Ebben a hónapban olvastam az év legjobb könyvét (legalábbis nekem az volt) és a legrosszabbat.
A következő könyveket olvastam augusztusban:
Nino Haratisvili - A nyolcadik élet Brilkának; a fiatal grúz szerzőnő egy családregényen keresztül mutatja be Grúzia történelmét az 1910-es évektől 2014-ig. Rögtön beszippantott. Amikor nem olvastam akkor is a történeten, a szereplőkön járt az eszem és azon, hogy vajon én mit tettem volna. Elég hosszú a történet - majdnem 1000 oldal -, de mégsem tűnt hosszúnak.
Armando Lucas Carrea - A történelem hajótöröttei; a történet két szálon játszódik. Az egyik szál Berlinben kezdődik 1939-ben és az akkor 12 éves Hanna meséli el a történetet. A másik szál 2014-ben New Yorkban játszódik, ahol az akkor 12 éves Anna meséli el a történetet. És valahogy mégis ennek a két nőnek összekötődik az élete. A történet valós eseményeken nyugszik, amikor 1939-ben Németországból Kubába több mint 1000 ember menekül hajóval, de csak pár ember szállhat partra, mivel engedélyüket nem fogadják el. Amerika és Kanada sem fogadta be a zsidó menekülteket, így a hajó kénytelen volt visszafordulni, de az egyeztetések után 4 európai ország menedéket nyújtott nekik. Viszont szeptemberbe kirobbant a háború és sokan így sem kerülhették el a sorsukat.
Stephen King - Tűzgyújtó; sikere ellenére még nem olvastam a szerzőtől. A történet szerint 12 fiatal egyetemista részt vesz egy kísérletben. Egy fiú és egy lány egymásba szeretnek és születik egy gyermekük. A gyermek képes akaratával tüzet gyújtani. Emiatt az amerikai kísérleteket végző Műhely szeretné felügyelete alatt tudni a kislányt. Sikerül nekik? Tartottam a könyvtől, de kár volt.
Agatha Christie - Gyilkosság az Orient Expresszen; ezt a klasszikust nagyobbik fiam választotta nekem. Szerintem nem kell részletezni.
Elisabeth Badinter - Egy anya konfliktusai; Mária Teréziát és családját igyekezett bemutatni a könyv. Szörnyű volt! Különböző levelekből próbálta a szerző bemutatni az anya és a gyermekei kapcsolatát. A könyv szerkezetileg is rossz volt. Rengeteg volt a jegyzet, amit nem a könyv, hanem a fejezetek végére raktak. Az állandó lapozgatás kizökkentett az olvasásból. Még szerencse, hogy nem volt hosszú, mert a könyv több, mint 10 százaléka volt jegyzet vagy függelék. Nagy csalódás volt nekem.
Ennek ellenére jó olvasást kívánok Mindenkinek!