A fél világot rettegésben tartja a 10 legveszélyesebb hacker

Dollár százmilliók, ha nem milliárdok tűntek már el a világ legveszélyesebb kiberbűnözőinek mesterkedése miatt, de volt, aki titkos rakétakísérletek eredményeit lopta el és megint más, aki egy komplett gátat akart megbénítani.

Nem mind tudtak anonimitásba burkolózni: sokan ezek közül a veszélyes hackerek közül már lelepleződtek és kiderült, hogy különféle államok, például Irán, Oroszország vagy Kína kormányának megbízására cselekedtek. Az FBI 41 legkeresettebb kiberbűnözője, kiberbűnözői csoportjai közül mutatunk most be tizet.

A kínai hadsereg 61398-as egysége

hekk1-20180724.jpg



Fotó: Shutterstock

Az FBI a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) öt tagját körözi, amiért 2006 és 2014 közt hat amerikai cégtől loptak információt. Többek közt atomenergiával, fémiparral és napenergiával foglalkozó vállalatok kerültek a célkeresztjükbe. Főleg technológiai szabadalmakat emeltek el, vélhetően azért, hogy ezt kínai állami vállalatok számára átadják, de volt, hogy egyes cégek levelezését törték fel, miközben azok kínai cégekkel tárgyaltak. A csoportot vélhetően Szun Kailiang vezette, akkor még századosként, aki ellen szintén elfogatóparancs van érvényben. A kínai kormány persze mindent tagad és az FBI körözését "szakmaiatlannak" nevezték.

A Merszad és az ITSecTeam tagjai

hekk2-20180724.jpg



Teherán látképe. Fotó: Shutterstock

A Merszad és az ITSecTeam két iráni cég, melyek kiberbiztonsági vállalatoknak álcázzák magukat, valójában viszont a Forradalmi Gárda hackereinek frontjaként szolgálnak. DDoS-támadások tucatjait vitték már végbe az Egyesült Államok bankjai ellen, meghackelték a NASA-t és feltörték egy amerikai gát, a Bowman Dam informatikai rendszerét is. Ha mindez nem lenne elég, a cégek egyszerre kiképzőközpontként is funkcionálnak, ahol hackerek és hírszerzők következő generációit tanítják a kiberhadviselés titkaira.

A Merszadot Mohammed Sadegh Ahmadzadegan és Omid Ghaffariana vezetik, míg az ITSecTeam vezetője Adhmed Fathi.

A szír elektronikus hadsereg tagjai

hekk3-20180724.jpg



Fotó: Shutterstock

Az FBI az Asszad-párti szír hackercsapat, a Szír Elektronikus Hadsereg (SEA) két tagját körözi, Firasz Dardart és Ahmed Al-Aghát, akik a "The Shadow" és a "Th3 Pr0" álnéven tevékenykedtek.

A hackercsapat megtámadta már a Washington Postot, a New York Timest és a CNN-t is, valamint számítógépeket fertőztek meg zsarolóvírusokkal, mellyel mintegy 500 ezer dollárra tettek szert. Szerveztek spamhadjáratokat is, melyekkel nyugati politikusok, például Barack Obama és Nicolas Sarkozy Facebook-oldalait támadták meg.

A szír hackerek kézre kerítésében való segítségért 100-100 ezer dollárt ajánl az FBI.

A Mabna Intézet

hekk4-20180724.jpg



Teheráni utcakép. Fotó: Shutterstock

A Mabna intézet szintén egy iráni állami hackercsoport, az FBI összesen kilenc embert köröz a "céggel" kapcsolatban, akik több mint 30 terabájtnyi adatot loptak el négy év alatt. Kifejezetten kedvelték az egyetemeket, mintegy 144 amerikai és 176 külföldi egyetemtől loptak tudományos dokumentumokat. A kampányt Gholamreza Rafatnejad vezette a Forradalmi Gárdával együttműködve, míg a csoport vezetője Ehsan Mohammadi volt.

Behzad Mesri, az "HBO-hacker"

hekk5-20180724.jpg



Fotó: Shutterstock

Mesri szintén egy iráni hacker, viszont vélhetően ő saját zsebre dolgozott. A kiberbűnöző az HBO rendszerét törte fel és ellopta a Trónok Harca nagysikerű sorozat még nem leadott epizódjait, valamint forgatókönyveket és más sorozatok részeit is. Mesri hatmillió dollárt kért bitcoinban "váltságdíjként," amit a TV-csatorna nem fizetett ki, így a hacker feltöltötte az internetre a sorozat részeit megjelenés előtt.

Mesri egyébként korábban dolgozott az iráni kormánynak és más közel-keleti hackercsoportoknak is.

Viet Quoc Nguyen

hekk6-20180724.jpg



Fiatal vietnamiak egy internetkávézóban. Fotó: Shutterstock

Viet Quoc Nguyen egy vietnami hacker, aki 2009-ben, tinédzserkorában ismerkedett meg a kiberbűnözés világával. A hacker szerződést kötött marketingoldalakkal, hogy forgalmat irányít hozzájuk, melyért cserébe jutalékot kap. Három év alatt feltörte nyolc e-mailszolgáltató oldalát, így egymilliárd e-mail címet szerzett meg, utána nekiállt szétspamelni üzenetekkel áldozatait. Azt nem tudni, hogy végül mennyi pénzt szerzett Hguyen az akcióval, vagy hogy egyáltalán kifizették-e szerződött partnerei.

Danial Jeloudar és Arash Amiri Abedian

hekk7-20180724.jpg



Fotó: Shutterstock

Jeloudar és Abedian egy iráni hackerpáros, akik malware segítségével hitelkártyaszámokat és más személyes információkat loptak el, majd áldozataikat zsarolni kezdték azzal, hogy adataikat nyilvánosan közzéteszik. Célpontjaik közt megtalálható többek közt egy kaliforniai online kereskedelmi platform is, melyet megfenyegettek azzal, hogy ha nem küld egy meghatározott összeget bitcoinban, közzéteszik ügyfeleik minden adatát.

Mohammad Saeed Ajily és Mohammad Reza Rezakhah

hekk8-20180724.jpg



Fotó: Shutterstock

Ajily és társa egy amerikai szoftvercéget törtek fel, amely állami megbízásra rakétatechnológia fejlesztésével és aerodinamikai elemzések elkészítésével foglalkozik. A megszerzett adatokat iráni állami szervezeteknek adták el, többek közt egyetemeknek és a hadseregnek.

Az orosz titkosszolgálatok hackerei

hekk9-20180724.jpg



Az FSzB főhadiszállása. Fotó: Shutterstock

Az FBI listáján számos orosz hacker megtalálható, többnyire ők orosz hírszerzési szervezetek, mint a GRU és az FSzB megbízását teljesítették, amikor amerikai cégeket támadtak meg. Áldozatukká vált többek közt a Yahoo is, melytől mintegy 500 millió felhasználó adatait lopták el az Alekszei Belan nevű lett kiberbűnöző által vezetett csapat hackerei. Magára Belanra 100 ezer dolláros vérdíjat tűztek ki az amerikaiak.

Jevgenyij Mihajlovics Bogacsev

hekk10-20180724.png



Jevgenyij Mihajlovics Bogacsev, a világ legveszélyesebb hackere. Fotó: FBI

A "Slavik" becenévre hallgató Bogacsev a világ egyik legveszélyesebb hackere, ő találta fel többek közt a banki rendszerekben évekig tomboló Zeus nevű vírust is, melyet az FBI 2009 óta vizsgál. Több millió számítógépet fertőzött már meg a malware és mintegy 100 millió dollárt loptak már el a segítségével. Évekig azt sem lehetett tudni, ki rejtőzik a Slavik név mögött, amíg az FBI 2014-ben rá nem talált Bogacsevre és a Jabber Zeus nevű, huszonéves hackerekből álló bandájára. Vélhetően segített az orosz hírszerzésnek is feltörni ukrán állami számítógépeket, amikor a Krímet annektálták.

Bogacsev fején 3 millió dolláros vérdíj van, ez a legmagasabb összeg, amit valaha a világon egy kiberbűnöző kézre kerítéséért ajánlottak. A hackerről annyit tudni, hogy szeret hajókázni, szereti a giccses, drága cuccokat és a leopárdmintás dolgokat.

Portfolio
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
Hi! Does anyone here have the easy deutsch books by Jan richter in English?
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,135
Üzenet
4,803,360
Tagok
615,791
Legújabb tagunk
Stirbicz Róbertné
Oldal tetejére