Válaszolj NEKEM és kérdezz TŐLE!

nem..de azt hiszem nem is akarok....eper,habbal igen..de nekem a tea citromos es mezes marad :)mi az a hely ami nagyon vonz,ugyerzed mindenfelekeppen el kell jutnod oda eletedben?
 
(en is ezt irtam volna)....a kezet...:),es amit egy ferfi tud nyujtani egy nonek...:) Pihenes:magas hegyek,tengerpart,erdo,varoslatogatas...?mit szeretsz?
 
Igen..egyszer mikor megtanultam irni,7 evesen,a holdrol....aztan 18 evesen irtam sokat,nagyon szerelmes voltam....Melyik volt az elso olyan szulinapod,karacsonyod,amikor igazan tisztaszivbol tudtad mondani mikor megkerdeztek mit szeretnel?hogy mindenem megvan,koszonom semmit..
 
Melyik volt az elso olyan szulinapod,karacsonyod,amikor igazan tisztaszivbol tudtad mondani mikor megkerdeztek mit szeretnel?hogy mindenem megvan,koszonom semmit..

Hm.. érdekes. Pont ma gondolkoztam el rajta. Most leszek 50 éves. Mindenki kérdezi, hogy mit szeretnék ajándékba? És rájöttem, hogy nem tudok rá mit mondani, ugyanis mindenem megvan! Fél évszázad alatt jutottam el ide.:)
(Na, most legalább azt is tudjátok hány éves vagyok. Engem nem zavar a korom, böcsülettel szereztem minden egyes ráncomat, én büszke vagyok rájuk. :) Viszont volt, aki azt mondta, hogy azt hitte férfi vagyok, a másik meg, hogy 30 körül lehetek, a harmadik meg, hogy legalább a 70-es éveimet járhatom - mindezt a beírásaim alapján! :mrgreen: Hát akkor most tisztázódik a dolog, nő vagyok, sőt! nagymami és 50 éves! :cool::mrgreen:)
***

Volt kérdés, hogy milyen madár szeretnél lenni. Én kérdezném, hogy szeretnél-e egyáltalán repülni egy kicsit, mint a madarak? Ha igen, akkor hova szeretnél repülni, merre mennél?
 
Természetesen szeretnék, és ezt majdnem minden nap meg is teszem, gondolatban. Ezzel kezdem a napomat, 15-20 perc alatt elrepülök egyenesen egy tenger kis szigetére, és eltöltök ott néhány kellemes percet. Utána kezdődhet a nap.
***
Egyébként gratulálok az éveidhez.
Mindenki annyi idős amennyinek érzi magát.

***
Te hány évesnek érzed magad?
 
Természetesen szeretnék, és ezt majdnem minden nap meg is teszem, gondolatban. Ezzel kezdem a napomat, 15-20 perc alatt elrepülök egyenesen egy tenger kis szigetére, és eltöltök ott néhány kellemes percet. Utána kezdődhet a nap.
***
Egyébként gratulálok az éveidhez.
Mindenki annyi idős amennyinek érzi magát.

***
Te hány évesnek érzed magad?

Az attól függ ...
Milyen a hangulatom.
Hogy érzem magam.
És főleg, hogy milyen "közegben" teszem.
Így, néha tíznek, néha száznak.
****

Engem negyon zavar, ha - legyen férfi vagy nő -
valaki szó szerint "vért izzad", hogy pár évet letagadhasson.
Ti hogy vagytok ezzel ?
 
Az attól függ ...
Milyen a hangulatom.
Hogy érzem magam.
És főleg, hogy milyen "közegben" teszem.
Így, néha tíznek, néha száznak.
****

Engem negyon zavar, ha - legyen férfi vagy nő -
valaki szó szerint "vért izzad", hogy pár évet letagadhasson.
Ti hogy vagytok ezzel ?

Drága Zsuzsannám! én is így vagyok vele. Megnevettet, mert nagyon nem értem! Arról nem beszélve, hogy ez csak önbecsapás. De mindenki úgy tegyen, ahogy gondolja. Én viszont semleges korúnak érzem magam (vagyis minden korosztályba beleillőnek), mert az életben "mindenevő" vagyok - persze nem kaja tekintetében.:-D Ugyanúgy elvagyok gyerekekkel, mint az öregekkel - és mind haver!:mrgreen:

***
Milyen korosztály között érzed jól magad? Fiatalok, idősebbek között - függetlenül a saját korodtól.
 
Idősebbek között!
Átlagban hány igazi barátot szerez egy ember élete során?

Szerintem nincs meghatározva.:) Én még egyet se találtam. Legalább is olyan igazi barátot, melyre én azt mondom, hogy ez egy igazi barát. :D Nos, ez is olyan, hogy mindenkiben másképp fogalmazódik meg az igaz barát fogalma.

***
Szerintetek mi az igazi barát igazi fogalma?:)
 
Igaz barát fogalma: van létező mindenét, megosztja veled az utolsó fillérig, ha tudja, hogy nincs neked, ha neki nem is marad semmi pénze. Önzetlen segítőkész beszélhetsz neki bármiről nem haragszik, meg rá nem gúnyolódik rajtad. Életét adja, ha úgy hozza a sors. Olyan ő, akire igazán jó szavakat írni sem lehet róla, mert csak szavak, van jelentésük, de szavak.

Holdon élnél melyik szín lenne a kedvenced.
 
Igaz barát fogalma: van létező mindenét, megosztja veled az utolsó fillérig, ha tudja, hogy nincs neked, ha neki nem is marad semmi pénze. Önzetlen segítőkész beszélhetsz neki bármiről nem haragszik, meg rá nem gúnyolódik rajtad. Életét adja, ha úgy hozza a sors. Olyan ő, akire igazán jó szavakat írni sem lehet róla, mert csak szavak, van jelentésük, de szavak.

Holdon élnél melyik szín lenne a kedvenced.

(Igaz barát a fentieknek megfelelően: hát.. akkor még nem volt igaz barátom! :))

Holdon? Miért a Holdon? Ott mennyiben másabb a színválaszték, vagy esetleg az ember ízlése? Nekem ott kezdődik a bibi, hogy képtelen vagyok elképzelni, hogy a sivár Holdon éljek. Így már részletkérdés, hogy ott melyik szín tetszene.:(
****
Miért hoz balszerencsét az összetört tükör?
 
(Igaz barát a fentieknek megfelelően: hát.. akkor még nem volt igaz barátom! :))

Holdon? Miért a Holdon? Ott mennyiben másabb a színválaszték, vagy esetleg az ember ízlése? Nekem ott kezdődik a bibi, hogy képtelen vagyok elképzelni, hogy a sivár Holdon éljek. Így már részletkérdés, hogy ott melyik szín tetszene.:(
****
Miért hoz balszerencsét az összetört tükör?


Utána nézegettem !:mrgreen:

A fáma szerint többezer évre datálható az eredete.

"...Az ókori rómaiak és a görögök már használtak tükör gyanánt fényes felületet, amelyet isteni tárgynak tekintettek...
A vizek felszínén felvillanó fényekről azt hitték, hogy a szemlélők lelkei.
Meglehetősen rosszallóan tekintettek arra, aki követ dobott a vízbe, még mielőtt a nézelődő megláthatta volna magát benne, mert ezzel "összetörte" az illető lelkét megjelenítő tükörképet, és balszerencsét hozott a számára. ..."

"A magyarok azt mondják, hogy azt a házat, amelyben összetört a tükör, hét évig elkerüli a szerencse. Attól függően, hogy ki törte össze a tükröt, hét évig nem megy férjhez a lány, vagy nem házasodik meg a legény.
Ha azonban a tükörszilánkokat összeszedik, és holdfénynél elássák, a balszerencse elkerüli őket. "

Nem akarom az egészet bemásolni...;):rolleyes:

ITT olvashatja, akit behatóbban érdekel a téma:

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/tukor.html

*****
Amikor mondákat, legendákat olvasol, elintézed egy "elnéző mosollyal",
vagy "utána jársz", hogy mi és mennyi lehet a valóság-alapja ?
 
Utána nézegettem !:mrgreen:

A fáma szerint többezer évre datálható az eredete.

"...Az ókori rómaiak és a görögök már használtak tükör gyanánt fényes felületet, amelyet isteni tárgynak tekintettek...
A vizek felszínén felvillanó fényekről azt hitték, hogy a szemlélők lelkei.
Meglehetősen rosszallóan tekintettek arra, aki követ dobott a vízbe, még mielőtt a nézelődő megláthatta volna magát benne, mert ezzel "összetörte" az illető lelkét megjelenítő tükörképet, és balszerencsét hozott a számára. ..."

"A magyarok azt mondják, hogy azt a házat, amelyben összetört a tükör, hét évig elkerüli a szerencse. Attól függően, hogy ki törte össze a tükröt, hét évig nem megy férjhez a lány, vagy nem házasodik meg a legény.
Ha azonban a tükörszilánkokat összeszedik, és holdfénynél elássák, a balszerencse elkerüli őket. "

Nem akarom az egészet bemásolni...;):rolleyes:

ITT olvashatja, akit behatóbban érdekel a téma:

http://www.terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/tukor.html

*****
Amikor mondákat, legendákat olvasol, elintézed egy "elnéző mosollyal",
vagy "utána jársz", hogy mi és mennyi lehet a valóság-alapja ?

Köszönöm az utána járást!:)
*
Mindig minden után járok. Elég gyanakvó vagyok! :)
***
Azt mondják, hogy rengetegen tűnnek el a tengereken még ma is. Titokzatos eltűnések vannak a luxushajón utazók között is, de a hajótársaságok mindent tagadnak, hiszen itt rengeteg pénzről van szó.
Szerintetek van ennek valamilyen valóságalapja?
 
Oldal tetejére