Sci-fi világa

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
1976-ban Farrah Fawcett és Jenny Agutter szerepeltek a Logan futása című sci-fi klasszikusban,
1738259883501.png
1738259964202.png A második évezred elejére már annyi ember élt a Földön, hogy az éhínség katasztrófája fenyegetett. Valamit tenni kell. Valakik úgy határoztak tehát, hogy meg kell szabadulni a feleslegesség vált, idős egyedektől, mindazoktól, akik betöltötték 21. életévüket. A rendszer megbízhatóan, kifogástalanul működött. Minden újszülött jobb tenyerébe egy különleges kristályt ültettek be. A felnőttek, azaz a 14 éven felüliek kristályvirága karmazsinszínben villogott, s akié feketére váltott, annak jelentkeznie kellett az álomboltban… Voltak lázadók is, akiknek nem akaródzott elfogadni az álmot, vagy a halált, de nem menekülhettek messzire, mert az álomrendőrök, az ÁR legényei a nyomukba eredetek, és megöltek mindenkit, aki önként nem fogadta el az álmot. Logan egyike volt az ÁR legügyesebb, leggyorsabb és legmegbízhatóbb alkalmazottainak. Csakhogy egyszer az ő tenyerében is feketén kezdett villogni a beültetett kristályvirág…
 

gumelig

Állandó Tag
Állandó Tag
1976-ban Farrah Fawcett és Jenny Agutter szerepeltek a Logan futása című sci-fi klasszikusban,
Csatolás megtekintése 2043535
Csatolás megtekintése 2043536A második évezred elejére már annyi ember élt a Földön, hogy az éhínség katasztrófája fenyegetett. Valamit tenni kell. Valakik úgy határoztak tehát, hogy meg kell szabadulni a feleslegesség vált, idős egyedektől, mindazoktól, akik betöltötték 21. életévüket. A rendszer megbízhatóan, kifogástalanul működött. Minden újszülött jobb tenyerébe egy különleges kristályt ültettek be. A felnőttek, azaz a 14 éven felüliek kristályvirága karmazsinszínben villogott, s akié feketére váltott, annak jelentkeznie kellett az álomboltban… Voltak lázadók is, akiknek nem akaródzott elfogadni az álmot, vagy a halált, de nem menekülhettek messzire, mert az álomrendőrök, az ÁR legényei a nyomukba eredetek, és megöltek mindenkit, aki önként nem fogadta el az álmot. Logan egyike volt az ÁR legügyesebb, leggyorsabb és legmegbízhatóbb alkalmazottainak. Csakhogy egyszer az ő tenyerében is feketén kezdett villogni a beültetett kristályvirág…
A "Logán futása" tetszett. Ugyan nem tudott a Csillagok háborújával
konkurálni, de érdekes volt a témája és remek színészek játszottak benne.
 

gumelig

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedvenc Sci-fi paródiáma pár fillérből készült
Sötét csillag a filozofáló bombával.


 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
A retró sci-fi regények kedvelőinek!
Robert Heinlein: Őrjárat a világűrben
"A regény 2075-ben játszódik és egy csapat újonc felvételét, valamint kiképzését követi végig az „Őrjárat” nevű elit szervezetbe, amely fő feladata a világ nukleáris arzenáljának felügyelete és a csapásmérő fegyverzet által a béke fenntartása. A regény a technika bemutatása mellett ábrázolja a kadétok jellemfejlődését és a nehézségek által a fiatal személyiségük férfivá válását." (Wikipédia)
A regény kellően tudományos, űrhajók és űrállomások szerepelnek benne és a súlytalanság jelenségével is találkozunk, - utóbbi akkor még gyakorlatilag nem vonult a köztudatba, hiszen a regény írásának idejében még nem létezett az űrutazás. És kellően fantasztikus is, kiképzésük után a Vénuszon kell "rendet tenniük" a földi űrhajósok és a vénuszi értelmes lények között. A fegyverekkel a békére ügyelő szervezet tagjai, mind amerikaiak... Amiért magyarul ez a regény mégis megjelenthette 1953-ban, annak egyszerű az oka, - a kiadás helye Újvidék.
A könyv ugyan ritkának számít, de az interneten keresgélve fel szokott bukkani eladó példány belőle.
1738524396346.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Aranyos Béla: A lélekgép
"A nikkelburkolatú űrjajóállomás teljes üzemmel dolgozott. A gravitációs torpedóliftek villámtempóval rohantak az ezredik emlet felé, ahol a tetőterszok kezdődtek. Óriási sebességüket az igábahajtott nehézkedési energiának a ki- és beiktatható gravitációs üzemüknek köszönhették. Nem utolós sorban annak, hogy a köralakú üvegből készült liftházak tökélets vacum alatt állottak, ami a gyorsaságukat harminc százalékkal növelte. Hiszen nem volt levegőellenállás."
A regény e sorokkal kezdődik, amit azért idéztem, mert első olvasásra egy tipikus 1960-as évekbeli sci-finek tűnik, - de a kiadás éve sokkal korábbi 1943! Ebben az időszakban Magyarországon, magyar szerzőtől ennyire modern tudományos-fantasztikus írás elvétve akadt. A regény cselekménye 2839-ben egy olyan világban játszódik, ahol a Föld országai egyetlen világközösségbe tömörültek és a lélekgépnek köszönhetően az emberekből kiölték a negatív tulajdonságokat. A bolygóközi űrutazás mindennapos. A világűrből menetrendszerűen érkező űrhajók közül, a Marsról visszajövő technikai hiba folytán elkerüli a Földet és eltűnik a világűrben. Az asztronauta barátnője előszőr kétségbe esik, - de a lélekgép "jótékony" hatása után hamar megbékél és nemsokára férjhez megy... Nem akarom tovább spoilerezni a történetet, - de sejthető, hogy a lélekgép nevű technikai találmány nem bizonyult jó ötletnek és nincs is szüksége rá az emberiségnek.
Ez a "Rubleczky-féle" kiadás meglehetősen ritkának számít, az OSzK állományában sem szerepel. De egy évvel később, - 1944-ben - a szerző "Az édes háromszög" című novelláskötetében kissé átdolgozva ismét kiadásra került, utóbbi kötet antikváriumokból már könnyen beszerezhető.
1739464030816.png
(F.I.O.K.)
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Érdekesség.
Simon István: Bugyi Sándor kóborgása égen, fődön, szárazon, vizen, pincébe, padláson, pokolba, meg egyéb tisztessíges hejjeken
Bugyi Sándor debreceni "talyigás" humoros történeteinek nyolcadik kötetében megjelenik a népies tudományos-fantasztikum. A lazán egymáshoz fűzött történetek egyikében a főhős egy repülőgép részeg pilótájának köszönhetően előbb a Marsra kirándul, majd onnan a Jupiterre. Kisebb kalandokba keveredik mindkét lakott bolygó értelmes idegen lényeivel.
A könyv ritkának számít, de beszerezhető. Az általam ismert valamennyi sci-fi bibliográfiából kimaradt és a műfaja a "népies ponyvakiadású tudományos-fantasztikus regény" is talán a legkevésbé ismert műfaj a Magyarországon.
1739963920522.png
(F.i.o.k)
 

merlynthewizard

Állandó Tag
Állandó Tag
Nekem rengeteg kedvencem volt közülük kettőt emelek ki
1. Átjáró
2. Több mint emberi
Csatolás megtekintése 2046824Csatolás megtekintése 2046825
Igen, én is tag voltam. Ez a kötet volt ott a legjobb (szerintem): Csatolás megtekintése 2046823

az abszolut no.1

Marion Zimmer Bradley - Darkover.jpg

és még néhány kedvenc (az általatok említettekkel együtt persze)

Jacques Bergier, Louis Pauwels - Mágusok hajnala.jpg Olaf Stapledon - Az utolsó és az első emberek.jpg Pierre Barbet - Baphomet birodalma.jpg

de igazából az összeset fel lehetne itt idézni, mert kivétel nélkül színvonalas, igényes kiadásokkal örvendeztettek meg bennünket :dr_24::dr_24::dr_24:
 
Utoljára módosítva:
Oldal tetejére