Hírek Fideszes EP-jelölt diplomata kötött melegházasságot férfi párjával Bajorországban

A bajorországi magyar főkonzul, Tordai-Lejkó Gábor férfi párjával kötött házasságot egy bajor kastélyban. Az esküvő azért is keltett figyelmet, mert a diplomata 2024-ben szerepelt a Fidesz európai parlamenti listáján, miközben a volt kormánypárt évek óta elutasító álláspontot képvisel az azonos neműek házasságával kapcsolatban.

Kastélyban mondták ki az igent​

A német TZ beszámolója szerint Tordai-Lejkó Gábor és bajor származású párja, Fabian egy felső-bajorországi kastélyban, Tüßlingben tartották meg esküvőjüket. A ceremóniát Stephanie von Pfuel grófnő vezette le, aki egyben a település polgármestere is.

A pár korábban már Thaiföldön is tartott egy szűk körű esküvőt, ahol mintegy harminc közeli barátjuk vett részt.

Míkonoszon kérte meg a kezét​


A főkonzul a lapnak az eljegyzés történetéről is mesélt. Elmondása szerint régóta vágyott egy különleges gyűrűre, amelyet egy aukciósházban látott meg. Később azt a tájékoztatást kapta, hogy a gyűrű már elkelt.

Csak később derült ki számára, hogy a gyűrűt valójában a párja vásárolta meg, aki 2023-ban, a görögországi Míkonoszon kérte meg a kezét.

Két évvel ezelőtt még a Fidesz EP-listáján szerepelt​

A történet politikai vonatkozása miatt is nagy visszhangot váltott ki. Tordai-Lejkó Gábor 2024-ben a Fidesz európai parlamenti listáján szerepelt jelöltként. Emellett diplomataként a magyar államot képviseli Bajorországban.

A német lap cikke külön kiemeli, hogy a magyar kormány és a Fidesz az elmúlt években többször is megalázó álláspontot fogalmazott meg az azonos neműek házasságával kapcsolatban. Legutóbb a Pride-ot tiltották be, de a rendezvény óriási siker lett.

Magyarországon az azonos nemű párok házasságkötésére továbbra sincs lehetőség, ugyanakkor a bejegyzett élettársi kapcsolat intézménye 2009 óta létezik.

Barok Eszter


1780923909206.png
 
Ez is csak azért hír mert Fideszes az egyik fél.
Nem szánalmas az egész?
Habár jó fizetésért bármit....
 
Ez nem terv. Ez tény. A migrikvótáról hallottál? Aminek a megtagadása miatt napi milliós bírságot fizetett Mo?
Ugye arra gondolsz amely szabályozás erősen kontrollálja a migrációt, és amit O ( Valaki akit jobb lenne elfelejteni.) szintén aláírt, majd pénz nem számít alapon inkább megpróbált kislisszolni......csak a rettegő hívők megnyugtatására. A politikai hozzáállás egyszerű volt ugye...úgy sem kapunk egy vasat sem a korrupció miatt, abból meg nyugodtan vonjanak le bármennyit. A nép, az isten adta nép majd boldog lesz, hogy itt nem lesznek migránsok.
( Közben azért épült tábor, természetesen a kiscserkészeknek. ;))
 
Na most akkor miota demoizek lettunk azota szeretjuk a melegeket vagy nem?
Vagy a fideszes melegeket nem szeretjuk, csak a demoizes melegeket?
 
"Na most akkor miota demoizek lettunk azota szeretjuk a melegeket vagy nem?
Vagy a fideszes melegeket nem szeretjuk, csak a demoizes melegeket?"

Nem, a kérdés úgy szól, hogy most akkor a fideszesek mégiscsak szeretik a melegeket??? Vagy csak a fideszes melegeket?...........
 
"Na most akkor miota demoizek lettunk azota szeretjuk a melegeket vagy nem?
Vagy a fideszes melegeket nem szeretjuk, csak a demoizes melegeket?"

Nem, a kérdés úgy szól, hogy most akkor a fideszesek mégiscsak szeretik a melegeket??? Vagy csak a fideszes melegeket?...........
A melegek szeretik a melegeket
 
"A melegek szeretik a melegeket"
Háááát, te használtad a "szeretni" szót. :D
De eszerint a fideszesek utálják a melegeket? Te is utálod? Orbán is utálja? Akkor is utálta, amikor kinevezte főkonzulnak? :)

De persze térjünk vissza a migráncsokra és magyarra, ne beszéljünk a fideszesről, aki meleg :)
 
Meglesz erről is a vélemény de, most nem érnek rá hisz felkellett szegelni a nemzetihitvallást vagy mit a falra...
Meg első a megerősödés.
Eddig úgy ahogy illik egy magyar mesehőshöz mint a kis gömböcben felfalnak mindenkit...mdf, kisgazdapárt mszp....most jön a mihazánk.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,553
Tagok
631,102
Legújabb tagunk
BG 79
Oldal tetejére