Isten és más mesék - 2013

TmintTibi

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Oké Abdiás...mivel én vagyok a "bűnös" mert tisztában vagyok a tér-idő illúzióval,és hogy az ÉLET ,KOZMIKUS ENERGIA,ISTEN STB... egy és ugyanaz..;):D Mivel a te kezedben van a "tuti"a krisztusi bölcsesség...;)
"Meséld el nekem,a magvilágosodásodat,a megtapasztalásaidat,a végső valóságról hogyan találkoztál a tér időn kívüli TEREMTŐVEL MERT CSAK OTT TALÁLKOZHATSZ VELE MIVEL AKI IDE BELÉP AZ MÁR CSAK TEREMTMÉNY LEHET ...mit éltél át? Hogyan kerültél tisztába vele,hogy az idő csak ide érvényes,és csak egy ÖRÖK MOST állapot létezik ...AZ IDŐ KEREKE CSAK ITT FOROG...;)
CSAK A SAJÁT SZAVAIDRA VAGYOK KÍVÁNCSI... ne tegyél ide egyetlen bibliai idézetet sem...csak a tapasztalást ...saját szavakba öntve....;)

Nem hergelem fel magam senki írásán sem Abdiás,mert belül magam vagyok az isteni nyugalom

A tudósok energiának hívják azt, ami rezeg, a metafizikusok szellemnek, a hívők pedig Istennek. Voltaképpen mindegy, milyen néven nevezzük ezt a valóságot, amely létezik, és rezgésfrekvenciája határozza meg a manifesztáció formáját, amely végeredményben mindig az egyetlen erő kifejeződése.
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Nagyon rossz dolog, ha az ember valami kitalált elméletre épít, az egész életét értelmetlen erőfeszítésben, vagy egy óriási mulasztásban töltheti. De azért most már bízom benne, hogy mindenből tanulhatunk. A biblián keresztül én is úgy értem, hogy Isten inkább nevelő, és nem végleg büntető Isten. Mi viszont képesek lennénk végleg is büntetni másokat, magunkat.
-
Annak idején átgondoltam, hogy miképp kerülhetném el a valótlanságra, mesére való építést. Ennek kizárólagos módja Istenhez való fordulásom volt. Ha Ő létezik az egyetlen, mindennél nagyobb, akkor van hatalma megmutatni az igazságot egy vakon tapogatozónak. Főleg akkor, ha Ő jó. Tehát ha ő meggyőzően jelentkezik akkor létezik, és még jó is. Úgyhogy teljesen rajta voltam azon, hogy az emberi vélekedéseket kizárjam.Teljesen elegem volt a ködösítésekből. Ennél többet nem tehettem, mint ember.Biztos vagyok benne.
Fényben nincsenek gondolatok sem érzések, ha még nem érted lépj ki a tudatosságból a fénybe az időtlenségébe, megérted hogy miért nincs isten, de amíg a tudatból vagy ÉRDEKBEN mondod a magadét..... Biblia = érdek..... ébredj :)
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Csüggedés...pesszimizmus....reménytelenség....zavarodottság....depresszió....öngyilkos hajlam....nyugtalanság....szomorúság....keserűség...kedvetlenség....fásultság....letargia....alkalmatlanság érzése...és még hosszan sorolhatnám.
Ezek vajon mik?

Ha elmegyek egy traumatológushoz és arra kérem, hogy műtsön meg, hogy kigyógyuljak ezekből, valószínűleg egy nagyot nézne és azt mondaná, menjen el egy pszichológushoz, én testi betegségeket gyógyítok.
Vagyis ezek nem a test betegségei.....
Akkor mié?

Egy kis józan gomndolkodás néha sokkal közelebb visz az igazsághoz, mint evilág hamis bölcsessége.

A testnek önmagában nincs élete, csak a lélek és szellem által, ezért a testünk alacsonyabbrendű, mint a lelkünk és szellemünk. Önmagában nincs is élete hiszen amikor a lélek és a szellem kiköltözik a testből, a biológiai folyamatok azonnal leállnak -, míg a lélek és szellem test nélkül is létezik.
Az, hogy Te milyen ember vagy, nem a testedtől, hanem a lelkedtől és szellemedtől függ, a személyiségjegyeinket ezek hordozzák.
Amennyiben a személyiségünk - cselekedetünk, beszédünk - nincs összhangban Isten igéjével, akkor abban torzulás, vagyis beteg állapot áll be.

Az emberi élet Isten beszéde alapján működik.
Az, hogy kinek milyen lesz a sorsa, azok a törvényszerűségek határozzák meg, amelyeket az Igén keresztül megosztott velünk.

Az emberi sors olyan konkrét dolgokban megjelenő szellemi törvényeknek alárendelt eseménysorozat, amivel Istennek célja van, és a záró szakasza megmutatja az egész életút szellemi hátterét.
Isten olyan törvényszerűségeket fektetett le az igében, amelyek által az embernek van ideje rájönnie arra, hogy rossz úton jár, mert ezek a törvényszerűségek betegségekben, balesetekben, anyagi nehézségekben, lelki és szellemi torzulásokban nyilvánulnak meg.

Isten törvénye a viszonosság elvén alapul. Ha elkövettél valami olyat, amely szembe megy Isten igéjével, akkor óhatatlanul beindul a büntetési folyamat. Ha elkövettél valami bűnt, nincs olyan, hogy nem kapsz érte büntetést......lehet ebben reménykedni, de felesleges.
Az emberek lázadása maga után vonja Isten büntetését. Bár ezek Istentől vannak, de ez nem az Ő személyes bosszúja, hanem alárendelte a világmindenséget olyan törvényszerűségeknek, amelyek kormányozzák és biztosítják annak működését. Aki megsérti ezeket a szabályokat, annál automatikusan életbe lépnek a büntető szankciók.
Ez olyan, mint amikor a tűzjelző füstöt észlel, és bekapcsol az oltási folyamat, és azért, hogy megakadályozza a nagyobb kárt.

Dávid király egyik fiának, Adóniának mindig csak jót adott. Eltorzult az ítélőképessége vele szemben, és bármit is tett, pozitívan viszonyult hozzá. Soha nem kérte számon, ne fegyelmezte.
Ennek az lett a következménye, hogy szörnyeteggé vált.....megerőszakolta a féltestvérét.
Ma a világ azon a nézeten van a neveléssel kapcsolatban, hogy nehogy már ráüssünk a gyerek fenekére, ha valami olyat tesz, ami helytelen, mert sérülnek a gyermek jogai.
És akkor honnan fogja megtanulni, hogy mi a jó és mi a rossz?
Egy szülőnek van joga nevelni a gyermekét, főleg, ha tudatában van annak, hogy a lélek torzulása és annak következményei mennyivel veszélyesebbek, mint egy fenekelés.

A lélek sérülése - amennyiben nincs megfelelően kezelve -, a testre is negatív kihatással van és betegségeket okoz. A testi betegséget lehet tünetileg kezelni, ám véglegesen felszámolni addig nem lehet, amíg a lelki betegséget kiváltó ok - bűn- nincs felszámolva.

Az V. Mózes 28:15-től találunk egy részletes listát, hogy milyen negatív testi és lelki betegségeket és folymatokat indít el az emberben az Isten Igéje elleni lázadás.
A 28. versben a tébolyodás ideg - és elmebetegségeket jelent, skizofréniát, az elmezavarodás pedig érzelmi traumákat.
A 20. versben a bomlás szó idegösszeomlást jelent.

Az emberek általában nem látják át, hogy a betegségeik mögötti ok az Isten elleni lázadásuk, aminek az egyik oka az, hogy:

" Hamar a szentencia nem végeztetik el a gonoszságnak cselekedőjén...."
Prédikátor 8:11.

A szentencia szellemi törvényszerűséget jelent, ami a cselekedeteink következménye, és amiről az Ige azt mondja, hogy nem azonnal következik be, van annak kifutási ideje.
Ez a kifutási idő elég hosszú is lehet:

" .....megbüntetem az atyák vétkét a fiakban harmad- és negyedíziglen."
2 Mózes 20:5.

Ha valaki elkövet egy bűnt, annak a következménye nem biztos hogy rajta fog beteljesedni, hanem lehet hogy a gyernekén, unokáján, dédunokáján vagy ükunokáján.
Ha az embert ér valamilyen csapás, nem biztos, hogy az ő vétke miatt van, hanem lehet hogy a szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei bűne miatt.

Mutatok az Igéből néhány olyan helyet, ahol ezek a szentenciák le vannak fektetve:

" ...veszedelem vermébe taszítod őket, a vérszopó és álnok emberek életüknek felét sem élik meg...."
55. Zsoltár 24.

Korai elhalálozással bünteti Isten azokat, akik az Ő szolgáit átkozzák.

" Átkozott, aki téged átkoz, és aki téged áld, áldott legyen."
1 Mózes 27:29.

Az antiszemitizmus, vagy Isten szolgáinak szidalmazása átkot hoz az ember, vagy családtagjainak az életére.

" Aki az ő atyját vagy anyját megátkozza, kialszik annak szövétneke a legnagyobb sötétségben."
Példabeszédek 20:20.
A tízparancsolatból tudjuk, hogy a szülők tisztelete a hosszú élet titka, vagyis aki tiszteletlen a szüleivel nemcsak elkárhozik, hanem korán meg is hal.

" Életének napjai kevesek legyenek, és a hivatalát más foglalja el."
109. Zsoltár 8.

Az árulás bűne szintén korai elhalálozás.

" Aki prédává juttatja barátait, annak fiainak szemei elfogyatkoznak."
Jób 17:4.

Aki elárulja a barátját, gyermekének súlyos szembetegsége lehet, vaksággal születhet.

" Hogy nyögnöd kelljen életed végén, amikor megemésztetik a te húsod és a te tested."
Példabeszédek 5:11.

Ez a házasságtörés büntetése. Idős korban súlyos, fájdalmas, szenvedésekkel teli betegségben halálozik el az illető.

" Ilyen az útja minden kapzsi embernek:gazdájának életét veszi el."
Példabeszédek 1:19.

Ez a lopás büntetése.
Mondjuk valaki ellop egy autót. Isten megnézi - vagy az angyalok -, hogy a tulajdonosnak mennyi ideig kellett azért dolgoznia, hogy ezt az autót meg tudja venni. Tegyük fel, 5 év munkája van benne.
Mi történik ilyenkor a tolvajjal? Látszólag semmi, de a mennyben 5 évet levonnak az eredetileg tervezett életéveinek a számából. És ha újra lop, újra levonják......
Lopásnak számít egyébként minden jogtalan haszonszerzés. Pl. drágábban adsz el valamit, mint amennyit ér. A jogtalanul megszerzett összeg utáni időt vonják az életedből.
És ez nem kis büntetés ám, mert a le nem élt életidejében az ember akár meg is ismerhette volna az igazságot, és a lopásai ellenére is elkerülhette volna a Poklot.

" És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a múlandó embereknek....képmásával....Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra.......a féfriak elhagyták az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén...."
Róma 1:23.,26-27.

A bálványimádás homoszexualitás és pedofiliát eredményez.
A katolikus egyház felcserélte Jézus Krisztust egy halandó emberre, Máriára, ezért van tele - egészen a Vatikánig - szexuális bűnökkel.

Isten senkinek nem nézi el a bűnét!
Az emberek hamis Istenképpel rendelkeznek.
Isten irgalmas és kegyelmes, ezért megbocsájt!
Igen, de csak igazság alapján!
Isten országának az alapja az igazság és a jog! Ez nem sérül soha. Ott nincs olyan, hogy ejnye-bejnye, most az egyszer ezt elnézem neked. Ez jogtalan és igazságtalan kivételezés lenne, mert akkor mindenki másnak is szépen mindent el lehetne nézni.

Akinek van gyereke, az talán tudja, milyen az, amikor valami olyat engedünk meg a gyereknek, vagy olyat nézünk el, amit nem kellett volna, akkor ez adu a gyerek számára, mert tudja, hogy amit apu-anyu egyszer megengedett, kellően kitartó hisztivel újra el lehet érni.
Istennél ilyen nincs.

Lelki betegségek léteznek, amelyek aztán kihatással lehetnek a testre is, és ezek mögött minden esetben bűnök állnak....vagy a mieink, vagy a felmenőinké.....

Jézus Krisztus helyre tudja állítani az ember sorsát és visszatudja helyezni az eredeti pályályára. Azért jött, hogy ezeknek a szellemi törvényszerűségeknek a beteljesedésétől megmentsen minket és a kiváltó okokat felszámolja bennünk.

Én 2013. december 12.-én tértem meg......2014. februárjára kb. 15 betegségemből gyógyultam meg. Ezek többsége olyan volt amit az embr nagyon már észre sem vesz, mert megszokta őket és természetesnek veszi, hogy élete végéig ezekkel együtt kell élnie.
De ezek nem természetesek.....

Ha Jézus nem létezik, hogy tud többet tenni, mint az egész orvostudomány 6000 év alatt..........
Néztem a drakula mesefilmet balbla-balbla-blabla :rohog:
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Igazság???? Annyi mint falevél..." Mondá Buddha....
depositphotos_79230222-stock-photo-shirtless-young-guy-lying-in.jpg

slide01.jpg

3218ffa38cdae2fe94c6b78d3dc6238a-195x300.jpg
napocska.gif
Igazság nem falevél
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Megvilágosodás után már nem muszáj visszajönni;)esetleg ha olyan feladatot vállal a "mester"hogy tanítani vissza akar jönni...
Addig meg "kötelező" visszajönni...a vágy egyszerűen új inkarnációra ösztökéli a lelket,a tökéletesedés miatt.;)
Pont ezért vannak a feladatok,és a hibákból tanulva lép előre mindenki...aki nem hibázik nem is fejlődik..."üveg vitrinből "nem szerez senki sem tapasztalatokat,tapasztalást.
Nemrégiben elhunyt Sry Chinmoy mester azért jött vissza,mert egy előző életében elérte már a megvilágosodást,egy viszonylag kis közösségben tanított,de volt akkor egy olyan vágya,hogy világszinten kövessék a tanításait,akik "vele rezonálnak"a vágya visszahozta és ebben az életében ezt meg is valósította...
A "kabát"nem lesz örök...a LÉLEK örök aki kabátról kabátra jár a tökéletesedés útján;)
Sry Chinmoy tudása nem volt önzetlen, ha azt lett volna törekedet volna rá, hisz a tudásunk ingyenes, beszédben és írásban is annak kell lennie?
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves TmintTibi! :)
A Bibliát sokféle képen lehet érteni! De mi az igazság? Honnan tudjuk,hogy helyesen,hogy kell érteni? Csak is 1 módon.Ha segítségül hívjuk azt akitől ihletett!
Tyanai Apollónius és a Názáreti Jézus

Názáreti Jézus kortársa volt Tyanai Apollónius, akivel szemben a Názáreti Jézus saját kora tudata számára egyáltalán semmit sem jelentett. Őt senki sem ismerte, még azok sem, akik ismerhették volna.
Az Apollóniusról elbeszélt bámulatra-méltó csodatettek egészen száz évvel ezelőttig feszültségben tartották és nehéz talányok elé állították az embereket. A régi tudósítások szerint ezen csodák révén Apollónius neve már kora ifjúságában futótűzként terjedt el minden kúltúrországban. Bárhová ment is, özönlöttek hozzá a betegek; mindenki tudta, hogy ez az ember a legcsodálatosabb gyógyításokra képes. Azokat is meggyógyította, akiknél minden orvosi tudomány csődöt mondott. A tudósítások szerint számtalan vakot, bénát, pestisest és megszállottat szabadított meg testi bajától.
12898271_1189515344415941_6991293950815457174_o.jpg

Goethe korában Apollóniust még nem felejtették el úgy, mint ma. Az akkori történészek még nem hagyhatták figyelmen kívül és nem hallgathatták agyon, mint utódaik a múlt század közepe óta. Voltaire pl. szembeállította Apollóniust és Jézust. Még Napóleon is írt tüzértiszt korában egy tanulmányt Krisztusról és Tyanai Apollóniusról.
Feltűnő, hogy milyen sok hasonlóság van aközött, amit az Evangéliumok a Názáreti Jézusról elmondanak és Apollónius korai életrajzaiban elmondottak között.
Néró idejében történt Rómában. Fennállt a veszélye annak, hogy Apollónius is áldozatul esik a filozófus-üldözésnek, ami a keresztények üldözésével egyidejűleg kitört. Így hát elhagyta a várost. Mikor éppen a város kapuihoz ért, találkozott egy temetési menettel. Az eset részletekbemenően emlékeztet a Lukács evangéliumban leírt jelenetre, mely szerint Jézus éppen elhagyta Nain városát. „Egy fiatal lány halt meg esküvője napján. A vőlegény sírva kísérte a koporsót és egész Róma vele gyászolt, mert a leány előkelő családhoz tartozott. Mikor Apollónius találkozott a gyászmenettel, így szólt: Tegyétek le a koporsót; felszárítom könnyeiteket. Mikor megkérdezte a leány nevét, azt hitték, hogy egy szokásos gyászbeszédet akar tartani. Ő azonban megérintette a halottat, néhány értelmetlen szót szólt hozzá és visszahívta az életbe. A leány megszólalt és visszatért édesapja házába.” (IV.45.)
Már az Apollónius születéséről elmondottak is emlékeztetnek az Evangéliumokra. Mikor anyja várandós volt, egy napon magas, fényes angyal jelent meg előtte. Megrémülve kérdezte; „Ki vagy te?” Először nem kapott választ. Majd megkérdezte ki lesz az, akinek ő életet fog adni? „Én.” Az anya tovább kérdezett: „De hát ki vagy Te?” S azt a választ kapta: „Protheus vagyok, az egyiptomi Isten.” Tehát az a szellemi lény nyilatkozott meg előtte, aki alakját állandóan meg tudja változtatni, sokféle alakot tud magára ölteni. Ennek a történetnek a hangulata természetesen egészen más, mint a Lukács-evangéliumbeli történeté. De félreismerhetetlenül emlékeztet Gábriel arkangyal megjelenésére Názáretben Mária előtt. Röviddel fia születése előtt az anya álmot látott. Azt az utasítást kapta, hogy menjen ki a rétre virágot szedni. Szolgálói vele mentek de azután elszéledtek a réten virágot szedni. Az anya mély álomba merült. Egyszer csak mindenfelől hattyúk repültek oda, körtáncot jártak körülötte és énekeltek. Enyhe szellő járta át a rétet. Az anya felébredt és megszülte fiát. Ebben a pillanatban egy hatalmas fénnyel felvillanó villám csapott le rá az égből, de e jelenlévők bámuló szeme láttára visszatért aztán az éterbe. Ettől kezdve Apollóniust Isten fiának nevezték. (I.4-6.)
Az analógiák Apollónius egész életén átvonulnak. Így pl. van egy jelenet ifjúkorában, amely a tarsusi templomban játszódik, ahol bölcsességével ámulatba ejti a tanítókat; a 12 éves Jézus a templomban történetének pontos megfelelője. S mikor a férfivé érett Apollónius vándorútjait járja, ez Jézus vándorlásaira emlékeztet bennünket. Mint Jézust, őt is a tanítványok szorosabb csoportja veszi körül, de ezek száma nem 12, hanem 7.
12717610_1189516897749119_1095853972836672968_n.jpg

De még Apollónius halála után is folytatódik a megegyezés az Evangéliumokkal. Néhány jelenetet a húsvéti történetek paralleljének tekinthetünk; az elhunyt Mester tanítványai együtt ülnek a halhatatlanságról való beszélgetésbe mélyedve. A filozofikus gondolatművészet révén, amit mesterüktől tanultak, meggyőződhettek róla, hogy a lélek tovább él a halál után. Csak egy vendég, egy fiatalember, aki egy másik templomvárosból jött el körükbe, kételkedik. Apollónius tanítványai hiába próbálják átvinni rá meggyőződésüket. Néhány nap múlva ismét együtt vannak és ugyanerről beszélgetnek; végül mindnyájan hallgatásba merülnek. A kételkedő ifjú elszenderedik, a többiek mértani ábrákat rajzolnak a földre. - Egyszer csak felugrik az alvó és felkiált: „Hiszek Neked!” A többiek rémülten kérdik, hogy mi izgatta fel ennyire s ő azt feleli: „Hát nem látjátok Apollóniust, aki belépett közénk? Nem halljátok, hogy csodálatos verseket szaval?” Most Apollónius tanítványai kételkednek, míg az idegen le nem írja nekik a verseket, amiket Apollónius, -aki már nincs az élők sorában- a lélek halhatatlanságáról tollba mond neki. (VIII.36.)
Még kétszáz évvel később sem tudták az egyházatyák tagadni Apollónius bámulatba ejtő csodatetteit, de démoni erők közreműködésével magyarázták, míg Jézus csodáit isteni erőre vezették vissza.
Érdekes bepillantást nyújt a keresztény teológusok és pogány filozófusok közti vitákba Hieroklesnek írása, aki magas rangú római állami tisztviselő volt 300. körül; helytartó volt egy kisázsiai provinciában.
Hierokles azt mondja; „A keresztények roppant nagyra vannak az ő Jézusukkal, amennyiben azzal magasztalják, hogy néhány vakot ismét látóvá tett és néhány hasonló csodát vitt végbe.” Előkelően tartózkodó stílusban hosszú felsorolásokkal hívja fel a figyelmet arra, hogy Jézus néhány csodája nevetségesen jelentéktelen Apollónius páratlan gyógyításai, halott-feltámasztásai és egyéb csodáinak özöne mellett. Mindenekelőtt azonban azt hangsúlyozza, hogy a nem-keresztény oldalon „sokkal helyesebb és megértőbb véleményt alkotnak a rendkívüli emberekről.” S aztán mikor felsorolta Apollónius tetteit, így folytatja: „De miért említem mindezt? Csak azért, hogy a mi pontos és minden egyes esetben jól megalapozott ítéletünket szembeállítsam a keresztények könnyelműségével. Mi ugyanis egy ilyen csodatevőt nem tartunk Istennek, csak olyan embernek, akit szeretnek az Istenek. Azok meg Jézusukat néhány jelentéktelen csodajel miatt máris Istennek kiáltják ki.” Végül megpróbál annak a véleményének érvényt szerezni, hogy az Apollóniusról szóló történelmi tudósítás összehasonlíthatatlanul sokkal megbízhatóbb, mint mindaz, amit a Názáreti Jézusról elbeszéltek. Az az arisztokratikusan előkelő megfontoltság, ami Hieroklesnél a keresztényekkel szemben megnyilvánul, valószínűleg tartósabb hatást kölcsönzött szavainak, mint amilyet az egyházatyák indulatos, sőt dühöngő kijelentései elérhettek.
Apollónius jómódú családba született. Apja halála után az örökölt vagyont elajándékozta és megkezdte vándorlását a nagyvilágban. Híre messze földön megelőzte, mindenhol nagy szeretettel és örömmel fogadták, Tömegesen várták és keresték a gyógyulni vágyók.
Először kelet felé indul, a kultúra forrásai felé és a régi Asszírián és Babilonián keresztül eljut Indiába. Mindenütt készségesen megnyílnak előtte a templomok és misztériumhelyek. Fiatalsága ellenére mindegyik Isten papjai elismerik benne a felettük álló beavatottat. Ninivében találkozik az asszír Damisszal, aki ajánlkozik, hogy vezetője és tolmácsa lesz. Apollóniusz így felel: „Én is értem, barátom, mindezeket a nyelveket, bár sose tanultam őket.” „Ne csodálkozz azon, hogy az emberek összes nyelvét ismerem, mert én megértem összes hallgatásukat is.” Apollónius azzal a képességével él, hogy az emberek lelkében elolvassa a gondolatokat, mielőtt azokat szavakba öntenék. S ha az embereket beszélni hallja, a külső hangzáson keresztül érzékeli a szellemi ősnyelvet, ami a különböző népek nyelvében egy és ugyanaz.
Apollónius az indiából hozott tanokra ( Chrishna és Buddha) alapozva hozta létre az ”Esszénus Christosism” egyházat, amit azóta már teljes egészében sikerült kiirtani.
Kortársa volt Augustus, Tibérius, Caligula, Néró, Vespasianus és Domitianus római császároknak, tevékenysége komoly veszélyt jelentett az egész római birodalomra. Domitianus császár börtönbe akarta záratni, de a bíróságról láthatatlanná válva elmenekült. 97 éves koráig iskolájában tanítványait oktatta. Majdnem egy évszázadot ért meg, de mindvégig olyan virágzóan friss volt, mint egy ifjú. Senki sem vehette rajta észre magas korát.
Az első három században több, mint száz szobrot és templomokat emeltek a tiszteletére, istenként tisztelték. Elgondolkodtató tény, hogy a vele egyidőben született Jézusról egyetlen egy szobor sem, egy rajz, vagy rézkarc sem készült. Apollónius sok könyvet írt, de a későbbi századok során a római egyház mind megsemmisítette. (Ő írta a Jelenések Könyvét is!) 325-ben a Nicae Tanács elnöke Nagy Konstantin császár és a püspökök úgy alkották meg az új kereszténységet, hogy Apollónius tetteit átírták Jézusra, majd minden forrást, könyveket és a tudás hordozóit is megsemmisítették. Így esett áldozatul majd 50 millió ember, a nagy alexandriai-, és más ősi könyvtárak leégtek, ennek szolgálata volt a nagy boszorkányüldözés, és az inkvizíció is. Az inkvizítorok tudták, hogy ha valaki kínhalált hal, akkor következő életébe nem tudja magával vinni a képességeit.
Tehát a Tyanai Apollonius helyébe létrehoztak egy “megváltót” , így született meg a korai római egyházatyák fejében “Jézus Krisztus”
12719178_1189557904411685_1921550409919051174_o.jpg

Megjegyzés: Tyanai Apollonius-ról külföldön nagyon sok könyv, dokumentáció, oktató videó, stb. megjelent, azonban magyar nyelven semmit sem találtam!

forrás:
https://www.youtube.com/watch?v=rMUI_x0ndoQ
http://www.stankovuniversallaw.com/2012/04/the-christian-fraud-message-from-apollonius-of-tyana/
https://www.etsy.com/listing/168520972/apollonius-of-tyana-g-r-s-mead-hardcover
http://www.librarising.com/spirituality/apollo.html
niversallaw.com/2012/04/the-christian-fraud-message-from-apollonius-of-tyana/
https://www.academia.edu/5050845/Lo...istianity_and_its_connection_to_ancient_India
 

Burgundii

Állandó Tag
Állandó Tag
Tyanai Apollónius és a Názáreti Jézus

Názáreti Jézus kortársa volt Tyanai Apollónius, akivel szemben a Názáreti Jézus saját kora tudata számára egyáltalán semmit sem jelentett. Őt senki sem ismerte, még azok sem, akik ismerhették volna.
Az Apollóniusról elbeszélt bámulatra-méltó csodatettek egészen száz évvel ezelőttig feszültségben tartották és nehéz talányok elé állították az embereket. A régi tudósítások szerint ezen csodák révén Apollónius neve már kora ifjúságában futótűzként terjedt el minden kúltúrországban. Bárhová ment is, özönlöttek hozzá a betegek; mindenki tudta, hogy ez az ember a legcsodálatosabb gyógyításokra képes. Azokat is meggyógyította, akiknél minden orvosi tudomány csődöt mondott. A tudósítások szerint számtalan vakot, bénát, pestisest és megszállottat szabadított meg testi bajától.
12898271_1189515344415941_6991293950815457174_o.jpg

Goethe korában Apollóniust még nem felejtették el úgy, mint ma. Az akkori történészek még nem hagyhatták figyelmen kívül és nem hallgathatták agyon, mint utódaik a múlt század közepe óta. Voltaire pl. szembeállította Apollóniust és Jézust. Még Napóleon is írt tüzértiszt korában egy tanulmányt Krisztusról és Tyanai Apollóniusról.
Feltűnő, hogy milyen sok hasonlóság van aközött, amit az Evangéliumok a Názáreti Jézusról elmondanak és Apollónius korai életrajzaiban elmondottak között.
Néró idejében történt Rómában. Fennállt a veszélye annak, hogy Apollónius is áldozatul esik a filozófus-üldözésnek, ami a keresztények üldözésével egyidejűleg kitört. Így hát elhagyta a várost. Mikor éppen a város kapuihoz ért, találkozott egy temetési menettel. Az eset részletekbemenően emlékeztet a Lukács evangéliumban leírt jelenetre, mely szerint Jézus éppen elhagyta Nain városát. „Egy fiatal lány halt meg esküvője napján. A vőlegény sírva kísérte a koporsót és egész Róma vele gyászolt, mert a leány előkelő családhoz tartozott. Mikor Apollónius találkozott a gyászmenettel, így szólt: Tegyétek le a koporsót; felszárítom könnyeiteket. Mikor megkérdezte a leány nevét, azt hitték, hogy egy szokásos gyászbeszédet akar tartani. Ő azonban megérintette a halottat, néhány értelmetlen szót szólt hozzá és visszahívta az életbe. A leány megszólalt és visszatért édesapja házába.” (IV.45.)
Már az Apollónius születéséről elmondottak is emlékeztetnek az Evangéliumokra. Mikor anyja várandós volt, egy napon magas, fényes angyal jelent meg előtte. Megrémülve kérdezte; „Ki vagy te?” Először nem kapott választ. Majd megkérdezte ki lesz az, akinek ő életet fog adni? „Én.” Az anya tovább kérdezett: „De hát ki vagy Te?” S azt a választ kapta: „Protheus vagyok, az egyiptomi Isten.” Tehát az a szellemi lény nyilatkozott meg előtte, aki alakját állandóan meg tudja változtatni, sokféle alakot tud magára ölteni. Ennek a történetnek a hangulata természetesen egészen más, mint a Lukács-evangéliumbeli történeté. De félreismerhetetlenül emlékeztet Gábriel arkangyal megjelenésére Názáretben Mária előtt. Röviddel fia születése előtt az anya álmot látott. Azt az utasítást kapta, hogy menjen ki a rétre virágot szedni. Szolgálói vele mentek de azután elszéledtek a réten virágot szedni. Az anya mély álomba merült. Egyszer csak mindenfelől hattyúk repültek oda, körtáncot jártak körülötte és énekeltek. Enyhe szellő járta át a rétet. Az anya felébredt és megszülte fiát. Ebben a pillanatban egy hatalmas fénnyel felvillanó villám csapott le rá az égből, de e jelenlévők bámuló szeme láttára visszatért aztán az éterbe. Ettől kezdve Apollóniust Isten fiának nevezték. (I.4-6.)
Az analógiák Apollónius egész életén átvonulnak. Így pl. van egy jelenet ifjúkorában, amely a tarsusi templomban játszódik, ahol bölcsességével ámulatba ejti a tanítókat; a 12 éves Jézus a templomban történetének pontos megfelelője. S mikor a férfivé érett Apollónius vándorútjait járja, ez Jézus vándorlásaira emlékeztet bennünket. Mint Jézust, őt is a tanítványok szorosabb csoportja veszi körül, de ezek száma nem 12, hanem 7.
12717610_1189516897749119_1095853972836672968_n.jpg

De még Apollónius halála után is folytatódik a megegyezés az Evangéliumokkal. Néhány jelenetet a húsvéti történetek paralleljének tekinthetünk; az elhunyt Mester tanítványai együtt ülnek a halhatatlanságról való beszélgetésbe mélyedve. A filozofikus gondolatművészet révén, amit mesterüktől tanultak, meggyőződhettek róla, hogy a lélek tovább él a halál után. Csak egy vendég, egy fiatalember, aki egy másik templomvárosból jött el körükbe, kételkedik. Apollónius tanítványai hiába próbálják átvinni rá meggyőződésüket. Néhány nap múlva ismét együtt vannak és ugyanerről beszélgetnek; végül mindnyájan hallgatásba merülnek. A kételkedő ifjú elszenderedik, a többiek mértani ábrákat rajzolnak a földre. - Egyszer csak felugrik az alvó és felkiált: „Hiszek Neked!” A többiek rémülten kérdik, hogy mi izgatta fel ennyire s ő azt feleli: „Hát nem látjátok Apollóniust, aki belépett közénk? Nem halljátok, hogy csodálatos verseket szaval?” Most Apollónius tanítványai kételkednek, míg az idegen le nem írja nekik a verseket, amiket Apollónius, -aki már nincs az élők sorában- a lélek halhatatlanságáról tollba mond neki. (VIII.36.)
Még kétszáz évvel később sem tudták az egyházatyák tagadni Apollónius bámulatba ejtő csodatetteit, de démoni erők közreműködésével magyarázták, míg Jézus csodáit isteni erőre vezették vissza.
Érdekes bepillantást nyújt a keresztény teológusok és pogány filozófusok közti vitákba Hieroklesnek írása, aki magas rangú római állami tisztviselő volt 300. körül; helytartó volt egy kisázsiai provinciában.
Hierokles azt mondja; „A keresztények roppant nagyra vannak az ő Jézusukkal, amennyiben azzal magasztalják, hogy néhány vakot ismét látóvá tett és néhány hasonló csodát vitt végbe.” Előkelően tartózkodó stílusban hosszú felsorolásokkal hívja fel a figyelmet arra, hogy Jézus néhány csodája nevetségesen jelentéktelen Apollónius páratlan gyógyításai, halott-feltámasztásai és egyéb csodáinak özöne mellett. Mindenekelőtt azonban azt hangsúlyozza, hogy a nem-keresztény oldalon „sokkal helyesebb és megértőbb véleményt alkotnak a rendkívüli emberekről.” S aztán mikor felsorolta Apollónius tetteit, így folytatja: „De miért említem mindezt? Csak azért, hogy a mi pontos és minden egyes esetben jól megalapozott ítéletünket szembeállítsam a keresztények könnyelműségével. Mi ugyanis egy ilyen csodatevőt nem tartunk Istennek, csak olyan embernek, akit szeretnek az Istenek. Azok meg Jézusukat néhány jelentéktelen csodajel miatt máris Istennek kiáltják ki.” Végül megpróbál annak a véleményének érvényt szerezni, hogy az Apollóniusról szóló történelmi tudósítás összehasonlíthatatlanul sokkal megbízhatóbb, mint mindaz, amit a Názáreti Jézusról elbeszéltek. Az az arisztokratikusan előkelő megfontoltság, ami Hieroklesnél a keresztényekkel szemben megnyilvánul, valószínűleg tartósabb hatást kölcsönzött szavainak, mint amilyet az egyházatyák indulatos, sőt dühöngő kijelentései elérhettek.
Apollónius jómódú családba született. Apja halála után az örökölt vagyont elajándékozta és megkezdte vándorlását a nagyvilágban. Híre messze földön megelőzte, mindenhol nagy szeretettel és örömmel fogadták, Tömegesen várták és keresték a gyógyulni vágyók.
Először kelet felé indul, a kultúra forrásai felé és a régi Asszírián és Babilonián keresztül eljut Indiába. Mindenütt készségesen megnyílnak előtte a templomok és misztériumhelyek. Fiatalsága ellenére mindegyik Isten papjai elismerik benne a felettük álló beavatottat. Ninivében találkozik az asszír Damisszal, aki ajánlkozik, hogy vezetője és tolmácsa lesz. Apollóniusz így felel: „Én is értem, barátom, mindezeket a nyelveket, bár sose tanultam őket.” „Ne csodálkozz azon, hogy az emberek összes nyelvét ismerem, mert én megértem összes hallgatásukat is.” Apollónius azzal a képességével él, hogy az emberek lelkében elolvassa a gondolatokat, mielőtt azokat szavakba öntenék. S ha az embereket beszélni hallja, a külső hangzáson keresztül érzékeli a szellemi ősnyelvet, ami a különböző népek nyelvében egy és ugyanaz.
Apollónius az indiából hozott tanokra ( Chrishna és Buddha) alapozva hozta létre az ”Esszénus Christosism” egyházat, amit azóta már teljes egészében sikerült kiirtani.
Kortársa volt Augustus, Tibérius, Caligula, Néró, Vespasianus és Domitianus római császároknak, tevékenysége komoly veszélyt jelentett az egész római birodalomra. Domitianus császár börtönbe akarta záratni, de a bíróságról láthatatlanná válva elmenekült. 97 éves koráig iskolájában tanítványait oktatta. Majdnem egy évszázadot ért meg, de mindvégig olyan virágzóan friss volt, mint egy ifjú. Senki sem vehette rajta észre magas korát.
Az első három században több, mint száz szobrot és templomokat emeltek a tiszteletére, istenként tisztelték. Elgondolkodtató tény, hogy a vele egyidőben született Jézusról egyetlen egy szobor sem, egy rajz, vagy rézkarc sem készült. Apollónius sok könyvet írt, de a későbbi századok során a római egyház mind megsemmisítette. (Ő írta a Jelenések Könyvét is!) 325-ben a Nicae Tanács elnöke Nagy Konstantin császár és a püspökök úgy alkották meg az új kereszténységet, hogy Apollónius tetteit átírták Jézusra, majd minden forrást, könyveket és a tudás hordozóit is megsemmisítették. Így esett áldozatul majd 50 millió ember, a nagy alexandriai-, és más ősi könyvtárak leégtek, ennek szolgálata volt a nagy boszorkányüldözés, és az inkvizíció is. Az inkvizítorok tudták, hogy ha valaki kínhalált hal, akkor következő életébe nem tudja magával vinni a képességeit.
Tehát a Tyanai Apollonius helyébe létrehoztak egy “megváltót” , így született meg a korai római egyházatyák fejében “Jézus Krisztus”
12719178_1189557904411685_1921550409919051174_o.jpg

Megjegyzés: Tyanai Apollonius-ról külföldön nagyon sok könyv, dokumentáció, oktató videó, stb. megjelent, azonban magyar nyelven semmit sem találtam!

forrás:
https://www.youtube.com/watch?v=rMUI_x0ndoQ
http://www.stankovuniversallaw.com/2012/04/the-christian-fraud-message-from-apollonius-of-tyana/
https://www.etsy.com/listing/168520972/apollonius-of-tyana-g-r-s-mead-hardcover
http://www.librarising.com/spirituality/apollo.html
niversallaw.com/2012/04/the-christian-fraud-message-from-apollonius-of-tyana/
https://www.academia.edu/5050845/Lo...istianity_and_its_connection_to_ancient_India
No érdemben mit tudtok szólni! tudják kire gondoltam...
 

steve3

Állandó Tag
Állandó Tag
Fényben nincsenek gondolatok sem érzések, ha még nem érted lépj ki a tudatosságból a fénybe az időtlenségébe, megérted hogy miért nincs isten, de amíg a tudatból vagy ÉRDEKBEN mondod a magadét..... Biblia = érdek..... ébredj :)
Nem spekulálással, és hiszékenységgel jutottam ehhez a tapasztalathoz, hanem kitartó személyes imádsággal. Nem ezért az élményért imádkoztam, mikor egy végtelenül növekedni akaró fény töltötte be az életteremet kívül belül, hanem egy halálán levő lány gyógyulásáért.
-
Hogyne lenne a fényben érzés. Hála legyen Istennek, tapasztalhattam. Olyan leírhatatlan szeretet és erő sugárzott belőle, hogy a számat sem tudtam kinyitni előtte. Csak a gondolatommal tudtam kérni, hogy ne közelítsen szeretetével, sem a fény erejének növekedésével, mert nem tudom elviselni. Sok napig elképedten hatása alatt voltam a boldogító átélésnek. Sosem gondoltam volna, hogy valóban igaz amit a biblia ír, hogy az isteni fényesség hétszerte fényesebb a napnál. Az gondoltam csak költői kép. De nem , nem az volt. Tehát még programozni sem programoztam magam erre a tapasztalatra.
-
Keleten , Indiában tudnak azokról a lelkekről, akik Isten személytelen anyagi erőit tapasztalják csak. Rokonságban lehetnek a materialista lelkekkel.
Jézus viszont Atyáról beszél és önmagát adó szeretetről. Ez óriási különbség. Nincs magasabb helyre való lépésem,lépési lehetőségem... csak ide jussak el, amiről írtam. :)
-
Én a helyedben Istenhez kiáltanék az igazságért. Annyi mindent írnak halomra az emberek. Ha Isten személyes élő Isten, akkor válaszolni fog őszinte kérésedre. Ez a legjobb, legtöbb amit adhatok neked, per pillanat. Látod nem akarlak megtéveszteni, manipulálni.
 
Utoljára módosítva:

TmintTibi

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Sry Chinmoy tudása nem volt önzetlen, ha azt lett volna törekedet volna rá, hisz a tudásunk ingyenes, beszédben és írásban is annak kell lennie?
A mai korban biztosítani kell a "hátteret" ha enni akarunk,ha nem akarunk mezítláb járni stb...mivel ő sem volt "fényevő" pránista" így neki is fizetni kellet a boltban,meg a benzinkútról sem hajthat el senki csak úgy "az isten nevében"ha a cd eladásokra stb,,gondolsz...egyébként meg nagyon sok mindent adott ingyen a világnak...
Még egy előadás terembérleti díját is ki kell "csengetni";) ő pedig tartott jó néhányat világszerte...de még a repülőjegyért is fizetni kell...szóval te ezt világszinten hogyan tudnád megvalósítani? 1 szamárháton ülve manapság már elég lassan lehetne célba érni...meg egy csónakkal is evezgetve....
De a nyomda se nagyon szokta a festéket meg a papírt nyomtatást tördelést stb...ingyenbe elvégezni...szóval bárki próbálkozhat bármivel ha "nincsen hozzá kedve" ez ugye tudod mit jelent :)minden ENERGIÁVAL JÁR...ÉS ENERGIÁBÓL ÁLL... ezt te is jól tudod...
 

evapatocs

Állandó Tag
Állandó Tag
Sry Chinmoy tudása nem volt önzetlen, ha azt lett volna törekedet volna rá, hisz a tudásunk ingyenes, beszédben és írásban is annak kell lennie?
Tévedsz,mert nem kért pénzt érte,sőt tanitványa Gunagriha (Dr Fülöp Sándor) sem kér az előadásaiért.
A könyvek nyomtatása viszont sokba kerülnek,de csak min. összegekért vásárolhatók meg.
 

tuncuka

Állandó Tag
Állandó Tag
Tyanai Apollónius és a Názáreti Jézus

Názáreti Jézus kortársa volt Tyanai Apollónius, akivel szemben a Názáreti Jézus saját kora tudata számára egyáltalán semmit sem jelentett. Őt senki sem ismerte, még azok sem, akik ismerhették volna.
Az Apollóniusról elbeszélt bámulatra-méltó csodatettek egészen száz évvel ezelőttig feszültségben tartották és nehéz talányok elé állították az embereket. A régi tudósítások szerint ezen csodák révén Apollónius neve már kora ifjúságában futótűzként terjedt el minden kúltúrországban. Bárhová ment is, özönlöttek hozzá a betegek; mindenki tudta, hogy ez az ember a legcsodálatosabb gyógyításokra képes. Azokat is meggyógyította, akiknél minden orvosi tudomány csődöt mondott. A tudósítások szerint számtalan vakot, bénát, pestisest és megszállottat szabadított meg testi bajától.
12898271_1189515344415941_6991293950815457174_o.jpg

Goethe korában Apollóniust még nem felejtették el úgy, mint ma. Az akkori történészek még nem hagyhatták figyelmen kívül és nem hallgathatták agyon, mint utódaik a múlt század közepe óta. Voltaire pl. szembeállította Apollóniust és Jézust. Még Napóleon is írt tüzértiszt korában egy tanulmányt Krisztusról és Tyanai Apollóniusról.
Feltűnő, hogy milyen sok hasonlóság van aközött, amit az Evangéliumok a Názáreti Jézusról elmondanak és Apollónius korai életrajzaiban elmondottak között.
Néró idejében történt Rómában. Fennállt a veszélye annak, hogy Apollónius is áldozatul esik a filozófus-üldözésnek, ami a keresztények üldözésével egyidejűleg kitört. Így hát elhagyta a várost. Mikor éppen a város kapuihoz ért, találkozott egy temetési menettel. Az eset részletekbemenően emlékeztet a Lukács evangéliumban leírt jelenetre, mely szerint Jézus éppen elhagyta Nain városát. „Egy fiatal lány halt meg esküvője napján. A vőlegény sírva kísérte a koporsót és egész Róma vele gyászolt, mert a leány előkelő családhoz tartozott. Mikor Apollónius találkozott a gyászmenettel, így szólt: Tegyétek le a koporsót; felszárítom könnyeiteket. Mikor megkérdezte a leány nevét, azt hitték, hogy egy szokásos gyászbeszédet akar tartani. Ő azonban megérintette a halottat, néhány értelmetlen szót szólt hozzá és visszahívta az életbe. A leány megszólalt és visszatért édesapja házába.” (IV.45.)
Már az Apollónius születéséről elmondottak is emlékeztetnek az Evangéliumokra. Mikor anyja várandós volt, egy napon magas, fényes angyal jelent meg előtte. Megrémülve kérdezte; „Ki vagy te?” Először nem kapott választ. Majd megkérdezte ki lesz az, akinek ő életet fog adni? „Én.” Az anya tovább kérdezett: „De hát ki vagy Te?” S azt a választ kapta: „Protheus vagyok, az egyiptomi Isten.” Tehát az a szellemi lény nyilatkozott meg előtte, aki alakját állandóan meg tudja változtatni, sokféle alakot tud magára ölteni. Ennek a történetnek a hangulata természetesen egészen más, mint a Lukács-evangéliumbeli történeté. De félreismerhetetlenül emlékeztet Gábriel arkangyal megjelenésére Názáretben Mária előtt. Röviddel fia születése előtt az anya álmot látott. Azt az utasítást kapta, hogy menjen ki a rétre virágot szedni. Szolgálói vele mentek de azután elszéledtek a réten virágot szedni. Az anya mély álomba merült. Egyszer csak mindenfelől hattyúk repültek oda, körtáncot jártak körülötte és énekeltek. Enyhe szellő járta át a rétet. Az anya felébredt és megszülte fiát. Ebben a pillanatban egy hatalmas fénnyel felvillanó villám csapott le rá az égből, de e jelenlévők bámuló szeme láttára visszatért aztán az éterbe. Ettől kezdve Apollóniust Isten fiának nevezték. (I.4-6.)
Az analógiák Apollónius egész életén átvonulnak. Így pl. van egy jelenet ifjúkorában, amely a tarsusi templomban játszódik, ahol bölcsességével ámulatba ejti a tanítókat; a 12 éves Jézus a templomban történetének pontos megfelelője. S mikor a férfivé érett Apollónius vándorútjait járja, ez Jézus vándorlásaira emlékeztet bennünket. Mint Jézust, őt is a tanítványok szorosabb csoportja veszi körül, de ezek száma nem 12, hanem 7.
12717610_1189516897749119_1095853972836672968_n.jpg

De még Apollónius halála után is folytatódik a megegyezés az Evangéliumokkal. Néhány jelenetet a húsvéti történetek paralleljének tekinthetünk; az elhunyt Mester tanítványai együtt ülnek a halhatatlanságról való beszélgetésbe mélyedve. A filozofikus gondolatművészet révén, amit mesterüktől tanultak, meggyőződhettek róla, hogy a lélek tovább él a halál után. Csak egy vendég, egy fiatalember, aki egy másik templomvárosból jött el körükbe, kételkedik. Apollónius tanítványai hiába próbálják átvinni rá meggyőződésüket. Néhány nap múlva ismét együtt vannak és ugyanerről beszélgetnek; végül mindnyájan hallgatásba merülnek. A kételkedő ifjú elszenderedik, a többiek mértani ábrákat rajzolnak a földre. - Egyszer csak felugrik az alvó és felkiált: „Hiszek Neked!” A többiek rémülten kérdik, hogy mi izgatta fel ennyire s ő azt feleli: „Hát nem látjátok Apollóniust, aki belépett közénk? Nem halljátok, hogy csodálatos verseket szaval?” Most Apollónius tanítványai kételkednek, míg az idegen le nem írja nekik a verseket, amiket Apollónius, -aki már nincs az élők sorában- a lélek halhatatlanságáról tollba mond neki. (VIII.36.)
Még kétszáz évvel később sem tudták az egyházatyák tagadni Apollónius bámulatba ejtő csodatetteit, de démoni erők közreműködésével magyarázták, míg Jézus csodáit isteni erőre vezették vissza.
Érdekes bepillantást nyújt a keresztény teológusok és pogány filozófusok közti vitákba Hieroklesnek írása, aki magas rangú római állami tisztviselő volt 300. körül; helytartó volt egy kisázsiai provinciában.
Hierokles azt mondja; „A keresztények roppant nagyra vannak az ő Jézusukkal, amennyiben azzal magasztalják, hogy néhány vakot ismét látóvá tett és néhány hasonló csodát vitt végbe.” Előkelően tartózkodó stílusban hosszú felsorolásokkal hívja fel a figyelmet arra, hogy Jézus néhány csodája nevetségesen jelentéktelen Apollónius páratlan gyógyításai, halott-feltámasztásai és egyéb csodáinak özöne mellett. Mindenekelőtt azonban azt hangsúlyozza, hogy a nem-keresztény oldalon „sokkal helyesebb és megértőbb véleményt alkotnak a rendkívüli emberekről.” S aztán mikor felsorolta Apollónius tetteit, így folytatja: „De miért említem mindezt? Csak azért, hogy a mi pontos és minden egyes esetben jól megalapozott ítéletünket szembeállítsam a keresztények könnyelműségével. Mi ugyanis egy ilyen csodatevőt nem tartunk Istennek, csak olyan embernek, akit szeretnek az Istenek. Azok meg Jézusukat néhány jelentéktelen csodajel miatt máris Istennek kiáltják ki.” Végül megpróbál annak a véleményének érvényt szerezni, hogy az Apollóniusról szóló történelmi tudósítás összehasonlíthatatlanul sokkal megbízhatóbb, mint mindaz, amit a Názáreti Jézusról elbeszéltek. Az az arisztokratikusan előkelő megfontoltság, ami Hieroklesnél a keresztényekkel szemben megnyilvánul, valószínűleg tartósabb hatást kölcsönzött szavainak, mint amilyet az egyházatyák indulatos, sőt dühöngő kijelentései elérhettek.
Apollónius jómódú családba született. Apja halála után az örökölt vagyont elajándékozta és megkezdte vándorlását a nagyvilágban. Híre messze földön megelőzte, mindenhol nagy szeretettel és örömmel fogadták, Tömegesen várták és keresték a gyógyulni vágyók.
Először kelet felé indul, a kultúra forrásai felé és a régi Asszírián és Babilonián keresztül eljut Indiába. Mindenütt készségesen megnyílnak előtte a templomok és misztériumhelyek. Fiatalsága ellenére mindegyik Isten papjai elismerik benne a felettük álló beavatottat. Ninivében találkozik az asszír Damisszal, aki ajánlkozik, hogy vezetője és tolmácsa lesz. Apollóniusz így felel: „Én is értem, barátom, mindezeket a nyelveket, bár sose tanultam őket.” „Ne csodálkozz azon, hogy az emberek összes nyelvét ismerem, mert én megértem összes hallgatásukat is.” Apollónius azzal a képességével él, hogy az emberek lelkében elolvassa a gondolatokat, mielőtt azokat szavakba öntenék. S ha az embereket beszélni hallja, a külső hangzáson keresztül érzékeli a szellemi ősnyelvet, ami a különböző népek nyelvében egy és ugyanaz.
Apollónius az indiából hozott tanokra ( Chrishna és Buddha) alapozva hozta létre az ”Esszénus Christosism” egyházat, amit azóta már teljes egészében sikerült kiirtani.
Kortársa volt Augustus, Tibérius, Caligula, Néró, Vespasianus és Domitianus római császároknak, tevékenysége komoly veszélyt jelentett az egész római birodalomra. Domitianus császár börtönbe akarta záratni, de a bíróságról láthatatlanná válva elmenekült. 97 éves koráig iskolájában tanítványait oktatta. Majdnem egy évszázadot ért meg, de mindvégig olyan virágzóan friss volt, mint egy ifjú. Senki sem vehette rajta észre magas korát.
Az első három században több, mint száz szobrot és templomokat emeltek a tiszteletére, istenként tisztelték. Elgondolkodtató tény, hogy a vele egyidőben született Jézusról egyetlen egy szobor sem, egy rajz, vagy rézkarc sem készült. Apollónius sok könyvet írt, de a későbbi századok során a római egyház mind megsemmisítette. (Ő írta a Jelenések Könyvét is!) 325-ben a Nicae Tanács elnöke Nagy Konstantin császár és a püspökök úgy alkották meg az új kereszténységet, hogy Apollónius tetteit átírták Jézusra, majd minden forrást, könyveket és a tudás hordozóit is megsemmisítették. Így esett áldozatul majd 50 millió ember, a nagy alexandriai-, és más ősi könyvtárak leégtek, ennek szolgálata volt a nagy boszorkányüldözés, és az inkvizíció is. Az inkvizítorok tudták, hogy ha valaki kínhalált hal, akkor következő életébe nem tudja magával vinni a képességeit.
Tehát a Tyanai Apollonius helyébe létrehoztak egy “megváltót” , így született meg a korai római egyházatyák fejében “Jézus Krisztus”
12719178_1189557904411685_1921550409919051174_o.jpg

Megjegyzés: Tyanai Apollonius-ról külföldön nagyon sok könyv, dokumentáció, oktató videó, stb. megjelent, azonban magyar nyelven semmit sem találtam!

forrás:
https://www.youtube.com/watch?v=rMUI_x0ndoQ
http://www.stankovuniversallaw.com/2012/04/the-christian-fraud-message-from-apollonius-of-tyana/
https://www.etsy.com/listing/168520972/apollonius-of-tyana-g-r-s-mead-hardcover
http://www.librarising.com/spirituality/apollo.html
niversallaw.com/2012/04/the-christian-fraud-message-from-apollonius-of-tyana/
https://www.academia.edu/5050845/Lo...istianity_and_its_connection_to_ancient_India
Kedves Burgundii!
Nagyon érdekes történet volt, még nem is hallottam róla.
Viszont köszönöm szépen,hogy ezt elém tártad,mert megerősít engem.

1.Szó van itt Jézusról, aki Szent Lélek által fogantatott, aki Isten fia, aki Ábrahám, Jákob,és Izsák leszármazottja, Júda Törzséből, Dávid törzséből .
2. Ezzel szemben szó van Apollóniusról, akiről egy megjelent "lény" azt állítja,hogy ő Protheus , az egyiptomi Isten aki új testet öltve születik meg...

Nos..ez a történet nekem kísértetiesen hasonlít az ószövetségben arra történetre,mielőtt kivonultak volna Mózessel Egyiptomból. Mózesnek először a saját népét kellet meggyőznie,hogy az Úr küldte hozzájuk,majd a Fáraót, hogy engedje el őket.De a Fáraó nem engedte, így Mózest "felruházta" Isten, hogy akkor amikor amit kell tennie megtegye. (Gondolok itt a 10 csapásra)
Mikor Mózes elvégzett egy-egy "csodát" az Egyiptomiak is elvégezték többé-kevésbé ezeket a "csodákat"...

Tehát az ószövetségből ismert történet,és ez a történet olyan,mint Mózes idejében a "csodák" másolata az Egyiptombeli tartózkodásuk alatt az egyiptomi "bölcsek" részéről....

A helyzet az,hogy érdekesség képen felteszek egy kérdést. Hogy lehet az,hogy ami csapásokat mért Isten Egyiptomra, azokat az egyiptomi "bölcsek, varázslók,írástudók" miért nem tudták semmissé tenni? Csak többé-kevésbé másolni, de megszüntetni miért nem tudták???

Érdekességképen azért azt is megjegyzem,hogy Egyiptom Fáraói, hiába voltak ember utódai magukat akkor is valamilyen istenként adták elő, akik istenek itt a földön....
 

tuncuka

Állandó Tag
Állandó Tag
Isten nem azért törölte el az akkori "emberiséget" vízözön által, mert bűnben éltek - akkor már mi sem élnénk -, hanem mert az a bűn, amelyet elkövettek, megszüntette az emberiséget. Ő angyaloka, embereket, állatokat teremtett.....de nem ezek éltek már a földön. Az ember.....eltünt....
Kedves Abdiás!
Ezt én nem teljesen így látom! Az írás egyértelműen ezt írja:
5. És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.
11.A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással.

Ez sokkal többet jelent,mint az általad említett elkorcsosulás.
és idővel a bukott angyalok is újra bejelentkeznek.
....Ezt érdekesnek tartom!
a Biblia minden egyes szava elferdíthetetlenül, megcáfolhatatlanul és megkérdőjelezhetetlenül igaz!
Egyet értek!
Köszönöm szépen a válaszod Abdiás!
 
Oldal tetejére