Kérsz egy kávét?

Az Illy is nagyon finom :)
Persze ez főzőktől is függ.Mert pl. a sima elektromos főzőben, ami egyszerre 4adagot főz, abba szinte mindegy milyet teszünk, mindegyiknek pocsolya íze lesz.
 
Viszont, ha egy nagynyomású presszógépünk van, akkor érezni mindegyik kávé ízét, és számít a minősége a kávénak.
*
Az olaszok családi kávé főzője az a bizonyos "karaván", s olyan erőset tudunk abban főzni, de tény, hogy ne az olcsóbb kávéból tegyük. https://www.borsonline.hu/aktualis/igy-keszithet-tokeletes-kotyogos-kavet/146597

1439715_kotyogos-kavefozo-thinkstock.jpg
 
Pont a minap beszélgettünk kollégámmal a Cibet kávéról. Sok mindent megtudtam arról, hogy miért is olyan felkapott meg drága. De az ízéről semmit... Van valaki aki kóstolt már ilyet?
 
Pont a minap beszélgettünk kollégámmal a Cibet kávéról. Sok mindent megtudtam arról, hogy miért is olyan felkapott meg drága. De az ízéről semmit... Van valaki aki kóstolt már ilyet?
Kopi Luwak, a cibetkávé. Nehéz, testes, krémes, kicsit karamelles ízű ital. Valóban kávékülönlegesség. Sajnos csak egyszer kòstolhattam meg.
 
Oldal tetejére