Hírek Az új szankciók már az orosz olaj legnagyobb vásárlóját is kiütötték

Hiába lett India az orosz olaj egyik legnagyobb vásárlója, az újabb szankciók miatt képtelen dollárban fizetni a szállítmányokért. Ráadásul az Egyesült Államok azt is megakadályozta, hogy emírségekbeli dirhamot használjanak az oroszokkal folytatott üzleteléseknél, így már több tétel után sem tudtak utalni az oroszoknak.


Az uniós embargós intézkedése miatt a teljes orosz olaj- és kőolajtermék-kivitelben Európa részaránya 4-5 százalékra zsugorodik az idén a korábbi 40-45 százalékról. Az EU-s vevőket pedig fele-fele arányban váltotta fel Kína és India, akik ráadásul átlagosan a Brentnél olcsóbban jutottak így orosz szállítmányokhoz. Viszont India hamarosan kieshet a vevői körből.

Az Indian Oil Corp (IOC), az ország legnagyobb olajfinomítója fizetési problémák miatt késve vagy egyáltalán nem kapja meg az orosz Sokol nyersolaj szállításokat. Az IOC éves megállapodást kötött az orosz Rosznyeft olajipari vállalattal különböző orosz olajfajták, köztük a Sokol megvásárlásáról. A fizetés elszámolása azonban, amely általában az Egyesült Arab Emírségek által használt dirhamban történik, akadályokba ütközik, mivel a Rosznyeft egysége, a Sakhalin-1 LLC nem tud számlát nyitni az országban az amerikai szankciók miatt, hogy elfogadhassa a dirhamfizetéseket – írja a Reuters.

A késedelem már hat Sokol-szállítmányt érint, és a helyzet arra kényszerítette az IOC-t, hogy alternatív olajforrások után nézzen.

Az indiai olajminisztérium arról tájékoztatott egy parlamenti bizottságot, hogy az állami olajvállalatok, köztük az IOC, kihívásokkal szembesülnek az orosz olajért történő kifizetések teljesítése során, mivel az összes indiai banknak nehézséget okoz az orosz olajért történő dollárfizetések feldolgozása.

A minisztérium jelentéséből kiderült az is, hogy a beszállítók aggodalmakat fogalmaztak meg a pénzeszközök hazaszállításával, a magas átváltási költségekkel és a rúpiában történő fizetésekkel kapcsolatos árfolyam-ingadozási kockázatokkal kapcsolatban. Ezen túlmenően a beszállítók azt kérték, hogy az IOC viselje a rúpiában történő fizetések elfogadásának további tranzakciós költségeit. E kihívások mellett az indiai finomítók betartják a G7-országok által a kikötőkben az orosz olajra kivetett hordónkénti 60 dolláros árkorlátot, így kevésbé vonzó már az oroszoknak is az Indiával folytatott üzletelés.

1703778793019.jpeg
 
lehet, hogy tévedek de szerintem befolyást, függőséget jelent, hogy kinél vannak az adóspapírok, az államadósággal befolyásolni lehet az adóst.
Igen, a hitelezőnek ÁLTALÁBAN van NÉMI hatalma az adósra, de ez a hatalom tényleg korlátozott minden esetben, másrészt, még ez a némi hatalom sem igaz bizonyos speciális esetekben! S mert tudom hogy ez amit most írtam, túl általános, leírom konkrétabban, bár még mindig általánosan. Azaz, gondolkodj el azon, hogy az, mi mekkora stresszt lenne képes okozni valakinek, relatív dolog, mert:

Ha tartozol valakinek ezer dollárral, az a TE stresszed. Ha valaki más tartozik neked, de tízmillió dollárral, AZ IS A TE stresszed!

Ha ezt valaki nem értené, annak a magyarázat:

—Ha te tartozol valakinek egy nagy, de azért bizonyos értelemben „normális” nagyságú összeggel, az a te stresszed, mert állandóan azon jár az agyad, miként fizethetnéd vissza. Az összeg nagy a te szemedben, s ez neked gondokat okoz, de a hiteleződ még nem megy tönkre belé ha nem kapja meg.

Ha azonban az összeg amivel neked tartozik valaki, irgalmatlanul nagy, akkor te óriási bajba kerülsz ha nem kapod meg, állandóan emiatt aggodsz tehát, ezért stresszes vagy. Aki tartozik neked ezzel az összeggel, az azonban bár lehet hogy maga is stresszel, de előszöris ez nem biztos mert lehet hogy már eleve úgy gondolta hogy sosem fog fizetni; másrészt ha eredetileg akarta is visszafizetni az adósságot, de lehet hogy most már úgy véli, minden mindegy mert az összeg olyan nagy, lesz ami lesz, nem izgatja magát miatta. Aztán meg ha stresszel is emiatt de biztos kevésbé mint te, mert tudja azt hogy te NAGYON szeretnéd visszakapni azt a pénzt, vagy legalább egy részét már, így hajlandó vagy egyezkedésekre, adósságátütemezésre, az adósság egy részének végleges elengedésére is, kamatcsökkentésre, vagy akármi másra is ami nem jut az eszembe mert nem vagyok banki szakember.

Szóval adósságnál (is) igenis igaz hogy a méret nagyonis számít!

Az USA esetében meg a helyzet még ennél is kedvezőbb, egyszerűen mert ha az adósság dollárban van, akkor semmi baj, a dollárt ő az USA nyomja, így akármennyit csinálhat belőle, csak a nyomdagépeket kell működtetni 3 műszakban és kész! Nyilván, ilyen megoldás azonnal komoly inflációval járna, ám azt igenis TÚL LEHET ÉLNI, mert mi magyarok jól tudjuk hogy ez igaz, abból a korszakból amikor a milpengők meg bilpengők idejét éltük ha nem is mi de apáink, nagyapáink! Mindenesetre, egy ilyen inflációtól még semmi igazi nagy tragédia nem történne. Az USA lakosságának szupergazdagai elvesztenék a vagyonuk felét, némelyek talán kilenctizedét is, de még ők se halnának éhen, sőt még akkor is nagyon gazdagok maradnának a maradék vagyonukból. A „kisembert” meg csak annyiban érintené, hogy ezentúl nem vehetne gyerekmunkával készített szuperolcsó fast fasion ruhákat Kínából meg Indiából minden héten, kicsit jobban meg kéne gondolnia hogy autóval menjen-e még az utcasarki boltba is bevásárolni; kevesebb kaját dobna ki; a telefonját nem félévente hanem csak 5 évente cserélné le, és többen fontolnák meg, kell-e nekik 5 szobás lakás akkor ha csak 2 főből áll a család, és jobban terjednének a „tiny house” miniházak is. Hát ezt még tényleg túl lehetne élni...
Igazság szerint én hajlok arra a nézetre hogy egy ilyen változás még jót is tenne az USA-nak, mert az első sokk után kissé észre térne a népség ott, és MEGERŐSÖDVE kerülne ki a próbából!

Igen, fel kéne adniuk a kényelem, a hedonizmus egy jelentős hányadát, de azért ez még nem KATASZTRÓFA!

És még ez is csak a legrosszabb esetben, mert mondom, szrintem Kína jelenleg jobban aggódik a pénzéért, mint az USA azért, hogy tud-e egyáltalán fizetni!
 
Igen, a hitelezőnek ÁLTALÁBAN van NÉMI hatalma az adósra, de ez a hatalom tényleg korlátozott minden esetben, másrészt, még ez a némi hatalom sem igaz bizonyos speciális esetekben!
de nézzük például Olaszország esetét, ahol az államadósság picit magasabb mint az amerikaiaknak ... 134,8%
Nekem úgy tűnik ekkora adósság miatt, nagyon függaz EU -tól, például az olasz politika sokkal függetlenebb lehetne az adósság nélkül ... nagyot tévedek?
 
Utoljára módosítva:
óóóó ... a hozzászólásokat , gyorsan preparálják
Csatolás megtekintése 1973761
Mondjuk örültem volna, ha az érdemi reszhez szólsz hozza, de vettem a fáradságot és megkerestem az inkriminalt levelet.
Ebben a francia elnök gyakorlatilag annyit ír, hogy a francia felajanlott erőket a tovabbiakban nem ajánlja fel, de a NATO tagja marad es szükseg eseten a franciak maguk lepnek.
Szóval ismételten nem talaltam az "USA pearancsol"-t.
 
de nézzük például Olaszország esetét, ahol az államadósság picit magasabb mint az amerikaiaknak ... 134,8%
Nekem úgy tűnik ekkora adósság miatt, nagyon függaz EU -tól, például az olasz politika sokkal függetlenebb lehetne az adósság nélkül ... nagyot tévedek?
Bocs de ennek mi köze van ahhoz amit én írtam az USA-ról?! Mintha egy autót akarnál összehasonlítani egy jachttal!

Az USA ugyanis egy önálló, szuverén ország. És a világ leggazdagabb országa.

Ezzel szemben Olaszország messze nem annyira független, tudniillik az EU része. Tehát abban is tévedsz, hogy úgymond „függne” Olaszország az EU-tól. Ugyanis nem „függ” tőle, hanem az EU RÉSZE. Ő maga egy kis darab az EU-ból! Nagy különbség!

Például Ukrajna, ő FÜGG az EU-tól, mert még nem része neki, de rengeteg támogatást kap onnan. Ő tehát FÜGGŐ ilyen értelemben. Olaszország NEM, ő a RÉSZE, és ezt önként vállalta amikor csatlakozott hozzá!

A másik, s talán ennél is fontosabb különbség, hogy amennyire tudom már az olaszok is eurót használnak, tehát nyilván az államadósságuk is euróban van, ezzel szemben nem az olaszok nyomják az eurót ugyebár. Nem nyomhatnak belőle annyit, amennyit akarnának! Szemben az USA-val aki annyi dollárt nyom amennyit csak akar, úgy értve ezt hogy ez kizárólag az ő döntésén múlik!

De ha az olasz adósság dollárban lenne az se számítana mert a dollárt se az olaszok nyomják ugye.

Továbbá, hány százalékát adja a világgazdaságnak az USA, és mennyit Olaszország? Én se tudom fejből és lusta vagyok utánanézni, de megsaccolom hogy Olaszország gazdasági ereje talán akkora lehet mint az USA egyetlen tagállamáé, s nem is a legnagyobbak egyike, hanem inkább csak a közepesek valamelyikével lehetne összevetni, mondjuk a „Rozsdaövezet” egyik államával, tegyük fel Pennsylvaniával. Ismétlem nem néztem utána konkrétan, de saccperkábé ilyesmire tippelek.

Szóval semmilyen értelemben sem helytálló az érved, a felvetésed, már bocs.
 
Szóval semmilyen értelemben sem helytálló az érved, a felvetésed, már bocs.
hát valóban így így is lehet értelmezni a dolgokat ... van két adós, Olaszország államadóssága az Európai Központi Banktól függ a finanszírozása, tehát úgy táncol ahogy fütyülnek és van a másik adós az USA, akinek senki sem parancsol és mindenki szemlesütve bólogat, hogy milyen gazdag, jómódu egy állam ... amíg fel nem kiált valaki mint a mesében, hogy "a király meztelen"
 
ezt nem értem ... az oroszoknak nem is kell a dollár, ezért volt a cirkusz az európaiakkal is, hogy nem lehetett dollárban fizetni az oroszoknak
A világgazdaság egy nagyon komplex dolog.

Az első pillanatra ugy nézett ki, hogy Putyin Indiával egy nagy kereskedő partnert talált magának, amivel az embargos lyukat, és a dollárral való fizetést meg tudja kerülni.

Ami kezdetben win-win szituációnak látszott, annak ellenére, hogy Putyin kénytelen volt árengedménnyel továbbadni az olajat amire Indiának nagy szüksége volt,
rövid időn belül egy kudarc lett belölle. A fizetési eszközben is sikerült megállapodniuk, India Rúpiával fizetett az olajért.

A probléma akkor kezdődött amikor az Orosz export túlszárnyalta az Indiából jövő áruk mértékét, és
Moszkvában felhalmozódott a Rupia amit nem sikerül nekik továbbadni.

Az Orosz-Indiai kereskedelem megötszöröződött.
Az Orosz-Indiai export 7 milliárd dollárról, 50 milliárdra emelkedett, míg a behozatal maradt a 3 milliárd dollárnál.

Ami egy áldás India számára az egy átok az Oroszokére, mert a Rupia utáni érdeklődés a tőzsdéken nagyon gyatra.

Mindez azt mutatja, hogy a kérdés, hogy mely árukért nemzetközileg milyen pénznemben fizetnek, erősen politikai és robbanásveszélyes kérdés.
Hogy ez hogyan fog alakulni az orosz-indiai ügyben, egyelőre nem tudni, de ne éltessed magadat abban, hogy bilaterális üzletekkel le lehet győzni a nemzetközi piacot.


Ami Törökországot illeti:
Törökország Oroszországba irányuló exportja 2022 januárja és novembere között mintegy 55%-kal nőtt az előző évhez képest, de a kétoldalú kereskedelemben kisebb arányt képvisel.
Import: 54 milliárd USD; Export: 8 milliárd USD. A matematika könyörtelen és utol fogja érni Erdogant is.
 
Utoljára módosítva:
hát valóban így így is lehet értelmezni a dolgokat ... van két adós, Olaszország államadóssága az Európai Központi Banktól függ a finanszírozása, tehát úgy táncol ahogy fütyülnek és van a másik adós az USA, akinek senki sem parancsol és mindenki szemlesütve bólogat, hogy milyen gazdag, jómódu egy állam ... amíg fel nem kiált valaki mint a mesében, hogy "a király meztelen"
Figyelj már, az ilyen jól hangzó lózungok hogy „A király meztelen”, megintcsak csupán hordószónoki „érvelés”, és semmi esetre se tényszerű cáfolat arra, amit fentebb írtam! Mert akkor már levezettem neked, hogy - a te mostani szavaiddal élve - a király nem „meztelen”! Mert előszöris, Kínának nagyobb a félnivalója attól hogy az USA nem fizet, mint az USA-nak. Mert mégis, mi lenne ha az USA nem fizetne Kínának? Simán azt mondaná, azért nem fizet, mert Kína ilyen meg olyan ellenséges lépéseket tett az USA ellen, biztonsági kockázat mert kémked (ebben amúgy igaza is van az USA-nak...), mert veszélyezteti az USA szövetségeseit mint Tajvant meg Japánt, Ausztráliát, stb, mert elnyomja a tibetieket, meg mittudomén. És MINDADDIG amíg az USA csak Kínának nem fizeti vissza az adósságait, de a többi országnak igen, addig a világ többi része még szavakban is csak enyhén és tessék-lássék fog tiltakozni, mert nem meri megkockáztatni hogy az USA őket is Kína szövetségesének tartsa és NEKIK SE fizessen! Mindenki arra sunyít majd hogy nem baj ha a kínaiak át lettek verve, csak ő maga kapja vissza a pénzét!

Lehet hogy ezt te tisztességtelennek tartod, de előszöris, a politikában soha a történelem során nem nagyon volt tisztesség, másrészt, Kína tényleg eszélyes az USA-ra, ha nem is most de hosszú távon, tényleg kémkedik, stb.

Tehát az USA még a nemfizetéssel se kockáztat olyan nagyon sokat, másrészt, ahogy korábban írtam, igenis vissza tudná fizetni ha akarná, ami bár inflációval járna, de mint írtam ez talán még jót is tenne a társadalomnak ott, hosszú távon. (nekem nem, mert dollárban van a pénzem, de most általánosságban beszélek).

Így már érted, szeretett gyermekem?
 
@codice
Utolso figyelmeztetes . A hozzaszolasok modositasanak oka nem rad tartozik es mindenki maga tudja 24 oran keresztul valtoztatni sajat beirasat. A moderacio torlessel oldja meg a problemas beirasokat es nem atszerkesztessel javitgatasokkal.
De tud sokan teszik meg a javitast mert esetleg kimaradt egy szo vagy javit eluteseket vagy helyesirast. stb.
Ehhez van hozzászólásom:
Igen, mivel nagyon régóta vagyok itt igazolom: a moderációnak tilos volt beleszerkeszteni. Hanem törölnie kellett.
Amit ez a fickó mutatott ott volt egy kép
"utoljára szerkesztve moderáció által".
De ez becsapós, mert ha linket vett ki a moderáció
Akkor is a módosítás miatt Ott lett a kiírás:
"utoljára szerkesztve moderáció által"
De ha a tulajdonos szerkesztette akkor ez nincs kiírva
 
A cikk írója vágy vezérelt újságírást folytat. Először is valóban az oroszokat levágták a nemzetközi utalási hálózatról. Azonban az oroszoknak volt erre egy saját tartalék rendszere, ami ugyan nem annyira terjedt el, lévén ott volt/ van a mindenki által eddig használt nemzetközi rendszer. A kínaiaknak is megvan a saját hasonló rendszerük, ami gazdasági súlyuk miatt jobban elterjed, de az is csak tartalék még a Swifthez viszonyítva (A kínai Cross-Border International Payments System (határokon átívelő nemzetközi fizetési rendszer), avagy CIPS rendszert 2015-ben alapították, jelenleg még fejlesztés alatt áll, és egyelőre csak 80 külföldi pénzintézet a tagja, de elvileg semmi akadálya nincs, hogy a CIPS a SWIFT-et helyettesítse. ez még 2022 februári cikkből van).
Fogalmam sincs, hogy hány kinai és orosz bank használja ezeket a tartalék rendszereket, de rá tenném egész felcsútot, hogy ha dollárban akarsz fizetni az oroszoknak, azt meg tudod tenni, persze lehet az utalási költség sokkal magasabb. Ha más nem megtömsz vele egy konténert. Amig nem szűnik meg a papírpénz, addig bármikor kifizetik abban az oroszokat, már, ha dollárt akarnak az oroszok, vagy akárkit, ha nem akarnak elektronikus nyomokat hagyni.

Ne térjünk el a témától:
A szankciók, embargók célja nem Oroszország elszegényítése, hanem a háborús tevékenységének a gyengítése.

Putyin ugy gondolta, hogy az oligarchák a mellényzsebükből kifizetik Ukrajna lerohanását, amit az elfoglalt területek kisajátításával majd visszahoz.
Az imperialista háború első éveit teljesen az oligarchák szponzorálták, az orosz állam költségvetésében nem szerepeltek ilyen kiadások

Oroszország magát a Szovjetunió jogi utódjának tekinti, az összes atomfegyver a leszakadt tagállamok területéröl nála van felhalmozva.
A Szovjetunió megpróbált már egyszer lekapcsolódnak a világ többi országától, aki volt korábban ott az tudja milyen következményei voltak ennek.
Annak ellenére, hogy a kelet európai országokon keresztül csempészet be az országba illegálisa technikai know-how-t, és embargos technikát.

Sokan ugy gondolják, hogy Oroszország ma olyan erős mint a Szovjetunió volt, hát nem és ezt Putyin is tudja, innen az agresszió.
Ennek igazolásához elég, ha megemlítjük, hogy Oroszország lakóinak a száma Szovjetunó népességének a fele,

Ha már a pénznél vagyunk, csak egy érdekesség, amiról nem szoktak beszélni.
Pénzátutalások manapság nem működnek szatellitek nélkül, mert az "idö-pecsét" onnan jön.
 
tehát a NATO -ban egyenlőség van, Luxemburg befolyása a döntéshozatalban pont akkora mint az USA -é ?
Pont erre hoztam a svéd példát...
De hozhattam volna az ukran blokkolást is.
A NATO tényleg szövetség.
Ertem en, hogy hova akarsz kilyukadni.
Katonai döntes csak konszenzusos poltikiai döntes után jön. Azt viszont a megvalasztott katinai vezető hozza.
 
Ne térjünk el a témától:
A szankciók, embargók célja nem Oroszország elszegényítése, hanem a háborús tevékenységének a gyengítése.
Nem dehogy.
A szankciók és minden Orosz ellenes fellépés, csak egyik célja a háborús tevékenység gyengítése.
Végső célja Oroszország hatálmi státuszának megsemmisítése.
A hadi gépezetének kiiktatása.
A 2 együtt jár
gazdasági, katonai megsemmisítés
Vagyis ha ehhez szegénnyé kell tenni az országot megteszik.
Két népet közvetetten taszítanak szegénységbe ez mellékhatásként ott lesz
A háború kitolásának eredménye ez lesz.
Hiába magyarázod ez a natúr valóság.
Nyugat-kelet(Putyin) konfliktus terepévé vált Ukrajna.
De közben kihal az ukrán nép is, az időelhúzás miatt. Újjáépíteni a romokat 10 év elég, ehhez is megadják majd a pénzt nyugatról.
Persze az építkezés haszonélvezője várhatóan, a nyugat lesz.
De a lakosság számának vissza növekedése nem 10 év
Itt 50-100 éves gyász marad a halottak után.
De népesség is mire visszaáll.
Hány bűnös van itt?
Aki elkezdte..
Aki biztatta ellenállásra
Aki pénzelte..
Aki a szankciókból hasznot húzott..
Van itt bűnös több.
 
Utoljára módosítva:
Hát ez azért erös alultájékozottságra valló beirás...mond az valamit, hogy BRICS?

Meg ez itt:
"
Oroszország 2018 tavaszán kezdte
erőteljesen csökkenteni az amerikai
államadósságba való befektetéseit:
abban az évben áprilisban ezek szintje
96 milliárd dollárról 48,7 milliárd
dollárra, most májusban pedig 14,9 milliárd
dollárra zuhant."
2023.XII.21

Hát Melitta, innen lehet tudni, hogy nem kell nekik a dollár.

S 14,9 milliard az orosz költségvetésben tökmag.

A dollár a nemzetközi devizapiacon széles körben elfogadott referenciavaluta.
Sok nemzetközi ügylet, különösen a kőolaj és földgáz területén, dollárban történik.
Ez részben annak köszönhető, hogy a dollárt stabil és elfogadott valutaként tartják számon, és a nemzetközi szerződések sok esetben ebben a pénznemben kerülnek megkötésre.

Kétségtelen, hogy az utóbbi években Oroszország azt mutatta, hogy csökkenteni szeretné a dollár használatát kereskedelmében.
Törekszik más devizák, például az euró, a kínai jüan és akár a saját rubel használatának növelésére.
Ez része annak az erőfeszítésnek, hogy csökkentse az amerikai valutával szembeni függőséget, és növelje a lehetséges szankciókkal szembeni ellenálló képességét.

Fontos azonban megjegyezni, hogy a nemzetközi kereskedelemben másik fő-devizára való áttérés bonyolult folyamat, és időbe telik.
A dollár továbbra is fontos szerepet játszik az orosz kereskedelemben, de törekvések vannak a függőség csökkentésére.
 
Tudomásom szerint a franciák már 1959-ben elkezdték a "NATO" ellenes tevékenykedésüket , tetszik e eggyeseknek vagy sem , de ez igy igaz ! Légvédelem , atomfegyverek telepitése , tengerészet etc.pp . de erröl manapság nemillik beszélni hiszen "Wath abouth" ;)
Az igaz , hogy a "NATO Generalsekretär" asaz europai személy 39-es nyakböséggel , de a katonai fönök az mindig is amerikai generál ! Nem is tudom kinek a kezdeményezésére lett Jugoszlávia maradéka bombázva , vagy Libia etc. pp mert mindenhol a NATO tette ezt a dolgot !
Gondoltatok esetleg arra , hogy mi is fog történni , ha Putyin nyeri meg a háborút ??
 
Szerintem például Kína annyit vesz amennyi csak van, pláne ha olcsó.
Ahogy én látom a dolgokat mindenki aranyat vesz, igyekeznek szabadulni a dollártól, okulnak az oroszok példáján, látják hogyan lehet a dollárt fegyverként használni jó példa Oroszország devizatartalékainak befagyasztása.
Igen, egyes országok úgy diverzifikálják tartalékaikat, hogy jobban támaszkodnak az aranyra, hogy csökkentsék az amerikai dollártól való függőségüket.
Az aranyvásárlást gyakran úgy tekintik, mint az árfolyam-ingadozások és az adott valuta, különösen az USA-dollár stabilitásával kapcsolatos lehetséges kockázatok elleni fedezetet.

Történelmileg egyes országok, különösen azok, amelyek nagy devizatartalékkal rendelkeznek, hozzáadták az aranyat a devizatartalékaikhoz.

Az aranyvásárlás mértéke országonként eltérő, és nem minden ország követi ugyanazt a stratégiát a készletek diverzifikálásában.
Egyes országok továbbra is nagymértékben támaszkodnak az amerikai dollárra, míg mások egyre inkább az aranyra és más valutákra támaszkodnak devizatartalékaik erősítésére.

A pénz mennyisége és az aranyfedezet kapcsolata összetett kérdés,
Az aranyfedezet a pénzügyi rendszerek egy régebbi formája, ahol a kibocsátott pénznek fizikai arannyal kellett rendelkeznie.
Az arany fedezete a pénz értékstabilitásának és megbízhatóságának növelését célozta meg.

A klasszikus aranyfedezetű rendszerben a kibocsátott pénz mennyiségét az aranykészletek határozták meg.
Például, ha egy országnak 100 tonna aranyja van, és a pénzkínálat aranyfedezetének 10%-a, akkor a forgalomban lévő pénz értéke 10 tonna arany lenne.

A legtöbb ország már régóta eltávolodott az aranyfedezetű rendszerektől, és áttért az úgynevezett fiat pénzekre.
A fiat pénzeket az államok hozzák forgalomba, és nincs szükségük fizikai fedezetre, mint például arany vagy ezüst.
A fiat pénzek értékét általában az állam gazdasági stabilitása, a kereslet, a kínálat és más tényezők határozzák meg.

Jelenleg a világ többségében a forgalomban lévő pénz mennyisége sokkal nagyobb, mint az összes fizikai arany mennyisége. :)
Ez azt jelenti, hogy a világ pénzügyi rendszereinek nagy része nem aranyfedezettel rendelkezik.
 
Ha már a pénznél vagyunk, csak egy érdekesség, amiról nem szoktak beszélni.
Pénzátutalások manapság nem működnek szatellitek nélkül, mert az "idö-pecsét" onnan jön.
Mint irtam az Oroszoknak és a kinaiaknak van saját rendszere, meg van pár műhódjuk is. Mivel ez nem a swift rendszer nem kell nekik amcsi műhód jóváhagyása.
Továbbá továbbra is fentartom, hogy sok esetben a témához alig konyító újságírók győzködik olvasóikat, hogy a szankciók működnek. Na már most, ha ők nem szakértők, a szakértők döntő többsége meg a 2008-2009 válság előjeleit benézte, akkor ne fogadjuk már el vak hittel a nem szakértő sajtó minden szavát.
A szankciók fájnak az orosz gazdaságnak, meg a világgazdaságnak is. Hogy pontosan ki mennyit nyer vagy veszít, az nem mindig világos rövid távon. Ami biztos, az oroszok még pár évet kibírnak. Ukrajna kérdéses.
 
Nem is tudom kinek a kezdeményezésére lett Jugoszlávia maradéka bombázva , vagy Libia etc. pp mert mindenhol a NATO tette ezt a dolgot !
Gondoltatok esetleg arra , hogy mi is fog történni , ha Putyin nyeri meg a háborút ??
Itt arra célzol mivel USA a NATO valódi manipulátora, üzeneted eleje azt mondja.
Akkor az USA nem áll le, ha Putyin megadásra készteti Ukrajnát.
Akkor a NATO nekimegy Oroszországnak?
Messzi mész.
Nem mer majd a NATO se bombázást indítani.
Mert Oroszország mindenképpen nagy falat.
De Putyin se mer tovább menni, hisz neki is nagy falat a NATO.
Mi lesz?
Ki tudja akár meg is állhat a terület injektálásával.
A NATO meg nem tolakszik talán tovább.
Ki tudja de nem Ukrajna a fő tét (téma) hanem a proxy háborús játékok.
 
Utoljára módosítva:
Továbbá továbbra is fenntartom, hogy sok esetben a témához alig konyító újságírók győzködik olvasóikat, hogy a szankciók működnek. Na már most, ha ők nem szakértők, a szakértők döntő többsége meg a 2008-2009 válság előjeleit benézte, akkor ne fogadjuk már el vak hittel a nem szakértő sajtó minden szavát.
A szankciók fájnak az orosz gazdaságnak, meg a világgazdaságnak is. Hogy pontosan ki mennyit nyer vagy veszít, az nem mindig világos rövid távon. Ami biztos, az oroszok még pár évet kibírnak. Ukrajna kérdéses.
A "szakértő" újságírókról ugyanaz a véleményem.
Nem sokat számít mit szakértenek.
A szankciók persze hogy mindenkinek ártanak.
A háború elhúzódása leginkább Ukrajnának árt.
Oroszok nem omlanak olyan könnyen össze mint páran hiszik, ebben is egyetértünk.
"Hogy pontosan ki mennyit nyer vagy veszít, az nem mindig világos rövid távon."
 
Ez azt jelenti, hogy a világ pénzügyi rendszereinek nagy része nem aranyfedezettel rendelkezik.
OK, de én csak leragadtam, annál a kérdésnél, hogy az USA meddig nyomtathat korlátlanul pénzt ? Ha jól értettem @ocsnyogdozsong fórumtársat, örökkön-örökké, szerintem meg az USA csak maga előtt görgetni az óriási adósságot ... és hamarosan csak felkiált valaki, hogy "meztelen a király"
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

B Szabó Imre wrote on favorit82's profile.
Köszönöm szépen ! The Osmonds-Down by the lazy river-mp3
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönöm szépen a legújjab fordításod !
nkatalin wrote on bsilvi's profile.
Szia! Nagyon szépen köszönöm a renegát akseli kiborgot már nagyon vártam, lesz folytatása? Lehet tudni hány rész lesz még? Mit fordítasz következőnek? Köszi, ha válaszolsz!Szép napot!
Horváth Csilla Judit wrote on Melitta's profile.
Kedves Melitta!
Szeretnék hozzáférést a Legális E-bookok fórumhoz!
Előre is köszönöm: Judit
koby11 wrote on Recsi70's profile.
Szia! Érdekelne engem is a hiányzó oldal, ha el tudod küldeni. Köszi előre is!

Statisztikák

Témák
38,148
Üzenet
4,807,181
Tagok
616,000
Legújabb tagunk
Elliotbed
Oldal tetejére