Foci

afca

Kitiltott (BANned)
Újpest-Steaua: bocsánatkérés, komoly előkészületek és UEFA vizsgálat.


Magyar nyelven kért bocsánatot a magyar szurkolóktól Románia egyik legmérvadóbb országos napilapja, az Adevarul azért a feliratért, amelyet a Steaua Bucuresti drukkerei függesztettek ki a múlt csütörtökön az Újpest elleni bukaresti Európai Liga selejtezőn.
Az Adevarul kért bocsánatot
adevarul.ro


Nagy érdeklődésre és komoly biztonsági óvintézkedésekre lehet számítani csütörtökön az Újpest-Steaua Bucuresti labdarúgó Európa Liga-selejtezőn.
A Megyeri úti kapun keresztül csak a sajtó-, a VIP- és a teherbeléptetés zajlik majd, a szurkolók csak a Mildenberger utca felőli kapukon léphetnek a stadionba.Legkorábban két órával a kezdés előtt lesz erre lehetőség.
"A mérkőzés kiemelt biztonsági kockázatú, ennek megfelelően igen jelentős rendőri előkészületekre került sor már eddig is – országos és budapesti szinten. Az Újpest FC rendezői gárdája 180 fővel képviselteti magát a Szusza Ferenc Stadionban" - mondta Gyimesi, aki elárulta: kiemelt figyelmet fordítanak majd a Steaua szurkolóinak szigorú beléptetésére.

Időköben az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága eljárást indított az Újpest FC-vel szemben is. A szervezet illetékes bizottsága - amely az említett összecsapás kapcsán a román klub ellen is eljárást indított - várhatóan csütörtökön dönt az ügyben.
Az UEFA minden bizonnyal kiemelt figyelemmel kezeli a két csapat csütörtöki visszavágóját a Szusza Ferenc Stadionban, és szigorú szankciókat helyezett kilátásba fegyelmi vétségek esetén. Az Újpest FC éppen ezért arra kéri a szurkolókat, hogy ne hozzanak magukkal transzparenst – olyat sem, amelyet a magyar jogszabályok engedélyeznek, de félreértésre adhatnak okot -, tartózkodjanak bármiféle sértő, rasszista, antiszemita megnyilvánulástól, és a mérkőzésen kizárólag sportszerűen biztassák csapatukat.


Az újság szerdai számában beszámol arról, hogy levelet intéztek az Európai Labdarúgó Szövetséghez (UEFA), amelyben kérték, hogy szigorúan büntessék meg a bukaresti klub szurkolóit. Az újság szerint szégyenteljes nap volt Románia számára a július 16. a szóban forgó felirat miatt. Felidézik, hogy a transzparens perceken keresztül látható volt a stadionban anélkül, hogy a szervezők közül bárki is közbelépett volna eltávolításáért. A lap megjegyzi, hogy a történtek óta eltelt már hat nap, és senkit sem vontak felelősségre sem a Steaua, sem a román csendőrség részéről a "mérhetetlen hitványságért". A lap leszögezi, hogy futballmeccsek nélkül még lehet élni, de civilizált viselkedés és emberség nélkül nem.
A román lap szerkesztősége egy magyar nyelvű üzenetet is közöl, amelyet úgy címeztek: "a magyar barátainkhoz". Kifejtik, hogy szégyellik magukat azért a szörnyű üzenetért, amelyet a Steaua néhány szurkolója írt. "Civilizált nemzet vagyunk, akárcsak ti, ezért kérünk benneteket, bocsássatok meg nekünk!" - olvasható az üzenetben.
Móring József Attila kereszténydemokrata képviselő kedden sajtótájékoztatón bejelentette, hogy írásbeli kérdéssel fordul a külügyi és a rendészeti tárca vezetőjéhez, valamint a sportért felelős miniszteri megbízotthoz az Újpest futballcsapatának bukaresti meccsével kapcsolatban. A politikus a gyalázkodó feliratról úgy vélekedett, hogy "ennél undorítóbb, ocsmányabb, aljasabb, provokatívabb szöveg nem jelent még meg magyar sporteseményen".
Az első találkozón az Újpest idegenben 2-0-ás vereséget szenvedett, a visszavágót csütörtökön 19:45-től rendezik a Szusza Ferenc Stadionban.

MTI/PARA
 

pisti72

Állandó Tag
Állandó Tag
Szép gesztus volt.

De ami még fontosabb, hogy továbbjutottunk!!!!
Jövő héten Tallinban a következő forduló :D:D:D
 

afca

Kitiltott (BANned)
Bombariadó volt a Steua csapatának hoteljában


<!-- /#content-header -->
Megerősítette az éjszakai bombariadó hírét az MTI-nek a Steaua labdarúgócsapatához közelálló, magát megnevezni nem kívánó személy, aki maga is az utcán töltötte az együttes tagjaival az időt hajnali öt óráig. Valeriu Argaseala, a román klub elnöke elmondta, nem kérték a mérkőzés elhalasztását.
Nem találtak bombát, vaklárma volt a riasztás
MTI-felvétel


Két óra tíz perckor azt jelentette a portál, hogy több mint 50 rendőr jelent meg a hotelnál, folytatva a kutatást. A román klub illetékesei ekkor már hangot adtak elégedetlenségüknek, hogy csak a román klubhoz tartozók szobáira terjedt ki a vizsgálat. Ennek hatására ürítették ki az egész szállót, 2 óra 40 perckor mintegy 150 ember gyűlt össze az épület előtt. A hírportál szerint ekkor már a környező utcákban megjelentek az Újpest szurkolói, akik részegen állítólag "megtámadtak" román rendszámú gépkocsikat (az MTI-t délelőtt tájékoztató forrás azonban azt mondta, hogy nem látott magyar szurkolókat az éjszaka).
Az MTI bukaresti tudósítójának a forrás telefonon elmondta: éjjel fél kettőkor megjelent a szállodában két rendőr egy kutyával, és azt mondták, hogy bombát keresnek, ezért át kell kutatni a szobákat. A megkérdezett forrásnak feltűnt, hogy csak a románok szobáit ellenőrizték, ezért felhívták a rendőrök figyelmét: ha valóban bomba lehet az épületben, akkor az egész épületet evakuálni kell. "Miért kell csak a mi szobáinkat ellenőrizni?" - kérdezték. Végül valóban kiürítették az egész szállodát, a vendégek hajnali öt óráig fenn voltak. Emiatt a játékosok nagyon kimerültek, az MTI-t tájékoztató személy is rendkívül elcsigázott hangon, szinte félálomban nyilatkozott.
Arra a kérdésre, hogy az eset miatt elhalaszthatják-e a mérkőzést (ennek lehetőségét a román média vetette fel csütörtökön reggel), a forrás azt mondta: nem lehet tudni, ez az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) döntésétől függ.
Valeriu Argaseala, a bukaresti klub elnöke a prosport.ro román hírportálnak azt mondta: a Steaua Bucuresti nem kérte a mérkőzés elhalasztását, csupán tájékoztatta Románia budapesti nagykövetségét és az UEFA-t az éjszaka történtekről, és azt várja, hogy ez az európai fórum hozzon döntést ezzel kapcsolatosan. Az elnök megerősítette, hogy a román játékosok nagyon kimerült állapotban vannak.
A hírportál részletesen leírja az éjszakai bombariadó történetével kapcsolatosan birtokába jutott információkat. Eszerint a Steaua tagjait egy rendőrségre befutott telefonbejelentés után magyar idő szerint egy órakor ébresztették fel. Két tűzszerész jelent meg, és megkezdte a szobák egy részének átkutatását. A portál szerint az első emeleten lévő szobákat (ahol többek között Sorin Ghionea, Petre Marin, Romeo Surdu, Banel Nicolita és Székely János volt elszállásolva) mind átvizsgálták rendőrkutyák segítségével. A Steaua tisztségviselői mind az utcára mentek, és ott várták Románia budapesti nagykövetét.
A hírportál szerint hajnali öt óra előtt néhány perccel hívták vissza a vendégeket szobáikba, közölve, hogy hamis bombariadóról volt szó. Az első találkozón az Újpest idegenben 2-0-ás vereséget szenvedett, a visszavágót csütörtökön (ma) 19:45-től rendezik a Szusza Ferenc Stadionban.
 

afca

Kitiltott (BANned)
<TABLE class=team id=flashscore><THEAD><TR id=mdetail><TH class="right tname">Kalmar</TH><TD class=score>3 - 1</TD><TH class="left tname">Debreceni VSC</TH></TR></THEAD><TBODY><TR><TD class=mstat-date id=utime colSpan=3></TD></TR><TR><TD class=mstat colSpan=3></TD></TR></TBODY></TABLE><SCRIPT type=text/javascript>//<![CDATA[ var g2utime = 1248282000;// ]]></SCRIPT>


<TABLE id=parts><TBODY><TR><TD class=h-part colSpan=3>1. félidő</TD></TR><TR class=odd><TD class="summary fl"> </TD><TD class=score rowSpan=3>2 - 1</TD><TD class="summary fr">13'

Varga</TD></TR><TR class=even><TD class="summary fl">19'

Elm </TD><TD class="summary fr"> </TD></TR><TR class=odd><TD class="summary fl">31'

Mendes </TD><TD class="summary fr"> </TD></TR><TR><TD class=h-part colSpan=3>2. félidő</TD></TR><TR class=even><TD class="summary fl">71'

Elm (Büntető)</TD><TD class=score rowSpan=2>1 - 0</TD><TD class="summary fr"> </TD></TR><TR class=odd><TD class="summary fl"> </TD><TD class="summary fr">86'

Mate</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
A DVSC-TEVA bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába, miután a svéd Kalmar elleni visszavágón - a hazai 2-0-ás sikert követően - 3-1-es vereséget szenvedett, így idegenben lőtt góllal megnyerte a párharcot.

A Debrecen a következő fordulóban az észt bajnok Levadia Tallinnal találkozik. Az első mérkőzésre jövő kedden vagy szerdán kerül sor, míg a visszavágót egy héttel később rendezik.

BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó:

Kalmar FF (svéd) - DVSC-TEVA 3-1 (2-1)

Fredriksskans Stadion, 3866 néző, v.: Szuhina (orosz)
Továbbjutott: a DVSC-TEVA, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt góllal
gólszerzők: R. Elm (20., 71. a másodikat 11-esből), Mendes (32.), illetve Varga J. (13.)
sárga lap: Rydström (46.), R. Elm (89.), illetve Kiss Z. (45.), Varga J. (60.), Máté (71., 86.), Dombi (79.)
kiállítva: Máté (86.)

Kalmar FF:
Wasta - Nouri, Carlsson (L. Johansson, 57,), Lantz, Larsson - R. Elm, Rydström, Eriksson, Sobralense (Smylie, 69.) - D. Elm (Ricardo Santos, 57.), Mendes

DVSC-TEVA:
Poleksic - Bernáth, Máté P., Mészáros, Leandro - Czvitkovics, Varga J., Kiss Z., Szakály P. (Dombi, 74.) - Rudolf (Komlósi, 87.), Oláh (Szilágyi, 64.)

A várakozásoknak megfelelően nagy rohamokkal kezdett a svéd bajnok, de a debreceni védelem ebben a szakaszban magabiztos volt. A 13. percben a Loki hatalmas lépést tett a továbbjutás felé: Czvitkovics remek labdájával az első mérkőzésen is betaláló Varga gyalogolt a 16-oson belülre, majd Wasta mellett a hálóba lőtt. Öt perccel később Rasmus Elm kapufája jelezte, a svédek nem adták fel, majd ismét ő következett, egy csúsztatással egyenlített (1-1).

A 32. percben egy jobb oldali akció végén a középre adást Mendes belsőzte a kapuba, nyílttá téve ezzel ismét a továbbjutás kérdését. A félidő hajrájára teljesen megzavarodott a Debrecen, de a szünetig már kihúzta újabb kapott gól nélkül.

Herczeg András vezetőedző a félidőben kissé megnyugtatta játékosait, akik ismét egy kicsit szervezettebben futballoztak. Nanne Bergstrand, a Kalmar szakvezetője az 57. percben kettős cserével próbálta feltüzelni csapatát.

A 69. percben Rudolf Gergely dönthette volna el a találkozót és a továbbjutást, már a kapust is kicselezte, de az oldalhálóba lőtt. Két perccel később Máté szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a hazai csapat, Rasmus Elm pedig nem hibázott.

A 86. percben emberhátrányba került a hajdúsági gárda: Máté kapta meg második sárga lapját. Az utolsó perceket kihúzta a Debrecen, így továbbjutott.

Herczeg András, a DVSC-TEVA klubmenedzsere:

"Jól kezdtük a találkozót, sikerült is gólt szereznünk. Sajnos utána érvényesült a svédek magassági fölénye, kicsit el is bizonytalanodott a csapat, és kapkodni kezdett. A második félidőben Rudolf helyzeténél óriási lehetőségünk volt, majd jött a 11-es, amivel nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, de sikerült kiharcolnunk a továbbjutást. Összességében azt mondhatom, hogy egy nagyon jó svéd csapatot búcsúztattunk."

MTI
 

afca

Kitiltott (BANned)
A románok szerint a magyarok későn avatkoztak be a konfliktusba.

A román csendőrök szerint a magyar rendfenntartó erők csütörtökön későn avatkoztak be az Újpest-Steaua Bucuresti Európa Liga labdarúgó-mérkőzésen a szurkolók között kirobbant konfliktusba.
Gheorghe Stan, a román csendőrség ezredese a Realitatea hírtelevíziónak elmondta, hogy a félidőben a magyar szurkolók előre megfontolt szándékkal dobták a petárdát a román szimpatizánsok szektorába. Hozzátette: meglepte a stadionban jelen lévő rendvédelmi erők lassú reakciója, hiszen a román csendőrök már korábban kérték a beavatkozást.

A hírtelevízió beszámolója szerint a Steaua-játékosok ugyan "épségben megúszták a budapesti kiszállást", de hat román szurkoló megsérült, amikor az újpestiek petárdát dobtak közéjük. A hírforrás csak annyit tett hozzá: a sérültek közül hárman kórházba kerültek.

A román lapok internetes honlapjain és a sporttal foglalkozó hírportálokon a mérkőzés másnapján nem voltak jellemzőek a kommentárok, azok inkább csak a tényszerű tudósítások címeiben voltak olvashatók. "A huligánok huszonöt percre megállították a mérkőzést" - állapítja meg internetes honlapján az Adevarul című napilap. "A románok továbbjutottak, a magyarok fenyegetőztek" - írta beszámolójának címében az Evenimentul Zilei. A Romania libera viszont tárgyszerűen ad hírt magáról a játékról, egy mondatban jegyzi meg: a szünetben a "galerik" kölcsönösen fáklyákat és petárdákat dobtak egymásra, ez késztette a játékvezetőt, hogy visszaküldje egy időre a játékosokat az öltözőbe.

A Cotidianul című napilap azt emelte ki címében, hogy a Steaua nem ijedt meg "a budapesti bombáktól". A Gazeta Sporturilor vezető román sportújság internetes kiadása megállapítja, hogy a Steaua "gond nélkül" kerekedett felül ellenfelén, amely a második félidőben fizikailag nem bírta a csatát.

A Gandul szerint a mérkőzésen egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy melyik csapat jut tovább. Ugyanez a lap internetes kiadásában a bukaresti törvényszék mellett működő ügyészség szóvivőjét idézi, aki közölte: vizsgálatot indítottak ismeretlen tettesek ellen a múlt csütörtöki bukaresti meccsen történtek, így a román szurkolók által kifeszített transzparens ügyében, amely magyarokat gyalázó feliratot tartalmazott. Az ügyészség a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) feljelentése nyomán indított eljárást.

A Hotnews című portál szerint az újpestiek próbálkoztak, agresszíven játszottak, de végül a jobb és a tapasztaltabb csapat jutott tovább.

MTI

http://www.bumm.sk/31687/a-romanok-szerint-a-magyarok-keson-avatkoztak-be-a-konfliktusba.html
 

Gador

Állandó Tag
Állandó Tag
Grat a Debrecennek!

Kár, hogy az Újpest a "balhéval", és nem a továbbjutással hívta fel magára a figyelmet...
 

afca

Kitiltott (BANned)
Amsterdam Tournament 2009

Day 1<TABLE style="WIDTH: 100%; BACKGROUND-COLOR: transparent" cellSpacing=0><TBODY><TR><TD vAlign=top align=right width="15%" rowSpan=3>2009-07-24
19:00 CET
</TD><TH vAlign=top align=right width="24%">Sunderland http://en.wikipedia.org/wiki/England</TH><TH vAlign=top align=middle width="13%">0 – 2</TH><TH vAlign=top align=left width="24%">http://en.wikipedia.org/wiki/PortugalBenfica</TH><TD style="FONT-SIZE: 85%" vAlign=top rowSpan=2>Amsterdam ArenA, Amsterdam
</TD></TR><TR style="FONT-SIZE: 85%"><TD vAlign=top align=right></TD><TD vAlign=top align=middle></TD><TD vAlign=top>Cardozo http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 32'
Pereira http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 55'</TD></TR></TBODY></TABLE>


<TABLE style="WIDTH: 100%; BACKGROUND-COLOR: transparent" cellSpacing=0><TBODY><TR><TD vAlign=top align=right width="15%" rowSpan=3>2009-07-24
21:15 CET
</TD><TH vAlign=top align=right width="24%">Ajax http://en.wikipedia.org/wiki/Netherlands</TH><TH vAlign=top align=middle width="13%">3 – 3</TH><TH vAlign=top align=left width="24%">http://en.wikipedia.org/wiki/SpainAtlético Madrid</TH><TD style="FONT-SIZE: 85%" vAlign=top rowSpan=2>Amsterdam ArenA, Amsterdam
</TD></TR><TR style="FONT-SIZE: 85%"><TD vAlign=top align=right>Cvitanich http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 8'
Rommedahl http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 70'
Suárez http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 90'</TD><TD vAlign=top align=middle></TD><TD vAlign=top>Simão http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 30'
Agüero http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 41'
Maxi Rodríguez http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soccerball_shade.svg 76'</TD></TR></TBODY></TABLE>



[edit] Day 2

<TABLE style="WIDTH: 100%; BACKGROUND-COLOR: transparent" cellSpacing=0><TBODY><TR><TD vAlign=top align=right width="15%" rowSpan=3>2009-07-26
19:00 CET
</TD><TH vAlign=top align=right width="24%">Sunderland http://en.wikipedia.org/wiki/England</TH><TH vAlign=top align=middle width="13%">v</TH><TH vAlign=top align=left width="24%">http://en.wikipedia.org/wiki/SpainAtlético Madrid</TH><TD style="FONT-SIZE: 85%" vAlign=top rowSpan=2>Amsterdam ArenA, Amsterdam
</TD></TR><TR style="FONT-SIZE: 85%"><TD vAlign=top align=right></TD><TD vAlign=top align=middle></TD><TD vAlign=top></TD></TR></TBODY></TABLE>


<TABLE style="WIDTH: 100%; BACKGROUND-COLOR: transparent" cellSpacing=0><TBODY><TR><TD vAlign=top align=right width="15%" rowSpan=3>2008-08-09
21:15 CET
</TD><TH vAlign=top align=right width="24%">Ajax http://en.wikipedia.org/wiki/Netherlands</TH><TH vAlign=top align=middle width="13%">v</TH><TH vAlign=top align=left width="24%">http://en.wikipedia.org/wiki/PortugalBenfica</TH><TD style="FONT-SIZE: 85%" vAlign=top rowSpan=2>Amsterdam ArenA, Amsterdam
</TD></TR><TR style="FONT-SIZE: 85%"><TD vAlign=top align=right></TD><TD vAlign=top align=middle></TD><TD vAlign=top></TD></TR></TBODY></TABLE>
<TABLE class=wikitable style="TEXT-ALIGN: center"><TBODY><TR><TH width=175>Team</TH><TH width=20>Pld</TH><TH width=20>W</TH><TH width=20>D</TH><TH width=20>L</TH><TH width=20>GF</TH><TH width=20>GA</TH><TH width=20>GD</TH><TH width=20>Pts</TH></TR><TR><TD align=left>http://en.wikipedia.org/wiki/PortugalBenfica</TD><TD>1</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>0</TD><TD>2</TD><TD>0</TD><TD>2</TD><TD>5</TD></TR><TR><TD align=left>http://en.wikipedia.org/wiki/SpainAtlético Madrid</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>3</TD><TD>3</TD><TD>0</TD><TD>4</TD></TR><TR><TD align=left>http://en.wikipedia.org/wiki/NetherlandsAjax</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>3</TD><TD>3</TD><TD>0</TD><TD>4</TD></TR><TR><TD align=left>http://en.wikipedia.org/wiki/EnglandSunderland</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>0</TD><TD>1</TD><TD>0</TD><TD>2</TD><TD>-2</TD><TD>0</TD></TR></TBODY></TABLE>

Minden gól után jár egy plussz pont.
 

afca

Kitiltott (BANned)
"Janos Szekely": Nem tehetek róla, hogy ez a nevem, én román vagyok!

Ugyan a neve és a gyökerei magyarok, Janos Szekely, a Steaua középcsatárja nem érzi ezt a dolgot, és 100%-ig románnak tartja magát - írja az onlinesport.ro. Alább közöljük a folytatást. Kommentár nélkül...
wjanosszekely.JPG

"100%-ig románnak vallja magát"

"Nem éreztem semmiféle nyomást az Újpest ellen játszott meccsen. Én román vagyok, és nem az én hibám, hogy így hívnak. Nekem Románia mindent felajánlott, és ez így lesz örökké. A nagyszüleink valószínűleg Ausztria-Magyarországon éltek, de én román vagyok" - mondta Janos Szekely a gsptv-ben.

A Steaua középcsatárja a vállán hordozta Románia zászlaját a mérkőzés végén, de azt mondja, ez spontán gesztus volt.

"Jól akartam játszani, hogy jussunk tovább. Normális, hogy magamra veszem a zászlót, hiszen én román vagyok" - tette hozzá Szekely.
 

Noci87

Állandó Tag
Állandó Tag
Románia állampolgársági törvénye kimondja:"A román állampolgárság valamely személynek a román államhoz való tartozását bizonyítja."Szerinted ô tehet róla, hogy csak román állampolgár?
Nem volt itt futballról szó, Erdély válaszolt a referendumra! Gyerekes? Lehet...Mit gondoltok miért hallgattak a politikusaink? Markó még elmondhatta, hogy nem ért a futballhoz, de a Tôkés fia focizik. :smile:
Olyan elkeseredetten még nem küzdött Székely mint most, amikor az erdélyi magyarokat képviselte...kellett az a gól, kellett az a zászló. Meg akarta mutatni, hogy boldogulunk mi magunk is, nem kell minket senki eltartson.
A barátságos meccsnek remélem más lesz a hangulata, nem lenne becsületes dolog lecigányozni Marian édesapját, amikor a fiát Magyarországon ölték meg.

Most nem akartam senkit megsérteni, csak elgondolkodtató, hogy jutottunk el odáig, hogy Romániában egyetlenegy magyar se tiltakozott, csak akkor amikor ezalól már nem lehetett kibújni. Ezt is ki lehet magyarázni mint dec.5-ét, ha egyesek érdeke úgy kívánja, csak nehogy késôn ébredjünk rá, hogy már csak a nyelvünk azonos...
 

afca

Kitiltott (BANned)
<TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD class=contentheading width="100%">Az országos rendőrfőkapitány keménykedik </TD><TD class=buttonheading align=right width="100%">http://www.felvidek.ma/index2.php?option=com_content&task=view&id=16044&pop=1&page=0&Itemid=1 </TD><TD class=buttonheading align=right width="100%">http://www.felvidek.ma/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=16044&itemid=1 </TD></TR></TBODY></TABLE><TABLE class=contentpaneopen><TBODY><TR><TD class=createdate vAlign=top colSpan=2></TD></TR><TR><TD vAlign=top colSpan=2>
szurkoloveres1.jpg
Ján Packa országos rendőrfőkapitány hétfői sajtótájékoztatóján felhívta a labdarúgóklubok figyelmét, hogy a szeptember 1-jével hatályba lépő új törvény szerint az egyes kluboknak saját pénzből kell majd fizetniük a rendőri biztosítást.
Amennyiben azt szeretnék, hogy a rendőrség biztosítsa a rendet a stadionban, abban az esetben a labdarúgóklubnak kell állnia a felmerülő költségeket - mondta Packa. A rendőrfőkapitány sajnálkozásának adott hangot, hogy tetemes összegeket kell fizetniük az adófizetőknek a huligánok megfékezésére, kordában tartására. Véleménye szerint, ha egyes klubok nem képesek a rend biztosítására, akkor vagy ne rendezzenek mérkőzéseket vagy üres stadionban játszanak.
Vasárnap a pozsonyi Slovan és a nagyszombati Spartak csapata mérkőzött meg egymással. A két legveszélyesebb szurkolótábor kordában tartására 592 rendőrt vezényeltek ki, amely 99.582 és 132.776 euró (3-4 millió szlovák korona) került.

Érdekességként megjegyezzük, hogy a véres 2008. november 1-jei DAC-Slovan összecsapásra közel 1000 rendőrt vezényeltek a békés csallóközi városba. Dunaszerdahelyt valóságosan megszállták a rendőri egységek, de hiába, ugyanis a pozsonyiak szurkolótáborát a mérkőzésen nem fékezték meg, csak a dunaszerdahelyiekre és a magyarországi szurkolókra támadtak indokolatlanul. A rendőri biztosítás akár a 10 milliós koronát is elérhette. Akkor nem fejezte ki sajnálatát Ján Packa, országos rendőrfőkapitány. Máig sem derült ki az igazság, ugyanis a szlovák fél nem bocsátotta a magyar rendőrség rendelkezésére azokat a bizonyítékokat, amelyek szerint indokolt volt a fellépés a hazai szurkolótáborral szemben. Ilyen valószínűleg nincs is! Akkor sérült meg a 18 éves Lengyel Krisztián is, aki egész életén át magán viseli majd a brutális rendőrattak nyomait.

Felvidék Ma </TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=list3 style="WIDTH: 100%">Ajax - Benfica 2-3 (1-2)


</TD><TD class=list3 style="FONT-STYLE: italic; TEXT-ALIGN: right" noWrap> </TD><TD class=list3 style="WIDTH: 110px; FONT-STYLE: italic; TEXT-ALIGN: right" noWrap></TD><TR><TD class=txtnormal colSpan=3> Ajax - Benfica 2-3 (1-2)
Gól: 9. Aissati 0-1 (Öngól), 31. Di Maria 0-2, 45. Donald 1-2, 55. Luiz 1-3, 78. Rommedahl (2-3).
Vezette: Pieter Vink
Nézőszám: 18.160 néző
Sárga lap Benfica: 62. Luiz
Ajax: Vermeer; Silva (67. Van der Wiel), Oleguer, Vertonghen, Anita; Donald (88. De Jong), Aissati, Emanuelson (60. Cvitanich); Rommedahl, Suarez, Sulejmani (60. Zeegelaar, 85. Van der Heijden).

Benfica: Moreira; Shaffer Luisao, Garcia, Ramires (50. Amorim), Pereira, Martins, Di Maria, Nuno Gomes (46. Cardozo), Luiz, Saviola.
A másik meccs eredménye:
Sunderland 2-0 (1:0) Atl.Madrid
Kieran Richardson (11-esből) 45'
Kieran Richardson 86'
Amsterdam Tournament 2009-Végeredmény:

1. Benfica (11 pont)
2. Ajax (6 pont)
3. Sunderland (5 pont)
4. Atlético Madrid (4 pont)

</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
dreamteam.gif


<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>Klubtörténelem</TD></TR><TR><TD class=modbody>Az előzmények:

Az 1800-as évek végén Hans Gamper és tíz másik rajongó egy ismeretlen sportot játszott, melyet „foot-ball”-nak hívtak. Amikor 1899. november 29-én Gamper megalapította az „Barcelona Football Club”-ot, aligha gondolta, hogy milyen jelentos események fognak ezek után történni.
Katalónia legnehezebb évei alatt a zászló jelképezte az emberek szabadságba vetett hitét, s ma éppen ez a zászló a szimbóluma a folyamatos kötodésnek e nagyon különleges klub és szurkolói között.
100 év alatt a klub átélt dicsoséges, és tragikus pillanatokat, jó és rossz idoszakokat, hosies gyozelmeket és megsemmisíto vereségeket. Azonban mindegyik esemény hozzájárult ahhoz, hogy kialakuljon a ma ismert, egyedülálló Barcelona.
A Barca hírnevét részben lenyugözo statisztikáinak köszönheti, másfelol pedig annak, hogy a legmagasabban rangsorolt csapatok egyike a világon. Az Interkontinentális-kupa kivételével minden lehetséges trófea a Barca múzeumának vitrinjében díszeleg. E nagyszeru gyujtemény ékköve a Wembleyben játszott dicsoséges döntoben elnyert Bajnokok Ligája serleg.
Természetesen az európai küzdelmekhez hasonlóan, Spanyolországban is uralkodik a Barcelona, hiszen nincs még egy olyan spanyol csapat, aki versenyezni tudna a 24 elhódított Copa del Rey (Spanyol Király-kupa) címmel.
A spanyol bajnokságban - mely hagyományosan az egyik legerosebb versenysorozatot jelenti a csapatnak - a százéves centenáriumi ünnepségek idején 16 bajnoki címet jegyeztek a klubnak, melybol hatot a kilencvenes években gyujtöttek be. Mostanra eggyel emelkedett ezen trófeák száma.
A Barca születése

Kezdetek

Az üzletember, Hans Gamper (1877. november 22-én született, Winterhurban) határozta el, hogy indít egy focicsapatot Barcelonában. 1899. október 22-én hirdetést jelentetett meg a helyi sportmagazinban, melyben játékosokat keresett. Gamper – akit Barcelonában Joanként ismertek - 1898-ban üzleti ügyek miatt költözött a katalán fovárosba. Mindössze egy hónappal a hirdetés feladása után, 1899. november 29-én elnöklésével megtartották az egyesület elso gyulését Gimnas Soleban. Gamper, Gualteri Wild, Lluis d’Ossó, Bartomeu Terradas, Otto Kunzle, Otto Maier, Enric Ducal, Pere Cabot, Carles Pujol, Josep Llobet, John Parsons és William Parsons vettek részt a történelmi összejövetelen. A gyulés megalapította a klubot, és az angol Gualteri Wild lett az elso elnök, aki a vezetési feladatok mellett, a többi alapítóhoz hasonlóan, elsosorban játékos volt.
Első felszerelés

A játékosok a kezdetektol a híres kék és vörös színeket viselték, a mez egyik fele kék, a másik fele vörös volt, míg az ujjrész az ellenkezo színben pompázott. A nadrág fehér volt.
A klub első címere

A kezdetekkor az egyesület a város címerét viselte, ezzel is mutatva elkötelezettségét a város irányába. Késobb, 1910-ben a vezetoség elhatározta, hogy saját címerre van szükség, ezért kiírt egy versenyt, hogy megtalálja a legjobb tervet. Ezt egy ismeretlen tag nyerte meg, aki megalkotta a mai forma elodjét.
Az első meccs

A legelso meccsét a Barca egy angol kivándorlókból álló csapat ellen játszotta Bonanovában (Ma Turo Parkként ismerik). Az angol csapat - melyben valójában néhány Barca játékos is pályára lépett - 1-0 arányban gyozött.
Az első pályák

Az állandó hazai pálya utáni kutatás közben a csapat a Casanovas Hotel (1900), a la carretera d’Horta (1901) és az el carrer Muntaner (1905) pályáin játszott, aztán jött a carrer Indústria sporttelep. Ez volt az elso pálya, mely a klub tulajdonában volt. A 6.000 szurkoló befogadására képes létesítmény két emeletes lelátóból állt, mely egyedülálló volt a maga idejében. A pályát hivatalosan 1909. március 14-én nyitották meg. Erre az idore az egyesület már elkezdte a trófeák megszerzését: megnyerték a Macaya Kupát 1901-02-ben, valamint a Katalán Kupát az 1904-05-ös, valamint a 1908-09-es évadban. Az új környezet hatására folytatták a Katalán Kupák begyujtését (1910, 1911, 1913, 1916, 1919, 1920, 1921, 1922) és a Spanyol Kupa is öt alkalommal a Barca otthonába került (1910, 1912, 1913, 1920, 1922). E sikeres idoszak alatt élte át a klub elso nagy sportbéli és társadalmi növekedését.
Les Corts, egy sikeres idoszak színhelye

A Les Corts Stadion - melyet 1922-ben avattak fel - megalapozta a klub fejlodését, mely az aranykorhoz (1919-1929) vezetett. Ezt a csodálatos idoszakot hirtelen megszakította a polgárháború kitörése, és az azt követo események. Ennek ellenére a Les Corts Stadion átélt még egy magasztos korszakot - a Barca 5 kupáját.
A dicsőséges évek kezdete

Az 1919 és 1929 közötti évtized az együttes aranykora volt, mikor a klub olyan kituno játékosokkal büszkélkedett, mint Samitier, Alcántara, Zamora, Sagi, Piera és Sancho. Az egyesület ebben a különösen nehéz idoszakban vállalta fel a katalán hazafiassággal való azonosítást. 1922. május 20-án láthatták az új Les Corts létesítmény felavatását, mely hamarosan a futball katedrálisaként vált ismertté. Pompás stadion volt, közel 30.000 férohellyel, melyet késobb megdupláztak 60.000-re. 1924-ben, az egyesület fennállásának 25. évfordulóján – melyet a híres valenciai plakátrajzoló muvész, Josep Segrelles örökített meg - az FC Barcelonának már 12.207 pártoló tagja volt, s a klub jövoje fényesnek tunt. Öt évvel késobb, az 1928-29-es szezonban a Barca megnyerte elso spanyol bajnoki címét, mely méltó tetopontja volt a korábbi idoszaknak, amikor sorozatban ötször elhódították a Katalán Kupát, és megnyerték a spanyol Király Kupát 1925-ben, 1926-ban és 1928-ban. Utóbbi két gyozelem megismételt mérkozésen született a Real Sociedad ellen, ahol hosies teljesítményt nyújtott Platkó Ferenc, akit késobb egy költeményében dicsoített Rafael Albertí.
Nehéz idők

A dicsoséges 20-as évek közepette a klub elszenvedett egy sporton kívüli konfliktust, mely elofutára volt a következo éveknek. 1925. június 14-én Primo de Rivera diktatúrájának idején egy hazai meccsen a tömeg kigúnyolta a spanyol himnuszt, s a kormány megtorlásként bezárta a pályát 6 hónapra, melyet késobb háromra csökkentettek, valamint kikényszerítették Gamper lemondását tíz egyesület elnöki tisztségérol. Öt évvel késobb, 1930. július 30.-án a klub alapítója meghalt. Jóllehet, továbbra is voltak jó híru játékosaik, mint például Ventolra, Raich, vagy Escola, az egyesület mégis a visszaesés idoszakába lépett, abban a korban, melyben a politikai harc háttérbe szorította a sportot a társadalom egészében. A Barca három területen is válság elé nézett: pénzügyi, társadalmi és sport terén egyaránt. Sok tag felhagyott a támogatással, s habár a Katalán Kupát hat alkalommal (1930,1931,1932,1934,1936,1938) elhódították, spanyol szinten a sikerek elkerülték a csapatot.
A polgárháború hatásai

A polgárháború kezdete után egy hónappal Josep Sunolt, a Barca elnökét meggyilkolták Franco katonái Guadalajra közelében. Szerencsére a csapat éppen egy túrán volt Mexikóban és az USA-ban, ami a klub vagyonának a megmenekülését jelentette, ugyanakkor a csapat fele számuzetésbe vonult Mexikóba és Franciaországba. 1938. március 16-án a fasiszták egy bombát dobtak az egyesület társasági klubjára, ami súlyos károkat okozott. Néhány hónappal késobb Barcelona fasiszta megszállás alá került, s a klub - mely a katalán hazafiasság jelképe volt - tagsága 3.486 fore apadt le, tükrözve a rengeteg súlyos problémát. 1940. márciusában a Franco rezsim csatlósát, Marqués de la Mesa Rstat nevezték ki az egyesület elnökévé. Ezzel egy idoben a klubot átkeresztelték az eredeti, angolos „Fútbol Club Barcelona”-ról a sokkal spanyolosabb „Club de Fútbol Barcelona”-ra (Ezt végül 1973-ban változtatták vissza). Emellett, a katalán címerben található 4 vörös sávot lecsökkentették kettore - az eredetit csak1949-ben állították vissza.
A kiesés közeléből a Latin Kupáig

A 40-es évek folyamán a klub folyamatosan talpra állt a válságból, hiszen a kiesés esélye is fenyegette a csapatot 1942-ben, igaz, ugyanebben az évben az egyesület megnyerte a Spanyol Kupát. A következo évadban, a Madrid elleni botrányos mérkozésen, ahol a játékosok a bíró, a rendorség, és a fasiszta elnök által megfenyegetve játszottak, a csapat ellen irányuló nyílt felháborodás hatására az egyesület vezetoje lemondott elnöki posztjáról. A spanyol bajnoki cím 1945-ös, 1948-as és 1949-es begyujtése, valamint a Copa Llatina 1949-es elhódítása után úgy tunt, hogy a Barca végleg kilábalt a válságból, s maga mögött hagyta az elmúlt évek problémáit. César, Basora, Velasco, Curta, a Gonzalo fivérek, Seguer, Bíosca, Ramallets foszereplésével és 24.893 fos tagsággal ünnepelte a klub az 50 éves évfordulóját 1949-ben. Eddig az idopontig, 21 Katalán és 9 Spanyol Kupát nyert a csapat, s a Spanyol Bajnoki Címet is négyszer elhódították.
Kubala és az öt kupa

A magyar Kubala László 1950. júniusi érkezése után nyilvánvalóvá vált, hogy a Barca kinotte már Les Corts stadiont. A csapat 1951 és 1953 között mindent megnyert ami lehetséges volt, a spanyol bajnokságot az 1951-52-es és 1952-53-as szezonban, valamint a spanyol kupát 1951-ben, 1952-ben és 1953-ban. Az 1951-52-es évad során hódított el az együttes 5 kupát: a Spanyol Bajnoki Címet, a Spanyol Kupát, a Latin Kupát, az Eva Duarte és Martín Rossi Kupákat a legendás Basora, César, Kubala, Moreno és Manchón támadósorával.
A Josep Lluís Núnez korszak

Az 1978-as spanyol kupa elhódítása után lépett elnöki hivatalba Josep Lluís Núnez május 6-án, egyértelmu jeleként a megújulásnak és újjáépítésnek. A klubnál ekkor elkezdodött egy jelentos idoszaka a bovülésnek, a pénzügyi stabilizációnak - a tagság létszámának emelkedésével kapcsolatosan, és legfobbként a sportpályán elért sikereknek. 30.000 katalán elott megnyerték 1979-ben a Kupagyoztesek Európa Kupáját, majd a spanyol bajnokságot 1984-ben Terry Venables irányításával. Ebben az évtizedben újabb két alkalommal nyerte meg a döntot a KEK-ben, s háromszor a Spanyol Király Kupában. Aztán jött Cruyff álomcsapata, ami 1990 és 1994 között négy alkalommal gyujtötte be a spanyol bajnoki címet, s 1992. május 20-án a Wembley-ben elhódította a legértékesebb európai trófeát, a Bajnokcsapatok Európa Kupáját. Utána következett Bobby Robson, akivel KEK-et, Spanyol Kupát és Spanyol Szuperkupát nyert az együttes a 96-97-es szezonban. 1998-ban a holland Louis van Gaal irányításával 39 év után ismét duplázott a Barça: a spanyol kupában és a bajnokságban is az élen végzett. Utóbbit a következo évadban is elhódította a csapat.
Olyan nevek, mint Migueli, Sánchez, Carrasco, Schuster, Urruti, Maradona, Zubizarreta, Lineker, Bakero, Begiristain, Amor, Koeman, Laudrup, Ferrer, Stoicskov, Guardiola, Romario, Sergi, Abelardo, Ronaldo, Luis Enrique, Figo, Rivaldo, Kluivert, Puyol és Saviola mindannyian komoly részesei voltak ennek a csodálatosan sikeres idoszaknak. A százéves centenáriumi ünnepségek idején érkezett az egyesület új elnöke, Joan Gaspart, aki elsosorban a Sant Joan Despí-ben épülo „Ciutat Esportiva Joan Gamper” edzokomplexum befejezésén fáradozott.
Barça a 21. században

Az utóbbi évek sikertelensége ellenére (a csapat 5 évig nem nyert jelentosebb trófeát) a klub népszerusége világszerte növekszik, jelenleg több mint 130.000 pártoló tagja van az egyesületnek, s a különbözo országokban összesen 1508 szurkoló klub muködik. A Gaspart által folytatott játékosvásárlási taktika nem eredményezett komoly sikereket, a be nem vált igazolásokra fordított euró milliók komoly adósságokba keverték az egyesületet. Hibás döntések közé tartozott a korábbi sztárok elengedése, mint például Guardiola vagy Rivaldo menesztése. Az új játékosoknak ajánlott mesés fizetések hatását ma is érezni lehet a klubnál, ennek következménye, hogy legfontosabb futballisták némelyike a fizetéscsökkentés helyett másik csapatot választ magának a jövoben. Az edzok felkérésének kérdésében szintén nagy bakikat követett el az elnök, az új évezred elso éveiben nem lehetett tapasztalni folyamatos, egységes szakmai irányvonalat, ennek hatását mindenki láthatta az együttes szereplésén. A csapat bár jelen volt a nemzetközi kupaporondon, sem ott, sem a hazai bajnokságban nem tudott beleszólni az elsoségért folytatott harcba. Spanyolországban újabban a BL indulást jelento 4.helyezés elérése volt a végso cél, sot, 2003-ban az utolsó pillanatban sikerült csak elérni a 6., még nemzetközi kupaindulást jelento helyet, így majdnem megszakadt az egyedülálló sorozat. Mindezek egyértelmuen Gaspart bukásához vezettek, s az ideiglenes megoldás után a pártolók 2003 nyarán Joan Laportát választották új elnöknek.
A 2003-2004-es szezont Frank Rijkaard irányításával elképesztoen gyengén kezdte a csapat, de szerencsére az elnök kitartott választottja mellett, mert a tavasz a Barçáról szólt. Egy fantasztikus sorozat után - tavasszal mindössze háromszor kapott ki a csapat -, az összes rivális csapat legyozésével végül az ezüstéremig sikerült felkapaszkodni. S bár megint nem nyert semmit a klub, a csapat teljesítménye Ronaldinho vezérletével egy újabb aranykor beköszöntét sejteti. Ennek elso jele a 2004-2005-ben elnyert bajnoki trófea, mely megszakította a negatív sorozatot.
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
dreamteam.gif


<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>Meztörténelem</TD></TR><TR><TD class=modbody>1950's.


attachment.php




1960's

attachment.php


1960's

attachment.php




1980-1981 Hazai

attachment.php


1983-1984 Hazai

attachment.php



1984-1990 Hazai



1984-1990 Vendég

attachment.php


1984-1990 3rd

attachment.php


1990-1992 Hazai
attachment.php


1992-1995 Hazai
attachment.php


1992-1995 Vendég

attachment.php


1995-1997 Hazai

attachment.php


1995-1997 Vendég
attachment.php



1997-1998 Hazai

attachment.php


1997-1998 Vendég

attachment.php


1997-1998 CL Hazai

attachment.php


1997-1998 CL Vendég

attachment.php


1998-2000 Hazai
attachment.php


1998-1999 Centenáriumi
attachment.php



1998-1999 Hazai

attachment.php

1998-1999 Vendég
attachment.php


2000-2001 Hazai

attachment.php


2000-2001 Vendég

attachment.php


2001-2002 CL Vendég
attachment.php


2001-2003 3rd

attachment.php


2002-2003 Hazai
attachment.php


2003-2004 Hazai
attachment.php



2002-2003 Vendég
attachment.php



2003-2004 3rd

attachment.php


2004-2005 Hazai

attachment.php


2004-2005 Vendég

attachment.php


2005-2006 Hazai
attachment.php


2005-2006 Vendég
attachment.php

</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>A Nou Camp történelme</TD></TR><TR><TD class=modbody>A Nou Camp stadion

A háttér (1948-1954)

Habár az elso vélemények már 1948-ban napvilágot láttak egy új stadion építésérol, az óriási érdeklodéssel várt magyar sztár, Kubala László 1950. júniusi érkezése nyilvánvalóvá tette, hogy a Barça kinotte a Les Corts Stadiont. A régi pályát, melyet 1922-ben létesítettek, néhány átalakítás után 60.000 nézo befogadására volt képes, s a további bovítése gyakorlatilag lehetetlen volt. Ezért az Agustí Montal Galobart vezette FC Barcelona igazgatósága 1950. szeptember 19-én megvásárolt egy földdarabot Maternitat közelében, elég közel a régi Les Corts pályához.
Egy kellemetlen idoszak következett, amikor az új stadion bizottsága megváltoztatta elképzelését a projekt helyszínérol, s a Diagonal tetején fekvo terület mellett döntött. Az ügyintézokkel folytatott alkudozások nem sok eredményre vezettek és sosem jutottak el egy végleges megállapodáshoz. A vita Francesc Miró-Sans megválasztásáig folytatódott (1953. november 14.). Az új elnök különösen ragaszkodott hozzá, hogy az új stadion terveit azonnal valóra kell váltani, s hivatalba lépése utáni egyik elso döntésében kijelölte az új területet, nem a Diagonal tetején, hanem az 1950-ben megvásárolt parcellán. Ezután március 28-án 60.000 szurkoló elott lefektette a Nou Camp alapkövét, melyet a barcelonai érsek szentelt fel.
Az építkezés (1954-1957)

Az új stadion terveinek elkészítését Francesc Mitjans Miró, Josep Soteras Mauri és Lorenzo García Barbón építészekre bízták. A klub az INGAR SA céget bízta meg a kivitelezéssel, akik 66,5 millió pezetáért vállalták el a létesítmény felépítését másfél éven belül. Azonban a végso költségek tetemesen meghaladták az ajánlatban szereplot, s elérte a 288 millió pezetát. Az összeget folyamatos bankkölcsönök segítségével eloteremtették, így felépülhetett a stadion, de a klubnak ezután számos éven át törlesztenie kellett az adósságát.
A felavatás

1957. szeptember 24-ére jelölték ki a stadion felavatásának idopontját. A szervezobizottságnak - mely a nyitóceremónia tervezésére alakult - két elnöke volt: Aleix Buxeres és Nicolau Casaus. Szeptember 21-én a Barcelonai Tanács nagytermében José Maria de Cossío, a Spanyol Királyi Akadémia tagja olvasta fel a kiáltványt, mellyel hivatalosan megnyitotta az új stadion felavatásának ünnepségét.
A fesztivál napjára a város a klub színeibe öltözött. Az avatás ünnepi misével kezdodött, majd Barcelona érseke, Gregorio Modrego felszentelte a stadiont. Rögtön ezután a Gracienc kórus elénekelte Handel (Messiás) Hallelujah-ját, majd körbehordozták a Montserrati Szuzanya képét. A világ sport és politikai méltóságainak sokasága ült az elnöki páholyban Francesc Miró-Sans mellett, beleértve a közlekedési minisztert, a sportminisztert, Barcelona polgári kormányzóját és polgármesterét. Ez a jelentos esemény elég volt, hogy ihletet merítsen a híres költo, Josep M. de Sagarra és megírja „Blau Grana” címmel szonettjét. Emellett megalkották a barcelonai stadion himnuszát Josep Badia dalszövege alapján, melyet Adolf Cabané zenésített meg.
A Nou Camp lelátói még nem készültek el teljesen, de így is 90.000 ember elott nyíltak meg. A nézok elott felvonultak az egyesület egyes csoportjainak, Katalónia fociklubjainak és a Barcelona szurkolói csoportjainak képviseloi, valamint a klubhoz tartozó csapatok. Ezután elénekelték az elobb említett himnuszt, majd fél ötkor következett a stadionavató meccs az FC Barcelona és a Varsóból érkezo lengyel csapat között. A Barça kezdo tizenegye a következo volt: Ramallets, Olivella, Brugué, Segarra, Vergés, Gensana, Basora, Villaverde, Martínez, Kubala és Tejada. A második játékrészre a felállás az alábbiakra módosult: Ramallets, Segarra, Brugué, Gracia, Flotats, Bosch, Hermes, Ribelles, Tejada, Sampedro és Evaristo. A játék a hazaiak 4-2-es gyozelmével végzodött, ahol a gólokat Eulogio Martínez (a 11. percben o rúgta a Nou Camp történetének elso gólját), Tejada, Sampedro és Evaristo szerezték.
A félidoben 1.500 helyi néptáncos táncolt, majd 10.000 galambot engedtek szabadon. Elkezdodött egy új korszak az FC Barcelona történelmében.
A Nou Camp fejlesztése

Megnyitása óta a Nou Camp-ot napról napra fejlesztik és alkalmassá teszik az ido múlásával felmerülo újabb és újabb igények kielégítésére. Az évek alatt a klub megújította az építményt és környezetét, új létesítményeket épültek és a legmodernebb technikával szerelték fel a stadiont.
Amikor átadták, a Nou Camp kapacitása 93.053 fo volt (az eredeti 150 ezres tervet feladták), s a játéktér 107x72 méter nagyságú volt. Építése során leginkább betont és vasat használtak.
Az eltelt évek során fokozatosan bovítették, az 1982-es spanyolországi világbajnokság miatt 115.000 fore növelték a befogadóképességét. Fokozatosan kiépítették a sajtó munkatársai számára szükséges helyiségeket és a TV szobát. Az elnöki páholy mellett az alapítvány tagjainak és magáncélra is épült néhány erkély. Kiépítették a világítási rendszert, az elso reflektorfényes meccset 1959. szeptember 23-án játszották a CDNA Sofia ellen. A nézok szórakozását modern kihangosító berendezés és színes, nagyméretu eredményjelzo tábla szolgáltatja. A létesítmény alatt kialakított parkolóban jelenleg 800 gépkocsi parkolását tudják biztosítani, emellett 8 lift segíti a szurkolók mozgatását.
Napjainkban 98.787 ülohelyen követhetik figyelemmel a nézok a mérkozéseket. A stadion legmagasabb pontja 48 méter, a létesítmény alapterülete pedig 55.000 m2.
Az 1998-99-es szezon során az UEFA „ötcsillagos stadion” minosítéssel ismerte el a Barça otthonának nagyszeruségét. A stadionban a klub történetét bemutató múzeumot és muvészeti galériát alakítottak ki, s a régi játékosok és a VIP vendégek saját részlegbol tekinthetik meg a mérkozéseket.
Rendezvények

Átadása óta a Nou Camp rengeteg sport és kulturális rendezvénynek adott otthont. II. János Pál pápa miséjén 120.000 hívo vett részt, de több híres könnyu- és komolyzenei eloadó is fellépett a katalán szentélyben. Érdekesség, hogy 1963-ban a megszokottaktól eltéroen nem Madridban, hanem Barcelonában rendezték a Franco tábornok tiszteletére kiírt Generalisimo Kupa döntojét, melyen a Barça 3-1 arányban legyozte a Real Zaragoza együttesét.
1982-ben hazai pályán 100.000 nézo elott hódította el a KEK-et a Barça a Standard Liege ellenében. Több európai kupadöntonek is otthont adott a stadion, 1972-ben a KEK döntoben játszott a Glasgow Rangers és a Dinamo Moszkva (3-2). 1989-ben az AC Milan ünnepelhette itt a BEK elhódítását, miután 4-0-ra kiütötte a Steaua Bukarestet. Legutóbb 1999-ben egy emlékezetes Bajnokok Ligája döntoben diadalmaskodott a Manchester United a Bayern München felett (2-1).
Az 1982-ben a Spanyolországban rendezett Labdarúgó Világbajnokság nyitómérkozésének volt helyszíne a Nou Camp, s összesen öt meccset játszottak ebben a stadionban. Az 1992-es barcelonai olimpia játékok labdarúgó küzdelmeinek központi pontja volt a létesítmény, s 1992. augusztus 8-án itt játszották a Spanyolország - Lengyelország döntot, ahol a katalán csapat játékosait is felvonultató hazaiak gyoztek 3-2-re.

Az utolsó nagy ceremóniát a klub 100 éves évfordulóján rendezték. Az ünnepségek csúcsaként a Barça 2-2-es döntetlent ért el a brazil nemzeti tizenegy ellen. A meccs elott a csapat összes korábbi játékosa felvonult a játéktérre.
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
<TABLE class=module cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=modtitle>Az FC Barcelona vezetőedzői</TD></TR><TR><TD class=modbody>
Eddigi vezetőedzők (1917-)
<TABLE height=1323 cellSpacing=1 cellPadding=1 width=567 border=1><TBODY><TR><TD>Év:</TD><TD>Edző:</TD><TD>Edzői sikerek:</TD></TR><TR><TD>1917</TD><TD>John Barrow (angol)</TD><TD>2 kupa, 5 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1917-1924</TD><TD>Jack Greenwell (angol)</TD><TD>1 kupa, 1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1924-1925</TD><TD>Pozsonyi Imre (magyar)</TD><TD>1 kupa, 1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1925-1926</TD><TD>Ralph Kirby (angol)</TD><TD>1 kupa, 1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1926-1927</TD><TD>John Barrow (angol)</TD><TD>1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1927-1929</TD><TD>Romá Forns (spanyol)</TD><TD>1 bajnokság, 1 kupa, 1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1929-1931</TD><TD>James Bellamy (angol)</TD><TD>2 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1931-1933</TD><TD>Jack Greenwell</TD><TD>1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1933-1934</TD><TD>John Barrow (angol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1934-1935</TD><TD>Plattkó Ferenc (magyar)</TD><TD>1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1935-1937</TD><TD>Patrick O'Conell (ír)</TD><TD>1 katalán bajnokság</TD></TR><TR><TD>1939-1941</TD><TD>Josep Planas (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1941</TD><TD>Ramón Guzmán</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1941-1944</TD><TD>José Nogués (spanyol)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1944-1947</TD><TD>Josep Samitier (spanyol)</TD><TD>1 bajnokság, 1 Spanyol Szuperkupa</TD></TR><TR><TD>1947-1950</TD><TD>Enrique Fernández (uruguayi)</TD><TD>2 bajnokság, 1 Spanyol Szuperkupa</TD></TR><TR><TD>1950</TD><TD>Ramón Guzmán (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1950-1954</TD><TD>Ferdinand Daucík (csehszlovák)</TD><TD>2 bajnokság, 3 kupa, 2 Spanyol, Superkupa</TD></TR><TR><TD>1954-1955</TD><TD>Sandro Puppo (olasz)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1955-1956</TD><TD>Plattkó Ferenc (magyar)</TD><TD>- </TD></TR><TR><TD>1956-1958</TD><TD>Doménec Balmanya (spanyol)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1958-1960</TD><TD>Helenio Herrera (spanyol)</TD><TD>2 bajnokság, 1 kupa, 1 VVK</TD></TR><TR><TD>1960</TD><TD>Enric Rabassa (spanyol)</TD><TD>1 VVK</TD></TR><TR><TD>1960-1961</TD><TD>Ljubisa Brocsics (jugoszláv)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1961</TD><TD>Enrique Orizaola (spanyol) </TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1961</TD><TD>Lluís Miró (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1961-1963</TD><TD>Kubala László (magyar)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1963</TD><TD>Josep Gonzalvo (spanyol)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1963-1964</TD><TD>César Rodríguez (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1964-1965</TD><TD>Vicenc Sasot (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1965-1967</TD><TD>Roque Olsen (argentin)</TD><TD>1 VVK</TD></TR><TR><TD>1967-1969</TD><TD>Salvador Artigas (spanyol)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1969</TD><TD>Josep Seguer (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1969-1971</TD><TD>Vic Buckingham (angol)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1971-1975</TD><TD>Rinus Michels (holland)</TD><TD>1 bajnokság</TD></TR><TR><TD>1975-1976</TD><TD>Hennes Weisweiler (NSZK-beli)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1976</TD><TD>Lauerano Ruiz (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1976-1978</TD><TD>Rinus Michels (holland)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1978-1979</TD><TD>Lucien Müller (francia)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1979-1980</TD><TD>Joaquim Rilfé (spanyol)</TD><TD>1 KEK</TD></TR><TR><TD>1980</TD><TD>Helenio Herrera (argentin)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1980</TD><TD>Kubala László (magyar)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1980-1981</TD><TD>Helenio Herrera (argentin)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1981-1983</TD><TD>Udo Lattek (NSZK-beli)</TD><TD>1 KEK</TD></TR><TR><TD>1983-1984</TD><TD>César Luis Menotti (argentin)</TD><TD>1 kupa, 1 Ligakupa, 1 Spanyol Szuperkupa</TD></TR><TR><TD>1983</TD><TD>José Luis Romero (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1984-1987 </TD><TD>Terry Venables (angol)</TD><TD>1 bajnokság, 1 Ligakupa</TD></TR><TR><TD>1987-1988</TD><TD>Luis Aragonés (spanyol)</TD><TD>1 kupa</TD></TR><TR><TD>1988-1996</TD><TD>Johan Cruyff (holland)</TD><TD>4 bajnokság, 1kupa, 3 Spanyol Szuperkupa,
1 BEK, 1 KEK, 1 Európai Szuperkupa
</TD></TR><TR><TD>1996</TD><TD>Carlos Rexach (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>1996-1997</TD><TD>Bobby Robson (angol)</TD><TD>1 kupa, 1 Spanyol Szuperkupa, 1 KEK</TD></TR><TR><TD>1997-2000</TD><TD>Louis van Gaal (holland)</TD><TD>2 bajnokság, 1 kupa, 1 Európai Szuperkupa</TD></TR><TR><TD>2000-2001</TD><TD>Llorenc Serra Ferrer (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>2001-2002</TD><TD>Carlos Rexach (spanyol)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>2002-2003</TD><TD>Louis van Gaal (holland)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>2003</TD><TD>Radomir Antics (szerb)</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD>2003-2008</TD><TD>Frank Rijkaard (holland)</TD><TD>2 bajnokság, 2 Spanyol Szuperkupa, 1 BL </TD></TR><TR><TD>2008-</TD><TD>Joseph Guardiola (spanyol)</TD><TD>1 bajnokság, 1 kupa</TD></TR></TBODY></TABLE>
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 
Oldal tetejére