Trumppal sikerült, Orbánnal még nem

Az Európai Bizottság elnöke, Jean-Claude Juncker hosszú politikai pályafutásának eddigi legnagyobb sikerekét érte el azzal, hogy sikerült megállapodnia az amerikai elnökkel a kereskedelmi háború elkerüléséről .

A német lap Orbán Viktor személyét és Magyarországot is szóba hozza cikkében. Akárcsak a Bloomberg, amely az európai trumpisták különbségeit elemzi. Nemzetközi lapszemle a Klubrádióban.
A Bloomberg amerikai hírügynökség véleménycikket közöl egyik rendszeres publicistájától, Leonid Bershidskytől, a Vedomosztyi orosz üzleti napilap alapítójától, aki ezúttal arról ír, hogy az európai populisták nem egységesek az Amerikához való viszony megítélésében: a Trump-pártiság nem feltétlenül jelent Amerika-pártiságot.

A szerző szerint az amerikai elnök, Donald Trump európai hívei nem csupán az Egyesült Államok kívánatos világszerepéről gondolkodnak különbözőképpen, a kontinens „trumpistái” Izraelt is eltérően látják. A cikknek ezzel foglalkozó része kitér Magyarországra is. Bershidsky szerint Orbán Viktort gyakran vádolták ugyan antiszemitizmussal, és a Soros elleni kampánynak csak alig leplezett antiszemita felhangjai voltak, mégis, a magyar kormányfő Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök nagy barátja.

Magyarországon még az egykor nyíltan antiszemita, és egyébként Amerika-ellenes Jobbik is Izrael-pártivá vált, annak érdekében, hogy több szavazatot kapjon – olvasható a Bloomberg véleménycikkében.

Ott van a kereszt a falán, de másfelé megy

Az osztrák közmédia, az ORF péntek hajnali belföldi lapszemléje szúrta ki, hogy az Osztrák Néppárt korábbi menekültügyi koordinátora, Christian Konrad élesen bírálja saját kormánya és személyesen Sebastian Kurz kancellár menekültügyi politikáját.

Konrad a Kleine Zeitungnak adott nyilatkozatában azt mondja, a Néppárt, amely a bécsi kormány vezető ereje, az ő szemében immár nem tekinthető keresztényszociális irányzatú pártnak. „Kurz dolgozószobájának a falán ugyan ott van a kereszt, de a politika másfelé kényszeríti az emberiesség kérdésében” – fogalmaz a volt menekültügyi koordinátor.

Szerinte pártja – érvelés helyett – csak felerősíti azt a félelmet, amelyet a 2015-ös menekülthullám idején keletkezett képek keltettek az emberekben. Konrad nem csupán a más kontinensekről érkezőkkel szembeni osztrák néppárti politikát ostorozza, hanem hajmeresztőnek nevezi azt a szociálpolitikai javaslatot is, hogy kurtítsák meg azoknak a családtámogatását, akiknek a gyerekei Kelet-Európában vannak. „A külföldi idősápolók nélkül siralmas állapotban lenne társadalmunk” – figyelmeztet.

Sikerült neki, ami Merkelnek és Macronnak nem

„Köszönöm, Jean-Claude” – idézi Donald Trump amerikai elnök szavait a Handelsblatt című német gazdasági lap, Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének a washingtoni tárgyalásairól szóló cikkében. A két vezető a fehér házi találkozón megállapodott abban, hogy elkerülik a kereskedelmi háborút az Egyesült Államok és az Európai Unió között, nem vezetnek be további védővámokat egymás exporttermékeivel szemben, sőt, igyekeznek lenyomni a mostani vámtételeket.

Tekintettel arra, hogy a vámháborúskodást a Fehér Ház kezdte, amikor az unióval szemben is érvénybe léptette az importált acél- és alumíniumtermékekre kirótt extra vámot, a Handelsblatt Juncker nagy sikerének minősíti a Trumppal kötött megállapodást. Az Európai Bizottság elnökének sikerült az – írja a cikk szerzője –, ami Merkel, német kancellárnak és Macron, francia elnöknek nem: megtalálta a személyes hangot az amerikai elnökkel.

Trump nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy vendégül láthatja Junckert, akit „nagyon okos és kemény embernek” nevezett, olyan valakinek, aki „jól képviseli országait”. „Ilyen szavakat az Európai Bizottság elnöke otthon soha nem hallana” – jegyzi meg a Handelsblatt.

Eddigi legnagyobb eredménye

A terjedelmes cikk a kereskedelempolitikai kérdések boncolgatása mellett kitér egyebek közt arra, hogy Juncker – Trumphoz hasonlóan – szókimondó ember. Példaként felemlegeti, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnököt „Helló, diktátor” megszólítással köszöntötte.

Az, hogy az amerikai elnökkel meg tudott állapodni a kereskedelmi háború elkerülésében, talán Juncker hosszú politikai pályafutásának eddigi legnagyobb sikereként könyvelhető el, véli a Handelsblatt.

Magyarországgal még nem értett szót

A lap felidézi, hogy a tizennyolc éven át Luxemburg kormányfői tisztét ellátó politikus számára nagyon kemény éveket hozott a 2014 óta betöltött, jövőre lejáró európai bizottsági elnökség.

Egyik válságot követte a másik, a menekülthullám, az Európa-ellenes populista pártok felemelkedése, a Brexit, a transzatlanti feszültségek. Juncker „mindkét keze tele volt munkával” – fogalmaz a német újság –, hogy egyben tartsa az ellentétes érdekű tagállamokat. Ez – folytatódik a cikk – nem mindig sikerült neki jól. A Lengyelországgal és Magyarországgal való vita máig lezáratlan, az EU nem egységes abban, miként osszák el a menekülteket.

Kárpáti János

1.jpg
 
Egyszerűen be kéne már jelenteni pár államnak - mondjuk, a németeknek, franciáknak és a Benelux-nak - hogy azonnali hatállyal kilépnek az EU-ból! És rögtön, még ugyanabban az órában megalakítják maguk közt az Európai Egyesült Államokat! Amin belül van egy szövetségi kormány, éppn olyan hatókörrel mint amivel az az USA-ban rendelkezik, azt kivéve, hogy szeretném ha annál is többel...
A minimum hogy a tagállamok többé nem folytathatnak külön külpolitikát mert a külpolitika szövetségi hatáskör. A vámok megállapítása is. A hadsereg és esetleges háborúk is. És megszűnik a nemzeti állampolgárság, egyetlen állampolgárság lesz, az EURÓPAI, s ennek megadása is szövetségi hatáskör! Az Európai Egyesült Államokon belül természetesen szabad az emberek, szolgáltatások, áruk és pénz mozgása/forgalma, nincs határellenőrzés sem, de a külső határokat védeni kell, SZÖVETSÉGI haderővel. Akár kerítéssel is ha nagyon muszáj, bár ha muszáj is, akkor is biztos hogy nem kell mindenhova. Azonos törvények lennének mindenütt a fontos dolgokban, például a nyugdíjrendszer területén.

Ehhez a kezdeti Európai Egyesült Államokhoz csatlakozhatna azonnal bármely másik jelenlegi EU-tag állam is, ha akar, önkéntesen, de abban a pillanatban azonnal érvényesek rá a fenti SZÖVETSÉGI törvények, MIND, és nincs alku!

Mert igenis egyetlen akarat kell, egyetlen kormány, másképp a széthúzás örök és vég nélküli lesz, az EU pedig gyenge marad, és nemcsak Amerikával szemben marad le idővel, de még az oroszokkal és Kínával szemben is. Oké, nem most, de 10 év múlva. Később esetleg még valami arab konföderáció is létrejöhet és még az is lehagyja az EU-t.

Még ha egy eféle szövetségi, „birodalmi” kormány nagyon tehetségtelen, kis hatékonyságú és korrupt is, és sok rossz döntést hoz is, még akkor is jobb és hatékonyabb mint ami most van, az állandó széthúzás a nemzetek közt és az egy helyben topogás.
 
Mellesleg most nem Orbánt akarom védeni, de az az igazság hogy a cikk címével ellentétben, Trumppal SEM sikerült...

Ugyanis, az EU nem Oroszország. Juncker úr nem tud ráparancsolni az EU vállalataira, hogy azonnal tessék több amerikai szóját vagy palaolajat vagy akármit venni! Az EU-ban a gazdaság nem parancsuralmi rendszerre épül hanem piaci folyamatokra. Az az igazság hogy amit Juncker beígért Trumpnak, az csupa általánosság, meg egypár olyan dolog vétele, amire neki marhára semmi ráhatása nincs, de tudta, hogy teljesen véletlenül az utóbbi hónapokban amúgyis felfelé megy az importjuk, azaz véletlenül épp olyan a piaci helyzet hogy ELEVE úgyis többet vesznek ezekből az USA-tól, és a trend egy darabig még úgy tűnik folytatódni fog! Mondhatnám hogy ügyes húzás hogy ezzel elámította Trumpot, csak egyrészt kérdéses ezzel az EU mennyi időt nyer, másrészt, még Trumpról se hiszem el hogy olyan idióta lenne hogy nincs mindezzel tisztában. És ha mégis ennyire hülye lenne, a tanácsadói megmondanák neki a nagy titkot...

Egyszerűen arról van szó hogy Trump rájöhetett, nem bölcs dolog a kétfrontos háború mert abba már Hitler is belebukott, márpedig neki egyelőre elég egy ellenfél: Kína. Nem hiányzik neki hogy az EU is az ellenfele legyen, pláne úgy hogy épp Kínához közeledik majd jobb híján, bölcsebb tehát ha az EU a szövetségese marad Kínával (és a ruszkikkal) szemben, még ha vonakodó szövetséges is. De kellett neki valami sovány ürügy, hogy fenntartsa a látszatot (a választói előtt) hogy ő, a Nagy Trump nyert az EU-val szemben! Ezt az ürügyet Juncker úr bölcsen biztosította most neki, eljátszotta a behódoló szerepet, így az EU lényegében semmit se vesztett, Trump pedig valami halvány erkölcsi diadalfélével büszkélkedhet amit igyekszik is majd jól felfújni.

Valójában pedig az USA és az EU gazdasági kapcsolatai kb pont oda tértek vissza ahol Obama elnökségének végén megtorpantak, amikor Trump lett az elnök, és nagyban elkezdte ostorozni e viszonyt (megjegyzem amúgy, néhány részletkérdésben még igaza is van e téren az öregnek azaz Trumpnak, például ami a németeket illeti a téren ahogy az orosz gázzal kapcsolatban viselkednek...). Gyakorlatilag tehát a nagy hangoskodása ellenére ez ami történt, a „nesze semmi fogd meg jól”. Trumpról meg lehetne mnintázni a falu bikáját amint iszonyú energiát fektet bele hogy dühösen feltúrja a szeméthegyet a falu végében: hiába a nagy hangoskodás és a látványos akciók, az egész eredmény csak annyi hogy pár szemétkupac máshova kerül, de valójában lényegileg az égvilágon semmi se változik tőle.
 
a nato csúcson betegséggel (isias) küzdő Juncker mindenképp példaértékű kitartással küzdött végig
Trump rövid pillantással Orbán hetykén
előzi igazi támogatást Porosenko ad neki
 
Lehet , hogy tévedek , de Junkernek egyedül nincsen semmilyen döntési hatásköre !! Ö nem mint Trump, az EU egyed urralkodoja , Trumpnak nemkell minden döntéséröl támogatást kapnia a szenatoroktól , de Junkernek még ottvan Brüsszelben a" bolondok háza" akik majd jováhagyják a döntését , ha megteszik ! Aztán pont most hozott az europai biroság egy döntést a gén termékek betiltásáról , tehát akkor mi is van a szojával ? Jó mi majd vásárolni fogunk abból 100 millió tonnát , de a kinaiak akiket Trump elüldözött a magas vámmal azok vagy 500 millió tonnányit vásároltak :hurra:. De lehetne folytattni az elért "eredményt".
Ügyvédem ! Hogy a fenébe is alapitanák meg az általad és mások által is inditványozott új EU-t ??? Mitgondolsz miért nemlehet Németországban egy közös iskolai tanitási alap ? Vagy rendörség etc.pp. ??? Mert kell a "kiskirályság" érted ?? 45 után megszünt a "közös államiaság" amely a többi államban létezik nincsen "központ" ! Gondolod majd a Seehofer aláfogja magát rendelni mint Bajor egy porosznak ?? Aztán hová is lenne és mi is lenne a sok miniszter elnökböl ?? Képviselöböl ?? na necsináld !! Nehhogy már elvedd a kenyerüket és munkanélkülivé tedd e szegény szerencsétlen embereket :rohog::rohog::rohog:
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

livian wrote on bnrn's profile.
Szia. Csak így ismeretlenül is szeretném megköszönni neked a Sutherland könyvek fordítását, nagyon nagy örömet okoztál a fiamnak. Hétről-hétre várta a fordításodat, napi szinten érdeklődött mindig, hogy van-e új rész. Kicsit szomorú, hogy több rész ebből a sorozatból már nem lesz.
Esetleg megkérdezhetem, tervezel hasonló sorozatot még? Olvashat még tőled fantasy fordítást?

Köszönettel: Livian
beamix wrote on Ajuda67's profile.
Szia,bocs de csak most csatlakoztam,hogyan tudok hozzájutni a fordításaidhoz ? Főképp a Kárpátok vampirjai sorozat 36,37.reszei érdekelnek. Előre is köszönöm az útbaigazítást
hanna322 wrote on pöttyösdoboz's profile.
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy az Okosodj mozogva DVD anyagát el tudnád-e küldeni? Sajnos a data linkek már nem működnek. Nagyon köszönöm előre is a segítségedet! Üdv.: hanna322
katuskatus wrote on adabigel's profile.
Szia kedves Abigél! Neked sikerült letölteni Az egészség piramisa c. könyvet? Ha igen, elküldenéd nekem? Szép napot kívánok!

Statisztikák

Témák
38,141
Üzenet
4,804,825
Tagok
615,863
Legújabb tagunk
Batteriestaz
Oldal tetejére