Hírek Csak a nagynénjét akarta meglátogatni Amerikában, de átnézték a telefonját, rabosították és hazatoloncolták a magyar fiatalt

Nem engedtek be az Amerikai Egyesült Államokba egy 26 éves magyar férfit, aki a nagynénjét szerette volna meglátogatni, írja a 444. A férfit Detroitban, a reptéren tartóztatta fel egy reptéri tiszt, aki átadta a vám- és határőrségnek őt alaposabb ellenőrzés céljából, ami viszont ezután következett, arra nem számított.

A magyar férfi a könnyített beutazási engedéllyel, az ESTA-val szeretett volna Amerikában élő nagynénjéhez utazni, az engedélyt 88 napra kérte meg (a maximális tartózkodási idő ilyen esetben 90 nap), és megvolt a hazafelé szóló repülőjegye is. A nagynénje magyar állampolgár, azonban zöld kártyával él az országban, a férfi unokatestvére pedig kettős állampolgár. Az IT-sként dolgozó férfi itthon is home office-ban dolgozik, munkahelye megengedte, hogy három hónapig külföldről végezze a munkáját.

A reptéren őt feltartóztató tiszt leszállás után megkérdezte tőle, hogy kihez megy és mit dolgozik, mivel a válaszok nem elégítették ki, a vám- és határőrségnek adta át a férfit. Ott egy rideg férfi kezdte el faggatni őt. Többek között azt kérdezte, mit dolgozik a nagynénje, a válasz az volt, hogy takarítócége van, irodákat takarít. Ezután
a tiszt elkérte a magyar fiatal telefonját PIN-kóddal együtt, majd egy fordítóprogram segítségével elkezdte átnézni a webelőzményeit, az üzeneteit és a fotóit.
Így talált egy olyan üzenetet, amiben az volt, hogy a férfi három éve már volt kint a nagynénjénél, és akkor párszor elment vele irodát takarítani. A tiszt megkérdezte, hogy kapott-e ezért pénzt, mire a fiatal azt felelte, hogy nem, szívességből tette. A tiszt ennek ellenére megkérdezte, hogy miért akar a takarítócégnél dolgozni, mire a fiatal azt felelte, hogy nem akar.
A tiszt ezután arról kezdte faggatni, hogy miért akarja két barátját is az országba hozni, ugyanis a telefonjában volt egy olyan üzenetváltás, miszerint két másik barátja is utána jönne és együtt utazgatnának. A határőr megkérdezte, hogy ha utazgatni akarnak, miért nincsenek hotelfoglalásaik. Majd mivel azt feltételezte, hogy a barátai is dolgozni mennének, azt mondta, hogyha a férfi még egy dolgot elhallgat előle, azonnal kitoloncolja.

Ezután közölték vele, hogy vallomást kell tennie, amiben a kérdésekre kizárólag igennel vagy nemmel válaszolhat. Hiába mondta néhány kérdésnél, hogy a válasz bonyolultabb ennél. Például arra a kérdésre, hogy dolgozott-e valaha ESTA-vízummal, mi a jó válasz, ha ingyen, segítségképpen porszívózott? Ráadásul ezt már tudja is a határőr, aki figyelmeztette is, hogy ne merjen hazudni, ezért az igent választotta. Arra a kérdésre, hogy szeretne-e Amerikában dolgozni, a férfi agyán átfutott, hogy lehet, hogy a LinkedIn-profilját is megnézte a tiszt. Azt felelte, hogy nézegetett pár éve IT-állásokat az Egyesült Államokban, de csak kíváncsi volt a piacra és a követelményekre. A vallomásba ez úgy került be, mintha most keresne állást.
Az eljárás végén közölték vele, hogy úgy vélik, dolgozni ment az országba, ezért nem engedik be, sőt
készítettek róla egy rabfotót, majd DNS-mintát és ujjlenyomatot is vettek tőle.
A határőrök a visszaútra szóló jegyét átfoglalták a következő budapesti járatra, amszterdami átszállással, ahogy az eredeti jegye is volt. A gép öt óra múlva indult, ezt az időt egy zárt váróban kellett töltenie.
Aztán fegyveres határőrök kísérték fel a repülőre, miközben azt mondták neki, hogy „bilincset is adhatnánk rád, csak azért nem kapsz, mert szófogadó vagy”.
Amikor a határőr pakolta a bőröndjét, a férfi megkérdezte tőle, hogy Donald Trump óta van-e ez a szigor, mire igen volt a válasz.
Nem a magyar fiatal az egyetlen, akit mostanában nem engedtek be az Egyesült Államokba, nemrégiben a UK Subs együttes tagjai is így jártak, erről szóló cikkünket itt találja. De náluk is rosszabbul járt Jasmine Mooney kanadai színésznő, akit két hétig tartott fogva az amerikai bevándorlási hatóság. Egy francia tudóst pedig azért nem engedtek be Amerikába, mert bírálta a Trump-adminisztrációt.

Thüringer Barbara

1745078022076.jpeg
 
Nem a magyar törvények a mérvadók, mindig a fogadó ország törvényeit kell betartani. Ismerősöm lánya tavaly Izraelbe ment érvényes vízummal, munkavállalási engedéllyel amit az a család intézett akikhez betegápolás miatt ment. Semmit nem néztek nála csak az útlevelét, de az is elég volt, hogy ne engedjék tovább a repülőtérről. Egy évvel korábban járt Libanonban, Szaúd-Arábiában ez elég is volt ahhoz, hogy örökre kitiltsák az országból!
Két évvel ezelőtt engem is alaposan kifaggattak még Washingtonban még az átszállás előtt. Kihez, miért, mennyi időre megyek stb, nem is engedtek volna továbbutazni, ha fennakadok a kérdéseken. Aki nem tud egyértelmű és hihető válaszokat adni, azokat adják tovább a vámosoknak.
Ez az ürge meglehetősen tájékozatlan volt, mert nem volt tisztában azzal, hogy porszívózni legfeljebb a nénikéje privát lakásában szabadott volna, a vállalkozásában semmi esetre sem. Jogos volt a beléptetés megtagadása.
 
Ezek a történetek ismerősöm katona élményeire emlékezetnek.
- Kovács honvéd, ez az ön szekrénye?
- Jelentem igen.
- Akkor itt igen nagy kupleráj van, a hazautazási engedélyét ezennel visszavonom.
Igaz, ők csak a végtelen unalmukban szórakoztak egymással.

Remélhetőleg nincs olyan törvény az USA esetén, hogy amíg a visszafordítási kvóta nem teljesül, mindenképpen találni kell valamilyen mondvacsinált indokot.
A másik esetben elképzelhetőnek tartom, hogy aki egy nem szeretem országban járt az örökre kitiltható törvényes alapon.
 
Utoljára módosítva:
Legalább megszűnik ez a nagy utazgatási mánia hiszen ilyenkor viszont intézkedésekkel kellene élni az adott országban.
Amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten.
Csak a pénz nagy úr. És a politikusok tiltások ellenére is menni fognak. és a gazdasági szereplők szintúgy.
Egyedül a balfékek nem.
 
Két évvel ezelőtt engem is alaposan kifaggattak még Washingtonban még az átszállás előtt. Kihez, miért, mennyi időre megyek stb, nem is engedtek volna továbbutazni, ha fennakadok a kérdéseken. Aki nem tud egyértelmű és hihető válaszokat adni, azokat adják tovább a vámosoknak.
Ez az ürge meglehetősen tájékozatlan volt, mert nem volt tisztában azzal, hogy porszívózni legfeljebb a nénikéje privát lakásában szabadott volna, a vállalkozásában semmi esetre sem. Jogos volt a beléptetés megtagadása.
Minden rossz intézkedésnek, ennek is meglesznek a következményei, ha folytatják.
Egyelőre kicsik a számok, akiket sérelem ért, mert ez sérelem, és nem hinném, hogy ezt a visszafordított ne így élné meg.

Ha ennyire barátságtalan egy ország, az nekik nem jó.
A turista ott költi a pénzét, ahol szívesen látják.
 
A turista ott költi a pénzét, ahol szívesen látják.
ugyanmaaaaa mindd amerikaba akar menni

minden orszag azt enged be akit akar !!!
ebben senki nem korlatozhatja
1/ Amerika es Canada mar az europai atszallasoknal szur
egyszeruen nem engedi tovabbutazni
2/ HA valaki azt kepzelne hogy ez eszak-amerikai sajatossag akkor az teved !!!
3/ bennunket IS szur az europai unio
annyi kulonbseggel hogy egy amerikai nem akar az euban elni mig forditva ez gyakori
velem is elofordult hogy a magyar bugris financ viccelgetni akarodzott de aztan mikor rajott hogy eppen emberere talalt surun kerte a bocsanatot

egy a lenyeg FELELJ MEG A FELTETELEKNEK
es akkor beengednek
 
ugyanmaaaaa mindd amerikaba akar menni

minden orszag azt enged be akit akar !!!
ebben senki nem korlatozhatja
1/ Amerika es Canada mar az europai atszallasoknal szur
egyszeruen nem engedi tovabbutazni
2/ HA valaki azt kepzelne hogy ez eszak-amerikai sajatossag akkor az teved !!!
3/ bennunket IS szur az europai unio
annyi kulonbseggel hogy egy amerikai nem akar az euban elni mig forditva ez gyakori
velem is elofordult hogy a magyar bugris financ viccelgetni akarodzott de aztan mikor rajott hogy eppen emberere talalt surun kerte a bocsanatot

egy a lenyeg FELELJ MEG A FELTETELEKNEK
es akkor beengednek
Trumpli semmilyen szempontból nem tett jót az USA túrizmusának.

#46

#17
 
senki sem fogja a fejedet utogetni hogy az allamokba KELL MENNED menj mashova ahol megfelelsz
Az első 70 évben mással voltam elfoglalva, de pillanatnyilag nem is érdekel az USA.
Elfelejtettél válaszolni arra, hogy miért jó nektek, ha véletlenszerűen nem engedtek be egyeseket.
Neked minden is személyeskedés amire nem tudsz felelni.
 
Utoljára módosítva:
Trumpli semmilyen szempontból nem tett jót az USA túrizmusának.

amig a Disney parkok latogatoi szama NEM CSOKKEN
/ez az allamok turista merceje /
addig barmit is halandzsazik a magyar media
az mind cimeres okorseg
HA MAJD a disney latogatottsaga csokken akkor beszelhetunk
turista csokkenesrol addig pedig koszonik jol vannak
az allamok turizmusa nem szenved csorbat
 
Utoljára módosítva:
amig a Disney parkok latogatoi szama NEM CSOKKEN
/ez az allamok turista merceje /
addig barmit is halandzsazik a magyar media
az mind cimeres okorseg
HA MAJD a disney latogatottsaga csokken akkor beszelhetunk
turista csokkenesrol addig pedig koszonik jol vannak
az allamok turizmusa nem szenved csorbat
Ez nem a magyar média "halandzsálása", hanem a nemzetközi
sajtóból fordítottam.
------
Részletek:

"Amióta Donald Trump amerikai elnök hivatalba lépett, egyre kevesebb külföldi turista érkezik az Egyesült Államokba, beleértve Németországot is. Ahogy a Washington Post is írja,...

...Az újság az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumához tartozó Nemzetközi Kereskedelmi Hivatal adataira hivatkozik...

...A Washington Post szerint a turisztikai adatok még nem teljesek. A statisztikák nem tartalmazták a szomszédos országok, Mexikó és Kanada adatait."


Zeit.de
--------

A "Wallstreet Online":

"Az Egyesült Államok drasztikus csökkenést tapasztal a nemzetközi látogatók számában, egy olyan időszakban, amikor az ország minden eddiginél jobban függ a szolgáltatásokból származó bevételektől.

Az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériuma szerint 2025 márciusában a Nyugat-Európából érkező látogatók száma 17 százalékkal, a Kanadából érkezők száma pedig több mint 70 százalékkal csökkent – ezt a csökkenést a szakértők „turisztikai bojkottként” értelmezik. A kanadaiak az Egyesült Államokba irányuló utazások 20-30 százalékát teszik ki.


Az amerikai turizmus akár 90 milliárd dollárt veszíthet."
 
Utoljára módosítva:
Minden rossz intézkedésnek, ennek is meglesznek a következményei, ha folytatják.
Egyelőre kicsik a számok, akiket sérelem ért, mert ez sérelem, és nem hinném, hogy ezt a visszafordított ne így élné meg.

Ha ennyire barátságtalan egy ország, az nekik nem jó.
A turista ott költi a pénzét, ahol szívesen látják.
Turista. Ha valóban turizmus céljából szándékozik beutazni, és a szándéka felől nem merül fel kétség, akkor be is fogják engedni.
 
Turista. Ha valóban turizmus céljából szándékozik beutazni, és a szándéka felől nem merül fel kétség, akkor be is fogják engedni.

"A külföldi turistákat többek között a számos letartóztatás is nyugtalanította, amikor beléptek az Egyesült Államokba. Több esetben a németeknek is megtagadták a belépést; némelyiket napokig vagy hetekig deportálóközpontokban tartották fogva annak ellenére, hogy hiánytalan papírokkal rendelkeztek. Válaszul a Német Szövetségi Külügyminisztérium megváltoztatta az Egyesült Államokra vonatkozó utazási tanácsait.

Marco Rubio amerikai külügyminiszter a közelmúltban megpróbálta eloszlatni az Egyesült Államokba való belépés problémáival kapcsolatos aggodalmakat."


Zeit.de
 
nemzetközi
sajtóból fordítottam.
es ??????? az attol mitol lesz hiteles ???


"A külföldi turistákat többek között a számos letartóztatás is nyugtalanította, amikor beléptek az Egyesült Államokba. Több esetben a németeknek is megtagadták a belépést; némelyiket napokig vagy hetekig deportálóközpontokban tartották fogva annak ellenére, hogy hiánytalan papírokkal rendelkeztek. Válaszul a Német Szövetségi Külügyminisztérium megváltoztatta az Egyesült Államokra vonatkozó utazási tanácsait.
nem feleltek meg a beutazasi felteteleknek
oszt jonapot
 
Turista. Ha valóban turizmus céljából szándékozik beutazni, és a szándéka felől nem merül fel kétség, akkor be is fogják engedni.
egyparszori rutinnal rendelkezel mar
siman elso korben feltetelezi hogy munkat vallalni mesz
aztan bebizonyitod hogy NEM !!!
es aszongyahogy welcome in US
a kesobbiekben pedig annyit gyuszmekeltel mar hogy
MEGBIZIK benned es csak int hogy ballagj tovabb
 
egyparszori rutinnal rendelkezel mar
siman elso korben feltetelezi hogy munkat vallalni mesz
aztan bebizonyitod hogy NEM !!!
es aszongyahogy welcome in US
a kesobbiekben pedig annyit gyuszmekeltel mar hogy
MEGBIZIK benned es csak int hogy ballagj tovabb
"Turista. Ha valóban turizmus céljából szándékozik beutazni, és a szándéka felől nem merül fel kétség, akkor be is fogják engedni."

Átlátható, egyértelmű és teljesíthető feltételeket szabhat egy ország a belépéshez.
Azt nem teheti, hogy a határőr ad hoc úgy dönt, hogy bár nyilatkozol, hogy nem akarsz dolgozni, mégis úgy dönt, hogy de, és visszaküld. Ez sértés - azt mondja: hazudsz.

Hihetetlen rugalmassággal kezelitek, ha megfosztanak a jogaitoktól, sőt, még helyeseltek is.
Nekem ez nagyon fura.
 
Azt nem teheti, hogy a határőr ad hoc úgy dönt, hogy
pihenj bele DE DONTHET !!!!
es SOHA SENKI NEM VIZSGALJA FELUL A DONTESET
HA egy officer azt latja hogy nemkivanatos szemely vagy az orszag szamara akkor te oda be nem teszed a labadat
es hogy TUDDD ha sokat okoskodsz
red flag lesz a neved mellett amig elsz
ami annyit tesz hogy az allamok es a canada immigration rendszeren azonnal feljon amint beutik a nevedet
lehet probalkozni
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,241
Üzenet
5,063,606
Tagok
631,145
Legújabb tagunk
Lecsi
Oldal tetejére