Ezoterika

circo

Állandó Tag
Állandó Tag
Igaz nem engem kérdeztél de sok féle táplálkozást kipróbáltam.
Szerintem az a legjobb ha mindent eszünk de csak mértékkel.
Húst egy héten egyszer. A minőséget kellene megvállogatni és a kevésbé feldolgozott élelmiszerek felé nyulni. Én nem eszem felvágotat viszont szivesen eszem szalonnát, tepertőt, főt és sült husokat. Ha lehet nem eszem rántott dolgokat.
A jógik szerint egyember egyszerre annyit egyen ami egyik tenyerébe belefér.
 

Karsay István

Kitiltott (BANned)
Kedves István, kérdezek egy személyeset, ha nem baj. Vegetáriánus vagy?

Sajnos nem, ma reggel például elkezdtem a vega reggelit, ami zsömléből és majonézes krumplisalátából állt, majd kitört belőlem az "állat", és befaltam mellé 20 dk szalámit! ;)

Perdig jó lenne áttérni, de még nem megy.... :mrgreen:
 

szabiba

Új tag
Kedves István!
Én ugyan megrögzött húsevő vagyok, de amit irsz biztos igaz mert néha erős késztetést érzek a zöldségevésre. Amikor igy van egy-két napig fűevő vagyok, de aztán helyreáll a rend. Jól van ez igy? Kérlek mondd el a véleményed.
Köszi Szabiba
 

Karsay István

Kitiltott (BANned)
A szervezet pontosan tudja, hogy mire van szükséged, és eszerint dolgozik.
Tudja, hogy mikor van valamiből több, vagy kevés.
A nagymamámat kinevettük, amikor néha rájött egy kényszer, és megevett egy kanál zsirt, később kiderült, hogy azt az orvosok is ismerik, és néha ajánlják amikor szüksége van a szervezetnek pótlásra...

pl. a macskák időnként elkezdenek füvet enni, főleg ha betegnek érzik magukat, vagy megelőzésre használják, sok esetben mi is ezt teszzük.

Múltkor egy erdélyi táborban voltam, vega tábor volt, minden további nélkül nem ettem húst majdnem egy hétig, kivételt képezett egy kis téliszalámi reggelente, de azt se mindíg ettem, haza is hoztam bőven belőle, olyan igazi vésztartalék volt inkább....
 

alberth

Állandó Tag
Állandó Tag
:222::777::34:Én alkoholizálás előtt ettem meg egy-két jókora evőkanál zsírt, még fiatalabb koromban. Ez bevonta a gyomorfalat és gyakorlatilag az alkohol nem tudott felszívódni. Úgyhogy nyugodtan ihattam a töményet is, mint a gödény... Meg sem kottyant.
 

Karsay István

Kitiltott (BANned)
Najó, de ebben mi a poén, hiozsen ebben az a lényeg, hogy jól berugjunk, nem az, hogy sok sört vagy voskáűt igyunk anélkül, hogy hatna...:mrgreen:

Hiszen a hatása miatt isszuk főleg... nyami...;)
 

Karsay István

Kitiltott (BANned)
<TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top><TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top><TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top>Borban az egészség

</TD><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; WIDTH: 7.2pt; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top width=10><?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><v:shapetype id=_x0000_t75 stroked="f" filled="f" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" o:preferrelative="t" o:spt="75" coordsize="21600,21600"><v:stroke joinstyle="miter"></v:stroke><v:formulas><v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"></v:f><v:f eqn="sum @0 1 0"></v:f><v:f eqn="sum 0 0 @1"></v:f><v:f eqn="prod @2 1 2"></v:f><v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"></v:f><v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"></v:f><v:f eqn="sum @0 0 1"></v:f><v:f eqn="prod @6 1 2"></v:f><v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"></v:f><v:f eqn="sum @8 21600 0"></v:f><v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"></v:f><v:f eqn="sum @10 21600 0"></v:f></v:formulas><v:path o:connecttype="rect" gradientshapeok="t" o:extrusionok="f"></v:path><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shapetype><v:shape id=_x0000_i1026 style="WIDTH: 6pt; HEIGHT: 45.75pt" alt="" type="#_x0000_t75"><v:imagedata o:href="http://activia.hu/px_custom/images/page_headline_end.gif" src="file:///F:\DOCUME~1\KARSAY~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif"></v:imagedata></v:shape>
</TD></TR></TBODY></TABLE><o:p></o:p>
</TD></TR></TBODY></TABLE><o:p></o:p>
</TD></TR></TBODY></TABLE>
<o:p></o:p>
<TABLE class=MsoNormalTable style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes"><TD style="BORDER-RIGHT: #ece9d8; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #ece9d8; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #ece9d8; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #ece9d8; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top>Az alkoholfogyasztásnak rendszerint csak a káros következményeit szokták hangsúlyozni, ám megváltozik a kép, ha a vörösbor kerül szóba. A bíborszínű nedű kedvező élettani hatásai jó ideje már nem csak tapasztalati, de kísérleti úton is bizonyítottak.
<HR align=center width="100%" color=#e3e3e3 noShade SIZE=1>
A kutatók által francia paradoxonnak nevezett jelenség indított útjára számos, vörösborral kapcsolatos kutatást. A nyugati, fejlett országokban szinte mindenütt jellemző a zsíros, koleszterindús táplálkozás, mellyel egyértelműen összefüggésbe hozható rengeteg, szív- és érrendszeri megbetegedésből eredő halálozás. Megfigyelték ugyanakkor, hogy a táplálkozási szokások Franciaországban is hasonlóak, mégis csak harmadannyi, szívbetegségekkel összefüggő halálozás történik, mint más, azonos zsírbevitelű országokban. Hosszas összehasonlító vizsgálatok után aztán kiderült, hogy a fő életmódbeli és táplálkozásbeli különbség a franciák rendszeres vörösbor-fogyasztásában rejlik.

A vörösborok beható vizsgálata során több kísérlet is arra az eredményre jutott, hogy az úgynevezett polifenolos összetevőknek köszönhető a kedvező hatás. Míg a kékszőlő húsában, héjában és magjában alig találhatóak ilyen vegyületek (illetve nem szívódnak fel jelentős mértékben a szervezetben), az alkoholos erjedés során kioldódva és egymással kölcsönhatásba lépve már különleges kémiai-biokémiai hatásúvá válnak. Ezek a vegyületek antioxidáns tulajdonságuk révén csökkentik az érfalakon kialakuló zsíros lerakódások mértékét, így csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. A fogyasztók oldaláról közelítve az derült ki, hogy azok, akik rendszeresen napi 1,5-3 dl vörösbort ittak, azoknál körülbelül 50 százalékkal volt kisebb az esély a szívbetegségek kialakulására, ráadásul várható élettartamuk is mintegy 10 évvel volt több, mint azoknak, akik nem fogyasztanak vörösbort.

A kedvező tulajdonságokat felismerve manapság egyre több gyógyászati és kozmetikai kezelés is felhasználja a vörösbort: létezik borfürdő, törköly-pakolás, és szőlőmagos-polifenolos masszázskrém is. Mindenképp fontos hangsúlyozni, hogy a kutatások továbbra is folynak a vörösborral kapcsolatosan, illetve hogy az említett kedvező hatások csak minőségi vörösbor mértékletes fogyasztása esetén érvényesek: az ajánlott mennyiség napi 1, legfeljebb 3 dl, étkezés közben vagy után elfogyasztva.

</TD></TR></TBODY></TABLE>
<o:p></o:p>
 

ildikous

Állandó Tag
Állandó Tag
Na jó, kezdjük a szellemtani iskolát.
Nyomatok be anyagokat sorba, és magyarázom ha kell!

Ime a kezdés:

Miért fontos számunkra a szellemtan?


A szellemtudomány több megközelítésben járható körül. Nézzük mit ír hivatalosan a lexikon a szellemtudomány megfogalmazásáról:

Célja a szellemvilág tényeinek és lényeinek megismerésével az egyéni szellem visszavezetése a világszellemhez. Tudományos megismerés elveit betartva kutatja az érzékfeletti világokat. Ennek eszközei pedig az emberben kifejleszthető magasabb érzék. Három fő irányzata a rózsakeresztes, a manicheista és az antropozófus szellemtudomány.

A száraz szavak helyett nézzük meg a tényeket.
A szellemvilág a fizikai világ felett egy másik dimenzióban létezik. Felépítése szinte azonos a fizikai világ felépítésével.
Hermész Triszmegisztosz nagyon szépen megfogalmazta:
„Való igaz, nem kétséges és bizonyos: ami lenn van, egy és ugyanaz, mint ami fenn van, egy és ugyanaz, mint ami lenn van. Hogy az Egyetlen csodái megvalósuljanak és ahogy minden Egyből keletkezett, az Egy elgondolásából, úgy hasonul minden létező ehhez az Egyhez, amiből származik a Nap az Atyja, a Hold az Anyja, a Föld a Dajkája. Íme Teremtő Atyja minden teljességnek, ereje végtelen, mikor anyaggá válik válaszd el a földet a tűztől, a ritkát a sűrűtől, nagy gonddal és áhítattal a földről az égbe száll és onnan a földre, útjában fenn és lenn erőit magába felvéve. Így a világ minden dicsősége a tied lesz és eloszlik mind a sötétség körülötted. Lám az erők ereje ami minden teret betölt és minden anyagot áthat: így lett a világ megteremtve, melynek számtalan csodálatos hasonmása létezik és ismétlődik az elmondott erő hatására. Miért is a nevem Háromszor Hatalmas Hermes; mert a világ mindhárom bölcsességét bírom. Vége beszédemnek a Nap működéséről.”
Joggal kérdezhetnénk, hogy miért fontos számunkra a szellemvilág és a szellemtudomány megismerése? Képzeljük el azt, hogy egy távoli utazásra készülünk, melyben elhagyjuk örökre lakóhelyünket és egy új országot választunk magunknak. Utazás előtt célszerű tájékozódni arról az országról, arról a népről ahova tartunk. Érdemes megismerni nyelvüket, szokásaikat, életüket. Miután elkerülhetetlenül egyszer meg fogunk halni, el fogjuk hagyni fizikai testünk börtönét ez az utazás elkerülhetetlen lesz a számunkra. Ha nem tájékozódunk már a határon, a „vámon” elbukunk.
Nézzük meg, hogy mit ír a Biblia erről Máté Evangéliumában::
„Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.”

A „határon” azaz a halálon nem vihető át földi kincs, semmi ami rozsdásodik. Sok embertársunknak ez komoly problémát okoz, mert nagyon ragaszkodik a megszerzett javaihoz, komoly kötéseket hoz létre ezzel magának. Sokan ezért is nem akarnak hinni a szellemvilág létezésében, mert kényelmesebb a tudatunk elől elhallgatni, mint tudomást venni róla, elfogadni a létezését. Azt hiszik sokan, ha nem vesznek róla tudomást, akkor az nem létezik. A törvények nem betartása komoly következményekkel járhat. Azért mert nem veszünk róla tudomást az attól függetlenül még létezik. Egy egyszerű példával illusztrálva, ha valaki nem ismeri el a gravitáció törvényét, az ugorjon ki a nyolcadik emeletről és rá fog jönni, hogy a törvény igenis létezik! Csak lehet, hogy erre repülés közben fog felismerésre jutni és akkor már túl késő!
Visszatérve a „határon” (halálon) történő áthaladáshoz, a szabályokat ismerve csak szellemi kincseket lehet átvinni. Mik ezek? A szeretet és a szeretettel létrehozott állapotok, melyeket a gyakorlatban váltottunk valóra.

Mi is a szeretet? Erre szintén a Bibliában találunk Pál Apostol levelében megfelelő magyarázatot:
„Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom.
És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyükről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt,
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszűnnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.
Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljatok”

Nagyon fontos a számunkra, hogy az Igét a gyakorlatba kell átültetni, a valóságban kell alkalmazni. Hiába tudja valaki a Szentírás minden sorát fejből, ha egyetlen sorát sem élte meg a gyakorlatban, ezzel az egész élete céltalanná válik vele.
Az emberi élet nagyon rövid, nincs időnk a tévutakra. Minden alkalmat meg kell ragadni arra, hogy fejlődésünket elősegítsük és erre a szellemvilág segítsége a legalkalmasabb. Felkészítenek minket, közlik a szabályokat a szellemi élethez, de legfontosabbat is elmondják. Azt, hogy miképpen éljük le most az életünket, mi a fontos a számunkra.
Jézus mikor lejött közénk azt mondta: „helybenhagyom a Mózesi Törvényeket, de egyet teszek még hozzá: szeressétek egymást” És ez a szeretet a feltétel nélküli szeretet. Amikor nem azért szeretem a másikat, mert szeret engem, hanem azért, mert szeretem, Szeretem akkor is ha ellenségem.. Ezzel többet tud nekem segíteni mint ártani, mert rajta keresztül lehetőséget kapok a gyakorlatban szeretetem kiterjesztésére!
Van egy zsidó közmondás: ha egy ember életét megmentetted, akkor az egész világot megmentetted vele. Szeretetünk kiáradásával nagyon sok ember életét meg lehet menteni. Nagyon fontos dolog tudni azt, hogy két ember közt a legrövidebb út a mosoly!
Természetesen nem könnyű ezt a gyakorlatba átültetni. Nagyon sok erőpróbának vagyunk kitéve, ha egyik próbán átmegyünk akkor következik a másik. Mediális úton, belső hang megszólalásával vagy intuícióval sok segítséget kapunk a szellemvilágtól.

Sok esetben könyvet adnak a kezünkbe, vagy az lábaink „véletlenül” egy megfelelő tanfolyamra, előadásra visznek be. Itt kihangsúlyoztam a „véletlen” szót, mert sokan véletlennek hiszik a velük megtörténteket, de véletlenek nincsenek. Amikor a kezünkbe kerülnek a szellemi törvények valamilyen formában vagy közléseket kapunk, azok komoly előkészítő szellemi munkák eredményei, mint az sem véletlen kedves Barátom, hogy most e sorokat olvasod!
Visszatérve a kiinduló gondolatunkhoz Rudolf Steiner soraiban megtaláltam összefoglalva azt a gondolatot, hogy miért fontos számunkra a szellemtan:
„A szellemtan, ha valóban az emberek szívében fog élni, át fogja hidalni a fizikai és a szellemi világ közötti kezdeti szakadékot, hogy éppen ez lesz a szellemtannak az életben kifejtett hatása, ez lesz az értéke az életben.
A szellemtudománynak az meg valóban csak a kezdete, amikor az ember abban látja a dolgoknak lényeget, hogy megtanuljon néhány szellemtani fogalmat és gondolatot, például az emberi lény részeit vagy azt, hogy mi mindenben részesülhet az ember a szellemi világból. Csak ha már tudjuk, hogy hogyan nyúl bele a szellemtan egész életünkbe, akkor teremti meg a hidat a fizikai és szellemi világ között, de akkor valóban, gyakorlatilag is megteremti azt. Akkor majd nem csak passzívan viselkedünk azokkal szemben, akik átmentek a
halál kapuján, hanem aktív kapcsolatban maradunk velük, eleven érintkezésében és tudunk nekik segíteni. Ehhez azonban szükséges, hogy a szellemtant bevigyük az emberek tudatába, ha a világunk egészet nézzük, ahhoz egyaránt hozzátartozik a fizikai lét és a fizikaiság fölötti szellemi lét, s hogy az ember nemcsak azért van a földön, hogy születése és halál között összegyűjtse saját magának a fizikai lét gyümölcseit, hanem azért is, hogy felküldje a fizikaiság feletti világba azt, amit csak fizikai síkon
lehet megtapasztalni, ami egyáltalán csak ezen a síkon létezhet!
Itt a földi életben úgy tűnik a szellemtan csak teória, csak egy olyan világnézet, amit az ember azért tesz magáévá, mert érdekli. Halálunk után viszont ez az a fáklya, amely a halál és az újraszületés között bevilágítja
a szellemi világot! Aki itt a földön megveti a szellemtant, az nélkülözni fogja ezt a fáklyát; halála és újraszületése között le fog tompulni a tudata. Aki tehát szellemtudományokkal foglalkozik, az nemcsak elméleteket gyárt, hanem eleven dolgok művel. A szellemtudomány úgyszólván az élet fáklyája!
A szellemi tanítások tartalma itt a földön fogalmak és eszmék formájában jelenik meg, ezek azonban halálunk után eleven erőkké vállnak!”

Elnézést kell kérnem, ha sok idézetet használok fel a tanulmány összeállításához, de nagyon sokan foglakoztak szellemtannal és komoly mélységekben, így célszerű az előttem élt vagy most élő szellemtanosok munkáját is felhasználni azon közös cél érdekében, ami az embertársaink felvilágosítását szolgálja!
Nagyon fontos tudni, hogy a földi életben a földi és szellemi törvényeknek kell megfelelni, a szellemi életben kizárólag szellemi törvényeknek.

Életünknek meghatározó eleme a következő mondat.

„Adjátok meg azért a mi a császáré a császárnak; és a mi az Istené, az Istennek.”

A földi törvényeknek meg kell felelni és nem szabad szellemi törvényekre hivatkozva azokat megszegni. Ha megszegjük azokat hiába várunk a szellemvilágból segítséget, a törvények megszegésének következményeit nekünk magunknak kell fizikailag elviselni. Sugallatokkal, figyelmeztetésekkel kapunk intő jeleket, de szellemi érettségünktől függ, hogy ezeket mennyire érzékeljük. Fontosabb a szellemi tudásunkat beépíteni fizikai életünkbe, de ezekre majd később visszatérek. Ilyenek például a megszállottság elkerülése, védelmek, fehér-fekete mágiák
Nézzünk egy pár nagyon fontos szellemi törvényt, amit érdemes átérezni és betartani:

Ne ölj. „Aki egy embert megszégyenít úgy, hogy arcába kergeti a vért, az annyi, mintha megölte volna”. Ugye milyen könnyű „ölni”?

Amikor képes vagy önmagadat kedvesen és türelmesen elfogadni és szeretni, akkor könnyebb lesz másokat feltétel nélkül szeretni.

A Csan-Tao törvénye:
Az aggyal és vérkeringéssel rendelkező lények életének tisztelete.
A józanság megőrzése.
Az állatok és emberek bántalmazásának tilalma.
A rászedés ( becsapás ) tilalma.
A megszégyenítés tilalma.
A fölösleges beszéd tilalma.
A szenvedések csillapításának kötelessége.
A vállalt lelkigyakorlatok betartásának kötelessége.

Íme a legfontosabb törvény a világ összes vallásával egyezően.
Szász Ilma könyvében gyönyörű párhuzamot találtam ezekhez az írásokhoz,
( A nagy vallások végső üzenete ):

Konfuciusz (Beszélgetések 15, 23) Amit nem kívánsz magadnak, azt ne tedd másnak se.
Hillel (Sabbath 31a) Ne tedd mással, amit nem akarsz, hogy veled tegyenek.
Jézus (Mt.7 12., Lk 6 31.) Amit tehát szeretnétek, hogy emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük.
Iszlám ( an-Nawawri 40 Hadit 13) Senki sem igaz hívő közületek, amíg nem kívánja testvére számára ugyanazt, amit magának kíván.
Dzsainizmus ( Sutrakritanga 1.11.33) Úgy bánjon az ember a világ minden teremtményével, ahogy szeretné, hogy vele bánjanak.
Buddhizmus (Samyuta Nikaja V. 353.35-354.2) Ami se nem kellemes, se nem örvendetes számomra, hogy okozhatnám azt valaki másnak.
Hinduizmus (Mahabharata XIII. 114.8) Nem volna szabad úgy viselkednünk másokkal szemben, ahogy az nekünk magunknak kellemetlen volna. Ez az erkölcs lényege.

A szellemtudomány, szellemtan ezeknek a közléseknek felismerése, a tiszta forrásból történő táplálkozás, mely mindegy, hogy milyen nép – vagy vallási csoportnál van jelen, a forrás ugyanaz. A szellemtan megismerésével közelebb jutunk saját magunk és a körülvevő világok megismeréséhez, felismeréséhez. Lehetőségünk van kapcsolatteremtésre, ráláthatunk a szépségére és a veszélyességére is. Miután ami „lenn az fenn és fordítva”, így a szellemvilágban is megtalálhatók a gonosz erők, melyek gátolni akarják fejlődésünket. Ezért is fontos ezeknek az erőknek a felismerése és elkerülése


Szia!

Vélelen nem voltál vagy vagy mantrás?
Üdv:
ildikous
 

Karsay István

Kitiltott (BANned)
Nyomtatható napelem<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
<HR align=center width="100%" color=#3c3c3c noShade SIZE=1>
<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><v:shapetype id=_x0000_t75 stroked="f" filled="f" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" o:preferrelative="t" o:spt="75" coordsize="21600,21600"><v:stroke joinstyle="miter"></v:stroke><v:formulas><v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"></v:f><v:f eqn="sum @0 1 0"></v:f><v:f eqn="sum 0 0 @1"></v:f><v:f eqn="prod @2 1 2"></v:f><v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"></v:f><v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"></v:f><v:f eqn="sum @0 0 1"></v:f><v:f eqn="prod @6 1 2"></v:f><v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"></v:f><v:f eqn="sum @8 21600 0"></v:f><v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"></v:f><v:f eqn="sum @10 21600 0"></v:f></v:formulas><v:path o:connecttype="rect" gradientshapeok="t" o:extrusionok="f"></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shapetype><v:shape id=_x0000_s1026 style="MARGIN-TOP: 0px; Z-INDEX: 1; MARGIN-LEFT: 0px; WIDTH: 24pt; POSITION: absolute; HEIGHT: 24pt; mso-wrap-distance-left: 3.75pt; mso-wrap-distance-top: 3.75pt; mso-wrap-distance-right: 3.75pt; mso-wrap-distance-bottom: 3.75pt; mso-position-horizontal: left; mso-position-horizontal-relative: text; mso-position-vertical-relative: line" alt="" o:allowoverlap="f" type="#_x0000_t75"><?xml:namespace prefix = w ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:word" /><w:wrap type="square"></w:wrap></v:shape>Printeljünk erőműveket!

A New Jersey Institute of Technology (NJIT) szakértői kifejlesztettek egy kifejezetten olcsó napelemet, amely rugalmas műanyaglapokra nyomtatható. A kutatást vezető szakember, Somenath Mitra az eljárást "egyszerű"-nek írta le.

"Egy nap a háztulajdonosoknak lehetőségük lesz több ívnyi napelemet nyomtatni - házilag, olcsón" - mondta. "A lakók pedig kiaggathatják ezeket a falra, tetőre vagy táblákra - létrehozva saját erőműveiket."

Az energia begyűjtése közvetlenül az erős napsugárzásból - napelemeket használva - fő részét képezi a jövő globális energiastratégiájának, ám valójában a megújuló energiaforrások használata még számos kihívással néz szembe. Mindenesetre, a drága nagyméretű infrastruktúrák, mint a szélmalmok vagy vízgátak, szükségesek hogy ösztönözzék a megújuló energiaforrásokat, mint amilyen a szél vagy a vízerőmű.

A vegytiszta szilícium, melyet számítógép chipek előállítása során is felhasználnak, nélkülözhetetlen alapanyag a hagyományos napelemek gyártásához. Mindazonáltal, egy anyag feldolgozása, mint amilyen a vegytiszta szilícium is, eléggé összetett. "Polimerekből szerves napelemeket előállítani, jóllehet, mégis olcsó és egyszerű alternatíva" - mondta Mitra.

"Lelki szemeinkkel hatalmas érdeklődést látunk találmányunk iránt, mivel ez a napelem olcsón állítható elő, nyomtatással vagy festéssel épületek, tetők, falak külső felületére könnyen felvihető."

A lehetőségek végtelenek; képzeljünk csak el egy olyan hibrid autót, amelyik teteje napelemekkel van bevonva. Ez arra hivatott, hogy elektromossággal hajtsa meg a motort. Az NJIT által fejlesztett napelem során felhasznált szén nanocsövecskék 50 ezerszer kisebbek, mint az emberi haj.

Csupán egyetlen nanocső jobban vezeti az elektromosságot, mint a legtöbb hagyományos elektromos vezeték, ráadásul a nanocsövek lényegesen jobb vezetők, mint a vörösréz. Mitra és kutatócsapata a szén nanocsövecskéket apró szénlabdákkal (ismert nevén buckyball fullerének, melyek az elemi szén nemrég felfedezett és előállított mesterséges módosulatai) kombinálták, kígyó-szerű struktúrát létrehozva.

Ezek az apró golyócskák csapdába ejtik az elektronokat, ám a töltéssel rendelkező részecskék egyirányú áramlását nem tudják biztosítani. Ehhez szükséges a napfény, és a nanocsövecskék együttes hatása, és máris megindul a folyamat.

Sós Éva

Forrás:
Terminal.hu
<o:p></o:p>
 

Karsay István

Kitiltott (BANned)
Örömben élni, örömöt adni
Beszélgetés Müller Péterrel <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Árokszállási Éva <o:p></o:p>
<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><v:shapetype id=_x0000_t75 stroked="f" filled="f" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" o:preferrelative="t" o:spt="75" coordsize="21600,21600"><v:stroke joinstyle="miter"></v:stroke><v:formulas><v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"></v:f><v:f eqn="sum @0 1 0"></v:f><v:f eqn="sum 0 0 @1"></v:f><v:f eqn="prod @2 1 2"></v:f><v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"></v:f><v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"></v:f><v:f eqn="sum @0 0 1"></v:f><v:f eqn="prod @6 1 2"></v:f><v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"></v:f><v:f eqn="sum @8 21600 0"></v:f><v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"></v:f><v:f eqn="sum @10 21600 0"></v:f></v:formulas><v:path o:connecttype="rect" gradientshapeok="t" o:extrusionok="f"></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shapetype><v:shape id=_x0000_s1026 style="MARGIN-TOP: -139.55pt; Z-INDEX: 1; MARGIN-LEFT: -70.85pt; WIDTH: 75pt; POSITION: absolute; HEIGHT: 75pt; mso-wrap-distance-left: 4.5pt; mso-wrap-distance-right: 4.5pt; mso-position-vertical-relative: line" alt="" o:allowoverlap="f" type="#_x0000_t75"><v:imagedata src="file:///F:\DOCUME~1\KARSAY~1\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif" o:title="3559_2"></v:imagedata><?xml:namespace prefix = w ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:word" /><w:wrap type="square"></w:wrap></v:shape>– Mi adta az ötletet, hogy a Szeretetkönyv után – ami óriási vállalkozás és persze hatalmas siker volt – rövid időn belül megírd az Örömkönyvet is?
– Eredetileg nem magáról az örömről akartam beszélni, hanem arról, hogy csak az az érték, ami örömöt ad. Magamon tapasztaltam ugyanis, hogy ami nem ad nekem örömöt, az számomra értéktelen. Legyen az irodalmi mű, zene, bölcs tanács, bármi. Az örömben találtam meg az alaphangját az énemnek, amiért szívesen élek, amiért szívesen tanulok, amiért jó szeretni, amiért jó elolvasni egy könyvet, amiért érdemes beülni egy színházba, amiért érdemes megnézni a naplementét, ami mind örömöt ad nekünk. A könyvben szereplő kis írásokat ezért fűztem mint gyöngyszemeket egyetlen szálra – és ez az öröm. Az a reményem, hogy minden egyes kis írás rejt magában egy ilyen kis örömforrást.

– Pedig az igazság az, hogy éppen az öröm az, amiről a legkevesebbet beszélünk manapság.
– Valóban, de talán nem biztos, hogy beszélnünk kell róla, a lényeg az, hogy az öröm sugárzik-e vagy sem. Ha valamiben nincs öröm, az borzasztóan kínos és terhes számunkra, folyton nézzük az óránkat, hogy mikor lesz már vége, de ha öröm van benne, észre sem vesszük, hogy repül az idő. Persze így van ez az egész élettel, csakis örömmel érdemes élni. Amikor arra kényszerültem az írás során, hogy meghatározzam, mi az öröm, akkor oda jutottam, hogy az olyan állapot, amikor a nehezet, még a nagyon nehezet is könnyűnek érezzük.

– Minden ember képes az örömre?
– Inkább azt mondanám, hogy minden ember lelke mélyén él az öröm. Akármi rakódik rá, akármilyen nehéz sors, tragédia, baj, szerencsétlenség, a lélek legmélyén az öröm él. Szerintem az öröm az a szóval meghatározható állapot, amely legközelebb van az isteni lelki állapothoz.

– Könyvedben minden olyan fontos dolgot érintesz, amin egy ember élete során végigmegy a születéstől a szerelmen és az anyaságon át egészen a halálig. Erre tudatosan törekedtél, vagy így adódott?
– Ötvenöt kis írást tartalmaz a könyv, és ezt a számot azért választottam, mert ez a bőség jele a kínai jóskönyvben. Csak arra törekedtem, hogy az egyik írást a másikhoz fűzzem, ahol befejeződik az egyik, ott folytatódik a másik. Kicsit olyan lett az egész, mint az ezer&shy;egy éjszaka meséje. Írás közben csak azt éreztem, hogy fogásról fogásra kapaszkodok föl egy kötélen, és húzom magam föl, így léptem át az egyik írásból a másikba. Az egyik gondolatom szülte a másikat. Talán a természet is valahogy így működik. Valami létrejön, és amikor kész, akkor már benne vannak a következőnek a magvai.

– Az Örömkönyv nemcsak az örömről szól, de örömöt is ad. Pedig ez a legnagyobb hiánycikk manapság. Vajon miért?
– Talán, mert másképp van az ember lelki szerkezete és agya betájolva. Sajnos még az ezoterikus könyvek zöme sem ad örömöt. És itt van az óriási differencia a hagyomány írásai és mai modern írások között. Túlságosan „tudományos” nyelven beszélünk, elveket közlünk, ahelyett, hogy táncolni tanítanánk az olvasót. És magunk is táncolnánk. De a tánc nálam mélylélektani fogalom, ami sok mindennel összefügg. Összefügg a szeretettel, az abszolút szabadsággal, és összefügg persze a halhatatlansággal.

– Szerinted a tánc az öröm kifejezése?
– Igen. A táncban a testünk, a lelkünk és a szellemünk is önfeledtem működik. Még sokkal inkább, mint az ülős meditáció során. Gondoljunk csak a dervisek táncára, a tai-csira, vagy az aikidóra! Ezek mind a mozgásban megnyilvánuló extázisélmények. Ilyenkor az ember valójának minden rétege örül, a sejtjei örülnek, a karja örül, a szíve, az agya örül, és a szelleme lebeg. Még a zene is kevesebb ennél, mert a zene nem mozdítja meg a testedet, csak passzívan hallgatsz. Az igazi zene az, amikor az ember táncra perdül, és beleveti magát, mint az óceánba, hogy élvezze a hullámait.
Á.É.

Részletek Müller Péter Örömkönyvéből
ANGYALPSZICHOLÓGIA

Nemcsak embereknek, de állatoknak s növényeknek is vannak angyalaik. Angyal nélkül senki sem jön a világra. Még egy virágszál sem. Ha megbetegszik, mondjuk egy rózsa, az ember kívülről nyesegeti, és vegyszerekkel kezeli – az angyal azonban belülről, „lelkileg.” segíti. Ezt úgy teszi, hogy maga is rózsává változik. Megszűnik angyalnak lenni. Rózsává változik, és belebújik a védencébe. Itt belül aztán körülnéz. Átéli a beteg rózsa szomorúságát, riadalmát; átéli, hogy félelmében tüskéket növeszt, és szüntelen önvédelemben él; hogy nem keringenek a nedvei; idő előtt hervadni kezdtek a szirmai. Átéli, hogy szomorú, és megérzi, hol rossz neki. De nemcsak magát a rózsát éli át, hanem mindazokat a halálos erőket is, amelyek védencét gyötrik. Megéli a rózsa betegségét. Fáj, ami fáj neki, fojtja, ami fojtogatja, és féli a félelmét. Amíg az angyal rózsaként éli önmagát, átmenetileg elveszti szabadságát. Az már az angyal fejlettségétől függ, hogy működése közben mennyire feledkezik meg arról, hogy ő azért mégis egy angyal. Az igazi angyal sohasem egészen. Rózsaként is megőrzi angyaltudatát. Most azonban ő főleg rózsa: és lényének alsó energia-örvényéből gyökereket növeszt, és mélyen belekarmol a sűrű, sötét földbe. Fent pedig a nap felé fordul, belélegzi magába az életadó fényt, s kilélegzi a szeretetet. Amikor az angyal ily módon már a rózsában él, figyeli, hogy a fönti és a lenti között van-e szabad áramlás. Ha nincs, az azt jelenti, hogy a szegény rózsa fuldoklik. Szirmai idő előtt lehullnak és a szárán egészségtelen foltok jelennek meg. Képtelen védekezni. És ekkor – mivel az angyal nem teljesen vált rózsává, csak részben, az ő egészséges és tiszta energiájával harcolni kezd az ártalmas erőkkel, a gombákkal, a tetvekkel. Visszaállítja a normális erő-áramlást, s legyőzi a halált ott, ahol a virág föladta volna már a küzdelmet.
Így működik a virág angyala, akit úgy hívunk, hogy tündér.
De így működnek a mi embersegítő angyalaink is.
Nem arról van szó tehát, hogy az angyalok belénk bújnak, s mint a búvárok a tenger mélyén körülnéznek lelkünk-testünk idegen világában, hanem hogy átélnek bennünket.
Azzá válni, akit szeretek – ez az angyalpszichológia fontos tanítása.
Ehhez az angyalnak el kell felejtenie önmagát. Ki kell bújni magából, levetni egyéniségét, mint egy ruhát – vagyis az első lépés, hogy föl kell áldoznia önmagát.
Egy kicsit meg kell halnia s föltámadnia bennünk.
Vagy másképp: el kell felejteni, ki ő, és beléd kell álmodnia magát, mintha te lennél ő.
Ezt hívják az angyalok „átélésnek” vagy „azonosulásnak”.
*
őrangyalod, ha vigyáz rád, oly mértékig a lényeddé válik, hogy azt gondolja, amit te gondolsz, azt érzi, amit érzel; átéli lelked minden zűrzavarát – és ezért pontosan tudja, hogy hol akarod éppen elrontani az életedet.
Látja, hogy mi készül benned.
Ez nagyon fontos angyaltudás. Mindennek, ami veled történhet a jövőben, a csírái már ott lappanganak benned; az angyal tudja, ha mindezt megszülöd, mi lesz a sorsod. Lelkednek azon a helyén jár, ahonnan jövőd születik, vágyaid és szenvedélyeid csírái között, ahol sok minden formálható még. Úgy néz a lelkedbe, mint egy genetikus a mikroszkópjába. Itt még semmi sincs készen – csak lehet. S az angyal azt súghatja: – Te, barátocskám! Ezt ne szüljük meg!
Nem mindig hallod. Mert az angyal olyan észrevétlen, hogy nem is tudod, hogy ő benned van. Fogalmad sincs róla. Csak onnan veszed észre, hogy egy hang megszólal benned. Mintha hirtelen világos gondolataid támadnának, és váratlanul azt érzed, hogy eloszlanak a félelmeid.
Mész az utcán, és hirtelen jókedved lesz.
Vagy erőt érzel magadban. Fáradt voltál, és egyszerre bizseregni kezd valami benned; feltöltődtél, erős lettél, megjött a kedved…
Nem is tudod, miért.
Amikor váratlanul felderül a lelked, és fogalmad sincs, mi okból; amikor azt mondod, magadban: „Mi történt velem? Az előbb még szomorú voltam, és egyszer csak jött egy jó gondolatom, nem is emlékszem, mi, csak hirtelen fenemód vidám lettem!” – ez az angyal munkája volt.
 

Lility

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Keresek bármilyen anyagot a színek jeletéséről...aki tud, azt arra kérem, hogy ajánljon könyvet vagy honlapot. Előre is köszönöm :)
 
Oldal tetejére