Hírek Soha ekkora bajba nem került Orbán – elbukta Magyarország a jogállamisági pert az EU bíróságán

Orbánnak az április 3-ra kitűzött választás kampányának csúcsán kell majd az EU tagországok előtt magyarázkodnia


Elutasítja Magyarország és Lengyelország keresetét, és a két országot a perköltség megfizetésére kötelezi – így ítélt az Európai Unió Bírósága a jogállamisági mechanizmusról szóló kondicionalitási rendelet ügyében. A luxembourgi székhelyű testület szerdán kora délelőtt hirdette ki ítéletét az ügyben, amit még tavaly márciusban indított el a magyar és a lengyel kormány a mechanizmus ellen.


Előzetesen arra lehetett számítani, hogy az EUB elutasítja majd a magyar-lengyel keresetet – egyrészt az EUB jogi főtanácsnoka tavaly decemberben mondott előzetes véleményt arról, hogy szerinte a mechanizmusról szóló rendelet megfelel az uniós jognak. Másrészt erre készült Orbán Viktor miniszterelnök is: január végi blogbejegyzésében arról írt, hogy az EUB „politikai döntést” fog hozni, és a „föderális Európa” javára ítél majd a tagállamok akarata helyett.


A luxembourgi bíróság ítéletével egy közel másfél éve húzódó ügy végére került pont:



még 2020 decemberében fogadták el az Európai Unió vezetői azt a hétéves költségvetést és helyreállítási alapot, amelyek pénzeinek felhasználását jogállami kritériumrendszerhez kötötték.

Az úgynevezett kondicionalitási rendelet lehetővé teszi, hogy ha az Európai Bizottság szerint egy tagállam megsérti az uniós jogot, vagy az adott országban sorozatosan, folyamatosan sérülnek a jogállami feltételek, akkor kezdeményezheti egy jogállamisági eljárás megindítását. Az uniós intézmények és több tagállam véleménye szerint erre az Európai Unió pénzügyi érdekeinek védelme miatt volt szükség, az alapvető jogok sérülése ugyanis hatással van az uniós források kezelésére is.


A mechanizmus lényegében lehetőséget ad arra, hogy egy tagállamtól a demokrácia rossz állapota miatt támogatási pénzeket vonjanak el.

A magyar és a lengyel kormány viszont tiltakozott az új szankciórendszer bevezetése ellen.


A lengyel-magyar tandem tavaly márciusban be is nyújtotta a keresetét az EUB felé, amely gyorsított eljárásban hozott ítéletet az ügyben. Előzetesen tíz tagállam (Írország, Hollandia, Németország, Franciaország, Finnország, Svédország, Dánia, Luxemburg, Belgium és Spanyolország) kormánya jelezte azt, hogy szeretnék, ha elutasítanák a két kormány keresetét, és hagyják helyben a jogállamisági mechanizmusról szóló rendeletet. Decemberben pedig a luxembourgi bíróság főtanácsnoka is arra tett javaslatot, hogy a Bíróság utasítsa el a magyar és lengyel kormány keresetét, mert a jogállamisági rendelet összhangban van az uniós joggal.


A főtanácsnok szerint a mechanizmust a megfelelő jogalapon fogadták el, összeegyeztethető az Európai Unióról szóló szerződés 7. cikkével és tiszteletben tartja a jogbiztonság elvét is. A decemberi jogi szakvélemény előre jelezte az érintett magyar és lengyel kormány felé is, hogy várhatóan nem az ő javukra ítél majd a Bíróság – nem véletlen, hogy Orbán Viktor is arról írt a január végi blogbejegyzésében, hogy szerinte az Európai Bíróság „politikai döntést” hoz majd az EU „lopakodó hatáskörbővítése” érdekében.


Egy héttel a választás előtt faggatják majd Orbánt a jogállamról​


Az Európai Parlament tavaly októberben szintén a luxembourgi bírósághoz fordult, és azért perelte be a Bizottságot, mert nem alkalmazták egyből 2021. január 1. után a rendeletet – holott szerintük erre az EB-nek meglenne minden jogalapja.


Az első informális lépéseket egyébként már meg is tette az Európai Bizottság a jogállamisági mechanizmus elindítása felé: tavaly novemberben levelet küldtek a magyar és a lengyel kormánynak, amiben az uniós testület Budapestnek a korrupcióval kapcsolatban tett fel kérdéseket, míg Varsót a bírói függetlenségről és az uniós jog tiszteletben tartásáról faggatta.


A Bizottság célja ezzel az volt, hogy megmutassák a magyar kormánynak, milyen konkrét ügyekben és témakörökben vetődhet fel itthon a rendszerszintű korrupció gyanúja, hol sérülhet az igazságszolgáltatás függetlensége, és úgy általában hol nem védik meg kellően az uniós forrásokat Magyarországon. Azaz hogy tulajdonképpen miért is indulhatna meg esetleg a jogállamisági mechanizmus a magyar kormány ellen. A levélre válaszolt is a magyar kormány január végén – ebből kiderült, hogy


a kormány szerint az Európai Bizottság jogszerűtlenül érdeklődik a magyarországi ügyek iránt, hiszen még nem is döntött az EU Bírósága a jogállamisági mechanizmus jogszerűségéről.

A mechanizmus ügye mellett ráadásul egy másik jogállamiságot érintő uniós procedúra, a 7-es cikk szerinti eljárás is folytatódik majd tavasszal: Lengyelország vezetőit februárban, Magyarországot márciusban hallgatják meg az uniós tagországok miniszteri tanácsában – és mivel a márciusi EU-csúcsotmárcius 24–25-én tartják, Orbán Viktornak éppen a hazai választási kampány csúcsán kell magyarázkodnia az uniós tagországok felé arról, miért van minden rendben a magyar jogállammal.

Jabronka Richárd

1645009598553.png
 
Duborog a gazdasag csak tudnam mitol szaguld vele az inflacio is.
Annyira szaguld a rezsicsokkentes , hogy mar eljott a Kanaan, olcsobban kaphato a benzin mint amenyiert beszerzik a benzin kutak.
AZ infláció nem egészében magyar eredetü. Kb 20% a magyar 80% meg a világhatás. Nem hiába dőlnek meg évtizedes inflációs rekordok az USA meg Németországban is többek között. A szállítási nehézségek, a magas energiaárak és stb. mind inflációt keltenek. Magyarországon ez ellen a kamatemeléssel próbál küzdeni a jegybank. A fő gond, hogy még 2000 környékén az első Orbán kormány sok monetáris ezközt kivett a jegybank kezéből, mert akkor még arra készültek, hogy az EU csatlakozás után rögtön bevezetik az eurót.
 
Ha csak nem az a lényeg hogy ne legyen összefogás mindenki mindenkit utáljon...
Már hallottam vagyis fültanúja voltam amikor feljött a téma és a válasz az volt ha lenne gyermeked akkor kapnál vissza pénzt Te is...erre az illető semmit sem tudott mondani.
Igaza volt annak aki azt mondta hogy 50 és a nyugdíj között magyarhonban nulla vagy,.
"Igaza volt annak aki azt mondta hogy 50 és a nyugdíj között magyarhonban nulla vagy,."

Pontosan ezt érzem én is és sok hasonló korú ismerősöm 50 egynéhány évesen! Mintha nem is lennénk!!!
Vagyis de!!
Tőlünk veszik el a fizetésünk egyharmadát! Erre kellünk, de nagyon!

Pedig mi is dolgozunk eleget, mi is hozzátesszük a magunkét a közösbe!
Felneveltük a gyerekeinket! Azon már túl vagyunk, hogy újabb gyerekeket vállaljunk!
DE emellett:
Segítjük a gyerekeinket, és az unokáinkat!
Ezen túl segítjük az idős, beteg szülőket!

Mégis: "50 és a nyugdíj között magyarhonban nulla vagy,."
 
Utoljára módosítva:
Mivel még az orvoshoz is nehezen lehet bejutni így elég nehéz beutalót szerezni....
Én eddig évente mentem különböző vizsgálatokra...két éve semmi...
A háziorvosok távgyógyítással gyógyítanak!
Egyik munkatársamat megkérte a saját háziorvosa,hogy köhögjön a telefonba illetve küldjön fotót a torkáról...
Elérni, felhívni alig lehet, mert a telefonja állandóan foglalt!
Ha sikerül is beutalót szerezni, több hónappal későbbre tudnak csak adni időpontot a vizsgálatokra...
Mondjuk a mondat második fele, már a covid előtti időkben is így volt: több hónappal későbbre tudtak csak időpontot adni a vizsgálatokra...
Miről beszélünk???!!!!
 
Én értelek .De a pénzt azt vissza utaltad?!?! Vagy felélted , felhasználtad? Csak kérdem mert csak a két bites fidesznyikok örülnek ennek a lopott piiiiiiiiiznek
Miért kéne visszautalnom? orbán nem a saját pénzét osztogatja, hanem az enyémet, meg a többi adófizetőét.... ezt is hitelből, amit majd kamatostul kell visszafizetnünk.... miután a brutális megszorításoknak köszönhetően előtte már 3x megfizettük... mert 42 ezer milliárd államadósság mellett lesznek megszorítások, arra mérget vehetsz...... kapjál már a fejedhez....
 
Megint a régi tévképzet, hogy mindent egy csapásra meg lehet oldani. Ha kapsz még 2 telefont, akkor három emberrel tudsz beszélni egyszerre? Nem a gépek számában van a gond, hanem az azt működtető szakemberekében. Mer nem 1 ember munkája kell a CThez és az eredmény kiértékelééhez. A dokik egy része meg 2005 után jobb állást kapva lelépett nyugatra. Nemrég volt egy, ha jól emlékszem, Dán egyetem és a SOTE közti megállapodásról egy riport, amiben kitértek arra, hogy 2005 után egy ritkább szakterületen dolgozó magyar orvosok fele elment dániába, mert olyan fizetéssel hívták őket, hogy csak na, az adott szakterületen magyarországon csak a 40+ osok meg a fiatalok maradtak akik a szakvizsgára készülődtek. EGy ilyen, kvázi lenyulást nem lehet pár géppel pótolni. Ezt nem egy , sőt nem is egy évtized pótolni. Főleg, hogy a bérek még mindig messze vannak a nyugati átlagtól az orvosi területeken. Persze ennek az elszivós modelnek is megvan az előnye, hisz egyserűbb egy kész szakértőt jól megfizetni, mint hatalmas oktatási bázist fentartani, ami majd talán kitermel egyet. Magyarország a határon túlról sziv el orvosokat. Ha esetleg SzabolcsSZB megyében vagy Debrecenben jársz, szinte mindenhol akad jó pár orvos és sokkal több nővér, aki határon túli magyar.
Tehát akkor még sem a lakosság a trehány, hanem az egészségügy a lepusztított... oké, ebben maradhatunk...
 
Szerintem hasonlóan járt volna el akkor is! :)
Jóó vicces, röhögünk, meg minden, de ha belegondolunk azért ez a helyzet, a mai magyar valóság nagyon-nagyon elkeserítő!
Javulás sem annyira várható. Egyszerüen nem tudja kigazdálkodni a nyugati béreket a jelenlegi helyzetből a kormány. Még 2018as költségvetésre vetitve kiszámolták egy szakfórumon, hogy ha a katonáknak nyugati béreket fizetnének, az a kötségvetés 1,5%-elvinné, mikor a környékén volt az egész hadseregre jutó százalék! Ez kb. 50 000 ember. Ha megemelnék még a rendőrök, tűzoltók, tanárok, orvosok, ápolók, könyvtárosok, egyébb állami munkehelyeken is ilyen arányban a fizetést, az kb 25%-át elvinné a költségvetésnek, már ha a 2018 évre vetitünk vissza, mert majd 900 000 dolgoznak az állami szférában. Persze ezk csak olyan becslése a részemről, pontosabb számításokkal ez lehet kevesebb, de több is.
Igy meg nehéz nem csak megtartani az embereket olyan fontos munkakörökben, mint a tanárok, tűzoltók és stb., hanem egyáltalán újakat felvenni.
 
Utoljára módosítva:
"
Az USA egyes tagállamai tulajdonképpen maguk határozhatják meg azt a helyileg érvényben lévő korhatárt, ami az alkoholvásárlásra való jogosultságot illeti. Ez 1975-ben egészen érdekes megoszlást mutatott: voltak államok ahol a korhatár 18, máshol 19, Delaware-ben 20, a többiben pedig 21 év volt.

Ma azonban, ha ugyanennek utánanézünk, akkor azt láthatjuk, hogy minden egyes tagállamban 21 év a korhatár. Jogosan tehető fel a kérdés: Mi vezetett ehhez az egységhez? Hogyan történhetett mindez?

1971-ben az alkotmány 26. módosítása lehetővé tette, hogy a 18 és 21 év közötti fiatalok is szavazati jogot kapjanak. Ez akkoriban 11 millió új választópolgárt jelentett az országban. Ennek hatására sok állam döntött úgy, hogy ha ezek a fiatalok szavazhatnak, sőt be lehet őket sorozni katonának, hogy a vietnami háborúba menjenek, akkor nyugodtan ihatnak is. Ez a változás azonban viszonylag rövid életű volt.

És itt kapott fontos szerepet Ronald Reagen elnök. Az 1982-es beszédében kiemelte, hogy csaknem 50.000 ember halt meg az elmúlt évben az Egyesült Államokban az utakon. Ebből évente 25.000 esetben ittas sofőr okozta a tragédiát, és további 750.000 sérülés történt.

Ezzel párhuzamosan a fentebb említett korhatár liberalizáció is problémát okozott. Azokban az államokban ugyanis, ahol 18 év volt a korhatár, nagyon megugrott a halálos közúti balesetek száma. Ebben jelentős szerepet játszott az, hogy az ilyen államok melletti szomszédos állam(ok)ból, ha ott magasabb volt a korhatár, gyakorta átjártak a fiatalok inni vagy italt vásárolni...."
 
Tehát akkor még sem a lakosság a trehány, hanem az egészségügy a lepusztított... oké, ebben maradhatunk...
Inkább mindkét oldalanak rengeteg hibája van, csak sem a kormányok, sem a lakosság nem kényszerit ki egy radikális váltást.
Itt a tüdőszűrések száma.
1990 és 2000 közt stagnál nagy vonalakban
2000-2010 feleződik, majd 2010 és napjaink között is feleződik. Negyed annyi szűrővizsgálat 20 év alatt. Persze a szűrőhelyek száma is csökent kb 1/3 al.
 
AZ infláció nem egészében magyar eredetü. Kb 20% a magyar 80% meg a világhatás. Nem hiába dőlnek meg évtizedes inflációs rekordok az USA meg Németországban is többek között. A szállítási nehézségek, a magas energiaárak és stb. mind inflációt keltenek. Magyarországon ez ellen a kamatemeléssel próbál küzdeni a jegybank. A fő gond, hogy még 2000 környékén az első Orbán kormány sok monetáris ezközt kivett a jegybank kezéből, mert akkor még arra készültek, hogy az EU csatlakozás után rögtön bevezetik az eurót.
Jajjjajjj... tehát most lehet hivatkozni a világpiacra, bezzeg a 2008-as világválságra nem lehet. Megint a kettős mérce.... egyébként a jegybank mindenre 3x-os fáziskéséssel reagált, vargának meg fingja nincs, hogy mit csináljon..
 
Jajjjajjj... tehát most lehet hivatkozni a világpiacra, bezzeg a 2008-as világválságra nem lehet. Megint a kettős mérce.... egyébként a jegybank mindenre 3x-os fáziskéséssel reagált, vargának meg fingja nincs, hogy mit csináljon..
Már bocs, de emeltek az adódon a covidra hivatkozva? A 2008 as válság valóban hihetetlenül nagy probléma volt, annyi, hogy a magyar "gyógymód" jelentős adóemeléseket is magával vont. Erre játszva lett többek között 2/3 Viktornak. Szóval nem kell csodálkozni, hogy a választásokig mindent megtesz majd, az emelések elodázása érdekében. Választás után majd vissza szedik azt a pénzt amit most kiosztanak. SZóval, ha van hiteled azt törleszd előre a most kapott visszatéritésből. Szerintem.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,141
Üzenet
4,804,825
Tagok
615,863
Legújabb tagunk
Batteriestaz
Oldal tetejére