Hírek Trump gigantikus összegből megépíti a világ legfejlettebb rakétapajzsát, Kanada is azonnal akarja – az oroszoknak esélye sem

Donald Trump amerikai elnök kedden bejelentette, hogy kiválasztotta a 175 milliárd dollár értékű Aranykupola (Golden Dome) rakétavédelmi rendszer tervét, és kinevezte a program élére az elnöksége alatt életre hívott Űrhaderő (United States Space Force) egyik tábornokát, Michael Guetleint. A Reuters tudósítása szerint Trump a Fehér Házban megtartott sajtótájékoztatón arról beszélt, az Aranykupola meg fogja védeni Amerikát, és bejelentette: Kanada is jelezte, hogy részt venne a programban.

A 175 milliárd dollár (átszámítva több mint 62 ezermilliárd forint) költségű program megvalósítása várhatóan évekig elhúzódik majd, főleg a politikai ellenőrzésével és a finanszírozási bizonytalansággal kapcsolatos viták miatt.

Demokrata törvényhozók már jelezték, hogy kétségeik vannak a közbeszerzési eljárás és a Trump szövetségesének számító Elon Musk és cége, a SpaceX bevonásával kapcsolatban.

Bánáti Anna

1747866198375.jpeg
 
Lőrinc is kap egy kis melót? És egy kis kő nem kellene? Óccó...vagy nem....

Mindamellett, mivel a kupola nem Trump fej alakú, valószínűleg nem lesz belőle semmi. Néhány hónap alatt megszokhattuk, hogy a nagy bejelentések után jön a csendes visszakozás, vagy akár a hátra arc.
Szerintem nem kell példát mondanom.
 
Néhány hónap alatt megszokhattuk, hogy a nagy bejelentések után jön a csendes visszakozás, vagy akár a hátra arc.
naakkormost csakhogy tuddd
ez a bejelentes az igaz hozzatok most jutott el
mikent mindennel kesesben vagytok haaaat ez se mas
holott ez a terv mar igen regi nem egy ujsuttetu otlet
szoval hatrebb azzal a hungarian big mouth-tal
 
naakkormost csakhogy tuddd
ez a bejelentes az igaz hozzatok most jutott el
mikent mindennel kesesben vagytok haaaat ez se mas
holott ez a terv mar igen regi nem egy ujsuttetu otlet
szoval hatrebb azzal a hungarian big mouth-tal
Lopott ötlet. ;)
Ronald Reagen "Csillagok háborúját" kombinálta az izraeli "Iron Dome" rakétaelhárító
rendszerrel.

trump-golden-dome-memes-8-20250521-600x553.jpg
 
Utoljára módosítva:
naakkormost csakhogy tuddd
ez a bejelentes az igaz hozzatok most jutott el
mikent mindennel kesesben vagytok haaaat ez se mas
holott ez a terv mar igen regi nem egy ujsuttetu otlet
szoval hatrebb azzal a hungarian big mouth-tal

Panni kezd kurvara elegem lenni beloled.

Beidezel valakitol valamit, majd lekezolen masra reagalsz. Ki beszelt itt arrol, hogy mikori a terv?
Big mouth-rol irsz, de - ugy tunik - nem nezel tukorbe.

Nem erdekel, hogy ostag vagy, a kovetkezo ilyenne'l repulsz!

Ajanlom figyelmedbe a rovid - forumszabalyokat:
"A fórum jellegéből adódóan szintén nincs helye a túlzott negatív hangvételű, demoralizáló, másokat sértő, romboló jellegű üzeneteknek."
 
1. Nincs abszolút védelem. Mindig van egy kis előny vagy a támadó vagy a védekező fegyvereknél, de mikor melyik jobb az adott pillanatban.
2. Kanada és az USA már 1958-tól össze bútorozott légvédelem terén: NORAD
3. Az egésszel legjobban a fegyvergyárak járnak majd jól. Mivel jól járnak és sok pénzt költenek a politikusok támogatására, akárki is lesz a következő elnök ez a projekt nagyon kis eséllyel áll majd le.
4. Csodálkozom, hogy még nem ment el Fort Knox-ba megnézni az aranyat Trump. Irtózat aranymániás, csoda hogy az elnöki kocsi nem arany színű.
 
"Oroszország aggódik a Donald Trump amerikai elnök által tervezett „Arany Kupola” nevű rakétavédelmi rendszer miatt.

Az Egyesült Államok védelmét szolgáló pajzs létrehozása komoly aggodalomra ad okot – mondta Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes. De nincs ok a pánikra – idézte a politikust a Tass hírügynökség. Szerdán az orosz kormány közölte, hogy a tervek a nukleáris fegyverek ellenőrzéséről szóló kétoldalú tárgyalások újraindításához vezethetnek.

Amikor arról kérdezték, hogy az amerikai védelmi rendszer milyen mértékben fenyegeti Oroszországot, Rjabkov azt mondta: „Biztonságunk garantálása egyre sürgetőbbé válik.” Putyin elnök azonban többször is hangsúlyozta, hogy Oroszország képes behatolni bármilyen légvédelmi rendszerbe – még egy többrétegűbe is. Ennek ellenére Trump terveit nagyon komolyan kell venni – „különösen az USA jelenlegi technológiai és pénzügyi képességei miatt”. Ezeket nem lehet összehasonlítani a Reagan-korszakbeliekkel.

A koncepciót Izrael szárazföldi rakétavédelmi pajzsa, a" Vaskupola+ ihlette, amely a rakéták és lövedékek ellen véd.

A jelenlegi terv egy több száz műholdból álló hálózatot irányoz elő, amely képes lesz rakéták észlelésére, nyomon követésére és elfogására.
A program Trump katonai tervének sarokköve, amelynek célja, hogy fellépjen az olyan ellenségek fenyegetései ellen, mint Kína és Oroszország. Trump kívánsága szerint az „Arany Kupolának” mandátuma végére, 2029 januárjára kellene működnie.

Trump „Aranykupolája” azonban sokkal átfogóbb mint az izraeli "Vaskupola".
Tartalmaz támadó műholdakat is, amelyekkel röviddel a kilövés után le lehet lőni az ellenséges rakétákat.

Oroszország és Kína már május elején figyelmeztetett, hogy az „Arany Dóm” a globális biztonság destabilizálódásával fenyeget, és globális fegyverkezési versenyt indíthat el. Az amerikai terv nagyobb hangsúlyt fektet az „űrben folytatott harci műveletekre” – áll a közös közleményben."

Forrás: n-tv. de
 
naakkormost csakhogy tuddd
ez a bejelentes az igaz hozzatok most jutott el
mikent mindennel kesesben vagytok haaaat ez se mas
holott ez a terv mar igen regi nem egy ujsuttetu otlet
szoval hatrebb azzal a hungarian big mouth-tal
Kedves Panni!
Leírtam néhány sort. Töröltem. Inkább elengedem.
Üdvözlettel!
 
Tartalmaz támadó műholdakat is, amelyekkel röviddel a kilövés után le lehet lőni az ellenséges rakétákat.
Jelenleg a "támadó" műhold legfeljebb egy másik műholdat tud megsemmisíteni,
jellemzően ütközéssel és a művelet hatására maga a támadó is tönkremegy.
Előbb még fel kellene találni a nulla közeli gravitációt vagy legalább a
korlátlan vezeték nélküli energiatovábbítást több száz vagy inkább
több ezer kilométeres távolságra.
 
Utoljára módosítva:
Jelenleg a "támadó" műhold legfeljebb egy másik műholdat tud megsemmisíteni,
jellemzően ütközéssel és a művelet hatására maga a támadó is tönkremegy.
Előbb még fel kellene találni a nulla közeli gravitációt vagy legalább a
korlátlan vezeték nélküli energiatovábbítást több száz vagy inkább
több ezer kilométeres távolságra.
Hogy mindebből mit lehet megvalósítani, valószínűleg másodlagos kérdés.
Már csak a beígérése annyira elbizonytalanította az oroszokat, hogy Szergej Rjabkov szerint "a tervek a nukleáris fegyverek ellenőrzéséről szóló kétoldalú tárgyalások újraindításához vezethetnek."

Annak idején Ronald Reagen a fegyverkezési verseny forszírozásával, jóformán gazdasági csődbe küldte a Szovjetuniót.
 
Utoljára módosítva:
naakkormost csakhogy tuddd
ez a bejelentes az igaz hozzatok most jutott el
mikent mindennel kesesben vagytok haaaat ez se mas
holott ez a terv mar igen regi nem egy ujsuttetu otlet
szoval hatrebb azzal a hungarian big mouth-tal
A Kongresszus tegnap szavazta meg a "nagy, gyönyörű" pénzügyi csomagot 1 szavazati többséggel (215 republikánus szavazattal - ellene szavazott 214, közte 2 republikánus is).
Ebben szerepel az erre tervezett pénz is.
Mivel a Szenátus még nem szavazott róla (júliusi a határidő), így csak egy fordulón ment át.

Ezért mégis friss hír.

"Több pénz a Pentagonnak és Trump „Aranykupolájának”
Emellett közel 150 milliárd dollár új pénzforrás áll rendelkezésre a Védelmi Minisztérium és a nemzetbiztonság számára.
25 milliárd dollárt biztosítana Trump régóta tervezett „Arany Kupola Amerikának” elnevezésű rakétavédelmi pajzsára,
21 milliárd dollárt az ország lőszerarzenáljának feltöltésére,
34 milliárd dollárt a haditengerészeti flotta bővítésére hajógyártással, és mintegy
5 milliárd dollárt a határbiztonságra.

Ezenkívül 9 milliárd dollárt tartalmaz a katonák életminőségével kapcsolatos kérdésekre, beleértve a lakhatást, az egészségügyi ellátást és a különleges fizetéseket." (AP)
 
3. Az egésszel legjobban a fegyvergyárak járnak majd jól. Mivel jól járnak és sok pénzt költenek a politikusok támogatására, akárki is lesz a következő elnök ez a projekt nagyon kis eséllyel áll majd le.
Ez tipikusan olyan tema, ahol nerm csak a fegyvergyartok keresnek.
Hangsulyoznam a CSAK-ot :)
Egy ilyen rendszer áll felderito, támado eszkozokbol, de a ketto kozt ott áll a vezerles.
Iszonyatosan gyors szamitogepek, amik megkapjak az infokat, és celra iranyitjak a vedekezo eszkozoket.

A gond általában ezzel van.
Izrael a vaskupolaval ugyan nagyot lépett, de pont az elmult ev tamadasai mutatták meg, hogy a rendszer nem szaz szazalekos.
Olcso raketak nagy tomegével tul lehet terhelni.
Ugyan ugy, minmt az informatikaban egy szuperszamitogepet is ki lehet iktatni egy DoS támadással, mert a tulterhelést egy ido utan nem birja.
Na most hogy egy ilyen tamadasnal hogyan donti el a rendszer, hogy melyik raketa veszelyes, és melyik csak ami a tulterhelést biztositja, ez egy eleg cikis dolog.
De maga a fejlesztes jot fog tenni nem csak a fegyvergyartoknak, hanem az informatikai ioparnak is.
Nagy teljesitmenyi gépek, és az ezeken futo szoftverek kellenek hozza.
Mondhatjuk hogy a fegyverkezés káros, de a mai vilag már "bekes" celra hasznalt dolgai mind katonai fejlesztesekbol kerultek a polgari hasznalatba.
Hogy csak a leg szembetunobbet emlitsem, az Internet maga is egy katonai fejlesztes volt, aminek a celja a decentralizált parancskozpontok kialakitasa volt.
De a mesterséges intelligencia és hasonlo fejlesztesek is mind katonai celolal indultak
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,863
Tagok
631,111
Legújabb tagunk
Bogyoka Anita
Oldal tetejére