Ötletek, módszerek tanuláshoz, tanításhoz, neveléshez, alap,- közép-és felsőfokon

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

csipkebogyo

Állandó Tag
Állandó Tag
HA A SZÜLŐ HARAGSZIK

Az élet velejárója, hogy időnként dühbe gurulunk. A harag azok közé az alapvető érzések közé tartozik, amit nap mint nap - ha akarjuk, ha nem - mindannyian átélünk. Olyan, mint a záporeső: gyorsan jön, és mindig visszatér.
Amit tudomásul kell venni, az az, hogy a szülők haragjának is megvan a maga helye a gyermeknevelésben. Ha néha, bizonyos pillanatokban nem jönnénk dühbe, ez nem feltétlen jóságunkat, jó anyaságunkat jelentené, hanem közömbösségünket érzékeltetné gyermekünkkel. A békés családi légkör megteremtéséhez olyan átgondolt módszerekre, eljárásokra is szükség van, amelyek segítik szabályozni érzelmeinket, csökkentik bennünk a feszültséget és megelőzik a haragunk agresszióban való kirobbanását, önmagunk és gyermekeink érdekében egyaránt.
Látszik rajtunk
Az érzelmek tanulmányozása során a kutatók azt tapasztalták, hogy minden érzésnek, amit átélünk, több öszszetevője is van. Az egyik, ami a külvilágnak leginkább érzékelhető, az a testi reakció. Amikor például haragot élünk át és dühösek vagyunk, akkor a hangunk megemelkedik vagy remegni kezd, még ha nem is akarjuk. Ilyenkor a szívritmus és a légzés felgyorsul, a vérnyomás nő, a torok és a száj kiszárad, az izzadás fokozódik, a végtagok megfeszülnek, majd remegni kezdenek, s a gyomor hirtelen összeszűkül. Ezekért a változásokért a vegetatív idegrendszerünk felelős. Éppen ezért, ezeket a testi reakciókat kevésbé tudjuk akaratunkkal irányítani, kevésbé állnak a tudatos irányításunk alatt. Az arckifejezésünk, mimikánk is megváltozik: szemöldökünket összehúzzuk, szánkat összeszorítjuk. Ha akarjuk, ha nem, látszik rajtunk. Különösen látja rajtunk ezeket a változásokat gyermekünk, akinek veleszületett "antennái" vannak szülei érzelmi hangulataira. Ha tehát megpróbáljuk érzelmeinket elfojtani, eltitkolni, nagy valószínűséggel nem fog sikerülni, gyermekünk (minél kisebb, annál inkább) pontosan megérzi, hogy milyen lelki állapotban vagyunk. Nem csak megérzi, de hat is rá: bizonytalanságot, félelmet fog átélni, és koránál fogva nem tud még mit kezdeni ezekkel az érzésekkel.
Egy példa a fentiekre: az anya egyre dühösebb, de igyekszik eltitkolni, elpalástolni azt, mivel nehéz lenne a haragját összeegyeztetnie a "jó anya" képével. (Vagy bármi más miatt: mert így nevelték, ezt tanulta stb.) Nem történik semmi, csak az arcán megjelenik egyfajta erőltetett mosoly, a mozdulatai egyre merevebbek, mechanikusabbak lesznek. Nem tud olyan nyitottan figyelni a gyermekére, mert el van foglalva a dühe, indulatai elnyomásával. A gyerek érzi ezt és ő is feszült, nyűgös lesz. Ez aztán fokozza az anya rossz kedvét, s már nehéz kibogozni, hogy a gyerek nyűgössége miatt feszült vagy egyébként is az lenne. És a kör bezárult. Senki sincs, aki megnyugtatná a másikat.
Tudatosítás
Nagyon fontos, hogy szembe tudjunk nézni érzelmeinkkel, bármilyen negatívnak is találjuk azokat. Ha megpróbáljuk értékelni az adott szituációt, az már egy lépés a dolog kezelésében. Mindez valahogy így hangzik: "Haragszom, mert nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretném." Vagy: "Dühös vagyok a gyerekemre, mert nem úgy viselkedik, nem azt teszi, amit elvárok tőle." A tudatosítás egy fontos lépés, hiszen ha nem nyomjuk el magunkban, kisebb a veszélye annak, hogy mint kuktából a gőz, egyszer csak kirobban a mérgünk, és úgy viselkedünk, amin magunk is meglepődünk, hát még a gyerekünk.
Ha szeretünk valakit, az még nem jelenti azt, hogy időnként nem lehetünk mérgesek rá. Sokszor attól félünk, hogy haragunk károsan hathat gyermekeinknek. Saját csemetéinkkel igyekszünk türelmesen bánni, néha olyan türelmesen, hogy előbb vagy utóbb törvényszerűen kijövünk a béketűrésből, és úgy viselkedünk, mintha elvesztettük volna a józan eszünket: mérgelődünk, kiabálunk és csapkodunk. Amikor aztán végre sikerül lecsillapodnunk, akkor szégyelljük magunkat, bűntudatunk lesz és megfogadjuk, hogy ilyet többet nem csinálunk. Persze képtelenség ezt a fogadalmat betartani. Hiszen minél inkább igyekszünk türelmesek, béketűrőek lenni, annál nagyobb a valószínűsége, hogy egyszer csak elszakad a cérna.
Határok
A legnyugodtabb, legtürelmesebb embernél is eljön az a pont, amikor a türelme elfogy. Tehát jó, ha a gyermekünk tudja és megtanulja, hogy hol vannak a határok. Persze nem mindegy, hogyan adjuk a tudtára.
Láttam olyan 9 hónapos gyereket, akinek az anyja egy darabig mosolyogva tűrte, hogy a csecsemője tiszta erőből húzza a haját, majd amikor a fájdalma kezdett elviselhetetlenné válni, hirtelen rákiabált a kicsire és eltaszította magától. A kislány megijedt és sírni kezdett, nem értette, hogy mi történt. Ebben az esetben jobb lett volna, ha már az elején - látva a dolog kimenetelét - finoman eltolja a fejétől a gyereket vagy valamivel eltereli a figyelmét. Ezzel megelőzhette volna a saját fájdalmát és a kicsi ijedtségét is.
Egy másik eset, amikor a kétéves, "dackorszakos" dühében belebokszol az anyjába, az anya ahelyett, hogy határozottan kifejezné nemtetszését, visszaüt a gyerek felé, érzékeltetve, hogy ő is dühös. Ezzel csak azt mutatja ki, hogy ő is csak agresszív módon képes kifejezni haragját, és nem kínál más, elfogadhatóbb megoldást.
Érzelemközvetítés
Nagyobb gyerekeknél már érzelmeink minden magyarázat nélküli egyszerű közlése is megállíthatja a gyereket. Hiszen neki a legnagyobb büntetés, ha azt éli át, hogy a szeretett szülő haragszik rá, nem szereti. Felesleges fokozni gyermekünk ijedtségét kiabálással, fenyegetéssel, veréssel - bármivel, ami megalázó neki.
Éppen ezért fontos, hogy a ránk törő érzelmeket ne fojtsuk el, hanem nevezzük néven: "Mérges vagyok!", "Nagyon megharagudtam most ezért vagy azért". Ezzel két legyet ütünk egy csapásra: érzelmeink megfogalmazása, elfogadása megnyugvást hoz nekünk is, hiszen nem kell elfojtani, és gyermekünket se hergeljük feleslegesen. A dühnek ilyesfajta kifejezése teszi lehetővé a szülőknek, hogy kieresszék a mérgüket anélkül, hogy kárt okoznának vele. Így a gyerek azt is megtanulhatja, hogy a saját haragja sem valamiféle elfogadhatatlan érzés, hanem kifejezhető és elmulasztható anélkül, hogy bárkiben kárt okozna.
Ehhez persze az is kell, hogy a szülő elfogadja saját érzéseit, képes legyen azok kommunikálására és rendelkezzen olyan biztonságos, jól bevált módszerekkel, amelyekkel megszünteti, csillapítja a haragját.
Gyakran előfordul, hogy haragunk oka nem a gyerek viselkedése, hanem bármi más, ami az életünkben történt és felbosszantott minket. Természetesen ilyenkor ingerültebbek vagyunk, különben is, és a kicsik nem tudhatják, hogy nem rájuk haragszunk. Még az egészen kicsiknek is elmondhatjuk - akkor is, ha pontosan tudjuk, hogy még nem értik -, hogy dühösek vagyunk valami miatt, s ezért most rosszul érezzük magunkat.
Ne füstölögjünk!
Pusztán attól, hogy tudunk róla beszélni, hogy nem kell elfojtani, nyugtatóan hat ránk és rajtunk keresztül a gyerekre is. Ha nem is érti, azt pontosan érzi, hogy milyen a hangulatunk, és azt is, hogy képesek vagyunk ezt az érzést viselni és elviselni.
Persze ügyelni kell az arányokra is. Ne "füstölögjünk vég nélkül" magunkban, gerjesztve ezzel a saját dühünket. Elég egyszer magunkba nézni és kimondani, amit érzünk. Aztán próbáljunk túllépni rajta...
Ha ilyenkor agresszívak leszünk, akkor rossz mintát is mutatunk a gyereknek. Megfigyelték, hogy az agreszszió utánzás útján tanulható: az agresszió agressziót szül! Azok a gyerekek, akiknek a szülei súlyos büntetéseket alkalmaznak, a későbbiekben jóval agresszívabbakká válnak, mint társaik.
Fontos tehát azt is tudatosítani, hogy viselkedésünkkel mindig modellt jelentünk gyermekeinknek, amit aztán utánozni fognak. Ugyanez igaz arra az esetre is, ha a gyerek azt látja, hogy a szülei nem képesek más módon kifejezni nemtetszésüket egymásnak, csak kiabálva, veszekedve.
Minden szép szónál, magyarázatnál meghatározóbb tehát az a családi minta, amit nyújtani tudunk.
Gyermekünk viselkedése minden esetben tükröt mutat nekünk, ezért igyekezzünk úgy viselkedni, úgy nevelni, hogy jó legyen mindig belenézni abba a tükörbe.
VI.évf./4.sz.
Szerző: Bokor Judit
Forrás: Baba Magazin
 

vakondok

Állandó Tag
Állandó Tag
A játék komoly dolog!
Sok szülő úgy gondolja, hogy a játék csak szórakozást jelent a gyermekek számára. Hányszor mondjuk mi magunk is, hogy “A gyerek csak játszik”. Pedig itt sokkal többről van szó. Azt is lehetne mondani, hogy a játék létfontosságú a gyermek fejlődéséhez, talán még az olvasás, az írás és a számolás megtanulásánál is fontosabb!
 

Dinus76

Állandó Tag
Állandó Tag
Sajnálom, hogy ez a topik ennyire "kihalt". Azért leírnám az azóta történteket. Miután kicsit lenyugodtam, átgondoltam a dolgokat, újra elővettem a gyermekemet, s én is beláttam, hogy valóban van mit bepótolni, vannak dolgok amikkel kevésbé foglalkoztunk. Nem vittem el másik óvónőhöz, mert titkon be kellett látnom, hogy a mienk az egyik legjobb, csak kicsit néha olyan hidegnek tűnik, mintha nem kedvelne. Végül is nem is az anyukát kell szeretnie, hanem a gyerkőcöt, s a kicsi fiam még eddig sosem panaszkodott rá. Igazából én sem. Szóval a lényeg, hogy az óvónő és az itteni gyerekekkel foglalkozó topikok hathatós segítségével pár hét alatt is látványos fejlődést értünk el kicsi fiamnál. Ezért köszönetem szeretném kifejezni mindenkinek aki feltöltögeti a saját anyagait!
Köszönöm.
 

Indilwhen

Állandó Tag
Állandó Tag
Igazad van, én ha még a Te korosztályod lennék, még az országot is elhagynám. Viszont már végzett és még tanuló gyerekeimre nem kis nyomást gyakorlok, hogy tegyék meg.
Hagyják meg a"polgári" értékeket és a "szociális érzékenységet" ennek a garnitúrának és mire már nem lesz értéktermelő csak a sok szélhámos, elgondolkodhat a sok dupla-zokni, hogy a nyomorból hogyan kellene kimászni.

Erről azonban az jut eszembe, mi lesz akkor ha egyre nyugatabbra húzódunk a felhalmozott szeméttől és egyszer csak körbeérünk... De ez már más tészta sőt.. a fakanál is más :)
 

vtbea

Allando tag
Állandó Tag
Erről azonban az jut eszembe, mi lesz akkor ha egyre nyugatabbra húzódunk a felhalmozott szeméttől és egyszer csak körbeérünk... De ez már más tészta sőt.. a fakanál is más :)

Ez igaz, viszont mindenki úgysem akar menni. Én elköltöznék innen akár külföldre is, de a férjem még a szomszéd utcába se menne.
Tudom, hogy máshol sem fonják kolbászból a sövényt, és hogy tanárnak lenni tőlünk nyugatabbra talán még nehezebb, de legalább jobban megfizetik.
Én inkább csak pályamódosításon töröm a fejem, és Magyarországon belüli költözésen, Szabolcstól azért van jobb hely itthon is...
 

vtbea

Allando tag
Állandó Tag
Nehogy azt hidd. Tőled nyugatabbra 100 km-re sem különb a helyzet. A kisszerűség már mindenhová betört és hamarosan királyt is választanak maguknak.

Ennek most tulajdonképpen örülök, mert úgysem lenne most lehetőségem elmenni innen, de így legalább nem is fogok vágyni. Azt hiszem igaz, hogy a problémák megoldása nem az, ha elfutunk előlük. A problémák nagy része nem földrajzi jellegű.
Egyébként ez a hetem nem volt annyira kiábrándítóan borzalmas, mint az előző.
 

csipkebogyo

Állandó Tag
Állandó Tag
A gyermek biztonságos terei

Az óvodás gyermekek belső világában a térnek különleges szerepe van. A gyermekek egyszerre élik meg a képzelet végtelen tereit és a fizikai tér határait, és ezekkel együtt saját én-határaikat. Saját fizikai határaikat olykor személyre szabottan, szűk, önmagukat erősítő térrel veszik körül (kuckóval, sállal, pokróccal…). Szeretnek kis helyen biztonságban, védetten „lenni”. Ez az állapot visszaviszi őket abba meleg, elfogadó állapotba, amit akár a várandósság, vagy akár a korai életszakaszban élhettek meg, és ahol újra meg újra feltöltődhetnek, hogy legyen erejük kilépni a tágabb térbe akkor, amikor a „családi világ” nyitott az ő érkezésükre. A családi tér jelenti a gyermekek számára – optimális esetben – a biztonságos világ határait, amiken belül az elveszettség érzése nélkül léphetnek ki a maguk által teremtett szűkebb, biztonságos határok közül. A család „területkijelölő” funkciója nélkül a gyermek elveszettnek érzi magát a világban. Elveszettségében tájékozódási, orientációs zavarai lesznek, elveszti az irányok érzékelését, teljességgel összekuszálódik a jobb és a bal oldal, meginog a talaj. Az elég jó határokat felállító családok tagjai orientációs pontokat adnak a gyermek számára, amely abban segíti őt, hogy biztos irány-érzékelés alakuljon ki benne. A gyermek a külső térben megélt biztonságos pontokat,
biztonsagoster_500.jpg
mint egy koordinátarendszert, önmagára is képes vonatkoztatni. A belső – és a családi koordinátarendszer adja meg a gyermek számára az önmagában és családjában megélt magabiztosságot, rugalmas tér-kezelést, és az e teren belüli szabad mozgás lehetőségét. Csak az így begyakorolt tér-biztonság segíti a gyermekeket a családon kívüli tágabb tér birtokba vételére, amit először minden gyermek a képzeletében jár be, messzi vágy-tájakra eljutva.
E képzeleti tér bemozgása és megerősödése teszi lehetővé, hogy a gyermekek egyre biztosabban lépjenek ki a családi térből a tágabb fizikai és társas tér felé.
A felnőtté válás útján a gyermek, majd később a fiatal a családi tér biztos pontjait képezi le a nagyobb térben, hogy felnőttként a világban való tájékozódás biztonságát élhesse meg.

Az óvodáskorban a családi tér nagysága sok hasonlóságot mutat az óvodai tér nagyságával, ahol a biztos tájékozódási (téri és szociális orientációs) pontokkal rendelkező gyermekek gyorsan, egyszerre önérvényesítően és együttműködően veszik birtokba a teret. Ez azt jelenti, hogy feltalálják magukat, és hatékonyan használják önmaguk örömére a felfedezett teret, és evvel együtt a térben lévőkkel jó kapcsolatot képesek kialakítani. Ez megfelel a csoportalkotás általános (szociálpszichológiai) szabályainak, miszerint a csoportalakulás fázisában, az un. viharzás periódusában a gyermekek (viharosan) keresik a helyüket a csoporton belül. Ezt követi az a szakasz, amelyben a kialakult és egyre dinamikusabban fejlődő kapcsolatok jelentik az önmagát és másokat is figyelembe vevő gyermekek közösségét. A csoportban önmagát megtaláló és másokkal jó kapcsolatot kialakító gyermek biztonságban érzi magát, testtartása magabiztossá, mozgása összerendezetté, játékában elmélyültté válik.

A közösen együtt játszó gyermekek egy közös érzelmi térben találnak egymásra, a csoporton belül kialakulnak az
biztonsagoster2_500.jpg
együtt mozgások, gyakoribbá válik a szemkontaktus, a gyermekek felveszik egymás ritmusát mind fiziológiai szinten, mind a tevékenységek szintjén. A felnőtt figyelmi és bizalmi terében képesek önmagukat fegyelmezni, a játék adta lehetőségeket maximálisan kihasználni, és ebben a helyzetben másokat is megtartani. Ebben a térben a felnőtt olyan hátteret biztosít, amiben szeretetével és teljes odafordulásával teremti meg a gyermekek számára a szabad mozgás, és a szabad játék lehetőségét.

dr. Gőbel Orsolya
gyermekpszichológus
 

pyrka

Állandó Tag
Állandó Tag
Kéréssel fordulnák hozzátok,szerepjátékokat keresnék 2-2 1/2 éveseknek előre is köszi a segítségeteket.
Kedves "Vakondok"!
a nem tudom pontosan, hogy szerepjáték alatt mit értesz, én az igazi játékpszichológiai jelentésével kapcsolatban szeretném elmondani, amit tudok.
a szerepjáték általában 3-7 éves korban jellemző (így nem hiszem, hogy 2 éveseknek találsz)
ráadásul ebben az életkori szakaszban a szerepjátékokat mindig maguknak találják ki a gyerekek, hogy élményeiket feldolgozzák, megértsék a felnőtettek világát egy kicsit.
ha olyan szerepjátékokat keresel, mint pl. az internetes szerepjátékok közül az általam ismert Thrillion kincsei és hasonlók nem virtuális változata, arról csak azt tudom mondani, hogy az már a szabályjáték kategóriába tartozik pszchológiailag és abszolút nem való ilyen kicsi gyerekeknek, hiszen a játékfejlődést tekintve a szerepjáték után jellemző, tehát 7 éves kor után!
 

vakondok

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves "Vakondok"!
a nem tudom pontosan, hogy szerepjáték alatt mit értesz, én az igazi játékpszichológiai jelentésével kapcsolatban szeretném elmondani, amit tudok.
a szerepjáték általában 3-7 éves korban jellemző (így nem hiszem, hogy 2 éveseknek találsz)
ráadásul ebben az életkori szakaszban a szerepjátékokat mindig maguknak találják ki a gyerekek, hogy élményeiket feldolgozzák, megértsék a felnőtettek világát egy kicsit.
ha olyan szerepjátékokat keresel, mint pl. az internetes szerepjátékok közül az általam ismert Thrillion kincsei és hasonlók nem virtuális változata, arról csak azt tudom mondani, hogy az már a szabályjáték kategóriába tartozik pszchológiailag és abszolút nem való ilyen kicsi gyerekeknek, hiszen a játékfejlődést tekintve a szerepjáték után jellemző, tehát 7 éves kor után!

Nekünk javasolták a Tanulási Képességvizsgálón hogy jó lenne ha elkezdenénk a gyermekünkkkel szerepjátékokat játszani.De én is mikor utánanéztem ezt találtam amit írtál hogy 3-7 éves korban jellemző.Az a legnagyobb baj hogy még javaslatot se tettek rá hogy milyen szereojátékokat játszunk a gyermekkel.
Köszi a válaszod.
 

vakondok

Állandó Tag
Állandó Tag
Alapvetően az óvodából kizáró ok nem létezik, a felvétel általános alapkövetelménye az, hogy a kicsi nappalra szobatiszta legyen. Ez persze nem jelenti azt, hogy baleset nem történhet, de ezzel minden óvónő tisztában van.
 

Indilwhen

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez igaz, viszont mindenki úgysem akar menni. Én elköltöznék innen akár külföldre is, de a férjem még a szomszéd utcába se menne.
Tudom, hogy máshol sem fonják kolbászból a sövényt, és hogy tanárnak lenni tőlünk nyugatabbra talán még nehezebb, de legalább jobban megfizetik.
Én inkább csak pályamódosításon töröm a fejem, és Magyarországon belüli költözésen, Szabolcstól azért van jobb hely itthon is...

Kedves vtbea!Fizetésről jut eszmbe.... Tudod a román tanügynél nincs érdekesebb állat a világon :p (persze Isten őrizz szaporítástól!). Nemrég kitatlálták, hogy 50 százalékkal emelik a tanárok fizatését (!!!) erre persze világháború, mindenki sztrájkol: a hivatalnokok mert tudják hogy nincs rá fedezet, az orvosok meg ugye hetven százalékkal akarnak hozzaféri a zsírosbödönhöz... Hát engem nem zavarna hogy nincs kolbászból a kerítés csak lenne, mert már nem tudom behatárolni az állatkertet :p
 

b.p.

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem tudom, jó helyre rakom-e, de talán nem tévedek az elhelyezéssel.
Az Origon olvastam. Először átolvasva, azt hittem, elfelejtettem olvasni, ilyen nincs. Másodjára ugyanazt láttam...


Tíz gyerekből egy lépett már késsel az utcára
Janecskó Kata2008. 10. 15., 7:33Utolsó módosítás: 2008. 10. 15., 11:24

Az iskolások egytizede tartott már magánál fegyverként használható botot, kést vagy láncot az Országos Kriminológiai Intézet fiatalkori devianciákat vizsgáló, reprezentatív kutatása szerint. A gyerekek anonim válaszaiból kiderült: 14,4 százalékuk követett már el szándékos rongálást, 17,4 százalékuk részt vett csoportos verekedésben, és legtöbbször megúszták a büntetést. A felmérés szerint a gyerekek több mint fele 12 éves korára már túl van az első pohár bor vagy sör megivásán is.
 

eszandi1

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Új vagyok még a fórumban, de érdeklődéssel olvastam hozzászólásaitokat. Már 5 éve gyesen vagyok és jövőre 1 osztályt fogok tanítani. Félelemmel és lelkesedéssel várom e nagy kihívást. Míg a gyerekekkel itthon voltam tánc és drámapedagógusi szakot végeztem. Így mindenképpen fontosnak tartom, hogy a drámával, a játékkal a közös játékkal igen sokat el lehet érni a gyerekekkel. Saját gyerekeimen szoktam tesztelni az érdekesebbnél érdekesebb drámajátékokat kisebb-nagyobb sikerrel. Kíváncsi vagyok, hogy az iskolában milyen tapasztalatokkal gazdagodom.
 

Smicii

Kitiltott (BANned)
eddig azt hittem, csak idős pedagógusnál fordulhat elő, hogy "kiég". Sajnos mostanában láttam ezt egy 30-as fiatalnál!

Nem kiég, csak elmegy a kedve az egésztől. Rengeteg olyan dolog is rá van lőcsőlve, ami kívülről nem látszik és elviszi az idő és kedv zömét.
 

Indilwhen

Állandó Tag
Állandó Tag
Erdekes lenne irni egy tanulmany arrol, hogy a media milyen iranyba alakitja a gyermekekrol alkotott kepet es azt, hogy azok hogyan gondolkodnak magukrol...
 

b.p.

Állandó Tag
Állandó Tag
Erdekes lenne irni egy tanulmany arrol, hogy a media milyen iranyba alakitja a gyermekekrol alkotott kepet es azt, hogy azok hogyan gondolkodnak magukrol...
A média a világon minden képet alakít. A hírek válogatásával, a valódi tények egymás mellé helyezésével a valósággal teljesen ellentétes képes sugallhat. Még akkor is, ha minden szó, amit leír valódi.

Ma délelelőtt a Kossuth rádióban volt egy összeállítás a tanárok ellen és a gyermekek ellen elkövetett erőszakról. Anglia, Franciaország, Német ország és a témából kimaradhatatlan Egyesült Államok voltak terítéken. Nem tudtam teljes odafigyeléssel hallgatni, közben tettem a dolgom. Közben egy pszichológus, talán Vekerdy Tamás mondta a véleményét az iskolarendszer verbális követelményeiről... ez okozná a gyerekek erőszakos megnyilvánulásait... Hát nem tudom...
 

vtbea

Allando tag
Állandó Tag
A média a világon minden képet alakít. A hírek válogatásával, a valódi tények egymás mellé helyezésével a valósággal teljesen ellentétes képes sugallhat. Még akkor is, ha minden szó, amit leír valódi.

Ma délelelőtt a Kossuth rádióban volt egy összeállítás a tanárok ellen és a gyermekek ellen elkövetett erőszakról. Anglia, Franciaország, Német ország és a témából kimaradhatatlan Egyesült Államok voltak terítéken. Nem tudtam teljes odafigyeléssel hallgatni, közben tettem a dolgom. Közben egy pszichológus, talán Vekerdy Tamás mondta a véleményét az iskolarendszer verbális követelményeiről... ez okozná a gyerekek erőszakos megnyilvánulásait... Hát nem tudom...



Nem hiszem, hogy az erőszak, az agresszió hátterében az iskolarendszer állna. A család és a média szerepét sokkal elképzelhetőbbnek tarom. Természetesen a túl sok jog és a büntetés hiánya sem elhanyagolható. Én azt tapasztalom néhány osztályban, hogy ezek a gyerekek nemcsak minket, tanárokat utálnak, hanem egymással szemben is gonoszak, kárörvendőek, tisztességtelenek, becstelenek. Pl. Nem adják egymásnak kölcsön a füzetüket, mert úgysem kapják vissza, örülnek, - és ennek hangot is adnak- ha az osztálytársuk egyest kap. A héten az egyik gyerek hashajtót kevert néhány társa innivalójába. Egyetlen rossz szóra egy fiú az órámon nekiugrott a háta mögött ülő gyereknek és ütni kezdte. Ma tesi óra után ismét verekedés volt az öltözőben, a verekedő fiú ellen a múlt héten tett egy másik gyerek anyja feljelentést testi sértés miatt. sőt! egy lánytól rákérdeztem, hogy mi ért van osztályfőnöki figyelmeztetése, és tudjátok, mit felet vigyorogva: " Hát, mert verekedtem!"
 

Smicii

Kitiltott (BANned)
Az igazi felelősök (állam, önkormányzat, egyházak, szülők) rátolnak mindent az iskolára. Oldalakon át lehetne sorolni, mi minden nem az iskola feladata, ám elvárják tőle.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére