Az erdőben elterjed a hír, hogy jön az APEH és vagyonosodási vizsgálatot tart.
A Csiga kapja az első fülest, és izgatottan kóvályog az erdőben,
mikor összefut a Rókával, aki megkérdezi tőle, hogy mi ez az izgalom.
A Csiga elmondja a Rókának, hogy jön az APEH és vagyonosodási vizsgálatot tart.
- És miért aggódsz? - kérdezi a Róka.
- Persze, hogy aggódok, hát nekem is van házam, az asszonynak is van, háza, sőt a gyerekeknek is van háza! - sorolja a Csiga.
A Róka azt mondja: - Én nem, aggódok, mert nekem csak egy odúm van.
Mire a Csiga:
- Szerinted csak egy odúd van? És a bundád, meg az asszonyod, és a gyerekek bundái?
Na, erre a Róka is idegesen kezd szaladgálni az erdőben, és összefut a Gólyával.
A Gólya kérdezi a Rókát, mi ez a nagy izgalom.
A Róka elmondja a Gólyának, hogy jön az APEH, és vagyonosodási vizsgálatot tart
az erdőben.
- És miért aggódsz? - kérdi a Gólya.
- Miért, miért, hát nekem is van bundám, az asszonynak is van bundája, és a
gyerekeknek is van bundája! - idegeskedik a Róka.
A Gólya nyugodtan mondja:
- Mivel nekem tollam van nem, kell aggódnom.
- Nem kell aggódnod?! - kérdi a Róka. - És, hogyan magyarázod meg azt, hogy félév itthon, félév külföldön...??!