Hologram a való világ?

Különböző tudományágak képviselői jutottak arra a meggyőződésre, hogy ez érzékszervek által tapasztalt világ csupán egy szelete a valóságnak. A mélyebb szinteken a teljes világegyetem összefügghet, és az elme nem csak vetítheti, de alakíthatja is a valóságot.

A párizsi egyetemen 1982-ben különleges kísérletre került sor. Az Alain Aspect fizikus vezette kutatócsoport egyes vélemények szerint a 20. század egyik legfontosabb megfigyelését tette. Az eredményekről nem tudósított a média, és Alain Aspect nevéről is csak azok hallhattak, akik folyamatosan bújják a tudományos szaklapokat. Mégis vannak akik szerint az adott felfedezés felfordíthatja a tudományt.
A francia kutatócsoport felfedezte, hogy bizonyos körülmények között a szubatomi részecskék, például az elektronok képesek egymás között az azonnali kommunikációra, függetlenül a közöttük húzódó távolságtól. Így nem számít, hogy 3 méterre vagy 10 milliárd kilométerre vannak-e egymástól.

Tudnak egymásról

A jelek szerint valahogyan mindegyik részecske tudja, hogy mit csinál a másik. A probléma ezzel csak az, hogy ellentmond Einstein azon tézisének, miszerint semmilyen információ nem haladhat a fénysebességnél gyorsabban.
Mivel a fénysebességnél gyorsabb haladás egyet jelent az időkorlát áttörésével, a megdöbbentő kilátások arra indítottak néhány fizikust, hogy megkíséreljék megmagyarázni, mi állhat valójában az Aspect-féle megfigyelések hátterében.
Másokat viszont az eredmények ennél is radikálisabb kísérletek elvégzésére ösztönözték. David Bohm, az University of London fizikusa például arra jutott, hogy Alain Aspect eredményei közvetve az objektív valóság cáfolatát jelentik. Tehát az univerzum kézzelfogható szilárd formája csupán látszólagos, a mindenki által megélt valóság gigantikus hologram.

Darabokban az egész

Bohm megdöbbentő következtetésének megértéséhez tudni kell, mi is valójában a hologram. Ezeket a három dimenziós fényképeket lézer segítségével készítik. A megörökítendő tárgyat először lézersugárral pásztázzák. Egy második sugár fénye a visszaverődő mintával interferenciát hoz létre, és ezt a mintát örökítik meg a filmen. Előhíváskor a film csupán fényes és sötét vonalak kavalkádja, de ha lézerfénnyel világítják meg, megjelenik az eredeti tárgy három dimenziós képe.
A hologramok viszont nem csak a háromdimenziós kép miatt különlegesek. Ha egy rózsa hologramját félbevágják és lézerrel világítják meg, a mindkét fél darab a teljes képet tartalmazza, bár kisebb méretben. Ha a darabokat tovább apírtják, minden kis darab az eredeti egész képet tartalmazza. A hagyományos fényképekkel ellentétben a hologram minden szelete az eredeti információ egészét tartalmazza.
A "teljes egész a részletekben" megközelítéssel teljesen új utak nyílnak a természettudományok előtt. A nyugati világ tudósai mindig is hajlottak arra, hogy a fizikai jelenségek megértéséhez, legyen az béka vagy atom, a szétdaraboláson és a részletek tanulmányozásán keresztül vezet az út.
A hologram viszont megmutatja, hogy a világban néhány esetben téves lehet ez a megközelítés. A holografikus struktúrák szétdarabolása nem az építőkövekhez, hanem kisebb egészekhez vezet. Ennek fényében Bohm más utat javasolt az Aspect-féle felfedezés értelmezéséhez.

Hal az akváriumban

Bohm szerint a szubatomi részecskék nem azért képesek egymással kapcsolatban maradni, függetlenül a távolságtól, mert valami titokzatos jel áramlik közöttük. Ehelyett a szétválasztottságuk nem más, mint a megfigyelőt becsapó illúzió.
A kutató érvelése szerint a valóság valamely mélyebb rétegében ezek a részecskék nem különálló egységek, hanem egy alapvető egész kiterjesztései. A jobb megértés érdekében Bohm a következő példát vezeti elő. Képzeljünk el egy akváriumot, amelyben egy hal úszkál.
Az akváriumot nem láthatjuk közvetlenül, és a benne szereplő világról is csak tévékamerák révén értesülünk. Az egyik kamera az akvárium elejét veszi, a másik az oldalát. A megfigyelő a két monitor képét figyelve azt gondolhatja, hogy a két hal külön-külön létezik, majd a halakat tovább figyelve felfedezi, hogy valami kapcsolat van közöttük.
Amikor az egyik hal elfordul, a másik ugyanabban a pillanatban hasonló fordulót végez. Ugyanígy amikor az egyiknek az eleje látszik, a másik mindig az oldalát mutatja. Ha a teljes összeállítás továbbra is rejtve marad a megfigyelő előtt, az nyugodtan feltételezheti, hogy a halak valahogy összebeszélnek, ezért mozognak egyszerre.

Mélyebb a valóság

Bohm szerint a szubatomi részecskékkel pontosan ez történik az Aspect-féle kísérletben. A látszólagos fénynél is gyorsabb kommunikáció valójában arról árulkodik, hogy a valóságnak a kézzel foghatónál mélyebb rétegei is léteznek. A szemmel nem látható komplex dimenziókat ugyanúgy nem érzékeljük, mint a megfigyelő a halat körülvevő akváriumot.
A részecskéket azért látjuk egymástól elválasztva, mert csak a valóság egy szeletét érzékeljük. Az ilyen részecskék nem különállóak, hanem részei a mélyebben meghúzódó egésznek, amely holografikus oszthatatlanként viselkedik. És mivel a fizikai valóságban mindent ez épít fel, az univerzum is csak egy illúzió.
A világegyetetemnek ezen fantomszerű viselkedés mellett más megdöbbentő tulajdonságai is lehetnek. Ha a szubatomi részecskék csak látszólag szétválaszthatóak, az annyit is tesz, hogy a valóság mélyebb szintjein a teljes világegyetem összefügg. Az emberi agyban meghúzódó szénatom elektronjai kapcsolatban állnak a Nap vagy tetszőleges távoli csillag felszínén lévő hidrogénatomok protonjaival.

Minden összefügg

Ahogy minden mindennel összefügg, értelmetlenné válik a világegyetem jelenségeinek osztályozása, mivel az összefüggő hálózatot alkotó természet fittyet hány minden ilyen felosztásra.
A holografikus univerzumban még az idő és a tér sem tekinthető alapfogalomnak. A helymeghatározás minden formája csődöt mond olyan környezetben, ahol semmi sem válik el igazán a másiktól. Így az idő és a három dimenziós tér úgy viselkedhet, mint a halat mutató monitorok, és csak kivetülései a mélyebb rendnek.
Bohm nem az egyetlen kutató, aki igazolva látja, hogy csupán hologram a világegyetem. Az agykutatás területén dolgozva Karl Pribram, a Stanford egyetem neurofiziológusa szintén arra a meggyőződésre jutott, hogy a holografikus lehet a valóság.

Agyi jelrögzítés

Pribram akkor dolgozta ki ezt a modellt, amikor az agyban az emlékek tárolási helyét kereste. Évtizedek során sok tanulmány jutott arra a következtetésre, hogy az emlékek adott helyhez kötöttség nélkül, a teljes agyban szétoszolva őrződnek.
A múlt század 20-as éveiben Karl Lashley rendkívüli jeletőségű kísérletsorozatban mutatta ki, hogy bármely részletét távolítja el a patkány agyának, képtelen megszüntetni a műtét előtt megtanult bonyolult műveletsorra vonatkozó emlékeket. Akkoriban viszont senki nem állt elő olyan magyarázattal, amely leírhatta volna ezt a "teljes egész a részletekben" jelenséget.
Pribram a 60-as években ismerte meg a hologram elvét, és rádöbbent, hogy megtalálta az agykutatók által régóta keresett magyarázatot. A kutató szerint az emlékeket nem neuronok vagy idegsejtek kis csoportja őrzi, hanem idegi impulzusok mintázatába kódolva hordozzuk, ahogy a lézerfény interferenciája elmenti a holografikus képet. Vagyis Pribram szerint agyunk holografikus tár.
Ez az elmélet egyébként magyarázatot ad arra is, hogyan képes az agy ilyen kis helyen ennyi emléket megőrizni. Becslések szerint az átlagos emberélet során 10 milliárd bitnyi információt ment el az agy. Ez az Encyclopaedia Britannica adatmennyiségének ötszöröse.

Jelek özöne

A rendkívüli emlékezőtehetség nem az egyetlen talányos agytevékenység, amely értehetőbbé válik a holografikus agymodell által. Legalább ilyen rejtélyes, hogyan képes az agy megbírkózni az érzékszerveket érő különböző frekvenciák özönével, és hogyan képes valós időben értelmezni az érzékszervek jeleit. Pribram szerint az agy holografikus elvet használ a fogadott frekvenciák matematikai átalakítására.
Ez az elmélet egyre több támogatót szerez. Hugo Zucarelli argentin származású olasz kutató a holografikus modellt kiterjesztette az akusztikai jelenségek területére. Ez az elmélet ugyanis megmagyarázhatja, hogyan képesek az emberek meghatározni a hang pontos forrását a fej elfordítása nélkül, még akkor is, ha csak egy füllel hallanak.

Eltűnik a valóság

Pribram holografikus agymodelljének legmegdöbbentőbb vonatkozása mégis az, amikor összevetik Bohm realitáselméletével. A világ megfogható képe így csak másodlagos valósággá változik, a tényleges környezet pedig frekvenciák holografikus kavalkádja lesz. Ebből a holografikus agy csupán néhány fontos frekvenciát választ ki, és érzékszervek jeleként értelmezi.
Eközben az objektív valóság teljesen elsikkad. Keleti vallások már régóta azt tartják, hogy az anyagi világ illúzió, és bár azt gondolhatjuk, hogy fizikai lényként mozoghatunk a fizikai világban, ez is csak képzelődés. Valójában vevőkészülékek vagyunk a frakvenciák tengerében, és amit kiszűrünk ebből a kavalkádból, az csak egy szelete a valóságnak.

Természetes a telepátia

Bohm és Pribram elméleteinek egyesítését, a holografikus paradigmaként emlegetett megközelítést sok kutató szkeptikusan fogadta, másokat viszont felvillanyozott. Néhányan egyenesen azt gondolják, hogy ez a modell képes lehet megoldani tudományosan eddig le nem írható rejtélyeket, sőt általa a parapszichológiai jelenségek a természet részévé válhatnak.
A holografikus paradigma által leírt univerzumban minden agy részét képezi a láthatatlan egésznek, és a telepátia pusztán a holografikus szint elérését jelenti. Hasonló módon a telekinézis (tárgyak mozgatása az akarat segítségével) szintén megszűnik rejtély lenni, hiszen az összefonódó mélyebb valóságban az egyén és a tárgy eleve egy.
Bohm és Pribram egyaránt emlékeztetet arra, hogy sok vallási illetve misztikus élmény, például az univerzummal való transzcendens együvé tartozás érzése szintén a holografikus szint elérése lehet. A régi írásokban ugyanerre, a mélyebb valóság elérésére gondolhattak, amikor a kozmikus egység érzéséről számoltak be.


Hologram technológia a jövő - videó

https://www.youtube.com/feature=player_embedded

hologram.jpg
 
Csak a teljesség kedvéért, "kutatonak" akár ki nevezheti magát. Dienes egy ezoterikus és nem exoterikus. :)
-
"Ezoterika, ezotéria vagy ezoterikus tanok „a titkos tanokra használt kifejezés, amelyet csak egy csoport beavatottjai számára ismeretesek, rejtélyes, okkult, rejtett", szemben az ún. exoterikus tanokkal."
-
Ezért ne is lepödjön meg senki, hogyha nem érti teljesen az elöadást, "amelyet csak egy csoport beavatott" tud követni. :)

Talán te is azok közé tartozol, akiknek tudni kell, hogy az "Újat" mindenkor nehéz elfogadtatni a fennálló "renddel".

Sok humor jelet alkalmazol hozzászólásaidban, biztosan azért, mert te is nevetségesnek tartod néha érveidet. Nos, az előző mondatomban és is tehetnék egy mosoly jelet az "Új tudomány" jelző után, mivel ez az "Új tudomány" a több ezer éves tanokhoz való visszatérést jelenti....

Lássuk ezt a "hozzá nem értő" elméleti fizikust:


Dienes István elméleti fizikus, védakutató




"Dienes István (1970) főiskolai diplomáját 1994-ben szerezte a Miskolci Egyetem Műszaki Karán, mérés és automatizálás szakon. Diplomamunkáját transzputer rendszerek (több processzoros rendszerek) párhuzamos programozásából írta, amit a Központi Fizikai Kutató Intézet munkatársai kiválóra értékeltek. Jelenleg a Stratégiakutató Intézetnél tudományos munkatársként és kutatási csoportvezetőként folytatja kutatásait (2004-től).


Kutatási területek

Tudományos tudatkutatás, a tudatosság fizikájának elméleti vizsgálata a fizika egyesített elméletein keresztül. Ezen kutatások alkalmazott területekre való átvitele, valós idejű tudat- és agymodell kidolgozása.


Szellemi arcél

Dienes István a tudat közvetlen tapasztalatokon keresztüli vizsgálatával már több mint tíz éve foglalkozik. Diplomája megszerzése után a további tudományos fokozatok megszerzése helyett 4 évét a magasabb tudatállapotokra vonatkozó elméleti munkák tanulmányozásával, valamint a magasabb tudatállapotok közvetlen megtapasztalásával töltötte. Ösztöndíjasként a magasabb tudatállapotok lehetséges kvantuminformatikai modelljének kidolgozásával és az erre vonatkozó elméletek tanulmányozásával foglalkozott a Svájcban található Maharishi Európai Kutatóegyetemen. E kutatásai során sikerült megalkotnia a tudatosság egy lehetséges új fizikai modelljét, melyet a szerző tudat-holomátrix modellnek nevezett el. Ez a modell egyedi lehetőségeket nyújthat a fizika egyesített elméleteinek és a tudatos megfigyelő, valamint az öntudatosság kérdésének tisztázására és kiterjesztett elméleti keretek között történő egyesítésére, amit a tudat fizikájának vagy védikus fizikának is neveznek. 2004-től ugyanebben a témában immáron Magyarországon folytatja kutatásait....."


Tisztában van vele, hogy mi a puding próbája. Neked is meg kellene először kóstolni......és ide most nem teszek mosoly jelet. Komolyan gondoltam.....

Itt a puding: http://data.hu/get/6298103/Robert_A._Monroe_-_Testen_kivuli_elmenyek.pdf?pid=3612024477

Töltsd le, olvasd el, gyakorold.....
 
Utoljára módosítva:
Talán te is azok közé tartozol, akiknek tudni kell, hogy az "Újat" mindenkor nehéz elfogadtatni a fennálló "renddel".

Sok humor jelet alkalmazol hozzászólásaidban, biztosan azért, mert te is nevetségesnek tartod néha érveidet. Nos, az előző mondatomban és is tehetnék egy mosoly jelet az "Új tudomány" jelző után, mivel ez az "Új tudomány" a több ezer éves tanokhoz való visszatérést jelenti....

Lássuk ezt a "hozzá nem értő" elméleti fizikust:


Dienes István elméleti fizikus, védakutató




"Dienes István (1970) főiskolai diplomáját 1994-ben szerezte a Miskolci Egyetem Műszaki Karán, mérés és automatizálás szakon. Diplomamunkáját transzputer rendszerek (több processzoros rendszerek) párhuzamos programozásából írta, amit a Központi Fizikai Kutató Intézet munkatársai kiválóra értékeltek. Jelenleg a Stratégiakutató Intézetnél tudományos munkatársként és kutatási csoportvezetőként folytatja kutatásait (2004-től).


Kutatási területek

Tudományos tudatkutatás, a tudatosság fizikájának elméleti vizsgálata a fizika egyesített elméletein keresztül. Ezen kutatások alkalmazott területekre való átvitele, valós idejű tudat- és agymodell kidolgozása.


Szellemi arcél

Dienes István a tudat közvetlen tapasztalatokon keresztüli vizsgálatával már több mint tíz éve foglalkozik. Diplomája megszerzése után a további tudományos fokozatok megszerzése helyett 4 évét a magasabb tudatállapotokra vonatkozó elméleti munkák tanulmányozásával, valamint a magasabb tudatállapotok közvetlen megtapasztalásával töltötte. Ösztöndíjasként a magasabb tudatállapotok lehetséges kvantuminformatikai modelljének kidolgozásával és az erre vonatkozó elméletek tanulmányozásával foglalkozott a Svájcban található Maharishi Európai Kutatóegyetemen. E kutatásai során sikerült megalkotnia a tudatosság egy lehetséges új fizikai modelljét, melyet a szerző tudat-holomátrix modellnek nevezett el. Ez a modell egyedi lehetőségeket nyújthat a fizika egyesített elméleteinek és a tudatos megfigyelő, valamint az öntudatosság kérdésének tisztázására és kiterjesztett elméleti keretek között történő egyesítésére, amit a tudat fizikájának vagy védikus fizikának is neveznek. 2004-től ugyanebben a témában immáron Magyarországon folytatja kutatásait....."


Tisztában van vele, hogy mi a puding próbája. Neked is meg kellene először kóstolni......és ide most nem teszek mosoly jelet. Komolyan gondoltam.....

Itt a puding: http://data.hu/get/6298103/Robert_A._Monroe_-_Testen_kivuli_elmenyek.pdf?pid=3612024477

Töltsd le, olvasd el, gyakorold.....

Kedves Csillagözön
-
Hogy nevezheti magát valaki "elméleti fizikusnak" aki csak egy főiskolai diplomával rendelkezik, amit a Miskolci Egyetem Műszaki Karán, mérés és automatizálás szakon szerzett. " ?
-
A "fizikus" egy védet név, azt nem irhatja mindenki a neve mögé. Mi az, hogy "véda-kutato"? :(
-
"Veda" az szanszkrit és azt jelenti, hogy "szent-törvények ismeröje, rituálokban-jártas". Mivel a hinduizmusban az ismeretek nem irásban hanem szájhagyomány utján terjedtek ugy gondolom hogy inkább egy véda-énekesröl mind fizikusrol lehetne itt beszélni.
-
Ösztöndíjasként a magasabb tudatállapotok lehetséges kvantuminformatikai modelljének kidolgozásával és az erre vonatkozó elméletek tanulmányozásával foglalkozott a Svájcban található Maharishi Európai Kutatóegyetemen.
-

MaharishiMaheshYogi-04.jpg

-
Már megbocsájs de a Maharishi Mahesh Yogi nem számit fizikusnak. ;)
-
Einstein mondta egyszer, hogy minden további nélkül lehet gramatikailag korrekt mondatokat képezni anélkül, hogy tartalmuk lenne. Nos ez az ur müvészi fokon tudja ezt demonstrálni. :)
 
Utoljára módosítva:
Kedves Csillagözön
-
Hogy nevezheti magát valaki "elméleti fizikusnak" aki csak egy főiskolai diplomával rendelkezik, amit a Miskolci Egyetem Műszaki Karán, mérés és automatizálás szakon szerzett. " ?
-
A "fizikus" egy védet név, azt nem irhatja mindenki a neve mögé. Mi az, hogy "véda-kutato"? :(
-
"Veda" az szanszkrit és azt jelenti, hogy "szent-törvények ismeröje, rituálokban-jártas". Mivel a hinduizmusban az ismeretek nem irásban hanem szájhagyomány utján terjedtek ugy gondolom hogy inkább egy véda-énekesröl mind fizikusrol lehetne itt beszélni.
-

-

MaharishiMaheshYogi-04.jpg

-
Már megbocsájs de a Maharishi Mahesh Yogi nem számit fizikusnak. ;)
-
Einstein mondta egyszer, hogy minden további nélkül lehet gramatikailag korrekt mondatokat képezni anélkül, hogy tartalmuk lenne. Nos ez az ur müvészi fokon tudja ezt demonstrálni. :)

Sajnálom Ernő, mikor már te is a csúsztatás eszközeihez folyamodsz, és a személyt próbálod kikezdeni , ha a témában falnak mentél.....
 
Sajnálom Ernő, mikor már te is a csúsztatás eszközeihez folyamodsz, és a személyt próbálod kikezdeni , ha a témában falnak mentél.....

Draga Csillagözön, én nállad látok csusztatást.
-
Jomagad irod, hogy Dienesnek mérnöki diplomát szerzett, miért nevezed öt "elméleti fizikusnak"
-
Diplomája megszerzése után a további tudományos fokozatok megszerzése helyett 4 évét a magasabb tudatállapotokra vonatkozó elméleti munkák tanulmányozásával, valamint a magasabb tudatállapotok közvetlen megtapasztalásával töltötte. Ösztöndíjasként a magasabb tudatállapotok lehetséges kvantuminformatikai modelljének kidolgozásával és az erre vonatkozó elméletek tanulmányozásával foglalkozott a Svájcban található Maharishi Európai Kutatóegyetemen.
-
Azt szugerálod mindha Schweizban valami tudományos fokozatot szerzett vona, már ne haragudj de Maharishi Mahesh egy Yogi, aki talán kitudja ugrasztani a lapockáját de semmi más.
-
Fogadok veled, hogy minden gimnazista lepipálná az öreg bácsit még a klasszikus mechanikában is. :):)
 
Akkor lássuk még egyszer részletesen a a kvantumfizika meghatározó kísérleteit és azok eredményeit...


Öt gondolatébresztő kvantumkísérlet ami azt mutatja, hogy a valóság illúzió


Schrödinger macskája.....

Elektron diffrakció.....

Hevített fullerén.....

Hűtéses kísérlet......

Gerjesztett rubídium.....


Konklúzió

"...A fenti kísérletek mindegyikében tehát a megfigyelés ténye szükségképpen magával hozta a rendszer megváltozását is. Tehát nem lehetséges megfigyelni semmilyen kvantumrendszert anélkül, hogy azzal kölcsönhatásba lépnénk vele. A világ tehát megváltozik amint rápillantunk. Talán igaza volt Wolfgang Paulinak amikor kijelentette, hogy „a fizika törvényeit és a tudatot egymás komplementereinek kell tekinteni”. Csak egy lépés választ el minket attól, hogy beismerjük, a világ amelyben élünk egy valódi illúzió...."

http://szabadonebredok.info/ot-gond...erlet-ami-azt-mutatja-hogy-a-valosag-illuzio/
 
Köszi a linket. Elolvastam végig de nem értek belőle majdnem semmit. Valami egyszerűbb válaszra gondoltam, olyan "igen/nem" szinten.

".......A tudós - Szilárd Leó - 1934-ben fordult az atomkutatás felé. Rájött arra, hogy abban az
esetben, ha találunk egy atomot, ami egy neutron hozzáadása esetén kettőt
bocsát ki magából, elindítható az a robbanással végződő láncreakció, ami az
atomenergia kinyeréséhez szükséges....."
Talán ő is segített az elektronmikroszkóp megalkotásában, amivel aztán elég jól tudják az eseményeket "koordinálni"...:dr_64: - lásd pl.: Hirosima......​
 
A materializmus is azt "igazolja", hogy a "tapasztalt valóságunk" nem létezik......


A materializmus illúzión alapul?

".........A New Scientist összeállításának szerzője a tudományfilozófus Jan Westerhoff a redukcionista materialista megközelítés (a biológiai folyamatok megmagyarázhatók kémiai folyamatok révén, a kémiai folyamatok pedig fizikai folyamatok segítségével) tévedését vizsgálja – hogyan gondolhatjuk, hogy az anyag valóságos, azaz akkor is jelen van, ha nincs jelen tudatos elme/megfigyelő?

Westerhoff idézi Werner Heisenberget: "a materializmus azon az illúzión alapul, hogy a bennünket körülvevő világ direkt aktualitása igaz az atomi szinten is. Mindazonáltal ez nem igaz… Az atomok nem dolgok." Nem tudjuk a biológiai, kémiai folyamatokat fizikai atomok, illetve alapvető szubatomi részecskék viselkedésére redukálni, hiszen nem találtunk olyan részecskéket, amelyek alapvetőek lennének, és valószínűleg nincsenek is ilyenek.......

........Honnan tudhatjuk, hogy a valóság valóban létezik? – teszi fel a kérdést Mike Holderness, a New Scientist valóság-összeállításának utolsó szerzője, és válaszában Descartes-ot idézi: lehetetlen megbizonyosodni arról, hogy a külső valóság valóban létezik, és nem pusztán álmodjuk azt. Ez a megállapítás egy újabb szakterület, az alvás- és álomkutatás képviselőinek némely eredményével is egybevág........"


 
A vélemények, hsz-ek száma alapján nem egy népszerű téma, :D pedig lehet, hogy a legmeghatározóbb, és legfontosabb.

Most megint egy újabb írás próbálja igazolni, hogy "csak egy film" vagyunk.....:p:eek::p:eek::p:eek:


A kvantumfizika szerint is hologram lehet a világegyetem


A bizonyítékok alapján a világegyetem, mint olyan, fizikailag nem létezik, és soha nem is létezett.


"...........A teória ugyanis azért sem tekinthető ma sem alaptalannak, mert az elmúlt években egyre több bizonyíték halmozódott fel arra vonatkozóan, hogy valami valóban nincsen rendben a világunkkal, és a világérzékeléssel.

Mi van, ha a megmagyarázhatatlan jelenségek, a különféle anomáliák mind-mind adott céllal mennek végbe? Talán a szimulált rendszer hibái, vagy talán apró bugok a szimulációs motorban........."


 
A vélemények, hsz-ek száma alapján nem egy népszerű téma, :D pedig lehet, hogy a legmeghatározóbb, és legfontosabb.
Én nem csodálom. Kevés ember van, aki ezen a szinten akár csak kérdezni tudna a fizikában. És ha legalább kérdezni tud, változtatni biztos nem tud. Nagyobb valószínűséggel tudom Trump elnököt befolyásolni, mint az Univerzum működését, lett légyen volt hologram, vagy realitás.

Egy nagyon buta kérdés: a hologram valaminek a képe. Érdekes tulajdonságokkal rendelkezik, de kép, aminek van eredetije. Minek lenne a képe a mi Univerzumunk?
 
Én nem csodálom. Kevés ember van, aki ezen a szinten akár csak kérdezni tudna a fizikában. És ha legalább kérdezni tud, változtatni biztos nem tud. Nagyobb valószínűséggel tudom Trump elnököt befolyásolni, mint az Univerzum működését, lett légyen volt hologram, vagy realitás.

Egy nagyon buta kérdés: a hologram valaminek a képe. Érdekes tulajdonságokkal rendelkezik, de kép, aminek van eredetije. Minek lenne a képe a mi Univerzumunk?
Kozmoszt tudom mondani, az rád hasonlatos "cdurmol"
 
A vélemények, hsz-ek száma alapján nem egy népszerű téma, :D pedig lehet, hogy a legmeghatározóbb, és legfontosabb.

Most megint egy újabb írás próbálja igazolni, hogy "csak egy film" vagyunk.....:p:eek::p:eek::p:eek:


A kvantumfizika szerint is hologram lehet a világegyetem

A bizonyítékok alapján a világegyetem, mint olyan, fizikailag nem létezik, és soha nem is létezett.


"...........A teória ugyanis azért sem tekinthető ma sem alaptalannak, mert az elmúlt években egyre több bizonyíték halmozódott fel arra vonatkozóan, hogy valami valóban nincsen rendben a világunkkal, és a világérzékeléssel.

Mi van, ha a megmagyarázhatatlan jelenségek, a különféle anomáliák mind-mind adott céllal mennek végbe? Talán a szimulált rendszer hibái, vagy talán apró bugok a szimulációs motorban........."


Ezen ne csodálkozz... :) nézd meg a "tömegszellemű" cikkeket..."harsognak" az ítéletek,előítéletek,gyalázkodások stb...az ego ott "elemében érzi magát" ezért is népszerűek...azok a cikkek hozzászólói,szó szerint "henteregnek a sárban"...ezért kevés hsz-ban szoktam pl azokban megnyilvánulni;)"zsigerből nem kíván az ember"(hát még tudatosan) beleállni olyan szintű párbeszédekbe...
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,135
Üzenet
4,803,387
Tagok
615,793
Legújabb tagunk
ViperHun
Oldal tetejére