Hírek Franciaország újabb, szélesebb körű európai csúcsot szervez, Kanadát meghívták, Magyarországot nem

A következő párizsi találkozóra 18 európai ország vezetőit várják, Orbán Viktornak azonban ennél az asztalnál sem jut hely.

Újabb európai csúcstalálkozó megszervezésére készül Franciaország, miután Emmanuel Macron francia elnök hétfőn Párizsban fogadta a fontosabb európai országok állam- és kormányfőit, valamint a NATO, az Európai Bizottság és az Európai Tanács vezetőit – írja a Reuters. A hírügynökség forrásai szerint a második találkozó témája az elsőhöz hasonlóan Ukrajna és Európa biztonsága lehet.

Az első, hétfői csúcson részt vett Keir Starmer brit miniszterelnök, Olaf Scholz német kancellár, Giorgia Meloni olasz kormányfő, valamint Donald Tusk lengyel miniszterelnök is, de Spanyolország, Hollandia és Dánia is képviseltette magát. A következő találkozóra Norvégiát, Litvániát, Észtországot, Lettországot, Csehországot, Görögországot, Finnországot, Romániát, Svédországot és Belgiumot is meghívták, sőt, még az USA északi szomszédját, Kanadát is, Magyarországot azonban nem.

Az első találkozóra azt követően került sor, hogy kiderült, hogy az Egyesült Államok és Oroszország Szaúd-Arábiában az európai országok kihagyásával tárgyal az ukrajnai helyzetről.

A magyar kormány – annak ellenére, hogy Magyarország is az EU része – kárörvendően vette tudomásul, hogy az EU-nak nem jutott hely a rijádi asztalnál, ahol az oroszok szerint sikerült konstruktív párbeszédet folytatni.

1739931440630.jpeg
 
...
"A háborús gazdaságra váltó Oroszországban a hadiipar és a szankciós intézkedések ellenére szárnyaló kereskedelem robbantotta be a gazdaságot.
Ki is kereskedik kivel és mivel? Főleg annak a tükrében, hogy hadigazdaságra váltottak.
A Világbank elemzése szerint utóbbi 6,8, a pénzügyi szektor 8,7, az építőipar pedig 6,6 százalékkal bővült.
Csak az nem mindegy, de nagyon, hogy a megelőző évekhez képest hogy alakul.
Idehaza is azzal büszkélkedett a kormány, hogy "megduplázták", de azt már nem tette hozzá, hogy előtte negyedére esett vissza...

 
Ki is kereskedik kivel és mivel? Főleg annak a tükrében, hogy hadigazdaságra váltottak.

Csak az nem mindegy, de nagyon, hogy a megelőző évekhez képest hogy alakul.
Idehaza is azzal büszkélkedett a kormány, hogy "megduplázták", de azt már nem tette hozzá, hogy előtte negyedére esett vissza...
Javaslom jelentkezz be a Vilagbank statisztikakat mutato oldalara, és ott megtalalod a mindenkori bazist is!
Ez az elemzés azert erdekes, mert elgondolkodtatja az embert a szankciok mukodésérol.

Az az osszehasonlitas amit hoztal, tudniillik olasz és orosz ott átveros kicsit, hogy mig a GDP osszehasonlitasanal valoben az olasz a magasabb érték, a GNI esetében és az egy fore juto GNI esetén az oroszok majd haromszoros elonyben vannak!

A statisztika egy szep tudomany, de persze nagyon nem mindegy, hogy melyik mutatot elemezzuk!

Az a ciki, hogy az elemzések a hadiipart nem szamitjak bele abba, hogy nő az orosz belso fogyasztas.
Valami nagyon nem kerek azoknal az elemzéseknél, ahol ennek az ellenkezojet allitjak!
 
Javaslom jelentkezz be a Vilagbank statisztikakat mutato oldalara, és ott megtalalod a mindenkori bazist is!
Ez az elemzés azert erdekes, mert elgondolkodtatja az embert a szankciok mukodésérol.

Az az osszehasonlitas amit hoztal, tudniillik olasz és orosz ott átveros kicsit, hogy mig a GDP osszehasonlitasanal valoben az olasz a magasabb érték, a GNI esetében és az egy fore juto GNI esetén az oroszok majd haromszoros elonyben vannak!

A statisztika egy szep tudomany, de persze nagyon nem mindegy, hogy melyik mutatot elemezzuk!

Az a ciki, hogy az elemzések a hadiipart nem szamitjak bele abba, hogy nő az orosz belso fogyasztas.
Valami nagyon nem kerek azoknal az elemzéseknél, ahol ennek az ellenkezojet allitjak!
En csak a YouTube -ra jelentkeztem be, de ott nagyon nem tapasztalom az orosz gazdaság fejlődését.
Mellesleg kíváncsi lennék én arra, hogy hány orosz dolgozik külföldön, hogy megdobja a GNI-,tag GDP-vel szemben...
 
En csak a YouTube -ra jelentkeztem be, de ott nagyon nem tapasztalom az orosz gazdaság fejlődését.
Mellesleg kíváncsi lennék én arra, hogy hány orosz dolgozik külföldön, hogy megdobja a GNI-,tag GDP-vel szemben...
Igazad lehet.
A youtuberek messze képzettebb szakemberek mint a Vilagbank elemzoi.
Igaz ez utobbinak a pénze mulik rajta(nem egy youtube influenszer fizetésére gondolok) .
A GNI egyeb irant nem csak a kulfoldon dolgozok fizetese, hanem mutatja az adott orszag iparanak a teljesitokepességét is.
Mig a GDP elsosorban hozzaadott értéket jelol, a GNI ezzel szemben foleg jovedelem!

Nagyon nem mindegy!
A GDP és as a GNI kicsitb más szemszogbol nezi a gazdasag allapotat
 
En csak a YouTube -ra jelentkeztem be, de ott nagyon nem tapasztalom az orosz gazdaság fejlődését.
Mellesleg kíváncsi lennék én arra, hogy hány orosz dolgozik külföldön, hogy megdobja a GNI-,tag GDP-vel szemben...
"Az tény, hogy az orosz gazdaság a háború negyedik évében sem roppant össze."

Írja egyik kedvenc Svájci újságom, a "A más szemszög"
című cikkében.
Továbbá:

"Vlagyimir Putyin erős pozícióban van. Csapatai a front központi szektorában nyomulnak előre. Azt utánpótlás egyelőre biztosított.
Persze az orosz katonák úgy halnak, mint a legyek. De ez soha nem zavarta különösebben a Kreml-et. Putyin megengedheti magának, hogy várjon. Nincs szüksége békére, legalábbis most nem...

Trump ezért hízeleg a cárnak. Az a tény, hogy (Putyin) közvetlenül tárgyalhat Washingtonnal, főnyeremény számára. A Kreml az USA-val egyenrangúnak tekinti magát. Putyin (mint korábban Jelcin) nem tekinti egyenlő félnek az EU-t, az örökké megosztott államok bonyolult unióját..."

Még korai lenne azt állítani, hogy az amerikai elnök ejti Ukrajnát. Ha ez így lenne, nem kellene tárgyalnia, hanem folytathatná Biden útját: Kijevnek csak annyit, hogy túlélje. Nyugat meg fatálisan nézte, ahogy Moszkva felőrli Ukrajnát.

Ennél még a hatalmi politika realitásain alapuló bizonytalanabb béke is jobb. A tárgyalások mindenesetre még csak most kezdődnek. Ahelyett, hogy mindent agyon beszélnénk, meg kell várni az eredményt..."


NZZ


Hoszú elemzésből csak ennyit raktam fel.
Google fordítás.
 
Utoljára módosítva:
Azt gondolom, minden egy háború felé tart.

Trumpot nem érdekli, Amerika eddig sem vesztett a háborúkban, gazdaságilag, az emberek ott sem érdekelnek senkit.
Európa - tönretették két háborúval is, de az Elon Muskok, meg a többi pénzes tahó nyilván profitál majd ebből is.
Putyin - egy tömeggyilkos - ki tudja, hol lesz a következő Bucsa? Ukrajnában? A letteknél, románoknál vagy akár nálunk?
Ezt a mocskot semmi nem állíthatja meg, csak katonai fellépés.
S az megint háború Európában.

Az ameriakiakat sem értem.
A republikánusok lassúnak tartották Bident, mondta Don Bacon, republikánus szenátor. Azt hitték, Trump felgyorsítja a Putyin elleni fellépést, erre összeborul vele ...
Most jobb?
Nem tudták, mit akar, úgy választották meg?
 
Igazad lehet.
A youtuberek messze képzettebb szakemberek mint a Vilagbank elemzoi.
Én hiszek Orbán Viktornak, nem ők nélkül zavarta ki öket tőlünk.
Igaz ez utobbinak a pénze mulik rajta(nem egy youtube influenszer fizetésére gondolok) .
Mondjuk én azokra a YT videókra italok, ahol a nép letérdelt és azt kántálja: Putyin pomogi! Legyen szó a falu, város aszfalt( nélküli) útjáról, a fütésröl vagy akar az ivóvíz ellátásról.
Persze vannak egyéb nyalánkdágok is, mint például amikor a Léna felé tervezett híd pénzét vették el és fordították a krimi híd megépítésére. (Közbeszerzési pályázat nélkül. Igaz csak kb. 3milliárd USD,-ba került.)
A GNI egyeb irant nem csak a kulfoldon dolgozok fizetese, hanem mutatja az adott orszag iparanak a teljesitokepességét is.
Mig a GDP elsosorban hozzaadott értéket jelol, a GNI ezzel szemben foleg jovedelem!
Éppen ezért írtam, hogy kíváncsi lennék, hogy mennyit tesz a GNI- hez S külföldön dolgozó oroszok jövedelme.
Nagyon nem mindegy!
A GDP és as a GNI kicsitb más szemszogbol nezi a gazdasag allapotat
Ezért is fura, hogy a dolgos orosz nép nem tud annyit összehozni otthon, mint a léha déli olaszok...
 
En csak a YouTube -ra jelentkeztem be, de ott nagyon nem tapasztalom az orosz gazdaság fejlődését.
Mellesleg kíváncsi lennék én arra, hogy hány orosz dolgozik külföldön, hogy megdobja a GNI-,tag GDP-vel szemben...
A GNI-ben benne van pl. a NER-maffia külföldi cégeinek jövedelme - amit eszük ágában sincs hazahozni és itthon elkölteni.
 
Egyre veszélyesebb a helyzet, lehet, nyakunkon a baj. Lehet, hogy még a civilizációs katasztrófa előtt beüt egy másfajta is.
 
Azert mindenképpen érdemes elgondolkodni!
A Vilagbank nem egy orosz propagandaeszkoz, csak az elemzéseibol az kerul a sajtoba ami a hivatalos állásponttal megegyezik!

Amiket megallapitanak tenyek és nem vágyak.
Nagy a kulonbseg sajna :(

"A háborús gazdaságra váltó Oroszországban a hadiipar és a szankciós intézkedések ellenére szárnyaló kereskedelem robbantotta be a gazdaságot. A Világbank elemzése szerint utóbbi 6,8, a pénzügyi szektor 8,7, az építőipar pedig 6,6 százalékkal bővült. Ezen összetevők eredményeképpen


Ukrajna is felfelé mozdult a listán: az alacsonyabb közepes jövedelmű státuszból a felső közepesbe került, miután tavaly a nyugati segélyeknek köszönhetően el tudta mozdítani gazdaságát a holtpontról. A reál-GDP-je 5,3 százalékkal nőtt, igaz, az azt megelőző évben 28,8 százalékot zuhant. A GNI 18,5 százalékos növekedést produkált, az építőipara pedig (a háborús újjáépítéseknek „köszönhetően”) 24,6 százalékos emelkedést mutatott.

A Világbank ugyanakkor rámutatott egy tragikus adatra is: jelentésében azt írja, hogy az ukrán GNI-növekedés szorosan összefügg a népesség folyamatos csökkenésével, amely a menekültek és a halottak nagy száma miatt elérte a 15 százalékot a háború kitörése óta."
Cáfolni nem tudom, mert nem vagyok szakértő, hiteles adatokkal nem rendelkezem. Azt viszont tudom, hogy az adatokkal milyen könnyű játszani.
 
Orbán viszont a maradék eszét és tartását is elveszítette szombat délután.
Nemzeti szégyen.
Orbán az övéinek beszél, azt mondja - mindig azt mondta -, amit azok hallani akarnak. A koncokkal meg akarja nyerni a nyugdíjasokat, a botrányos szövegével uralni akarja a közbeszédet. Akik eddig hittek neki, ezután is fognak, valószínűleg.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,945
Tagok
631,116
Legújabb tagunk
lilpille
Oldal tetejére