Ádám már nagyon régóta egyedül van a Paradicsomban, és nagyon unatkozik.
Észreveszi ezt Isten, és megsajnálja. Megkérdezi tőle:
- Ádám, mit szólnál ahhoz, ha teremtenék melléd egy méltó társat, aki szeret téged, lelki társad lesz, vonzó, kiszolgál téged mindenben, intelligens és humoros is egyszerre?
- Hát ez rendkívül jó lenne - mondja Ádám. - És mit kellene érte adnom cserébe?
- Mindezért cserébe az egyik bordád, az egyik szemed, kezed és lábad kellene adnod.
- És... mit adnál egy bordáért?