Hírek Tarjányi Péter nekiment a Tiszának: „Nincs ott. Nincs képe. Nincs mosolya.”

„Egy friss kutatás szerint Zuglóban a Tisza Párt névtelen jelöltje nyerne. Nincs neve. Nem tudjuk, ki ő. Nincs róla fotó, nem láttuk megszólalni, nem ismerjük a múltját, a gondolatait. Csak annyit mondanak: ő a Tisza embere. Tehát jobb, mint bárki más” – reagált Facebook oldalán a biztonságpolitikai szakértő a Tisza Párt megbízásából készült felmérésre.

Tarjányi Péter nekiment a Tiszának: „Nincs ott. Nincs képe. Nincs mosolya.”
Fotó: Facebook
Szerinte ez olyan, mintha egy szépségversenyen győztest hirdetnénk úgy, hogy a hölgy nem jelent meg.

„Nincs ott. Nincs képe. Nincs mosolya. Csak azt állítjuk róla, hogy szebb, okosabb, jobb mint bárki aki ott van.”

Tarjányi Péter úgy fogalmazott, a kutatás nem egyéni népszerűséget mért, hanem a Tisza márkanév mögötti projektált reményt, majd egy másik hasonlatot is leírt.

„Ez olyan, mint mikor egy étterem azt hirdeti: »Még nem nyitottunk meg, de garantáljuk, hogy jobb lesz minden eddiginél.« És sokan ezt el is hiszik, főleg ha régóta rosszul főznek a többiek. Értem, hogy sokan változást akarnak. Értem, hogy van, akiből elegük van. De attól még nem következik automatikusan, hogy egy ismeretlen jobb lesz.”
Hozzátette, a remény fontos, de a döntéshez ismeret, arc, tartalom és felelősség is kell.

„És a legfontosabb: ne azért álljunk valaki mellé, mert mások azt mondják, hogy ő győzni fog. Álljunk mellé, ha tudjuk, hogy miért őt választjuk. Mert ismerjük. Mert bízunk benne. Mert tett már valamit, ami alapján elhisszük: képes képviselni minket. A demokrácia nem vetítés. Döntés”
– zárta a szakértő.

Tarjányi elemzett korábban Orbán Viktor és a miniszterelnök Ultrahang-interjúja kapcsán is.

1753291981705.jpeg
 
Ennek kamuszaga van.
Utána kerestem, de nem találtam ilyen rendeletet.
Sajnos már nem csak jobbról jön a fake...
Ma reggel láttam én is. Akárki is írta le először, tökéletesen beillesztette a szokásos mederbe. Tűpontos munka.
1753801382148.png

A parlament.hun elérhető a fenti hivatkozási számon, de csatolom is, igaz, ez módosító, így nem kellemes olvasni :)

1753801784119.png


A szakértők észrevették, amit az államtitkár nem.
Népszava:
"A szakember szerint a szándék és a normaszöveg ismét nincs összhangban. Mint fogalmazott, ez nem meglepő, „hiszen a 2025-től kinevezett adóügyi államtitkárnak nincs adózási szakvégzettsége. A Nemzetgazdasági Minisztériumnak – Ruszin szerint – visszamenőleges jogszabálykorrekciót kellene javasolnia, akár veszélyhelyzeti rendelettel is, majd az őszi parlamenti ülésszakban véglegesíteni a módosítást."
 

Csatolások

  • 11920.pdf
    349.5 KB · Olvasás: 50
Csatolás megtekintése 2071915
A parlament.hun elérhető a fenti hivatkozási számon, de csatolom is, igaz, ez módosító, így nem kellemes olvasni :)

Csatolás megtekintése 2071917

A szakértők észrevették, amit az államtitkár nem.
Népszava:
"A szakember szerint a szándék és a normaszöveg ismét nincs összhangban. Mint fogalmazott, ez nem meglepő, „hiszen a 2025-től kinevezett adóügyi államtitkárnak nincs adózási szakvégzettsége. A Nemzetgazdasági Minisztériumnak – Ruszin szerint – visszamenőleges jogszabálykorrekciót kellene javasolnia, akár veszélyhelyzeti rendelettel is, majd az őszi parlamenti ülésszakban véglegesíteni a módosítást."
Nem vagyok meglepve. A jogalkotás ma Mo.-on egy katasztrófa. Előzetes hatástanulmány? társadalmi egyeztetés? összehangolás a többi jogszabállyal? ismeretlen fogalmak. Hozzá nem értés, ad hoc, kapkodó jogalkotás,
pillanatnyi érdekek alapján hozott jogszyabályok . Totál káosz.
Adózás... na ha valahol, ott fontos lenne a jogbiztonság, stabilitás, hosszabb távú kalkulálhatóság. Ehhez képest akit érdekel, nézze meg, hány időpontban módosul(t) idén az adózás rendjéről szóló törvény
 
Hirtelen nem találtam megfelelő témájú fórumot, bocsánat.
A vasútról jutott eszembe.
Mo.-on a vasútnak van egy óriási hibája.
Annak idején a kisebb településeken a vasútállomást szinte mindig a település szélén építették fel. Gondolom azért, hogy a települést ne vágja ketté a vasút, ne pöfögjön kénköves füstöt a gőzmozdony a falu vagy város közepén, meghát milyen zajos mán.
Mára ez behozhatatlan hátrány lett.
Képzeljük csak el, Nusi néni Nekeresdfalván elhatározza, hogy meglátogatja Rozi ángyikát Namianeve városkában, ami mondjuk 50 kilométerre van. Visz neki két nagy szatyor kóstolót. Vonattal akar menni.
Először is, a falu közepén lakik, onnan ki kell jutnia valahogy a 2-3 kilométerre lévő vasútállomásra. A faluban természetesen nincs helyijáratos busz. Gyalog? két nagy pakkal? Hát nem. Biciklivel? hetven évesen, két nagy csomaggal? Nincs mese, megkéri az unokáját, hogy valahogy szabaduljon el a munkahelyéről egy félórára, és vigye ki kocsival. (Mama, akkor már nem jobb lenne ha átvinnélek a városba?)
Eddig rendben, de mi van, ha megérkezik Namianevére? Ahol szintén 2-3 km. a Roziék háza. Helyijárat nincs. Rozinak nincs kocsija.

Szóval, a vasút Mo.-on nem alkalmas a települések közötti személyszállításra. Kivéve a nagyobb városokat. Ugyancsak korlátozza a lehetőségeket, hogy hiába lenne képes egy vonat 200 km/órával száguldani, ha 10-15 kilométerenként meg kell állnia!
Egy szó mint száz, a vasút fejlesztésénél figyelni kéne erre, és inkább mondjuk a megyeközpontok közötti gyors szállításra koncentrálni, a kistelepüléseket meghagyni a buszoknak.
 
Mára mintha összehangoltabb lenne a vonat és a csatlakozó járatok menetrendje. A kis települések lakói hosszú évtizedeken át szenvedtek attól, hogy a busz vagy a mellékvonat 5-6! perccel előbb elindul a zsákfalvakba a főállomásról, mint oda beérne egy gyorsvonat vagy egy IC. A következő csatlakozásra meg minimum 2-3 órát vagy akár többet kellett várni. A mai összehangoltabb rendszerben az is benne van, hogy a vonatokat felszámolták azokon a szakaszokon, a busz meg végigmegy. Van olyan, ahol normális a csatlakozás, van olyan, ahol 0 perc van átszállásra úgy, hogy a 2 pont között fél km van.
 
A dilettáns polgári kör újabb húzása. A pofátlanságuk már minden határon túlmegy. Azt még nem tudják, hogy az internet is.


Nők a bántalmazás ellen néven alapított Digitális Polgári Kört Vitályos Eszter kormányszóvivő és Király Nóra fideszes országgyűlési képviselő, az Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos.
Az alapítók szerint a Nők a bántalmazás ellen egy olyan közösség lesz, „amely kiáll mindenkiért, akit bántottak. Aki félt. Aki hallgatott. Aki nem merte elmondani. Aki elmondta, de nem hitték el. Aki túlélte – és aki még benne van.” Céljuk a tájékoztatás és történetek megosztása, hogy „többé senki ne érezze úgy: egyedül van”. Vitályosék ezzel valódi támogatást szeretnének adni azoknak, akiknek a legnagyobb szükségük van rá. Hogy milyen módokon, az a posztjaikból nem derül ki.



Már több éve hirdetik a zéró toleranciát, de azért az rendben van, hogy egy biztonsági őr baltával kergeti a feleségét Vas megyében. Hirtelen a ratifikált isztambuli egyezményt sem sikerült megtalálnom. Annyira digitális dilettáns ököri kör, hogy azt hiszik, ha országon belül hülyítenek, az elég. Na, meg ha van Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos nevű pénzfelvételi lehetőség a semmiért. Hogy ténylegesen hogyan állnak a témához:

Egy tavaly készült európai felmérés szerint a magyar nők több mint fele, 54,6 százaléka élt már bántalmazó kapcsolatban, ez jóval magasabb, mint a 31,8 százalékos európai átlag. Bár a magyar kormány nem járult hozzá a kutatásban való részvételhez, független közvélemény-kutatók bevonásával készülhetett el a magyar adatfelvétel.
Szintén tavaly az Európai Parlament egy olyan szabályozást fogadott el, amely erőteljesebb szabályokat vár el a tagállamokban az online erőszak és zaklatással kapcsolatban, valamint az áldozatok védelmében, például az átmeneti menedékhelyek biztosításában. Az irányelvet 522 igen, 27 nem és 72 tartózkodással szavazták meg, a magyar képviselők közül a kilenc fideszes tartózkodott.

Az elmúlt tizenöt év egyik legkegyetlenebb, nő ellen elkövetett bűncselekményéről és a magyar áldozatvédelem hiányosságairól nemrég Renner Erika beszélt hosszú interjúban a Telexnek.
 
A dilettáns polgári kör újabb húzása. A pofátlanságuk már minden határon túlmegy. Azt még nem tudják, hogy az internet is.


Nők a bántalmazás ellen néven alapított Digitális Polgári Kört Vitályos Eszter kormányszóvivő és Király Nóra fideszes országgyűlési képviselő, az Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos.
Az alapítók szerint a Nők a bántalmazás ellen egy olyan közösség lesz, „amely kiáll mindenkiért, akit bántottak. Aki félt. Aki hallgatott. Aki nem merte elmondani. Aki elmondta, de nem hitték el. Aki túlélte – és aki még benne van.” Céljuk a tájékoztatás és történetek megosztása, hogy „többé senki ne érezze úgy: egyedül van”. Vitályosék ezzel valódi támogatást szeretnének adni azoknak, akiknek a legnagyobb szükségük van rá. Hogy milyen módokon, az a posztjaikból nem derül ki.



Már több éve hirdetik a zéró toleranciát, de azért az rendben van, hogy egy biztonsági őr baltával kergeti a feleségét Vas megyében. Hirtelen a ratifikált isztambuli egyezményt sem sikerült megtalálnom. Annyira digitális dilettáns ököri kör, hogy azt hiszik, ha országon belül hülyítenek, az elég. Na, meg ha van Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos nevű pénzfelvételi lehetőség a semmiért. Hogy ténylegesen hogyan állnak a témához:

Egy tavaly készült európai felmérés szerint a magyar nők több mint fele, 54,6 százaléka élt már bántalmazó kapcsolatban, ez jóval magasabb, mint a 31,8 százalékos európai átlag. Bár a magyar kormány nem járult hozzá a kutatásban való részvételhez, független közvélemény-kutatók bevonásával készülhetett el a magyar adatfelvétel.
Szintén tavaly az Európai Parlament egy olyan szabályozást fogadott el, amely erőteljesebb szabályokat vár el a tagállamokban az online erőszak és zaklatással kapcsolatban, valamint az áldozatok védelmében, például az átmeneti menedékhelyek biztosításában. Az irányelvet 522 igen, 27 nem és 72 tartózkodással szavazták meg, a magyar képviselők közül a kilenc fideszes tartózkodott.

Az elmúlt tizenöt év egyik legkegyetlenebb, nő ellen elkövetett bűncselekményéről és a magyar áldozatvédelem hiányosságairól nemrég Renner Erika beszélt hosszú interjúban a Telexnek.
Ahogy írod, pofátlan szemfényvesztés, mert az Isztambuli egyezményt nem ratifikálta
a kormány, sőt...

Az Isztambuli Egyezmény egy nemzetközi egyezmény, melynek célja a nők elleni erőszak és a kapcsolati erőszak megelőzése és felszámolása, valamint az áldozatok védelme. Magyarország aláírta az Egyezményt 2014-ben, de nem ratifikálta, ami azt jelenti, hogy a jogrendszerébe még nem épült be.

2020 májusában parlament megszavazta az Isztambuli Egyezményt elutasító határozatot. A szavazást a Kereszténydemokrata Néppárt kezdeményezte.
 
Utoljára módosítva:
A szavazást a Kereszténydemokrata Néppárt kezdeményezte.
, az Isztambuli Egyezmény szerintük elő akarja írni a társadalmi nemek definícióját, és ezzel együtt "a romboló genderszemlélet" bevezetését, valamint a rá akarja erőltetni az országokra menedékjog nemi alapon történő biztosítását. A kormánypárti képviselők másik visszatérő érve, hogy nálunk már szigorúbb szabályokat hoztak a családon belüli erőszak leküzdésére, aminek köszönhetően „az európai átlag alatt van a kapcsolati erőszak”.
( ennyi.....a nők hallgatnak...)
 
, az Isztambuli Egyezmény szerintük elő akarja írni a társadalmi nemek definícióját, és ezzel együtt "a romboló genderszemlélet" bevezetését, valamint a rá akarja erőltetni az országokra menedékjog nemi alapon történő biztosítását. A kormánypárti képviselők másik visszatérő érve, hogy nálunk már szigorúbb szabályokat hoztak a családon belüli erőszak leküzdésére, aminek köszönhetően „az európai átlag alatt van a kapcsolati erőszak”.
( ennyi.....a nők hallgatnak...)
Gondolom, a télen megölt japán nő családja, a napokban késsel összeszurkált, elvonszolt nő meg a szinte minden napra valamilyen hasonló rémséget átélő sorstársaik most megnyugodtak, hogy lehetne ez még rosszabb is.
 
, az Isztambuli Egyezmény szerintük elő akarja írni a társadalmi nemek definícióját, és ezzel együtt "a romboló genderszemlélet" bevezetését, valamint a rá akarja erőltetni az országokra menedékjog nemi alapon történő biztosítását. A kormánypárti képviselők másik visszatérő érve, hogy nálunk már szigorúbb szabályokat hoztak a családon belüli erőszak leküzdésére, aminek köszönhetően „az európai átlag alatt van a kapcsolati erőszak”.
( ennyi.....a nők hallgatnak...)
"Átlátszó " 2024. december 11

"Az Eurostat legújabb átfogó felmérése szerint a magyar nőket éri a legtöbb családon belüli és párkapcsolati erőszak az Európai Unióban. A helyzetet tovább rontja, hogy az erőszakot átélt nők közül Magyarországon fordulnak a legkevesebben a hatóságokhoz, a segélynyújtó szervezetek létezését pedig többnyire nem ismerik."
 
"Átlátszó " 2024. december 11

"Az Eurostat legújabb átfogó felmérése szerint a magyar nőket éri a legtöbb családon belüli és párkapcsolati erőszak az Európai Unióban. A helyzetet tovább rontja, hogy az erőszakot átélt nők közül Magyarországon fordulnak a legkevesebben a hatóságokhoz, a segélynyújtó szervezetek létezését pedig többnyire nem ismerik."
A nők ezt is elviselik mert a vezető párt azt mondja?
 
Gondolom, a télen megölt japán nő családja, a napokban késsel összeszurkált, elvonszolt nő meg a szinte minden napra valamilyen hasonló rémséget átélő sorstársaik most megnyugodtak, hogy lehetne ez még rosszabb is.
Persze, ha ilyen hír meg is jelenik Mo-n, azonnal hozzáteszik, hogy Németországban a migránsok naponta hajtanak a tömegbe autóval, vagy késelnek meg random embereket az utcán.
 
Persze, ha ilyen hír meg is jelenik Mo-n, azonnal hozzáteszik, hogy Németországban a migránsok naponta hajtanak a tömegbe autóval, vagy késelnek meg random embereket az utcán.
Drezdában élő mostoha unokaöcsém ezzel a trükkel tartja távol szüleit. :rohog:
Az anyja mondta nekem, hogy félnek odautazni a dühöngő migráncsok miatt.

Másik ismerősöm hetven ennyi meg annyi éves nővére se megy Németországba meglátogatni, mert fél, hogy megerőszakolják. :)
 
Beszélsz összevissza. Neked még nálam is jobban kellene tudni, hogy Németország nincs, mert a lakosság éhenfagyott! Mondd, hol élsz TE?!
Éhen még nem fagytunk, de az orvoshiány egyre aggasztóbb itt is.
Háziorvosom februárban nyugdíjba megy, többször is meghirdette a praxist, nulla jelentkező. :(
A meglévő háziorvosok új betegeket már nem tudnak vállalni, így is napi 10-12 órában rendelnek.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,063,153
Tagok
631,119
Legújabb tagunk
Burány Ivett
Oldal tetejére