Feleségmegosztással segítenének a szegényeken

Kínában heves vitákat váltott ki egy professzor javaslata, hogy a szegény férfiak osztozzanak egy feleségen. A távol-keleti országban hatalmas probléma a nemek arányának felborulása. A világon itt a legnagyobb a nemi egyenlőtlenség. Jelenleg 118 férfi jut 100 nőre.

Az arányok felborulásának a fő oka, hogy a társadalom hagyományosan a fiúgyermeket részesíti előnyben, aminek a hatásaihoz nagymértékben hozzájárult az évtizedeken át egészen a közelmúltig szigorúan betartatott állami egykepolitika is. A gazdasági és népesedési folyamatok következtében egyre több nő költözik vidékről a városokba, így az ott maradó férfiaknak még nagyobb nehézséget okoz párt találni.

A Csöcsiang (Zhejiang) Egyetem közgazdasági professzora, Hszie Zuo-si (Xie Zuoshi) azt állítja, hogy 2020-ra akár 30-40 millióra is nőhet az országban az egyedülálló férfiak száma. A nők iránt egyre nagyobb lesz a kereslet, emiatt pedig az értékük felmegy – írja sokak által támadott gondolatkísérletében a professzor, „A magasabb jövedelemmel rendelkező férfiak előnyben lesznek a pártalálásban, mert megengedhetik maguknak, hogy megfizessék ezt a magasabb árat is” – fejtegeti, azt firtatva, mi a helyzet az alacsony jövedelemmel rendelkező férfiakkal? „Az egyik megoldás, hogy többen összefognak, hogy együtt keressenek feleséget. Ne higgyék, hogy ez az én légből kapott agyszüleményem. A világtól távol eső és szegény vidékeken akad példa arra, hogy több fivér együtt vesz feleségül egy nőt, és boldogan és harmonikusan élnek együtt.”

Hszie szerint a másik megoldás a nagyobb gazdasági növekedés elősegítése, mert ezzel olyan mértékben növelhető az agglegények jövedelme, hogy vonzónak találják őket a más ázsiai vagy afrikai országokból származó hölgyek is. A nők hiánya Kína néhány vidékén azt eredményezte, hogy egyre több helyi férfi választ magának feleséget a szomszéd Vietnamból vagy Mianmarból. Ennek a gyakorlatnak a hozadéka azonban az emberkereskedelem és a házasságszerzéssel kapcsolatos átverések lettek.

Hszie múlt héten publikált tanulmánya rengeteg kritikát kapott azzal a váddal, hogy erkölcstelen és törvénytelen is. „A nemi egyensúly felborulása lényegében abból fakad, hogy a férfiakat a nők elé helyezték. Erre tessék, a megoldás is ugyanolyan férfiközpontú. Hihetetlen, nevetséges felvetés. A professzor megoldása teljes mértékben figyelmen kívül hagyja a nők vágyait vagy jogait, és úgy tekint rájuk, mint eszközökre a férfiak szükségleteinek kielégítésére” – állítja Csing Hszi-ong (Jing Xiong), egy kínai nőjogi szervezet, a Media Monitor for Women Network projektmenedzsere.

A tanulmánya nyomán Hszie sorra kapja a dühös telefonhívásokat és a felháborodott megjegyzéseket is a közösségi oldalakon. Ő azonban ragaszkodik az elképzeléséhez vitatva, hogy az erkölcs vagy a jog szerepet játszana ebben a kérdésben.

„Ha ragaszkodunk az erkölcsösséghez, és megmaradunk az egy férj – egy feleség felállásnál, akkor 30 millió agglegényünk lesz nő és remény nélkül, ami komoly társadalmi problémákhoz vezet. Szóval legyenek szívesek és ne emlegessék nekem az erkölcsöt. Ha nem oldjuk meg, hogy az említett 30 millió egyedülálló férfi nőhöz jusson, akkor nem marad semmi reményük az életben, és itt fognak nőket erőszakolni, gyilkolászni és bombákat robbantani...(Ez persze csak egy lehetőség, nem mondom azt, hogy biztosan ezt fogják csinálni). Ne mondják nekem, hogy ez a maguk erkölcseivel összefér!” – idézi a kutatót a BBC.

kinai no.jpg
 
Megoldás? Egyszerű! Mivel ezek a férfiak a nőket alsóbbrendű lénynek gondolják, szerencsésebb lenne mindenki számára, ha egymással házasodnának.
 
Tibetben vannak helyek, ahol szokás az egy feleség több férj. Láttam riportfilmet, ahol megszólaltak. Egyáltalán nem úgy tűnt, hogy kifogása van a nőnek. A férjek megosztják a családi feladatokat. Az egyik pénzt keres, a másik a ház körül tevékenykedik, a harmadik a földet műveli. Szóval jó szervezéssel nem kell kétségbeesni a feladattól. :D
A gyerekeknek meg mindenki az apja, nincs vita rajta.
 
Egy hindu eposzban, ha jól emlékszem, a Mahábhárátá-ban hét férfinek volt egy felesége. Napokra voltak beosztva a férfiak, és ha valamelyik megzavarta a másik örömét, súlyos árat kellett fizetnie.
 
N
Mindig ez történik, amikor az ember Istent játszik. Szép dolog, hogy a kínaiak meg szerették volna előzni a túlnépesedést, de talán mégsem így kellett volna. Szörnyű dolgokat műveltek a lánycsecsemőkkel. Nem kellett, mert fiút akartak mindenáron, de nem akartak büntetést a második gyerek miatt.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

¡Hola! Estoy buscando estos patrones. Pertenecen a una diseñadora mexicana llamada Alejandra Betancur. Su Instagram es @corazondemelocoton
B Szabó Imre wrote on favorit82's profile.
Köszönöm szépen ! The Osmonds-Down by the lazy river-mp3
vorosmart wrote on bsilvi's profile.
Köszönöm szépen a legújjab fordításod !
nkatalin wrote on bsilvi's profile.
Szia! Nagyon szépen köszönöm a renegát akseli kiborgot már nagyon vártam, lesz folytatása? Lehet tudni hány rész lesz még? Mit fordítasz következőnek? Köszi, ha válaszolsz!Szép napot!
Horváth Csilla Judit wrote on Melitta's profile.
Kedves Melitta!
Szeretnék hozzáférést a Legális E-bookok fórumhoz!
Előre is köszönöm: Judit

Statisztikák

Témák
38,156
Üzenet
4,808,527
Tagok
616,084
Legújabb tagunk
Suhai Anna
Oldal tetejére