Üvegház és éghajlat

fortuna19

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha az emberek megtanulnának a lábukon járni meg nem szennyeznék a környezetet ezzel azzal sokkal jobb lenne a helyzet...
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Na igen, az ember és a tudás nagyon átértékelődne, ha megszűnne az olaj. Nem tudnánk Kínából hozatni a "hokedlit" és felértékelődne a közelben lakó asztalos szerepe... :D De az asztalos is jobban iparkodna, mert nem lenne lehetősége távoli megrendelőkre... és még a környezet is jól járna, nem lenne annyi légszennyezés.
 

czanitka3

Állandó Tag
Állandó Tag
ma ezt olvastam: Egy ember, egy év, heti egy nap húsmentesen - máris 100 kilogrammal kevesebb a szén-dioxid a légkörben. Ha csak tíz éven át heti egy napunk húsmentes, máris 1 tonnával kevesebb szén-dioxiddal terheljük a környezetet.
 

Vaduzia

Állandó Tag
Állandó Tag
Az ember tudásának és ismereteinek a felhasználásával döbbenetet nem okoz ha a Föld tulajdonságaít, változásaít vesszük figyelembe a globális éghajlat változás kérdés vizsgálatánál, melyet a szakirodalom mint lemeztektonikáról nagy terjedelemben ismertet.
Az Eurázsia és Észak Amerika földrészeken alásüllyedt kontinentális táblák oldalirányokban gyakorlatban nem tudnak terjeszkedni, de felfelé való mozgása is gyakorlatilag kismértékü. Kérdés mi történik a Föld többlet térfogatú magmájával? Valószínűsíthető elmozdult kontinenstábla helyére rendeződik át (ezt bizonyítja a Csendes óceáni kéreg vastagodás is). Ha viszont ez történik akkor a nagy térfogat súlyú magma átrendezi a Föld mozgásának paramétereit. Így megváltozik többek közötta forgástengely dölés szöge, ez pedig befolyásolja az éghajlatot is. Vagyis ez esetben a forró égöv helye úgy változok, hogy minket éríntő területen maradva Európában északi irányban tolódik, a másik felén az óceánoknál viszont fordított lesz. Így megváltozik az egész éghajlat, melynek a következtében például észak Afrikai éghajlata áttevődik dél Európára. Tovább folytatva mindkét polus jéghegyei területi elrendezései is meg fognak változni, mely erősen érinti a Föld éghajlatát is.
Szerintem mind a földrengéseket, vagy villámlásokat az emberiség nem tudja befolyásolni illetve megtakadályozni (pedig sokkal kevesebb energiájúak mint a globális éghajlat változás), de jelentősen védekezni tudd ellene, így a Föld globális éghajlati vátozásaival szemben nem tudunk tenni semmit, de a káros hatásaival szemben védekezni tudnánk, azzal a sok szellemi és gazdasági erővel melyet most az emberíség okozta "klímaváltozás"-ra pazarolunk el. Sajnos az elpazarolt időt egyre nehezebb lesz behozni, addig is rendkívül sok ember és anyagi veszteséggel kell számolni.
 
Oldal tetejére