Hírek Hetente tonnaszámra hordják az aranyat egy svájci atombunkerbe – egyetlen cég borítja fel a világpiacot

A Tether nevű kriptoóriás 140 tonnás, 24 milliárd dolláros aranykészletet halmoz fel egy svájci bunkerben. Az agresszív vásárlás felhajtja az árakat, de a hitelminősítők a cég stablecoinját féltik.

Hetente egy-két tonna aranyat szállítanak egy hidegháborús svájci atombunkerbe, miközben a nemesfém árfolyama januárban történelmi csúcsra, unciánként 5000 dollár fölé szökött. A példátlan felvásárlási láz mögött a Tether nevű kriptovaluta-óriás áll, amely az utóbbi időben hatalmas mennyiségű fizikai aranyat halmoz fel, komoly hullámokat vetve ezzel a piacon – írja a Bloomberg.

A cég vezérigazgatója, Paolo Ardoino egy központi bank működéséhez hasonlította a stratégiájukat. Szerinte a világ a bizonytalanság felé halad, és mivel nem bíznak az állami adósságokban vagy a dollár hosszú távú értékállóságában, a fizikai aranyat tekintik a legbiztosabb fedezetnek.
A Tether célja azonban nem csupán a felhalmozás, aktív szereplővé akarnak válni a piacon. Ennek érdekében nagybankoktól, például a HSBC-től csábítottak át szakértőket egy világszínvonalú kereskedési részleg kiépítéséhez.

A cég jelenleg 140 tonna arannyal rendelkezik, a készlet értéke nagyjából 24 milliárd dollár, és hetente 1-2 tonnával bővítik. Az aranykészletet egy szigorúan őrzött svájci atombunkerben tárolják, amelyet többrétegű, vastag acélajtók védenek - írja a Telex.

„Ez egy James Bond-filmbe illő hely. Őrület!”

– mondta a trezorról Paolo Ardoino, a Tether vezérigazgatója.

Bár a cég fontos új szereplő, szakértők kiemelték, hogy az árfolyam emelkedése nem kizárólag nekik köszönhető. A jegybankok és a befektetők globálisan több mint 1500 tonna aranyat vásároltak, így a Tether csak az egyik szereplője a globális aranyláznak. Összehasonlításképp: az Egyesült Államok több mint 8100 tonnával bír, míg a Magyar Nemzeti Banknak a legutóbbi adatok szerint 110 tonna aranya van.
Többek, köztük az S&P hitelminősítő, ugyanakkor aggályosnak tartják, hogy a cég a dollárhoz kötött stabilcoinjának fedezetét nem kizárólag készpénzben, hanem olyan ingadozó árfolyamú eszközökben is tartja, mint az arany vagy a bitcoin. A cég mindezek ellenére profitál a lépésből, és azzal számol, hogy a jövőben más országok is indíthatnak a dollár riválisaként digitális, aranyfedezetű valutákat.

1769991801281.png
 
"Az arany ára már pénteken zuhanni kezdett. A spekulánsokat valószínűleg váratlanul érte. Most folytatódik a csökkenő tendencia, az ezüst még meredekebb esést mutat – vajon elkezdődött egy lefelé irányuló spirál?

Hónapokig tartó rekorddöntő teljesítmény után az arany és az ezüst ára zuhan. Egy uncia arany – körülbelül 31,1 gramm – a korai kereskedésben körülbelül 4500 dollárba került, ami akár nyolc százalékos csökkenést is jelent a pénteki kilenc százalékos esést követően. Az ezüst árának a rekordmagas szinthez viszonyított csökkenése még drámaibb."
 
"Az arany ára már pénteken zuhanni kezdett. A spekulánsokat valószínűleg váratlanul érte. Most folytatódik a csökkenő tendencia, az ezüst még meredekebb esést mutat – vajon elkezdődött egy lefelé irányuló spirál?

Hónapokig tartó rekorddöntő teljesítmény után az arany és az ezüst ára zuhan. Egy uncia arany – körülbelül 31,1 gramm – a korai kereskedésben körülbelül 4500 dollárba került, ami akár nyolc százalékos csökkenést is jelent a pénteki kilenc százalékos esést követően. Az ezüst árának a rekordmagas szinthez viszonyított csökkenése még drámaibb."
Akkor most kell venni.....több tonnát. Csak hova tegyem?
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,063,128
Tagok
631,119
Legújabb tagunk
Burány Ivett
Oldal tetejére