Ez a találmány megoldja az egyik legnagyobb problémát, a betegek fognak a legjobban örülni neki!

Ezzel a hasznos találmánnyal mindig meg fogják találni az orvosok és a nővérek a beteg vérerét!

Vérvétel esetén többször előfordulhat, hogy az egészségügyi asszisztens, vagy még az orvos is, nem találja meg a megfelelő vénát, kellemetlenség, fájdalmat okozva a páciensnek, főleg ha egy félős gyerekkel van dolga.

Azonban a VeinViewe névre keresztelt készülék pontosan kimutatja, hogy hol fut a karban az a véna, amely alkalmas a vér levételére. Egy speciális zöld színű fényt bocsájt ki a készülék, és abban a pillanatban kirajzolódnak a vérerek, így az orvos, vagy nővér egyből tudni fogja, hogy melyikbe szúrhatja a tűt.

Ez egy nagyon hasznos szerkezet, hiszen így szinte nulla az esélye annak, hogy nem sikerül a vérvétel, ami máskülönben fölösleges fájdalmat és sérülést is okozhat.

A VeinViewer-t a világ összes egészségügyi intézményében érdemes lenne beüzemelni, megkönnyítve az ott dolgozók munkáját, és a betegek kivizsgálásának menetét.



vervetel2.jpg
 
Ezzel a hasznos találmánnyal mindig meg fogják találni az orvosok és a nővérek a beteg vérerét!

Vérvétel esetén többször előfordulhat, hogy az egészségügyi asszisztens, vagy még az orvos is, nem találja meg a megfelelő vénát, kellemetlenség, fájdalmat okozva a páciensnek, főleg ha egy félős gyerekkel van dolga.

Azonban a VeinViewe névre keresztelt készülék pontosan kimutatja, hogy hol fut a karban az a véna, amely alkalmas a vér levételére. Egy speciális zöld színű fényt bocsájt ki a készülék, és abban a pillanatban kirajzolódnak a vérerek, így az orvos, vagy nővér egyből tudni fogja, hogy melyikbe szúrhatja a tűt.

Ez egy nagyon hasznos szerkezet, hiszen így szinte nulla az esélye annak, hogy nem sikerül a vérvétel, ami máskülönben fölösleges fájdalmat és sérülést is okozhat.

A VeinViewer-t a világ összes egészségügyi intézményében érdemes lenne beüzemelni, megkönnyítve az ott dolgozók munkáját, és a betegek kivizsgálásának menetét.



Csatolás megtekintése 1511082

*
Ez nagy öröm! VAnnak olyan nővérek, akik becsukott szemmel is eltalálják a vénámat, de vannak olyan botorok, akik még jó, hogy nem a hátam közepén keresik...
Ennek nagyon sokan valóban örömködnek, és okkal.
Köszönöm a cikk feltöltésését.
 
Majd vesznek ebből is az ukránoknak, ott nagyobb szükség van rá, mint magyarországon. Hiszen az ottaniaknak adtak most is néhány millióért eszközöket, ultrahangkészüléket.

A beregszászi magyar konzulátuson tartott átadási ünnepségen Grezsa István elmondta: az elmúlt esztendőben számos egészségügyi és szociális intézményt keresett fel Kárpátalján, és azt tapasztalta, hogy a nehéz ukrajnai gazdasági helyzet az egészségügyet fokozottan sújtja. Ennek enyhítése végett a magyar kormány támogatási projektet indított a kárpátaljai egészségügy megsegítése érdekében, amelynek keretében nemcsak a helyi magyar közösség, hanem a többségi nemzethez tartozók egészségügyi ellátását is támogatja - tette hozzá.
Hangsúlyozta: így jut most, az adventi időszakban 26 millió forint összértékben egy-egy korszerű ultrahangkészülékhez az ilosvai, a szolyvai és a rahói járási kórház, valamint orvosi eszközök készletéhez a volóci járási kórház.

Forrás: MTI
 
Kár, hogy ez már csaknem 10 éve a piacon van (2007-ben olvastam róla először), és Amerikában sem terjedt el (egyébként a youtube-on több vipeó is van róla, ami alatt rákbetegek is kommentelnek, hogy nem lett tőle gyorsabb vagy hatékonyabb a kanülbehelyezés vagy a vérvétel). Nem is beszélve arról, hogy elég sok hasonló technológia is létezik, melyek szintén használható erre a célra. Azok sem terjedtek el. Plusz, ez csak maxium 1 centi mélységig hatékony. Vastag zsírréteg esetén nem használható. Meg aztán sok sikertelen tűbevezetés nem azért jön össze, mert nincs meg a véna, hanem mert rossz szögben megy be a tű vagy túl mélyre vagy éppen az érfal sérülékeny. Arról nem is beszélve, hogy vajon mennyivel drágítja meg a vérvétel költségeit? De a jó hír, hogy a gyártó cégnek van Budapest is irodája...

Ez egy fogós, ravasz kérdés...;)
Gondolom ott, ahol pl. a glükózos MRI.

A glükóz a PET/CT kontrasztanyag egyik fő alkotóeleme, pont azért, mert a rákos sejtek többsége boldogan felveszi a cukrot. Ennek ellenére sokszor annak ellenére negatív a felvétel eredménye, hogy a betegben ott van az áttét és pár hét múlva már kontraszanyag nélküli felvételen is látható... Ami az MRI-t illeti, ahol csak egyszerű, kontraszanyag nélküli glükózt használnak, hát alig pár éve publikálnak ezzek kapcsolatban, gondolom idővel hétköznapivá válhat a dolog. De egyelőre még arról van szó, hogy melyik tumorféle esetén ideális a használata.
 
Na pont az érdekel engem is, ami diesel44-et. Tudjuk, milyen állapotban van az egészségügy itthon, azt is, mekkora időbeli késéssel jutnak el hozzánk az innovatív eszközök, megoldások, szóval lehet-e vajon számítani arra, a közeli jövőben a magyar is részesülhet ebből a kivizsgálás során?
 
Nagyon ötletes készülék. A technika mai állása szerint akár melyikünk is kitalálhatta volna. Ez a méreg nem a ciánkále. :)
-
 
Ezzel a hasznos találmánnyal mindig meg fogják találni az orvosok és a nővérek a beteg vérerét!

Vérvétel esetén többször előfordulhat, hogy az egészségügyi asszisztens, vagy még az orvos is, nem találja meg a megfelelő vénát, kellemetlenség, fájdalmat okozva a páciensnek, főleg ha egy félős gyerekkel van dolga.

Azonban a VeinViewe névre keresztelt készülék pontosan kimutatja, hogy hol fut a karban az a véna, amely alkalmas a vér levételére. Egy speciális zöld színű fényt bocsájt ki a készülék, és abban a pillanatban kirajzolódnak a vérerek, így az orvos, vagy nővér egyből tudni fogja, hogy melyikbe szúrhatja a tűt.

Ez egy nagyon hasznos szerkezet, hiszen így szinte nulla az esélye annak, hogy nem sikerül a vérvétel, ami máskülönben fölösleges fájdalmat és sérülést is okozhat.

A VeinViewer-t a világ összes egészségügyi intézményében érdemes lenne beüzemelni, megkönnyítve az ott dolgozók munkáját, és a betegek kivizsgálásának menetét.



Csatolás megtekintése 1511082

Mindig is írtóztam a bökdöséstől, hát még akkor, ha nem találták a vénámat, pedig nem rejtettem el hájjal. Normál testalkatú vagyok, sőt a kezemen, mivel sportoltam, eléggé láthatóak a vénák. No igen, mindig az tűnt el, amelybe tűt akartak szúrni. Most talán reménykedhetem?! Talán. A felnőtteket, így magamat sem sajnálom különösen, de a gyerekeket viszont nagyon. Ez valóban jó találmány, bár már tegnap itt lett volna Magyarországon, bár már tegnap alkalmazták volna, mert jó és örvendetes dolog.
 
Majd vesznek ebből is az ukránoknak, ott nagyobb szükség van rá, mint magyarországon. Hiszen az ottaniaknak adtak most is néhány millióért eszközöket, ultrahangkészüléket.

A beregszászi magyar konzulátuson tartott átadási ünnepségen Grezsa István elmondta: az elmúlt esztendőben számos egészségügyi és szociális intézményt keresett fel Kárpátalján, és azt tapasztalta, hogy a nehéz ukrajnai gazdasági helyzet az egészségügyet fokozottan sújtja. Ennek enyhítése végett a magyar kormány támogatási projektet indított a kárpátaljai egészségügy megsegítése érdekében, amelynek keretében nemcsak a helyi magyar közösség, hanem a többségi nemzethez tartozók egészségügyi ellátását is támogatja - tette hozzá.
Hangsúlyozta: így jut most, az adventi időszakban 26 millió forint összértékben egy-egy korszerű ultrahangkészülékhez az ilosvai, a szolyvai és a rahói járási kórház, valamint orvosi eszközök készletéhez a volóci járási kórház.

Forrás: MTI
*
Jaj, de "írigyek vagyunk".... Vagyunk... Felvállalom. Amikor egyszeri használatos orvosi eszközöket, többször is felhasználnak, mert nincs elég ebből v. abból a dologból, inkább kifőzik stb. Horroros meséket írhatnék, de nem teszem. Azt viszont igen: legyen jó és még jobb egészségünk! Ne szoruljunk sem orvosra, de semmiféle kezelésre sem. Legyünk erősek no és túlélők, mindenben és mindenkor, mi, a CH tagjai és családtagjaink, barátaink, olvasóink. Úgy legyen!
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)
babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem

Statisztikák

Témák
39,239
Üzenet
5,062,108
Tagok
631,079
Legújabb tagunk
Horányi Dániel
Oldal tetejére