Nem akarlak elkeseríteni, de lesz ez még rosszabb is!A fiúk 16 és 15 évesek, a lányom nemsokára 12 - főleg a fiúk rendszeres látogatói a konyhának és folyton azt keresik mit lehet enni. És nálunk is mindegyik vékony testalkatú. 1-2 éve havonta mentünk ruhát is venni, mert őrült tempóba nőttek. Kisebbik fiamnak 2 havonta új mászócipőt kellett venni - el sem koptatta, már ki is nőtte!
A hajam az égnek állt, mikor bejelentették, hogy megint kicsi a cipő. Ebből a fajtából nem is lehet nagyobbat venni. Ma ott tartunk, hogy 7 pár mászócipő sorakozik a szekrénybe! Megállapodtunk, hogy ha el tudja őket adni, akkor az árából vehet újat és újra mászhat. Nem nagyon töri magát.
De normál cipőt venni sem egyszerű már nekik. A nagyobbiknak legutóbb 44,5; a kisebbik fiamnak 43-as cipő kellett és a lányom is már 39-es cipőmérettel rendelkezik. Szóval én inkább etetek, mint ruházok - már ha lehetne választani.
A mai ebéd: felnőtteknek a maradék lecsós csirke; gyerekeknek milánói spagetti.
Az én unokám nem egy nagy növésű, de vékony, a lába 35-36 magassága 138 cm. Az osztályában a fiúk közül hátulról számolva az ötödik. Közepes termetű egyenlőre.
Mai ebéd a kedvencei között van.:
Krumplis tészta.
Tízóraira linzer karikákat készítettem sárgabarack lekvárral.


Nagyon büszke vagyok arra, hogy nem pukkad ki a hurkám. Nagyon sok-sok évig képtelen voltam úgy megsütni, hogy egyben megmaradjon. A családom úgy hívta, hogy "robbantott hurka"... Aztán megfigyeltem a különböző kirakodó vásárokon, piacokon, hogyan is sütik a hurkát, kolbászt? Rádöbbentem, hogy alacsony hőmérsékleten és hosszú ideig. Így amikor beteszem a tepsibe, NEM SZURKÁLOM MEG, mint anno' régen tettem. Csak alá teszek egy kevés vizet és amikor betolom a sütőbe, azt teljes hőre állítom, de csak addig, amíg felforrósodik. Akkor leveszem a hőt, és szép lassan süldögél magában. No még fontos! Amikor már kisült belőle a sok zsír, mert általában mindig sül ki belőle, azt leöntöm a tepsiből (pontosítok: szószos kis merőkanállal kiszedem egy fazékba). A csak hurkás-kolbász tepsit vissza is tolom, további sülésre. A tetejét soha nem alufóliával, de már az első perctől kezdve, a tepsit, két hatalmas fedővel fedem le. No ez az a titok, aminek birtokában Neked sem fog, ezek után soha kipukkadni és Neked sem lesz "robbantott hurkád", mint ahogyan engem "csúfolt" szeretett családom 
