T
TH6777
Vendég
Vb-selejtezők: brutális csoportban a magyar válogatott
Hollandia, Törökország és Románia is egy csoportba került a magyar válogatottal a 2014-as világbajnokság selejtezőin.
Kedvezőbb sorsolásban reménykedett a magyar válogatott azok után, hogy Egervári Sándor együttese felküzdötte magát a 3. kalapba. Ehhez képest pokoli csoportba kerültünk: Hollandia, Törökország, Románia, Észtország és Andorra lesz a mieink ellenfele. Hollandiát már az Eb-selejtezőkről jól ismerhetjük, két mérkőzésen kilenc gólt rúgtak a mieinknek; a török válogatottban olyan játékosok szerepelnek, mint Arda Turan és Nuri Sahin, míg a románok a negyedik kalap talán legerősebb csapata.
A 9 európai selejtezőcsoportból a győztesek kijutnak a brazíliai tornára, míg a nyolc legjobb csoportmásodik megküzd a rájátszásban: az oda-visszavágós párharcok négy győztese jut tovább. A többi csoport közül a legizgalmasabbnak a spanyolok és a franciák versenyfutása ígérkezik az I jelű ötösben, az E és a G jelű csoportot azonban elfogadtuk volna a magyar csapatnak is...
A 9 európai selejtezőcsoportból a győztesek kijutnak a brazíliai tornára, míg a nyolc legjobb csoportmásodik megküzd a rájátszásban: az oda-visszavágós párharcok négy győztese jut tovább. A többi csoport közül a legizgalmasabbnak a spanyolok és a franciák versenyfutása ígérkezik az I jelű ötösben, az E és a G jelű csoportot azonban elfogadtuk volna a magyar csapatnak is...
Világbajnoki selejtezők, európai zóna
A-csoport: Horvátország, Szerbia, Belgium, Skócia, Macedónia, Wales
B-csoport: Olaszország, Dánia, Csehország, Bulgária, Örményország, Málta
C-csoport: Németország, Svédország, Írország, Ausztria, Feröer-szigetek, Kazahsztán
B-csoport: Olaszország, Dánia, Csehország, Bulgária, Örményország, Málta
C-csoport: Németország, Svédország, Írország, Ausztria, Feröer-szigetek, Kazahsztán
D-csoport: Hollandia, Törökország, MAGYARORSZÁG, Románia, Észtország, Andorra
E-csoport: Norvégia, Szlovénia, Svájc, Albánia, Ciprus, Izland
F-csoport: Portugália, Oroszország, Izrael, Észak-Írország, Azerbajdzsán, Luxemburg
G-csoport: Görögország, Szlovákia, Bosznia-Hercegovina, Litvánia, Lettország, Liechtenstein
H-csoport: Anglia, Montenegró, Ukrajna, Lengyelország, Moldova, San Marino
I-csoport: Spanyolország, Franciaország, Fehéroroszország, Grúzia, Finnország
F-csoport: Portugália, Oroszország, Izrael, Észak-Írország, Azerbajdzsán, Luxemburg
G-csoport: Görögország, Szlovákia, Bosznia-Hercegovina, Litvánia, Lettország, Liechtenstein
H-csoport: Anglia, Montenegró, Ukrajna, Lengyelország, Moldova, San Marino
I-csoport: Spanyolország, Franciaország, Fehéroroszország, Grúzia, Finnország
Labdarúgó NB I - Eredmények és tabella
A labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának pénteki eredménye és a tabella:
Győri ETO FC-Haladás Sopron Bank 1-0
szombat:
Budapest Honvéd - Vasas-Híd 17:30 ó
Budapest Honvéd - Vasas-Híd 4-0 (2-0)
szombat:
Budapest Honvéd - Vasas-Híd 17:30 ó
Budapest Honvéd - Vasas-Híd 4-0 (2-0)
Pécsi MFC-ZTE FC 19 ó
BFC Siófok-Újpest FC 19 ó
Kaposvári Rákóczi-Videoton FC 20 ó
BFC Siófok-Újpest FC 19 ó
Kaposvári Rákóczi-Videoton FC 20 ó
vasárnap:
Diósgyőri VTK-Kecskeméti TE 16 ó
DVSC-TEVA - Ferencváros 18 ó
MVM Paks-Lombard Pápa Termál FC 19 ó
Diósgyőri VTK-Kecskeméti TE 16 ó
DVSC-TEVA - Ferencváros 18 ó
MVM Paks-Lombard Pápa Termál FC 19 ó
A tabella:
1. Győri ETO 3 3 - - 4-1 9 pont
2. DVSC-TEVA 2 2 - - 7-2 6
3. Lombard Pápa Termál FC 2 2 - - 3-0 6
4. Pécsi MFC 2 2 - - 3-1 6
5. Diósgyőri VTK 2 1 1 - 5-2 4
6. Videoton FC 1 1 - - 4-0 3
7. Kecskeméti TE 2 1 - 1 6-3 3
8. Budapest Honvéd 2 1 - 1 5-4 3
9. MVM Paks 2 1 - 1 3-6 3
10. Ferencváros 2 - 2 - 3-3 2
11. Kaposvári Rákóczi 2 - 1 1 2-6 1
12. BFC Siófok 1 - - 1 0-2 0
Újpest FC 2 - - 2 0-2 0
14. Vasas-Híd 2 - - 2 3-7 0
15. Haladás Sopron Bank 3 - - 3 2-6 0
16. ZTE FC 2 - - 2 1-6 0
2. DVSC-TEVA 2 2 - - 7-2 6
3. Lombard Pápa Termál FC 2 2 - - 3-0 6
4. Pécsi MFC 2 2 - - 3-1 6
5. Diósgyőri VTK 2 1 1 - 5-2 4
6. Videoton FC 1 1 - - 4-0 3
7. Kecskeméti TE 2 1 - 1 6-3 3
8. Budapest Honvéd 2 1 - 1 5-4 3
9. MVM Paks 2 1 - 1 3-6 3
10. Ferencváros 2 - 2 - 3-3 2
11. Kaposvári Rákóczi 2 - 1 1 2-6 1
12. BFC Siófok 1 - - 1 0-2 0
Újpest FC 2 - - 2 0-2 0
14. Vasas-Híd 2 - - 2 3-7 0
15. Haladás Sopron Bank 3 - - 3 2-6 0
16. ZTE FC 2 - - 2 1-6 0
korábban:
1. forduló (július 15-17.):
Budapest Honvéd-Győri ETO FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Ferencváros 2-2, MVM Paks - Kecskeméti TE 3-2, Diósgyőri VTK-ZTE FC 4-1, Pécsi MFC-Haladás Sopron Bank 1-0, Újpest FC-Lombard Pápa Termál FC 0-1, DVSC-TEVA – Vasas-Híd 5-2, BFC Siófok-Videoton FC - augusztus 17-re halasztva
1. forduló (július 15-17.):
Budapest Honvéd-Győri ETO FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Ferencváros 2-2, MVM Paks - Kecskeméti TE 3-2, Diósgyőri VTK-ZTE FC 4-1, Pécsi MFC-Haladás Sopron Bank 1-0, Újpest FC-Lombard Pápa Termál FC 0-1, DVSC-TEVA – Vasas-Híd 5-2, BFC Siófok-Videoton FC - augusztus 17-re halasztva
2. forduló (július 22-24.):
ZTE FC - DVSC-TEVA 0-2, Vasas-Híd - Pécsi MFC 1-2, Lombard Pápa Termál FC-BFC Siófok 2-0, Haladás Sopron Bank-Budapest Honvéd 2-4, Győri ETO FC-Újpest FC 1-0, Videoton FC-MVM Paks 4-0, Ferencváros-Diósgyőri VTK 1-1, Kecskeméti TE-Kaposvári Rákóczi 4-0
ZTE FC - DVSC-TEVA 0-2, Vasas-Híd - Pécsi MFC 1-2, Lombard Pápa Termál FC-BFC Siófok 2-0, Haladás Sopron Bank-Budapest Honvéd 2-4, Győri ETO FC-Újpest FC 1-0, Videoton FC-MVM Paks 4-0, Ferencváros-Diósgyőri VTK 1-1, Kecskeméti TE-Kaposvári Rákóczi 4-0