Európa sosem éri utol Amerikát?

pierre

Állandó Tag
Állandó Tag
Originally posted by Boszi@Apr 18 2004, 04:06 PM
Na Pierre megint dolnek beloled az egysoros "constructive" megjegyzesek.
Hat mit mondjak, kell akklimatizalodni, nem, akkumulalodni..akkreditalni vagy mia fene. Mindegy valaszd ki a jot. :wacko:
 

Boszi

Állandó Tag
Állandó Tag
Originally posted by pierre+Apr 18 2004, 04:57 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (pierre @ Apr 18 2004, 04:57 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Boszi@Apr 18 2004, 04:06 PM
Na Pierre megint dolnek beloled az egysoros "constructive" megjegyzesek.
Hat mit mondjak, kell akklimatizalodni, nem, akkumulalodni..akkreditalni vagy mia fene. Mindegy valaszd ki a jot. :wacko: [/b][/quote]
Inkabb ne mondj semmit :D :D :D (just kidding)
 

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Originally posted by pierre+Apr 18 2004, 02:00 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (pierre @ Apr 18 2004, 02:00 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Boszi@Apr 18 2004, 03:56 PM
Nem azt mondtam hogy a Spanky rakta fel hanem hogy mirefel van irva egy ilyen cikk akkor?
Hat azt a Spanky honnan tudna? Nem O irta. :ph34r: [/b][/quote]
Ja igen,
de ezt a napszemüvegtöl nem látni ;)

ui,
különben Boszi, a cikk "gazdaságilag" irja az "utolérést".
A téma meg áttért a szokásos "europai védekezésre".
Kultura, t▓örténelem, agytalan amerikaiak, stb.

Csak ugy mellesleg.
Véleményem szerint Kina fogja igen csak hamar "gazdaságilag" utolérni Amerikát.
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
Európa sosem éri utol Amerikát?

Ezeken az oldalakon nagyon sok a precizke, s ez jól is van így. De vannak akik nemcsak precizkék hanem belekötőcskék. Ez se baj. De azért kérem az írásjeleket tessék figyelembe venni. Kérdőjel van a cím után. A cikk pedig mint a soküsok hozzászólás bizonyitja alkalmas volt arra, hogy bárki kifejthette a véleményét. Ki akar itt többet? (Vigyázz kérdőjel!)

cool
 

jullan

Állandó Tag
Állandó Tag
Pufi,

Pont az a jo,hogy sokan vagyunk ilyen kis "precizkék". :D

A téma valoban azzal kezdödött,hogy gazdaságilag mikor érjük utol az Amerikát.

Itt Europában nemcsak erröl van szo. Itt gondolkozunk más dolgokon is...

Sok pozitivumot fel lehet irni Europa javára,ami talán a hétköznapokhoz tartozik - engedd meg had meséljem el- :)

Itt még nem "kötelezö" a silikon betétel - sem a a nöi mellbe sem a hátsofelünkbe.Itt még lehetsz á la naturell. Nem muszály plasztikázni magad azért,hogy munkát kapj.Munkát igyis-ugyis nehéz kapni. ....
Itt leszaladhatsz a közértbe 1 liter tejért tréningruhában,kifestetlenül.
Mi még mindig anorexiásak vagyunk az amerikaiakhoz képest.Dohányzunk,eszünk-iszunk,de a kilok messze járnak az amerikai "szabványtol". Az amcsik nem dohányoznak,de narko annál több van ??
Nekünk nincs Mr.Bush,aki agymosással beráncigálja a saját népét egy háboruba - csak azért,mert nem lehet busszal/metroval járni munkába és benzin kell a kocsiba.
Itt is nagy népbutitás megy,de messze állunk még Amerikátol....egy kicsit tudunk magunk gondolkozni.
nem álltatjuk magunkat a "God bless America"-szöveggel....mi nem akarunk világelsök lenni semmiben.
A görög,spanyol,olasz és sorolhatnám nemzeti jellemzöket nem akarjuk elvesziteni,mi nem akarunk nagyjábol egyformák lenni,mint az a nagy ország "overthere"....
Mi tudjuk kik vagyunk,honnan jövünk és hova megyünk,nem a psichologus a legjobb barátunk.
Itt ha rádmosolyognak,akkor az szivböl jön,de szivböl is kuldjük el egymást jobb helyekre - az amerikaiakkal ellentétben....ott mindenki olyan "very nice" állandoan.

No,most jol lekritizáltam az amcsikat.Ne érts félre,van nekik is jo tulajdonságuk,de nekünk konzervativ europaiaknak nem nagyon tetszik a "Here I am" stilusuk...

Remélem a szarkasztikus hangsulyt is észreveszed....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

apaszka

Állandó Tag
Állandó Tag
Miert nem forditjus meg a kerdest?
Mikor fogja az Egysult Allamok utolerni Europat?
Tortenelmileg, kulturaban, kifinomultsagban, muveszetben , hagyomanyokban stb es meg sorolhatnam.
Mint tudjuk: Europa a kultura bolcsoje.
Nem hiszem h mindent gazdasagban kene merni....
Így van!
;):444:
 

echo

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha közbe szólhatnék?
Biztos ,hogy csak ez a két alternatíva van és ezekből kell választani?Van még akárhogyan számolom 3 kontinens amelyekből az egyik olyan ami szerintem messze veri mindkét variációt-igaz ők vannak hozzánk legtávolabb km-ben.Esetleg nem őket kellene példaérétkűnek tekinteni inkább?
 

szabod117

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem gondolom, hogy ez megválasolható kérdés. Mit jelent az hogy utolérni? Hogy mikor lesz európának akkora teljesítménye? Hogy méred azt, hogy két fejlett kontinens közül melyik tart előrébb?
 

lopata

Új tag
Mikor nerjuk utol amerikat....

Nem tudom,hogy milyen ertelemben kell utolerni amerikat,en europaban elek,es latom minden nap az eggyes nemzetek es nepek hozza allasat az eu-hoz,ami nem egyszer ellenseges! Amerika elvezi az egyseges kormany,penz,es torveny elonyeit,amit mi europaiak,nem nagyon akarunk,de vajon a jelenlegi helyzetben,amikor Kina,India,az Oroszok,es mas nepek erossodnek,es egysegesek,vajon europa szembe tud e allni ezekkel a nemzetekkel gazdasagilag,politikailag,vagy isten ne adja katonailag,ha az EU nem dolgozik ? Erossen ketlem! szerintem az europai tagallamoknak peldat kellene venni amerikarol,es erossiteni kellene az integraciot,es nem apro dolgokon vitatkozni evekig az Union bellul,hanem eros,penzt es gazdasagi helyzetet kialakitani.
 

gacsi

Állandó Tag
Állandó Tag
Már a kérdés maga is kérdéses. Miért is kéne ezen gondolkodni? Onnan meg Európára tekintenek. Itt élünk, ide nézzünk. vica-verza
 

Divalatti

Új tag
Lehet, hogy Amerikában több a pénz, és nagyobb a hangsúly a dolgokon, de Európának sokkal nagyobb történelme van, és mellesleg csomó olyan hely (Párizs, Berlin, Róma, Athén nevezetességei, és még sorolhatnám), amely a kontinenst sokszínűvé teszi.
 

eevil

Állandó Tag
Állandó Tag
Amerikát nem kell utolérni. Kulturálisan és történelmileg nem mérhető a kettő egymáshoz. Ha pedig mégiscsak mérni kell valamihez, akkor úgy hiszem, a mérvadó szerepkörből kezd kiesni az észak-amerikai földrész és a fókusz inkább Sárga-tenger és a Himalája közötti országra helyeződik át...
 

Vukk1

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit kellene utolérni? Dühös voltam, amikor nagyapám mikor még élt, leszólta Amerikát. De egyre inkább látom, hogy igaza is volt, nem csak hülyeséget dumált. Akkor is, ha nem teljesen ingyenes, de van a legtöbb országban egy bizonyos egészségügyi alapellátás. Nem csak a pénz beszél, hanem sok mindenbe az emberség és a lelkiismeret is beleszól. Mi még tudunk fözni ( még és többnyire), nem csak pulykát. Környezetvédelemben rég leköröztük a túlnani rokonságot, Szóval szerintem nem jogos a kérdés, de szívesen elvitatkozgatok.:)
 

Juilanna

Állandó Tag
Állandó Tag
Európa sosem éri utol Amerikát?

GAZDASÁG

Szlankó Bálint (Brüsszel)

Az Európai Unió sokat hangoztatott célja, hogy 2010-re a világ legdinamikusabb gazdaságává váljon - értsd: megelőzze az Egyesült Államokat -, egyre irreálisabbnak tűnik. A tizenöt jelenlegi és a tíz most csatlakozó tagállam vezetői egy héttel ezelőtti brüsszeli találkozójukon ezt - némileg szokatlanul - még a hivatalos kommünikében is elismerték (persze nem ezekkel a szavakkal; azt mondták, hogy "az eredmények vegyesek").

Az eszköz, az úgynevezett lisszaboni program (az EU-ban minden nagyívű stratégiát és kezdeményezést arról a városról neveznek el, ahol útjára indították) egy többé-kevésbé liberális gazdasági program, amelynek a lényege az Unió gazdaságának versenyképesebbé tétele, a foglalkoztatottság növelése, az egyes régiók közti fejlettségbéli különbsége csökkentése, a kutatás-fejlesztés (Amerika hazai pályája) élénkítése.

A lisszaboni programnak kétségtelenül vannak sikerei: hatmillió munkahely létesült 1999 óta és megugrott az internethasználók száma is: az európai iskolák 93 százaléka hozzáfér a hálóhoz. Ezzel szemben a gazdaság évek óta stagnál, a foglalkoztatottság alacsony, a termelékenység pedig fele olyan gyorsan nő, mint az Egyesült Államokban. Az Európai Bizottság szerint ennek az a legfontosabb oka, hogy Európában egyszerűen nem fektetnek eleget az új technológiákba, az oktatásba, a kutatás-fejlesztésbe. Így e kulcsfontosságú szektorok nem tudnak érdemben hozzájárulni a gazdasági növekedéshez. Európának egyszerűen nem megy elég gyorsan az új, dinamikus gazdasági modell alkalmazása.

Mindemögött mély strukturális problémák is állnak: az európai lakosság tempósan öregszik, és alig-alig nő, szemben az amerikaival, amely ahhoz képest, hogy nyugati ország, meglepően fiatal és gyorsan is növekszik (noha főleg a bevándorlás miatt). Az amerikaiak sokkal többet is dolgoznak, mint az európaiak: az ENSZ 2001-es adatai szerint átlagosan évi 1978 órát, durván 500 órával többet, mint a például németek. (Ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok a legkeményebben melózó nyugati ország; illetve a második, ha Csehországot is a Nyugathoz soroljuk.) Az európai munkaerő-szabályozás végtelenül rugalmatlan és idejétmúlt, nem kedvez a piaci versenynek és így a gazdasági növekedésnek.

Apropó, munkaerő-szabályozás: az egyik "beépített" hátrány Amerikával szemben, hogy az ő tagállamaik közt a közös nyelv és alapvetően hasonló kultúra miatt elég sima a munkaerő áramlása, ami növeli a gazdaság rugalmasságát. Európában a nyelvi-kulturális határok ezt megnehezítik. És mintha ez nem volna elég, a jelenlegi tagállamok még rátesznek egy lapáttal: most például legalább két évre lezárták munkaerőpiacukat az új tagállamok polgárai előtt, jórészt az üvöltőlapok keltette közpánik miatt. És persze "rengeteget lehetne tenni a jelenlegi tagok közti munkaerő-áramlás növelése érdekében is" - teszi hozzá Daniel Gros, a brüsszeli Európai Politikai Tanulmányok Központjának (CEPS) igazgatója, egy uniós dolgokkal foglalkozó hetilapban.

... a korlátok nélküli belső piac, még mindig nincsen teljesen kész...
A problémák közé tartozik az is, hogy az Európai Unió nagy ötlete, leglényege, ami elvileg a növekedés motorja lehetne, az egységes, korlátok nélküli belső piac, még mindig nincsen teljesen kész. Még mindig töredezett, még mindig akadályok, ilyen-olyan határok szabdalják - ez is a gazdasági fejlődés útjában áll. Erről főleg a tagállamok tehetnek: gyakran nem iktatják törvénybe azokat a szabályokat, irányelveket, amelyekről Brüsszelben már megegyeztek. A lisszaboni gazdasági program például körülbelül negyven, már elfogadott uniós irányelvből áll, de ennek alig több mint fele lépett életbe minden államban (bár ezek nem mind a belső piacot érintik).

Mit lehetne tenni? Az uniós döntéshozatal, helyesebben a döntések végrehajtása feletti ellenőrzés megerősítése, központosítása lehetne az egyik válasz. Sokat lehetne előrelépni pusztán azzal, ha a tagállamok tempósabban teljesítenék azokat a dolgokat, amiről már megegyeztek, amiket vállaltak.

"Több hatalmat, határozottabb és világosabb mandátumot kell adni az Európai Bizottságnak [az EU végrehajtó szervének]. Most még az sem teljesen világos, hogy ki miért felelős, mindenki a másikra mutogat" - mondja Lannoo. Brüsszel jelenleg még azt sem tudja pontosan lemérni, hogy az egyes tagállamok hogyan állnak a vállalt feladatok teljesítésével, hát még noszogatni őket, hogy csinálják meg rendesen, amiről megegyeztek. Így sosem valósulhat meg a lisszaboni program, és Európa nem tudja behozni Amerikát.

Remélem is, hogy Európa nem tudja behozni Amerikát.
 

Osolindo

Állandó Tag
Állandó Tag
Én azt mondom, hogy minden országnak kontinensnek megvan a jó és rossz oldala is. Európa majd akkor lesz versenyképes az USA-val, ha egységes nyelv illetve egységes központi irányitás lesz. Úgy nem lehet egysége Európát létrehozni , hogy Brüsszelben aktákat tologatnak és kigondolják hogy mi lenne a jó de mivel, minden országnak saját kormánya van teljesen másképp cselekszenek.
De ne feledjük amreikával szemben van 120-150 év hátrányunk. Ez az én véleményem.
 

zsuzsanna03

Állandó Tag
Állandó Tag
De ne feledjük amreikával szemben van 120-150 év hátrányunk. Ez az én véleményem.

Mihez képest van bármelyik földrésznek, országnak hátránya
Amerikával szemben ?!

Minden nemzetnek van saját kúltúrája, amire büszke lehet,
kötelessége ápolni.

Semmivel sem kisebb értékű, mint bármely más.

És egy kérdés:hogy érted a 120-150 éves "lemaradást", és Amerka /födrész, mint pl: Európa, Ázsia, Afrika és így tovább./ melyik országához képest ?!
Én ugyanis nem ismerek olyan országot, hogy: "Amerika" !:)
 

sozemi

Állandó Tag
Állandó Tag
A kettő sohasem lesz még csak hasonló sem.....és szerintem így jó!
Mindkettő más-más alapokra épült.
 
Oldal tetejére