták sportolási lehetőségei, autisták a versenysportban<O:p></O:p>
Beszélgetőtársak: Miklósné Malek Erzsébet gyógypedagógus, tanár, edző (a Magyar Speciális Olimpia Szövetség Közép-magyarországi Régió vezetője, görkorcsolya szakág vezető)<O:p></O:p>
Topár Zsolt lovasterapeuta (a Magyar Fogyatékosok Lovas Sportszövetsége elnöke)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2009. 05. 09-én <O:p></O:p>
A zeneterápia jelentősége az autisták fejlesztésében – gyakorlati tapasztalatok<O:p></O:p>
Beszélgetőtársak: Vető Anna, Tomcsányi Judit zeneterapeuták<O:p></O:p>
A hallásterápia jelentősége, eredményei az autisták fejlesztésében – gyakorlati tapasztalatok<O:p></O:p>
Beszélgetőtársak: Dr. Pataki László orvos, főiskolai tanár ( az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Intézet munkatársa)<O:p></O:p>
Pataki Klára gyógypedagógus (a Kolping Általános Iskola és Gimnázium pedagógusa)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2009. 06. 13-án <O:p></O:p>
A homeopátia lehetőségei, korlátai az autizmussal élők tüneteinek enyhítésében, gyakorlati tapasztalatok<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Szabadi Sándor homeopata szakember<O:p></O:p>
A cranio-sacralis terápia eredményessége születési traumák, gyermekkori zavarok, CP, viselkedésproblémák és mozgásszervi rendellenességek esetében<O:p></O:p>
Beszélgetőtárs: Gábriel Orsolya cranio – sacralis terapeuta, konduktor<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
Helyszín: Csillagfény Teaház <O:p></O:p>
Budapest, VII. Wesselényi u. 21.<O:p></O:p>
Kezdés: minden alkalommal de. 10 órától <O:p></O:p>
(a belépés ingyenes, fogyasztás ajánlott)

</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD class=modbottom colSpan=3> </TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>Esetleírás</TD></TR><TR><TD class=modbody><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody>
[FONT=times new roman, times, serif]Fekete Tamás jelenleg 10 éves fiúgyermek, aki 1997. 08. 08.-án született Székesfehérváron. Két testvére van (18, és 15, évesek) akiknek teljesen normális volt a fejlődésük.
Tamás születése természetes úton zajlott le, de azt úgy kellet megindítani, cseppinfúziós eljárással. 3960gramm súllyal; 57cm hosszúsággal, 36cm fejátmérővel, 10/10 APGAR értékkel született. Szülést követően a gyermek besárgult, így kék lámpa alá kellett tenni. Szopni nem szopott.
Beszédfejlődése 2 éves kora után sem alakult ki. Orvosok azt mondták késői fejlődés eredménye lehet a beszéd kialakulása, de még 3 éves korára sem kezdett el beszélni. Ezen idő alatt kimaradt a gőgicsélés is az életéből.
[/FONT][FONT=times new roman, times, serif]2000. 07. 10.-én saját kezdeményezésre hallásvizsgálatot végeztettünk Budapesten a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának Fül-Orr-Gégészeti Audiológiáján, majd a Heim Pál Gyermekkorházban. A vizsgálatot Dr. Katona Gábor főorvos úr végezte, (T:06-1/210-0720) amely teljesen normális lett.
2001. O1. 04.-én megvizsgálta Dr.Gyorsok Zsuzsanna a Budapest-i Amerikai úti Agykutató Központ csecsemő-gyermekgyógyásza, (8000. Szfvár. Gyümölcs út. 2. T: 06-22/344-097; Budapest XIV. 1145. Amerikai út. 57. 06-1/251-7568;) gyermekneurólógus adjunktus, aki azt mondta, hogy a gyermek logopédiai fejlesztése javasolt. Viszont ez nem volt megoldható a Beszédjavító Intézet (8000. Székesfehérvár. Árpád út. 2. T: 328-648;) szerint, mert a gyerek nem tanúsít kellő figyelmet a képzés iránt.
Eközben a gyermek normál bölcsödébe járt. A többi gyermek közül nem különbözött ki semmilyen téren, csak éppen beszélni nem beszélt.
Ezt követően 2001. 10. 12.-énkerült sor a gyermek szakértői vizsgálatára . A Fejér Megyei Pedagógiai Szolgáltató Intézet Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértő és Rahabilitációs Bizottság (8000. Szfvár. Kikindai út. 1. T: 330-681) által, ahol is a berendelés időpontját követő 1,5 órás várakozás után került sor a vizsgálatra, miután a gyerek a hosszú várakozást követően kezelhetetlenné vált. Itt a szakértői vélemény kimondta, hogy a gyerek autisztikus jeleket mutat, autista. Ezen kívül az intézményben semmi mást, semmilyen más ide vonatkozó dolgot nem mondtak, nem tájékoztattak, nem közöltek velünk. Segély, támogatás, járandóság, (ápolási díj, emelt családi pótlék, közgyógy igazolvány, ... stb. ) lehetőségéről, módjáról, létezéséről nem tájékoztattak. Emelt összegű családi pótlék, közgyógyellátásra jogosító igazolvány megszerzését ismerős általi említést követően intéztük el, mivel a gyereket pelenkázni kellett, melyre az igazolvány kiadásáig igen sok pénzt költöttünk, holott a betegséget születésétől fogva regisztrálták.
Az idő e tény tudomásul vételével haladt tovább, mikor is a gyermeket a FINTI-ben Dr. mess Irén gyermek pszichológus vette kezelésbe. Így a közönséges bölcsőde után, ahová a gyermek járt autista csoportba kellett átmennie. Ezek után saját utánjárásra ismerőstől kapott javaslat alapján felkerestük Dr. Székely Emőkét, Budapest. Madarász utcai Gyermekklinikán, (Budapest. Madarász Viktor út. 22-24. T: 06-1/349-8160; 06-20/977-5307;) aki először MR vizsgálatra küldte a kisfiút, mert Ő az eddigi diagnózisokkal ellentétben „motoros aphézia"-ra gyanakodott. Az MR vizsgálat felvételeinek az értékelésén a következő megállapítás található: „Sagittalis Tl, axialis T2 és FLAIR, valamint coronalis T2 és T1 súlyozott képeken. Bal oldali hippocampalis malrotatio figyelhető meg, egyéb rendellenesség nem ábrázolódik". Valamint a szöveges értékelésből melyet Dr. Barsi Péter doktor úr (1021. Budapest. Hűvösvölgyi út. 116. T: 06-1/391-5380) adott az derül ki, hogy a felvételeken semmi olyan nemű szervi elváltozás nem látható, mely a gyermeket gátolná, zavarná a beszédjében.
Konzultációk során azon megállapításra jutottunk, hogy a gyermek nem a legjobb helyen van az autista óvodában, mivel céltudatos autista nevelésben részesül autista gyermekek között, viszont eredményes fejlődésének eléréséhez teljesen más irányú nevelés, foglalkozás szükséges így ez esetleg visszatarthatja a megfelelő szintű előrehaladását. Javasolt továbbá a logopédiai úton való beszédindítás kísérlete. Viszont ez idáig erről senki sem adott írásos szakvéleményt. Gyógyszeres segítség lehetőségét is ez idáig csak Dr. Székely Emőke vetette fel.
A következő vizsgálatot Dr. Simon Gábor gyermekgyógyász (8000. Szfvár. Bartók tér. 2. T: 06-22/318-112; 06-22/316-636; Kórház: 06-22/535-597;) végezte, aki szintén kilátásba helyezte a gyógyszeres kezelés módját, miután telefonon konzultál Székely doktornővel.
Következő vizsgálatot Dr. Hadházi László reumatológus, (8000. Gyümölcs út. 2.) homeopátiás kezelőorvos végezte 2003. O1. 06.-án, aki homeopátiás pirulákkal látta el. Továbbiakban elmondta, hogy a gyerek óvodából való kivételével Ő is egyetért, valamint lát reményt a kisfiú beszédjének megindulása terén. A doktor úr piruláinak hatására Tamás kicsivel figyelmesebb, s nyugodtabb lett. Ezt követően az MRI felvételeket megtekintette Dr. Gyorsok Zsuzsanna, 2003. O1. 16.-án aki az eddigi megállapításokat megerősítve elmondta, hogy a felvételeken semmilyen károsodás, elváltozás nem látható mely a gyermeket zavarná, illetve akadályozná a beszédben.
követően 2003. 02. 20.-án Dr. Kisevics Horváth Tamás gyermekneurológus ( 8000. Szfvár. Pintér Károly út. ) is megvizsgálta Tamást. Ő is az eddig megismert diagnózist állította fel, javasolva a beszédjavító intézetben való jelentkezést, gyógyúszást, gyógylovaglást, illetve a szenzomotoros tréninget.
Ezeket követően 2003. 03. O5.-én Dr. Koppány Katalin szemész főorvosnő (8000. Szfvár. Zsolt út. 3. T: 06&not;22/316-245; 06-22/502-843;) vizsgálta meg Tamást. Ő is teljesen tünetmentesnek találta a kisfiút a saját szakterületét illetően.
Majd 2003. 04. hónapban ismét a Heim Pál gyermekkórházban Dr. Pataki László gégész (Budapest . T: 06&not;1/210-0720;) vizsgálta meg a kisfiút, s Széplaki Zsófia logopédus tanárnőhöz küldte. A tanárnő a vizsgálatot elvégezte, (a gyerek a kiadott feledatokat elvégezte, igaz akadt olyan, amelyet nem a magadott módón, hanem másképpen, de a végeredmény ugyan az lett) majd a „Flóra" alapítványhoz ( Iványi Judit Budapest T: 06&not;30/201-6431;) irányított, ahol hang-zene terápiával foglalkoznak. A terápián a mai napig nem vettünk részt, mivel a terápia Insbruckban lett volna, melynek költségeit fedezni nem tudtuk. 2003. 09. 10.-én vakbélgyulladás gyanújával kórházba került. 3 napot töltött a kórház sebészetén, majd kiderült, hogy nem áll fent a megnevezett diagnózis, s hazaengedték. Ez idő alatt vért vettek tőle, és hasi ultrahangot végeztek. Mindkét esetben teljesen negatív eredményeket születtek.
Erős, és sűrű vizelési ingerek, és kényszerek (kiabálva ment pisilni) miatt Dr. Botos Árpád sebész-urológus [8000. Székesfehérvár. Gyümölcs út. 2. 06-30/9596-373; Szent György Kórház. Urológia 8000. Székesfehérvár. 06-22/535-500 (2328)] is megvizsgálta Tamást 2003. 10. 30.-án. Itt is szintén teljesen problémamentesnek bizonyult a gyerek. 2003. 12. 16.-án a Beszédvizsgáló és Szakértői Bizottság is megvizsgálta a gyermeket, akik az eddigiekhez hasonló megállapításokat tettek. Összességében az eddigi vizsgálatokat végző orvosok javasolták az úszást, lovaglást, beszédjavító intézeti foglalkozást, logopédiát. A felsorolt vizsgálatokat a beszédhiány valós okának megállapítása, valamint a megfelelő célirányos kezelés, foglalkozás kidolgozásának céljából kívántuk elvégeztetni. Mivel közeli meghatározás a mai napig nem történt, a beszédhiány okának megállapítása terén, ezért továbbra is keressük a megfelelő feltárással foglalkozó, illetve az ebben segítséget nyújtani tudó személyeket, lehetőségeket. Viszont elmondható, hogy az eddigi vizsgálatok, illetve tapasztalatok alapján a szervi elváltozás, betegség kizárható.
2005. márciusában fogadták a Budapest Vadaskert-ben, ahol is Prekop Csilla a meglévő leleteket meglátva, tovább nem foglalkozott vele mivel a gyerek már túl van vizsgálva. Ezen megállapítással egyetértettünk. (A higanytartalmú védőoltás kapcsán kirobbant botrányt követően elgondolkoztunk, s visszaemlékeztünk a védőoltások beadását követő időszakokra, s azon megállapításra jutottunk, hogy az oltás beadását követően Tamás nagyon rosszul volt, mely rosszullét magas lázzal járt, 2-3 hétig.)
Óvodai pedagógus javaslatára valamint szakértői vizsgálatot követően, a gyógypedagógiai központ javasolta a speciális általános iskolai oktatásának megkezdését 1. osztályban a Nyitott Világ speciális szakiskolában az autista „B” tanterv szerint. Mindez 2004. 04. 27.-én történt. Az első tanévi munkája előkészítő jellegű volt, melynek befejeztével az iskola értékelte azt, s engedélyezte az első osztályban való tanulást. Ezen tényt alátámasztotta az iskola által kiadott „Iskolalátogatási bizonyítvány” valamint a pedagógusok által aláírt szöveges értékelés.
Az előkészítő tanév végén a szülők foglalkozni kezdtek a bentlakásos iskolában, lakóotthonban való elhelyezés gondolatával, ezért ismerősöktől, barátoktól kapott információgyűjtést követően a gyermek tanáraitól kértek tájékoztatást. Az iskola igazgatója vázolta a bentlakásos intézményben való elhelyezés előnyeit, de érdemben tájékoztatást nem tudott adni. Ezért a szülőket a gyógypedagógiai központba irányította a pontos adatok megismerése céljából. A szakértői bizottság megfelelő információkkal szolgált a témában, s ugyanakkor az addigi véleménye mellé kiadott egy másik, eltérő tartalmú szakvéleményt, miszerint a gyermek számára a „C” tanterv szerinti fejlesztés lenne megfelelőbb, fejlesztő felkészítés keretében képzési kötelezettség keretei között a „B” tanterv figyelembe vételével. (ez ugye semmiben sem változtatta volna meg a gyermek elhelyezését, csak képzési módot váltott volna.) Indoklásként elmondták, hogy mivel a megyében nincs bentlakásos iskola a Polgárdi Ápoló-gondozó otthont jelölték ki a szülők által kért intézményként, ahol nem tudják a „B” tanterv szerinti felkészítést folytatni, ezért kell módosítani a véleményt „C” típusúra. Az elhelyezésre tett javaslatot a szülők elfogadták. (Megjegyezni kívánom, hogy Polgárdiban a „C” típusú képzést sem tudják biztosítani, sőt mi több nem autista specifikus intézmény.) Ezek tudatában a szülők megtekintés céljából felkeresték a kijelölt intézményt. Látogatásukkor az intézet vezetője elmondta, hogy nincs speciálisan kiképzett autistákkal foglalkozó szakemberük. A szülők továbbá meggyőződtek arról, hogy a fejlesztéshez szükséges anyagi, technikai eszközök nincsenek biztosítva az ellátottak tanításához, fejlesztéséhez. A vezető határozottan kijelentett, hogy amennyiben a gyerekkel magatartásügyileg nem bírnak minden további nélkül gyógyszerekkel lenyugtatják. Az intézmény jelenlegi műszaki állapota, kinézete, a bővítés és karbantartás hiánya miatt kétségbe ejtő. A fentieket összegezve a szülők a látottak alapján nem egyeztek bele a gyermek kijelölt intézetben való elhelyezéséről, mely tényt telefonon közöltek a szakértői bizottsággal, valamint az iskola igazgatójával. A bizottság elmondta, hogy érdemben más javaslatot intézmény kijelölésére nem tud tenni intézmény létének hiányában,, valamint más megyében való elhelyezés érdekében befolyásoltság hiányában nem áll módjában intézkedni, ugyanakkor a véleményben leírta, hogy a megyében nincs a gyerek számára megfelelő intézmény. Ezek után a szülők ismét csak magán útón keresgélték az országban, az elérhető közelségben lévő intézményeket, melyek befogadják, és megfelelő módón képzik a gyermeket. Mindenhonnan azonos válaszokat kaptak miszerint a megyén kívüli gyermeket nem áll módjukban felvenni, mivel a saját nyilvántartásukban is 6-7 gyerek van várakozó listán. Ezen túlmenően a másik indok, hogy nem tudnak autistákkal foglalkozni, vagy éppen csak felnőtteknek való az intézmény. (például, Dunaalmáson félnek az autistáktól, ezért nem vállalják) Időközben a módosított szakvéleményre hivatkozva az iskola felszólította a szülőket a gyermek iskolából való kivételére, arra hivatkozva, hogy ők nem tudják „C” típusú tanterv szerint a gyermeket fejleszteni. (ugyanakkor elfelejtették, hogy a tanév végén ők adták ki a saját jellemzésüket, valamint az igazolást, hogy a következő osztályba léphet) Ezen álláspontjukat egy „feljegyzés „formájában rögzítettek is. A feljegyzésben leírták, hogy a gyermeknél visszaesést, és szobatisztasági gondokat tapasztaltak. A bepisilgetést a gyermek augusztus vége felé kezdte el ismeretlen okokból. A tanév kezdetekor ezt a tényt közölték az iskolai tanárokkal, ugyanakkor a gyermek kivizsgálására intézkedést tettek. (urológiai; neprológiai; gyermekgyógyász; ultrahang, ideggondozó) Az elvégzett vizsgálatok semmi nemű rendellenességet nem mutattak ki. Ezt követően az iskola felkérte a gyógypedagógiai központot ismételt vizsgálatra, s újabb szakértői javaslat kiadására. Az említett vizsgálatot követően a szakértői vélemény már a gyermek „fejlesztő felkészítéssel képzési kötelezettsége teljesítését heti 10 órában” javasolja, ismételten kijelölve a Polgárdi gondozó otthont. Kitért továbbá arra is, hogy a javaslat megvalósulásáig a gyermeket továbbra is az iskolai keretek között kell oktatni. A javaslatot a szülők nem fogadták el. Mindezt követően 2006. 01. 31.-én az iskola igazgatója közölte a szülőkkel, hogy a gyermek állapotának romlása miatt nem áll módjában tovább foglalkoztatni a gyermeket az intézményben, ezért a továbbiakban kirekeszti az iskola falai közül. A gyermek elhelyezését a továbbiakban a szülőkre bízta. Az iskola igazgatója megkérte a szülőket, hogy kérjenek az orvostól igazolást, hogy Tamás beteg, gyógykezelés vagy kivizsgálás alatt van, mert létszámügyileg el kell számolni a gyerekkel. Az orvos nem adott igazolást, mert a gyerek nem beteg, nem áll kivizsgálás, sem gyógykezelés alatt. 2006. márciusában az iskolában Tamás hiányzását azzal magyarázták, hogy a gyerek beteg, és az apuka nem viszi iskolába. Ez nem volt igaz. A gyerek nem volt beteg, s az apuka szívesen vitte volna. A tanulói jogviszony megszűnésének hivatalon dátuma 2006. 04. 05. Ez idő alatt Dr. Gálik Ágnes addiktológus vércseppanalízist végzett a gyermek vérén 2006. 01. hóban. 12. 000 szeres nagyítás alatt végezte a vizsgálatot, s elszörnyedt a látottak alapján. Ezek szerint a vérben felhalmozódott és túlteng a salak anyag, ezért emésztőrendszeri zavart, anyagcsere problémát, valamint májfunkció csökkenést diagnosztizált. Antioxidánsok szintje alacsony, 1-5% a vércsepp mérgezőanyag tartalma, toxikus fémterhelést jelent higany, ólom, kadmium formájában. Stresszt valamint feszültséget jelez a vörösvértest összecsapzódása, hullámos sejtfalai kiszáradásra utalnak. A sejtekben való membránremegés endobionták jelenlétére utal, a leukocyták és lymphocyták alaki deformitásai lelassultak. Plazma alkotók kristályos szerkezetük révén emésztési zavarokat jeleznek. A parazitózis gombásodás nagyon nagy mértékű, amely tünet vírusfertőzés, és bakteriális fertőzésre utal. Állapotát 1-5.-ig terjedő skálán 3-ra értékelte. Méregtelenítő kúrát ajánlott homeopátiás szerekkel, valamint kiegészítőkkel. A kúrát az előírtak szerint 2006. 02. 05.-én megkezdtük. Az említett kúra teljes költsége 13. 000.-Ft./havonta. A kúra megkezdésével egyidejűleg megvontuk a tejet teljes mértékben. A napok múlásával fokozatosan a 4. nap után pozitív oldalú javulás volt észlelhető. Egyedül megterít az egész családnak. Teljes mértékben a cipő bekötésén és a zokni felhúzásán kívül egyedül felöltözik. Ruháit előkészíti. A séta közbeni eddigi ugrálást abbahagyta, de továbbra is siet, húz. Szobájába az eddigiekkel ellentétben most felmegy és egyedül játszik, akár fél órát is egyedül. 10 napon erőteljes visszaesés történt, a régi dolgait produkálta. Két nap múlva újra javuló tendenciát mutatott. Pisilés előtt s közben is kiabál,. 02. 27.-én elmentünk az iskola felé autóval. Mikor megálltunk az iskola előtt, bepisilt, amit már az iskolába járás megszűnése óta nem tett. 2006. 03. 08.-án megvizsgálta Dr. Büki György a Heim Pál Gyermekkorház Neurológus gyermekorvosa. Probunullal előtáplált, majd Nizorallal valamint Legalonnal való kandida gombairtást írt fel. Ezen gyógyszerek költsége 9. 000.-Ft. Az eddig szedett vitaminok leváltására is tett javaslatot, jobb és nagyobb dózisú készítményekre, de ezeket anyagi gondok miatt nem áll módomban megfinanszírozni. Időközben a Polgármesteri hivataltól is megjött a válasz, melyben a törvényeknek és javaslatoknak ellentmondva felszólított az Önkormányzat, hogy tegyek meg minden lépést a gyermek intézetben való elhelyezése ügyében. (Igaz a jog, és a szakvélemények azon vannak, hogy a gyermeknek legjobb a családjában felnőni. ) Ugyanakkor kitért rá, hogy a kiadott szakvélemény szerint az intézetben való elhelyezés realizálódásáig, továbbra is az iskola van kijelölve foglalkoztatónak. Mivel ez sem tetszett az iskolának, mert időközben csökkent a pedagógusok száma, valahogy újabb szakvélemény született, amely fejlesztő felkészítést javasolt. Ekkor az iskola közölte, hogy mivel nincs fejlesztő felkészítésre való jogosultságuk, így végkép el kell búcsúznunk az iskolától. De mielőtt ezt megtették volna, lebeszéltek egy időpontot a Bp-i Pszichiátriai központtal a gyermek vizsgálata érdekében. A szülők ezt a javaslatot elfogadták, s gyermeket az intézetbe felvitték, hogy megmutassák együttműködési szándékukat az iskolával. Mindez tulajdonképpen feleslegesen történt, mert már az iskola teljesen kizárta a gyermeket az iskolarendszerű nevelésből, tanulói jogviszonyának megszüntetésével. Eközben a pedagógiai központ egy újabb szakvéleményt adott ki, miszerint a fejlesztő felkészítésre való iskolarendszerű intézmény nincs a listájukon ezért azt majd Ők, végzik el heti 2 órában. Az anya jelenleg ideggyógyászati kezelés alatt áll, depressziós tünetekkel. Az orvosi diagnózis a gyermekkel való problémát jelöli meg legfőbb okaként. Az iskola által kiadott jellemzésben szereplő leírások a két hónapos iskolaszünet következtében mára már sokat változtak. Nem sűrű az agresszió, ha van is a mértéke sem a régi intenzivitású, és a bepisilés is eltűnt. (Lehet, hogy az iskolában váltotta ki valami, vagy valaki? Vagy esetleg nem tett jó a gyereknek a fél éves társaitól való külön zárás, vagy a kóstoló ebéd?) A régi egy-két ismerős is elfordult a családtól Tamás betegségéből kifolyólagos társasági kapcsolat kialakításának gátlása végett. 2006. 03. hónapban végzett DNPS teszt igazolta, hogy a gyermekből a kihajtást követően Cadmium, (1.1-ről 1.3-ra) Higany (0.1-ről 0.3-ra.), és nagy mennyiségű Ólom (2.9-ről 20.7-re) távozik. A kihajtásra javasolt gyógyszer, valamint a kiegészítők éves adagja kb: 160. 000.-Ft-ba kerülne melyet, nem tudunk megfizetni. (A higany, valamint az ólom kihajtására külön-külön két fajta gyógyszer alkalmas /EDTA; DMSA;/) 16 éves kor elérését követően a testben felhalmozódott higany áttöri az agy-ér gátat, ahonnan jelenleg nem ismernek olyan gyógyszert mely, kihajtaná a méreganyagokat. Javasolt vitaminok havi adagjának költsége 20. 000.-Ft, melyet szintén nem tudunk finanszírozni. Mindezek mellet a glutén és kazeinmentes diéta is nagyon fontos szerepet játszana Tamás javulásában, de ezt sem tudja a család finanszírozni, mivel 1kg gluténmentes kenyér jelenlegi ára 2. 100.-Ft. Mindezek figyelembe vételével egy autista gyerek javulására egy hónapra 140-150. 000.-Ft-ra lene szükség. A gyermek jelenleg 1x0.25ml Risperdalt kap. A szülők kifejezték a gyógyszerrel kapcsolatos bizalmatlanságukat a gyártó cég tájékoztatójának elolvasása után. (Megemlíteném azon tényt, hogy a gyártó cég 12 éven aluliaknak a készítményt nem ajánlja! A gyógyszer dobozában, illetve a gyártó honlapján elhelyezett úzmutató némi eltérést tartalmaz) Júliusban tudomásunkra jutott, hogy az óvoda speciális autista csoprtjából 3 nem beszélő gyerek kerül az iskolába szeptemberi kezdéssel, ahol is külön csoportot hoztak létre ezeknek, a gyerekeknek. Ugyanúgy, mint Tamás Risperdal-t szednek agresszivitás ellen. Ebből kiindulva az Ő számukra sem megfelelő az iskolai keretek közötti tankötelezettség teljesítése, a sajátos nevelésű igény miatt. Ezen túlmenően az egyik kisgyerek nem Székesfehérvár-i lakos. Édesanya nem dolgozik, s nem is kíván dolgozni, ellenben Tamás anyukájával, aki szeretne dolgozni, s szükséges is lenne a család megélhetése szempontjából. Mindezekből kiindulva a fent említett tények alapján Tamás kizárását valamint helyére más ugyanolyan képességű gyermek felvételét az iskolába, az Alkotmányban megfogalmazott hátrányos megkülönböztetésnek veszem. Ezen álláspontomat levél formájában közöltem a jegyzővel is, aki elrendelte Tamás felülvizsgálatát. A vizsgálat 2006. 08. 31.-én meg is történt, melynek megállapítása szerint Tamást ismét iskolába kell vinni. Ezt követően 2006. 09. 05.-én megkezdődött a beszoktatás napi 1 órában. A gyermek beszoktatása 2006. 12. 05.-én 1 &frac12; óránál járt, ritka estekben 2 óra. Közös séta, lovaglás… stb. előtt a gyermeket az iskolából kiadták, meg sem próbálva a közösségben való tevékenységet miközben az iskolának az egyik elutasító indoka, hogy Tamást nem lehet közösségben tartani. További indok, amellyel szintén az iskolai keretek közül való kizárást kívánják alátámasztani, hogy a gyerek agresszív tünetek, produkál. Miután februártól a gyermek kizárásra került az iskolából az agresszivitás tüneteit otthonában nem mutatja. Ezen tényeket megemlítve a pszichátriai gondozójának, közös megállapítást nyert, hogy amennyiben lakáson nem mutat támadó szándékot, azt az iskolában sem teheti. Viszont új szokása, hogy a mellette lévő kezét erőteljes mozgatással lendítésre kényszeríti, valamint nyitott szájjal harapást szimulálva közelít, de a testhez érve nem harap, hanem megnyalja. Időközben az iskola tanárai erős ráhatással az intézetben való elhelyezésre sarkalja a szülőket. A szülők a javaslatot már régebben elfogadták, de befogadó intézet hiányában ezen elképzelés nem valósult meg. Az iskola 2006-11-10.-én szintén a szakértői véleményezés felülvizsgálatát kérte bízva, abban hogy az a gyermek magántanulóként való foglalkoztatását határozza meg új szakvéleményében, s így arra külön normatívát kívánnak kérni az önkormányzattól. Az iskolában való várakozás alatt lehetősége volt a szülőknek hallani az iskola zajait, melyekből egyértelműen kitűnik, hogy nem csak a Tamás az egyedüli problémás gyerek az intézetben, aki zavarja, s befolyásolja társait. (ismereteim szerint pedagógiai, valamint pszichológiai módszerekkel a gyermek viselkedése az egyik pillanatról a másikra nagymértékben befolyásolhatóak, így a szelíd lurkóból is ki lehet hozni a „vadállatot”.) (megjegyezni kívánom hogy egy telefonbeszélgetés kapcsán napfényre került egy olyan megállapítás is, hogy Tamás iskolából való kirekesztésében nagy szerepe volt egy befolyásos szülőnek is, mert otthonában a gyermekén keresztül Tamást látta, hallotta, mivel gyermeke felvette az Ő szokásait, és azokat otthon visszaadta.) (további gondolatmenetként megemlítem, hogy az autizmus általános véleménye szerint, az eme betegségben szenvedők egy sajátos külön álló zárt burokban élnek. A velük való foglakozás akkor hatásos mikor Ők maguk nyitják ki a kaput. Viszont az iskola meghatározott napirend szerint foglalkoztatja ezen gyerekeket?) Időközben beszerzésre került Dr. Lenkei közepes vitamincsomagja, valamint megrendelésre került a PC3-X nevű méregtelenítő spray. 2006. 12. 05.-én változtatta a szakértői bizottság meg a véleményét, melyben Tamást magántanulói státuszba helyezte. Az Arany János Általános iskola igazgatója 3 pedagógust jelölt ki a gyermekkel való foglalkozásra. A kijelölt nevelők, a feladat teljesítése előtt precízen tájékozódtak a gyermek múltjáról (iskola, óvoda.). Ezt követően kezdték meg a foglakozásokat, melyekben Tamás semmilyen problémát nem okozott. A nevelők is érthetetlenül csodálkoztak, mert a korábbiakban kiadott feljegyzések, leírások, valamint vélemények után sokkal rosszabbra számítottak. Ismerősök révén Amerikai szponzorálásra került sor, melynek keretében fél éven áttartó természetes anyagokból álló táplálék kiegészítő terméket (Manna Bear) valamint szintén természetes anyagokból készült méregtelenítőt (Ambroste) kaptunk, melynek szedését a megérkezést követően, 2007. 01. 05.-én meg is kezdtük.
https://www.mannatech.com/Default.aspx
A 2007. évben Tamás óriási fejlődésen esett át, mely pozitív irányba változtatta meg viselkedését. Novemberre, már csak egy időnként előtörő "hisztis" állapot említhető meg negatív tényezőként, illetve a "NEM" tiltószó használata által kiváltott ellenszenv. Időközben édesanya munkaadójának területi illetékessége teljes mértékben megszünt, felmondani nem mondtak fel neki, s Ő sem élt a felmondási lehetőségével. Így, fizetésnélküli szabadságra kényszerült a gyermek elhelyezési problémája megoldásának hiánya miatt. Augusztusban lejárt a GYES, s ezzel egy időben igénybenyújtás történt ÁPOLÁSI DÍJ megállapítása iránt. Novembert írunk, s még mindig semmi hír az imént említett segély felöl?!
A higanytartalmú oltások kapcsán vizsgálat alá lett vetve a gyermek kórtörténete. Megállapítást nyertek a következő tények:
-A TB által tárolt, s rögzített adatok, (BETEGÉLETÚT) illetve a gyermek oltáskönyve között eltérések vannak. Számos beadott védőoltás, s kezelés nem található meg az adatbázisban, melyek az oltási könyvben olvashatóak.
-A védőoltások beadását követő 3.-4. napon a gyermek jelentkezett az orvosnál, megbetegedés gyanújával. Minden esetben különálló betegségként lett kezelve, s még csak véletlenül sem merült fel az oltások beadását követő oltási reakció, illetve szövödmény az orvos részéről. BEJELENTŐLAP nem lett kitöltve.
-Egy-egy vakvina beadásakor, 63-78 szeres higany túladagolást kapott, az EPA által rögzített adatok alapján. A mostani 10 éves korára összesen 351 szeres túladagolás szenvedő alanya.
[/FONT][FONT=times new roman, times, serif]
A szülők
[/FONT]​
</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Magyar Tudomány, 2005/4 438. o.<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>


A KÁBÍTÓSZEREK MOLEKULÁRIS BIOLÓGIAI HATÁSMECHANIZMUSA <O:p></O:p>


Wollemann Mária: az orvostudományok doktora, MTA Szegedi Biológiai Központ Biokémiai Intézet (részlet)<O:p></O:p>

Összefoglaló
<O:p></O:p>
A tanulmány célja a kábítószerek biológiai hatásmechanizmusának ismertetése és ezen keresztül a hozzászokás és függőség magyarázata.<O:p></O:p>
A kábítószerek többsége az emberi és állati szervezetben egyaránt jelen lévő receptorokon (jelfelfogó) keresztül fejtik ki hatásukat. E receptorok a szervezetekben keletkező természetes ingeranyagok (biogén aminok, aminosavak, peptidek stb.) megkötésére és jeltovábbítására szolgálnak. Szabályozásuk igen finom, többlépcsős, bonyolult mechanizmusokon alapszik. A receptorokra ingerlőleg ható természetes és mesterséges anyagokat agonistáknak, e hatásokat gátlókat pedig antagonistáknak szokták nevezni. A receptorokra ható gyógyszereink többsége antagonista, ezért kevésbé okoznak hozzászokást, mint az agonista hatású gyógyszerek és a kábítószerek, melyeknél gyakori a hozzászokás. A legtöbb kábítószernél ezen kívül még testi és lelki függőség is fellép, vagyis a kábítószer élvezők ellenállhatatlan vágyat éreznek a szer fogyasztására, és amennyiben ahhoz nem tudnak hozzáférni, súlyos megvonási tünetek lépnek fel. <O:p></O:p>
E tüneteknek az a magyarázatuk, hogy a legtöbb kábítószer (ópiátok, kokain, amfetamin, nikotin stb.) különböző mechanizmusokon keresztül növelik az agy egyik ingeranyagának, a dopaminnak a szintjét az ún. örömközpontokban. A belső ingeranyagok hatása nem tartós, mert azokat a szervezet hamar le tudja bontani, ezért ezekhez általában nem alakul ki hozzászokás és függőség. A kábítószerek azonban egyrészt nem bomlanak le hasonló gyorsasággal, másrészt a szervezet jelfogói (receptorai) úgy védekeznek e természetellenes hatóanyagokkal szemben, hogy elvesztik érzékenységüket, deszenzitizálódnak a szere. Ennek az a következménye, hogy egyre többet kell alkalmazni a szerből azonos hatás elérésére, ezt nevezik hozzászokásnak.
<O:p></O:p>

A receptorok deszenzitizálása és következményei
<O:p></O:p>

Az ingeranyagok ismételt nagy dózisú, kívülről történő bevitele után a receptorok fokozatosan elvesztik érzékenységüket, ezért azonos hatás eléréséhez egyre többet kell beadni. Ugyanez fokozottan vonatkozik a drogokra, mivel ezek lassabban disszociálnak és bomlanak le. Ezért ismételt drogbevitel, de még egyes gyógyszerek szedése után is tolerancia alakul ki. Ennek oka a receptorok deszenzitizálása. A receptorok elérzéktelenedésének többféle oka lehet. A leggyorsabb a receptorok hidroxil csoportot tartalmazó aminosavainak, a szerinnek és treoninnak foszforilálása és a G-fehérjékről való lekapcsolódása. Ennél lassabb folyamat a receptorok lefűződése a membránról és a sejtbe való bevándorlása (internalizáció), majd a lizozómákba és a proteozomákba való felvétele és lebontása. A fentieken kívül más reguláló fehérjék, mint a beta-arresztin és a dinamin is befolyásolják a deszenzitizációt.<O:p></O:p>
A receptorok tulajdonképpen így védekeznek a túl erős ingerekkel szemben. Az endogén keletkező ingeranyagokkal szemben azért nem alakul ki tolerancia, mert ezek hamarabb lediszociálnak a receptorról, és a bontóenzimek eltávolítják, vagy a transzporterek révén visszakerülnek az idegsejtekbe. Az antagonistákkal szemben szintén nem alakul ki tolerancia. A drogok többségénél azonban, így például az ópiátokkal szemben, elég hamar fellép a tolerancia, és ezért a szenvedélybetegek egyre többet kénytelenek alkalmazni az adott szerből, hogy a kívánt hatást elérjék. Végül is ezek a drogok már toxikus hatást fejthetnek ki az idegsejtekre.
<O:p></O:p>
Következtetések :
<O:p></O:p>
A droghatásra létrejövő molekuláris elváltozások ismertetésével szerzőnek az a célja, hogy az olvasók megismerjék, milyen következményekkel jár a drogok használata. Véleménye szerint lehet elrettentő példákat felhozni, de ennél sokkal hatásosabb, ha az illetők rájönnek, melyek azok a molekuláris törvényszerűségek, amelyek idegműködésünket szabályozzák, és milyen kedvezőtlen, olykor irreverzibilis változások léphetnek fel e biológiai reakciókban.
<O:p></O:p>

<O:p></O:p>


Autizmus és általános fejlődési elmaradottság. Klinikai értékelés és kisérleti kezelési lehetőségek. Írta: Dr Jeff Bradstreet, M.D, FAAFP (részlet)
<O:p></O:p>

<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
"A glutén és a kazein befolyással van az immunrendszerre, emiatt hibás immunműködést és az ingerület átvitelben egyensúlyzavart képes okozni. A gluténből és a kazeinből, felszívódva a károsodott bélnyálkahártyán keresztül egyaránt rendkívül mérgező morfinszerű, úgynevezett étrendi ópiátok képződnek. Kísérleti állatokban casomorfin hatására autistaszerű viselkedés fejlődött ki. Talán ez pillanatnyilag a legmeggyőzőbb érv, hogy gyermeküknél bevezessék a glutén- és a kazeinmentes diétát. Az autisták csaknem 100%-ánál megnövekedett opiátszintet észlelünk a vizeletben. Ezek az opiátok azonosak a casomorphinnal és a gliadomorphinnal és csak az étrend módosításával tüntethetők el a vizeletből. Egy évig is eltarthat, míg normalizálódik a szintjük. <O:p></O:p>
A Johnson&Johnson kutatói az autista gyermekek vizeletében egy rendkívül mérgező összetevőt találtak – a dermorphint. A dermorphin a természetben csak egy helyen fordul elő – ez az amazonas-i mérges fullánkos béka mérge. 10 milliószor erősebb és mérgezőbb a morfiumnál. (Alan Friedman, PhD, Johnson&Johnson). Más kutatók megerősítették, hogy ez az anyag alaphelyzetben minden olyan autista gyermeknél jelen van, aki csak a legkisebb mennyiségű kazeint vagy glutént fogyasztja.”<O:p></O:p>
Vagyis állandóan a velük való kapcsolatkialakítást megnehezítő, (esetenként lehetetlenné tevő) kábítószer hatása alatt élnek. Ők alkotják hazánkban ma a legfiatalabb, idegrendszerüket romboló, kábítószer súlytotta populációt akaratukon kívül, szerencsétlenségükre. <O:p></O:p>
Pszihiátriai adatok szerint az étrendi ópiátok okozta idegrendszeri romboló hatás átlagosan 20 éves korukra kiteljesedik, állapotuk véglegessé válik. Tovább rontja állapotukat az agresszív periódusaikban kényszerből adott intravénás nyugtatók és kábítószerek, valamint az ezzel együtt járó lekötözések. (Dr. Rigó Péter psych.F.orvos OPNI)<O:p></O:p>
Ez egy embertelen, a szülő számára szívet mardosó állapot!<O:p></O:p>
Naltrexone: (ópiát antagonista). Ez a szer úgy hat, hogy a gluténból és a kazeinból származó ópiátokat megelőzve az agyi receptorokhoz kötődik. Ez az a receptor, amin keresztül a fájdalomcsillapító szerek is hatnak. Segíthet abban, hogy az ételek szélesebb választékára megjöjjön az étvágy, ezáltal megkönnyíti a glutén és kazeinmentes étrendre történő átállást. Más, általános autista tüneteket is enyhít. Az adagolás változó, általában napi 2-szer az 50mg-os tabletta 1/8 részét kitevő adaggal szoktam kezdeni.” <O:p></O:p>

(Dr Jeff Bradstreet)<O:p></O:p>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Az autista gyermeket nevelő családok jellemzői ma Magyarországon<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>
(a családfunkciók globális pusztulása)<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Nincs szervezett segítség, nincs ezirányú, megfelelő számú szakemberképzés. A család működésében folyamatosan mélyülő, majd uralhatatlan krízishelyzet keletkezik ŕ megkezdődik a családfunkciók globális pusztulása. Kulcsfogalom: az állandó egykeresetűségre kényszerített családok egy kétkeresős társadalomban előbb-utóbb törvényszerűen és kizárólagosan pusztulásra vannak ítélve!<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
A diszkriminatív változások sora:<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
1/ Szociálisan:<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
- súlyosan torzulnak a családon belüli szerepek<O:p></O:p>
- környezetükben igen nagy feltűnést, értetlenséget, sőt viszolygást váltanak ki gyermekeikkel a családok<O:p></O:p>
- különösen a tanultabb családokban ez súlyos konfliktusokhoz vezet, ezekkel terhelt a mindennapi élet<O:p></O:p>
- a kultúrából is egyre hátrányosabban részesülnek<O:p></O:p>
- törvényszerűen az anya elszigetelődési folyamata a súlyosabb: belekényszerül a gyermekgondozásba. Saját magát, házastársát és egészséges gyermekét (gyermekeit) elhanyagolva, ezzel feláldozva próbál képzettség híján, anyai ösztöne által vezérelten kényszerből vállalt feladatának eleget tenni. Ez egyben egészséges családfunkcióinak is egyre fokozódó elhanyagolási folyamatában nyilvánul meg.<O:p></O:p>
- Az apa vagy helyből lelép (a fiatal mai autista gyermekes családok kb. 60%-ban) vagy a beteg, egykeresetűvé vált család egyben és életben tartásáért havi 300-400 órát dolgozik. Ez a családtagok kapcsolatrendszerére hátrányosan hat; a házastársak elmagányosodásához vezet. Introvertált személyiség struktúra kialakulásához vezet. <O:p></O:p>
- A személytelenség, a megfelelő segítség hiánya személyiség zavarokhoz, viselkedés degresszióhoz, a családi szerepek további torzulásához, vagy a család felbomlásához vezet!<O:p></O:p>
- Gyakoriak egymás között a nézeteltérések, inadekvát vádaskodások. <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
2/ Társadalmilag: a család fokozatosan teljesen elszigetelődik a környezetétől.<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- az ismerős és rokon családok felé nézve kínos az autisztikus gyermek fejlődési elmaradása, rendellenes viselkedése: ritkulnak, majd megszűnnek az összejárások. <O:p></O:p>
- Elsősorban az anya kerülni kezdi az ép gyermeket nevelő családok társaságát. Vagy egyáltalán nem, vagy csak sorstárs szülőkkel létesít kapcsolatot. <O:p></O:p>
- A lakóközösségben szomszédjaik előbb-utóbb kiutálják, majd feljelentik őket éjszaka is üvöltő, ajtót rugdosó gyermekük miatt. <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
A család a senki földjére kerül, a hazátlanság érzése uralkodik el rajtuk.<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
3/ Testvérek: elveszítik gyermekkorukat!<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- nevelésükre a beteg gyermek miatt nem jut elég idő<O:p></O:p>
- gyermek társkapcsolataikban félszegebbek, kevesebb időt töltenek<O:p></O:p>
- felnőve sérülékenyebb, labilisabb, gyakran magányos felnőttekké vagy szülőkké válhatnak
<O:p></O:p>
4/ Munkahely: a társadalom és munkahely felé a család teljesítőképessége jelentősen lecsökken!<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- az anya általában munkahelyének, ezzel együtt szakmájának feladására kényszerül – a szülők válaszadatai alapján – általában véglegesen.<O:p></O:p>
- A dolgozó fél – az apa – felé közömbösség, értetlenség, bagatellizáló fölényesség, nemegyszer a törvényesség határát átlépő diszkriminatív intézkedések jellemzőek és mindennaposak. <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
5/ Egzisztencialisan: ma a legtöbb munkahely piac és teljesítményorientált. A Magyar Alkotmány, a Gyermekvédelmi, az Esélyegyenlőségi, a Szociális törvények jogi hiányosságai az autista populációra nézve antagonisztikus ellentmondásban állnak az autista gyermeket nevelő család nemzetgazdaság felé elvárt értéktermelő feladatával ill. lehetőségeivel.<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- a autistaspecifikus ellátórendszer hiánya a család fokozatos és feltartóztathatatlan egzisztencia vesztésével, lecsúszásával jár annak erkölcsi, anyagi, pszichés, szociális és egészségügyi vonzatával (részletesen a 8. oldalon) <O:p></O:p>
- minél fiatalabbak a szülők a diagnózis felállításakor, az egzisztencia vesztés és ennek előbb felsorolt családromboló következményei annál kifejezettebbek.<O:p></O:p>
- Különösen a tanultabb családokban a szakmai versenyhelyzetük kedvezőtlenül alakul. Mindez pszichésen és gazdaságilag a családra egyre hátrányosabban hat. <O:p></O:p>
- A Munka Törvénykönyv, Fogyatékosügyi – Szociális és Esélyegyenlőségi törvények folyamatos és széles skálájú megsértései jellemzik a munkából mind jobban kiszoruló és egyre hátrányosabb helyzetbe kerülő (nem egyszer vezetői szubjektív okokból kényszerített) családtagok helyzetét.<O:p></O:p>
- A család bevételi forrásainak apadása, ezzel párhuzamosan az autista gyermek fokozott költségigényei (ez 2,5-3 normál gyermek költségigénye) a család katasztrofális gazdasági helyzetének javítása érdekében végzett extrém mértékű plusz munka miatt a dolgozó családtag, a szakmai továbblépéshez szükséges, pl.: több hónapos vagy féléves más városban történő továbbképzést a munkahely kérésére sem tudja teljesíteni. Így szabadidő és energia híján objektív okokból nehezen tudnak, vagy egész egyszerűen nem tudnak korosztályukkal szakmailag azonos ütemben fejlődni. A családon belüli válsághelyzetet diszkriminációvá mélyítheti a munkahelyi vezetők részéről megnyilvánuló pszichés indíttatású, „majd én megmutatom…” című magatartás. <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>​
<O:p> </O:p>
6/ Pszichésen: óriási teher folyamatosan <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- állandó ugrásra kész figyelem éjjel-nappal! Tekintve, hogy az autista gyermek cselekvéseinek következményeit bejósló képessége hiányzik.<O:p></O:p>
- Tragédiák árnyékában játszódó események a mindennaposak és megszámlálhatatlanul követik egymást. <O:p></O:p>
- Az éjszaka üvöltő, ajtót rugdosó beteg gyermek miatt a szülők fáradtan, kimerülten ébrednek, így kezdenek szinte minden napot. A jövőre gondolva csüggedtség, kétségbeesés, majd fásultság vesz erőt rajtuk. A szülők túlterheltek, elgyötörtek! <O:p></O:p>
- Nagyobb eséllyel sodródnak az ilyen szülők szenvedélybetegség, idegösszeroppanás, depresszió, egyéb személyiségtorzulás vagy különböző pszichiátriai megbetegedés felé. A környezetük soha nem látja nevetni őket. Átlagosan a negyvenes éveik második felére élő halottakká válnak: testük a föld felett van még, lelkük azonban már a föld alatt. <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
7/ Organikusan:<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
- gyakoribbak a balesetek: közlekedési vagy házi<O:p></O:p>
- fekélybetegségre, szívinfarktusra jóval nagyobb az esélyük<O:p></O:p>
- rokkant nyugdíjas átlagéletkor határuk országosan 40-45 év<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
8/ Gazdaságilag: tartalékaikat, ha voltak, felemésztik<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- évről-évre egyre válságosabb helyzetbe kerül gazdaságilag a család. A család bevétele nem képes fedezni a kiadásokat. <O:p></O:p>
- Fokozatosan növekvő hiteltartozásaik miatt otthonuk eladására kényszerülnek és alacsonyabb komfortfokozatú, kisebb lakásba költöznek, végül teljes nyomorba jutnak.<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
9/ Jogilag: az autista gyermeket és családját jogi és esélyegyenlőségi diszkrimináció jellemzi! Valamint a hazánk által az elmúlt 28 évben aláírt idevonatkozó nemzetközi egyezmények semmibe vétele!<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
- A munkához való jog és az esélyegyenlőség elve a két legalapvetőbb demokratikus elv, vagyis minden demokratikus társadalom alapvető ismérvei. Ahol ez nem érvényesül, ott nincs igazi demokrácia!<O:p></O:p>
- A Magyar Köztársaság Alkotmánya is úgy fogalmaz, hogy „bármilyen hátrányos megkülönböztetést a törvény szigorúan büntet” (70/A §. (2) bek. )<O:p></O:p>
- A jelen gyakorlat is igazolja azt, hogy az alapvető emberi és demokratikus jogukból való kirekesztettség az autista gyermeket nevelő családok ezreinek a pusztulását okozza.<O:p></O:p>
- Ma Magyarországon semmi nem valósul meg az autista és autisztikus gyermekek jogait és lehetőségeit illetően. Beleértve az ezzel sújtott családok működőképes feltételeinek biztosítását is. <O:p></O:p>
- A legalapvetőbb állampolgári jogaiktól fosztódnak meg az autista gyermekek szülei:<O:p></O:p>
a.) munkához való jog<O:p></O:p>
b.) szociális biztonsághoz való jog<O:p></O:p>
c.) testi és lelki egészség megőrzéséhez való jog<O:p></O:p>
d.) a gyermek védelme a társadalom és az állam részéről<O:p></O:p>
e.) a szülők kötelezettsége gyermekük taníttatása tekintetében.<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Szummázva az eddigieket: Az autista családoknak teljesen kilátástalan ma Magyarországon a sorsuk. E családok szociálisan lealacsonyított, társadalmilag kiközösített, egzisztenciálisan diszkriminált, egészségileg és gazdaságilag lepusztult állapotba kerülnek. De akkor hol a hazájuk ma az autista gyermeket nevelő magyar családoknak?<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
∑: A Magyar Köztársaság Alkotmányának ide vonatkozó paragrafusai az autista gyermeket nevelő családokra populációs szintű jogi diszkrimináció formájában nehezednek országunkban. <O:p></O:p>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
<TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 97.76%; BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="97%" border=0><TBODY><TR><TD style="PADDING-RIGHT: 0cm; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; WIDTH: 100%; PADDING-TOP: 0cm" width="100%">
1. Sclerosis multiplex<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>
<O:p></O:p>
</TD></TR><TR><TD style="PADDING-RIGHT: 0cm; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; WIDTH: 100%; PADDING-TOP: 0cm" width="100%">Intenzív kutatások ellenére sem tudjuk pontosan, mi okozza a sclerosis multiplexet. Tudjuk azt, hogy az immunsejteknek döntő jelentőségük van a tüneteket létrehozó elvelőtlenedéses gócok kialakításában. Nem tudjuk azt, hogy az immunrendszer mikor "tévedt meg", mikor vált a saját szervezet ellenségévé. Nagy valószínűséggel egy fiatalkori vírusfertőzés alatt. amikor egy véletlen egybeesés folytán a vírus felszínének fehérjéi hasonlítottak a szervezet sejtjei felszínének valamelyik fehérjéjéhez. Az immunsejtek speciálisan termelt anyagaikkal a vírust elpusztították, a betegség meggyógyult. Később az immunsejtek őrjáratuk során újból felfedezik a saját szervezetük sejtjeinek felszínén a vírusra emlékeztető fehérjéket, azokat ellenségnek tartva, rájuk támadnak. Ez a célpont elvileg lehet a szervezet bármely sejtje. A mi esetünkben az idegrendszeren belül az oligodendroglia a célpont, az a sejt, amelyik az idegrostokat szigetelő myelin hüvelyt termeli. <O:p></O:p>
A sclerosis multiplexhez nagyon hasonló betegség állatokban kísérletesen előidézhető. Ez úgy történik, hogy a kísérleti állatot ismételten oltják idegrendszeri fehérállománnyal vagy annak tisztított kivonatával, a myelin bázikus proteinnel (MBP). Néhány oltást követően kialakul az idegrendszer fehérállományának (autoimmun, önpusztító) gyulladása, amely a fehérállományban velőtlenedéssel jár. Megfelelő feltételekkel az emberi elvelőtlenedéses betegségtől megkülönböztethetetlen kórképet lehet létrehozni. Hasonló módszerrel ma már bármely szerv sejtjeivel, vagy kivonatával létrehozható egy az oltáshoz használt szervben kialakuló specifikus, gyulladásos, önpusztító ún. autoimmun betegség.<O:p></O:p>
Ha már egyszer kialakult az állatban egy autoimmun kórkép, a véréből, lépéből elkülöníthetők a beadott anyaggal szemben érzékenyített T limfociták (nyiroksejtek). E sejtek a szervezeten kívül szaporíthatók, aktiválhatók, és ha visszaoltjuk egészséges állatokba, a kiinduló autoimmun betegség ismét létrehozható.
Ismeretesek olyan vírusfertőzések, amelyek akut szakának lezajlása után néhány héttel elkezdődik az idegrendszer fehérállományának az autoimmun gyulladásos elvelőtlenedése. Az ilyen állatok véréből izolálhatók azok a nyiroksejtek (T limfociták), amelyek az idegrendszer fehérállománya elleni agresszivitással rendelkeznek.

<O:p></O:p>
2. Kanyaró
<O:p></O:p>
Másik kísérletben kanyaróvírust oltottak újszülött állatok agyába. Két hét múlva a vírustól az állatok agyvelőgyulladásban elpusztultak. Ha a beoltott agyú még nem beteg állatok lépét eltávolították, és azokból a T limfocitákat elkülönítették, azok között az idegrendszer fehérállománya ellen érzékenyített (MBP specifikus autoimmun) sejteket lehetett találni. Amennyiben ezeket a speciálisan érzékenyített sejteket tovább tenyésztették, aktiválva egészséges állatok hasüregébe oltották, 10 napon belül azok autoimmun idegrendszeri fehérállományi gyulladást kaptak.<O:p></O:p>
A fenti esetek azt példázzák, hogy egy egyszerű vírusfertőzést követően a szervezetben az immunvédekezést végző sejtek olyan átalakuláson mennek keresztül, amelynek eredményeként autoagresszívvé válnak, tehát adott az a lehetőség, hogy megfelelő körülmények között a szervezetet pusztítsák. Ez az állapot még nem jelenti azt, hogy az autoimmun betegség ki is fog alakulni. Ehhez az kell még, hogy ezen autoagresszív sejtek megfelelő körülmények között, megfelelő sejtek kíséretében, az idegrendszeri sejtekkel találkozzanak.<O:p></O:p>
Az 1983-as dél-amerikai kanyarójárvány során figyeltek fel arra, hogy a vírusfertőzésen átesett felnőttek véréből gyakrabban különíthetők el MBP-re érzékeny (az idegrendszert támadó, autoimmun) limfociták mint az egészségesekéből. Az állatkísérletek és az emberi észlelés ebben az esetben jól összevág és egy lehetséges kialakulási mechanizmust körvonalaz <O:p></O:p>
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

derwis

Állandó Tag
Állandó Tag
<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>



<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
"A glutén és a kazein befolyással van az immunrendszerre, emiatt hibás immunműködést és az ingerület átvitelben egyensúlyzavart képes okozni. A gluténből és a kazeinből, felszívódva a károsodott bélnyálkahártyán keresztül egyaránt rendkívül mérgező morfinszerű, úgynevezett étrendi ópiátok képződnek. Kísérleti állatokban casomorfin hatására autistaszerű viselkedés fejlődött ki. Talán ez pillanatnyilag a legmeggyőzőbb érv, hogy gyermeküknél bevezessék a glutén- és a kazeinmentes diétát. Az autisták csaknem 100%-ánál megnövekedett opiátszintet észlelünk a vizeletben. Ezek az opiátok azonosak a casomorphinnal és a gliadomorphinnal és csak az étrend módosításával tüntethetők el a vizeletből. Egy évig is eltarthat, míg normalizálódik a szintjük. <O:p></O:p>


(Dr Jeff Bradstreet)<O:p></O:p>

nagyon örülök, hogy ez a téma előjött, mert ennek kapcsán foglalkoztat néhány kérdés:
- találkozott-e valaki a 'szakirodalomban' azzal, hogy felnőtt korban is kialakulhat autisztikus viselkedés, akár épp a glutein és kazein miatt, mondjuk, mert addigra 'dobta be a kulcsot' az emésztőrendszer vagy egy előző betegség miatt megváltozott az anyagcsere...
- milyen vizsgálattal igazolható-ez?
- kap-e támogatást egy glutén-és kazeindiétára kényszerűlő beteg, hisz pl. a gluténmentes termékek is pofátlanul drágák?
 

dreamaya

Kitiltott (BANned)
nagyon örülök, hogy ez a téma előjött, mert ennek kapcsán foglalkoztat néhány kérdés:
- találkozott-e valaki a 'szakirodalomban' azzal, hogy felnőtt korban is kialakulhat autisztikus viselkedés, akár épp a glutein és kazein miatt, mondjuk, mert addigra 'dobta be a kulcsot' az emésztőrendszer vagy egy előző betegség miatt megváltozott az anyagcsere...
- milyen vizsgálattal igazolható-ez?
- kap-e támogatást egy glutén-és kazeindiétára kényszerűlő beteg, hisz pl. a gluténmentes termékek is pofátlanul drágák?
:idea: Minden diagnózis 1 megpecsételés: önbeteljesítő jóslattá válhat (pl. emiatt a mammográfiai vizsgálatok haszna nagyon kétséges, mert a női mellnek több olyan elváltozása létezik, ami természetes, de a téves diagnózis miatti félelem elrákosíthatja azt !!!).

:idea: :idea: További fixációt okoz, ha a diagnosztizált betegségre támogatást vesz fel valaki.
Ugyanis előállhat az a döbbenetes helyzet, hogy a 'betegnek' vagy a környezetének nem áll érdekében a gyógyulás!
1 országban pl. olyan jellegű a hiperaktív gyermekek diagnosztizálása és az ezzel összefüggő támogatási rendszer, hogy az valójában gyógyszeres behatással állandósítja a 'betegséget'.
Ezáltal a gyermek a gyógyszertől válik függővé; a szülő pedig a támogatástól.
Spirituális értelemben is igaz: ha valaki pl. a betegsége által lesz híres, akkor spirituálisan jut nyereséghez (könyvet ír pl. stb).
Nagyon tanulságosnak tartom ehhez kapcsolódóan Brandon Bays: Belső utazás című anyagát:
#175
A könyve:
#15

:idea: :idea: :idea: Önmagad beskatulyázása is nagyon veszélyes; az viszont egyenesen bűn, ha mással teszed ezt meg!
Autisztikus: ennek az attitüdnek rengeteg oka és célja is lehet.
Nem lehet sematikusan gondolkodni erről.
Valóban lehet pusztán anyagcseréből fakadó oka, de pl. valaki ideiglenesen bezáródhat önvédelemből is a környezete miatt / készül 1 nagy váltásra, feladatra / minden energiáját egyetlen téma vagy kapcsolat köti le stb.

Glutén-és tejfehérje érzékenység minél előbbi kimérése viszont valóban célszerű, mert ezen diétával lehet segíteni.

:11:​

Elmesélek 2 történetet arról, hogy az autisztikusságot mennyire árnyaltan kell értelmezni.
Nem értek azzal egyet, hogy feltétlenül változtatni kell ezen, mert lehet ez valakinek a végső, a saját döntése és a beavatkozás nem szerencsés.
Viszont ő is megtalálhatja a helyét az életben; akárcsak a zseniális autisták:
#1864

A Reader's Digest Kiadó Válogatott Könyvek sorozatában olvastam ezt a kisregényt: sajnos a szerzőre és a címére nem emlékszem.
A II. világháború idején a Déli Sark felkeltette mind Hitler, mind a szövetségiek érdeklődését: ha jól rémlik, akkor a feltételezhető urántartalékai miatt.
1 maroknyi expedíciót küldtek oda a szövetségiek is, akik közül mindenki meghalt egyetlen kivétellel.
Ő megmenekült ugyan, de 1 szörnyű titok miatt elzárkózott az emberektől: mondhatni autisztikussá vált.
1 elhagyott vidéken őrzött egyedül 1 kis repülőteret.
Nem bántott senkit, így valójában szerették a többiek és 1 lány közeledett is hozzá, de a titok miatt nem merte elfogadni a szerelmét.
1x körberádiózta a többi állomást: hatalmas hurrikán? szélvihar? közeledik: pányvázzanak ki minden repülőgépet és a hangárok ajtajait...
Döbbenetes módon a meteorológiai mérőműszerek semmit nem jeleztek, mindenütt szélcsend uralkodott, de neki a sarki szélsőséges körülmények között hihetetlen érzéke alakult ki és többen szót fogadtak neki.
Akik nem: azoknál ízzé-porrá törte az iszonyú erejű szél a repülőgépeket...


Gyerekkoromban az egészségházban takarított 1 néni, akit nem szerettem - gondoltam én - mert ha rosszalkodtam: mindig árulkodott anyukámnak.
1 alkalommal sötétben kellett a szolgálati lakásunkat megközelíteni és 1 varangyosbéka nem engedett haza: állt a járdán, óriásira felfújta magát és fújtatott :confused:
Halálra rémültem és sikítozva hívtam a takarítónénit: Maca néni! Maca néni! Segítséééég! Segítsééég!
1 szempillantás alatt ott termett a seprűjével és megmentett...

Ugyanez történt 1 megvadult bikával...
Tudom, hihetetlen, de 1 kis dombocskán játszottunk páran gyerekek, amire emlékművet emeltek.
Ez az egészségház előtti téren történt: hirtelen megjelent 1 bőszült bika, ami kiszabadult a tsz tiszaparti istállójából...
Ha a bal oldali lépcsőn akartunk menekülni: ott lihegett.
Ha a jobb oldali lépcsőn: akkor ott fújtatott, de a lépcsőfokokon nem bírt feljönni.
Tele torokból kiabáltam: Maca néni! Maca néni! Segítség!
Vasággyal lehet, hogy volt 50 kiló, de a seprűjével és 1 magas sivító hanggal úgy megrémisztette a bikát, hogy az sarkon fordult és elszaladt.

Maca néni nem barátkozott senkivel, de egyszer rábíztak a szüleim: ő vigyázott rám.
Hozott 1 fényképalbumot, ami végig Misikéről, a fiáról szólt, aki disszidált...
Misike új hatalmas verdával, Misike az új bombázó feleségével, Misike a hatalmas villájuk előtt...:rolleyes:
De érdekes módon Maca néni küldözgetett még mindig sutyiban neki pénzt.
Senki mást, csak Misikét szerette, istenítette, de másokat még sem hagyott cserben.

Amikor megbetegedett, akkor páran gyerekek mi takarítottunk nála, vásároltunk neki mint afféle Timur és csapata stb.
A temetésére is elmentünk: csak Misike nem tudta ezt megtenni...:(
 

derwis

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Dreamaya!
Hálásan köszönöm, amit írtál, igazi élmény a gondolataidban kalandozni, hogy összeképzavarodjam...
Minden szavaddal egyetértek!
- igen, a diagnózis megpecsétel, és önbeteljesít (ezért is írtam azt, hogy "autisztikus" és nem autista, a probléma jellegét akartam érzékeltetni így)
- igen, a betegség (állapot?, kisiklás? mi is?) megtámogatása az iszonyatosan pénzelt gyógyszerekkel, pénzzel: fixáció
De. Ez egy igazi zsonglőrködés. Volt, hogy hasonló helyzetekben a teljes elfogadást (vagy mit) gyakoroltam, értsd: nem pecsételni, nem megtámogatni. De ez is egyfajta besüléshez, megmerevedéshez vezet, szélsőség. Szóval, ebben is, mint mindenben az arany középút a jó? (hiszen, ha valaki azt tapasztalja, hogy mondjuk a szerette állapota diétával javul, ám ezt a diétát anyagilag nem bírja, akkor kérjen támogatást vagy ne?) Avagy: csak egyedi megoldás létezik: van, aki diétázzon, és van, aki az 'autisztikusságát vigye tökélyre', mert az ő élete ez? És hogyan boldoguljon a rengeteg támadással?
Úgy látom, ezen az úton már előrébb jársz, érdekel, hogy mit gondolsz.
 

dreamaya

Kitiltott (BANned)
Kedves Dreamaya!
Hálásan köszönöm, amit írtál, igazi élmény a gondolataidban kalandozni, hogy összeképzavarodjam...
Minden szavaddal egyetértek!
- igen, a diagnózis megpecsétel, és önbeteljesít (ezért is írtam azt, hogy "autisztikus" és nem autista, a probléma jellegét akartam érzékeltetni így)
- igen, a betegség (állapot?, kisiklás? mi is?) megtámogatása az iszonyatosan pénzelt gyógyszerekkel, pénzzel: fixáció
De. Ez egy igazi zsonglőrködés. Volt, hogy hasonló helyzetekben a teljes elfogadást (vagy mit) gyakoroltam, értsd: nem pecsételni, nem megtámogatni. De ez is egyfajta besüléshez, megmerevedéshez vezet, szélsőség. Szóval, ebben is, mint mindenben az arany középút a jó? (hiszen, ha valaki azt tapasztalja, hogy mondjuk a szerette állapota diétával javul, ám ezt a diétát anyagilag nem bírja, akkor kérjen támogatást vagy ne?) Avagy: csak egyedi megoldás létezik: van, aki diétázzon, és van, aki az 'autisztikusságát vigye tökélyre', mert az ő élete ez? És hogyan boldoguljon a rengeteg támadással?
Úgy látom, ezen az úton már előrébb jársz, érdekel, hogy mit gondolsz.
Kiről van szó? Gyermekedről? Rólad? A testvéredről?
Egyáltalán nem vagyok bemerevedve: csak szerettem volna Veled 1 más szempontból láttatni a dolgokat és mindezt belső tűzzel tettem :idea:
Ez tűnhetett számodra szélsőségnek.

Igen: minden autista egyedi eset.
Én nem mondtam olyat, hogy ne kérj támogatást, hiszen még azt sem jelezted: kiről is legyen szó.
Csak ennek a hátulütőjére hívtam fel a figyelmedet.

Ha valóban érdekel ez a téma: a topikban sok értékes forrást találhatsz; konkrét segítő oldalakat is kiss
Ebben Kicsi Fecske, Elke, Anamaya, Targenor is komoly segítséget nyújtottak kiss

Pár emlékeztető a véleményemről:
#83
#102
#106
#109
#128
#133
#159
#179
#188
#199

És 1 példa arra, hogy hogyan lehet kommunikálni az autista gyermekekkel, emberekkel.
Ilyen képelemzést a Mesterem és én is végzünk:
#135
#195
#197

Privit is küldök Neked kiss
 

derwis

Állandó Tag
Állandó Tag
Valójában nem vagyok érintett, olyan értelemben, hogy nincs például autistának megpecsételt hozzátartozóm. Ami miatt megfogott a téma, az a kommunikáció, értsétek ezt a legtágabban, vagyis kapcsolatba kerülni bármivel, ami nagyon más, és első svenkre bizony akadozik vagy sehogyse megy a kapcsolódás... Az erről való gondolkodásra a topic témafelvetése nagyon jó alapot kínál, úgy éreztem.
Nap mint nap találkozom olyan helyzettel vagy emberrel, aki a ’nyitottságom’ (azazhogy zártságom) határait feszegetik, mint ahogy az autisták küldetése is talán valami hasonló... <O:p</O:p
<O:p</O:p
Látom, hogy nagyon sok hasznosat raktatok már fel, ezért is nem volt még idő mindent átnéznem. De köszönet a linkjeidért, a Tükör törvényei és a rajzelemzések különösen bejött...<O:p</O:p
 

dreamaya

Kitiltott (BANned)
Valójában nem vagyok érintett, olyan értelemben, hogy nincs például autistának megpecsételt hozzátartozóm. Ami miatt megfogott a téma, az a kommunikáció, értsétek ezt a legtágabban, vagyis kapcsolatba kerülni bármivel, ami nagyon más, és első svenkre bizony akadozik vagy sehogyse megy a kapcsolódás... Az erről való gondolkodásra a topic témafelvetése nagyon jó alapot kínál, úgy éreztem. ffice:office" /><O:p></O:p>
Nap mint nap találkozom olyan helyzettel vagy emberrel, aki a ’nyitottságom’ (azazhogy zártságom) határait feszegetik, mint ahogy az autisták küldetése is talán valami hasonló... <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Látom, hogy nagyon sok hasznosat raktatok már fel, ezért is nem volt még idő mindent átnéznem. De köszönet a linkjeidért, a Tükör törvényei és a rajzelemzések különösen bejött...<O:p></O:p>
Örülök, hogy végül kettőnk között is kitisztult a kommunikáció kiss
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
repa1.gif

repa1.gif
bears164.gif
repa1.gif





<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>Autizmus és általános fejlõdési elmaradottság





</TD></TR><TR><TD class=modbody><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody>Írta: Dr Jeff Bradstreet, M.D, FAAFP



<?XML:NAMESPACE PREFIX = O /><O:p></O:p>
<O:p></O:p>
Az alábbi információkat az autizmus és a PDD (Pervasive Developmental Disorder = általános fejlõdési rendellenesség) iránt érdeklõdõ kutatók és szülõk számára állítottam össze. Az összeállításban számos szakkcikk kivonatát szerepeltetem. Hiszek a tényeken alapuló orvoslásban.
Az orvosi szakirodalomban megfelelõ mennyiségû adat áll rendelkezésre, ami alátámasztja, hogy: Az autimust biológiai problémaként kell megközelíteni! Mindemellett a biológiai kezelési terv semmiképpen sem vonhatja el a figyelmet a viselkedési terápia nagyon fontos kérdésérõl. Általában a számítógépes szoftver és hardver analógiáját használom ennek megértetésére. Az autizmus biológiája a hardver, míg a viselkedés, a beszéd, és az érzékelés az autizmus szoftvere. A szoftverproblémák megoldásához a biológiai okokból megrongálódott idegi pályák újraprogramozása szükséges. Remélem ez valamivel könyebbé teszi ennek a bonyolult problémának a megértését. Míg az autizmust jelenleg szociális, viselkedési és beszédzavarként definiálják, addig e rendellenesség pontosabb diagnózisa az általános autoimmun, illetve dysimmun egyensúlyzavar lehetne.
Tudjuk, hogy fiam Matthew, a myelin (velőhüvely), valamint az NFP (agyi sejtrészecskék) ellen antitestekkel rendelkezik. Az MMR/Varivax/OPV védõoltás sorozatot követõen pár nappal egész naphosszat üvölteni kezdett. Éjjel rémülten felébredt és órákig tartott, amíg sikerült lecsillapítani. Elkülönült, visszahúzódott és vaddá vált. Nem reagált a fájdalomra, és nem tudta elmondani, ha megsértette magát. Mostanra azonban már sokkal jobban van. Gyönyörûen és komplexen beszél. Matthew együttérzõ és szívesen játszik más gyerekekkel <O:p></O:p>
A kezelése komplex volt: intenzív viselkedési terápia, glutén és kazein mentes diéta, intravénás immunglobulin, szekretin, vitaminok, allergiakezelés, sphingolin, integrációs terápia, érzékelésterápia, fizikai terápia, foglalkoztatásterápia, beszédterápia, Tenex, aminosav terápia és sok-sok szeretet.
Ma, Matthew tele van energiával és elképzelésekkel. Megkéri a nõvérét, hogy játsszon vele. Matthew történetét azért osztom meg önökkel, hogy legyen reményük. Reményük, hogy az autizmus nem egy gyógyíthatatlan rendellenesség. Reményük, hogy a folytatódó kutatások egyre több részletet tárnak fel és egyre jobb lehetõségeket teremtenek a gyermekeink kezelésére.


1. Rész: Hogyan kerülhettek gyermekeink ebbe a helyzetbe?




Úgy gondolom az elkövetkezõ években az autizmus kialakulásának immunológiai kóroktanát részletesen le fogják írni. Most álljon itt néhány a fõbb támpontokból:
1.) A gyakori fertõzések gyengébb immunrendszerre utalnak, az immunrendszert károsan befolyásolhatják, ezáltal valószínûbbek lesznek a védõoltásra adott káros reakciók és az autoimmun megbetegedések. Az autoimmun reakciókat az immunrendszerben a védõoltások hatására bekövetkezõ változások is kiválthatják (a szakirodalomban ez jól le vannak írva).
2.) A glutén és a kazein befolyással van az immunrendszerre, emiatt hibás immunmûködést és az ingerület átvitelben egyensúlyzavart képes okozni Az alábbiakban felsorolok néhány szakcikk kivontatot a tejbõl származó casomorphin nevû ópiát immun és idegrendszeri hatását vizsgáló különbözõ kutatócsoportoktól, így több információjuk lesz, hogy az milyen hatással lehet a gyermekükre. És ez pusztán csak egyfajta étrendi ópiát hatására vonatkozó néhány példa. Casomorphin hatására a patkányoknál autista-szerû viselkedés fejlõdött ki. Talán ez pillanatnyilag a legmeggyõzõbb érv, hogy gyermeküknél bevezessék a glutén- és a kazeinmentes diétát. Az autisták csaknem 100%-ánál megnövekedett opiátszintet észlelünk a vizeletben. Ezek az opiátok azonosak a casomorphinnal és a gliadomorphinnal és csak az étrend módosításával tüntethetõk el a vizeletbõl - egy évig is eltarthat, míg normalizálódik szintjük . <O:p></O:p>
3.). A védõoltásokat kötelezõvé tevõ kormányoknak többet kellene áldozniuk a védõoltások biztonságának vizsgálatára. Jó megközelítés lenne, ha beismernék a kanyaró vírus (vakcina) által indukált agymûködésbeli (enkephalopátiás) hanyatlás, vagy másként autizmus immunológiai lehetõségét (ez a normál gyermekorvosi jegyzetekben már szerepel – Principles of Pediatrics, Second Edition 1994,) Számos autista gyermeknél fordul elõ ileolymphoid hyperplazikus vagy bélgyulladás-szerû rendellenesség, és úgy tûnik, hogy kapcsolatban van az MMR oltásra adott reakcióval. Az autizmussal együttjáró bélrendszeri panaszok gyakran kiterjedtek. Tudjuk, hogy mind a székrekedés, mind a hasmenés gyakori panasz autizmus esetén, mely a bélrendszer immunsérülésébõl adódhat, de neurológiai: ópiátszabályzási probléma is lehet. Más patogén okokat is látunk, amelyek az autizmusnál elõforduló hasmenést okozhatják. Így paraziták, káros baktériumok, gombák is hozzájárulhatnak ezekhez a bélrendszeri problémákhoz. A bélrendszer neurohormonjai, mint pl. a secretin, az agymûködés szempontjából szintén fontosak.
A legtöbb autista gyerek allergiás valamilyen ételre. Ezek az allergiás reakciók felborítják a normál immunegyensúlyt, ezáltal súlyosbodnak az autisztikus tüneteik.

4.) Káros baktériumok, gombák, paraziták abnormális túlsúlya a bélrendszerben nyílvánvalóan sok autista gyermeket érint. Az olyan gombafajok, mint például a candida immunrendszeri változásokat indukálhatnak, ugyanakkor neurotoxinokat (idegmérgeket) is termelnek. A legtöbb autista gyermek érzékenységi tesztjénél kiderül, hogy gombaproblémáik is vannak. A gombák megzavarhatják a szerotonin termelését. A gombák szintén termelnek szerotonint és interferálhatnak a normál idegi szabályozással. Candida jelenlétében nem beszélhetünk normál agyi vegyi folyamatokról.

5.) A Johnson&Johnson kutatói az autista gyermekek vizeletében egy rendkívül mérgezõ összetevõt találtak – a dermorphint. A dermorphin a természetben csak egy helyen fordul elõ – ez az amazonas-i mérges fullánkos béka mérge. 10 milliószor erõsebb és mérgezõbb a morfiumnál. (Alan Friedman, PhD, Johnson&Johnson). Más kutatók megerõsítették, hogy ez az anyag alaphelyzetben minden olyan autista gyermeknél jelen van, aki csak a legkisebb mennyiségû kazeint vagy glutént fogyasztja.

6.) Az autista gyermekek szervezetében általában nincs elegendõ saját maguk által termelt szekretin., hogy A hippocampus (agyvelõkampó) fejlõdéséhez szükség van egy szekretin családból származó neuropeptidre, a PACAP-re. A beszédfejlõdésben is fontos szerepet játszik. <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
Mi okozhatja az immunrendszer sérülését, illetve megváltozását? Genetikai gyengeség és/vagy hajlam, ami az alábbiak közül egy vagy több tényezõvel kombinálódik:
1.) Rövid szoptatási idõszak, ami által az átadott celluláris immunitás nem tudott teljes mértékben kifejlõdni.
2.) A glutén: genetikailag megnövelték a gluténtartalmát
3.) A tehéntej vagy a tejalapú tápszerek korai bevezetése: allergiakeltõ
4.) Élõ vírusokkal történõ immunizálás, különösen az MMR 1978 óta - az MMR oltás után gyakori a regresszió, ezt megfigyelték és publikálták (Wakefield) -, de más védõoltások is: a DPT (diftéria, pertussis, tetanusz: különösen, ha teljes cellás pertussist használnak) és a Hepatitis B (nem élõ vírus) oltások szintén szerepet játszhatnak az immunrendszeri változásokban.
5.) Antibiotikumok túl gyakori használata következtében elszaporodó gombák és ártalmas baktériumok túltengése, az ennek eredményeként létrejövõ immunrendszeri változás és mérgezés (Shaw, Fudenberg, Wuepper).
6.) Anyai allergia, krónikus fáradtság szindróma, vagy szivárgó bélrendszer, ami a gyermeket már az anyaméhben érzékennyé teszi (Fudenberg).
7.) Szivárgó bélrendszer a fenti tényezõk bármelyikének, paraziták vagy bélrendszeri fertõzés következtében, ami lehetõvé teszi, hogy glutén és kazein szivárogjon át a véráramba. Ha egyszer ezek a szervezetben vannak, akkor a szervezet mérgezõ anyagokká változtatja õket.
8.) Hiba az agy méregtelenítõ rendszerében, phenol sulfur-transferase (PST) enzim hiány. Kén komponensek nem megfelelõ mennyiségû bevitele.
9.) Az autista gyermekek autoantitesteket kezdenek termelni a myelin alapfehérje és más agyi összetevõk ellen. A kanyaróról tudjuk, hogy myelin elleni antitestek termelõdését váltja ki.
10.) Sérült celluláris immunitás, különösen az NK sejtek mûködésében.



2. Rész: Alapvizsgálatok





<O:p></O:p>



-SZIGORÚ glutén és a kazeinmentes étrenddel. Ezért 100% glutén és kazeinmentes étrendet javasolok. Sajnos a a 99% nem megfelelõ. Kb. egy évre van szükség ahhoz, hogy a casomorphin és a gliadomorphin teljes egészében kiürüljön a gyermek szervezetébõl. Vannak arra vonatkozó kutatások, hogy kifejlesszenek egy olyan peptidáz enzimet, ami az opiátok szintjét csökkenti, de a kereskedelemben nem kapható még (a kutatások most folynak). A szülõk gyakran megkérdezik, hogy meddig kell ezt a diétát folytatni. A válaszom – mindaddig, amíg a gyermekük diplomát szerez a Harvardon (vagyis örökké).
-Microbiológiai organikus sav és peptid teszt a vizeletbõl (glutén és kazein).
-Részletes széklet és parazitológiai vizsgálat, amelybõl emésztési hibák, a gombatúlnövekedés és paraziták jelenléte megállapíthatók.
-Anti-MBP teszt és anti-neuron filament protein antitest tesztek elvégzése.
-Ellenõriztesse a gyermek plasma szerotonin szintjét
-Genetikai vizsgálat: Végeztessen plazma aminósav profil vizsgálatot az anyagcsere folyamatok veleszületett rendellenességeinek felderítésére. Szintén végeztessen törékeny X és kromoszóma vizsgálatot a nyilvánvaló genetikai hibák felderítésére. (Az autizmus nincs kapcsolatban semmilyen nyilvánvaló kromoszómarendellenességgel, bár valószínûleg egy genetikailag meghatározott rendellenesség.)
Ha lehetséges, a legjobb eltávolítani a gombákat, parazitákat és az ártalmas baktériumokat a gyermek szervezetébõl, majd ellenõrizni, hogy eltávoztak-e.
-Kezdjék meg a normál bélflóra helyreállítását (lactobacillus és bifobaktérium).
-Végeztessen alvás közbeni EEG vizsgálatot:
-Végeztessen részletes élelmiszer és légúti allergiaprofil vizsgálatot (vérvizsgálat)
-Végeztessenek IgG vizsgálatot mind a négy alosztályban. Végeztessenek IgA-t vizsgálatot két alosztályban, IgM, IgE, CBC, CD Lymphocite és NK sejt aktivitás vizsgálatot. Ellenõrizzék a vércsoportot (A,B,O,AB).
-TSH, T3, T4 (vérvizsgálat).
-Végeztessenek vérvizsgálatot a toxikus fémekre
-Végeztessenek éhgyomorra végzett vörösvérsejt zsírsav vizsgálatot (vérvizsgálat)



Étrendi tanácsok





<O:p></O:p>



1.) Fitonutriensek: a hosszútávú idegi védelem eléréséhez széleskörû növényi táplálkozást kell folytatni és/vagy növényi eredetû táplálékkiegészítõket kell szedni.

2.) Kerüljenek minden idegmérget: MSG, gutamát, glutamin, kazein, hidrolizált növényi fehérjék, természetes aromák, Aspartame, Legyen nagyon óvatos az éttermi és az elõre elkészített ételekkel. Tételezze fel a legrosszabbat. Tiszta élelmiszereket keressen: grillezett hal vagy csirke, natur rizs, gözölt zöldségek.

3.) Kerüljék a finomított kristálycukor fogyasztását, mert pusztítást végez a gyerek immunrendszerében.

4.) Kerüljük az olyan ételek fogyasztását, amelyek a vércsoportunknak nem felelnek meg, mivel ezek lectinjei (felületi kódjai) a vércsoportunkkal összeütközésbe kerülnek. A vizsgált autisták közül csaknem mindnyájan A (õk vannak többen) vagy 0 vércsoportúak

Egyidejű terápiák: Ha az alapvetõ candida, glutén, kazein, PST stb. méregtelenítés már megtörtént, lehetõleg az allegiakezelés után, miközben a gyerek már kapja a szekretint, kezdjenek el a gyerekkel egy speciális terápiás programot, ami a következõk sorozatából áll: hallásintegrációs terápia, érzékelés integrációs terápia, látásterápia, beszédterápia, foglalkoztatásterápia és viselkedésterápia..
Sok autista gyereknek van szekretinhiánya és a kezelt gyermekek mintegy 70%-ánál az intravénás szekretin adagolása az autista tünetek csökkenését eredményezte.. Az általános javulás mintegy 35%-os az autizmus skálán egy injekció után.
Gyenge immunrendszer: Az autizmussal számos immunrendellenesség jár együtt. Összegyüjtöttem itt egy pár cikk kivonatát hogy ezt megértsék: Címszavakban<O:p></O:p>
<O:p></O:p>
a) Immungenetikai tanulmányok autizmus és azzal rokon más rendellenességek esetén
b) Az interleukin-12 és interferon-gamma plasma növekedése. Patológiai jelentõsége autizmus esetén.
c) Megemelkedett serotonin szint autizmus esetén: kapcsolata a fõ hisztokompatibilis rendszerrel (?) <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
d) Opioid-immun kölcsönhatás autizmusnál: ennek viselkedési és immunológiai értékelése Naltrexone-nal való dupla vak kezelés során.
<O:p></O:p>
Naltrexon-nal (NAL), a hathatós opát ellenes szerrel történõ kezelés során a T-segítõ-indukálók jelentõsen megemelkedtek, a T-cytotoxikus-elnyomók pedig jelentõsen csökkentek. Azt feltételezzük, hogy az opioid-immun kölcsönhatás alapjául szolgáló mechanizmusok ezekben az autista gyermekekben másképp mûködnek és egy teljes immunológiai vizsgálat prognosztikus értékkel bírhat az opiát ellenszerrel történõ gyógyszeres kezelést illetõen.
<O:p></O:p>
A lymphociták mûködésének elõsegítése: még mindig az élvonalbeli kutatások tárgya. Az autizmus maga a T sejtek hibás szabályzásának jele lehet. <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
Allergiakezelés: végeztessen el egy átfogó allergiavizsgálatot a gyereknél kiindulási pontként általánosan fogyasztott élelmiszerekre, valamint poratkára, csótányra, virágporra és penészgombára. <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
Méregtelenítés: a phenol-sulfotransferase egy olyan enzim, amibõl ismereteink szerint az autistáknál kevesebb van, vagy pedig a mûködése gátolt. Ennek az enzimnek az a feladata, hogy az elöregedett neoritransmittereket az agyból eltávolítsa és a májban mûködve elõsegíti az egyéb más méreganyagok eltávolítását. <O:p></O:p>
<O:p></O:p>
<O:p></O:p>​


Védõoltások és autizmus:<O:p></O:p>





<O:p></O:p>





Az USA Nemzeti Akadémiájának Orvosi Intézete által delegált bizottság véleménye a higanytartalmú védőoltásokról:<O:p></O:p>





2004. Szeptember 22., szerda, 21:58:10



<O:p></O:p>
A Nemzeti Akadémia Orvosi Intézetét kérte fel az USA Betegségmegelőzési Központja arra, vizsgálja meg, hogy a higanytartalmú tartósítószerrel készült védőoltások biztonságosak-e. Mivel a higany maga idegméreg, felmerült a gyanú, hogy a gyermekek idegrendszerének fejlődésében rendellenességet okozhat. A beszédfejlődésben való lemaradással, figyelemgyengeség, hiperaktivitás, autizmus kialakulásával vádolják a higanytartalmú vakcinákat. Elhangzott az is a vádak között, hogy a többféle oltást követően a higanynak a gyermeki szervezetbe jutó szintje meghaladja a még biztonságosnak tekinthető egészségügyi határértéket.<O:p></O:p>
<O:p></O:p>​


A bizottság a következő eredményre jutott:<O:p></O:p>





<O:p></O:p>



Megállapította, hogy a higany toxikusságát bizonyító adatok ismeretében és alapján helyénvalónak tartja a feltételezést. A bizottság egyúttal beszámolt arról, hogy az USA-ban: 6 éves, és annál fiatalabbb gyermekek oltóanyaga nem tartalmaz többé higanyt.
A bizottságnak az a véleménye, hogy ahol lehet, ki kell iktatni ezt a veszélyforrást: azaz a higanytartalmú tartósítószert.<O:p></O:p>
Forrás: az USA Nemzeti Akadémia Orvosi Intézete Bizottságának jelentése (pdf)
Független I : Arra gondolunk, hogy a gyógyszergyártóknak valószínűleg túl költséges lett volna egyszerre kivonni az összes oltóanyagot, hát tettek annyi engedményt, hogy a legsérülékenyebb korosztályt nem mérgezik tovább.<O:p></O:p>
Pár hónappal később az AAP (Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia) úgy határozott, hogy hibás volt az az ajánlása, miszerint a nem fertõzõtt gyermekeket születésük után még a kórházban be kell oltani hepatitis B ellen (valószínûleg azért, hogy csökkentsék az oltóanyagban tartósítószerként használt higany terhelésüket). Most azt ajánlják, hogy a védõoltást 6 hónapos korig célszerû késleltetni.
Az élõ kanyaró vírusok hatásosabbak, mint az elöltek, de ugyanakkor úgy tűnik, van bizonyos kockázat: az MMR és a hepatitis B oltások autoimmun rendellenességeket válthatnak ki.
Kivonat
A vékonybél nyirokaparátusának göbös hyperplasiaja (burjánzása), nem meghatározott vastagbélgyulladás és általános fejlõdési elmaradás gyermekeknél

HÁTTÉR: Egymás után vizsgáltunk olyan gyerekeket, akiknek krónikus vékony- és vastagbélgyulladásuk volt és regresszív fejlõdési rendellenességük.
EREDMÉNYEK: Abnormális laboratóriumi eredmények voltak a következõk: négy gyermeknél alacsony volt a serum IgA szint.
ÉRTELMEZÉS:, Dr Wakefield csoportja és egy elimert DNA/RNA szekvenciálással foglalkozó japán tudós azonosította a védõoltás kanyaró vírusát az autista gyerekek ileális sérülésében, ezáltal nem hagyva kétséget, hogy maga a védõoltás váltotta ki a rendellenességet.
Kivonat
A kanyaró vírus szerológiai összekapcsolása az autizmusnál elõforduló agyi autoantitestekkel
Feltételeztük az autoimmunitás és az autizmus közötti összefüggést, mivel az autista gyermekekben agyi antitesteket (anti-MBP) találtunk a myelin alapfehérje és a neuron-axon fehérjeszál (anti-NAFP) ellen. Ebben a kísérletünkben megvizsgáltuk a vírus szerológia és az antitestek közötti összefüggést. Úgy találtuk, hogy a kanyaró-IgG pozitív vérsavó 90%-a az anti-MBP-re pozitív volt, ugyanakkor 73%-a az anti-NAFP--re is pozitív volt, Ez a kutatási eredmény volt az elsõ, amely autistáknál a vírus szerológia és az agyi antitestek között kapcsolatot mutatott ki; alátámasztva azt a hipotézist, hogy egy vírusra adott autoimmun válasz ok-okozati szerepet játszhat az autizmusnál.
Kivonat
Gazdasejt fehérjéket tartalmazó vírusok által okozott autoimmunitás

A központi idegrendszeri (CNS) fehérje fõ alkotórésze, a myelin alapfehérje elleni autoreaktív T sejteket gyakran meg lehet találni a betegek vérében és geringcfolyadékában. A T sejtek válasza az MBP-re megalapozza az autoreaktív T sejtek immun válaszát az élõ szervezetben. Ezen tapasztalatok alaján úgy gondoljuk, hogy a CNS membrán komponensek vírusburokba történõ beépülése és ezt követõ önreaktív immun-válasz lehet a patológiai mechanizmus. (Pontosan ez az, amit mi látunk az autizmusban, amikor a gyerekek immunológiai státusát vizsgáljuk.)
Védõoltások az általános gyermekkorú népességben és a hozzájuk kapcsolódó kockázatok:Annak ellenére, hogy a védõoltásokat széles körben használjuk, még nem tudunk eleget róluk. Az eddigi leghosszabb, a biztonságosságot a bevezetés elött vizsgáló periódus 3 hónap volt.


ÉTRENDI KIEGÉSZÍTÕK ÉS GYÓGYSZEREK







Bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy egyes táplálékkiegészítõk segíthetnek az autista gyerekeken. Az alábbiakban esetrõl-esetre általánosan jellemzem a saját gyakorlatomban használt táplálékkiegészítõket.
Egy szót az autisták gyógyszerezésérõl. Lehetõleg tartsuk vissza magunkat a gyermekeink kémiai nyugatásától. A pszihotróp (anti-pszihotróp) gyógyszerek általában olyan erõsek, hogy a legextrémebb esetekre vannak fenntartva, olyankorra amikor a gyerekek veszély jelentenek önmagukra. Ráadásul az autizmusnál gyakran alkalmazott erõs gyógyszerek nem teszik lehetõvé, hogy a glutén/kazein mentes étrend folytatásával, az allergiakezeléssel és a szekretinkezeléssel elért eredményeket meg lehessen figyelni.
-Tenex: Csökkenti a szorongást, feszültséget és a sztereotip viselkedéseket. Kedvezõ hatása van autizmusnál. Az én fiamnál és másoknál is javította a beszédet.
-Clonidin: Olyan, mint a Tenex, de rövidebb a felezési ciklusa. Jól használható nyugtatásra és a hiperaktivitás kézben tartására, ha a Tenex nem hatásos.
-Risperdal: a (gerenikus) Risperodine-t autista felnõtteknél vizsgálták. Annak ellenére, hogy az FDA még nem hagyta jóvá gyermekeknél, sok autizmussal foglalkozó szakember nagyon hasznosnak találja autista gyerekek esetén. Én olyan gyerekeknél használom, akik vagy önmagukra, vagy másokra veszélyesek.
-ReVia vagy Naltrexone: (50mg tablettánként): Ez a gyógyszer úgy hat, hogy a gluténból és a kazeinból származó ópiátokat megelõzve az agyi receptorokhoz kötödik. Ez az a receptor, amin keresztül a fájdalomcsillapító szerek is hatnak. Segíthet abban, hogy az ételek szélesebb választékára megjöjjön az étvágy, ezáltal megkönnyíti a glutén és kazeinmentes étrendre történõ átállást. Néha más, általános autista tüneteket is enyhít. Az adagolás változó, általában napi 2-szer az 50mg-os tabletta 1/8 részét kitevõ adaggal szoktam kezdeni.
-Gombák: a székletkultúra tenyésztésébõl nyert érzékenységi adatokon alapszik a gyógyszerezés. Diflucan, Sporanox, Nystatin és Fungizone. A kezelést mindig kövesse ismételt székletvizsgálat, hogy megggyõzõdjünk a gombák teljes eltávolításáról.
-Diflucan vagy Fluconazole: olyan gombaellenes szerek, melyeknek a legjobb a központi idegrendszeri terjedésük. A testsúlyra vonatkozó irányelvek szerint kell adagolni. Ne ismételje havonta 10 napnál többször. Ne használja folyamatosan.
-Nystatin: egy másik lehetõség sokaknak. Tudnunk kell, hogyha a gombákat nem sikerül teljesen felszámolni ez az autisták számára nagyon veszélyes. A gombák által termelt cukor (arabinose) végleges elváltozást okozhat az agyban. Székletvizsgálattal gyõzõdjenek meg arról, hogy a gombákat sikerült eltávolítani.
-Fungizone (amphotericin): szájon át szedhetõ szuszpenzió, nagyon biztonságos. 4X1ml napi adagolással adjuk (súlytól függetlenül) egy-három hónapig. A gombák elhalásával kapcsolatos kellemetlen mellékhatások gyakoribbak.
-Sporanox szuszpenzió: Intraconazol nagyszerû gombaellenes szer és azon ritka szerek egyike, amelyek a Candida Parasipilosist, ezt a veszélyes patogént is eltávolítják.
-Metronidazole (Klion),vagy Metronidazole Benzoate: Clostridia baktérium problémákra választott szer. Több száz gyereknél használtuk a szert mellékhatások nélkül. A székletben található leggyakoribb paraziták ellen is hatásos.
-Claritin: teszteltük a gyerekeken, jól tolerálják az allergiakezelés során. A legtöbb gyereknek 5-10mg szükséges és nagyon biztonságos még Diflucan egyidejû használatával is.
-A Creation’s Own cég Super NuThera vagy ChildEssence készítménye: ezeket arra a célra tervezték, hogy a gyermek az étrendjébõl hiányzó alapvetõ tápanyagokat megkapja belõlük. Maximális adag A vitamin van benne, valamint magnézium, B-6, valamint más vitaminok és ásványi anyagok. Alapvetõen ezzel kell kezdeni. Apránként emeljék az adagolást, nagyon jó referenciák vannak az autizmus vitaminterápiás kezelésében.
-DMG vagy TMG: a Dimethylglycine és Trimethylglycine biztonságosságáról megfelelõ adatok vannak. Mindig folsavval együtt ajánlom. Szájon át szedve is hatékony, egy nagyon ígéretes szer az autizmus kezelésében.
-Folsav: Nagy dózisú folsavra a a gyermekeinknél fennálló mitokondriális stressz miatt van szükség. Csökkenti a DMG hiperaktivitást fokozó mellékhatását is. Naponta 800-3200mcg elosztva az adag.
-Gaba egy ingerületátvivõ (neurotranszmitter). Lenyugtató-inhibitor aminósav.
-Taurine egy aminósav, ami az agyi sejtmembránokra stabilizálóként hat. Magakadályozhatja az epilepsziás rohamokat és számos autista gyereknél hatásos volt. 1000mg-ot használtam több alkalommal a saját fiamnál is, és igazán segített az agressziv és rögeszmés viselkedésén. 3-6 hónapig kell szedni, majd leállni a szedésével egy idõre mielõtt újra kezdenénk.
-SAMe vagy SAM (S-adenosymethione): a szerotonin vagy más neurotranszmitter szabályozásán keresztül hat. Mint minden új táplálékkiegészítõ esetén – kezdjék kis adagokkal, és fokozatosan emeljék az adagot
-Szerotonin cseppek ígéretesek a szerotoninhiányos gyermekeknél.
-Chromium Picolinate: ez az inzulin mellet egy fontos tényezõ a vércukor szabályozásában. Minél több szénhidrátot eszik, annál többre van szüksége.
-Cink glukonát: 20mg naponta.
-Kálcium 400-800 mg naponta.
-Magnézium: 400 mg/nap<O:p></O:p>
- B6 vitamin: 3x20 mg/nap
-Esszenciális zsírsavak: A legtöbb gyereknek néhány teáskanál esszenciális olaj megfelelõ. Eperízû halolaj kapszulákat is használunk.
A kisebb mennyiségben szükséges, de fontos ásványi anyagokat a nagyobb mennyiségben szükséges ásványi anyagokkal együtt szedni kell, mert ebbõl származnak a nyomelemek és az alapvetõ ásványi anyagok.
-Thiodox: glutathiont, n-acetyl-cysteine-t és alpha lipoic savat tartalmaz. Kiváló szer az autizmusban olyan gyakran elõforduló szénhidrát metabolizmus hibák kezelésére. Jó általános antioxidáns is. 500-100mg a napi adag.
-Amino Fluel: egy jóízû folyékony aminósav, amely a növekedést támogatja a táplálkozás oldaláról. Olyan gyermekeknek érdemes szedniük, akiknek gyenge az emésztésük, kevés fehérjét fogyasztanak és súlyos allergiáik vannak (hypoallergén).
-CoQ10: majdnem minden gyermeknél kevés van belõle. CoQ10 vezérli a mitokondriális energiatermelõ rendszert. 25-100mg a napi adag belõle olaj vagy rágótabletta formájában.
-IP-<?XML:NAMESPACE PREFIX = ST1 /><ST1:METRICCONVERTER w:st="on" productid="6 a">6 a</ST1:METRICCONVERTER> szakiradalom szerint az NK (Natural killer=öl&otilde;) sejtek mûködését növeli. Celluláris immunhiányos gyerekeknél érdemes megpróbálni. Vannak olyan labortesztek, amelyekkel az NK sejtek aktivitása és száma mérhetõ. Egy adagolópohárral lehet kezdeni az adagolását.
-Alpha Lipoikus sav szedése kiváló módja a máj méregtelenítésének. 50mg/nap.
-MSM vagy methyl suphonyl methane nem drága és kiváló organikus kénforrás. Ez a méregtelenítésban résztvevõ PST csatornákat támogatja. Akkor haszálom, ha a gyerekenek furcsa szaguk van és túlságosan izzadnak. Mindenki számára egy jó általános táplálékkiegészítõ. 1000-4000mg/nap.
-A Vitamin: tõkehal máj olajból készül.
Szénhidráttöbblet autistáknál (az immunszabályozás hatása): Sajnos, mint Önök közül többen is tudják, az autizmus a gyermekeket a szénhidrátok utáni túlzott vágykozásba sodorja. A legtöbb páciensem mást sem enne, mint szénhidrátot (krékert, kenyeret, palacsintát, sültkrumplit, burgonyachips-et, kukorica chips-et és más ehhez hasonlókat. Emiatt szelén-, króm-, esszenciális olaj-, fehérje- és növényi eredetű ásványianyag hiányuk van. Ez nagyrészt a nagyon alacsony bevitelra adott reakciójuk. Nagyon fontos, hogy a szénhidrátokat korlátozzuk, vagy kiegyensúlyozzuk õket fehérjékkel és zsírokkal. Azt szeretjük, ha a gyerekek táplálkozásában a fehérjék 40%-ot, a szénhidrátok 30%-ot és a hasznos zsírok (olíva olaj, stb.) 30 %-ot tesznek ki. Ez még egy plussz kiegészítés, amit még a már így is bonyolult táplálkozási ajánlásaimhoz hozzátennék, azért is hagytam utoljára. Ha még ezt a plussz erõfeszítést is képesek megtenni a táplálkozásban, akkor ennek is hasznát fogják látni.
A fentiek csak áttekintést nyújtanak arról, hogy a rendelõnkben mivel foglalkozunk. Egy örökkévalóságig tudnék errõl a témáról beszélni, de ez elég mostanra.
Dr. Jeff







</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>​



<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle></TD></TR><TR><TD class=modbody><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modbody>


<O:p></O:p>​
<O:p></O:p>
repa1.gif
bears164.gif
repa1.gif




</TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Kicsi Fecske

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon szépen köszönöm Kicsi Fecske: Te 1 Földre Szállt Angyal vagy kiss​







Kedves Dreamaya!kiss
Nagyon szívesen.
Mindnyájan angyalnak születtünk le a földre, és ha tesszük a dolgunkat, akkor amit teszünk, az száll vissza a fejünkre. Ha jót teszünk akkor jó, ha netán rosszat, akkor rossz száll vissza ránk.
Legyen csodásan gyönyörű napotok!
Sok szeretettel Erzsi.kiss

7277a359f9c06e780c9510c30ef1c0e2.jpg
 
Oldal tetejére