Szoktatok meg "magyarul" fozocskezni?

taksi

Állandó Tag
Állandó Tag
A mai menü: Pirított csirkemell magyarosan hajóban tálalva,
kapros uborka saláta,
Pirított csirkemell magyarosan hajóban tálalva

Hozzávalók /4 adag/:

Csirkemell 4 db /60-70 dkg/
Só 0,02 kg
Olaj 0,08 kg
Vöröshagyma 0,10 kg
TV paprika 0,10 kg
Paradicsom 0,10 kg
Kicsi baugette kenyér 4 db
Piros őrölt paprika 0,01 kg
Őrölt fehér bors 0,001 kg
Fokhagyma 0,01 kg

Kapros uborka saláta:

Uborka 0,80 kg
Só 0,02 kg
Ecet 0,05 kg
Kristálycukor 0,30 kg
Őrölt fehérbors
Pirospaprika
Kapor 1/2 csomag
Fokhagyma 0,01 kg

A szeletekre vágott vöröshagymát lepirítjuk. Hozzáadjuk a fél karikára vágott paprikát és paradicsomot, átpirítjuk, sóval, borssal, csipet fokhagymával ízesítjük. Az ujjnyi vastagra vágott csirkemelleket hirtelen külön serpenyőben megpirítjuk, majd mikor kész, pirospaprikával megszórjuk és hozzáadjuk a friss lecsót és az egészet készre főzzük. Ezután a kis kenyereknek a tetejét levágjuk, belét kiszedjük és a kész pirított csirkével megtöltjük. Tányérra helyezzük, friss paprikával, paradicsommal díszítjük és az uborkasalátát mellé tálaljuk.
 
N

Naska

Vendég
Az evés az egy jó téma! :)
Nálunk Pálffy módra készül a székelykáposzta :)
Mi kell hozzá?
- valaki, aki szeret hagymát vágni, aki szeret főzni és mosogatni;
- aki imád enni;
-és valaki, aki dirigál /ilyen minden jobb családban legalább egy ember akad.:)
Ha ez megvan, jöhet a többi:
-2 kg káposzta
-1 kg marhahús
-1 kg sertés hús
-gyulai kolbász
-tejfel

A húsokból - ha tetszik nekik, ha nem - pörkölt lesz. Kicsit átsütjük a hagymán a húst, megfőzzük, egyéni arculatot adunk neki az ízesítéssel: paprika, paradicsom,majoranna, szerecsendió, pirospaprika, paprikakrém, bors és amit akartok. Majd sütőben lassú tűzre tesszük, míg puha nem lesz. Tejfellel nyakon öntjük. Ha valakinem szereti a tejfelt, lehet tejföllel is. :)
Jó étvágyat! :)
 

border

Állandó Tag
Állandó Tag
Valahogy úgy vagyok vele, hogy csak a konyhaművészet eredményéhez van tehetségem, a köztes dolgokhoz nem. Viszont egy jól elkészített pacalért sok mindenre hajlandó vagyok.
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Valahogy úgy vagyok vele, hogy csak a konyhaművészet eredményéhez van tehetségem, a köztes dolgokhoz nem. Viszont egy jól elkészített pacalért sok mindenre hajlandó vagyok.

Tessék bevezetni a közös főzést.
Nem csak élvezetes, de közben sokat is tanulhatsz:D
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
A Torkos csütörtök nem segít a hazai gasztronómián

A hazai ínyenckultúra több képviselője szerint katasztrofális a helyzet a magyar gasztronómia területén, amely egyrészt az alacsony színvonalú szakképzésnek, másrészt a silány alapanyagoknak köszönhető. Ezen a február 22-ei Torkos csütörtök sem segít. A turizmusért felelős államtitkár szerint az akció nem is erről szól.

<TABLE class=cim10 cellSpacing=0 cellPadding=0 border=0><TBODY><TR><TD align=middle>
2_N.jpg

</TD><TD width=6> </TD></TR><TR><TD align=middle><!--
s.gif

-->Bicsár Attila, az Alabárdos séfje (Fotó: Horváth Balázs)</TD></TR></TBODY></TABLE>

„Amilyen egy ország konyhája, gasztronómiája, olyan az ország is. A magyar gasztronómia pedig jelenleg katasztrofális. Katasztrofálisak az alapanyagaink, katasztrofális a képzésünk, katasztrofálisak a tankönyveink, szakácskönyveink” – kezdte a panaszok felsorolását Bíró Lajos, a Múzeum Étterem és a Bock Bisztró főszakácsa.

Hallott valaki a láncbélszínről?

A hazai ízeket a középpontba állító séf szerint az alapokkal, pontosabban az alapanyagokkal kezdődik a gond. Ezek minősége egyszerűen csapnivaló. Ma már az őstermelők is ugyanazt a gyorspáccal készült alacsonyabb minőségű sonkát árulják, mint a hentesek. Az étterem egyszerűen rákényszerül, hogy saját hurkát, szalámit, főzőkolbászt gyártson, mert nem lehet normális árut kapni.

A hentesek nem is ismerik azokat a húsbontási módszereket, amit nyugaton használnak. A marhánál a nyaktól lefelé van oldalas, szegy, dagadó, amit nálunk a legtöbb helyen egyformán leveshúsként árulnak. Amerikában, vagy Nyugat-Európában ezeket gyönyörűen külön bontják, olyan részekre, amelyeket nálunk nem is ismernek. „Hallott valaki Magyarországon olyanról, hogy láncbélszín? Ezt az inas lebernyeges részt pedig az olasz szakácsok a legfinomabb módokon készítik” – legyint a levegőbe a Múzeum séfje. Ausztriában és Németországban ráadásul a bontás során leesett selejtekből a hentesek megcsinálják a saját kis virslijüket, bratwurstjukat, felvágottjukat, amelyek mind külön ízesítésűek.

Míg nálunk szinte csak bélszínt és hátszínt kínálnak az éttermek, Torinóban például egy Michelin-csillagos étteremben a háromféle marhahúst, szegyet, pofát és nyelvet. Ezeknek még az elkészítési módját sem ismerik rendesen Magyarországon. Mindemellett Bíró szerint a marha minősége is teljesen más. A jó olasz hátszínt például két hétre 1 fokos hűtőbe kell felakasztani, kis vércsatornával kivéreztetni, és azután már lehet is sütni. A nálunk kapható marha hátszíne azonban még hosszú pácolás után sem lesz porhanyós.

Sous-vide és a nagymama konyhája

A világ csúcsgasztronómiai trendje és az egészséges táplálkozás közé nagyjából egyenlőségjelet lehet tenni. Egy elismert étteremben ugyanis alapkövetelmény, hogy a csúcsminőségű alapanyagokból a legkifinomultabb eljárások segítségével a lehető legtöbb tápértéket hozzák ki. A hetvenes években kikísérletezett sous-vide nevű eljárással például a húsokat alacsony hőmérsékleten vákuumzacskókban készítik el. Ezzel a hőkezelő módszerrel a húsok gyakorlatilag minden értékes tápanyagukat megőrzik, és a legnevesebb séfek, mint Paul Bocuse, Joel Robuchon és Charlie Trotter éttermei is használják.

„Amilyen egy ország konyhája, gasztronómiája, olyan az ország is. A magyar gasztronómia pedig jelenleg katasztrofális. Katasztrofálisak az alapanyagaink, katasztrofális a képzésünk, katasztrofálisak a tankönyveink, szakácskönyveink” – kezdte a panaszok felsorolását Bíró Lajos, a Múzeum Étterem és a Bock Bisztró főszakácsa.

A sous-vide most kezd Magyarországon is teret hódítani. Ezzel a technikával főz Bicsár Attila, az Alabárdos séfje is. A hagyományos magyar ételeket új felfogásban készítő szakácsnak szintén sok gondja van a minőségi alapanyagok beszerzésével: „Mind a bárányra, mind a vadhúsra, mind a libamájra találtunk saját beszállítót. A fogas azonban folyton gondot jelent. Ha egyik nap az egyik halüzletben találok szép árut, hiába ígérik az állandó minőséget, a legközelebb már széttárják a kezüket”.

A főszakács szerint a magyar ételekkel kapcsolatban nincsen semmi szégyellnivalónk. Úgy véli, csak vissza kellene nyúlnunk a hagyományokhoz: arra az idére, amikor még Erdély Magyarországhoz tartozott. Ennek megfelelően használja a lestyánt, a borsikafűt, a sáfrányt. A másik vonal, amit az Alabárdos meg kíván valósítani, azt a „nagymama konyhájának” nevezi. Ezt arra az élményre lehet visszavezetni, amikor vidékre utaztunk a nagymamához, aki a saját zöldségét termelte meg, a saját csirkéjét és saját kenyerét sütötte. Nagymamánál persze csak pár étel volt, de az mindig friss, saját termelésű alapanyagokból készült. Ebben például hasonlít is a világ Michelin-csillagos csúcséttermeihez.

A magyar gasztronómia „sikerét” egyébként jól jelzi, hogy hazánkban egyetlen étteremnek sem sikerült kivívnia azt az elismerést, hogy a Michelin útikönyv szigorú minősítési rendszerében csillagot kapjon (a legmagasabb szint a három csillag).

Miközben a hazai gasztronómia világsikereiről beszélnek, megkérdőjelezhető, hogy a világbajnokságokon, olimpiákon elért eredmények mit érnek. Itt a szakma vélekedése szerint csak azok nem jönnek haza oklevéllel, akik odakozmálták a húst. Nagyon jók vagyunk művészi ételfarigcsálásban, de a Bocuse d’Or nevű melegételes versenyre, amit a világ is jegyez, ki sem hívnak minket. Szakmai pletyka szerint egyébként a neves világverseny nyomdokain elindult hazai Hagyomány és Evolúció versenyre is hívták a nagy világnyertes szakácsainkat, de meghátráltak a megmérettetéstől.

„Még hagymát sem tudnak vágni”

„Ha olyan nagy, és híres a magyar gasztronómia, akkor hol vannak a magyar éttermek a világ nagyvárosaiban, mert az olaszoké, a franciáké, a kínaiaké, a japánoké ott van” – hívta fel a figyelmet Bíró Lajos a legenda és a valóság között tátongó űrre.

A hazai gasztronómiai válság másik legfontosabb okozója a szakírók és a séfek szerint az elégtelen szakképzés. Gyakori visszatérő panasz a szakácsok körében, hogy a szakiskolákból kikerülő diákoknak szinte fogalmuk sincs a szakmáról. „Még hagymát sem tudnak vágni, azt sem tudják hogyan kell megfőzni egy húslevest” – mondta a Múzeum séfje.

Spanyolországban a franciák, a spanyolok és az amerikaiak most egy olyan európai centrumot hoznak létre, ahol szakember-képzés folyik majd. Lesz ott gyakorló étterem, pékség, hentesüzlet. A diákok itt a legújabb, legfrissebb technológiát tanulhatják meg. Bíró szerint állami kezdeményezésre Magyarországon is hasonlót kellene megvalósítani. „Hogyan lehet, hogy a világot látott képviselők nem veszik észre, hogy mekkora a különbség a kinti és a hazai ételek között?” - teszi fel a kérdést a séf.

Véleménye szerint az elmúlt 19 évben semmilyen újszerű dolgot nem csináltak, csak foltozgatják az eddigi rendszert. Az eddigi szövetségek, kamarák embereit mindig újra választják. "Ha egy étterem nem megy, akkor egy megoldás van, hogy fenekestül fel kell fordítani. Ha Ausztriában, Franciaországban, Olaszországban, Svájcban, Amerikában sikeres a rendszer, akkor nálunk is biztosan be kell hogy jöjjön" - véli Bíró.

Nem a gasztronómiáról szól

Magyarországon a gasztronómiához kapcsolódóan nem túl sok akció mozgatott meg tömegeket. A Magyar Turizmus Zrt. által szervezett Torkos csütörtök azonban a vendégek körében hihetetlen siker volt. Az éttermek köre idén pedig még bővült is. Azt azonban a FigyelőNet által felkeresett legnevesebb éttermek is megkérdőjelezik, hogy a válságban lévő gasztronómiánknak jót tenne az akciós áron meghirdetett szolgáltatás.

A Torkos csütörtök nem a gasztronómiáról, hanem a belföldi turizmusról szól – mondta Ujhelyi István, a turizmusért felelős Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkára a FigyelőNetnek. A politikus kissé meglepődve értesült arról, hogy a hazai gasztronómiai szakma képviselői és szakírói szerint nem állunk a helyzet magaslatán. Ő még úgy tudta, hogy szakácsaink sorra nyerik a világversenyeket.

A séfek által felvetett képzési hiányosságokkal és a silány alapanyagok problémájával is a FigyelőNet szembesítette először. Mivel a turizmus szempontjából igen fontos a magyar gasztronómia, mint vonzóerő, ígéretet tett arra, hogy utánanéznek a kérdésnek. Némi gondot jelent azonban, hogy a területnek nincsen igazi gazdája. Az alapanyagok kérdése a földművelési tárcához, a szakképzés, a vendéglátás a gazdasági tárcához tartozik, így mindenképpen egyeztetni kell az ügyben. A politikus azonban felhívja a figyelmet arra, hogy a Torkos csütörtök nem azért jött létre, hogy a gasztronómia vívmányaival megismertessék az embereket, hanem azért, hogy az akcióval a belföldi turizmust kissé felpörgessék.


A leggyakoribb gondok a magyar éttermekkel:

  1. Túl nagyok az adagok. A vendégek a kétfogásos menüre álltak rá. A desszerteket már kis sem próbálják.
  2. Egysíkúak a magyar fogások, vagy paprikásak, vagy tejfölösek. Esetleg a kettő együtt.
  3. Az ételek nem egészségesek, zsírosak. A húsokat halakat túlsütik, kiszárítják. A tésztákat túlfőzik.
  4. Gyakran hallani átverésekről, túlszámlázásról.
 

Antikbakfis

Állandó Tag
Állandó Tag
Márta-szelet:

Amerikai keverék: kis csomag Vegeta, 1 mokkáskanál töröttbors, 1 mokkáskanál pirospaprika, 1 mokkáskanál szódabikarbóna.
(Ez a keverék nagyobb adag, üvegbe elrakva máskor is felhasználható.)

Nagyobb jénai tálat kiolajozni, majd tarjaszeleteket a tálba egymás mellé lerakni. A fenti keverékkel megszórni, mustárral megkenni, karikára vágott hagymaszeleteket, kolbászkarikákat, szeletekre vágott paradicsomot, paprikát rátenni; majorannával, vágott petrezselyemmel meghinteni, majd a tetejére bacon-szalonnaszeleteket fektetni.

Kevés vizet aláönteni,majd lefedve megpuhítani. Ha már puha, a fedőt (fóliát) levenni és kipirítani. Rizzsel, burgonyával, savanyúsággal tálalni.
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Márta-szelet:

Amerikai keverék: kis csomag Vegeta, 1 mokkáskanál töröttbors, 1 mokkáskanál pirospaprika, 1 mokkáskanál szódabikarbóna.
(Ez a keverék nagyobb adag, üvegbe elrakva máskor is felhasználható.)

Nagyobb jénai tálat kiolajozni, majd tarjaszeleteket a tálba egymás mellé lerakni. A fenti keverékkel megszórni, mustárral megkenni, karikára vágott hagymaszeleteket, kolbászkarikákat, szeletekre vágott paradicsomot, paprikát rátenni; majorannával, vágott petrezselyemmel meghinteni, majd a tetejére bacon-szalonnaszeleteket fektetni.

Kevés vizet aláönteni,majd lefedve megpuhítani. Ha már puha, a fedőt (fóliát) levenni és kipirítani. Rizzsel, burgonyával, savanyúsággal tálalni.

Köszi a receptet! Ezt, még nem ismertem és össze is futott a nyál a számban:p Így, reggelire is nagyon jól hanzgik:D
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
A világ legdrágább ételei

Vajon mi kerülhet egy hamburgeren több száz dollárba? Hogy kerül aranypor a világ legdrágább pizzájába? Hol szolgálták fel az utóbbi évek legfényűzőbb díszvacsoráját? Mitől lesz egy fagylaltkehely drágább, mint a magyar átlagkereset? Tényleg szeretjük a gyomrunkat annyira, hogy bármit megadjunk a luxusért?

A világ feltehetően legdrágább ételeit kutatva gyakran merült fel bennünk az a kérdés, amit Bruce Willis vetett oda társának az Utolsó cserkész című filmben, amikor megtudta, hogy társa egy 650 dolláros bőrnadrágban szaladgál az utcán: "Beépített tévé van benne, vagy ilyesmi?" Manapság már hazánkban sem ritka a luxuskategóriás konyhaművészet, de még mindig nehéz elhinni, hogy egyetlen ebéd vagy vacsora valóban annyiba is kerülhet, mint nálunk egy átlagos étterem komplett étlapjának árlistája összeadva. És nem mindig a legegyszerűbb fogás a legolcsóbb, gasztronómiai körutunk első díjazottja például a gyorséttermi tömegételek közül emelkedett a felső tízezrek közé.

Egy hamburger mind felett

A Las Vegasban található Fleur de Lys luxusétterem Burger Bárjában kóstolhatjuk meg a világ egyik
legdrágább hamburgerét, amely összetevőit tekintve egészen más jellegű, mint a "hagyományosnak" tekinthető gyorséttermi szendvics. A mákkal hintett, közepes méretű zsömlében csupán egy méretes marhahúspogácsa kapott helyet, amelyet fekete szarvasgombával, némi apróra vágott zöldségkeverékkel és egy titkos szósszal varázsolnak exkluzív hamburgerré. A tányéron még egy kevés gomba és egy marék sült krumpli van, természetesen minden a lehető legjobb minőségű alapanyagból elkészítve. Maga a menü nem nevezhető kiadósnak, a Big Mac-hez és Whopperhez szokott amerikai nagyközönség valószínűleg repetát is kérne ebből a különlegességből, ha nem lenne elképesztően drága. A menü árát persze alapvetően a gyorsételhez felszolgált olasz bor dobja meg, az Ichendorf-kristály pohárban kínált 1990-es Château Pétrus, valamint a szarvasgombás hamburger összesen 5000 dollárba, vagyis közel 970 ezer forintba kerül.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=170 align=center border=0><TBODY><TR><TD>
2210deluxe-pizza.jpg
</TD></TR><TR><TD>A Guinness-rekordnak számító Pizza Royale 007 </TD></TR></TBODY></TABLE>
Egy valóban aranyos pizza

Bár alapvetően az olasz konyhaművészet remekéről van szó, mára a pizza szintén olyan tömegcikknek tekinthető, mint a hamburger, mégis van olyan darabja, amely a világ legdrágább ételei közé emeli. Külön érdekesség, hogy a "Pizza Royale 007" nevet viselő alkotás egy egyedi darab, amelyet jótékony célú árverésre készítettek tavaly év végén, ám meg nem erősített pletykák szerint a nagy sikerre való tekintettel könnyen elképzelhető, hogy hamarosan ismét találkozhatunk ezzel a különleges ínyencséggel. Domenico Crolla álmodta meg egyébként a jelenleg Guinness-rekordnak számító pizzát, amit 24 karátos aranyporral, pezsgőben áztatott kaviárral, valamint konyakban marinált homárral borítottak. A 30,5 cm átmérőjű luxuspizza az eBay szervezésében lezajlott jótékony célú árverésen került kalapács alá, és egy olasz ügyvéd, Maurizio More vette meg 2006 november 9-én "mindössze" 4200 dollárért, vagyis 805 ezer forintért.

Milliárdosok vacsorája

Feltehetően a világ legdrágább díszvacsoráját adó hely címét érdemelte ki a Bangkokban található Dome Restaurant, ahol február 10-én a világ több pontjáról érkezett milliárdosok kóstolhatták meg hat mesterszakács műveit. A fényűző este keretében a szakácsok több kultúra ízeit is szervírozták az elegáns, 15 fős vendégseregnek, akiknek viszont mélyen a zsebükbe kellett nyúlniuk, hiszen itt egyetlen főfogás közel 30 ezer dollárt, vagyis több mint öt és fél millió forintot kóstált, az adók és a borravaló nélkül természetesen. Itt persze korántsem volt vége a történetnek, hiszen az olyan kiváló minőségű és évjáratú borok, mint a kínálatban szereplő Louis Roederer-féle Cristal, a Krug Clos du Mesnil, a Corton-Charlemagne, valamint a Domaine Jean François Coche-Dury, a Château Palmer, a Château Mouton-Rothschild és a Château d'Yquem palackjai alaposan megemelték a végösszeget. A beszámolók szerint ezen az esté a Dome-ban átlagosan 200 ezer dollárt, vagyis 38,3 millió forintot hagytak ott az amerikai és ázsiai milliárdosok, ám egyikük sem bánta, mert állításuk szerint életük egyik legjobb vacsoráját fogyaszthatták el. Arról egyelőre nincs hír, hogy a bankoki luxusétterem tervez-e hasonló akciót a közeljövőben, de abban biztosak vagyunk, hogy lenne rá jelentkező.

Jeges aranygömbök

Amikor a Manhattanben található Serendipity étterem 2004-ben ötvenedik születésnapját ünnepelte, elhatározták, hogy elkészítik a világ
legdrágább fagylaltkelyhét. Ez annyira jól sikerült, hogy azóta is ők tartják a rekordot ebben a kategóriában, persze nem alaptalanul. Az 1000 dolláros (191 ezer forintos) fagylaltköltemény alapja öt gombóc tahiti vaníliafagylalt, amelyet a világ egyik legdrágább csokoládéjának tartott Amedei Porceleanával bolondítanak tovább, majd ritka Chuao csokoládédarabokkal díszítik. Az igaz értéket persze a 23 karátos aranyból készült, levél alakú dekoráció és az aranyból öntött kiskanál adja, amelynek használatával külön élvezet elfogyasztani ezt a méregdrága fagylaltkelyhet. Ha ez még nem lenne elég, a kiváló édességhez természetesen exkluzív "feltét" is tartozik: francia kandírozott gyümölcsök, marcipáncseresznye, valamint só nélküli, arany színű, naranccsal, szenvedélygyümölccsel és konyakkal ízesített American Golden desszertkaviár kerül a fagylalt tetejére, hogy teljessé tegye az édes élvezetet. Ez nem csak a napi kalóriabevitelt, hanem a számlát is jelentősen megnöveli majd. Persze akik már kóstolták a Serendipity remekművét, azok a vendégkönyvben csak annyit írtak, hogy ilyet még egészen biztosan enni akarnak a jövőben is.
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Milliókat érő édességek

Egy doboz étcsokoládé, néhány golyócska kakaóval borított trüffel és egy PEZ-cukorkatartó. Mindannyian találkoztunk már ilyennel, de ezekből létezik olyan luxus kivitel is, ami önmagában többe kerül, mint amennyit egész eddigi életünkben édességre költöttünk.

Nem csak egy fogyókúrázó ember számára lehet elérhetetlen álom az édesség, világszerte több olyan csokoládé és cukorka is létezik, amely bizony csak a leggazdagabbaknak adatik meg. Az ember nem is hinné, hogy egy doboz bonbon vagy egy PEZ-cukorkatartó egy kisebb vagyont is megérhet, de be kell látnunk, az édességeknek is megvan a maga felső tízezres kategóriája.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=170 align=center border=0><TBODY><TR><TD>
4045noka.jpg
</TD></TR><TR><TD>75 százalékban tiszta kakaót tartalmaz </TD></TR></TBODY></TABLE>
Rögtön itt is van az első jelölt ebből a körből: a The Noka Vintage Collection nevet viselő elegáns finomság alapvetően egy minőségi étcsokoládéból készült bonbon. A roppant tetszetős csomagolásból is látható, hogy nem egy kimérős édességboltban vásároltuk ezt az árut, de ha hozzátesszük, hogy egy fél kilós kiszerelés ebből 850 dollárba, vagyis körülbelül 166 ezer forintba kerül, még a legédesebb szájú csokirajongó is meginog egy pillanatra. Persze a gyártó szerint ezért az árért olyan ízt kóstolhatunk, amit még soha nem érezhettünk. Venezuela, Trinidad, Cote d'Ivoire és Ecuador ültetvényeiről hozatják a kiváló minőségű kakaót ehhez az édességhez, minden egyes csokidarab 75 százalékban tiszta kakaót tartalmaz, hozzáadott minőségjavítók és tartósítószerek nélkül. Ez tehát a csoki valódi íze, csak meg kell fizetni, ha kíváncsiak vagyunk rá.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=170 align=center border=0><TBODY><TR><TD>
4344bonbon.jpg
</TD></TR><TR><TD>Fél kiló trüffel 2000 dollárt ér </TD></TR></TBODY></TABLE>
Van még ennél is drágább kategória, egy Connecticutban található cukrászda kínálatában ugyanis olyan trüffel található, amelyből fél kiló 2000 dollárt ér, vagyis 390 ezer forintot kell összeszednünk, ha csemegézni szeretnénk a világ egyik legdrágább csokigolyójából. Pedig a trüffel maga nem egy túl bonyolult dolog, tulajdonképpen tejszínes pralinéról van szó, amely lágy, de nagyon sűrű és tömény csokit tartalmaz. A Knipschildt kínálatában a csokigolyó belsejében francia fekete trüffel található, amelyet 70 százalékos Valrhona kakaó borít, és ez az ízhatás állítólag minden pénzt megér. Az tény, hogy a csak külön rendelésre készülő trüffelre folyamatosan van kereslet, még ilyen elképesztő ár mellett is.

Ami viszont már számunkra is nehezen hihető, az egy PEZ-cukorkatartó ára. A PEZ-t mindenki jól ismer a nyolcvanas-kilencvenes évekből, amikor hazánkban tombolt a PEZ-láz, a lehajtható fejű bábukban kapott helyet a cukor, ez amolyan filléres mulatság volt, szinte minden gyerek ilyet vett úton az iskolába. Biztos nem volt neki azonban a
képen látható modellből, amely egy asztronautát ábrázol, és mindössze két darab van belőle a világon. Az Astronaut B néven futó, 1982-ben gyártott modell ezért igen nagy ritkaságnak számít, ráadásul csak az egyikről tudják, hol van. Nemrég az eBay internetes aukcióján adták el egy gyűjtőnek 32 ezer dollárért, vagyis átszámítva 6,3 millió forintért, így jelenleg ez a modell a világ legdrágább cukorkatartója, amelyet a PEZ gyártott. Szakértők szerint a másik modell - amennyiben előkerül - még többet ér majd, ami egy PEZ-cukorkatartó esetében kétségtelenül igen komoly összegnek számít. Vajon a mi Miki egeres verziónk mennyit érhet?
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Aranyozott csokoládét készít a DeLafée

Svájcot gyakran emlegetik a finom csokoládék hazájaként és a pénzvilág egyik legfontosabb központjaként, amit a DeLafée ínycsiklandó, ám méregdrága termékeivel kellőképpen alá is támaszt. A svájci cég ugyanis 24 karátos aranyból készít kiváló minőségű finomságokat a leggazdagabb édesszájúaknak.

Arany és csokoládé, két fényűző élvezeti forrás, amelynek tökéletes párosításával a DeLafée a leggazdagabb ínyenceket igyekszik levenni a lábukról. A svájci cég kizárólag a legkiválóbb minőségű ecuadori, venezuelai és ghánai kakaóbabból készült alapanyagokkal dolgozik, amelyet 24 karátnyi ehető aranyreszelékkel vegyít. A DeLafée-pralinék így nem csupán mennyei ízükkel nyújtanak feledhetetlen élményt az igényes édesszájúaknak, hanem aranyozott felületükkel el is kápráztatják őket.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=170 align=center border=0><TBODY><TR><TD>
3620delafee.jpg
</TD></TR><TR><TD>Az aranydíszítés természetesen ehető </TD></TR></TBODY></TABLE>
Előfordulhat azonban, hogy egyes fogyasztókat a ragyogó külső nem varázsol el, sőt inkább aggódásra készteti őket. Gyanakvásra azonban semmi ok, hiszen az aranyozott édességek valóban biztonsággal ehetők, hiszen mind az Európai Unióban, mind pedig az Egyesült Államokban engedélyezik felhasználásukat az ételek díszítésében.

Az exkluzív csokoládédesszertnek természetesen az árát is szinte aranyban mérik, hiszen csupán két darabért mintegy 40 dollárt, vagyis körülbelül 8 ezer forintot fizethetünk. Azoknak, akik az ékszercsokoládét megkóstolva rákaptak volna az arany ízére, utánpótlásra is van lehetőségük. Bár egy gramm, 24 karát súlyú ehető aranyreszelékhez több mint 73 dollárért, azaz közel 15 ezer juthatunk hozzá, ez a mennyiség garantáltan elég jó pár házi készítésű praliné díszítésére.
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Prémium csokoládék a magyar piacon

Az édesszájúak széles tábora minden bizonnyal az élvezetek mesés forrásának tartja a Mozart golyókat, a Feodora-Hachez vagy a Cote d’Or mesés csokoládékülönlegességeit. Nekik szerettünk volna kedvezni néhány érdekes újdonsággal a csokoládék világából, ezért megkerestük Gere Jánost, a számos csokoládéínyencséget forgalmazó Féda Kereskedelmi Kft. marketing menedzserét.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD id=oldalcim>Minőségi csokoládék</TD></TR></TBODY></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD><TD id=cikktest><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=174 align=right border=0><TBODY><TR><TD>
s.gif
</TD><TD><TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=170 bgColor=#c1dce5 border=0><TBODY><TR><TD>
_feda1..jpg
</TD></TR><TR><TD class=ajanlobox_kiemelt>
Húsvéti nyalánkságok
</TD></TR><TR><TD></TD></TR><TR><TD class=ajanlobox_link_td></TD></TR><!--galeria_content--></TBODY></TABLE></TD></TR><TR><TD colSpan=2>
s.gif
</TD></TR></TBODY></TABLE>- A Féda jelenléte Magyarországon nem új keletű. Mióta látják el a csokoládé magyar szerelmeseit és melyek a cég által forgalmazott legexkluzívabb termékek?

- Cégünk tizenhatodik éve forgalmazza Magyarországon Európa legkedveltebb prémium kategóriás csokoládéit. Számos olyan csokoládégyártóval állunk kapcsolatban, amelyek több mint százéves receptek alapján készítik termékeiket. Ezeket a csokoládékat joggal lehet exkluzívnak nevezni, hiszen immár száz éve felelnek meg a fogyasztók változó ízlésének. Az általunk forgalmazott exkluzív csokoládékülönlegességek között található a Mozart golyó, amelyet az osztrák Mirabell készít, de Mozart néven gyárt fantasztikus csokoládékat a német Reber is. Különleges selymes lágyságával, a legjobb kakaótermő vidékről származó alapanyagok felhasználásával tűnik ki termékeink közül a Feodora-Hachez, a belga Neuhause-tól és a Cote d’Ortól pedig szintén klasszikus csokoládéremekek érkeznek. Kiemelném ég a marcipánkészítésben verhetetlen Schwermert és Niedereggert, valamint az alkoholos csokoládéköltemények gyártásában élen járó beszállítónkat, az Asbachot. Természetesen még hosszan sorolhatnám azokat a cégeket, amelyek különleges utazást tesznek lehetővé számunkra a csokoládék világába.

- Milyen újdonságokra számíthatnak a régi és az új vásárlók?

- Minden csokoládékészítő igyekszik követni a kor ízlését, próbál megfelelni az elvárásoknak. Amellett, hogy az ízek valamint a csokoládék összetétele szinte változatlan marad, a csomagolás és megjelenés változik. Még a legnagyobb cégek is megteszik ezt néhány évente. Tradicionális termékeik mellett több csokoládékészítő időről-időre megjelenik valamilyen újdonsággal, amivel színesíteni tudja kínálatát. Ezek az új ízek szervesen illeszkednek a már elfogadott finomságok sorába. Egy-egy új töltelék vagy kakaókeverék tűnhet fel a csokoládékülönlegességek palettáján.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=170 align=center border=0><TBODY><TR><TD>
3114mirabellmozartgolyo-2.jpg
</TD></TR><TR><TD>A híres osztrák Mozart csokigolyó </TD></TR></TBODY></TABLE>
- Milyen termékekkel készülnek a Húsvétra?

- Cégünk húsvéti csokoládékínálata igen színes, és itt nem csak a csokoládék csomagolására gondolunk. Prémium termékeink sorában a szezonális jellegűek, jelen esetben a húsvéti díszcsomagolásúak jelentős szerepet kapnak. Különleges figurális csokoládéink nagy része kombinált csokoládéból készült, egyszerre található bennük ét- és tejcsokoládé. A megszokottól eltérő, vagy legalábbis kevés helyen kapható formák, alakok egész biztosan kedvesebbé, édesebbé teszik a húsvétot. Olyan különlegességeink is vannak, amelyek exkluzív csomagolásaikkal, speciális tartalmukkal inkább a felnőtt édességkedvelőknek jelentenek majd nagy élményt. Itt kiemelném a látványos csomagolású olasz csokoládétojásokat, ezek nem csupán ízükkel, hanem látványukkal is ékességei lehetnek a húsvéti ünnepeknek.


<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD id=oldalcim>Csokoládé Múzeum Budapesten</TD></TR></TBODY></TABLE>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD><TD id=cikktest>- Prémium termékeik közül melyek tartoznak árukat tekintve a felsőkategóriába? Egyáltalán mi tesz egy csokoládét értékesebbé?

- Aki igazi ínyenc és egy-egy márkát különösen kedvel, valószínűleg nem érzi azt drágának, még ha több pénzt is kell érte kiadnia, mint egy másik csokoládéért. Egy alacsonyabb árfekvésű csokoládét is lehet drágának ítélni, ha nem felel meg ízlésünknek. Az viszont kétségtelen, hogy a csokoládék között - ahogyan a borok esetében is - óriási értékbeli különbségek lehetnek. Fontos, hogy milyen évjáratú és hol termett kakaóbabból készült, valamint a feldolgozás körülményei is erősen befolyásolják a végtermék minőségét. Van olyan kakaóültetvény, ahol a kis mennyiségben termelt kakaó sokszoros értéket képvisel, míg más, nagy ültetvények termései kevesebbet érnek. Az előbbiből származó alapanyag természetesen magasabb árat eredményez, de a különleges zamatok élménye kompenzálja a fogyasztót. Cégünk többnyire azon gyártókkal van szállítói kapcsolatban, akik a legjobb alapanyagokat és a legkifinomultabb technológiákat alkalmazzák.

- A tapasztalatok szerint mely termékek a legnépszerűbbek a magyar vásárlók körében?

- A csokoládék népszerűsége nem feltétlenül arányos az eladási adatokkal. A jól hangzó, több emberöltő alatt is népszerű csokoládék továbbra is az élen állnak. Ilyen a Mozart golyó. Ez egy méltán elismert és kedvelt csokoládékülönlegesség: szinte mindenki hallott róla és a legtöbben szívesen meg is kóstolnák. Népszerűsége abban rejlik, hogy aki egyszer megízleli, feltétlen híve lesz. Azok, akik jobban odafigyelnek a minőségre, ráadásul vannak kedvenceik is, a világhírű csokoládékészítők termékeit keresik, fogyasztják. Az előzőekben felsorolt, általunk forgalmazott márkák ezek közé tartoznak. Természetesen mindig akad néhány új termék, amely az élre tör, de a klasszikus ízek mindig visszafoglalják jól megérdemelt trónjukat.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width=170 align=center border=0><TBODY><TR><TD>
1217feda.3.468.jpg
</TD></TR><TR><TD> Mozart csoki a német Rebertől</TD></TR></TBODY></TABLE>

- A cég tulajdonosának és ügyvezetőjének, Farkas Elemérnek a nevéhez fűződik a Csokoládé Múzeum megalapítása. Honnan ered a Múzeum alapításának ötlete?

- Az 1904-ben épült, lepusztult állapotban lévő vadászkúriát 1990-ben vásárolta meg a cég. Farkas Elemér úr, a cég tulajdonosa azonnal "beleálmodta" a Csokoládé Múzeumot, melynek ötlete nem volt új keletű. Európát járva Farkas úr sok csokoládégyárban és -műhelyben megfordult, és eltökélt szándéka volt, hogy itthon is létrehoz egy csokoládé múzeumot. A régóta dédelgetett tervhez éppen megfelelő volt a régi épületet. A felújításkor figyelembe vették a majdani múzeumi funkciót, a látogatók fogadását. A kiállított anyag nagyrészt Farkas úr magángyűjteményéből áll. Több csokoládékedvelő, amikor hírét vette a készülő múzeumnak, felajánlotta személyes gyűjteményét, emlékeit, számos értékes, különleges darabbal gazdagítva az anyagot. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum szintén segítségünkre van állandó és ideiglenes kiállítási tárgyakkal.

- Milyen meglepetésekkel, programokkal várják a Csokoládé Múzeum látogatóit?

- A csokoládékóstoló mellett a csokoládé történetéről szóló érdekes, izgalmas, színes előadásokkal várjuk a látogatókat. Vendégeink mindig érdeklődéssel hallgatják az "istenek eledelének" történetét Amerika felfedezésétől a szilárd csokoládé megszületésén át napjaink különleges formájú és ízű csokoládéinak elkészültéig. Kíváncsian veszik kezükbe ezen csokoládék varázslatok alapanyagát, a kakaóbabot, amely feldolgozás előtt rossz ízű és jelentéktelen termésnek tűnik. Biztosak vagyunk abban, hogy aki ellátogat a Csokoládé Múzeumba, valójában a csokoládék világába tesz utazást, és ettől kezdve máshogy viszonyul ehhez a különleges édességhez.
</TD></TR></TBODY></TABLE>
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Nos, kedves Háziasszonyok és Háziférjek, fel van dobva a laszta! :D

Elkezdhetitek a családi arany beolvasztását :twisted:
 

Antikbakfis

Állandó Tag
Állandó Tag
Csirketorta:
<O:p
Vékony bacon-szeletekkel kibélelni egy jénai edényt (legjobb a kerek), úgy, hogy az alját és az oldalát is befedje. Vékonyra szeletelt csirkemellet sózni, borsozni, majd lisztben, tojásban, végül reszelt sajtban meghempergetni.
A jénaiba a szalonnára egy sor csirkemell, majd egy sor vékony szelet gépsonka kerül; ezt ismételni, amíg el nem fogy - legfelülre csirkemell kerüljön. Végül az egészet tejföllel vékonyan megkenni, majd sütőbe tenni és 40-50 percig közepes lángon megsütni.
Ha kész, kiborítani és mint a tortát szeletelni. <O:p
Nagyon finom, de látványnak sem utolsó!
 

Karcsi 72

Állandó Tag
Állandó Tag
Ez nem segített a csokifüggőségemen, igaz nem is azért tették ide. ( A 75%-os kakaó tartalmú csokira célzok.):)
 

Forgoszel

Állandó Tag
Állandó Tag
Csirketorta:
<O:p
Vékony bacon-szeletekkel kibélelni egy jénai edényt (legjobb a kerek), úgy, hogy az alját és az oldalát is befedje. Vékonyra szeletelt csirkemellet sózni, borsozni, majd lisztben, tojásban, végül reszelt sajtban meghempergetni.
A jénaiba a szalonnára egy sor csirkemell, majd egy sor vékony szelet gépsonka kerül; ezt ismételni, amíg el nem fogy - legfelülre csirkemell kerüljön. Végül az egészet tejföllel vékonyan megkenni, majd sütőbe tenni és 40-50 percig közepes lángon megsütni.
Ha kész, kiborítani és mint a tortát szeletelni. <O:p
Nagyon finom, de látványnak sem utolsó!

Köszi! Nagyon remekül hangzik ez a recept!!! Ki is próbálom a héten:p :p :p
 
Oldal tetejére