Fűben fában orvosság

romcica

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok
Izületi fájdalomra a kéznél, nem tudtok valamit ajánlani rá. Gyógyszert nem szeretnék szedni.
 

Sehy

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok
Izületi fájdalomra a kéznél, nem tudtok valamit ajánlani rá. Gyógyszert nem szeretnék szedni.

Pár csepp télizöld illóolajat keverj bele extraszűz oliva olajba és ezzel dörzsöld be a kézfejedet.
Használhat még a bors,- gyömbér,- levendula illóolaj is.
Használat előtt allergiapróba!!!!
Belsőleg fehérfűzfakéreg tea. Magas szalicilát tartalma miatt enyhíti az izületi, rheumatikus fájdalmakat. ( ha először iszol ilyet... ne számíts valami felemelő élményre. Viszont használ. Én gyakran fogyasztom és már megszerettem az ízét.:) )
 

Sehy

Állandó Tag
Állandó Tag
A fahéj fertőtlenítő hatóanyagokat tartalmaz, ezért gyakran használják a gyomor-bél csatorna fertőzései és légúti fertőzések ellen. A kéreg antibakteriális, összehúzó, szélhajtó, görcsoldó és hányáscsillapító. Az illóolaj pedig antibakteriális hatású. Segíti az emésztést, ezért enyhíti az emésztési zavarokat, a kólikát, a hányingert és a bélszelek túlzott távozását.

És még narancsbőr ellen is hatásos.:) Viszont nagyon óvatosan kell használni, mert komoly égési sérüléseket okoz nagy töménységben.
 

t79

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok ,a HERBÁCIO-MAGAZIN számait keresem,szuper jó ötletek ,receptek vannak bennük.Tud-e valaki segiteni ,nagyon jó lenne.Jó éjt mindenkinek,t79.
 

tavaszieva

Állandó Tag
Állandó Tag
keres

sziasztok!
Lenne egy keresem ,ha tudna valaki segiteni?
A lanyom ,kb.3 eve staphilococcus aureus-sal fertozodott a torkaban.Nem a meticilin rezistens ,tehat lehet antibiotikummal kezelni ,csak nem evente 3x.
Az iden nyaron erettsegizett,felvetelizett egyetemre ,igy egy kicsit kifaradt az immunrendszere csokkent, es a streptococcust is osszedte.Erre mar penicilines injekcios kezelest kapott .Hala kikezelodott ,sem egyik sem masik nem volt jele a garatvaladek vizsgalat utan.
De nem ulhetunk karban tett kezekkel ,mert barmikor ujra fertozodhet ,jo lenne egy kicsit feldobni az immunrendszeret ,megerositeni.
ebben szeretnem a segitsegeteket kerni
elore is koszonom
Eva
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Éva
Szerintem a legjobb természetes immunrendszer erősítő az Echinacea. Én cseppek formájában szedem és évek óta nagyon jó a tapasztalatom róla. Már láttam teaként kapható változatát is.

Echinacea - kasvirág gyöktörzsét késő ősszel felszedjük, apróra összevágjuk és egy edénybe teszük. Ezt felöntjük gabonából készült alkohollal pl Royal vodka, ezzel kész a tinktura. Két hét múlva használhatjuk.
Nekem van a kertben és nagyon szeretik a tyúkok is a levelét. Minden évben lecsipegik.
Ugyanígy a goji bogyó levele sem tud megnőni azt is nagyon szeretik. Szép fényes a tolluk és egészségesek.

Immunerősítésre javaslom még mindenféle ásványi anyagok, vitaminok pótlását.
 

MMedit

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Izületi problémákra is ajánlanám a lucerna kapszulát.
Lucerna kapszula - 250 dbA lucerna lúgosító, méregtelenítő, koleszterincsökkentő, öregedésgátló, ízületvédő hatással rendelkezik. Az étrendkiegészítő kapszula a lucernán kívül Flavin7 bioflavonoid komplexet is tartalmaz, ami erős antioxidáns hatású.

A lucerna egyike a természet legerőteljesebb és legtáplálóbb növényeinek. Gazdag fehérjében, vitaminokban és ásványi anyagokban. A, C, D, E-vitamint, és K-vitamint is tartalmaz. Nyomelemekben gazdag: pl. kalciumban, káliumban, vasban, cinkben, magnéziumban és karotinban. A lucerna B1-és B6 vitamintis tartalmaz, valamint az antioxidánsként ismert tricint.

Többek között emésztés- és étvágyjavító, valamint a tápanyagok felszívódását segíti elő. 8 fontos emésztéshez szükséges enzim is található benne.

A lucerna egyike a klorofilban leggazdagabb táplálékoknak. Elősegíti az immunitás kialakulását fertőzések ellen. A szervezet sav-lúg arányát egyensúlyban tartja. A lucerna segit megtisztítani a májat és a véráramot az egészségtelen koleszterin- lerakódásoktól. Továbbá gyulladáscsökkentő, illetve detoxikáló és gombaellenes hatását is ismert.

Kedvezően befolyásolja az ízületek működését. Vérnyomás-kiegyenlítő. Jól alkalmazható a csontok és fogak erősítésére, köszvény esetén.
.
 

horvpeti

Új tag
sziasztok! nekem segítség kellene! psoriasisom van és nem tudom mivel lehetne kezelnem ilyenkor télen amikor előjön. Izraelbe nem óhajtok utazni!
 

knkaresz

Új tag
Mi lesz az alternativ módszerekkel ?

Mit fogunk tenni ,amikor betiltják az alternativ módszereket ? Ugyanis a Codex Alimentarius előirja ,hogy mit tehetnek és mit nem tehetnek a kormányok .Az alternativ módszereket megakarják szüntetni.Ez majd kötelező lesz a minden 165 tagállamra ' Ez lesz még egy komoly helyzet '
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit fogunk tenni ,amikor betiltják az alternativ módszereket ? Ugyanis a Codex Alimentarius előirja ,hogy mit tehetnek és mit nem tehetnek a kormányok .Az alternativ módszereket megakarják szüntetni.Ez majd kötelező lesz a minden 165 tagállamra ' Ez lesz még egy komoly helyzet '

A gyógynövényeket nem fogják kigyomlálni a földből. Azt pedig hogy otthon teázzak vagy a lábamat borogassam senki sem tudja megtiltani.
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
sziasztok! nekem segítség kellene! psoriasisom van és nem tudom mivel lehetne kezelnem ilyenkor télen amikor előjön. Izraelbe nem óhajtok utazni!

Véleményem szerint az, hogy a Holt-tenger vize visszaszotítja a betegséget, azt jelentheti, hogy valamilyen ásványi anyag(ok)ra szüksége van a bőrnek és a szervezetnek. Talán érdemes lenne szerves jódtartalmú étrend kiegészítőt (alga) és egyéb komplex ásványi anyag étrend kiegészítőt szedni belsőleg. Külsőleg pedig jóddal (alga) és sóval (NaCl) kiegészített ásványianyag tartalmú folyadékkal kezelni, mint pl aloe vera.

Érdemes figyelni , hogy súlyosbodás előtti 1-2-3 napon milyen élelmiszereket fogyasztott, amely esetleg a súlyosbodást okozhatja pl:alkohol, fehérje stb.
Ezeket az élelmiszereket kerülni kell.
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
A hónap gyógynövénye

feher.fagyongy.jpg
Ha könny a gyöngy:
A fagyöngyök az erdő könnyei,
Parányi könnyek, mozdulatlanok,
Fák sudarára fagyott sóhajok,
Az erdő gyöngybefagyott bánata,
Élősködők, mint minden bánat,
Amely az élet ütőerére támad
És lassan, észrevétlen
Felszürcsöli vérét a büszke fáknak.

/Reményik Sándor/






Fehér fagyöngy (Viscum album)


Élősködő növényként ismerik legtöbben, kevesen tudják, hogy milyen hasznos gyógynövény is egyben. Ádventi díszként kedvelt dekoráció, szívesen akasztják a házak mennyezetére. Eredetileg a rossz szellemek, a rontás elkerülésére szolgált. Az angolszász kultúrában a termékenység szimbóluma: fagyöngy alatt csókolózni házasságot és gyermekáldást jelent. Az ókori görögök vágykeltő hatása miatt itták teáját. A kelta népek szent növényként tisztelték.

A faágakon csüngő, gömb alakú cserje népies neve gyimbor, madárlép, enyvesbogyó (ragacsos nedvéből légyfogót, madárlépet készítenek). Termése fehér bogyó, mely mérgező anyagokat tartalmaz, tilos fogyasztani. Gyógyteát a vékony, leveles ágvégeiből készítünk. Télen gyűjtjük, mielőtt a gazdafa rügyezni kezd. Nyírfán élő egyedei tartalmazzák a legtöbb hatóanyagot.

Leginkább vérnyomásproblémákra használjuk. A magas vérnyomást csökkenti, az ingadozót szabályozza. Kiválóan javítja a vérkeringést, meggátolja az érelmeszesedést, segíti a szívműködést. Használják még belső vérzés csillapítására (gyomor,- tüdő,- méh- és bélvérzéseknél). Cukorbetegek is ihatják, mert kedvező hatással van a vércukorszintre. Fülzúgást, szédülést is enyhít. Újabban rákellenes gyógyszert készítenek belőle. Mirigyrendszerünk karbantartására keresve sem találunk alkalmasabb növényt.

Elkészítése különleges figyelmet kíván: egy csapott evőkanálnyi teafüvet áztassunk 2,5 dl hideg, mészmentes (desztillált, vagy felfőzött és kihűtött) vízben 12 órán keresztül, majd langyosítsuk meg és fogyasszuk el éhgyomorra. Legjobb este beáztatni a teafüvet és reggel meginni.

Ingadozó és mérsékelten magas vérnyomásra napi 1 csészével javaslunk fogyasztani. (Nagyon magas vérnyomásra jobb a galagonya virágos ágvégből készült tea.) Szívbetegségek megelőzésére heti egy csésze fagyöngy tea javasolt.

Szabó György füvesember
 

serferi

Állandó Tag
Állandó Tag
Olajrágás


Az olajrágás egy Ázsiából származó ősi tisztító- és méregtelenítő eljárás. Rendszeres
gyakorlásával folyamatos méregtelenítéssel ajándékozzuk meg magunkat.
Hogyan végezzük?
Reggel, közvetlenül felkelés után vegyünk a szájunkba egy evőkanál hidegen sajtolt
olajat. Ez lehet napraforgó-, oliva- vagy szezámmagolaj. Az olajat 15-20 percen át (de
legalább 10 percig) alaposan, lassan forgassuk meg a szájunkban, zubogtassuk át a
fogaink között, úgy hogy minden nyálkahártya felülettel érintkezzen. Ne gargarizáljunk, és
véletlenül se nyeljük le! A végén köpjük ki, és alaposan, 3-4-szer meleg vízzel öblítsük ki a
szájüregünket, illetve mossunk fogat. Ezután lehet enni-inni, reggelizni…

Az olajrágást ne úgy fogjuk fel, mint egy néhány hétig tartó tisztítókúrát, hanem építsük be
életünkbe, tegyük annak szerves részévé.
Személyes tapasztalataink alapján azt mondhatjuk, hogy a kezdeti idegenkedést
követően, néhány nap után könnyen megbarátkozunk a nyers olaj ízével, és egy pár hét
kitartó gyakorlás után hiányérzetünk lesz, ha valamilyen okból kimarad a reggeli olajrágás
ceremóniája.
Mi történik olajrágáskor?
Éjszaka alvás közben a szervezetünkben intenzív méregtelenítési folyamatok zajlanak.
Ennek egyik kitüntetett területe a szájüreg és a nyelv. A nyelven megjelenő lepedék, a
reggeli rossz lehelet és a kesernyés szájíz mindezeknek a bizonyítékai. A nyálkahártyán
kiválasztódnak a testünk számára idegen anyagok, többek között a nehézfémek, az
élelmiszerekben található különféle adalékanyagok, gyógyszermaradványok, toxinok stb.
Ezek javarészt zsírban oldódó anyagok. Közönséges öblítéssel nem szabadulunk meg
tőlük, sőt az első étkezéssel újra lenyeljük őket, és emésztőcsatornánkból újra
felszívódnak.
Olajrágáskor gyakorlatilag ezektől a testidegen anyagoktól szabadulunk meg. Negyed óra
alatt az aranysárga olaj egy sűrű, fehéres-szürkés viszkózus anyaggá válik. Ez tömény
méreg, ezért soha ne nyeljük le! (Környezetvédelmi szempontokat figyelembe véve a
kagylóba, szemétbe sem volna szabad kiköpni, hanem veszélyes hulladékként kezelve
kellene ártalmatlanítani.)
Javallatok, ellenjavallatok
Az olajrágás egyaránt alkalmas egészségmegőrzésre, illetve akut és krónikus betegekből
való gyógyulás támogatására. Számtalan esetben csupán az olajrágástól következnek be
állapotjavulások és gyógyulások. Minden felnőtt bátran élhet vele, különösen ajánlott
várandósoknak, szoptatós anyáknak, krónikus betegségekben szenvedőknek,
allergiásoknak. Daganatos betegeknek kötelezően kellene naponta háromszor olajat
rágni.
Szakirodalomban néhány szerző ellenjavallatként megemlíti a meglévő
amalgámtöméseket. Ezt azzal magyarázzák, hogy az olaj fokozhatja a higany
felszabadulását az amalgámtömésekből.
Szájüregi hatások: csökkenti az ínygyulladást, megszünteti az ínyvérzést. (A
fogkőtisztítást – sajnos- nem pótolja.) Elmulasztja a kellemetlen szájszagot. Csillapítja a
fogfájást. (Szuvasodás, illetve visszatérő fájdalom esetén keressük fel a fogorvosunkat!)
Irodalmi adatok szerint hosszas használata fogfehérítő hatású. A meglazult fogak, a
fogágygyulladás megszűnése miatt, (az enyhe vagy közepesen súlyos fogágysorvadások
esetében) újra megszilárdulnak.
Egyéb hatások és javallatok: immunerősítés, fejfájás, migrén, bőrpanaszok, krónikus
ízületi problémák, szív- és keringési betegségek, cukorbetegség, PMS (premenstruációs
szindróma), emésztőszervi bajok, fáradékonyság, koncentrációs és alvási zavarok.

Méregtelenítés a szépségápolásban

Nagyon sokan kérdezik tõlem, hogy miképpen védekezhetnek a pattanásos arcbőr, a szem alatti táskák, fekete karikák és más, az arcunkat elcsúfító bõrproblémák ellen.

Gyakran, a problémák okát kizárólag a hormonális változásokban és az életvitelbeli sajátosságokban keressük és elfeledkezünk azokról a környezeti ártalmakról (szennyezett levegõ, tartósítószerekkel túlzsúfolt élelmiszerek, káros vegyi anyagokat tartalmazó háztartási szerek stb. stb.) melyekkel nap mint nap meg kell küzdenie a szervezetünknek.

Pedig rengeteg mérgezõ anyaggal terheljük életfontosságú szerveinket: évente átlagosan 4 kg tartósítószert, káros élelmiszer adalékot fogyasztunk el, melyeket a tartósított élelmiszerekkel, a rovarirtókkal kezelt zöldségekkel/gyümölcsökkel viszünk be a szervezetbe. Ha ez az önpusztítás nem lenne elég, akkor nyugodtan adjuk hozzá még azokat a nehézfémeket (higany, kadmium, ólom stb.stb.) amelyek a kipufogó gáztól szennyezett városi levegõbõl, az amalgám fogtömésekbõl, valamint a fõzéshez, sütéshez használt fém lábosokból, serpenyõkbõl válnak ki és jutnak be a szervezetünkbe.

Ezek a lerakódott méreganyagok rendkívüli mértékben megnehezítik testünk müködését (izületi fájdalmak,vese és máj problémák), károsan befolyásolják életminõségünket (depresszió, krónikus fáradtság, ingerlékenység, türelmetlenség) és kihatnak küllemünkre (ekcémás, pattanásos bõr, fekete karikák,táskák a szem alatt) is.

Éppen ezért, idõrõl idõre, muszály egy kis pihenéshez juttatni szervezetünket. Ezt a pihenõ idõt nevezzük méregtelenítésnek, detoxikációnak.

Méregteleníteni sokféleképpen lehet, a legtökéletesebb formája a több napig tartó böjt, melyet félévente megismétlünk. Az emberek nagy többségének általában fogalma sincs arról, hogy a böjtöléshez miképpen kezdjen hozzá, illetve hogyan böjtöljön. Sokan sokféleképpen próbálkoznak, legtöbbször nagy lendülettel, "ide nekem az oroszlánt is" hozzáállással éheznek, szomjaznak naphosszat, hogy aztán a néhány napos böjt után azonnal degeszre egyék magukat.

Ennek természetesen semmi értelme. Ha valaki rászánja magát a komoly böjtölésre, akkor azt érdemes szakmai felügyelet mellett, hozzáértõk irányításával végezni, betartva az orvosok által elõírottakat.


A böjtölés mellett azonban vannak kevésbe radikális módszerek is a méregtelenítésre, melyeket kúraszerûen alkalmazva, komoly eredményeket érhetünk el életminõségünk javításában.


n Olajkúra a nehézfémek, baktériumok és vírusok eltávolítására n Savmentesítés (az ideális pH érték beállításhoz) n Béltisztítás ( a vastagbélben lerakódott káros anyagok eltávolítása)
A savmentesítésnek és a béltisztításnak már jelentõs irodalma van Magyarországon , több szakintézmény és wellness központ is foglalkozik ezekkel a méregtelenítési formákkal.

Az én kedvencem azonban az olajkúra, melyhez nem kell szakapparátus, otthon is elvégezhetõ, csakúgy mint az általunk ajánlott arcfiatalítás ránctalanítás.

n folyamatosan ürülnek a szervezetbõl a nehézfémek, baktériumok és vírusok n megszûnik a fáradtság, levertség érzése - újra teli leszünk energiával n alvásunk újra mély és nyugodt lesz n javul általános kondíciónk, jobb lesz stressztûrõ képességünk, nyugodtabbak leszünk n tisztább lesz gondolkodásunk n a haj, a bõr, a fogíny, a fogaink újra egészségesek lesznek, az íny nem fog vérezni, a haj nem
hullik majd, a bõrön nem keletkeznek pattanások, ekcémák, a meglazult, mozgó fogak megszilárdulnak

Az olajkúrához a legalkalmasabbak a hidegen sajtolt növényi olajok, ezek közül is elsõsorban a hidegen sajtolt napraforgó olaj vagy szezámmag olaj. Vannak akik az oliva olajat részesítik elõnyben, kinek mi jön be jobban.

Az olajkúra nagy elõnye, hogy segítségével eltávolíthatóvá válnak azok a nehézfémek (a nehézfémek olajban oldódnak), amelyek az évek során elraktározódtak szöveteinkben (a szervezet egymagában, segítség nélkül nem képes kiüríteni a nehézfémeket) és idõvel komoly szervi bajokat, daganatos megbetegedéseket okoznak. Elég csak a lerakódott ólom vagy higany (közlekedés, kipufogógázok belégzése) sejtromboló hatására gondolni.

Az olajkúra pozitív élettani hatásai

Az olajkúra terepe a szájüreg, mert a száj nyálkahártyája kiválóan alkalmas a méreganyagok kivezetésére és a kúra hatására nagy koncentrációban távoznak nehézfémek szervezetünkbõl.

Hogyan végezzük a kúrát? Nagyon egyszerûen. A kúra három lépésbõl áll.
Ezeket a lépéseket minden egyes alkalommal szigorúan tartsuk be!


no1.gif
Reggel, felkelés után, még reggelizés elõtt vagy mielõtt bármit is ennénk, innánk mossunk fogat jó alaposan, lehetõleg fluor mentes fogkrémmel (pl. Dabur fogkrém).
A fogmosás eltávolítja a fogakon, az ínyen és a nyelv felületén megtelepedett baktériumok, vírusok nagy részét (és így nem fognak az olajjal elvándorolni a szájüreg más pontjaira).
no2.gif
Vegyünk a szájunkban egy evõkanál hidegen sajtolt napraforgó olajat (vagy szezámmag olajat, esetleg oliva olajat) és kezdjük el forgatni a szánkban, keresztül préselve a fogak résein, forgassuk egyik pofazacskóból a másikba, nem sietve, kényelmes tempóban. Az olaj jusson el mindenhová a szájüregben, de semmi esetre se jusson a torokba, illetve semmi esetre se nyeljük le. Az olaj a szájunkban eleinte testes lesz, de amint vegyül a nyállal egyre inkább vékonyodik majd.

A legjobb eredményt akkor érjük el, ha legalább 15-20 percig forgatjuk a szánkban. Az elsõ 5 percben kiválnak a nehézfémek, de a baktériumok és vírusok elpusztításához még legalább 10 percre van szüksége az olajnak. Miután letelt a 20 perc köpjük ki az olajat a szánkból. Figyelem: a szánkban átforgatott olaj nagy koncentrációban tartalmaz majd nehézfémeket és elpusztult baktériumokat (toxinokat), tehát semmi esetre se nyeljük le vagy gargalizáljunk vele!!! Köpjük ki, szabaduljunk meg tõle!

Az olajforgatást akkor végeztük jól, ha a kezdetben sárga olaj tejfehér színûvé válik mire kiköpjük.
no3.gif
Miután kiköptük az átforgatott olajat, azonnal és alaposan mossunk fogat, hogy ne maradjon a szánkban semmilyen olaj maradék.
Akiknek a napraforgó olaj nagyon erõs ízû, azok próbálkozhatnak olivaolaj forgatásával, bár
az oliva a külföldi szakirodalom szerint nem hoz olyan jó eredményeket mint a napraforgó olaj.

Személy szerint én a napraforgó olajat használom elsõsorban, bár bizonyos betegségek (pl. influenza) közeledését érezve átváltok más olajakra is. Nálam az olajkúra teljesen megszüntette a korábban erõs fogínyvérzést, megszüntette az ínysorvadást és alaposan feltúrbózta az immunrendszeremet. Míg korábban volt olyan nap, hogy az ágyból kikelve már le szerettem volna ülni mire leértem a nappaliba, addig ma képes vagyok 16 órákat dolgozni anélkül, hogy megérezném.

Az olajforgatást napjában egyszer érdemes elvégezni. Vannak akik napi 2-3 alkalommal is csinálják de én ezt túlzásnak tartom. Napi egyszeri "olajhúzás" (angolul "oil pulling") éppen elegendõ a detoxikáláshoz.

33.gif
Olajtípusok és jellemzõik


Napraforgó olaj - a legjobb "általános" olaj, remek nehézfém eltávolító hatással

Szezámmag olaj - szintén nagyon jó általános olaj

Kókusz olaj - kiváló vírusölõ és gombaölõ hatású

Menta olaj - nagyon jó gyulladásgátló hatású olaj

Teafa olaj - nagyon jó vírusölõ hatású olaj (pl. influenza esetén)

Oliva olaj - jó baktériumölõ hatású olaj
 
Oldal tetejére