Hírek Megrongálódott a csernobili szarkofág, sürgősen fel kell újítani

Megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztonsági feladatát – jelentette be a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ). A támadással Ukrajna az orosz egységeket vádolta.

A NAÜ pénteki tájékoztatása szerint a csernobili atomerőmű múlt heti vizsgálata szerint az atomreaktor köré felhúzott szarkofágot februárban érő dróntámadás kárt tett a szerkezetben, amelynek fő célja a sugárzó anyagok kiszabadulásának a megakadályozása.

Rafael Grossi, a NAÜ főigazgatója mindazonáltal hangsúlyozta, hogy bár a védőburok elvesztette elsődleges biztonsági funkcióját, nem állapítottak meg végleges károkat a szerkezet egyes részeiben, például a megfigyelőrendszerekben.

Mint mondta, néhány helyreállítási munkálatot már elvégeztek, a hosszútávú nukleáris biztonság és a további károk elkerülése érdekében azonban a szarkofág átfogó felújítására van szükség.​


A csernobili atomerőmű 1986-ban felrobbant negyedik blokkja fölé emelt 36 ezer tonnás, 110 méter hosszú, 257 méter széles és 105 méter magas, félhenger formájú acélszarkofágot februárban érte támadás, és egy időre tűz is keletkezett.

1765052219702.jpeg
 
Ez friss hír. Nem a megrongálódás itt a fő probléma, hanem, hogy nem sikerült érdemben kijavítani. Egy a mák, hogy a fő tartóelemek nem sérültek. Amúgy senki se higyje, hogy ez a szarkofág fő védőeleme. A reaktorházat teljes egészében bebetonozták, ami ez alatt van és a sugárzás olyan kicsi odabent emiatt, hogy sokszáz ember dolgozik a kupola alatt...
 
Provokálják az ukrán válasz csapást egy orosz atomreaktor ellen és akkor tudnák mutogatni a ˝náci˝rémtettet
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,555
Tagok
631,102
Legújabb tagunk
BG 79
Oldal tetejére