Reiki!

kolonte

Kitiltott (BANned)
Látom hozzátok is eljutott a Fodor György!
Ahova beteszi kezét, írásait, attól kezdve a reikis oldal már nem a reikiről, hanem csak róla szól. Ügyes.
Mint ez a fórum, amióta bejelentkezett.
Válasza mindenre van. Vagy elfogadod, vagy nincs igazad. Rosszabb, mint a Strohm. Pedig mennyire harcol ellene, látszik, nagyon szeretne olyan lenni.
Vele kapcsolatban csak egy jó módszer létezik. Nem kell figyelembe venni, hogy ott -itt- van.
Próbáljátok meg!
 

Wulfi

Állandó Tag
Állandó Tag
Szerintem is ideje lenne befejezni a vitát..... Időnként a kevesebb TÖBB. ;)
Békés és szép napot minden idelátogatónak!
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
Mióta a Reiki problémáit látva pár mester úgy döntött, (és sokszor nekifutottak már az eltelt 17 évben), hogy tenni kell valamit - mindig erős ellenállásba ütköztek. Saját sorokon belül főleg. Elődeim is, ugyanekkora vagy még erősebb támadásokat kaptak - csak akkor még az Internet nem volt elterjedve, a levelek postai úton jöttek mentek. A Reiki magyarországi történetét feldolgozva, sok ilyen levelet olvastam mesterektől - mestereknek. Megvannak. Elődeim ennél többet is kaptak. Mindig az kapta a legtöbbet, aki azt akarta - tisztulás legyen. Sokan feladták a rengeteg támadást, személyeskedést tapasztalva. Igaz akkor a leveleken volt feladó, cím.

Porosz Tibor 1995.-ben a mesterek kérésére leírta a Reiki tradícióját az akkori ismeretek alapján. 3 éve átdolgoztuk az előkerült információk alapján, kicsit bővült, de amit akkor Tíbor irt, mai napig igaz. Nem csak a RAI szervezetet vizsgálta ő sem, nekünk mestereknek szólt belőle sok minden, amit elengedtünk a fülünk mellett és elégnek éreztük, ha azt állítjuk, mi tradicionálisak vagyunk.

De eljött az idő, mikor megalakult egy szervezet, ezúttal sok magyar tanátadási vonal részvételével és megvitatta a sajnos sokasodó problémákat. Akik ugy akartak csatlakozni, legyen az a közös bennünk, hogy a RAI a hibás mindenért - nem voltak sokáig tagok. Akik ragaszkodtak hozzá, hogy a Reiki mindössze üzleti vállalkozás, nem lehettek tagok. Aki ragaszkodott hozzá, hogy bárkit mesterré avasson továbra is, gyereket is mint történt, nem lehetett tag. Sokan közülük megismerve a közös alapelveket - nem is akart. De a sok az túlzó, mert a 10 %.-ot se teszi ki mesterek között azok aránya, akiknek tevékenységével (és nem személyével) nem sok más mester vállal közösséget. Rájöttünk, rajtunk műlik, milyen reikit hagyunk utódainkra. Renegetg a felelőtlen Reiki Mester nyugaton. Magyarországon hálisten kevés, de sok sok nicknéven vannak jelen és személyeskedésre, indulatok korbácsolására hajtanak, ha a ténykere érveik nincsenek. Egy megoldás marad ilyenkor nekik - mindent, ami előkerült - a személyes véleményemnek állítanak be. Évek óta. Ez azonban pusztán védekezés, háríás, menekülés aváltozás elől, menekülés a szembenézés elől.

Ahogy kerültek elő az információk, és derült ki, egyik magyar vonalon sincs a teljes rendszer meg - sőt a Japán eredeti elég más sok mindenben - többekben abbamaradt a lelkesedés - talán nem is kell a Tradíció, inkább csináljunk magyar Tradíciót... Ez is járható út - lehet, ezen mesterek, akik ezt szeretnék, amit összehoznak, az egyszer tradícióvá válik. Semmi akadálya, megpróbálják. Mások kidolgozzák, mi volt Takata eredeti tradíciója, és mint ajánlást bemutatják mestertársaiknak. Valószínűleg ez lesz a legnépszerübb, erre a legkönnyebb a visszaállás.

Ennyit arról, csak "saját" véleményemet fogadnám el. Saját véleményem nincs. Az én tisztem az Usui Reiki Ryoho tradícióját felmutatni. De a többi Mester kialakult tradícióját is ismerjük - akik azt betartják, tradicionális mesterek.
Mindnek más a neve, minden irányzatnak. És vannak független mesterek is. Válllalják, azok, tudják magukról és nem jelent ez semmi problémát nekik. Jól tudunk együtt dolgozni. Ha nem is követik, érdekli őket a Tradíció.

Mindig Usui útmutatásait ismertetem, nem fodorgyuriét - mert fodorgyurinak nincs saját útmutatása. Mások Hajasiét választották és képviselik majd. Mások Takatáét. És vannak VÁLLALTAN független mesterek, akik saját tanításokat visznek a Reikibe - de nem állítják magukról, ők tradicionális mesterek lennének. És velük sincs vitám, vitánk, sőt együtt dolgozunk. Azon mesterek nagy dühére, akik azt remélték - hetedjére sem sikerül és megint marad minden a régiben, a saját tanaikat, saját véleményüket továbbra is mint tradicionálisok ismertethetik - Usui, Hajasi vagy Takata útmutatásai helyett.

Ezúttal nem. Független mestertársaink közül többen Usui egész rendszerét boldogan visszaépítették a tanításukba, amint kipróbálták. A mester szinteket még nem mindenki. Szabadon döntenek, lépésről lépésre akár. Bármeddig jutnak ebben a folyamatban, vissza a gyökerekhez - a REIKI nyer vele. És mi mindnyájan. Ennyit arról, csak azt fogadom el reikinek, amit annak gondolok.

VITÁM 2 esetben volt bárkivel:

I: Azt állították, más módszerre, hogy az is REIKI. A szakdolgozat bizonyítékokat adott, elég sokat, 50 % RAI tag részvételével, mind mester volt sok éve.

II. Tradicionális vagyok - állítja olyan mester, akinek nézetei, felfogása, működése és tevékenysége nem felel meg e szó jelentésének. Érvek helyett jön a másik minősítése, lejáratásának megpróbálása - évek óta.
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
Az ellenem megnyilvánuló indulatok egyik fő oka, amit a nagyközönség nem tud: Éveken át gyűjtöttem össze a Reiki Magyarországi történetét és meg kívántam írni - feketén, fehéren, szürkén. Túl sok mindenre láttam rá. Vannak mesterek, akik nagyon nem szeretnék ha megjelenne. Lehet, csak 80 év múlva lesz kiadva.

A másik ok, az egyik feladatom volt a magyar tanátadási vonalak összegyűjtése, ami 95 %.-os mára. Sok külföldi mester magyar tanítványait is ismerjük.

E munka során ráláttam arra, hány mester vásárolta meg a beavatást, hány mester kerülte meg saját mesterét, mert az azt mondta - még nem vagy alkalmas, gyakorolj - és melyik mester miket tett, esetleg tanítványaival - tudatlanságból akár. Ezekről beszámoltam a mestertársaknak és egyértelmű lett - ez így nem maradhat. Bár egyik napról a másikra nem megy, de meg lehet és meg kell magyarázni a reiki iránt érdeklődőknek, miért kell megválogatni a jövőben jobban, ki lehet mester, milyen szintet kell elérni. A jelölteket tapasztalt mestereknek be lehet muattni - eddig is sokan, és régi mesterek is, éltek a lehetőséggel. Vannak köztünk, akik hamar tudják, az illető valóban alkalmas-e - röntgenszemük van ehhez. Az alkalmassághoz nem tárgyi tudás kell - valami más, ami átjön azoknál, akik arra érzékenyek. Azóta, ebben a körben, nem volt évek óta korai mester avatás.

Igen, sok mindenre láttam rá - de nekem ez a múlt - a jelene érdekel a Reikinek és a jövője. Mindenki dönthet úgy, bármikor: Eddig így működtem - most már másképp szeretnék. Tettem amit tettem, mától másképp fogom.

Sajnos, nem mindenki kívánt és kíván élni a lehetőséggel. Biztos, rá lesz mutatva ajövőben is, mi az hogy tradíció, tradicionális, ki felel meg vlóban e szavak jelentésének? Ez nem valami rang. Minden tradícióból kiválnak a független tanítók - mindig. Mindig lesznek, aki saját megélésüket fontosabbnak tartják, mint az Alapító Mesterét. Csak akkor ezt ha nyiltan vállalja valaki, ahogy japánban is teszik e mesterek - az korrekt. Tradicionális szemléletnek bemutatni a saját véleményeket - nem korrekt.
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
És akkor egy bizonyítási lehetőség azoknak, akik nicknevek mögül állítják: Saját véleményt képviselek:

Két japán mester érkezik hamarosan Magyarországra: Egy Tradicionális iskola mestere, és egy nem-tradicionális iskola független mestere, aki saját iskoláját képviseli VÁLLALTAN. Ezen utóbbi mester is, már levelezésünk kezdetén felhívta a figyelmem az alábbiakra: Ő a saját iskolája tanításait képviseli, ő az alapítója. De ha a REIKI-ről van szó , fel kell hívja a figyelmem, hogy hiteles információt arról ő nem tud adni, bár sokat ismer belőle. Hanem kizárólag a Gakkai szervezet tud adni ilyet! Megjelölte azokat a forrásokat, amik hitelesek, ha a Reikiről van szó - FÜGGETLEN REIKI MESTERKÉNT. A Gakkai kiadványait ajánlotta. Lehet így is, tisztességgel, becsületesen bemutatva - ő mit kínál tanításként? Sok magyar független mester tanítja már Usui és a Gakkai történetét, vonalát és mondja a végén: és én ezt tanítom:

Kérem hát álljanak elő arcukkal, nevükkel a Japán mesterek elé akik biztosak benne, én saját nézeteimet mondom. MEGHÍVOM ŐKET ezennel: Győzzék meg a japán mestereket, hogy amit ők tanítanak, ahogy ők tevékenykednek - az tradicionális! Ha a független japán mestert erről meggyőzik, akkor azt mondom, igazuk volt. Tolmács rendelkezésre áll. Akár angol, akár japán nyelven. Ez a Reikiről szól - itt a lehetőség. Ha most nem jó az időpont, (július 21) - jönnek ősszel is. Az egész beszélgetést rögzítjük.

A meghívás él, privátban várom a jelentkezéseket.
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
Kedves b.p.!
Azt hiszem neked most igazad volt.
(csak, hogy a többiek is tudják: "kinyitottad a szád", írtál egy bejegyzést, mégis törölted. Nem mintha szégyelned kellett volna bármit is a leírtakból, pusztán a béke miatt. -gondolom)
További ilyen szellemű munkálkodást kívánok!
barátsággal:
kölönte
 

b.p.

Állandó Tag
Állandó Tag
És akkor egy bizonyítási lehetőség azoknak, akik nicknevek mögül állítják: Saját véleményt képviselek:

Két japán mester érkezik hamarosan Magyarországra: Egy Tradicionális iskola mestere, és egy nem-tradicionális iskola független mestere, aki saját iskoláját képviseli VÁLLALTAN. Ezen utóbbi mester is, már levelezésünk kezdetén felhívta a figyelmem az alábbiakra: Ő a saját iskolája tanításait képviseli, ő az alapítója. De ha a REIKI-ről van szó , fel kell hívja a figyelmem, hogy hiteles információt arról ő nem tud adni, bár sokat ismer belőle. Hanem kizárólag a Gakkai szervezet tud adni ilyet! Megjelölte azokat a forrásokat, amik hitelesek, ha a Reikiről van szó - FÜGGETLEN REIKI MESTERKÉNT. A Gakkai kiadványait ajánlotta. Lehet így is, tisztességgel, becsületesen bemutatva - ő mit kínál tanításként? Sok magyar független mester tanítja már Usui és a Gakkai történetét, vonalát és mondja a végén: és én ezt tanítom:

Kérem hát álljanak elő arcukkal, nevükkel a Japán mesterek elé akik biztosak benne, én saját nézeteimet mondom. MEGHÍVOM ŐKET ezennel: Győzzék meg a japán mestereket, hogy amit ők tanítanak, ahogy ők tevékenykednek - az tradicionális! Ha a független japán mestert erről meggyőzik, akkor azt mondom, igazuk volt. Tolmács rendelkezésre áll. Akár angol, akár japán nyelven. Ez a Reikiről szól - itt a lehetőség. Ha most nem jó az időpont, (július 21) - jönnek ősszel is. Az egész beszélgetést rögzítjük.

A meghívás él, privátban várom a jelentkezéseket.

Kedves Fodor György!
Ezt hajlamos lennék reklámnak minősíteni. De még nem teszem.
Végigolvastam az utolsó szóváltást. Számomra kizárólag az világlott ki, hogy mit képes tenni a nyugati tudatú ember a szeretettel, a szeretet energiájával, ha a kezébe kapja. Örülök, hogy más a mesterem, aki nem birtokolja kizárólagosan az igazságot, nem akarja rám kényszeríteni a saját felfogását, hanem hagyja, hogy magam találjam meg a magamét. Azt gondolom, hogy a beírás ugyan reklámnak minősíthető, de akit csak picit is megcsapott a reiki szele, nem kapott kedvet tőle a szeretettel való könyörtelen fejbecsapáshoz. Nem kapott kedvet, hogy valaki jó nyugati módra megmondja, mit kell gondolnia, mit kell mondania, hogyan kell élnie.
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
Kedves Mindenki!

Most, hogy túlvagyunk a szokásos előjátékokon, ami közben sok érzelem kijött, távozott, remélhetőleg jöhet a lényeg, néhány info, ami sokat segíthet azon olvasóknak, akik nyitottan képesek befogadni az információkat, hajlandóak jelenlegi saját nézeteiktől, véleményeiktől elvonalkoztatva, mélyen gondolkodva megvizsgálni kérdéseket, mielőtt döntenek róla.

Őket arra kérem, tekintsenek el a bejegyző személyét lejáratni igyekvő hozzászólásoktól - amúgy felesleges törekvés, állandó személyiség nem létezik. Azt kérem, csak arra figyeljenek: tényekkel, valódi érvekkel megpróbál e bárki más álláspontot képviselni - akár a sajátját ismertetni, előadni, azt érvekkel alátámasztani vagy csupán általánosságok, jól hangzó közhelyes mondatok az ellenérvek, amik érzelmi alapon kívánnak reakciókat kiváltani? Azonban érdemi tartalom, ellenérvek nélkül?

Más a Szeretet és más az érzelmek - az emberek döntő többsége egy illetve több érzelmet tart szeretetnek. Azonban az érzelmek asztrálisak, a gondolatok mentálisak, a szeretet pedig kauzális. Az igazi szeretetnek semmi köze ahhoz, amit az emberek általában szeretet néven emlegetnek - mert nem érzelem, hanem állapot.

Az érzelmi rekciók ezért az igazság után vágyakozónak, kicsit sem fontosak, aki az igazságot keresi, teljesen figyelmen kívül kell hagyja őket, akárcsak a személyét érintő támadásokat. Azok mit sem számítanak érdemi vitában. Sőt teljesen mellékes az is, ki e sorok szerzője - vagy a másik bejegyzéséé - csupán a tények, megállapítások érdekekesek. Ezek érdemben cáfolhatóak-e? Ha nem, általában akkor jönnek az érzelmi reagálások, a bejegyzés írójának minősítése, megítélése, véleményezése, stb.

aki tudni akarja, milyen valójában a világ - saját aktuális nézeteit is félre kell tegye - úgy vizsgálnia a tényeket, történéseket, egotol független gonsolkodásaal - és h akell, saját álláspontján változtat utána - ez a fejlődés. Ellentetje a merevség.

Mint már említettem, nemzetközi szinten is közös felismerése sok mesternek: Közös felelősségünk, japán, német, norvég, ír, holland, román, magyar, szlovák stb. Reiki mestereknek: Milyen Reikit hagyunk utódainkra?


Mi a helyes cselekedet a jelenlegi helyzetben ebből a szempontból? Ha szembesülünk vele:

a, amit Reikiként ismertünk nyugaton, az a rendszer egy része csupán, Takatáénak is csak egy része.
b, joggal mutat rá bárki, néhány Reiki Mester viselkedése, cselekedete nem fér össze azzal amit tanít - nem egyszer azzal ellentétes.
c, kiderül, Usui egy teljes szellemi utat hozott létre az emberiségnek és annak az elterjedését kívánta.

Akkor mi a helyes, az egész emberiség érdekét tekintve?


Felvetődhetnek kérdések: Usuitól, mestereitől, Hajasitól, attól a szinvonaltól, amit ők képviseltek, ahogy nap mint nap kezelték a beteg embereket és sikerrel sokszor pár kezeléssel vagy egy alkalom alatt gyógyultaka hozzájuk forduló betegek - hogyan jutottunk oda, hogy azok a mesterek, akik a tanítás felelősségét magukra veszik, saját nézetekig jutnak már csak el és az ő tanítványaik is saját nézetekhez jutnak el? miért marad el a rendszerből a másokon való segítés, lép helyére az ÉN, ENYÉM, NEKEM, SAJÁT?

A választ, mint minden igazi szellemi úton, már az Alapító halála utáni időkben kell keresni. Ez törvényszerű.

Alapok:

I: Az Usui Reiki Ryoho=Mikao Usui szellemi módszere. Ő adta meg a praxsát, szintjeit, a szintek elérésének betartandó feltételeit és a jövőre nézve sok útmutatót.

II: Aki a REIKI tanításakor Usui útmutatásaitól eltér, más nevet LENNE KÖTELES adni az eltérő módszernek, tanításnak, vállalva megmérettetését - ezt akarják-e az emberek - nem pedig azt mondani, ez a tradicionális útmutatás, amit adok.
Pld: Tea-Te no Ryoji - azaz a Tenyérrel való gyógyítás művészete (Toshihiro Egucsi) Tomita Teate Ryoho - Tomita Kaidzsi kézrátételes módszere (Tomita Kaidzsi), Hajasi REIKI Kenkjukai - Hajasi REIKI kutatóközpont (Chujiro Hajasi) Usui Shiki Ryoho -Usui módszeréhez hasonlító módszer, vagy Usui alapú módszer (Hawayo Takata) Mindegyikük becsületesen megkülönböztette elődje, tanítója módszerétől, ha változtatott a rendszeren, ahogy illik. A sors fintora, nyugatra úgy érkezik a Reiki, olyan vonalon, hogy mindenki valamit változtat rajta. De addig mindig más nevet is kap. Azt gondolom, Takata méltán lehetet büszke a nyugatiakra átalakított saját Reiki módszerére.

Valamiért napjainkban már a Gakkai tanítói nem próbálkoznak saját iskola indításával. Usui halála után voltak erre próbálkozások - és szembesülve azok mai végeredményével - nem vonzó a japán Reiki tanítók számára ez az út. Lehet, van ennek valami oka? Rájöttek valamire? Lehet, érdemes végiggondolni - mire jöttek rá?

A Reiki felfedezése óta eltett csaknem 100 évre visszatekintve, látható, hogy:

Usui eredeti módszere Japánban már nagy fejlődést ért el, 50 000 gyakorló, kb. 500 tradicionális tanító, közülük sok megvilágosodott, mások sokan az alapokat tanítják helyi közösségekben.

Egucsi módszere mára gyakorlatilag kihalt, annak ellenére, hogy még Egucsi életében, az1960-as években például, többszázezer ember gyakorolta, és Usui halála után sokkal - sokkal népszerűbb volt hamar mint a Reiki japánban, sokkal ismertebb volt sőt Ázsia más országaiba is eljutott - mégis szinte teljesen kihalt napjainkra. Hiába alapult aReikin, Usui módszerén - eltűnt szinte teljesen.

Tomita Kaidzsi módszere pedig hamarabb kihalt.

Hajasi módszere nemrég csupán egyetlen családnál maradt meg, ők se tudják azt mondani, ez volt teljesen Hajasi módszere - mert 100 százalékig nem biztosak benne - ugyanis csak egy tanító tanította jó ideje, noha Hajasi is sok tanítót avatott fel. Mostanában kezd terjedni, több japán és europai tanítója lett alig egy évtized alatt. Hajasi mester Reiki iskolája nagyon nagy mértékben azonos Usui módszerével még, valódi eredeti Reiki, kevés változtatással.

Mindezeket látva, levonható talán ez a következtetés: Usui útmutatásaitól eltérve, bár az elején úgy tűnik, jó döntés - később kiderül - az eredeti rendszer él túl mindent és fejlődik töretlenül, akkor is, ha látványosan az első években, évtizedekben sokkal többen gyakorolnak más, Reikin alapuló utakat. A népszerűségük történelmi távlatban - mindössze pillanatnyi. Mint a gyufa, fellángolnak és hamar kihúnynak - míg Usui iskolája fáklya, folyamatosan, lassan 100 éve.

Paula Horan vonalait tekintve, Magyarországon, ahol 8 vonal indult tőle el - mára 3 volnal kihalt, 17 év alatt...

A Takata mester által útnak indított Reiki iskola egy egyszerűsített változata a Hajasi által tanított Reiki iskolának. Takata mester tanítványai között nem volt megvilágosodott mester, halála után több mindenen változtattak, és ennek következtében a Reiki ezen ága egyrészt elterjedt az egész világon. Megőrizte a Reiki páratlan gyógyhatását is így ezreknek segített. Azonban a különböző felfogású mesterek, tanátadási vonalak gyakran nagyon más felfogást képviselnek, egymástól is nagyon eltérőt. Valójában sok saját Reiki irányzat van a vonalain mára. Ezt így semmiképp nem lehet tradíciónak tekinteni.

Nyugaton sokáig szinte mindenki Usui Shiki Ryoho mesternek vallotta magát. Azonban az Usui Shiki Ryoho mára világszerte, sőt egyes országokon belül is, a sok egyéni dolgot belevitt mesterek tevékenységének köszönhetően, sok esetben:

Nem felel meg egy tradicionális szellemi úttal szemben támasztott követelményeknek - sem a megmaradt praxisát, sem a tanítókkal szemben támasztott követelményeket tekintve.

(Magyarországon e szempontból sok vonalon sokal jobb a helyzet, mint a világon általában).

Magyarországra a Reiki úgy érkezett, hogy az oklevelek angol szövegéből kitűnik, hogy Usui Shiki Ryoho módszeren alapuló független REIKI mesterek hozták el a Reikit Magyarországra. Vagyis ha ezt nézzük, mindenki független mester, legalábbis úgy indult. Tradicionális mesterré így tehát csak válni lehetett. Egy idő után, a RAI szervezet tevékenységének kezdetével, valahogy hogy mindenképp megkülönböztessék, terjedt az a téves nézet, hogy az Usui Shiki Ryoho mesterei tradicionálisak, a RAI mesterei, tanítói nem-tradicionálisak. Ugyanakkor a Reiki Mesterek döntő többsége eleve nem fogadta el a RAI szervezet egyik módszerét Reikinek - helyesen. Ezen mesterek tisztában vanak az alapfogalmak és a REIKI jelentésével, mibenlétével.

Azonban, vannak RAI tanítók, akik a RAI szervezet módszereit Tradicionális tanítókra jellemző, igen felelősségteljes hozzáállással tanítják.

1995.-ben történt:

A magyar mestereknek 1995.-re, különösen azoknak, akik buddhista tanítókkal is találkoztak vagy Jóga tanítójuk volt - valami gyanús lett. Felkérték hát Porosz Tibort, mutasson utat nekik, hisz a mesterek annyiféle dolgot tanítanak - mitől lesz egy tanító vagy irányzat tradicionális? Tibor 1995.-ben leírta ezt - megismerve tartalmát és rájöve hogy komoly elszántság és kitartás kell a megvalósításához, sok változtatás, egyéni nézetek letétele - erre kevés tanító volt képes. A döntő többség ezen útmutatónak a számára tetsző részeit elfogadta, főleg a RAI szervezetre vontkozó részt. Ám a többit elhallgatta, nem vette figyelembe - és mégis tradicionális tanítónak nevezte magát - b ekell vallani, csábító szó, hisz úgy érzik, ad valami tekintélyt, rangot viselőjének. Néhány tanító pedig azzá vált, igazi tradicionálissá, vagy korábban is az volt már, mert magától is erre a felismerésre jutott.

Megismerkedve azzal, mi a Tradíció (Ősi Bölcsesség, kinyilatkoztatás amit a régi korok nagy mesterei hagytak ránk)

és azzal, mi a Tradicionális szellemi út (olyan módszer, melynek alapítója megvilágosodott mester volt és az Ősi Bölcseség megtapasztalása után hogy mások is elérhesék ugyanazt azt az állapotot, pontos útmutatásokat és praxist ad követőinek, melyeket ha betartanak, sokan érhetik el ugyanezt mint ő)

a magyar mesterek közül is összesen tekintve eddig az egyharmaduk - ha az aktív mestereket tekintjük, akkor már közel a négy-ötödük - pontosan tudja, hogy ő tradicionális Reiki Mester (jelenleg még kevesen vannak, de sokan veszik igénybe a japánból érkező segítséget és szeretnének tradicionális mesterré válni és így tevékenykedni a jövőben) vagy független mester (a döntő többség jelenleg az).

Független Mesterek


A független mesterek között is van két határvonal: Vannak, a független mesterek kb. egyharmada, aki jelenleg nem tud semmit még az előkerült anyagokról - mert csak mesterük ismeri az elérhetőségeiket és ő nem tájékoztatta vonala mestereit lefelé már, hanem úgy döntött, őt nem érdekli az eredeti rendszer, nem kíván semmi korlátot maga felett, mindent a szabadságra hivatkozva saját éppen meglévő nézetei szerint kíván tenni. És mestereit, akiket avatot, se tájékoztatta róla. Magam azt gondolom, ezeknek a mestereknek is joguk van maguknak dönteni, hogy szeretnék-e megismerni Usui vagy Hajasi vagy Takata eredeti útmutatásait és az alapján eldönteni, tradicionális vagy független mesterként szeretne a jövőben dolgozni? Itt tehát egy határvonal: Tudnak arról, a Reiki több mint eddig tudták, és így vetik el annak megismerését - vagy nem tudnak róla egyáltalán még.

A másik határvonal a független mesterek között: Miután tudomást szereztek róla és kipróbálták - maradnak független mesterek teljesen és továbbra sem tanítanak mást, mint amit eddig tanítottak, saját nézeteiket viszik tovább a reikiről minden téren (tudatosan független mesterek, saját Reiki iskolát képvielnek valójában) vagy szembesülve az eredeti tradicionális Reikivel és útmutatóival, részben vagy egészben legalább a praxist helyreállítják, a tanítványaikkal felelősségteljesen foglalkoznak a jövőben esetleg, vagy a mester szinteket veszik át - tehát tevékenységük közelít a tradícióhoz, és egyenlőre függetlenségük megőrzése mellett, egyre több dologban térnek vissza az eredeti útmutatásokhoz, lépésről lépésre, amit már el tudnak fogadni. Ők közelítenek a Tradícóhoz.


Független mester eredetileg, a szó hagyományos értelmében azt kellene jelentse: MESTER, aki megfelel a mester szint követelményeinek, de saját nézeteit követi - saját iskolát alapít valójában. Sok, magát Usui Shiki Ryoho mesternek tartó magyar mester is valójában saját Reiki irányzatot tanít. Anélkül, ezt nyiltan vállalná. Ők igyekeznek a szabadságra, függetlenségre, szeretetre, tiszteletre hivatkozni ha tevékenységük kerül vizsgálat alá.


Szabadság, szeretet

A szabadságot, szeretetet, amit spirituális értelemben jelent - nagyon kevés ember tapasztalja meg. Inkább követelik maguk számára. Ennek legfőbb oka, hogy elképzeléseik vannak arról, mit jelentenek ezek a szavak - emiatt, a téves elképzelések miatt, saját magukat vágják el annak megtapasztalásának lehetőségétől.

Spirituális Alaptörvény: Amiről elképzeléseink vannak - azt nem tudjuk megtapasztalni.

Csak az tapasztalhatja meg, aki leteszi MINDEN saját elképzelését, véleményét, nézetét. Másképp lehetetlen. És aki tud, nem vitatkozik, hanem ÁLLÍT, KIJELENT.

Sokan sajnos, akik tudják miről beszélek - hallgatnak, feleslegesnek érzik megpróbálni is másokkal ezeket megértetni. Túl sok indulat szabadul fel. Etől viszont nem kell félni - utána jöhet egy nyugalom, és befogadás.

Legyen bármily jó akár egy praxis, ha a gyakorlónak saját elképzelései vannak - nem tudja a fentieket megtapasztalni. Kérdés, valójában akarják-e? Akarjuk-e tudni a valódi végső igazságot - vagy biztonságba akarjuk magunkat ringatni és alaptanításokat félreértve örök életben bízunk, örök létben - nem is tudva, azért meg kell dolgozni?

Megvilágosodott tanítók véleménye:


Ahogy Gurdjieff mondta: Lelket szerezni kell, építeni, csak akik életükben kikristályosítják lelküket, azok kiváltsága a további lét - a többieket, ahogy fogalmazott, megeszi a hold halálukkor. Hiába vannak az itteni fizikai síkon a szép, divatos nézetek arról, mi a reinkarnáció, a karma, a szellemi hierarchiát a testben nem lévők képviselik, ők ismerik jól a törvényt. A TÖRVÉNY nem ismerete nem ment fel a törvény hatálya alól - sem a fizikai síkon, sem a szellemi síkokon a halál után. A halál után mit sem számít bármely itt divatos, szép elképzelés. A világ nem az itt alkotott téves elképzelések alapján, hanem az Ősi Bölcsesség szellemi törvényei szerint működik. Azokat kizárólag megfigyeléssel lehet felismerni. E felismeréseket őrzik a tradicionális szellemi iskolák és tanítóik. Ők sosem tanítanak egyéni véleményt, túljutnak azokon. Sem egyéni nézetet és tanítványaik is hamar rájönnek - azok akadályok csupán az úton - és mivel senki nem tudhatja, meddig él, nem árt igyekezni a gyakorlással. Elég a praxist gyakorolni - nem kell elmélet. De tiszta alapok, az kell.

A tradicionális mesterek segítik tanítványaikat - mindig a tanítvány kér útmutatást, és jó esetben egyre kevesebbre van szüksége. Főleg az elején nagy szüksége van tapasztalt, az utat jól ismerő tanító útmutatására -már az se mindegy, merre indul.. A tradicionális iskolákban nem ritka az út nagy részének akár pár hónap alatti bejárása megéléssel rendelkező tanító mellett. A tanítvány akkor is önálló . Mestere türelmesen várja, magától kövesse az útmutatást. A mester igyekszik megkímélni a tanítványt sok tévúttól, téves nézettől, de nem tiltja el őket megismerésüktől. Saját tapasztalatait, tévedéseit, bukásait őszintén feltárja tanítványai előtt, hogy nekik már könnyebb legyen. Nem kíván a tévedhetetlenség hamis pózában tetszelegni. A mester mivel jól ismeri az utat, tudja mondani: most kicsit balra menj - mert látja, jobbfelé ott egy mély gödör, amit ki kellene kerülni. Most kicsit balra menj... És a Tanítvány biztonságban mehet szinte nyílegyenesen ilyen tanító mellett. Hamar célba is érhet, ha menni akar.

Eredetileg az olyan Mester, aki tanít is - megvilágosodott mester kellene legyen.

Megvilágosodott mester nem biztos, tradíciót fog tanítani! Lehet, eltér tőle.

Sok megvilágosodott mester soha nem adott praxist. Például Krsnamurti egész életében óvakodott spirituális megélése után attól, bármi szabályt vagy útmutatást tartalmilag adjon... Így nem is lettek igazi követői, tanítványai, nem lett utóda, hiába érte el fiatalon a megvilágosodást, hiába élt nagyon sokáig.

Ezen mesterek megvilágosodásukkor a VALÓBAN ÁTÉLHETŐ ÉS ÁTÉLT szabadság (ami már az övéké - azonban csak, a megvilágosodottaké, mert a többiek ezt nem tapasztalták meg) hatására boldogan elvetnek minden szabályt, útmutatást. De csak nekik szabad elvetni - másoknak nem, ahogy erre Eckard Tolle is felhívja a figyelmet:

Törvények, parancsolatok, szabályok és előírások azoknak kellenek, akik el vannak vágva attól akik ők: a bennük lévő igazságtól. Azok a törvények, parancsolatok, szabályok és előírások megakadályozzák az ego legdurvább kicsapongásait.”


Ha a tanító az általa átélt szabadságot tapasztalva, azt képviseli rögtön tanítványai felé, akkor sajnos az egoizmusuk kiteljesedése felé adhat legjobb akarata, szándéka ellenére teret - újra és újra így szembesül vele, kihasználják, becsapják, hiába fordul nyíltan szeretettel feléjük. Szereti őket akkor is, ha belévágják a kést, fórumokon terjesztenek álnév mögött róla olyat, amiről tudják jól - nem igaz.

Buddha is elmondta, a TAN, az útmutatás tutaj a másik partra, az örökkévalóság elérésére. Amint Valóban átértél, szabadon eldobhatod - akár gyakorolnod se kell többé. Te már túléled a halált. DE CSAK AKKOR és csak aki átért!

Más mesterek, elérve a megvilágosodást, megtapasztalva a határtalan szeretetet és szabadságot, mást is tapasztalnak: Együttérzést és mély felelősségérzetet is - és az emberek iránt érzett óriási szeretetük és együttérzésük által vezérelve, lemondanak a csodás szabadság állandó megéléséről, amiért pedig éveken át keményen dolgoztak. Hogy amíg még élnek, tovább szolgálnak, a többi ember segítése érdekében tovább gyakorolnak, betartják az útmutatókat továbbra is, hogy személyes példát mutassanak a gyakorlóknak - nem hoznak létre saját iskolát, mert felismerésük azonos az út alapító mesterének felismerésével. Noha eldobhatnák a tutajt, visszamennek a többiekért rajta és igyekeznek őket egyenként legalább áthozni, ugyanide. Közülük többen bármikor vissza tudnak térni a megvilágosodás állapotába - és egy idő után a folyamatos gyakorlás következtében akár állandóan. Néhány különleges tanító ebbe az állapotban marad is.

Ezért mondják a kis megvilágosodást a buddhisták, aki a maga számára éri el, de alkalmatlan tanítónak - és a nagy megvilágosodást, akik visszatérnek segíteni a többieket.

Visszatérnek, ám NEM haláluk után - nem. Hanem életükben. Sőt, ezen mesterek néha szándékosan tesznek olyat, amivel kötik magukat a Földhöz - mert olyan rezgésük van már, hogy testüket végleg elhagynák. Ez is törvény - elér egy rezgést, és ha folyamatosan abban marad, a test leáll.. Ezen Tanítók soha többé nem öltenek testet - amíg élnek, addig tudnak újra és újra másokat szolgálni, segíteni - de utána már testben többé nem. Valóban itt maradnak a világban, mint Usui is, afféle szellemi fáklyaként, és akik Usui útmutatásai szerint gyakorlnak - már megérezték hogy ez így van, valóban óriási segítséget kapnak gyakorláskor, támogatást, ha őszinte a szándék. Azonban, semmi egyéni vágy mások rovására történő megtapasztalását e nagy tanítók nem támogatják.

Ahogy Szung Szán mester tanította - a szabadság az út 180 foka, de a teljes út 360 fokos. Aki eléri a 180 fokot, csodálatos, aki viszont lemond a munka gyümölcséről, a többiekért, saját szabadságáról - az elérheti a 360 fokot is akár.
Valójában tehát, kizárólag megvilágosott mesterek lehetnének tanítók, és ők a megélésük alapján döntenek arról, adnak-e útmutatást, tanítanak-e vagy csupán a pillanatnyilag megtapasztalt élmény hatására a szabadság alapján - valójában nem adnak útmutatást, nem tanítanak hanem a Tanítványt lényegében saját sorsára bízzák, tapasztaljon, botorkáljon.

Vajon nyugaton és Magyarországon a független Reiki mesterek mindegyike megvilágosodott mester, aki valóban átélte a Szabadságot és a Szeretetet legalább, amiről beszél?

Vannak megvilágosodott független mesterek, akik ezen élményeik hatására, ezt megtapasztalva, JOGOSAN adnak saját tanítást - joguk van saját iskola indítására.

Azonban, jelenleg, a tradíció szinte minden elemével szakítva, a szeretetet és szabadságot valódi értelmében meg nem tapasztalva beszélnek sokan a szeretetről, szabadságról - olvastak róla - de nem tapasztalták meg. Képviselőinek vélik magukat valaminek, úgy tesznek mintha azt elérték volna - amit nem tapasztaltak meg. Beszélnek a szeretet, a szabadság nevében - míg akik megtapasztalták, nem beszélnek róla - a hozzá vezető utat mutatják meg. Csak akkor jön rá a gyakorló - más a szeretet - nem érzelem - állapot. És más mint a róla szóló elképzelések. Amit róla Tolle ír, csak az érti, aki azt már megtapasztalta. különben csak elképzelései vanak és régebbi érzésekkel azonosítja amit olvasott.

Kicsit szórakoztató, akik megtapasztalták, azokat nevezik rendszeresen szeretetlennek azok, kik nem tapasztalták meg.

Ami meg a tiszteletet illeti - Usuinak miért nem jár annyi, legalább aki felsorolja tanátadási vonalán - aki hivatkozik rá, legalább meg akarja ismerni az útmutatásait?
Ráér utána is elvetni.


A tanátadási vonalak is - jelenleg így, tradicionális szempontból, csalókák.

Az élő tanátadási vonal kizárólag a megvilágosodott mesterek láncolata. Nem az energetikai átadásé. Az energetikai átadás nem azonos a Spirituális átadással. Utóbbi sokal ritkább, és csak azok az élő vonalak, ahol ez megvan, láncban. Jelenlegi feladatunk újra élővé tenni a tanátadási láncot spirituális értelemben is, legalább néhányat.

Valójában, bár jelenleg mindenki Usui mesterig vezeti vissza a vonalát - ez is tévedés.

Az Usui Shiki Ryohoban például a következőt lehet mondani, ahogy a Japán mesterek is teszik:

A módszer, amit tanítok, Usui megvilágosodott mesternek köszönhető - de nem azonos vele. Amit én Reikiként tanítok, az Takata mester útmutatása a Reikiről.

Vagy: Amit én reikiként tanítok, annak alapjai Usui mester módszerén alapulnak, de jelenleg Takata mester későbbi útmutatásán és saját valamint mesterem számomra átadott tapasztalatai alapján tanítom a Reikit független Reiki tanítóként. Amit tanítok, az nem Usui, nem Hajasi, nem Takata, hanem az én jelenlegi véleményem a Reikiről, hatásairól .

Ez vállaltan saját következtetés:

A Shiki Ryoho küldetése volt eljuttania Reikikit a világba, megismertetni sokakkal - és megnyitni az utat az eredeti módszer befogadásához - természetesen nem mindenkinek ez a felismerése, lehet folytatni úgy, ahogy eddig - ki-ki, ahogy neki tetszik.

Mindezek után, remélem tisztult a kép és segít minden erre járó mesternek saját döntését meghoznia tények, információk ismeretében. Mert csak úgy lehet, és akkor várható a döntés tiszteletben tartása. Úgy dönteni, nem is ismerem a tényeket, csak ragaszkodom valamihez - nem biztos, a legjobb, legszerencsésebb hozzáállás.

Határozottan visszautasítom, saját nézeteket írtam volna le. Mindannak, amit leírtam, ellenőrizhető a valóságtartalma:

Usui útmutatásai, Eckhard Tolle útmutatásai, Osho útmutatásai, Brunton útmutatásai, Gurdjieff útmutatásai, Hamvas Béla Scientia Sacra-ban adott útmutatásai és még sorolhatnám az elismerten megvilágosodott mesterek nevét, aki ugyanezt mondták, tanították, írták le.


Senki nem a megvilágosodott mesterek tanításaival kezd - nem is érti. De eljön az idő minden rendszeresen gyakorlónál, mikor kinyilik tudata, befogadóvá válik, és akkor magától a megvilágosodott mesterek tanításaihoz fordul. Kevesen kezdenek velük. Magam Dánikennel, Nemerével, stb, stb. kezdtem, és jók voltak. Később egyre komoylabb művek érdekeltek, egy idő után kizárólag a megvilágosodtt mesterek útmutatásiban találtam rá arra, mi valóban előrevitt.

Az igazság nem egy emberé - a megvilágosodottak is szubjektív, mégis alapjában közös valódi igazságot tapasztalnak meg.

Tolle szerint a nem megvilágosodottaknak kellenek a korlátok, védőkorlátok. Anélkül az egojuk vezeti őket "spirituálisan". Ezért adják őket a megvilágosodott mesterek, akik nem a maguk számára kívánják csupán az eredményeket. És ezért javasoljuk ezen szabályok, korlátok (védőkorlátok) betartását - a célba érésig. Utána, ki ki maga dönt - akkor már szabadon, valódi megélés alapján, előtte egoból dönt mindenki és az ego nem akar célba érni - mert az az ő halála.

Természetesen, mindezeket el lehet vetni, az összes megvilágosodott útmutatását és Usuiét is-. Nem kötelező egy Reiki mesternek se azt követni, amit Usui adott együttérzésből.

A cél a tisztázás ismét, semmi más - mindenki vállalja fel tudatosan, alaposan átolvasva, felfogva amiket írtam, esetleg utánanézve amesterk nagyszerű műveiben - utána saját nézeteit, elképzeléseit tanítja tovább a Reikiről - vagy változtat? Nem jobb, nem rosszabb egyik sem, ha azt nézzük, a Reikit adja -e át?
Csak kerüljenek helyükre a dolgok - ennyi.


Gurdjieff azt mondja - nincs lelked eredetileg- miuátn megszülettél, szerezned kell, csak akkor létezhetsz a halál után - különben a holdé leszel, a hold megeszi azokat, akik nem tesznek szert lélekre, kikristályosítva. Brunton is azt írja - nem mindenki létezik a halál után. Sőt kevesen. Sokakaknak utána azonnal megszűnik a tudatossága. Hisz álmodik, itt is, most is. Saját elképzelésit álmodja - a halál után azt se. Se ébrenlét, se álom nem vár sokakra a halál után.

Nem népszerű dolog erre felhívni a figyelmet - sajnos attól még igaz. Nem véletlen, sok tradícióban az újjászületett új nevet kap és az nagy ünnep.

Utána lehet járni - akikre hivatkozom, elismerten az emberiség nagy tanítói.

Talán érdemes ezt a hozzászólást újra és újra elolvasni - mégha "szeretettel fejbevágó"-nak tűnik is - mielőtt újra személyes megjegyzések jönnek, a bejegyzés szerzőjének megítélése, elítélése, minősítése - nem mintha nagyon érdekelne.

Igazság szerint ha lehet, érdemi hozzászólásokat szeretnék látni, tényeket, bizonyítékokat cáfolati szándék esetén - 10 évvel ezelőtt magam is másképp gondoltam. 5 évvel ezelőtt megint másképp. Találkozva tényekkel, bizonyítékokkal nem láttam értelmét ragaszkodni régebbi nézetekhez - másoktól kaptam őket. Csak addig tekintettem őket hasznosnak, míg érdemi cáfolatot nem adtak rá más mesterek - legyen az a tanítóm Kati vagy Tibor vagy a japán mesterek. Vagy megvilágosodott mesterek műveiből, azokat végre felfogva értettem meg, miért tarthatatlan sok dogmatikus vélemény a Reikivel kapcsolatban - és miért fontosak a tradicionális útmutatások viszont a Reikiben, amik más hatásúak.
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
Hú,
Hát ezt aztán el kell felejteni gyorsan!

Mielőtt még a fanatikusokon kívül mindenki elrohan a reikis topicból, írok nektek egy bíztató történetet.
Van nekem egy Mesterem.
Ő a tanítványoknak nem a fejét, hanem a lábát mosta meg.

A reiki nem kér ki magának,
A reiki nem oktat,
A reiki nem Nem,
A reiki szabad,
A reiki Igen!
 

Arc987

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Szia Giyandeva!

Már 3 napja jó a gépem. :) Szóval elolvastam 1-2 könyvet és közelebb kerültem a válaszhoz. Azt hiszem, erre igazából nincs határozott válasz, mert nem tudjuk mérni, ill. ahogy itt is olvasom, egyénenként eltérő, hogy mennyivel érzi többnek a reiki II beavatás után az energiát.
Köszi, és üdvözöl Arcan!

Többieknek kívülállóként:

Nem tartom jónak én sem azt, ami itt megy.
Valamelyest mindenkinek igaza van, de én így kívülről pár kérdésben György mellé állnék, persze lehet, nem egészen értem a többieket.

Azért pár tény:

1. A Levél, e-levél, chat, tehát az írott forma, ha vitáról, vagy úgy általában a nézeteinkről van szó, hihetetlen módon torzít. Itt még inkább torzít a saját szűrőnk, hisz ha élőben találkozunk valakivel, akkor testbeszéde, a mimikája, az, amit sugároz...stb rettentő sokat segít. Ha ez nincs, még könnyebb félreérteni, nem megérteni a másikat.
2. Mi sem mindig a legmegfelelőbb módon fogalmazunk, a megfelelő szó megtalálása, a szavak szöveggé állítása így is művészet. Pláne ha a másikkal kell megértetnünk magunkat, ahhoz beleérzés is kell.

(- Én ennyire belemélyedve sosem vitatkoznék, csak élőben. Max. leírnám a saját elképzelésem, de ennyi. Hogy mások elolvashassák, és eldöntsék, hogy mivel értenek egyet, ismerjenek meg minél több nézőpontot, bármilyenek is azok, és kezdjenek el vizsgálódni. Aztán ki-ki hova jut... Ha kellő információt kap, akkor onnantól az már az ő ügye.)

A szeretettel kapcsolatban:

SZERINTEM nem szabad összekeverni az embert a Reikivel. Mert minthogyha itt ez történt volna. A szeretet, a Reiki az: Igen.
Az ember viszont mérlegel. Az ember nem csak tiszta jó, az ember nem a szeretet. Se nem jó, se nem rossz. Ahogy közelít magához, az igazi természetéhez, tisztább lesz.

Itt nem a Reiki kérte ki magának, és senki nem a Reiki nevében ír, hanem a saját nevében. Arról, amit vall. Ő, az ember kér ki. A Reiki-ért. Az, hogy helyesen teszi, AHOGYAN teszi, az más.

Más: Valaki írta, hogy a szeretet számít. Hogy hogyan végzem ezt a "munkát". Nem az, hogy milyen módon. Hogy pl. mindegy, hogy milyen energiát közvetítek, ha szeretettel teszem.....

Az én szemszögemből:

Nekem nem mindegy, hogy mit kapok. Nem a szeretetért megyek el. A szeretet egy végsőbb cél. Azt ahogy tisztábbá válok, ahogy küzdöm le az egómat, emésztem meg az addig megemésztetleneket, dolgozom fel a traumákat, oldódnak fel bennem az energia-, vagy ahogy vesszük...lelki blokkok, úgy fogom egyre inkább érteni, érezni, vagy eggyé válni vele. (Egyelőre csak gondolom ezt, mert nem értem el, hisz még nincs eszközöm. Igazából nem tudom, mi a szeretet. Ezt érzem. Fáj, ha szenved egy rokonom, vagy valaki aki közelebb áll hozzám. Sajnálom az idegent, aki szenved. Viszont ha igazán szeretnék, az úgy érzem, nem ilyen lenne.
Egyrészt szerintem a sajnálat egy elég alsórendű érzelem. Ha pedig annyira tudnám szeretni a családomat, akkor nem csak fájna, hogy szenved, hanem ugyanúgy szenvednék én is, mint Ő. Azért érzem, hogy így van, mert nyilván nem ez az (,ez a mostani, blokkolt az) igazi énem, állapotom, nem tudom, hogyan fogalmazzak...)

.....szóval én így gondolom.

Azt pedig remélni tudom, hogy nem fogjátok egymást szapulni.
Én nem láttam itt a megértés szándékát. Nem ezt olvasni ki a sorokból. Persze, lehet, csak az én szemem túl fáradt a monitortól.....

Üdvözlettel: Arcan
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
Fanatizmus - vakhit

Kedves Kolonte!

Köszönöm, hogy megosztottad a Reikiről vallott nézeteidet.
Útmutatóidat összehasonlítottam Usui útmutatóival, és továbbra is az övét kívánom követni. Ugyanis az egyezik 17 évnyi tapasztalásommal. Amit te írtál, az inkább érzelmekre apelláló, érvek nélküli hozzászólás - nem látom mögötte a tapasztalatokat, átélést, érveket, tényeket.

Továbbra is állítom: A Szabadság, Szeretet: Állapot - nem pedig érzelmek. Más átélni és más az elképzelések róluk. Akik átélték, azok között nincs vita. Legyenek bármely út követői - értik egymást. Vagy inkább érzik, de nem érzelmi szinten.

Érdekes lehet talán neked is, hogy a Da Vinci kód film után teologusok, történészek és régészek közösen ismertették álláspontjukat arról, mi a lábmosás jelentősége. Vajon az, hogy Mária Magdolna megmosta Jézus lábát - lehet-e ebből arra következtetni, hogy a felesége lett volna?

A történészek egyetértettek a teologusokkal, hogy NEM.

Ugyanis a lábmosás egy szokás volt abban a korban. Ma én veszem le a cipőmet, ne vigyem be a sarat. Régen a port, a sarat a vendég lábáról a tulajdonos, a vendéglátó mosta le abban a korban, azon a helyszínen.

Ezért mosta meg Jézus is tanítványai lábát, mikor hozzá mentek.
Olyan hétköznapi gesztus, mint ma a cipőtörlés a lábtörlőbe.

A tényeket mindig meg kell vizsgálni, utánajárni, abban a korban mi volt a jelentősége - és akkor az ember nem von le téves következtetéseket.

A hit és a vakhit is más. Az igazi hit - átélés eredménye megint. Amíg az nincs meg, addig megint csak a tudatban lévő érzelmek, információk működnek - ebből lehet vakhit és fanatizmus.

Jézus a Szeretet Állapotába került - és ebben az állapotban tett valamit a kufárokkal kapcsolatban is. Legalábbis így gondolom.
És őket is szerette. Különben nem teszi meg.

A vakhit, a fanatizmus távol áll tőlem. Tradicionális gyakorló nem működhet így, tudja így nem érhet célt. Lehetetlen.

Minden jót neked!





Hú,
Hát ezt aztán el kell felejteni gyorsan!

Mielőtt még a fanatikusokon kívül mindenki elrohan a reikis topicból, írok nektek egy bíztató történetet.
Van nekem egy Mesterem.
Ő a tanítványoknak nem a fejét, hanem a lábát mosta meg.

A reiki nem kér ki magának,
A reiki nem oktat,
A reiki nem Nem,
A reiki szabad,
A reiki Igen!
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
Aki a világot meg akarja ismerni, önmaga, mester nélkül, a következőkre van szüksége:

1: Az Igazság mindenekelőtt. Aki kíváncsi, az útra alkalmatlan - elfárad és hamar kidől. Lelkes Tanítványok kellenek, félig lelkesek nem lehetnek. Akik tudat alatt nem őszinték, vagy a hajtóerő bennük nem elég erős, vagy célkitűzéseik korlátozottak - a kisebb, kézzelfoghatóbb dolgok iránti szeretetük elnyomja a kézzel nem fogható iránti szeretetüket. Az igazi kereső elfogadja az igazságot - legyen az méreg vagy nektár: egyaránt.

2. Kitartás-állandó remény: Ez egy elhatározás, jöjjön bármi, történjen bármi - az úton végigmegy. Mind az elmének, mind a szívnek elkerülhetetlenül lesznek kishitű hangulatai, amelyek ráülnek az emberre - ám ahogy jöttek, el is mennek. A keresőnek sok türelem kell, elviselje a megpróbáltatásokat, bajokat, örömöket, kísértéseket - és mindezek után is határozott maradjon.

3. Gondolkodni! A gondolkodásnak olyan szabadnak és függetlennek kell lennie, hogy visszautasítsa azt, hogy elfogadjon bármely véleményt, pusztán azért mert mindenki elfogadja. A nyáj mások véleményének, elméletének áramába süllyed és azok tévhitekben, látszólagos valóságokban és félrevezető jelenségekben tartják. A gondolkodó viszont szilárdan áll. Ezekből a kiút a helyes gondolkodás, mélyreható vizsgálat és állandó kérdésfelvetés, ezek együtt, közösen.

Annak, aki nem hajlandó megvizsgálni egy tantételt, hogy igaz-e, csak azért mert idegennek és szokatlannak tűnik, az igazság nem tárul fel. Aki megretten attól, megvizsgáljon egy tant mert más ország, más nép, más vallás, hagyomány terméke, szintén érdemtelen ezen adományra. Lehet, a vizsgálatban a legdédelgetettebb és legvidámabb eszmék és fogalmak tünnek el majd, válnak hiteltelenné - de így ismerjük fel, minden ember mennyi illúziónak ad teret elméjében.

4. Belső közöny: Bármi szerencsétlenség következzen is be, a tanulónak közömbösséggel kell fogadnia. Bármely vágy vagy élvezet is uralja most, nem szabad hozzájuk erősen kötődnie. Ha szükséges, gyorsan le kell mondania róluk. Érzelmi kötelékei mentális részrehajlást eredményeznek, ezért közönyösnek kell lennie belül. Így tud személytelen álláspontot felvenni a vizsgálat végeztével és így tud valóban megvizsgálni bármely tényt, nézetet.

5. Koncentráció, nyugalom, meditáció - ezek végzése elvezet egy belső nyugalomhoz.


6. Érzelmek iskolázása, jellem nemesítése: Az ész által nem ellenőrzött érzelem egyike az emberiség egyik legnagyobb árulásának. A gyűlölet és a kapzsiság - együttesen sok bűnért felel a történelem során. A szex gerjesztette szenvedélyek is szörnyű bűnökért felelősek - ezért a tradicionális iskolák tilalmai, korlátai, ajánlásai. Az érzések könnyen megzavarják a gondolkodást, akadályozzák tiszta működését. Az ember a kielégülést keresi, a csalódástól menekül, mert az első örömet, a másik fájdalmat okoz számára.

A tények és tapasztalatok megítélésénél sem szabad figyelembe venni a velük kapcsolatos érzelmeket. Ha az ember tetszését vagy nemtetszését fogadja el vezetőül megitélésükkor - sohasem fogja az igazságot megtalálni. A harag, a gyűlölet megrögzött félrevezetők. A túlzott és indokolatlan lelkesedés is veszélybe sodorja a tanulót.

7. Az ego feladása: Ha az ember a gondolkodásába énjét beleviszi, a gondolkodás veszít egyensúlyából, igazság-értékelése elferdül. Sok ember így gondolkodik: Ez az állítás megfelel annak, amiben hiszek, tehát igaznak kell lennie. Ez egyezik szemléletemmel, tehát igaznak kell lennie. Ez a tény nincs ellentétben azzal amit ismerek, tehát elfogadom. Ez a nézet ellenkezik az enyémmel, tehát valószínűleg téves, nem fogadom el. A tanulónak ezeket sutba kell dobnia. Azokat a legnehezebb az igazsághoz vezetni, akiknek nagyon erős személyes nézeteik vannak. Nekeik meg kellene fontolniuk Jézus útmutatását: "Ha nem lesztek olyanok mint a kisdedek, nem mentek be a menyországba". Nem gyermeteg elmét jelent ez, hanem az előítéletek, "én, enyém" félretételét jelenti.

Paul Brunton.
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
a beavatások ára

Mikor még buzgón hírdettem a reiki "mindenhatóságát", akkor az egyik fórumra beíró, a következő kérdést tette fel nekem: a reiki beavatást pénzért kaptad?

Én akkor természetesen nagyon felháborodtam ezen a kérdésen, és személyes támadásnak fogtam fel. Kikértem magamnak, és a reiki nevében,..meg egyáltalán........:) Ma visszatekintve, beteges, nevetséges reakciókat váltott ki bennem. Ezt a fajta megnyílvánulást felfedezhetjük a mi topicunk bejegyzői között is.
Most kérdezem tőletek:

Ki milyen ellenszolgáltatás(-ok) fejében kapta beavatását a reikibe?


ui: amennyiben pénzért, az összeg nagysága természetesen nem érdekel!
 

Arc987

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia Kolonte!

A mesteri beavatásra gondolsz?

Mit lehet tudni erről a képről? A Te élményed?

Üdv! Arcan
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
Szia Arc987!

Bármelyik reiki fokozatra gondolok.

A képet nem én készítettem. De azért tettem ide, mert a fotózott személy éppen a fénykép készültekor részesül topicunk témáját tekintve, igen csak érdekes ajándékban.
Érdemes jobban -nagyon- megnézni a képet!

Kölönte

Azt akkor már leírom, hogy ne maradjak annyira talányos, én természetesen pénzért kaptam -most csak leegyszerűsítve- a beavatásokat. Ez talán az akkori reakciómból is kiderül.
 

Arc987

Állandó Tag
Állandó Tag
Az ismerősöm nem rég kapott beavatást. Ez volt az első.
Ő fizetett érte.

A kép nagyon szép, ezen kívül annyi tűnt fel, hogy itt nyitott tenyeret látok, aki mesélt nekem a beavatásáról, azt mondta, Ő összezárta a tenyereit, majd később keresztezte azokat, csak ennyit tett beavatáskor folyamatosan.

Itt hogyan zajlott a beavatás?
 

Fodor György

Kitiltott (BANned)
Áldozathozatal a Reikiben - anyagi vagy spirituális? Kölönte felvetésére

Szia Kölönte!

Nagyon fontos témát vetettél fel, köszönöm!

Avatásért sosem fizettem - ezt mesterem is hangsúlyozta.

Pár útmutatás - szerintem:

I. Az avatás mindig ingyenes. Nem mi adjuk. Közvetítjük. Mi az időnket adjuk, vonatjegyet veszünk hogy odamehessünk. Ritkán van csak avatás, pld. súlyos beteg, haldokló esetén. Ilyenkor előfordul, a mester idejéért valamennyi ellenértéket ad a család, illetve utiköltségét megtérítik.

II. A szemináriumnak, a képzésnek van díja valójában, illetve a tanító idejének. Időmben a saját ügyeimmel is foglalkozhatnék, bizony a gyerekeimtől megy el az a hétvégi idő általában, a saját szabadidőmből, kikapcsolódásomból. Ami néha évekig nincs. Hisz hétköznap is dolgozom, betegeket kezelek, fordítok, a tanítványok számára a megfelelő körülmények megteremtésén munkálkodom. A tanítónak, a kezelőnek is ennie kell, családját eltartania, az én gyerekeim is éhesek. Így is sokszor előfordul, több a költsége a tanítónak terembér, utazás, saját idő kiesését nézve, mint amennyi ellenértéket kap. Ez azonban nem baj. Sok tanító, hivatásos, egyedül neveli gyerekeit, egyedül kell előteremtse rájuk az összes tanulási, stb. költség ellenértéket.

III. Az ellenértéke a képzésnek mindig legyen megfizethető, lehessen részletben is fizetni, kezelés pedig akár ingyen is legyen, anyagi okokból soha nem maradhat el.

Továbbá, azt gondolom, a HANG füzetek (Dombi Ferenc atya közvetítésével, aki már nincs velünk) minden útmutatást ehhez megadnak:

  • a tanítónak ennie kell,
  • az avatás nem kerülhet viszont pénzbe,
  • a tanító idejének is van ellenértéke -

mindez megtalálható bennük és helyre teszi a dolgokat. Egyszer összegyűjtöttem minden, Reikire vonatkozó kérdést és választ a sok év alatt, ami a Hang füzetekben felmerült. A válaszok témánként mindig következetesek voltak. Az is világosan kiderül, mikor van szó benne a RAI-féle módszerről, amikor arra vonatkozik a kérdés, mikor a tradicionálisnak nevezett Usui módszerről. Ezeket összeszedve, témánként elküldtem több Reiki mesternek - sokakra hatott, másra még nem, akadt aki meg se köszönte, talán bele se nézett.

Az irányzatban, amit képviselek, (és ebben a rendszerben érzem jól magam) csak az első képzésnek van ellenértéke - minden további szint megadásának a feltétele kizárólag az arra történt megérés, az alkalmasság, Usui útmutatásai szerint. Kinek kinek, amennyi idő szükséges hozzá - nem verseny. vanak, akik nagyon gyorsan fejlődnek, mások lassabban, e később hírtelen. Ezért a sok együtlét - a mesterek látják a fejlődést, bármelyik helyi közösségbe kerül a tanítványom - jó helyen van ott is. És csak olyan kaphatja meg, akit jól ismerünt, tagunk. A foglalkozásokon megismerjük egymást.

II. felavatás: Napokig foglalkozunk egyenként a tanítvánnyal, akit vendégül látunk a II. avatás idején - ellenérték nélkül.

A III.-nak is CSAK alkalmasság a feltétele, megérés rá. Mind a II, mind a III. avatás csak megérés esetén lehetséges és így megadásának anyagi gátja sincs.

Tehát nálunk a mester szintnek sincs anyagi ellenértéke.


Mint más tradicionális közösségeknél, tagdíjból és adományokból tartjuk fenn magunkat és fiannszírozzuk a sok projectet, ami egy szervezet beindításakor szükséges.

Magam a mesteri képzésért még jelentős összeget fizettem - de mivel mesteremmel rendszeres volt a kapcsolat, ő is sokszor vendégül látott házában, éveken át odaadóan foglalkozott velem - én ezt ennek a szép, felelősségteljes munkának az utólagos ellenértékének tekintettem. Másutt havi tandíj van. Egy egyetem lehet félévente 450 000 ft... És a Reiki sokkal nagyobb érték.

Láttam, mesteremnek is okoz gondot ez a dogma - sokat kell kérni avatásért, az utolsóért - neki is sokat kellett fizetnie érte, az amerikai elvek szerint - erről is beszélgettünk. Látta, hogy élünk a gyerekekkel, és a díj felét befizetve (ami megegyezett a Tanítvány áldozatvállalásának spirituális törvényével számomra, hisz informatikai vállalkozásom számoltam fel érte és annak ellenértékét adtam oda) a képzés a megfelelő időben megtörtént, életem meghatározó élménye máig. Megfizethetetlen, de már a Reiki I. is. Mesterem a díj II. felét hamarosan elengedte, és utána akár ellenérték nélkül lehetett nála az alkalmas ember mester. Nem ragaszkodott a dogmákhoz. Még elmondanám, amit fizettem, nem saját céljaira fordította. Pedig igen szerényen élt, él.

Azonban, nem csodálom hogy a tanítvány áldozatvállalásából nyugaton pénz-ellenérték lett, magas összegű - hisz nem gyógyítottak általában. Ahogy Porosz Tibor rámutat, a Tanítvány áldozatvállalása lehet munka, vagy pénzügyi ellenérték akár - mindenképp valamilyen önfeladás. Jelképesen a Tanítványnak ilyenkor meg kell halnia - vagy spirituális értelemben - az az igazi, akkor újjászületik - és utána jön a felavatása.

A spirituális tanítók - egy Zen mester, Dharma tanító, joga oktató, számomra a nemzet kincsei - valaha így gondolkodtak társadalmilag is és természetes volt, hogy az emberek tartják el tanítóikat, közösen. Később ebből fényűző életmód lett nyugaton - a keleti papság, szereztesek nem így éltek. Most viszont az a másik túlzó nézet alakul ki, a tanító álljon rendelkezésre reggeltől hajnalig, hétvégén se a gyerekeivel legyen hanem utazzon saját költségén ahová csak hívják, pénzt persze ne kérjen a képzésen az idejéért, se a betegkezelés idejéért - és éljen meg, ahogy tud - mert vannak ilyen elvárások - amik természetesen nem teljesülhetnek. Csak akkor, ha elég nagy létszámú a Közösség, bárki tag lehet meg tudja fizetni és a tanítókat minimális szinten legalább eltartja. Azonban, ha belegondolunk, az ingatlanokért-kezelőhelyekért akkor is kell bérleti díjat fizetni - azonban már most is, minden rászorulót díjtalanul kezelünk. Nem az emberek szégyene, hogy semmi pénzük nincs sokaknak, a napi alapvető élelmiszeren, stb. kívül. Mégis sajnos ők szégyenkeznek, nem azok, akik ilyen helyzetbe hozták az ország 4/5 részét.


Mindezek ellenére, nem gondolom, a pénzügyi ellenérték gond, nyugaton így alakult. Itt a pénz az isten sokaknak. Arróla legnehezebb lemondaniuk :- ) Az igazi számomra, a spirituális áldozatvállalás - és akkor a pénznek semmi de semmi szerepe ebben a folyamatban.


A milliós, sokmilliós ellenértékről is tudok - magam nem hiszek abban, ez jelzi, összejön-e a pénze így valakinek, hogy alkalmas - a mesternek tudnia kell, alkalmas-e a tanítványa mesternek már vagy sem? Ebben is Porosz Tiborral értek egyet.

Ez csupán egy álláspont - így látom, ebben a Reiki rendszerben jól érzem most magam.




Mikor még buzgón hírdettem a reiki "mindenhatóságát", akkor az egyik fórumra beíró, a következő kérdést tette fel nekem: a reiki beavatást pénzért kaptad?

Én akkor természetesen nagyon felháborodtam ezen a kérdésen, és személyes támadásnak fogtam fel. Kikértem magamnak, és a reiki nevében,..meg egyáltalán........:) Ma visszatekintve, beteges, nevetséges reakciókat váltott ki bennem. Ezt a fajta megnyílvánulást felfedezhetjük a mi topicunk bejegyzői között is.
Most kérdezem tőletek:

Ki milyen ellenszolgáltatás(-ok) fejében kapta beavatását a reikibe?


ui: amennyiben pénzért, az összeg nagysága természetesen nem érdekel!








Mikor még buzgón hírdettem a reiki "mindenhatóságát", akkor az egyik fórumra beíró, a következő kérdést tette fel nekem: a reiki beavatást pénzért kaptad?

Én akkor természetesen nagyon felháborodtam ezen a kérdésen, és személyes támadásnak fogtam fel. Kikértem magamnak, és a reiki nevében,..meg egyáltalán........:) Ma visszatekintve, beteges, nevetséges reakciókat váltott ki bennem. Ezt a fajta megnyílvánulást felfedezhetjük a mi topicunk bejegyzői között is.
Most kérdezem tőletek:

Ki milyen ellenszolgáltatás(-ok) fejében kapta beavatását a reikibe?


ui: amennyiben pénzért, az összeg nagysága természetesen nem érdekel!
 

Arc987

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Igaz, hogy nem írtam nevet, de azért elnézést kérek, mert az említett ismerős a tanfolyamért fizetett, nem a beavatásért. Én egy kalap alá vettem. Ezért sem értettem igazán, hogy miért ne lehetne fizetni, miért nem helyes pénz kérni érte, de már értem.

György, ha nagyon szépen kérlek, akkor leírnád az irányzatok közötti különbséget? :) Persze ha még nem szerepelt.
Érdekel így is, de pluszban azért is kérdezem, mert olvasgattam fórumokon, és kiderült, hogy más (Gakkai talán?, nem emlékszem) irányzatoknál már előbb tanítanak bizonyos gyakorlatokat. Ahol olvastam, azt állítják, hogy ott már az első tanfolyamon tanítanak söprést és aura tisztítást. Én ilyet nem láttam az ismerősömnél. Ő meditál (wakát mond és az 5 alapszabályt), kezel, és tisztít olyan kardcsapásszerűen.

Üdv! Arc.

....gakkai helyett gendai....:)
 

kolonte

Kitiltott (BANned)
Szépen kérem a "beavatások ára" c. kérdésre válaszolókat, hogy ne ügyeskedjenek a válasszal akkor, amikor azt írják
pld., hogy a beavatás ingyenes volt, csak a tanfolyam került pénzbe.
Ez okoskodás a szavakkal, ez kibúvó a válasz elől!
 

Arc987

Állandó Tag
Állandó Tag
:) Most akkor végképp nem értem. Azt értem, hogy a beavatásért miért nem kell fizetni. De magáért a tanfolyamért....? Ha én egyszer elmegyek egy tanfolyamra, mert már lesz időm gyakorolni, akkor nem várom el, hogy ingyen jöjjön hozzám a mester, szánjon rám időt....stb. Vagy ha igen, akkor találjon ki valamit cserébe, szívesen segítek!
Hm...? Válasz kerestetik a miértre.:)


Üdv!
 
Oldal tetejére