Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország...

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budakalász (folytatás)

A cseresznyefákkal szegélyezett utcák látványa áprilisban. :)


cseresznyesor.jpg






Az M0-ás körgyűrű északi hídja.

20080930megyerihi5.jpg


Budakalász főépítésze Makovecz Imre tanítványa volt. Kezenyomát a Takarékszövetkezet és a Faluház is őrzik.
 
F

fanyar

Vendég
Aggtelek-Jósvafő

és Aggtelek Dobsina képekben

Panorama.jpg

Dobsina

Ami az ókorban a Gízai Nagy-piramis, Szemirámisz függokertje, Artemisz-temploma, Pheidiasz Zeusz-szobra, a Halikarnasszoszi mauzóleum, a Rodoszi Kolosszus és az Alexandriai világítótorony, az napjainkban a Csatorna-alagút, az Empire State Building vagy a Golden Gate híd: a bennünket körülvevo világ csodái. Ám nemcsak a nagyvilág, de legszűkebb környezetünk is számos csodát tartogat: egy épületet, egy természeti jelenséget, egy mualkotást.
A terület az őskor óta lakott, itt kerültek elő az ún. bükki kultúra tárgyi leletei. A település már a honfoglalás idején benépesült, a tatárjárás után azonban hosszú évtizedekre lakatlan maradt. Elsőként 1295-ben említik Ogogteluk néven.

1858-ban tűzvész pusztította el a települést, a II. világháború idején pedig a frontvonal közelsége okozott pusztítást.

Csokonai Vitéz Mihály barátja, Puky István és Ragályi Gedeon társaságában 1801. július 5-én látogatta meg a cseppkőbarlangot.

Petőfi Sándor felvidéki utazása során, 1845. május 24-én járt itt, nevét bevéste a barlang falába. Élményeit az „Úti jegyzetek” című munkájában írta le.

Természeti értékeinek köszönhetően a település ma turisztikailag kiemelt jelentőségű. Az UNESCO 1995. december 6-án az Aggteleki-karszt és a Szlovák-karszt barlangjait, köztük a Baradla–Domica-barlangrendszert a világörökség részévé nyilvánította.
577 lakosú község Kazincbarcikától északra, a szlovák határon. Az itt található karszt barlangvilágot 1995-ben a világörökség részévé nyilvánították.

1927-28-ban vízszintes tárót fúrtak a Baradla-barlang Óriások termének folytatásában felfedezett barlangszakaszba. A barlang bejárata mellett létrehozták a Tengerszem Szállót és a Tengerszem-tavat. Az 1952-ben feltárt Béke-barlang gyógyhatású levegőjének hasznosítására, 1964-ben mesterséges tárót hajtottak ki Jósvafő határában, a barlang végponti termébe. Itt ma asztmaszanatórium működik.

A híres cseppkőbarlangot, a Tájházat és az Aggteleki Nemzeti Parkot a turisták egész évben látogatják.

<IFRAME height=480 marginHeight=0 src="http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=aggtelek&sll=48.524791,20.449677&sspn=0.21101,0.703125&ie=UTF8&hq=&hnear=Aggtelek,+Magyarorsz%C3%A1g&ll=48.522062,20.452423&spn=0.218298,0.439453&z=11&output=embed" frameBorder=0 width=640 marginWidth=0 scrolling=no></IFRAME>
<SMALL>Nagyobb térképre váltás
turistasz_szikla1.jpg

</SMALL>
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység

A Dunántúli-középhegység északkeleti tagja a Dunazug-hegység, ennek a Dunakanyar arculatában fekvő északkeleti vége a nagyobb részben vulkanikus, kisebb részben üledékes eredetű Pilis. Északon és keleten a Duna, délnyugaton a Dorog-Pilisvörösvár közötti völgy határolja. A hegység geológiailag és geomorfológiailag két részre osztható: a délnyugati Pilisre és az északkeleti Visegrádi-hegységre. A kettőt egymástól a Szentlélekpatak völgye és a Pilisszent-lélek - Pomáz közti műút választja el. Földtanilag a Pilis az üledékes Budai-hegységgel, míg a Visegrádi-hegység a vulkanikus Börzsönnyel áll összefüggésben.

4oo29fhzfebywifm0txq.jpg
</O:p
<O:p
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com
><o:lock alt=
</o:lock>

<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock>
<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit">A Holdvilág árok az 1999-es nyári árvizek után – az idős bükkös állományok ledőlése után - sokat vesztett ugyan vadregényességéből, de a szurdokvölgy varázsa így is megkapó szépségű.</o:lock>
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység folyatás

A Rám-szakadék lenyűgöző természeti szépsége miatt méltán tartozik a térség legismertebb kirándulóhelyei közé Mélysége több helyen meghaladja a 35 m-t, míg szélessége helyenként a 3 m-t sem éri el. A sziklamederben állandóan csörgedezik a víz, amely hóolvadáskor és nagyobb esők idején patakká duzzad.
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység folyatás

A Prédikálószék, amely egy hatalmas andezit szikla, a maga 639 méterével Visegrád környéki hegycsoport legmagasabb tagja. A Prédikálószékről gyönyörű kilátás tárul elénk.
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Pilis hegység folytatás

Pilisszentkereszttől északra, a Visegrádi-hegység legmagasabb pontján fekszik Dobogókő. Az ezoterikus világszemlélet értelmében a hegy sok energiát bocsát ki, mivel itt futnak össze a Föld erővonalai, itt található a Föld szívcsakrája, mely mérhetetlen energiával ruházza fel az itt időző, itt élő embereket. Egyesek szerint, fülünket a sziklára téve hallhatjuk a Föld „szívverését”.</O:p<O:p</O:p
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Piliscsaba

PILISCSABA
A község nevét a néphagyomány Csaba királyfira vezeti vissza. A monda szerint Piliscsaba és Tinnye határán volt Attila fiainak, Csaba királyfinak és Aladárnak az összecsapása. A helynév valószínűleg török eredetű személynévből keletkezett, magyar névadással.
Piliscsaba területe évezredek óta lakott hely.

agroinform_20090409210704_Kep1.jpg
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Piliscsaba - egyetem

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara
A kar a piliscsabai északi tábor, Perczel Mór laktanya területén épült fel.
Az egyetemi épületek építése 1994-ben kezdődött el Piliscsabán és már szeptemberben meg is indulhatott az oktatás a campuson. Az épületek a magyarországi organikus építészet mintapéldái, oktatják őket a Stockholmi Műszaki Egyetemen. A tervezést Makovecz Imre tanítványai végezték. Az épületeket nagy hittudósokról nevezték el. A Catharineum, Anselmianum, Augustineum, Emericanum, Refectorium és Questura épületeket volt laktanyaépületekből alakították át, a többi épület teljes egészében új építésű. Maga Makovecz Imre tervezte a Stephaneum épületet, amely a campus legnagyobb és központi épülete.

kep_2.jpg



 

CSODÁS

Állandó Tag
Állandó Tag
Szentendre minden évszakban gyönyörű.
 

Attachments

  • SZENTENDRE 2007.03.30. 002.jpg
    SZENTENDRE 2007.03.30. 002.jpg
    307.2 KB · Views: 4
  • SZENTENDRE 2007.03.30.BUDAPEST hajó  022.jpg
    SZENTENDRE 2007.03.30.BUDAPEST hajó 022.jpg
    308.4 KB · Views: 5
  • SZENTENDRE 2007.03.30.Templom  043.jpg
    SZENTENDRE 2007.03.30.Templom 043.jpg
    306.5 KB · Views: 3

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Sümeg

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JhW_--YVgEs&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JhW_--YVgEs&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="240" height="190"></embed></object>
 

angyalkám

Állandó Tag
Állandó Tag
angyalkám

Szeged, uj lovas szobor tér /Lófara a régi tér szebb volt!!/ és Szegedi ké pek!:confused:
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budapest, Clark Ádám tér

Nagy kár, ha valakihez Budapestből csak a kínai piac, a körúti villamos, meg a kipufogó gázok jutottak el.

Széchenyi Lánchíd
A város egyik legkorábban megépített hídja, amely ezáltal a legismertebb is. Így válhatott Budapest egy fontos jelképévé..Megépítését Gróf Széchenyi István kezdeményezte. Tervezője az angol Tierney Clark volt, a hídépítési munkálatokat pedig a skót Adam Clark vezette. Az építkezések 1839-ben kezdődtek, és tíz évig tartottak. 1848-ban, az utolsó lánc felhúzásakor elszakadt az emelőlánc, amely a hidat átszakítva a Dunába esett. A baleset következményeit szerencsére néhány nap alatt sikerült felszámolni. A szabadságharc alatt az osztrákok megkísérelték lerombolni az épülő hidat: Alnoch osztrák ezredes puskaporos hordókat robbantott fel rajta, ami azonban nem okozott komoly kárt az építményben (Adam Clark vízzel árasztotta el a híd kamráit, így a legsebezhetőbb helyre nem tehettek robbanószert), csupán Alnochot ölte meg. A Lánchidat 1849. november 20-án adták át. Marschalkó János Oroszlán-szobrai 1850-ben kerültek a helyükre. A híd budai hídfőjénél fekvő teret később Clarkról nevezték el (Clark Ádám tér). A Lánchíd (több más budapesti hídhoz hasonlóan) nem csupán átkelőhely, hanem szemet gyönyörködtető nevezetesség.

A Lánchíd, az Alagút, amely a Vár alatt visz át és a Sikló egységet képez a Clark Ádám téren.
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
F

fanyar

Vendég
Szeged

reok.jpg


És a Szeged nevezetessége a Dóm.
Hungary_Szeged_Dom3.jpg


templom_szeged.jpg


Az egy fő-és két mellékhajóval rendelkező építmény minden kis részlete ki van festve, hol bibliai jelenetekkel, hol pedig egyszerű indákkal, amik betöltik a teret. A szem folyamatosan felfelé kúszik a falakon, és mindig csak új és új csodákat vél felfedezni. A nagy kupola legtetején a freskó csúcspontja egy dombormű, ami egy galambot ábrázol és körülötte vagy a festéssel vagy a világítással elért hatásnak köszönhetően ragyog a környezete. Bámulatos, a szava eláll az embernek, hogy mikre nem képesek pár ecsettel és kézügyességgel.
szeged2.jpg


És nem utolsósorban:
Épített egy új hidat csendben Szeged
Az elnevezésére nagyobb viták kerekedtek– Sokan vélték úgy, hogy Szeged szülöttéről, Szentgyörgyi Albertről kellene elnevezni a hidat, de a városhoz szintén szorosan kötődő József Attiláról, Juhász Gyuláról, Móra Ferencről sem feledkeztek meg – ismertette Fazakas Orsolya, a NIF kommunikációs vezetője. Kapott szavazatot a hunok vezére, Atilla is, aki a legenda szerint végső nyugalomra is a Tisza medrében lelt.
Mosolyognivaló a vita
Chuck Norrisról nevezhetik el az új szegedi hidat vagy Horthy Miklósról
jó amikor a szélsőség is belekeveredik egy elnevezésbe
Így válik röhejessé egy alkotás
No majd elvonul a politikai vihar ,miden rendbe jön és a neve legyen baba
 

hangya1944

Állandó Tag
Állandó Tag
Budapest, Nagykörút

A Nagykörút Budapestbelvárosának egyik legfontosabb útvonala, mely keresztülhalad a belső kerületeken, Újlipótváros déli határán, a Lipótváros északi részén, Terézvároson, Erzsébetvároson, Józsefvároson, valamint Ferencvároson – ezekről a városrészekről kapták nevüket a Nagykörút egyes részei is: a Teréz körút, Erzsébet körút, József körút, Ferenc körút. A Nagykörút hagyományosan Margit híd pesti hídfőjétől a Petőfi híd pesti hídfőjéig tart, de az elnevezést használni szokták az Alkotás, illetve Villányi úttal kiegészített, Budát is érintő teljes körre is. A Nagykörút az Andrássy út (Sugár út) kiépítése után a 19. század második legnagyobb városépítési alkotása volt Budapesten, ma is nélkülözhetetlen funkciót betöltve a városszerkezetben. A Nagykörúton 1887-ben a Nyugati tér és a Király utca között indult el az első villamosjárat. Ma a körút közepén a 4-es és a 6-os villamosok közlekednek. Európa legforgalmasabb villamosvonala, napi 200 ezer utassal.<SUP>[1]</SUP>
<SUP>(Wikipédia)</SUP>

View attachment 441007View attachment 441008View attachment 441009

View attachment 441010View attachment 441011

View attachment 441012View attachment 441013
 
Top