Brezsnyev és Kádár a szovjet-magyar határon találnak egy tehenet. A tehén fara a SZU-ban, az eleje Magyarországon áll, nem tudják arrébb vinni, a jószág megmakacsolja magát. Húzzák-vonják, nem mozdul. Kádár kifulladva kérdi Brezsnyevet:
– Te, Leó, mit csináljunk ezzel a tehénnel?
– Ugyan, kérlek, semmit. Ti majd etetitek, mi meg majd minden nap megfejjük.