Hírek Aki itt igazán háborúpárti, az Moszkva – üzente a magyaroknak a budapesti brit nagykövet

Csütörtökön délután fogadást tartott Paul Fox, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete a rezidencia kertjében III. Károly király születésnapja alkalmából. Fox beszédében elég egyértelműen elmondta véleményét a magyar kormány politikájáról. Szerinte aki itt igazán háborúpárti, az Moszkva, beszélt a Pride esetleges betiltásáról, a betegségeket terjesztő bűnözőkként aposztrofált ukránokról és az ellehetlenítési törvényjavaslatról is, amivel a magyar kormány hazai kritikusait érte támadás, írja összefoglalójában a Válasz Online.

Paul Fox öt év után szeptemberben tér vissza hazájába és a diplomáciai pályától is elbúcsúzik. A nagykövet a szokásos évi fogadásán arról beszélt, hogy az orosz-ukrán háború negyedik évébe léptünk, miután Oroszország illegális és kiprovokálatlan támadást intézett Ukrajna ellen. Az ukrán nép továbbra is ellenáll, a létezéséhez való joga forog kockán. A brit nagykövet szerint Ukrajna megérdemli és szüksége van azok támogatására, akik hisznek a demokráciában, a jogállamiságban és az igazságosságban.

Az Egyesült Királyságnak is az az érdeke, hogy a konfliktus a lehető leghamarabb véget érjen, és örülnek Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseinek, amelyeket a béke érdekében tesz, fejtette ki. Paul Fox szerint azonban egyértelmű, hogy Putyin nem érdekelt a háború befejezésében, továbbra is halogatni, kerülgetni fog ügyeket, egyre több észszerűtlen követeléssel fog előállni, miközben folytatja háborúját, amely sok emberéletet követel.

Ha valamelyik fél itt háborúpárti, háborús pszichózisban szenved, az a fél nem Brüsszelben vagy Londonban található, hanem Moszkvában – mondta elég egyértelműen a magyar kormány háború- és békepárti retorikájára utalva a brit nagykövet.
Fox szerint Európának egyesülnie kell ezzel a fenyegetéssel szemben, mert „ha Putyint megjutalmazzuk ukrajnai agressziójáért, ki lesz a következő?” Ezért áll Starmer miniszterelnök a Tettrekészek Koalíciójának élén, ezért növelik védelmi kiadásaikat, ezért teljes mértékben elkötelezettek a NATO iránt, és ezért támogatják továbbra is Ukrajnát a zsarnokság elleni küzdelmében. „Az Ukrajna biztonságába való befektetés a mi biztonságunkba való befektetés” – mondta a nagykövet.

Fox azt mondta, megszerette Magyarországot az elmúlt öt évben, amelynek történelme és a kultúrája gazdag, az emberek tele vannak tehetséggel és potenciállal. „Ugyanakkor a politikai diskurzus eldurvulását is láttam, a legkeményebb retorika fokozott használatát. A kisebbségeket démonizálják – ahogy azt a Pride esetleges betiltásával kapcsolatban is láthattuk. A szomszédokat betegségeket terjesztő bűnözőkként írják le” – hangzott el a beszédében. A kormány hazai kritikusait pedig azzal fenyegetik, fűzte hozzá, hogy a törvény erejével szüntetik meg őket.

„Úgy vélem, olyan határhoz közelednek, amelyet nem akarnak átlépni. De az önök jövője az önök kezében van. Az Egyesült Királyság mindig barát lesz, de kritikus barát, és kapcsolatunkat a közös értékek, a kölcsönös jólét és a kollektív biztonság támogatása alapján fejlesztjük” – idézi a nagykövetet a Válasz Online.

Paul Fox márciusban adott interjút a Telexnek. Akkor arról beszélt: kulcskérdés, hogy egy olyan tervet, stratégiát hozzunk létre, amely lehetetlenné teszi Vlagyimir Putyinnak, hogy újra visszatérjen és befejezze, amit elkezdett. A nagykövet akkor is kifejtette, hogy Ukrajna ügyében mélységesen nem ért egyet az Orbán-kormánnyal a brit kabinet, de ez nem jelenti azt, hogy Magyarországot el kellene szigetelni.

1749868167036.jpeg
 
"Július 4-én autó robbant fel Sztrilkovéban, Herszon megyében - az autóban a "Bars-Sarmat" különleges célú pilóta nélküli rendszerek központjának három UAV kezelője volt - GUR. A megadott egység úgynevezett parancsnoka a Roszkozmosz korábbi vezetője, Dmitrij Rogozin."
 
Ukrajna súlyosan sérülten és 25 év alatti katonák tér vissza egy újabb fogolycserén július 4-én.
A szabadlábra kerültek Mariupol védői, akiket 2022-ben fogtak el a kikötőváros három hónapos ostroma során. Alig 20 éves a legfiatalabb felszabadult védő. A legidősebb: 59.
A szabadlábra helyezett ukrán hadifoglyok több mint 95%-a arról számol be, hogy kínzást tapasztal orosz fogságban.
Közben Zelenszkij elnök figyelmeztette Moszkva fogolycsere-ügyleteket használ az újabb szankciók késleltetésére és az Ukrajna Ukrajna támogatásának gyengítésére, miközben fokozza a katonai műveleteket.
 
Putyinnak nyalizó békegalamb orbán, az EU-t vádolja.

A másik hülyét már észhez térítette Putyin.

"WASHINGTON -
Csalódottságának adott hangot pénteken Donald Trump amerikai elnök a Vlagyimir Putyin orosz államfővel folytatott telefonbeszélgetésével kapcsolatban, leszögezve: Putyin nem azt a benyomást keltette, mintha fel akarna hagyni az Ukrajna ellen folytatott háborúval...

...„Nagyon csalódott vagyok a Putyin elnökkel folytatott beszélgetés miatt. Annyit mondhatok, nem hinném, hogy le akarja állítani (a harcokat), és ez nagyon rossz” – jelentette ki Trump újságíróknak Washingtonban."
 
Ha valaki harcolni akar, akkor fogjon fegyvert és menjen el zsoldosnak az ukránokhoz, előtte a lehetőség, hogy bizonyítson. Ne csak a szája járjon egy biztonságos 2-3-4-5 országból és csak hergeljen. De egy dolgot ne felejtsen el, ott visszalőnek. A ruszki inkább belepusztul, mint, hogy engedjen.
Míg lesz haszon az ukrán háborún addig nem lesz ott béke. A fegyver ipar hatalmas hatalmas haszonnal járó üzletág.
 
Ha valaki harcolni akar, akkor fogjon fegyvert és menjen el zsoldosnak az ukránokhoz, előtte a lehetőség, hogy bizonyítson.
Kivéve, ha az országa törvenye tiltja ezt ( mint általában az országok 85-90%-a).
Ne csak a szája járjon egy biztonságos 2-3-4-5 országból és csak hergeljen.
Ezt mely orszagbeliekre érted?
Mert Magyarországon háborús vészhelyzet van és már bekopogott hozzánk egy-két uav.
De egy dolgot ne felejtsen el, ott visszalőnek.
Mint általában minden háború an....
A ruszki inkább belepusztul, mint, hogy engedjen.
Vagy pusztítják. Még mindig el a három vonalas támadás, amit a II.vh. óta használnak az oroszok. (Aki nem ismerné, kihajtjak az akár fegyvertelen, sebesült orosz katonákat, hogy az ukránok ha rájuk lőnek felfedjek az állásaikat.
A második vonal meg az elsőre lő, ha vissza akarnak fordulni.
A harmadik meg az fszb-sek, akik a másodikra lőnek, ha azok nem akarnak az első vonalbeliekre lőni.)
Míg lesz haszon az ukrán háborún addig nem lesz ott béke. A fegyver ipar hatalmas hatalmas haszonnal járó üzletág.
Attól függ, hogy kiknek és mekkora...
 
Utoljára módosítva:
Ha valaki harcolni akar, akkor fogjon fegyvert és menjen el zsoldosnak az ukránokhoz, előtte a lehetőség, hogy bizonyítson. Ne csak a szája járjon egy biztonságos 2-3-4-5 országból és csak hergeljen. De egy dolgot ne felejtsen el, ott visszalőnek. A ruszki inkább belepusztul, mint, hogy engedjen.
Míg lesz haszon az ukrán háborún addig nem lesz ott béke. A fegyver ipar hatalmas hatalmas haszonnal járó üzletág.
Magyarországon az a veszély, hogy esetleg hazát kellene védeni, senkit nem fenyeget. A jelenlegi kormányunk kérés nélkül is megadná az országot, magát meg kimenekítené.
Elvégre tanultak 56-ból.
Igen, furcsa egy világot élünk. Az a nemzeti hős, aki fegyvert letéve, gatyát letolva várja az ellenséget.
 
Ha valaki harcolni akar, akkor fogjon fegyvert és menjen el zsoldosnak az ukránokhoz, előtte a lehetőség, hogy bizonyítson. Ne csak a szája járjon egy biztonságos 2-3-4-5 országból és csak hergeljen. De egy dolgot ne felejtsen el, ott visszalőnek. A ruszki inkább belepusztul, mint, hogy engedjen.
Míg lesz haszon az ukrán háborún addig nem lesz ott béke. A fegyver ipar hatalmas hatalmas haszonnal járó üzletág.
Miért misztifikálod az oroszokat?
Ha nem kaptak volna óriási segítséget a II. világháborúban akkor sehol sincsenek. Utána meg a kémkedés által megszerzett technológiákkal lettek atom és világhatalom.
Az orosz belepusztul? Ezt honnan veszed? Ja az észak koreaiak mesélték?
Ezt a szöveget a magyar állami média terjeszti hogy a fegyvergyárak miatt van még háború...Nos elárulom hogy nem!
Az oroszok miatt van a háború ők kezdték és ráadásul polgári repülőgépeket is lelövik....
De, Neked tudom ők a medve akiket nem szabad ingerelni.
Ez is micsoda szöveg...medve.....kell neki a málnás és ezért egy egész őserdőt lakosokkal együtt letarol.
Persze ne adjanak az ukránoknak fegyvert és akkor vége is lesz....az biztos. Csak miért az ukránok ellen vagy?
Ja tudom hisz Orbán megaszondta. Konzultációs levél...
 
S el ne felejtsem nem szurkolok egyik félnek sem...De, mint minden történetben általában a gyengébbet sajnálom.
Az ukrán különleges műveleti erők az éjszaka folyamán sikeresen támadták meg az oroszországi boriszoglebszk légibázist a Voronyezsi megyében.
Az ukrán védelmi minisztérium megerősítette, hogy a repülőtéren található siklóbomba-raktárt találták el, és további orosz repülőgépek is megrongálódtak/megsemmisültek.
 
Miért misztifikálod az oroszokat?
Ha nem kaptak volna óriási segítséget a II. világháborúban akkor sehol sincsenek. Utána meg a kémkedés által megszerzett technológiákkal lettek atom és világhatalom.
Az orosz belepusztul? Ezt honnan veszed? Ja az észak koreaiak mesélték?
Ezt a szöveget a magyar állami média terjeszti hogy a fegyvergyárak miatt van még háború...Nos elárulom hogy nem!
Az oroszok miatt van a háború ők kezdték és ráadásul polgári repülőgépeket is lelövik....
De, Neked tudom ők a medve akiket nem szabad ingerelni.
Ez is micsoda szöveg...medve.....kell neki a málnás és ezért egy egész őserdőt lakosokkal együtt letarol.
Persze ne adjanak az ukránoknak fegyvert és akkor vége is lesz....az biztos. Csak miért az ukránok ellen vagy?
Ja tudom hisz Orbán megaszondta. Konzultációs levél...
Nagyon más a helyzet, mint 56-ban. Most hiába várna a rezsim az orosz "felmentő" seregre, mert Ukrajna útjában áll.
 
Újságíró.Vörös Szabolcs
Június 10-én megjelent Zelenszkij-interjúm után az állampárti propaganda nagyjából másfél hétig ontotta magából a hazugságait. Elhordtak mindennek: lettem EU-s és ukrán kém, voltam CIA-kiképzett, váltam szuverenitásvédelmi kockázattá. Feketeöves propagandisták találták meg szunnyadó szakmai öntudatukat, arról leckéztetve cikkek, podcastok és videók tucatjaiban, hogy _szerintük_ mit kellett volna kérdeznem az ukrán elnöktől.
Lehetett volna reagálni mindre, de nevetségesnek éreztem az egészet. Utólag bevallhatom: egyedül a Mandiner hatrészes (!), főként a nyilvános Facebook-posztjaim legereblyézéséből összetákolt inszinuációjánál rezgett a léc, de az Alapjogokért Központból odaejtőernyőztetett keretlegény szövegeinek idáig bűzlő izzadtságszaga annyira megédesedett, hogy végül annyiban hagytam.
Hanem most kicsit más történt. Immár nem az eltérített, hanem a konkrét adóforintjaimból működő Hírasó.hu vette fel a fonalat. Onnan, hogy az ukrán kémüggyel összefüggésben összehívott szerdai nemzetbiztonsági bizottsági ülésen médiamunkások neve is elhangzott. Ez pedig, mint a cikk utal rá, az enyém lehetett.
Akinek van gyomra hozzá, olvassa el, nézze meg, milyen a klasszikus hergelés: nem állít semmit, csak sejtet, azt is a függetlennek hazudott alapítványaik/intézeteik/kitudjamijeik úgynevezett kutatásai alapján. Amik persze szintén nem állítanak semmit. Külön vicces, hogy — a cikk alapján — titkosszolgálati vizsgálat kellett ahhoz, hogy megállapítsák: 15 év külpolitikai újságírás és Ukrajnában csak 2022 februárja óta eltöltött 130 nap után ‘kiterjedt kapcsolatrendszerem’ van. Kocsis Máté és társai tehát megtudhatták: újságíróként újságot írok. Külön öröm, hogy a cikk felsorol néhány olyan anyagot is, amelyeket mára elfelejtettem. Ezért tehát jár a köszönet.
Minden másért a megvetés.
Fun fact: felhívtam Élő Gábor Hirado.hu-főszerkesztőt. Nem azért, mert egy rólam szóló cikkhez meg sem kerestek, és nem is azért, hogy megtudjam, névtelen anyagukban mégis mire alapozzák, amit írnak. Annyit szerettem volna csak, hogy a Zelenszkij-interjún készült, a Mandinerről továbblopott képet vegyék le. Miután válaszoltam ‘miről van szó?’ kérdésére, eljátszotta, hogy nem hallja, amit mondok, majd letette a telefont. Azóta sem reagál. Hát ilyen bátrak ők.
Tanulság? A tisztességes újságírás: jó. Élő Gábornak meg Hirado.hu-snak lenni: rossz. Ezt az egyszerű igazságot épp az ilyen szánalmas köpködéseik erősítik meg.
 
Igen kedves Moszkva rajongóknak egy régebbi de, a maihoz hasonlító esemény.
Egy majdnem elfelejtett, vagy inkább agyonhallgatott háborúról szól ez a film, ami annak állít emléket, hogy a finnek ha végül nem is győztek, de nem engedték hazájukat a szovjet agresszornak csak úgy bekebelezni.
Sajnos a film feliratos és nem túl jó minőségű, de jobbat nem találtam.
A téli háború (finnül talvisota, oroszul Зимняя война (zimnyaja vojna), de ismert még mint szovjet–finn háború vagy orosz–finn háború, egyik kevésbé használt elnevezése a téli hadjárat) 1939. november 30-án kezdődött, három hónappal a II. világháború kitörését követően. A hadműveletek a szovjet csapatok hadüzenet nélküli támadásával indultak meg, aminek közvetlen előzményeként november 26-án végrehajtották a mainilai incidens néven elhíresült provokációt.[2] Ennek során a szovjetek ágyúzni kezdték a saját területükön fekvő, de a finn határtól csupán 800 méterre található Mainila települést, s az akcióért a finneket tették felelőssé. A Népszövetség illegálisnak minősítette a szovjet támadást, és 1939. december 14-én kizárta a Szovjetuniót soraiból. A konfliktust az 1940. március 13-án aláírt moszkvai békeszerződés zárta le.
(a film címe a Téli háború )
 
S igen az USA elnöke is így látja Moszkva szerepét.
Donald Trump szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök nem akar tűzszünetet Ukrajnában, hanem inkább „folytatni akarja az emberek lemészárlását” – mondta az amerikai elnök az Air Force One-on újságíróknak pénteken
„Mondtam nektek, hogy nagyon elégedetlen voltam a Putyin elnökkel folytatott hívásommal. Ő végig akar menni ezen az úton, csak folytatni akarja az emberek megölését, ez így nem jó.”Az amerikai elnök szerint ugyanakkor Putyin nem gúnyolódik rajta azzal, hogy nem hajlandó beleegyezni a tűzszünetbe. Trump azt is mondta, Putyin aggódik a szankciók miatt, és jelezte, a Szenátus jelentős büntetőintézkedések előkészítésén dolgozik.
(el ne felejtsem a kormány buborékában élőknek azt üzenem ne figyeljenek arra mit mond ez a Trump nevezetű politikus hisz majd NEKIK megmagyarázza a viktor mit hogyan értsenek és gondoljanak...)
 
Miért misztifikálod az oroszokat?
Ha nem kaptak volna óriási segítséget a II. világháborúban akkor sehol sincsenek. Utána meg a kémkedés által megszerzett technológiákkal lettek atom és világhatalom.
Az orosz belepusztul? Ezt honnan veszed? Ja az észak koreaiak mesélték?
Ezt a szöveget a magyar állami média terjeszti hogy a fegyvergyárak miatt van még háború...Nos elárulom hogy nem!
Az oroszok miatt van a háború ők kezdték és ráadásul polgári repülőgépeket is lelövik....
De, Neked tudom ők a medve akiket nem szabad ingerelni.
Ez is micsoda szöveg...medve.....kell neki a málnás és ezért egy egész őserdőt lakosokkal együtt letarol.
Persze ne adjanak az ukránoknak fegyvert és akkor vége is lesz....az biztos. Csak miért az ukránok ellen vagy?
Ja tudom hisz Orbán megaszondta. Konzultációs levél...
Hiszed, vagy nem: hányingerem van az egésztől. Rohadtul nem érdekel a háborújuk, tudom, nagyot szívunk majd utána függetlenül attól, hogy ki jön ki jobban belőle.
 
Utoljára módosítva:
Csak egy átlagos nap Oroszországban.
Holtan találták Roman Sztarovoit volt orosz közlekedési minisztert.
A volt minisztert ma reggel rúgta ki Putyin.
Előzetes információk szerint öngyilkos lett.
Az Oroszországi Nyomozó Bizottság hivatalosan megerősítette Sztarovoit halálát. A jelentések szerint holttestét egy autóban találták meg.
 
3 év után először Oroszország megkezdte a Zaporizhia régió ostromát a teljes (!) frontvonalon – jelentette be az ukrán 65. gépesített dandár zászlóaljának parancsnoka.
1751911424875.png
 
"Oroszország áttörheti Ukrajna védelmét Donbaszban és közel kerülhet Donyeck megye elfoglalásához - NYT. Az AFU veszélyes helyzetben van Kosztantinivka megközelítéseinél, a város pedig déli kapuja annak a városláncnak, amely Ukrajna utolsó nagy védelmi övét alkotja Donyeck megyében. Ha elesik, szinte minden északabbra fekvő város az orosz drónok hatósugarába kerül. Ezzel Moszkva közelebb kerül régóta várt céljához, az egész Donbasz elfoglalásához."
1751957421936.png
 
Az orosz–ukrán háború kitörése óta megszaporodtak azok a rejtélyes halálesetek, amelyek jó nevű üzletembereket, oligarchákat vagy az orosz államapparátus magasabb pozícióiban lévő dolgozóit érintették
Aki a orosz ukrán háborút egészében meg akarja érteni.
az ne csak fegyverekben elmélkedjen, a nyugat sem érti.
Annyiféle eszközrendszer van az orosz birtokában
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,587
Tagok
631,104
Legújabb tagunk
Kiseto
Oldal tetejére