Göllner András levele a torontói Magyar Házról és a 600 ezer dolláros magyar adófizetői támogatásról
A új torontói Magyar Ház felépítéséhez több mint 130 millió forinttal járult hozzá Magyarország kormánya. Göllner András, a Kanadai Magyar Demokratikus Charta alapítója írta az alábbi nyílt levelet Maros Zoltánnak, a torontói székhelyű Kanadai Magyar Televíziónak. A KMTV producere- többekkel együtt – kitüntetést vehetett át Szabó Stefániától, Magyarország torontői főkonzuljától az új Kanadai Magyar Kultúrközpontban.
Kedves Zoltán:
Jók a felvételek, örülök, hogy van egy szép új otthona a torontói magyaroknak és gratulálok a kitüntetésedhez is. Bizonyára kiérdemelted. Az egész ünnepséggel, és tudósításoddal viszont egy komoly problémám van és kérlek továbbítsd levelem Szabó Stefániának, a kitüntetett kollegáknak és a FIDESZ-t képviselő kormánytagoknak. Megkérném Christopher Adamot, a KMH főszerkesztőjét, hogy amennyiben jónak látja, bátran közölje levelem tartalmát a KMH és a HFP olvasóival.
Magyarország adománya a torontói Magyar Ház felépítéséhez – majdnem 600,000 dollár – nem a FIDESZ kasszájából jött, hanem a magyar adófizetők zsebéből. Ez egy össznépi támogatás volt. A tisztesség megkövetelte volna, hogy az ünnepségen egyforma szinten részesüljenek elismerésben a magyar parlament demokratikus pártjai is. A hazai támogatás nem csak a FIDESZ érdeme hanem azoké is akik a demokratikus rend védelmében, a FIDESZ-szel ellentétes politikai nézeteket vallanak. Ahelyett hogy ezt elismerte volna Szabó Stefánia, beszédébe kizárólag a FIDESZ-t emelte ki, és félreérthetetlenül azt mondta, hogy a másik parlamenti pártok, kormányzatok kizárólag a lefelé vezető hullámvasúti ülésekben ültek. Ez egy kistílű és igazságtalan nyilatkozat volt melyet tisztázni kell, mert sérti a magyar társadalom 73%-át akik köztudottan nem a FIDESZ-re szavaztak, viszont tisztességes adófizetők és az ő fillérjeik is szerves részét képzik a fent említett támogatásnak.
A FIDESZ kormány megtehette volna, hogy az adófizetők pénzének osztogatása közepette, elismeri azokat is akik nem a FIDESZ-re szavaztak, viszont hozzájárultak pénzükkel a Magyar Ház felújjításához. A befogadás helyett, a FIDESZ a megosztás és a kirekesztés útját választotta. Számomra elszomorító, hogy az új Magyar Ház vezetősége együttműködött ezzel a megosztó, kirekesztő magatartással.
A másik gondom talán személyesnek vehető, de idetartozik: Nem értem Szabó Stefánia miért hallgatta el KMH és a KMDC nevét amikor elismerő szavakkal éltette a kanadai magyar közösségeket a torontói Magyar Ház létrejövetelével kapcsolatban. Mint a KMDC alapítója és országos szóvivője, több alkalommal is kifejeztem tszemélyes és a KMDC támogatását e kulturális központ létrejövetelével kapcsolatban. Felajánlottam, hogy akár egy beszédet is mondanék a megnyitó ünnepségen. Nem értem, hogy Chris Adam és jómagamat miért nem volt képes meghívni erre az ünnepségre a magyar főkonzulátus, miért lettek kirekesztve megint azok akik nem a FIDESZ politikai útvonalát követik, bár lelkesen támogatták e háznak a létrejövetelét ?
Miért nem tudta Szabó Stefánia kimondani a KMH nevét amikor egy tudósításra hivatkozott bevezető beszédében mely
köztudottan a KMH oldalain lett rögzítve ? Miért kell elhallgatni mindazokat akik nem a FIDESZ szekerét tolják e tájon, miért kell ilyen egyoldalú, önző, megosztó módon csinálni mindezt ? A torontó Magyar Ház és a FIDESZ miért nem képes hazafinak, hasznos közösségi tagoknak tekinteni azokat akik nem a FIDESZ nótáját fújják ? Mikor lesz már ennek vége ?
Üdvözlettel:
Dr. Göllner András A Kanadai Magyar Demokratikus Charta Alapítója, országos szóvivője

Tarlós István főpolgármester középen, a torontói Székely bálon vett részt, amelyet múlt hétvégén szerveztek az új torontói Magyar Házban. Fotó: Magyarország torontói Főkonzulátusa.
A Kanadai Magyar Hírlap tudósításai a torontói Magyar Házról:
Tíz évre biztosított a torontói Magyar Ház működési költsége
Bemutatták az épülő új torontói Magyar Házat a KMTV-ben (videó!)
Elindultak az újjáépítési munkák az új torontói Magyar Ház létrehozására
A jobboldali kanadai magyarok feljelentették Orbánéknál a torontói Magyar Ház elnökét
Már bontják a torontói Magyar Házat
Könyvbemutató Torontóban: kalapot emelnek a torontói magyar ház emlékére
Négy ingatlan közül választhat a székház nélkül maradt torontói Magyar Ház
A torontói Magyar Ház elkezdte tartózásainak kifizetését
Néhány szó a torontói Magyar Ház történetéhez
Búcsúznak a torontói magyar kultúrközpont székházától
Eladták a torontói Magyar Házat
Szőcs Klári a torontói Magyar Ház új elnöke