Hírek Eldőlt a választás, Magyar Péter kétharmaddal alakíthat kormányt, mutatjuk az adatokat

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.
Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás
Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében
Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.

Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás

Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében​


Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

1776026766286.png
 
Egy háborús ország mezőgazdasági termékei versenyképesek a hazaival??
S amíg az uniós előírások nem lettek kötelezőek itthon addig milyen termékeket fogyasztottunk?
Szerintem hasonlókat mint amitől TE most félsz.
megetetik veletek europa es kina szemetet
es ami sajnos teny hogy a magyar megveszi csak legyen par forinttal olcsobb
GMO-S gabona,
peszticides gabona
antibiotikummal s hormonokkal kezelt baromfi
bejutása s forgalomba kerülése Mo.-n.
a magyar gazdak pedig tonkremennek a kutya ra se nez a termekeikre
 
2.Akkor még sem a GMO sem a hormon/antibiotikum nem volt elterjedve.
Mivel már a '60-as évektől műtrágyáztak és gyógyszerezték illetve vegyszerezték a környezetünket szóval a víz illetve talaj már jó ideje szennyzett.
Sajnos a DDT is lappang még itt-ott...
Nem azt akarom mondani hogy mennyire rossz a helyzet csak azt hogy ne emeljük magunkat annyira az ukránok fölé.
 
3.Jobbakat ettünk minöségileg, mint ma
Ezt mivel tudod indokolni? Vagy bizonyítani?
Inkább úgy fogalmaznék hogy mást ettünk illetve fogyasztottunk.
Kevesebb cukros folyadékot csipszet egyáltalán nem, energiaitalt sem.
Zsírból azért volt...de, többet is mozogtunk.
 
A kulturális élet is válságban...
A Hitel folyóirat megszűnése robbantotta ki a vitát.
A főszerkesztő a döntéshozókat tartotta hibásnak, a kommentszekcióban feltűnő szakemberek azonban másként gondolták: a megszólított NKA-kollégium két tagja, Győrffy Ákos és Smid Róbert úgy gondolták, hogy a felelős a Libri-csoport, illetve az MCC, hiszen azok saját forrásból is képesek lennének megoldani a Hitel további működését.
Orbán Balázs és L. Simon László közt is kitört a vita.

aki Orbánnak ugrott:

Kedves Balázs, ezt a kommentet nem is értem. Amit írsz, ugyanis csak rajtatok múlik. A Libri a Hitel tulajdonosa. A Libri tulajdonosa az MCC. A választás után kialakult helyzetben pedig a ti lelkiismereteteken múlik egy ilyen fontos és rangos jobboldali szellemi műhelynek a fennmaradása. HA erre sincs pénz, akkor nagyon nagy a baj. Mire volt az elmúlt 16 év? Miért tőkésítettétek fel az MCC-t? Elvileg senkit sem hagyunk az út szélén.
 
Újabb kultúrális leépülés az ellenzéki oldalon.
A Győr+ közleménye szerint „az elmúlt hetekben a Győr Plusz Média Zrt. vezetősége számos egyeztetést végzett annak érdekében, hogy a médiacég tovább működhessen, elsősorban a több, mint negyven munkahely megőrzése érdekében”. Ez nem jött össze,
Megszűnik a város médiacentruma, a Győr Plusz Média Zrt. – döntött a centrumot eddig fenntartó Győr-Szol Zrt. igazgatótanácsa, így megszűnik a Győr Plusz Televízió, a Győr Plusz Rádió, a Győr Plusz Hetilap és a Győrplusz.hu weboldal is.
nyilvánvalóan szerepet játszik a Győr-Szol jelenlegi helyzete: az „1,7 milliárdos lakásalap-botrány”, ami miatt néhány napja az elnök-vezérigazgató is lemondott a posztjáról.
 
Úgy igaz de ki ne tudta volna:
Sorozatosan minden köztársasági elnöküket párt katonaként tették oda
Ettől még nem lehet eltiltani a szakmájától.
Nyakunkra tette saját emberét a Fidesz
Eltávolítani nem egyszerű.
Lejár a ciklusa (2029)
Ő nem mond le ez nyilatkozta.
Vagy erővel távolítják el vagy kivárják
Ez még nem dőlt el.
A szócsata ultimátum, nem hozott eredményt.

"jelenleg sem jogi, sem alkotmányos indok nem alapozná meg a távozását"
Mondja Sulyok
Ezért nincs értelme itt bármit leírni, mert láthatóan el sem olvasod (más, ki tudja?).

Az idézetek éppen arról szóltak, hogy a köztársasági elnök nem szolgálhat politikai érdekeket.

Amit tett,
már alkotmánybíróként is, de köztársasági elnökként is, egyértelműen, bűncselekmény - lásd "Hivatali bűncselekmények".

Ezért mondja Magyar Péter, hogy jobban jár, ha lemond, mert ha megvádolják, abban a pillanatban fel is függesztik, és az Országgyűlés elnöke lép a helyébe.

Ettől a pillanattól pedig akár 3 évig is elhúzódhat az ellene folyó eljárás, Sulyok semlegesítve van.
Ha az eljárás végén elítélik, amire 90%-os esélye van, börtönbe kell vonulnia (Btk. idézet szerint). Erre volt bizonyíték az, hogy már alkotmáybíróként sem volt független.

Tehát jobban jár, ha lemond, s akkor van esélye, hogy egyelőre elsunnyoghat.
Nekem rémlett utána kerestem.
Pokol Béla, Balsai István, Szalay Péter, Szívós Mária és Dienes Oehm-Egon a 15-fősre bővült Alkotmánybíróság új tagjai
És ne másolja már a Fidesz technikát
Nem bánom ha önálló elme
Ez nem Fidesz-technika, hanem visszatérés az eredeti törvényhez, amiben 15 főben állapítják meg a létszámot.

1779216502146.png

Itt sem fenékig tejfel , de eggyik pártsem meri vagy akarja az általa levéltottakat megbüntettni , tetteiket számonkérni öket bármiért is a kádi elé cittálni !

Ha bűncselekményt követtek el, akkor sem?
Mert itt egyértelműen erről van szó.

Ahogyan Maduro elrablása is bűncselekmény, úgy a közhatalommal való visszaélés (és hosszan sorolhatjuk a részleteket) is bűncselekmény.
 
Gagamail ,
hogy mi a "büncselekmény" azt a felelös politikusok határozzák meg ugyan ugy mint Brüsszelben is , ha a "jó párt" tagja vagy akkor élvezed a védelmet , ha nem , hát az a te bajod ! Lásd például a korrupciot , a családtagok , haverok alkalmazása . Mondjuk az AfD pártnál ez ugy a vezetö politikai elit mint a médiáknál halálos bün és eljárást követelnek . Ha az állitolagos néppártok teszik ezt az "természtes" legjobb példa erre mondjuk Schäuble aki "bukott mint CDU vezértitkár mert több százezer DM volt az iróasztal fiókjába amiröl Ö sajnos nemtudott . De akkorát bukott , hogy utánna ö lett a pénzügyminiszter , a leánykája az egyik "hivatalos rádió" elnök asszonya , a veje Baden-Württenberg belügyminisztere . Aztán lehetne ám sorolni a lehetettlenségig a furcsaságokat ! Tudod ahol nincsen feljelentö ott nincsen biróság sem !
 
Gagamail ,
hogy mi a "büncselekmény" azt a felelös politikusok határozzák meg ugyan ugy mint Brüsszelben is , ha a "jó párt" tagja vagy akkor élvezed a védelmet , ha nem , hát az a te bajod ! Lásd például a korrupciot , a családtagok , haverok alkalmazása . Mondjuk az AfD pártnál ez ugy a vezetö politikai elit mint a médiáknál halálos bün és eljárást követelnek . Ha az állitolagos néppártok teszik ezt az "természtes" legjobb példa erre mondjuk Schäuble aki "bukott mint CDU vezértitkár mert több százezer DM volt az iróasztal fiókjába amiröl Ö sajnos nemtudott . De akkorát bukott , hogy utánna ö lett a pénzügyminiszter , a leánykája az egyik "hivatalos rádió" elnök asszonya , a veje Baden-Württenberg belügyminisztere . Aztán lehetne ám sorolni a lehetettlenségig a furcsaságokat ! Tudod ahol nincsen feljelentö ott nincsen biróság sem !
Akkor a német viheti Orbánt is, eggyel több, vagy kevesebb, nekik mindegy.
 
CasaLoma ,
Ha nemfelejtetted el akkor biztosan emlékszel arra amikor Uschi von der Leyen pont Orbán szavával lett elnök asszony mert Merkel Viktorkájának hetett - hatott megigért !
 
Az idézetek éppen arról szóltak, hogy a köztársasági elnök nem szolgálhat politikai érdekeket.
Elvileg, nem szolgálhat, de majd mindig szolgált.
Még Göncz Árpádot is az a vád érte.Tüntetést is szerveztek ellene.
És ha nem tartod érdemesnek itt írni hát ne tett.Írd a hátuljára.

Teljesen lényegtelen, hogy melyik ügyvéd írta meg a kegyelmi kérvényt.
Az ügyvéd nem tartja lényegtelennek hogy Őt ruházta fel ezzel a ténykedéssel.
Alaptalan támadásként élte meg.(vagy csak kiélte egy műfelháborodással magát)
Ugyanakkor kikelt és erősen visszavádolta Magyar Pétert.
Mindenféle légből kapott állításaival és hazugsággal.
Ha így nézzük nem mindegy a pontatlanság
Nekem épp mindegy melyik ügyvéd írta.
De látod a cikk hozójának sem mindegy.
Neki kapóra jött a cikk tartalma amire okot Magyar Péter adott.
A cikk tartalma tele van személyében sértegetéssel.
Gagulynak is kapóra jött.
Ez a Gaudi volt az aki Jobbikosként az utolsó ülés után kivitte az ülésteremből az egyik uniós zászlót, és kihajította az Országház ablakán.2014. február 13.
És wiki is hozzáköti a kérvényt.
Politikai ellenfelek a Magyar-kormánnyal.

Most az m1 ről
A Magyar küldöttségről Lengyelországban
Tegnapi benyomás a köztévéről a látottak alapján
A sajtókonferencia

Végignéztem nagyon tetszett.
Magyar Péter nyugodt magabiztos volt.
A kérdésekre, nem kikerülő módon válaszolt.
A tolmáccsal remek összhangban voltak legtöbbet:
Időt adva egymásnak a fordításkor.
A köztévé sem hamisított semmit, nem volt alá-kommentár.
Előtte bemondó(felkonferáló) se támadta a kormányfőt.
Egyedül csak a hang szakadozott kicsit.Hamar kezelték.
Összességében nem vétett senki hibát a köztévé részéről
Amennyit a sajtótájékoztatón láttam az jó volt.
Kérdezték a V4-ről is annak felélesztését tervezi.
A lengyel mezőgazdaság sikereiből akar tanulni.
Dicséretes mert sok dolog jobban sikerült a lengyeleknek, mint nekünk.
Persze minden középeurópai jobban haladt.
 
Utoljára módosítva:
Tölgyessy Péter a Partizán-ban:

„Az az érzésem, mintha Magyar Péter nem is lenne igazán tisztában ezekkel a kérdésekkel. Ő jellegzetesen az internet világából jött politikus, aki káprázatosan eligazodik a rövid bejegyzések, odaszólogatások és hasonlók világában, de nem feltétlenül ismeri a legapróbb részletekig a magyar gazdaság, illetve Magyarország világpolitikai helyzetének összes összefüggését. (…) Magyar Péter naponta huszonötször mondja, hogy erre adott utasítást, arra adott utasítást… a miniszterek pedig olyanok, mint valami melósok a miniszterelnökhöz képest. Na most ez nem így van.”
 
A látványpékséges politikától eltérve, a tényleges történés.

MAGOSZ fötitkár< inforadio.
"a Tisza-kormány "véget vetett" a veszélyhelyzetnek, május 13-ával hatályukat vesztették a veszélyhelyzeti rendeletek, köztük az is, amely tiltotta az ukrán agrártermékek behozatalát, amit más rendeletekkel ellentétben nem emeltek törvényi erőre . Cseh Tibor András, a MAGOSZ főtitkára szerint ezzel több mint 20 ukrán termék, például gabonák és baromfi importja vált lehetővé, ami hátrányosan érinti a gazdákat."

Jelentése:
GMO-S gabona,
peszticides gabona
antibiotikummal s hormonokkal kezelt baromfi
bejutása s forgalomba kerülése Mo.-n.

Következmény:
A közvetitök keresnek.
A fogyasztó még betegebb lesz
Az egészségügy leterheltsége s költségei nönek.
A temetkezési vállalkozók jól keresnek.
Magyar termelök elszegényednek.
Nyugdijkassza leterheltsége csökken
Mind meghalunk!!!!
Orbán segíts!!!
 
Újabb kultúrális leépülés az ellenzéki oldalon.
A Győr+ közleménye szerint „az elmúlt hetekben a Győr Plusz Média Zrt. vezetősége számos egyeztetést végzett annak érdekében, hogy a médiacég tovább működhessen, elsősorban a több, mint negyven munkahely megőrzése érdekében”. Ez nem jött össze,
Megszűnik a város médiacentruma, a Győr Plusz Média Zrt. – döntött a centrumot eddig fenntartó Győr-Szol Zrt. igazgatótanácsa, így megszűnik a Győr Plusz Televízió, a Győr Plusz Rádió, a Győr Plusz Hetilap és a Győrplusz.hu weboldal is.
nyilvánvalóan szerepet játszik a Győr-Szol jelenlegi helyzete: az „1,7 milliárdos lakásalap-botrány”, ami miatt néhány napja az elnök-vezérigazgató is lemondott a posztjáról.
Nem-e gazdasági leépülés inkább?
Ha nincsenek kormányon nem boldogulnak?
De ilyen hamar?
Ha arra gondolunk mi lesz a Mediaworks által összes befalt megyei lappal
Aminek egy másik tagja a Szeged ma, ami szintén ellenzékivé lett.
Mi lesz a megyei lapokkal?
Már esett szó róla: Mi legyen a már önállóvá válható megyei lapokkal?
Már hiába esne vissza mind. önálló megyei lappá.
Az olvasók nem lesznek képesek fenntartani.Kíváncsi leszek Mi sorsot kapnak.
Kormánylappá nem válhatnak mert az ismét média centralizáció lenne.
Úgy tűnik kulturális leépülés lesz mégis.
Így van az, mikor visszaforgatni nem lehet, amit egyszer elrontottak megszakítással.
Hogy tér vissza fenntarthatóság?
Ami kulturális széteséssé fordulhat.

Szerintem az osztrák azbeszt van olyan veszélyes mint az ukrán búza
Nem kis veszély a túltermelés a dömping (az ukrán búza itt nem lehet célállomás)
Az osztrák zúzalék utat leaszfaltozták, nem száll már az azbeszt az illegálisan ide került kőzúzalékból.
Mégis megbízhatóbb az Orbán papa bánya nyersanyaga és drágább
De nem azbesztes.
Ha leszorítják árát, kutyának se fog kelleni az osztrák.
És a kitermelt szemetet is visszafogadja A Dolomit kft. 2024 -2077 között

Nem kis veszély a túltermelés
A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) kifizetéseinek felfüggesztését rendelte el Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter május 19-ével.

Szeretnénk megállítani, ami megállítható, és hogy ne költsön továbbra olyan pénzt a Nemzeti Kulturális Alap, amely nem jó célra, nem jó helyre megy”, „ne költsön feleslegesen pénzt olyan programokra, olyan célok támogatására, amelyek nem élveznek megfelelő támogatottságot, illetve ahol a döntések jogszerűsége legalábbis kétségbe vonható” – fejtette ki.

És a felülvizsgálás:
Hozzátette, hogy belső vizsgálatot indítottak, és a már zajló eljárások végéig kollégáival minden szükséges támogatást megadnak a hatóságoknak annak érdekében, hogy az összes érintett ügyben teljes körűen feltárják a felelősséget.

 
Már esett szó róla: Mi legyen a már önállóvá válható megyei lapokkal?
Már hiába esne vissza mind. önálló megyei lappá.
Az olvasók nem lesznek képesek fenntartani.Kíváncsi leszek Mi sorsot kapnak.
Kormánylappá nem válhatnak mert az ismét média centralizáció lenne.
Pedig vagy állami támogatás lesz vagy megszünés.
Az újabb korosztályok már nem vesznek napilapokat sem. hisz elég belepillantani a napi netes hírekbe és nem várni egy napot az elavult hírekre.
 
Pedig vagy állami támogatás lesz vagy megszünés.
Az újabb korosztályok már nem vesznek napilapokat sem. hisz elég belepillantani a napi netes hírekbe és nem várni egy napot az elavult hírekre.
Nem akarok ellentmondani
De megint egy zsigeri típusú nem megoldást kereső
Sablon válasszal jöttél.
(ettől még lehet igaz csak jobb szeretek gondolkodni)
Ráadásul épp olyan pesszimistán lemondó mint voltál az Orbán kormány idején.
Nem akarok ellent mondani onnan folytatnám ameddig a tény kijelentésig eljutottál: "vagy állami támogatás lesz vagy megszűnés"
Igen egyetértünk de tegyünk próbát
Nyitom tovább:
Egyik út az állami támogatás.
Ez nem lehet nem átlátható, máris a politika fizeti tehát szócső gyanú-
Általánosan mondom ha kultúraként tekintünk rá akkor állami fenntartás mint minden, ami önmagától nem él meg
Olyan megoldás alá kell venni a fenntartást minden sor számot vagy egyéb megfelelő próbálkozási módon kiegyensúlyozottsági mérés lehessen mint a képi médiában is volt egykor.
Ha hírfolyamként tekintünk rá.
Még mindig van két út Te leírtad a nyomtatott sajtót
Én engednék rá egy próbálkozást
Nézzük van e rá kereslet?
Mertén veled ellentétben nem írom le.
Tegyenek próbát.(most is van még nyomtatott sajtó)
Az online sajtó is létezik megyei lapként.
Valószínűleg mind a 2 láb kell az állami támogatás nélküli fennmaradásért.
Az előfizetésre való próbálkozások nagy úzságoknál is vannak az online verzióknál is.
Természetes hogy a papíralapúnál csak fizetősség működhet.
Ezzel eljutottunk oda ki kell próbálni
Ki jelentkezik működtetőnek.
Mert pártalapú érdeklődő is lehet.
Felszínes mondat:
"már nem vesznek napilapokat sem. hisz elég belepillantani a napi netes hírekbe"
Az ugyanaz mint amikor a környezetedből a piacon halottak alapján Fidesz verhetetlenséget mondtál.
Igaz minden amit felszínesen mondasz.(ugye magadból indultál ki?)
De nem országos megdönthetetlen igaz.
Én tennék próbát igaz-e? senkinek nem kell megyei lap.
Nem igaz mert a kisebb régió szűkebb hírei láthatóan keresettek és olvasottak,(persze ezt az online-n lehet most látni a fórum részen)
Megyeii lapnak melyik formája kell mégis
Mert én is csak úgy gondolom kell.
A papíralapút azért nem írom le mert létezik a Metropol
Ami két dologban nem érvényes példának 1 ingyenes
2 konzervatív politikai lap és nagyon agresszív
Na nem is értük ejtek szót.
Csak a papíralapú létére példa
és egy adat:
2021. aug. 11. — A 18 megyei lapot összesen 267 ezren vásárolják naponta,
Én nem teszek olyan közhelyet
"nem vesznek napilapokat sem. hisz elég belepillantani a napi netes hírekbe és nem várni egy napot az elavult hírekre."
1779285400656.png

Nem csak Szegedi lapokról van Szó.
Mennyi nyomtatott megyei lap létezik?
Tudod?
18 és
Ebből 1 a Dunaújvárosi nincs a KESMA tulajdonában.
Pannon Lapok Társasága megszűnt majd Mészáros Lőrinchez vándorolt és végleg megszűnt(2017)
  • Baranya: Új Dunántúli Napló
  • Bács-Kiskun: Petőfi Népe
  • Békés: Békés Megyei Hírlap
  • Borsod-Abaúj-Zemplén: Észak-Magyarország
  • Csongrád-Csanád: Délmagyarország
  • Fejér: Fejér Megyei Hírlap
  • Győr-Moson-Sopron: Kisalföld
  • Hajdú-Bihar: Hajdú-Bihari Napló
  • Heves: Heves Megyei Hírlap
  • Jász-Nagykun-Szolnok: Új Néplap
  • Komárom-Esztergom: 24 óra
  • Nógrád: Nógrád Megyei Hírlap
  • Somogy: Somogyi Hírlap
  • Szabolcs-Szatmár-Bereg: Kelet-Magyarország
  • Tolna: Tolnai Népújság
  • Vas: Vas Vármegyei Napló (Vas Népe)
  • Veszprém: Napló
  • Zala: Zalai Hírlap
A Napló[2] Veszprém vármegye napilapja. Minden nap, még vasárnap is megjelenik ma az ára 185 Ft
A tulajdonos:KESMA
Úgy képzelem A Veszprémieknek kelleni fog a megyei lapjuk
Országos napilap
jelenleg (2023. január) Magyarországon 5 működik.
Ebből 2 politikai, 1 sport, és 2 bulvártematikájú.
1779286089029.png
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,230
Üzenet
5,058,173
Tagok
630,900
Legújabb tagunk
bartusgabesz76
Oldal tetejére