Hírek Eldőlt a választás, Magyar Péter kétharmaddal alakíthat kormányt, mutatjuk az adatokat

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.
Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás
Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében
Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

A megszerezhető szavazatok több mint 53 százalékát gyűjtötte be a Tisza Párt 83,17 százalékos feldolgozottságnál, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert. Így eldőlt, hogy Magyar Péter először alakíthat kormányt, ráadásul kétharmaddal.

Orbán Viktor tizenhat év kormányzás után leköszön a miniszterelnöki posztjáról, és Magyar Péter alakíthat kormányt.

Este 10 előtt 77,45 százalék volt a szavazatok országos feldolgozottsága, a listáké 68,89 százalék. Az állás szerint 138 mandátuma (43 listás, 95 egyéni) lenne a Tisza Pártnak, ami behozhatatlan előny, így eldőlt, hogy ők nyerik a 2026-os országgyűlési választást, és Magyar Péter alakíthat kormányt. A Fidesz–KDNP 54 mandátummal (43 listás, 11 egyéni) állt akkor, a Mi Hazánk Mozgalom pedig a parlamenti küszöb fölött 7 mandátummal.
83,17 százalékos feldolgozottságnál a listás állás:

  • Tisza Párt – 53,67 százalék
  • Fidesz-KDNP – 37,72 százalék
  • Mi Hazánk Mozgalom – 5,94 százalék
  • Demokratikus Koalíció – 1,18 százalék
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 0,82 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 87,82 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 44 listás, 94 egyéni, összesen 138
  • Fidesz-KDNP – 42 listás, 12 egyéni, összesen 54
  • Mi Hazánk – 7 listás

Orbán Viktor elismerte a vereségét​


„A választási eredmény még nem teljes, de számunkra fájdalmas és egyértelmű. A kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Nektek, önöknek köszönöm a rengeteg munkát. Soha ennyien és ennyit nem dolgoztunk egyetlen kampányban sem. Van is ennek látszatja, két és fél millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, két és fél millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor a választás estéjén, egyúttal jelezve, hogy nem adják fel, ellenzékből folytatják.

A Tisza Párt az első adatoktól kezdve fölényesen vezetett​


A Nemzeti Választási Iroda folyamatosan közölte a pártok listás eredményét, 10,38 százalék feldolgozottságnál a Tisza Párt vezetett 49,43 százalékkal a Fidesz–KDNP (41,99 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (6,10 százalék), a Demokratikus Koalíció (1,15 százalék) és Magyar Kétfarkú Kutya Párt (0,73 százalék).

A parlamenti mandátumarány országosan 21,54 százalék feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 36 listás, 92 egyéni, összesen 128
  • Fidesz–KDNP – 49 listás, 13 egyéni, összesen 62
  • Mi Hazánk – 8 listás

Kétharmados többséggel vezetett a Tisza Párt 21 óra előtt​


A Tisza Párt már az első eredmények után közel állt a kétharmados többséghez, nem sokkal 21 óra előtt pedig már meg is volt ez az előny, 31,03 százalékos feldolgozottságnál a pártok listás eredménye a következő volt: Tisza Párt 51,98 százalék, Fidesz–KDNP 39,38 százalék, Mi Hazánk Mozgalom 6,07 százalék, Demokratikus Koalíció 1,18 százalék, Magyar Kétfarkú Kutya Párt 0,77 százalék

A parlamenti mandátumarány országosan 45,71 százalékos feldolgozottságnál:

  • Tisza Párt – 40 listás, 95 egyéni, összesen 135
  • Fidesz-KDNP – 46 listás, 11 egyéni, összesen 57
  • Mi Hazánk – 7 listás

Történelmi rekord született a részvételi adatok tekintetében​


Az idei országgyűlési választás megdöntötte a részvételi rekordot, 18.30-ig az arra jogosultak 77,80 százaléka adta le szavazatát. Az eddigi csúcs a 2002-es második forduló 73,51 százaléka volt.

De már a vasárnap kora reggeli órákban számítani lehetett rá, hogy megdől a történelmi csúcs, ugyanis

az első, 7 órás részvételi adatok minden várakozást felülmúltak, a névjegyzékben szereplő 7 527 742 szavazó 3,46 százaléka adta le a szavazatát, összesen 260 556 fő járult az urnákhoz.

Összehasonlításképpen, a magas végső részvételt hozó, 2022-es országgyűlési választáson ez az arány 1,82 százalék (139 667 fő) volt ebben az időpontban – úgy, hogy akkor 8 215 304 fő volt jogosult a szavazásra, míg a 2018-as választásokon reggel 7 órakor a választók 2,24 százaléka szavazott le, akkor végül 70,22 százalékos részvétellel zárultak az urnák.

Végső eredmény csak április végén lesz​


Az országgyűlési választáson 199 képviselőt szavazunk be a parlamentbe, közülük 106-an egyéni jelöltként, míg 93 fő listáról jut be az országgyűlésbe. Ahhoz, hogy egy párt bejusson a parlamentbe, az érvényesen leadott szavazatok legalább öt százalékát kell megszereznie, különben fizetheti vissza az államnak a kampányra kapott központi támogatást.

Az egyéni választókerületben az a jelölt lesz országgyűlési képviselő, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta. A szavazatok, amelyek nem számítanak bele az egyéni mandátumszerzésbe, töredékszavazatnak minősülnek, ezeket az országos pártlistás mandátumok kiosztásánál veszik figyelembe.

Töredékszavazatnak minősül a vesztes jelöltek összes szavazata, valamint a győztes jelölt minden olyan szavazata is, amely már nem volt szükséges a mandátum megszerzéséhez, vagyis a második legtöbb szavazatot elérő jelölt eggyel növelt szavazatainak kivonása után fennmaradó szavazatszám.

Az országos listáról kiadható mandátumoknál figyelembe veszik az egyéni választókerületi töredékszavazatokat, valamint a pártlistára leadott voksokat.

A választás éjszakáján várhatóan előzetes eredményt közöl az NVI, de a választás jogi eredményét csak a külföldön leadott szavazatokat tartalmazó urnák hazaszállítása és a levélben leadott szavazatok megszámlálása után állapítják meg. Az egyéni választókerületek eredményét legkésőbb április 18-án, újraszámlálás esetén április 20-án, a választás országos listás eredményét pedig legkésőbb május 1-jén. A május 1-jei határidőt – mivel az munkaszüneti nap – a miniszter eltérő időpontban állapíthatja meg. Az új Országgyűlésnek legkésőbb május 12-ig kell megalakulnia.

1776026766286.png
 
A köztársasági elnök elmozdítható megfosztással.
Tényleg jobb lenne, ha magától menne.

Az országgyűlés 1/5-e kezdeményezheti, s a 2/3-a indíthatja meg a folyamatot.
Az Alkotmánybíróság elnöke és tagjai vezetik le az eljárást.
De az Alkotmánybíróság elnöke Polt Péter, aki gátja lehet.
Ha okos, nem lesz.
Ő is elmozdítható törvényesen.
2011. évi CLI tv. 16. §
1779130541821.png

A közvádat a legfőbb ügyész vezette ügyészség terjeszti fel.
(Ezért kell a legfőbb ügyészt is elmozdítani. Eddig sem tette a dolgát.
De a legfőbb ügyészt a köztársasági elnök mentheti fel. Persze most a túlélésért még elkezdhet dolgozni.)

Hivatali bűncselekménynek minősül a Btk.-ban (2012. évi C tv.) például:

1779130360595.png

De vannak erre szakjogászok.
 
huuuu ha te aztan tudsz kolteni a tenyekkel azzal mi van ???
eloszor IS orban asszonysag beszelte tele a reformatus balogh agyat hogy mit is koll tennie ezert a ganeee alakert ezutan a balogh megkornyekezte a katinkat aki azee rendesen el volt kotelezve nekije az meg hulye fejevel bevonta a vargajutkat es a ket noci el is vitte a balhet merthat az orbanfelesegen megse lehetett elverni a port
a tortenet imigyen szolt hogy maradjunk maaa a tenyeknel
Katinka a "magyar Monica Lewinsky", nem véletlenül ragadt rá levakarhatatlanul a gúnynév. Bár szorgalmasan töröltek minden hozzájuk kapcsolódó kommentet ahol csak tudtak, de az internet nem felejt. Meg mi sem. :)
 
Katinka a "magyar Monica Lewinsky", nem véletlenül ragadt rá levakarhatatlanul a gúnynév. Bár szorgalmasan töröltek minden hozzájuk kapcsolódó kommentet ahol csak tudtak, de az internet nem felejt. Meg mi sem. :)
haaaat valahogy hozzakollott jutni a stilustalan luvnyanak ehhez a poszthoz
az imadkozas csak terdenallva hatasos
ugy jut el a vegrehajtohoz
 
hogy mik vannak ...

Magyar Péter közölte, eddigi információk alapján Varga Judit nemlegesen terjesztette fel a "kegyelmi" csomagot. Novák Katalin viszont az hogy minek a hatására még nem tudni, de felülírta a döntést és kegyelmet adott K.Endrének.



Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Kegyelmi dosszié: A bicskei kegyelmi ügyben Varga Judit nemet mondott, Novák Katalin mégis kegyelmet adott. M MagyarMa.hu”
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Sulyok Tamást a szakmájától is el kellene tiltani, akár egy orvost, ha szándékosan kárt okoz.

Alkotmánybíróként is a Fidesz szekerét tolta:

1779136448625.png
 
huuuu ha te aztan tudsz kolteni a tenyekkel azzal mi van ???
"Kónya később egy Facebook-bejegyzésben írt a maga nézőpontjáról, legalábbis a cikk megfogalmazása szerint, ebben azt közölte, hogy a felesége volt a beterjesztő 2022 júliusában.[23]

A Telex.hu és a Direkt36.hu egy február 11-i cikkben arról írt, hogy Novák korábbi felettese, Balog Zoltán református püspök, korábbi miniszter szorgalmazta Kónya kegyelmi kérvényének elfogadását. Ismert, hogy Balog terjesztette fel 2016-ban állami kitüntetésre a nevelőotthon később elítélt igazgatóját is, maga Balog pedig Novák elnöki tanácsadói testületének is tagja lett. Az őket ismerő források szerint Balog a kormányból kikerülve később is jelentős befolyással bírt Novákra a Sándor-palotában is, miközben a jogszabályok szerint a köztársasági elnöki pozíciónak minden más hatalmi ágtól, egyháztól függetlenül kell működnie; Balog és Novák szoros viszonya évekkel későbbre nyúlt vissza, számos külföldi utat kettesben tettek.[24] A nyilatkozók szerint a kegyelmi folyamatban közreműködők nem gondolták, hogy kiderülhet a kegyelem megadása.[25] " forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Novák_Katalin_kegyelmezési_ügye
 
hogy mik vannak ...

Magyar Péter közölte, eddigi információk alapján Varga Judit nemlegesen terjesztette fel a "kegyelmi" csomagot. Novák Katalin viszont az hogy minek a hatására még nem tudni, de felülírta a döntést és kegyelmet adott K.Endrének.
Ezzel semmi újat nem árult el Magyar Péter. Az Orbán-kormány 2024 áprilisi döntése, amiben eltörli a kegyelmi ügyekben az igazságügyi miniszteri ellenjegyzést, felér egy beismerő vallomással.
 
Szerintem is tudott volt nincs ellenjegyezve
Illetve itt már akkor is vita volt:ellenjegyzésnékül ment tovább.
Casaloma is részt vett benne
Mégis aláírta.
Zavaros marad ez mára még mindig
Sőt most hogy magyar lerántotta az állítólagos igazságról a leplet.
Még gyanúsabb lett
Mert ismerjük a gyerekei anyjához való védelmet
Az az eltörlés is vitatható ime:
Csatolás megtekintése 2107174


Csatolás megtekintése 2107175
Volt is maradt is az ellenjegyzés
Nem lerántották a leplet.
További nyilvánosság még várat magára.
Mindössze hatáskör szűkítés történt(köztársasági elnöki kegyelmi jogkört szigorították:)

Tájékoztató az általános kegyelmi eljárásról​

Kegyelmi kérelmet a terhelt, a védő, a terhelt törvényes képviselője, valamint a terhelt hozzátartozója nyújthat be.
Az eljárás illetékmentes.
A kérelemnek tartalmaznia kell:
  • a terhelt személyes adatait
  • ha nem a kötelezett a kérelmező, akkor a kérelmező eljárási jogosultságát igazoló iratot (meghatalmazás)
  • a bíróság vagy (eljárási kegyelem esetén) ügyészség megnevezését, az ügydöntő bírósági határozat vagy (eljárási kegyelem esetén) a vádirat számát,
  • a kérelem célját, és
  • a kérelem indokait.
  • A bíróság a kegyelmi kérelmet, a büntetőügy résziratait, valamint a további beszerzett iratokat (pl. pártfogó felügyelői környezettanulmány, büntetés-végrehajtási értékelő vélemény) azok beszerzését követően nyolc napon belül felterjeszti a miniszterhez.

A miniszter a kegyelmi kérelmet minden esetben felterjeszti a köztársasági elnökhöz, aki indokolási kötelezettség nélkül dönt. A köztársasági elnök határozatának érvényességéhez nem szükséges a miniszter ellenjegyzése.
 

Tájékoztató az általános kegyelmi eljárásról​

Kegyelmi kérelmet a terhelt, a védő, a terhelt törvényes képviselője, valamint a terhelt hozzátartozója nyújthat be.
Az eljárás illetékmentes.
A kérelemnek tartalmaznia kell:
  • a terhelt személyes adatait
  • ha nem a kötelezett a kérelmező, akkor a kérelmező eljárási jogosultságát igazoló iratot (meghatalmazás)
  • a bíróság vagy (eljárási kegyelem esetén) ügyészség megnevezését, az ügydöntő bírósági határozat vagy (eljárási kegyelem esetén) a vádirat számát,
  • a kérelem célját, és
  • a kérelem indokait.
  • A bíróság a kegyelmi kérelmet, a büntetőügy résziratait, valamint a további beszerzett iratokat (pl. pártfogó felügyelői környezettanulmány, büntetés-végrehajtási értékelő vélemény) azok beszerzését követően nyolc napon belül felterjeszti a miniszterhez.

A miniszter a kegyelmi kérelmet minden esetben felterjeszti a köztársasági elnökhöz, aki indokolási kötelezettség nélkül dönt. A köztársasági elnök határozatának érvényességéhez nem szükséges a miniszter ellenjegyzése.
Magánvéleményem:
Varga Judit soha nem fogja elismerni, hogy felsőbb utasításra cselekedett, az ugyanis annak a beismerése lenne, hogy ő csak egy igazságügyi-miniszter jelmezbe öltöztetett, de önálló döntési jogkörrel nem rendelkező csinovnyik volt.
 
Magánvéleményem:
Varga Judit soha nem fogja elismerni, hogy felsőbb utasításra cselekedett, az ugyanis annak a beismerése lenne, hogy ő csak egy igazságügyi-miniszter jelmezbe öltöztetett, de önálló döntési jogkörrel nem rendelkező csinovnyik volt.
Ami egyébként a miniszterelnök alá rendelt miniszter esetében teljesen normális, mi több, szükséges is. Végrehajtó. Ha nem - más fontos pozicióba kerül.
 
Ami egyébként a miniszterelnök alá rendelt miniszter esetében teljesen normális, mi több, szükséges is. Végrehajtó. Ha nem - más fontos pozicióba kerül.
Ebben az esetben viszont az igazságügyi miniszter a miniszterelnök nevében jár el.
Vagyis beismerése annak, hogy Kónya Endre kegyelme Orbán Viktor akaratából történt, a két csinovnyik csak szignálhatta felettese döntését. Orbán Viktor ennek még a látszatát is igyekezett elkerülni azzal, hogy a két nőt, ahogy forrósodott a helyzet, villámgyorsan lemondatta.
 
Én arról nem besszélek ki perel és ki nem de írtam majd jönnek mások
Kik "Me Too" csatlakoznak
Nem volt ezért értelme vitatható joghelyzetben felmondani meggondolatlan volt MP-ke
Még attól is függ meddig viszik pertársasággal és hányat érint még.

Én meggondoltabban körül járattam volna a jogi helyzetet Görög Mártával.
Aki az igazságügy minisztere.
Csatolás megtekintése 2107052
A következő időszak egyik legfontosabb célja, hogy a független ellenőrző intézmények és hatóságok szakmai alapon, politikai befolyástól mentesen működjenek, erősítve ezzel a jogállamiságba vetett közbizalmat.

kicsi botlásokból lesz a nagy.
A jogállam helyreállítása. Ehhez kell a fideszes bebetonozottak, pártkatonák eltávolítása.
 
A jogállam helyreállítása. Ehhez kell a fideszes bebetonozottak, pártkatonák eltávolítása.
Jelenleg hatályban lévő jogszabályok szerint a köztársasági elnök egy személyben, indoklás és igazságügyi miniszteri ellenjegyzés nélkül dönthet kegyelmi ügyekben.
Nem nehéz megérteni, miért ragaszkodik Orbán Viktor körömszakadtáig szatyorfingúr hivatalban maradása mellett.
 
Nem vágyuk vezérelt írás az részükről?
Az újabb felmérések szerint másban nem reménykedhetnek.
Háttérben a megújuláson szorgalmasan dolgozó orbán szinte már messiás.

Megnéztem sok beszélgetést a "nemzeti oldal" média adásain.
Jóslatokkal bizonygatják a globalista háttérhatalom által manipulált liberális Tisza- kormány közelgő bukásának okait.
MP elmebeteg hülye. Nem ért semmihez, azt sem tudja mit csinál.
A kormány tagjai úgyszintén.
 
Honnan szeded ezt?
Hiszen nem így van:
A törvényt olvasd el, ne az AI által írottakat! Továbbra is az igazságügy terjeszti fel a köztársasági elnök felé a kérelmet, de a köztársasági elnök döntése 2024 óta a miniszter ellenjegyzése nélkül is érvényes, és azzal szemben jogorvoslatnak helye nincs.
 
A törvényt olvasd el, ne az AI által írottakat! Továbbra is az igazságügy terjeszti fel a köztársasági elnök felé a kérelmet, de a köztársasági elnök döntése 2024 óta a miniszter ellenjegyzése nélkül is érvényes, és azzal szemben jogorvoslatnak helye nincs.
Itt a tövény ugyanaz mit amit az AI írt
Ellenjegyzés nélkül nem lép életbe
1779174981549.png

Most már mégis csak te olvasd el:10. pont
a kifotózott szakasz azt mutatja

 
Utoljára módosítva:
Szervusztok ,
Mindenki szidja az elmúlt 16 éves FIDESZ úralmat és "elégtéttelt" követel !
Drága jó honfitársaim , hát hol a csudába is voltattok az elmúlt 16 évben ?? Ez gondolom minimum 4 választást fedett le , talán inkább a fotöben harcoltattok mintsem állampolgári jogaitokkal élve elmenetettek volna választani ! Mondja egy barátom !
Azután meg mitis gondoltok , más "demokratikusnak"nevezett országban hogyan is kerülnek birok , államügyészek a posztjukra ?? Szerintettek talán a "jó Isten" ülltetti öket a székükbe , nem mert mindig az "úralkódó" párt üllteti öket oda és ök késöbb kötelesek a mindenkori miniszternek utasitásait elvégezni ! Jó példa a CDU Bundestag beli képviselöje aki csak a VW gyár jogásza volt a képviselöi székjéböl Angela Merkel utasitására a német "Alkotmánybiróság a Bundesgeritshof élére került ! Nem tiltakozott senki sem jóformán .
 
Itt a tövény ugyanaz mit amit az AI írt
Ellenjegyzés nélkül nem lép életbe
Csatolás megtekintése 2107198
Most már mégis csak te olvasd el:10. pont
a kifotózott szakasz azt mutatja


22. § A parlamenti államtitkár a kegyelmi ügyekért való felelőssége keretében dönt
a) a kegyelmi eljárás során a büntetés vagy intézkedés végrehajtásának a köztársasági elnök döntéséig történő félbeszakításáról vagy elhalasztásáról,
b) az elítélt szakorvosi vizsgálatának elrendeléséről,
c) a bűnügyi költség és a rendbírság elengedésére vagy mérséklésére irányuló kérelmekről.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,236
Üzenet
5,059,375
Tagok
630,964
Legújabb tagunk
KZ64
Oldal tetejére