Huszonegy gramm csupán a lélek?

Mira*

Állandó Tag
Állandó Tag
Mira!
Keresd fel a Táltosiskolát (Kovács Andrásékat). Ők beszélgetnek a szellemekkel.
Vagy nézd a Zenit tv-t keddenként, este.
Én nem hiszek ebben a sok zagyva hablatyban, de mindenki kínlódhat a saját szellemével..ha hiszi a létét és erre vágyik.

Köszönöm az ajánlást, de "belső indíttatásból" valami távol tart a táltosoktól.
Igazából nem érdekelnek a szellemek, mert annyi más érdekel, hogy azoknak sem tudok eleget tenni. :p
Azért már volt dolgom néhány szellemi lénnyel, igaz erre bizonyíték nincs, csupán a megérzéseimre hagyatkozhatok. Belőlük, ennyi elég is volt nekem!
Azért István anyaga mindenképpen segít az eligazodásban, "sohase lehessen tudni" mondta Micimackó is.
 

Keján

Állandó Tag
Állandó Tag
A láthatatlan, felsőbb világokkal többeknek van kapcsolata. Attól függően, hogy ki milyen szinten van, annak megfelelő szintről érkeznek az információk. Ezért van néha közöttük is ellentmondás. Nem mindig annak van igaza, aki a leghangosabb...
 

mirjam77

Állandó Tag
Állandó Tag
ez így igaz:)
mindenki a saját szintjén lévő szellemeket vonzza be...
szerintem minden ember csak addig gondolja "hitnek" ezt a dolgot,amig nincsenek saját tapasztalatai...
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
21 gramm

A 1907-ben MacDougall kísérletekbe fogott. Egy kórházi ágyat átalakított úgy, hogy az mérlegként működjön, majd halálos betegeket figyelt meg, amint elhunytak. A mérleget igen érzékenyre állították, ezért az orvos tuberkulózisos betegekkel kísérletezett, akik végelgyengülésben haltak meg, és keveset mozogtak utolsó óráikban.

Hat ember vizsgálata után MacDougall 15 kutyával is megismételte a kísérletet, ugyanis vallásos meggyőződése szerint az ebek nem rendelkeztek lélekkel. A vizsgálatok elvégzése után kijelentette, hogy az emberek 21 grammot veszítettek testsúlyukból haláluk pillanatában, míg a kutyák semennyit, s ezért szerinte minden kétséget kizáróan a lélek súlya lehet.

MacDougall alapos vizsgálatot akart végezni, mielőtt publikálja eredményeit, s meg akart bizonyosodni róla, hogy a betegek testéből távozó levegő nem zavarja meg a mérési eredményeket, ezért egyszer ő maga feküdt az ágyra, s igyekezet minél jobban kilélegezni, ez azonban nem jelentett számottevő súlycsökkenést:

„Még egy lehetőség volt a súlyvesztésre, amit ellenőrizni kellett: A kilégzés. Én magam feküdtem fel az ágyra, és a kollégám egyensúlyba tette a mérleget. Erőteljes ki és belégzésem semmilyen hatással nem volt a mérlegre. Aztán a kollégám feküdt az ágyra , és én egyensúlyoztam ki a mérleget. Az ő erőteljes ki és belégézse sem volt semmilyen hatással a mérlegre. Ebben az esetben minden bizonnyal megmagyarázhatatlan 21 gr-nyi súlyvesztéssel állunk szemben. Lehetséges hogy ez a lélek szubsztanciája? Mi mással magyarázhatnánk”

Tudományos vizsgálódásai végén MacDougall kijelentette, hogy az emberek közel háromnegyed unciányi súlyt veszítenek a halál beálltakor, ami azért nem egészen ugyanaz a kategória, mint a <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com
><st1:metricconverter w:st=
21 gramm</st1:metricconverter> eredete Duncan MacDougallig nyúlik vissza, aki az 1900-as évek elején orvosként dolgozott a Massachusetts-i Haverhillben. Az orvost nagyon érdekelte a halál, és pályafutásának egy jelentős részében szenvedélyesen kereste a bizonyítékot a lélek létezésére. Azt gondolta, ha az embernek van lelke, akkor ennek a léleknek valamiféle anyagként a testben kell lennie, és ennek az anyagnak valamennyi súllyal kell rendelkeznie.

*
<font color=" /><st1:metricconverter w:st="on" ProductID="21 gramm">21 gramm</st1:metricconverter>, ami ennek metrikus megfelelője. A kutyák, mondta, semmit nem veszítenek a súlyukból. Mi mást jelenthet ez, mint a lélek súlyát, amikor az elhagyja a testet.


Háromnegyed uncia egyenlő 21, 3 grammal.<O:p</O:p
 

Ivan

Kitiltott (BANned)
Cathy!
Ha egy 70 kg-s ember súlyvesztesége a halálakor 21 gramm, akkor ez 21 tízezredét jelenti a testtömegének. Kérdezem kegyedtől, hogy 1907.-ben százezred pontosságú mérleget tudhattak-e konstruálni az ilyen nagyságrendű tömegek méréséhez? Ugyanis csak egy ilyen mérleg alkalmas a fenti mérés megbízható elvégzésére.
Megjegyezném, hogy a 20 gramm mindössze 2 cm3, tehát ennyit haldoklás közben kiklélegezhetünk, kérdés így még az is, hogy a haldokló tömegét milyen gyakorisággal mérték meg? Mennyi idő alatt lélegez ki 21 grammot, erre van adatod?
Nem tudom láttál-e már haldoklót, de többféle létezik, van aki kapkodja a levegőt, hörög (nagyon intenzíven párologtat) és van aki kómában szunnyad...melyiken végezték a kísérleteket? Megtörölték néha a homlokát? A haldoklók egyrésze tényleg nagyon felmelegszik..?
A huszadik század legelején még csak mechanikus mérlegek voltak, ezek pontossága azonban kétlem, hogy tízezrednyi. A patikamérleg pedig ilyen nagy tömegek mérésére nem alkalmas...
Nekem nincs lelkem, hogyan mérik majd meg? Anyag-e a semmi? Nem inkább Anúbiszhoz kell fordulnom, hogy a szívemet méricskélje? Persze ez is fölösleges, mert a rosszlelkek úgyis befogadnak.
Érdemes minden ilyen szupercsemegét feltenned, de esetleg válogatni kellene a valóságtartalmuk között és népmeséket a mese topikban..vagy a Nők Lapjában..Ha a kutyának lelke van, akkor a delfinek sem maradhatnak ki!
Az emberek ilyen buták lennének, hogy 1907 óta nem ellenőrízték ez a fenomenális marhaságot?
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
A MacDougall elmélet bírálata

Nagy adag hiszékenység kell ahhoz, hogy arra a következtetésre jussunk, hogy MacDougall kísérletei bármit is bizonyítanának a halál utáni súlyvesztésről, nem is beszélve az emberi lélek számszerűsíthető létezéséről. Eredményei messze nem voltak bizonyító erejűek, már csak azért sem, mert a fél tucat kísérleti eset eredményei igen változatos képet mutattak.


A hat kísérlet közül kettőt nem vettek figyelembe, egy azonnali súlyvesztést mutatott (és csak ennyit), további kettő azonnali súlyvesztést mutatott, és ez a súlyveszteség az idő előre haladtával tovább nőtt, majd megállt, majd idővel megismétlődött. Ezek az eredmények egyébként sem fogadhatók el szó szerint, mivel a kísérlet hibalehetősége fokozott mértékű volt, hiszen MacDougallnak és kollégájának már az is gondot jelentett, hogy a halál időpontját pontosan meg tudják állapítani, ami az egyik kulcsfontosságú elem volt a kísérletek során. (MacDougall később azzal próbálta megmagyarázni ezt az ellentmondást, hogy a lélek súlya láthatóan az utolsó lehelettel távozik a testből, bár a renyhe temperamentumú emberekben talán még egy teljes percig is benn maradhat a testben.)<O:p</O:p
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
A MacDuogall-féle kísérletek rövid leírása (korabeli beszámoló)

1. Hirtelen beállt a halál ... a súlycsökkenés egy uncia háromnegyed részére állt be.

2. A súlycsökkenés fél unciában álapíttatott meg. Ekkor a kollégám meghallgatta a szívet, és megállapította, hogy megállt. Ismét megpróbáltam, és a súlycsökkenés másfél uncia és 50 grain volt.

3. A harmadik esetem félunciányi súlyvesztést mutatott, a halál beálltával egyidejűleg, és néhány perccel később további egy uncia súlyvesztés jelentkezett.

4. A negyedik esetben a mérőskálánk sajnos nem volt elég finoman beállítva, és ez jó alkalom volt a munkánkat ellenzők számára, hogy akadékoskodjanak.

5. Az ötödik esetem jól megkülönböztethető esést mutatott a mérőkaron, amihez háromnyolcad unciányira lett volna szükség, és erre nem számítottunk. Ez pontosan a halállal egyidejűleg történt, de furcsa módon miközben a mérőkart ismét vízszintbe hoztuk a súlyokkal, és később leszedtük azokat, a kar nem süllyedt vissza, és így maradt teljes 15 percig.

6. A hatodik esetem nem volt értékelhető. A páciens öt percen belül meghalt, miután a mérőágyra fektettük, mialatt én a mérőkar beigazításával foglalatoskodtam.
</O:p
 

Ivan

Kitiltott (BANned)
Cathy!
Tehát ez az ostobaság sem bizonyított, nagy kár, bár itt bezár lassan a budai lélekvasalda... A Föld nem lapos korong. Tudsz erről? Mi a véleményed, miért lapos és miért korong?
Lehet, hogy elkárhozott szellemek lapították lepénnyé? Egy szellem hány unciás?
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Cathy!
Ha egy 70 kg-s ember súlyvesztesége a halálakor 21 gramm, akkor ez 21 tízezredét jelenti a testtömegének. Kérdezem kegyedtől, hogy 1907.-ben százezred pontosságú mérleget tudhattak-e konstruálni az ilyen nagyságrendű tömegek méréséhez? Ugyanis csak egy ilyen mérleg alkalmas a fenti mérés megbízható elvégzésére.

Fogalmam sincs, de látod, azt állítják, hogy tudott. Ebben tulajdonképpen nem is jutott eszembe kételkedni, mert attól, hogy a kísérlet 1907-ben történt, még lehettek pontos mérőeszközeik. Pl. Bécsben a Freud-házban őrzik azt a metszetvágót (láttam), ami századmilliméternyi szeleteket tud metszeni mikroszkóp alá, ezzel dolgozott Freud – az 1900 körüli években.<O:p</O:p

Megjegyezném, hogy a 20 gramm mindössze 2 cm3, tehát ennyit haldoklás közben kiklélegezhetünk, kérdés így még az is, hogy a haldokló tömegét milyen gyakorisággal mérték meg? Mennyi idő alatt lélegez ki 21 grammot, erre van adatod? Nem tudom láttál-e már haldoklót, de többféle létezik, van aki kapkodja a levegőt, hörög (nagyon intenzíven párologtat) és van aki kómában szunnyad...melyiken végezték a kísérleteket? Megtörölték néha a homlokát? A haldoklók egyrésze tényleg nagyon felmelegszik..?
A huszadik század legelején még csak mechanikus mérlegek voltak, ezek pontossága azonban kétlem, hogy tízezrednyi. A patikamérleg pedig ilyen nagy tömegek mérésére nem alkalmas...

Ezek a kérdések jogosak. Sajnos ezekről nincs adat.<O:p</O:p

Nekem nincs lelkem, hogyan mérik majd meg? Anyag-e a semmi? Nem inkább Anúbiszhoz kell fordulnom, hogy a szívemet méricskélje? Persze ez is fölösleges, mert a rosszlelkek úgyis befogadnak.
A lélek nem semmi, sztem. Illetve az nem semmi, hogy van lelkünk!! de most nem így értem. :) A lélek lehet energia, és így van tömege is. Ezt nem én találtam ki, mármint azt, hogy az energiának, mi több, a fénynek tömege van, hanem tudósok.
<O:p</O:p
<O:p</O:p

1901-ben Nichols és Lebegyev meg mérte a Maxwell által megjósolt elektromágneses nyomást, Einstein egyenlete, az E=mc2 (cénégyzet), pedig számolhatóvá tette ezt a jelenséget. Az egyenletet kicsit átrendezve: a fény tömege egyenlő energiájának és sebesség-négyzetének hányadosával. Ez az érték igen kicsi, de létezik.<O:p</O:p

Érdemes minden ilyen szupercsemegét feltenned, de esetleg válogatni kellene a valóságtartalmuk között és népmeséket a mese topikban..vagy a Nők Lapjában..Ha a kutyának lelke van, akkor a delfinek sem maradhatnak ki!


Bocsánat, hogy feltettem gondoltam lesz, aki érdekesnek fogja tartani, és így az anyag még jobban feldobja a topikot. Aki – Ivánon kívül - úgy gondolja, nem kellett volna feltenni, az kérem, jelezze. :)

Az emberek ilyen buták lennének, hogy 1907 óta nem ellenőrízték ez a fenomenális marhaságot?

Ez igen jó kérdés. Nem tudom. Én, ha kutató-orvos lennék, tuti megismételném -ha lehet hitelesebben- a kísérletet. De én csak egy eccerű nagyi vagyok.

Nem marhaság, inkább érdekesség sztem.
 

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag
Bocsánat, hogy feltettem gondoltam lesz, aki érdekesnek fogja tartani, és így az anyag még jobban feldobja a topikot. Aki – Ivánon kívül - úgy gondolja, nem kellett volna feltenni, az kérem, jelezze. :)
Katoka, ne hagyd magad froclizni. Nagyon helyes hogy feltetted.:D
 

alberth

Állandó Tag
Állandó Tag
livre_des_morts2.jpg


Még jó, hogy nem 120 kiló a lélek, akkor néznénk csak jól ki. Akkor tényleg nehéz lenne a mennyországba menni. Toth és Anubisz egy tollpihéve méri.
,,Megmérettél és könnyűnek találtattál..." hát ez nem jó hír,
Bár a léleknek olyan könnyűnek kell lenni, mint egy tollpihe, amikor az egyiptomi istenek megmérik...
 

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag
Hat ha az egyiptusok 3-4000 evvel ezelott meg birtak merni akkor mi a baj az 1907-es muszerekkel?:mrgreen:
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Katoka, ne hagyd magad froclizni. Nagyon helyes hogy feltetted.:D
Semmi alku? Csak úgy ellenszolgáltatás -mézes, mézetlen pálinka - nélkül? :)
Tegnap már majdnem vettem, de kiderült, mennyibe kerül. Nem ócsó mulatság. Hát lehet, inkább megpróbálok sk készíteni mézes pálinkát.
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Még jó, hogy nem 120 kiló a lélek, akkor néznénk csak jól ki. Akkor tényleg nehéz lenne a mennyországba menni. Toth és Anubisz egy tollpihéve méri.
,,Megmérettél és könnyűnek találtattál..." hát ez nem jó hír,
Bár a léleknek olyan könnyűnek kell lenni, mint egy tollpihe, amikor az egyiptomi istenek megmérik...

Lehet, nem is én vagyok túlsúlyos, hanem a lelkem? :)
Tényleg, vajon mennyi a súlya egy tollpehelynek? Lehet 21 gramm? Lehet, csak tudtak valamit ezek az Egyiptomiak?
 

Ivan

Kitiltott (BANned)
Daráljuk a semmit...Anúbisz a halott szívét tette mérlegre, n e m a lelkét. Volt annyi izéjük a fejben..Már Ménesék is tudták -illetve Toth (Hermesz Triszmegisztosz) főpap- hogy a szívet kell mérni...nem a nemlétezőt. Én a vesét mérném, hátha jobb indikátor. Ha valaki a vesébe lát, akkor amikor ilyet tesz, nő vagy csökken a vese súlya a fotonsugár koncentrációjától? És a látóval mi a helyzet?
Az egyiptomiak tehát Anúbissz ősakálságával a s z í v e t mérették meg, mielőtt döntöttek a lélek sorsáról...mert sorsa az volt...Egyébként az egyiptomiaknak nem volt mérésügyi hívataluk, nem közölték az etalonjuk súlyát (tömegét) sem és a mérési pontosságról nem nyilatkoztak. Öröm, ha erről párezer év multán nyilatkozol, a fenti valós, magvas alapon.. Nem tudták -mérésnél maradva- hogy a Szíriusz helye sem örök...de később rájöttek erre. De ez a nyavajás égbolt bizony nem helybenáll, ráadásul mi is kóválygunk, hogy egyszerűbb legyen a térbeli csavar. Gondolj a Zodiákusra. Persze nem is gondolták, hogy a Szíriusz- eltérés egyben meghatározza az adott épület (templom) keletkezési idejét...nagyjából. Mert a tengelye valaha erre a csillagra mutatott (pl a karnaki nagytemplomé). Kíváncsi lennék a Stone Henge eredetileg melyik csillagra mutatott?
Mindenesetre jószándékú lélek vagy, ezért ne fírtassuk a lelked súlyát (tömegét). Magánügyed.
Miért nem lapos a Föld? Erről viszont sajna hallgatsz..Ezért megkérdezném: miért öntött ki a Nílus mindíg kb abban az időben?
A választ sajna én nem ismerem, de Benned bízom..
 

Csillagvirag

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves jo Ivan!
megiscsak jo, hogy Cathy felvetette a temat, mert igy elkulonithetjuk a lelek es sziv fogalmat, es az iranymutato is egyben, ha az ember a regiek nyoman meghatarozhatja legertekesebb megmerheto kozeppontjat, ami maga is merlegkent funkcional, es megmeri a dolgok fajsulyat. Nem mindegy honnan lat az ember szivebol,fejebol, lelkebol, azert mar a nyelvhasznalatban is elkulonitjuk a dolgokat.... Tehat nem osztottuk a semmit, vagy a semminek illetve a tobbletnek (vagy redundancianak is) szerepe van, felszinre dobhatja, , hordozhatja, vagy talajul szolgalhat a dolgok ertelmenek. Talajtalanul pedig mit kezdenenk a gyokereinkkel?
Orulok azert hogy itt vagy es irsz, megfigyeltem magamon, hogy neha mar mint egy kulso, szigoru lelkiismeretre, ugy tekintek a szavaidra, de azt hiszem, van szived!
Remelem nem bantottalak meg! Azt hiszem, ha valahol feltevodik egy KERDES, ott mar nem a SEMMI tortenik, hanem egy megismeresi folyamat zajlik.
 

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag
Draga Ivanovics Ur.
Beteszem ide angolul:
“The patient's comfort was looked after in every way, although he was practically moribund when placed upon the bed. He lost weight slowly at the rate of one ounce per hour due to evaporation of moisture in respiration and evaporation of sweat. During all three hours and forty minutes I kept the beam end slightly above balance near the upper limiting bar in order to make the test more decisive if it should come.
At the end of three hours and forty minutes he expired and suddenly, coincident with death, the beam end dropped with an audible stroke hitting against the lower limiting bar and remaining there with no rebound. The loss was ascertained to be three-fourths of an ounce.”

Durva forditassal vegulis az a lenyeg, hogy a halal elotti 3ora 40 percben a haldoklos folyamatosan veszitett sulyt kb. 1 unciat orankent az izzadtsag elparolgas, legzes, stb altal. A halal pillanataban azonban a merleg azonnal es hirtelen esett 3/4-ed unciat. Kilehelte a lelkit a pasas.:mrgreen:

Az egyiptusi halottas konyv szerint Horusz (Hufnagel Elemer hun foldesur) es 42 tarsa az illeto "deed"-jet merte (cselekedeteit) amit forditasi egyszeruseg miatt "sziv"-nek forditottak.
 
Oldal tetejére