Hírek Kapitány István elárulta, mire fordítana 1,4 milliárd eurót a Tisza-kormány

A felszabadított uniós forrásokból 1,4 milliárd eurót fordítana a Tisza-kormány a magyar villamosenergia-hálózat korszerűsítésére. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter szerint a fejlesztések révén több ezer okosmérő kerülhet a rendszerbe, és jelentősen nőhet a megújuló energiaforrások aránya. A tárcavezető úgy véli, a beruházások új befektetéseket vonzhatnak, miközben erősítik az ország energiabiztonságát és versenyképességét.

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a közösségi oldalán arról posztolt, hogy az a csaknem 6000 milliárd forint, amelyet az Európai Unió felszabadít Magyarország számára, nem csak egy nagy szám, hanem „magyar családok, vállalkozások, települések és munkahelyek” jövője. Emellett arra is kitért, hogy egy olyan munkát is elkezdenek, amelyet az elmúlt tíz évben elmulasztottak:

A forrásokból 1,4 milliárd eurót fordíthatunk a magyar villamosenergia-hálózat fejlesztésére

– írta, hozzátéve, hogy a hálózat korszerűbb, erősebb és biztonságosabb lesz a fejlesztés után.

Kapitány szavai szerint több tízezer okosmérőt terveznek telepíteni országszerte, amellyel mind a háztartások, mind a vállalatok sokkal pontosabban és átláthatóbban követhetik majd nyomon a fogyasztásaikat. „A hálózat fejlesztése azért is kulcsfontosságú, mert így mintegy 5000 megawatt új megújuló energia kapcsolódhat be a magyar rendszerbe. Egyszerűbben: több nap- és szélerőmű, több tiszta energia, nagyobb energiabiztonság, több beruházás és új munkahelyek Magyarországon” – tette hozzá a miniszter.

Emellett kitért arra is, hogy a befektetők ebből látni és érteni fogják, hogy Magyarország egy zöldebb, modernebb és versenyképesebb gazdaság útjára lépett, így számításuk szerint újabb 1,5-2 milliárd eurós befektetések érkezhetnek Magyarországra. Véleménye szerint ettől Magyarország kevésbé lesz kiszolgáltatott, a gazdaság megerősödik, a vállalkozások versenyképesebbek lesznek, és hosszú távon az energia olcsóbb, tisztább és biztonságosabb lesz.

Korábban Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter arról beszélt, hogy a hazahozott források egy részét HÉV- és InterCity-kocsik vásárlására, vasútfejlesztésre, valamint kollégiumi férőhelyek bővítésére és bérlakásprogramra fordítják.

Mucsi Viktor

1780332370771.png
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.
Szívesen támogatnám a Canadahun-t, de nincs Paypal számlám. Esetleg, ha küldenétek bankszámlaszámot tudnék utalni. Köszönöm

Statisztikák

Témák
39,225
Üzenet
5,056,206
Tagok
630,813
Legújabb tagunk
Laci_Papa
Oldal tetejére