Pro Darwin

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag
Ezért mondom tedd elöször a biologiát, kémiát félre és probáld meg az evolutios allgorithmust megérteni.
Ugyvan Draga Ernoe, tegyuk felre az osszes tudomany agat mert azok csak megzavarnak es ellentmondanak az evolucios elmeletnek.
Ezekutan az evolucio oltarahoz jarulhatunk es imadkozhatunk a mindenhato Darwin Atyankhoz.
Ahogy Frank mondta, a te hited csak annyiban kulombozik a katolicizmustol, hogy kevesebb bizonyitek van ra.
 

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag

Ugy teszel mindha a gensequenz-analyzis (molekuláris phylogenetika) ami a 70 években kezdett etablálodni nem kötné össze a fossziliskutatást, az embryonalbiologiát és a molekulárbiologiát egymással egy egységes képpé.
-
-
Hat igen Ernoe, a tudomany mai allasa tenyleg elegge egyseges kepet ad, de azon nem a darwini remalom, hanem egy intelligens tervezes korvonalazodik.
Ezert hagyjak el mostanaban tudosok szazai az evolucio templomat.
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Azt mondod Darwin elmélete "nem ellentmondás mentes" holott felsem fogtad az evolutioselmélet mechanizmusát. Ezért mondom tedd elöször a biologiát, kémiát félre és probáld meg az evolutios allgorithmust megérteni. Ha azt megértetted akkor elindulhatsz azon a vonalon, hogy miként csinálják ezt az élölények.

Kedves Ernő!

Sajnos a DOS 5-el kezdtem a számítógépet használni, szerintem Te is emlékszel erre az időszakra. Ezt csak azért említettem meg, mert talán így könnyebben elhiszed, hogy tudom mi az algoritmus.

Ha receptről, vagy összeszerelési útmutatóról beszélünk az nem hangzik olyan tudományosan, de érthetőbb. A mákos vagy a diós bejgli receptje minden házban megtalálható és minden háziasszony csinálja, és mindíg felismered, hogy az egy bejgli.

images


Egy másik orjási nagy akadályt abban látok, hogy ti komplex rendszereket determinisztikusnak tartotok. Még az idöjárást sem tudjuk hosszabb idöre elöre megmondani mert tul sok tényezö ami azt befolyásolja.

Ezt megint rosszul gondolod. Nem hiszem, hogy bárki úgy hinné, hogy minden kutya vagy minden bejgli egyforma.
A háziasszony ízlése, az alapanyagok minősége, a sütő, a hőfok, több a mák vagy kevesebb és sorolhatnám, hogy mennyi minden befolyásolja a kész bejglit. A recept is módosulhat egy kicsit, de a bejgli receptjéből bejgli lesz.

images


A kutya összeszerelési útmutatója/algoritmusa a kutya DNS-ében található. A kutya DNS-e változhat, de olyan nincs, hogy a kutyából véletlenül kimarad a "mák" és véletlenül valami más jön létre. Lehet, hogy lemarad a szőre,

images


lehet, hogy túlméretezett a bőre,

images


de a kutya kutya marad. Mesterségesen sem lehet egy kutyából egy lovat létrehozni.kiss

Kicsit segítek, mert nagyon elvagy maradva. Többet foglalkozol a vallással mint az evolúcióval.
A lonclégy, esetében bizonyították, hogy az áfonyalégy és a hóbogyólégy hibridjeként alakult ki és szaporodik. Kameruni (nyugat-afrikai) vulkánok krátertavaiban találtak bölcsőszájú halakat, amik szintén hibridek és szaborodásra képesek. Laboratóriumban mesterségesen létrehozták a már létező Heliconius Heurippa lepkét, szintén hibridként. Ezeket az eredményeket most úgy hordozzák, mint a "véres kardot", miszerint új faj létrejöttét igazolják.

Kedves Ernő, ezeket az eredményeket csak úgy lehet csillogtatni, hogy a faj fogalmát kevergetik. Egy fajon belül az egyedeknek képesnek kell lenniük egymással szaporodni úgy, hogy életképes utódokat hozzanak létre. Ha ezeket az eredményeket produkálták, akkor eddig rosszul voltak besorolva. A légyből- légy, a lepkéből- lepke és a halból- hal lett nem más.

Olyan genetikai ugrás kizárt, hogy a halból gyík a gyíkból emlős lett a véletlen közrejátszásával. Ha ez megtörténne, az nem véletlen lenne hanem csoda. A partra vágyódó kis hableány meséjének darwini változatában hiszel és azt akarod bizonyítani, hogy felvilágosultabb vagy mint aki Istenben hisz.

images
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Pitti
-
Az Intelligent Design kreationizmust nem csinál mást mint rácsodálkozik egy jelenségre, és azt mondja "ez olyan komplikált, hogy magátol nem jöhetett létre." Ezen a sémán müködik minden vallás amiota csak ember van.
-
Még kétszáz éve sincs, hogy a villámlás mögött levö természeti jelenséget megtudjuk magyarázni, addig a villám "Isten ostora volt" amivel a bünösöket verte. Meglepö, hogy az egymás után lehullo lepel ellenére te ilyen görcsösen kapaszkodsz egy teremtö Istenhez. Az egyetlen különbbség a "designer" és az "isten" között, hogy nem kell hozzá imádkozni.
-
De vegyük a praktikus értékét egy "Designernek": Mit tud az intelligent design elképzelés megmagyarázni? Semmit. Milyen magyarázatot ad arra, hogy milliardnyi fajta élölény létezik a Földön? Miért van ember ha majom is van? Ugyan azt amit a vallások: "God's will for order"
-
A "logika" amit a világban felismerünk (pl. bolygok mozgása, vagy hogy egy levél esernyöként is használhato) az a fejünkben van és nem a dolgokba. Ahogy egy szürrealista költeménybe mi interpretáljuk bele az értelmet ugyan ugy történik ez az élettel is. Az elefánt nem ugy jött létre, hogy az elefánt tulajdonságai belelettek vésve a genekbe hanem ugy, hogy a gének létrehoztak valamit amit mi elefántnak nevezünk.
-
Természetesen kérem a Frankot, hogy probálja meg elöször az evoluto allgoritmusát megérteni a biologiai lények nélkül mert az a kulcs ami bizonyitja, hogy itt egy természeti törvénnyel állunk szemben. (A gravitatio nemcsak a puskagolyora, vagy az égitestekre érvényes, az evolutios allgotitmus segit nemlinearis problémák megoldásánál. Mathematikai modszer amit Darwin inspirált.)
-
Hogy az élölények szaporodással jönnek létre és az öröklödés apro változásokkal jár az tény. Az sem vitatott, hogy a környezeti hatások a szaporodás mértékére szelektiv hatással vannak.
-
Amit sokan nem tudnak követni, hogy hogyan lehet a véletlen és a szükségszerüség kölcsönhatásábol valami bonyolultabb. Ez nem meglepö, hiszen az ember létrejötte mögött majd 4 milliárd év áll. (Az univerzum fejlödését könnyebb követni, mert minnél messzebb nézünk annál korábbi állapotokat látunk)
-
A biologiai lények magukban hordják az idöt és ezt sokaknak nehéz felfogni. Fogadok, hogy a relativitáselmélet megértése sem könyü ezeknek de azzal nem foglalkoznak mert ott nem érzik a "felsöbbrendüségüket" megsértve. Darwin viszont megmutatta, hogy egy ökoszisztémben élünk és a picit jobban kifejlett kognitiv képeségünkön kivül semmiben sem különbözünk a többi lénytöl.
-
Az evolutio elvének müködését (hogy egyszerü rendszerek komplex rendszereket tudnak létrehozni minden féle külsö segitség nélkül) leellenörizhetjük számitogépes szimulatioval. Televan ilyen egyszerü Apps-el az internet.
-
A megértéséhez nem szükségesebb több mint egy pici intellektuális képesség. Azon pedig nem mulik nállatok.
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Természetesen kérem a Frankot, hogy probálja meg elöször az evoluto allgoritmusát megérteni a biologiai lények nélkül........

Kedves Ernő!

Könyörgöm nézd már meg valahol, hogy mit jelent az a szó, hogy algoritmus. Az algoritmusban nincs olyan, hogy véletlen. Ha nem érted, keresd azt, hogy Turing-gép.

Ernő, "az nem úgy van", hogy ha a vasutas alaptanfolyamot a tizedik
emeleten tartják akkor az oda járó személynek magas a képzettsége és azonos a hídépítő mérnök vasutassal.

Az evolúció algoritmusa bizonyítja, hogy az evolúció nem determinisztikus?:..: Akkor most van az evolúciónak algoritmusa vagy nincs? Van DNS, de az nem garantál semmit?

Az algoritmus determinisztikus, ha minden időpontban egyértelmű, hogy mi lesz a következő lépés.
Így ha az evolúció az nem determinisztikus, akkor a DNS nem örökíti át a bemeneti információkat, tehát akár szúnyogból is lehet elefánt. :..:

Most akkor ezen az úton próbáld meg bizonyítani, hogy a gyíklány mikor érezte, hogy feszül a melle. Sok sikert.
Az evolúciót kellene megismerni a biológia nélkül?:..:
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Kedves Ernő!

Minden egyes megszólalásoddal a vallásos embereket "minősíted" mintha nem lenne érthető a vallások kialakulásának indokai. Őseink próbálták megérteni a valóságot a rendelkezésükre álló információk alapján. Annyit tudtak, hogy létezik egy magasabb tudással rendelkező "idegen" aki tudásával segíti az embereket. Ennek a valakinek és társainak a rajzolt, kőbevésett és írott emlékeit megtalálhatod az őskortól napjainkig. Elnévezték Istennek és neki tulajdonítottak mindent amit nem tudtak máshogy megmagyarázni. Darwin ugyanezt tette. A rendelkezésére álló információkat összerakta és amit nem tudott megmagyarázni azt a véletlennek tulajdonította. Istent kihagyta a rendszerből, mert erre volt igény. A valóságot próbálták megismerni részadatok alapján.

"A valóság mindenki esetében gyakorlatilag ugyanaz, az egyes emberek között a nézetük között van különbség – ezt világítja meg rendkívül szellemesen egy indiai mese, mely tartalma röviden:
„Négy vak ember szerette volna megtudni, milyen az elefánt. Megszervezték, hogy testközelben ismerhessék meg a nagy állatot. Az egyik megfogta a farkát, és felkiáltott: Hiszen az elefánt nem is olyan nagy, kicsi, vékony, mozgékony. A második az ormányát tapogatta végig. Az elefánt egy erős, izmos cső - állapította meg. A harmadik az agyarát fogta meg, így a véleménye szerint az elefánt egy komoly kardszerű hegyes, éles kemény dolog. A negyedik a lábait ölelte át. Szerinte az elefánt olyan, mint egy nagy, masszív oszlop. Később sokáig vitatkoztak azon, milyen is az elefánt. Kinek volt igaza? Senkinek és mindenkinek. Csak az elefánt lényege veszett el.”
/forrás:halmaz.hu/

Az ID elméletnek is több ágazata van, de abban megegyeznek, hogy nem fogadják el, hogy tökéletes rendszerek a véletlen közrejátszásával jöttek létre és ezért a véletlen helyett beiktatják az inteligenciát. Ez az inteligencia lehet egy ma még nem ismert természeti törvény és lehet "személyhez" köthető inteligencia. Az is lehet, hogy világunk létrejöttében mindkettő szerepet játszott, így az összes kérdésedre megkapod a választ. Össze kell rakni a valóságot a részigazságok alapján. A valóság megismerése mozgatja azokat, akik megpróbálják kideríteni, hogy milyen az "elefánt".

Vannak azonban olyan emberek, akiket csak annyi érdekel, hogy mindennapjaikban megtapasztalják Isten segítségét. Nem érdekli őket, hogy milyen az "elefánt" nem kutatják a létrejöttét, mert számukra és hitük számára lényegtelen. Szerintem Őket ki kellene hagyni az "elefánt" körüli vitából. A Te darwinhited sem jobb. Kösz.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Karesz
-
Aki manapság természettudományos ismeretek potlására használja a vallást az egyszerüen buta.
Ezt nem lehet tapintatosabban kifejezni. Hagyuk a vallások megvitatását a másik topikra
Könyörgöm nézd már meg valahol, hogy mit jelent az a szó, hogy algoritmus. Az algoritmusban nincs olyan, hogy véletlen. Ha nem érted, keresd azt, hogy Turing-gép.
Az emoticon-okbol látom, hogy jol szorakozol. Látod ezért lenne jo ha ismerném az szakterületedet (melyik testrészét ölelted át az elefántnak), hogy ne kezdjek el mathematikai sikon érvelni ha az állattenyésztésben jobban kiismered magadat.
-
Darwin genialitása abban rejlik, hogy a fajok fejlödését a természetes kiválasztodás mechanizmusával kapcsolta össze és ezzel olyan fogalmakat mint "szándék" és "esszerüség" egyszer és mindenkorra számüzött a biologiábol.
-
Ennek ellenére a látszolagosan céltalanul hato evolutio, egy célirányos emberi logikát hozott létre.
-
Nem hiszem, hogy a dolgos hangyák valamelyike is tudná, hogy milyen komplikált hangyaboly létrehozásán szorgoskodik, azt is kizártnak tartom, hogy a "Joisten" sugja nekik a fülükbe minden pillanatban, hogy mit tegyenek. (A helyzetek amikkel konfrontálva vannak állandoan változik, a "designer" egész nap ott gugolhatna a hangyaboly felett.)
-
Azt mondod "egy algorithmusban nincsen véletlen". Kedves Frank, igazitsad ki az algorithmusrol alkotott képedet. Egy teljesen téves elképzelés, hogy egy (számito)gép csuppa determinisztikus reaktiokkal rendelkezne. A véletlen nélkül még a kommunikátiostechnikában sem történik semmi (csak lemerevedés), a biologiában detto.
-
Az interneten valo kommunikálás sem lenne lehetséges a véletlennek az állando igénybevétele nélkül.
(A hálozati kártyák kolloziot kijátszo trükje, az internet-üzeneteket hordo csomagok (TCP) irányváltása a routereknél a véletlentöl és nem a konstruktör-töl, vagy a Joistentöl tudja, hogy mit kell tennie.
-
Evolutios statégia müködése az nem mese a "békakirályfirol", hanem a fejlesztés legmodernebb eszköze.
Csak Jászladányok és a te számodra nem érkezett ez még meg. Nem felhánytorgatásbol mondon, hanem azért, hogy figyelj egy picit ide. En nem hiuságbol prédikálok itt Darwin mellett, hanem nem birom már nézni, hogy az utca embere azt sem tudja mit értsen evolution és a bibliába keres feleletet biologiai kérdésekre. A legtöbb ember álltalános müveltsége abban áll fejlödéstörténeti sikon, hogy "majmombol lett emberröl már halott és hülyeségnek tartja."
-
A modern fejlesztés "tenyészti" a problémamegoldásokat és nem analytikus uton számolgat. Az evolutios algotithus a Darwin ötletének számitogépes alkalmazása. Egy madárnak fingja sincs az aerodynamikárol mégis tud repülni. A Newton féle mechanikárol sem hallott mégis számára tökéletes fészket épit magának.
-
Az evolutios algorithmus Darwin fogalmaival, a biologiai evolutio mintájára dolgozik. Mutatio, rekombinatio, selektio.
-
Evo-Ablauf.gif

-
A modern kutato bekapcsolja a számitogépen az evolutios algorithmussal futo programmott és vár amig egy "találmány" létrejön.
-
Az elvolutios-algorithmus (EA) nem egy megoldás optimálásán dolgozik hanem egyidöben egy csomo megoldáson. (A populatiok párhuzamosan fejlödnek mint a biologiában egymástol elzárt vagy ujra egyazon környezetben mint az élölények ezt átélik. A clusterek lehetnek számtalan szétszort számitogépen.Te is kibérelhetsz egy "sarkot" az interneten levö számitogépeden nagy projektek részére. Nem vicc.)
-
A cél nem egy lehetöleg pontos, hanem egy a problémának megfelelö megoldás megtalálása. Pont ugy ahogy az evolutio velünk ezt tette amikor a "halbol" embert csinált akinek állandoan fájdalmai vannak ha beveri a könyökét, vagy sérvet kap a herevezeték áthelyezésekor történt hiányosságok miatt.
-
Leistenbruch_Ab1.jpg

-
Azt hiszem jobb ha az evolutiot itt a forumon az állattenyésztéssel kapcsolatos sikon folytatjuk tovább.
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Azt mondod Darwin elmélete "nem ellentmondás mentes" holott felsem fogtad az evolutioselmélet mechanizmusát. Ezért mondom tedd elöször a biologiát, kémiát félre és probáld meg az evolutios allgorithmust megérteni. Ha azt megértetted akkor elindulhatsz azon a vonalon, hogy miként csinálják ezt az élölények.........
-
Egy másik orjási nagy akadályt abban látok, hogy ti komplex rendszereket determinisztikusnak tartotok. Még az idöjárást sem tudjuk hosszabb idöre elöre megmondani mert tul sok tényezö ami azt befolyásolja. ........

Kedves Ernő!

A fenti sorokat TE írtad. Az evolúció algoritmusát kellene megértenem. Az algoritmus az egy utasítás sorozat, megadott és kiszámítható lépések sorozata. Ezen az elven dolgozik a számológéped, ha már a számítógép túl bonyolult és elindul a fantáziád. Az nem úgy van, hogy 2+2, néha 3 néha 4. A játékprogramodon futó lutri automatának is szigorú programja van, hiába gondolod, hogy véletlenszerüen dobja ki a számokat.
Azt írtad nekem, hogy az evolúció programnyelvét /receptjét, szerelési útmutatóját..../ kellene felfognom.

Kicsivel lejjebb azt írod, hogy azért nem értjük az evolúciót, mert a komplex rendszereket, MI determinisztikusnak tartjuk. Ez nekem azt jelenti, hogy nem szabad, determinisztikusnak tartani.

Találd ki, hogy akkor hogy értsem az evolúciót? Kiszámítható lépések sorozata vagy nem kiszámítható lépések sorozata?

Ernő, Te már vitatkozol vallásról, politikáról, történelemről belekezdtél a természetvédelembe és most a matematika a soros. Legyen neked igazad mindenben, a matematika is a véletlenek sorozata, csak kezd már el légyszives az evolúciót, mik a tények.

Most nincs több időm, este folyt.köv.
 

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem lenne ideje a paradigma váltásnak?

Lehet, hogy rosszul látom, de kezd ellaposodni a meccs....
Lenne egy javaslatom, mi lenne ha onnan indulnánk tovább, hogy elfogadva, amit azért nem lehet vitatni, hogy bizonyítást nyert... Sir Newton, Coulomb és Einstein görbült tere csak 3 dimenzióban igaz, s csak void térben,s ott sem teljesen, hiszen megengedi a perpetum mobilet s az energia kérdése nyitott..
Newton idejében egy csomó dolog még ismeretlen volt, nem volt ki be kapcsolható erőtér etc. ugye akár Darwin esetében is( tehát ezek is elméleti modelek), s megpróbálkoznánk egy dimenzióval tovább lépni... Arra azért nem is merek hívatkozni, hogy Russel a 30-as években javasolta a materializmus helyett a fizikalizmus bevezetését a hangsúly eltolódás miatt, s talan az sem vitatható, hogy a Nobel díjas Ilya Prigogine: THE END OF CERTAINTY 1997. dolgozatával a materializmus 2500 éves uralma végetért.. A Newtoni mechanikát felváltotta a termodinamika....(Az absulutértékben mérhető felhasználhatatlan energia veszteség, vagyis az entrópia.) A Newtoni rendszer ugye abszulute determinista, de az újban kevesebb a bizonyosság.. Az idézett dolgozat címe is A BIZONYOSSÁG VÉGE. S gondoljátok végig csökenne a vallásháboruk száma is (legalább itt a topicban), s kedves Ernő Barátom TE úgyis inkább nyerésre állsz, gondold végig, hiszen a Te témád, Te indítottad...
Szép estét Mindannyiótoknak!
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Prominor!
-
Most olvasom a googel-news-on, hogy a kreationizmust Chuck Norris tette közkedvelté amerikában a tételeivel.
-
"A hetedik nap Isten egy szünetet tartott, mert Chuck Norris pihenni akart."
-
chuck-norris-split-rock12.jpg

-
"Nincs evolutioselmélet, csak a lényeknek egy listája, akiknek Chuck Norris megengedi, hogy éljenek."
 

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Lehet ezt közérthetően is....

Kedves Ernő!

Nehogy azt gondold, ha javaslatomat megfontolva folyna tovább az eszmecsere, ki kellene kép és rajzgyűjteményed dobni, ebben is van lehetőség, de még mennyi...( hisz azonnal találtál is képet). S azt is meg kell mondanom, hogy az esetek többségében évek óta a hsz.-eid és csatolásaid miatt olvastam egyes témákat... Számos kérdésben egyezik a véleményünk... Másról beszélek, arról, s ezt már előzőekben bővebben is irtam, azzal, hogy intézményesült a tudomány, egyre inkább a közérthetősége is csökkent az eredményeknek, ezzel teret engedve a kóklereknek, akik egy-egy könnyebben magyarázható tételt kiragadva ontják a hülyeséget..
De úgy gondolom, a legelvontabb tételek is összefoglalhatók érthetően, egyszerűen. A szappanbuborékkal pl. jól lehet magyarázni a 4 dimenziót, nem a geometria elvetését jelenti, ha arról beszélünk, a megegyezésen alapuló elvek(axiómák) bizonyos esetben értelmezhetetlenek.( Ugye pontokból képtelenség létrehozni egyenest, bár az pontokbol áll, egyenesből síkokat, ami egyenesekból áll, de egyenesből lehet szakaszt, pontot, síkból szakaszt, egyenest, pontot...) A különbségek ugye nem a dolgokban, hanem a fejekben vannak... S ugye sokkal fárasztóbb a több dimenzióban gondolkodás, hisz gondolkodnunk kell, szükség van egy többlet tudásra, s másfajta szemléletet vár el tőlünk, sokkal megengedőbb, s igen, kevesebb a bizonyosság, több a kétely, ezáltal emberibb is. Hiszen minek tagadnánk, mi mindannyian tele vagyunk kérdésekkel, s a válaszok iránti kétkedéssel..
Na persze az is emberi, ha a fárasztóbb, és munkaigényes helyett
az elfogadottabb biztonságost, jól bejáratottat választjuk...
Ja, és én továbbra is a nézőtéren szeretnék ülni, de azért egy másodosztályú mérkőzésnél azért sokkal jobb a premier liga...
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Az algoritmus az egy utasítás sorozat, megadott és kiszámítható lépések sorozata.
Kedves Frank
-
"Megadott" az azt jelenti, hogy valamikor megszakitom a számitást. A pi az egy irrationális szám, végtelen nem ismétlödö jegyekkel a vesszö mögött de nem kell azt nekünk olyan pontosan tudnunk.
-
Az evolutios-algorithmust két kriterium szerint szokták megszakitani Vagy megelégszünk azzal, hogy bizonyos számu generation belül keresünk egy megoldást, vagy addig futtatjuk a programmot amig az eredmény közel kerül az elvárásainkhoz.
-
"Kiszámithato" pedig nem azt jelenti, hogy "determinált". Vannak un. "nemdeterminisztikus algorithmusok" ami azt jeleni, hogy ha ujraszámolom akkor lehet, hogy egy másik eredményre jutok.
-
Az evolutio "ilyen csibész". Képzeld el, hogy egy enzym picit késöbb érkezik meg a rendeltetési helyére mint ahogy elvárt, vagy a férfi a nemzésnél egy picit hamarabb "jönne", akkor nem lenne gyerek, unoka.
-
Vagy gondolj egy társasjátékra aminek a lefolyása a kockadobások miatt minden partiban más. Az evolutionál a mutatiok mellet számtalan "a véletlent játékbavivö" lehetöség van.
-
Csak a kreationisták állitják, hogy a világ egy maghatározott céllal, értünk emberekért lett létrehozva, hogy a "lelkünk" innen egy lendületet vehessen a menyország felé. Ez nem más mint determinizmus pur, amellett, hogy marhaság. Az evolutioselmélet szerint az ember a szerencsés véletlen szüleménye és a bennünket körülvevö világ szerves része.
-
Az evolutios algorithmus mathematikai sikon mutatja, hogy a "tervezéshez" nincsen szüksége a természetnek egy "designerre".
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
-
"Kiszámithato" pedig nem azt jelenti, hogy "determinált". Vannak un. "nemdeterminisztikus algorithmusok" ami azt jeleni, hogy ha ujraszámolom akkor lehet, hogy egy másik eredményre jutok.

hazi-bomba.jpg


Egy algoritmus nem tartalmazhat "határozatlan" lépéseket. Ha egy adott lépés során többféle végrehajtási mód merül fel, akkor is ki kell választani valamelyiket. Nyitott problémákra nincs algoritmus.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Frank
-
Na végre kicsiptük, hogy miért nem érted még mindig az evolutio müködését.
-
Az evolutionak nincsen "célja", az evolutio koborol mint egy nö a bevásárloközpontban. A kutya ha elviszed gasszira a fákat nem mindig azonos sorrendben fogja meglátogatni. Ma igy holnap ugy.
-
Fogd már fel, hogy a számitogép több is lehet mint egy kassa-automata a közértben. A négy alapmüveleten kivül van még más is a világon.
-
Egy algorithmust determináltnak nevezünk, ha azonos beadások (inputs) és kezdeti feltételek esetén mindig ugyanazt az eredményt adja.
-
Egy algorithmus a hétköznapi életben nem más mint egy használati utasitás. 1.Forrald fel a vizet, 2. tegyál kávét a csészébe, 3. öntsed rá a vizet, 4. keverd el. Ez egy determinált algoritmus. Az eredmény mindig azonos.
-
Egy véletlenektöl irányitott algorithmus nem determinált. Egy ilyen utasitás lehetne: "Huzz a paklibol egy kártyát". Vagy vegyünk egy másik példát: 1. vegyél egy nullánál nagyobb számot, 2. szorozd meg kettövel, 3. add hozzá a szobahömérsékletet, 4. osszad el öttel, 5. ird az eredményt a papirra.
-
Az eredmény valoszinüleg minden alkalommal más lesz. Az, hogy az evolutio egy ilyen "állatkertet" hozott létre az elmult 4 milliárd év alatt az nem jelenti azt, hogy ha mégegyszer nekirugaszkodna ugyanabbol a kezdeti állapotbol akkor a végén megincsak egy Pamela Anderson jönne ki belölle.
-
(Megjegyzem a varietében vannak "gondolatolvasok" akik olyan algorithmussal számoltatnak, hogy a végén megtudják mondani milyen számra gondolt a nézö.)
-
akinator1.jpg

 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Neumann János,
"A számítógép működéséhez a biológiát hívta segítségül: az emberi agy feladatmegoldásainak mintájára megalkotta az algoritmust, s az agyat vette alapul a számítógépen való számítások elvégzésének megvalósításához. Ma is az általa kialakított elven működik a világ valamennyi számítógépe."

Kedves Ernő!

A számítógép programjában nincs véletlen!!!!

Numerikus analízisről:
"Kezdete az ókori egyiptomi kultúráig nyúlik vissza; egyik első ilyen témájú írott emlék a Rhind papirusz (Kr. e. 1650 körül). Komolyabb fejlődésnek azonban csak Isaac Newton és Gottfried Leibniz munkásságának köszönhetően indult. A 18. és 19. században nem kisebb elmék, mint Leonhard Euler, Joseph-Louis Lagrange és Carl Friedrich Gauss fejlesztették tovább a numerikus analízist."

A Neumann-elvek:
- teljesen elektronikus számítógép;
- kettes számrendszer alkalmazása;
- aritmetikai egység alkalmazása (univerzális Turing-gép);
- központi vezérlőegység alkalmazása;
- belső program- és adattárolás.

"Bár Neumann Jánost többnyire matematikusként emlegetjük, jelentős eredményeket mutatott fel más területeken is. Ő vetette meg a numerikus matematika alapjait, közgazdászként Oscar Morgensternnel közösen írt könyvet a játékelméletről, ami a közgazdasági tudományoknak ma is meghatározó elmélete."

A telitalálatos lottószelvény számait kiadja a számítógép egy algoritmus alapján, csak nincs időd a szelvényeket minden megoldásra kitölteni. Az evolúciós algoritmus ugyanezen az elven működik. Megadott adatok és körülmények alapján megadja, hogy egy madárpopuláció, hogyan fog változni, milyen variációk vannak....., de a program nem csinál a halból emlőst, nem lehet beprogramozni a véletlent. Csak az ember szakíthatja meg a program futását véletlenszerűen, de nem a program véletlenszerű.


images


"...... Heisenberg híres határozatlansági elve – mely szerint a részecske helye és lendülete nem határozható meg tetszőleges pontossággal – a két megfelelő operátor nem-kommutativitásává alakul. Ez az új matematikai megfogalmazás – amely a mátrixmechanikát és a hullámmechanikát is magában foglalja – 1932-ben A kvantummechanika matematikai alapjai (The Mathematical Foundations of Quantum Mechanics) című alapvető könyvhöz vezetett. Jóllehet a fizikusok általában másfajta megközelítést fogadtak el, Neumanné inkább a matematikusok számára volt elegáns és kielégítő. A fizikusok által elfogadott megközelítést 1930-ban Paul Dirac fogalmazta meg. Ez egy különös függvényen – az úgynevezett Dirac-delta függvényen – alapult, amelyet Neumann keményen bírált. Neumann absztrakt kezelési módja lehetővé tette a számára hogy szembeállítsa a determinizmus és a nem-determinista álláspont ügyét, és a könyvében megmutatta, hogy a kvantummechanika nem származtatható egy a klasszikus mechanikához hasonló determinisztikus elmélet statisztikai megközelítéséből."

"Neumann Garrett Birkhoffal együtt bebizonyította, hogy a kvantummechanika egy teljesen más logikát is követel, mint a klasszikus. Például a fény (a fotonok) nem képesek áthaladni két egymást követő, egymásra merőlegesen polarizált polárszűrőn, és emiatt egy harmadik szűrőn sem tud átmenni, amely az eredetiekhez képest ferdén polarizált, akár a másik kettő elé, akár mögé helyezzük. De ha a harmadik szűrőt a másik kettő közé helyezzük, a foton képes keresztülhaladni."

A jelenleg számításba vett törvények alapján nem lehet megmagyarázni, hogy hogyan alakult ki az élet, miért kel életre a vírus. Nem tudjuk, hogy hogyan lett az ivartalan szaporodásból ivaros. Nincs magyarázat, hogy hogyan alakultak ki az emlősök és sorolhatnám. A jelenleg ismert törvényszerűségeket a "véletlennel" pótoljuk ki, hogy legyen egy egységes rendszer.
Szemléletváltásra lenne szükség és meg kellene találni azokat a dolgokat amiket, ha beillesztünk a már meglévő rendszerbe, megkapjuk a válaszokat. Azonban ez "egy teljesen más logikát is követel".

/idézetek: magyarvagyok.com/
 

prominor

Állandó Tag
Állandó Tag
Mindig elfelejtkezünk róla..

Neumann János,
"A számítógép működéséhez a biológiát hívta segítségül: az emberi agy feladatmegoldásainak mintájára megalkotta az algoritmust, s az agyat vette alapul a számítógépen való számítások elvégzésének megvalósításához. Ma is az általa kialakított elven működik a világ valamennyi számítógépe."

Kedves Ernő!

A számítógép programjában nincs véletlen!!!!

Numerikus analízisről:
"Kezdete az ókori egyiptomi kultúráig nyúlik vissza; egyik első ilyen témájú írott emlék a Rhind papirusz (Kr. e. 1650 körül). Komolyabb fejlődésnek azonban csak Isaac Newton és Gottfried Leibniz munkásságának köszönhetően indult. A 18. és 19. században nem kisebb elmék, mint Leonhard Euler, Joseph-Louis Lagrange és Carl Friedrich Gauss fejlesztették tovább a numerikus analízist."

A Neumann-elvek:
- teljesen elektronikus számítógép;
- kettes számrendszer alkalmazása;
- aritmetikai egység alkalmazása (univerzális Turing-gép);
- központi vezérlőegység alkalmazása;
- belső program- és adattárolás.

"Bár Neumann Jánost többnyire matematikusként emlegetjük, jelentős eredményeket mutatott fel más területeken is. Ő vetette meg a numerikus matematika alapjait, közgazdászként Oscar Morgensternnel közösen írt könyvet a játékelméletről, ami a közgazdasági tudományoknak ma is meghatározó elmélete."

A telitalálatos lottószelvény számait kiadja a számítógép egy algoritmus alapján, csak nincs időd a szelvényeket minden megoldásra kitölteni. Az evolúciós algoritmus ugyanezen az elven működik. Megadott adatok és körülmények alapján megadja, hogy egy madárpopuláció, hogyan fog változni, milyen variációk vannak....., de a program nem csinál a halból emlőst, nem lehet beprogramozni a véletlent. Csak az ember szakíthatja meg a program futását véletlenszerűen, de nem a program véletlenszerű.


images


"...... Heisenberg híres határozatlansági elve – mely szerint a részecske helye és lendülete nem határozható meg tetszőleges pontossággal – a két megfelelő operátor nem-kommutativitásává alakul. Ez az új matematikai megfogalmazás – amely a mátrixmechanikát és a hullámmechanikát is magában foglalja – 1932-ben A kvantummechanika matematikai alapjai (The Mathematical Foundations of Quantum Mechanics) című alapvető könyvhöz vezetett. Jóllehet a fizikusok általában másfajta megközelítést fogadtak el, Neumanné inkább a matematikusok számára volt elegáns és kielégítő. A fizikusok által elfogadott megközelítést 1930-ban Paul Dirac fogalmazta meg. Ez egy különös függvényen – az úgynevezett Dirac-delta függvényen – alapult, amelyet Neumann keményen bírált. Neumann absztrakt kezelési módja lehetővé tette a számára hogy szembeállítsa a determinizmus és a nem-determinista álláspont ügyét, és a könyvében megmutatta, hogy a kvantummechanika nem származtatható egy a klasszikus mechanikához hasonló determinisztikus elmélet statisztikai megközelítéséből."

"Neumann Garrett Birkhoffal együtt bebizonyította, hogy a kvantummechanika egy teljesen más logikát is követel, mint a klasszikus. Például a fény (a fotonok) nem képesek áthaladni két egymást követő, egymásra merőlegesen polarizált polárszűrőn, és emiatt egy harmadik szűrőn sem tud átmenni, amely az eredetiekhez képest ferdén polarizált, akár a másik kettő elé, akár mögé helyezzük. De ha a harmadik szűrőt a másik kettő közé helyezzük, a foton képes keresztülhaladni."

A jelenleg számításba vett törvények alapján nem lehet megmagyarázni, hogy hogyan alakult ki az élet, miért kel életre a vírus. Nem tudjuk, hogy hogyan lett az ivartalan szaporodásból ivaros. Nincs magyarázat, hogy hogyan alakultak ki az emlősök és sorolhatnám. A jelenleg ismert törvényszerűségeket a "véletlennel" pótoljuk ki, hogy legyen egy egységes rendszer.
Szemléletváltásra lenne szükség és meg kellene találni azokat a dolgokat amiket, ha beillesztünk a már meglévő rendszerbe, megkapjuk a válaszokat. Azonban ez "egy teljesen más logikát is követel".


/idézetek: magyarvagyok.com/


Bizony, bizony hajlamosak vagyunk elfeledkezni róla, ha már Neumann Jánosnál és a játékelméletnél, illetve egyébb munkáinál tartunk...... Ha azt állítjuk, hogy két kockával dobva 36 dobással elérhető, hogy mind a kettő egyes legyen, ez nem a kockadobás törvényszerűsége... Amint megfeledkezünk arról is, Neumann Wigner Jenővel közös Németországi munkájában megteremtette a 4 dimenziós gondolkodás tovább lépéseit, s ez talán sokkal kiemelkedőbb, mint későbbi dolgozatai... Csak azért, mert ha jól érzékelem, maradtunk a második ligában, s ez csak a hosszabbítás......
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Frank
-
Nem tudom mit akarsz mondani ezzel a számtalan idézettel amit bemásoltál. Néha leszürsz belölle valamit és az teljesen mellé megy. Probáld meg a saját gondolataiddal. Neumann, Heisenberg nekünk sem ismeretlen.
-
Hogy ne hagyjuk el a teret üres kézzel:
-
A homoszexualitása miatt halálba kergetett angol mathematikus Alan Turing, akinek a világháboru befejezését köszönhetjük, egy olyan számitogéppel oldotta meg a német hadsereg titkos kodját ahol a programmozás még gépátépitést jelentett. (Kártyákat kihuzni, kábeleket összedugdosni)
-
A modern számitogépek két modellre épülnek. Az egyik az un."Harvard-masina", ahol az adatok és a programm- lépések két egymástol elkülönitett helyen vannak tárolva. Adat- és programm-memoria. A legtöbb TV-távirányito, mosogép ilyen prozessorral van ellátva. A másik a "Neumann-masina", ahol az adatok és a parancsok egy és ugyanazon a helyen találhatoak. Ennek az a hátránya, hogy vannak virusok. Ilyen prozessorokra épülnek, az ugyancsak magyarországon születettAndras Grof vezette Intel cég processorai. Ezért mondják találoan a világban "cherche le Hongrie" a "la fame" helyett. :)
-
De, hogy ne kalandozzunk el az evolutiotol, a DNA az szerves része az élölénynek, tehát az épitési tervet mi magunkkal cipeljük és ezen az terven meglátszik az utunk nyoma. Ha részegen szeretkezel könnyen megeshet, hogy a bölcsöböl a deleriumod fog rád bámulni.
-
Ne felejdjük, hogy a "szaporodás" nemcsak az utodokat érinti, hanem az élö test fenntartását is. Az ember gyorsabban vedlik mint egy kigyo, mi hetente ledobjuk a börünket, ezért kell állandoan porszivozni odahaza. Aki Chernobyl-ben dolgozott annak problémái lehetnek a saját testének állando ujrareprodukálásával is.
-
Már hogy a fenébe ne lehetne a véletlent beprogrammozni egy algorithmusba. Két számitogép nem tudna egy vezetéken egymással kommunikálni (nem beszélve százakrol), nem müködne az internet ha nem használnánk hozzá a véletlent. A véletlen döntt arrol is, hogy mikor kezdjen el egy ember beszélni miután a másik befejezte. Ugyan igy möködik a számitogépes kommunikatio. Ha mindenki háromig számolna mielött megszolal a csönd beállásátol számitva akkor állandoan egymás szavába vágnánk. Itt a véletlen segit. Ha valaki az utadat állja akkor ott is a véletlen segit nektek melyik melyik irányba térjen ki. Sokszor készer is összekoccan a fej mire erre rájövünk.
-
A példa amit irtál a lottoszelvények kitöltéséröl az nem evolutios algorithmus. Az egyszerüen az összes lehetséges eset felsorolása. Az evolutios algorithmust ott használják ahol az analytikus megoldások nehézkesek vagy lehetetlenek. Nem mindent lehet kiszámolni az életben. A számitogép olyan gyors, hogy beláthato idön belül sok probálkozást tud végrehajtani. A Newton gravitatioselméletét csak ritkán támadják a kreationisták pedig ha tudnák, hogy már három testnél "kiprobálásra" (szimulatiora) vagyunk utalva mert pici eltérések a peremfeltételeknél más és más eredményekhez vezetnek.
-
Senki sem akar számitogépen egyselytüböl elefántot tenyészteni, ahoz a világ összes gépének a teljesitménye kevés lenne, azonkivül ki tudja, hogy az evolutio mégegyszer elefántott csinálna ha ujra "lefuttatnánk" kezdettöl fogva.
-
Hangsulyozom mégegyszer, hogy az evolutios agorithmus igazolja, hogy "tervezés" "tervezö" nélkül is lehetséges.
-
Az evolutiosalgorithmus alkalmazása nem a biologiai fejlödés bizonygatására történik hanem komoly gazdasági haszonnal járo problémákat old meg Darwin elgondolására épitve. Ilyen terület pl. a mechanikus rendszerek optimálása. Ha ez nem mond semmit akkor gondolj bele milyen furványos manapság a csomagolás-technika, minden féle ragaszto nélkül, vagy a müanyag-házak egymásbaillesztése csavarok nélkül, a stabilitás amivel a Notebook-od rendelkezik stb.
-
Szép, hogy mindenhova bemásolod a Wikipdiát de, hogy kapcsolodik mindez az evolutioval? Az élölények makroskopikus lényeknek tekinthetöek ezért a quantumállpotok nem alkalmazhatoak rájuk.
-
Az elemirészek tulajdonsága a mérés során jön létre. A mérés megváltoztatja a rendszer állapotát ezért nem tudunk két egymással komplemens (kiegészitö) fizikai állapotot egyidöben megmérni. Ezt fogalmazza meg a Heisenberg féle határozatlansági-relatio és ezért van, hogy az egymásután elhelyezett polarizátorok olyan látszolag "furcsa logikát" követnek.
-
Konkretan, a photon "helyét" megtudom határozni ugy, hogy egy pici lyukat teszek az utjába aminek a helyét ismerem. A probléma, hogy ezzel a méréssel már megis változtattam a photon irányát. Minnél pontosabban akarom tudni a photon helyét annál kisebb lyukat kell az utjába állitani és a kisebb lyuk nagyobb fényelhajlást okoz. Ergo a sebesség (impulzus) egyre elmosottabb lesz. (Még szemléletesebben ellehet magyarázni az energia és az idö komplementaritás az emissioval de végülis nem akarunk itt fizikával foglalkozi, ahoz egy másik topik kéne.)
-
Maradjunk csak az evolutionál. Az evolutio a véletlen és a szükségszerüség kölcsönhatásának a müve.
Hamár szobahoztad Neumannt. Neumann kimutatta, hogy egy egész életet lelehet élni anélkül, hogy tudatos döntéseket hoznánk, szimplán egy kockával a kezünkbe. Ha minden válaszut elött kockadobással döntenéd el hogy miként cselekedj.
-
Nem az, az emberiség "nagy kérdése", hogy "Honnan jövünk és hová megyünk", mint azt a vallások hiresztelik, hanem a "betevö falat kérdése" (a táplálkozást és a szaporodást illetöen). Egyetlen egy lény sem kutat teremtö és menyország után mégis primán megvan. Az öreg néni nem azért térdepel a gyontatoszék rácsánál mert beszélön van az ösrobbanás elkövetöjénél.
-
Az élet, teljesen álltalánosan, a fejlödés utján bolyong, amibe beleütközik azt "megkostolja" és "ehetö", "nem-ehetö" kriteriumok alapján beépiti magába vagy otthagyja.
-
Ez az evolutios algorithmus vezette az életet az evmilliárdok alatt egy kezdetleges formátol az emberig.
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Kedves Ernő!

A vezetékek ellenállásáról, elektromágnesről, rugókról és a telefonközpont működési elvéről ne itt vitatkozzunk. Nem hiszem, hogy érdekli azokat akik az evolúcióról szeretnének tényeket.

Senki sem akar számitogépen egyselytüböl elefántot tenyészteni, ahoz a világ összes gépének a teljesitménye kevés lenne, azonkivül ki tudja, hogy az evolutio mégegyszer elefántott csinálna ha ujra "lefuttatnánk" kezdettöl fogva. .........

Az evolutiosalgorithmus alkalmazása nem a biologiai fejlödés bizonygatására történik hanem komoly gazdasági haszonnal járo problémákat old meg Darwin elgondolására épitve. Ilyen terület pl. a mechanikus rendszerek optimálása.

Ha az evolúciós algoritmus az égadta világon semmit nem bizonyít az egységes családfa elméletével kapcsolatban, akkor minek a bizonyítására hoztad ide? Mindenki tudja, hogy vannak különböző kutyafajták.

Természetesen kérem a Frankot, hogy probálja meg elöször az evoluto allgoritmusát megérteni a biologiai lények nélkül mert az a kulcs ami bizonyitja, hogy itt egy természeti törvénnyel állunk szemben.

Egy tapasztalatot azért leszűrtem a dologból, ha "szólít a természet", nem tőled fogok kulcsot kérni, mert nem azt az ajtót nyitja amit kellene és ugye az idő is számít.

images


-
De, hogy ne kalandozzunk el az evolutiotol, a DNA az szerves része az élölénynek, tehát az épitési tervet mi magunkkal cipeljük és ezen az terven meglátszik az utunk nyoma. Ha részegen szeretkezel könnyen megeshet, hogy a bölcsöböl a deleriumod fog rád bámulni.

Nem értem, ezt hogyan kell érteni. Talán ez bizonyítaná a véletlent és a hiányzó láncszemeket? A részeg medve eltévedt és elkapta a farkaslányt?

Ne felejdjük, hogy a "szaporodás" nemcsak az utodokat érinti, hanem az élö test fenntartását is. Az ember gyorsabban vedlik mint egy kigyo, mi hetente ledobjuk a börünket, ezért kell állandoan porszivozni odahaza. Aki Chernobyl-ben dolgozott annak problémái lehetnek a saját testének állando ujrareprodukálásával is.

Itt most megint megakadtam. Chernobyl-i házaspárok, vigyázzanak mert elkopik? :confused: :``:

A Newton gravitatioselméletét csak ritkán támadják a kreationisták pedig ha tudnák, hogy már három testnél "kiprobálásra" (szimulatiora) vagyunk utalva mert pici eltérések a peremfeltételeknél más és más eredményekhez vezetnek.

Ernő, a perem megléte vagy hiánya nem befolyásolja az evolúciót. Három test esetén valóban vigyázni kell a gravitációra, de csak akkor, ha kicsi az ágy. A szimuláció okaira nem térnék ki.

Hangsulyozom mégegyszer, hogy az evolutios agorithmus igazolja, hogy "tervezés" "tervezö" nélkül is lehetséges. ......

Ez az evolutios algorithmus vezette az életet az evmilliárdok alatt egy kezdetleges formátol az emberig.

Mégegyszer hangsúlyozom, hogy az evolúciús algoritmus egy nagyon jó "stratégiai játék", de nem ad választ a kérdésekre. Egy tervezett program, tervezett beállítási lehetőségekkel, bizonyítja, hogy nincs szükség inteligenciára és tervezőre. Értem.

Szép, hogy mindenhova bemásolod a Wikipdiát de, hogy kapcsolodik mindez az evolutioval? Az élölények makroskopikus lényeknek tekinthetöek ezért a quantumállpotok nem alkalmazhatoak rájuk.

Azt hiszem rossz irányba indultál el. A fizikalizmus problémája, Neumann és társai, mind azt bizonyították, hogy ha a jelenlegi ismereteink alapján nem tudunk megmagyarázni egy jelenséget vagy problémát akkor nem a természettel van a probléma, hanem a mi felállított elképzeléseinkkel. Darwin nagyon sok mindenről nem tudhatott, ez nem az Ő hibája. Viszont itt az ideje a paradigmaváltásnak és ezt nem én vetettem fel.

Beidézem, hogy megértsd:

"Kuhn szerint a paradigma egy adott időszakban az adott tudomány művelői között kialakult és intézményesült közmegegyezés arról, hogy mi az adott tudomány tárgya, feladata, hol húzódnak a tudományosan érvényes ill. érvénytelen kérdésfeltevések közötti határok, ill. mely feltételek mellett lehet valamely álláspontot egyáltalán tudományon belülinek elfogadni.Kuhn megfigyelése szerint ez a mindennapi kutatási gyakorlatot irányító tudásrend a fejlődés egy bizonyos pontján válságba juthat. Nem egyszerűen az anomáliák száma okozza ezt, hiszen a tudományos gyakorlatnak természetes része az anomália: tények, amelyeket – még – nem tudunk megmagyarázni. A normál tudományos időszakban azonban a tudósok bíznak abban, hogy előbb vagy utóbb minden előkerülő anomáliát meg tudnak majd magyarázni a paradigma keretein belül. Válság akkor jön létre, amikor ez a paradigmába vetett bizalom meginog – például azért, mert olyan "tényt" kell megmagyarázni, ami a korábbi paradigmában esetleg nem is számított ténynek."

Darwin elméletéből hiányoznak a tények és itt az ideje, hogy a gondolkodásmód átalakításával megtaláljuk a hiányzó részeket.

Egy ilyen hiányzó rész az inteligencia, amit Ő kihagyott. A vírus nem a véletlen miatt kel életre. A sejtburok nem egy véletlen buborék.:!:

/Ha valaki idegen szavak és kifejezések révén akar tudományos lenni, legalább nézze meg, hogy mi a jelentése./
 

Frank-FHI

Kormányos
Kormányos
Bizony, bizony hajlamosak vagyunk elfeledkezni róla, ha már Neumann Jánosnál és a játékelméletnél, illetve egyébb munkáinál tartunk...... Ha azt állítjuk, hogy két kockával dobva 36 dobással elérhető, hogy mind a kettő egyes legyen, ez nem a kockadobás törvényszerűsége... Amint megfeledkezünk arról is, Neumann Wigner Jenővel közös Németországi munkájában megteremtette a 4 dimenziós gondolkodás tovább lépéseit, s ez talán sokkal kiemelkedőbb, mint későbbi dolgozatai... Csak azért, mert ha jól érzékelem, maradtunk a második ligában, s ez csak a hosszabbítás......

Fel a cipőkkel! Hogyan kapcsolod Darwin elméletéhez?

images
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére