Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves gyöngyös48!
Sajnos, egy amatőr intézménybe kerültél, ahol még a pedagógiai munka is hagy kívánni valót.(!)
Az önértékelés a tanfelügyelet előfeltétele, egyenlőre köze nincs a minősítéshez. Ha most töltöd a portfóliót, 2018-ban minősülsz. A jelenlegi jogszabályok alapján a minősítést követő 3 évben nem jelölhetnek ki tanfelügyeletre. Vagyis, az önértékelésed kb 4 év múlva (2021) lesz esedékes.
Látom, új intézményed mindent megtesz, hogy ne érezd jól magad, mert palimadárnak használnak. Ezen felül nincsenek tisztában az egyes eljárásokkal.
Felmerül bennem a kérdés, hogy bárminemű segítséget kaptál e eddig, mint új munkaerő.? Esetleg a portfólió elkészítéséhez?
A hivatkozott jogszabály:
"146. §
(2a)276 A pedagógus ellenőrzésére a minősítő vizsgán vagy a minősítési eljárásban való részvételét követő három évig nem kerül sor"
20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet Hatályos: 2017.10.04 -
Valamennyit pontosítanék ezen. Valóban a minősítés és önértékelés között jelenleg nincs összefüggés, mert a tanfelügyelet és önértékelés között van. Az is így van, hogy a minősítés után 3 évig nem lesz tanfelügyelet (a jelenleg hatályos jogszabályok szerint, de ez - mint tudjuk - bármikor változhat). Viszont ez nem zárja ki az önértékelést. Akik nálunk írtak portfóliót az elmúlt években, azok egy részének most van az önértékelése. És majd egyszer lesz tanfelügyelete, ha valamikor is lesznek pedagógus tanfelügyeletek, mivel eléggé altatják ezt a területet most. Azért van nálunk most néhányuknak az önértékelése, mert ezt viszont nem tiltja semmi, itt nem érvényes a 3 év. Mi a munkaközösség-vezetőkkel kezdtünk, hogy aztán majd ők legyenek az adatgyűjtők (persze e között sincs összefüggés, de így találtuk jónak, először próbálják ki a saját bőrükön, majd segítsék a munkaközösségükhöz tartozó tagokat az önértékelésben).
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Kollégák!
Általános iskolában dolgozom, most fogjuk elkezdeni a pedagógus önértékelést. Tagja vagyok a BECS-nek, és van egy-két homályos pont számomra az önértékelésben.
1. Két órát kell látogatni. Ez a két óra ugyanazon a napon van, egymást kövesse? Tanítók esetében bármelyik 2 óra lehetséges? A minősítéssel megegyezően ezen a tanítási napon csak ez a két órája legyen a pedagógusnak + a megbeszélés? Én erre vonatkozóan nem találok a kézikönyvben utalásokat.
2. Interjú a pedagógusokkal: a kérdésre a válaszokat E/1 vagy E/3 személyben kell megfogalmazni.
Köszönöm a segítségeteket.
Igen, két óra. A felület alapján ugyanarra a napra kell jelölni, hiszen ezt kell beírni az önértékelés indításakor, a rendszer ehhez számol mindent. DE! Nyugodtan lehet más napokon is, mi rugalmasan oldjuk meg. Amiben az önértékelő és az óralátogató (megfigyelő) megegyezik, akkor van. Nem csupán tanítók, de bárki esetében bármilyen óra lehet. A minősítésnél van csak kötött (amiből a portfólióját írta), sem az önértékelésnél sem a tanfelügyeletnél nincs. Egy matek-tesi szakos tarthatja az egyiket matekból, a másikat tesiből. Nem csak ez a két órája van akkor a pedagógusnak. "Rendesen" tartja az óráit ő is, és az adatgyűjtője is (legfeljebb az adatgyűjtőt kell akkor helyettesíteni, ha nem találnak olyan lehetőséget, amikor nincs órája). A megbeszélést akkor tartják, amikor mindketten ráérnek, vagyis nincs órájuk. Még az sem feltétlenül kell, hogy aznap legyen, lehet másnap is. Azért nem találsz utalást a kézikönyvben, mert nem úgy működik.
Interjú: a pedagógus válaszol a kérdésekre, tehát én ezt így csinálom... E/1.; a vezető válaszol a pedagógussal kapcsolatban a kérdésekre: ez a véleményem... E/1.
 

Gagamail

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Kollégák!
Általános iskolában dolgozom, most fogjuk elkezdeni a pedagógus önértékelést. Tagja vagyok a BECS-nek, és van egy-két homályos pont számomra az önértékelésben.
1. Két órát kell látogatni. Ez a két óra ugyanazon a napon van, egymást kövesse? Tanítók esetében bármelyik 2 óra lehetséges? A minősítéssel megegyezően ezen a tanítási napon csak ez a két órája legyen a pedagógusnak + a megbeszélés? Én erre vonatkozóan nem találok a kézikönyvben utalásokat.
2. Interjú a pedagógusokkal: a kérdésre a válaszokat E/1 vagy E/3 személyben kell megfogalmazni.
Köszönöm a segítségeteket.
Kedves Éva néni!
Nincs erre rögzített szabály szerintem sem. A saját tapasztalatomat, gyakorlatunkat tudom mondani:
1. A két órát tetszőlegesen tartja meg a kollégám.
Még ahhoz sem ragaszkodtunk, hogy ténylegesen az óralátogatás napján legyen. Technikai dátumként kezeljük, mert kevesen vagyunk, sokat túlórázunk, egy-egy betegségnél, járványnál szinte alig megoldható a helyettesítés, legalábbis nálunk szeptember óta állandóan "vészhelyzet" van.
Tehát mindent rugalmasan kezelünk, amit lehet.
Ahhoz "ragaszkodtam", hogy formailag a helyén legyen - legyen óravázlat adott napon tartott órához, legyen ott a megtartott órán/foglalkozáson az óralátogatón kívül az adatgyűjtő (mi így osztottuk föl a feladatokat, de ez a belső szabályzat szerinti), és a megbeszélésnél is jelen legyen. Így kértem a közvetlen vezetőktől is, biztosítsák a helyettesítésüket. Olyan adatgyűjtőket kértem fel a csoportokhoz, akik sok tapasztalattal rendelkező "öreg rókák", és láttak már egyet s mást a szakmájukban, de adott időben nem feltétlenül dolgoznak azonos munkaterületen az önértékelt kollégával. Így kicsit tágabb a véleményezés lehetősége. Ehhez hozzátartozik az is, hogy első félévben 6 gyakornokunk önértékel.
Az óralátogatásokhoz megadtam 14 időpontot a kérdőívezéstől az önfejlesztési tervig leírva a dátumokat. Mindenkinek volt lehetősége eldönteni, mikor akar órát tartani, illetve annak eldöntésére, hogy mikorra akarja az önf.tervét megszülni. A portfóliót töltő kollégák többsége októberi óralátogatási időpontot választott, de volt olyan, aki már szept. végén megtartotta az első bemutatóját, majd okt. elején a másodikat, így mire megnyílt a portfóliós felület túl volt az órákon, és az óravázlatát betette a portfóliós anyagba (a csoporttal megbeszélt reflexióval együtt :)).
Jelenleg az önértékelők többségénél az óralátogatások elméletben és gyakorlatban is lezajlottak, a csoportok tagjai közül a dokumentumelemzők dolgoznak, az interjúztatók a vezetői interjúkat csinálják, és várnak, amíg a portfóliók feltöltése megtörténik. Ekkor kell lezárniuk a jkönyveket, és ugrunk tovább az értékelés fázisra, majd valamikor nov. végén, s ekkor már az önértékelő kolléga is tud az önfejlesztési tervével foglalkozni - kb. 4 hete marad rá.
Így a téli szünet, remélhetően tényleg pihenéssel is telik majd számukra.
2. Az interjú kérdéseket ugyanabban a stílusban folytattuk, fogalmaztuk át (ha kellett), mint ami a kézikönyvben javasolt.
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Segítséget szeretnék egy nálunk most éppen problémás ügyben. Általános iskola + AMI vagyunk. Ez a következőképpen néz ki: általános iskola: ügyviteli hely az általános iskola telephelye (gondolom, érthető így, még ha megfogalmazásban pontatlan is, de nem szeretnék utca, házszámot jelölni);AMI: ügyviteli hely az az utca, házszám, ahol az AMI épülete található (na, itt már pontosabban fogalmaztam :D). Eddig egy ügyviteli hely volt, most szeptembertől jelölték ki külön-külön (nekem fogalmam sincs, mi a jelentősége, de állítólag elég nagy). Készül a Ped. program. A tagintézmény vezetője úgy véli, hogy ők külön készíthetnek Ped. programot, nem kell egynek lenni. Tehát lenne egy Ped. progr. - általános iskola, és külön egy Ped- progr. - művészeti iskola. Valóban így van?
A másik, amit mond a tagintvez., hogy nem kell a tantestületi értekezleteken részt venniük, hanem a teljes össznépit valahogyan másképp hívják (mondta, de a csuda emlékszik rá). Ez azért is lényeges, mert azt is mondja, hogy választások esetében is külön-külön van. Vagyis ha intvez.-t választunk, akkor csak az általános iskolások, ha tagintvez.-t, akkor csak a művészeti iskolások szavazhatnak.
Meg még van egy csomó kérdés, de azokat most rakja össze. :)
 

ladysla

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
"Általános iskola + AMI vagyunk."

Törvényt nem tudok, csak gyakorlati példát, de azt kettőt is. A példák úgy végződtek, hogy az általad leírt folyamat végén ott volt két teljesen különálló intézmény: egy általános iskola és egy művészeti iskola.
 
Utoljára módosítva:

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
"Általános iskola + AMI vagyunk."

Törvényt nem tudok, csak gyakorlati példát, de azt kettőt is. A példák úgy végződtek, hogy az általad leírt folyamat végén ott volt két teljesen különálló intézmény: egy általános iskola és egy művészeti iskola.
Tehát elkészült egy általános iskolai Ped- program, és egy művészeti Ped. program, majd egymás mögé lett rakva? Jól értem?
Külön tantestületi értekezlet egyikben, külön a másikban?
Idén például nem is azonos napokra tették a tanítás nélküli munkanapokat. Nálunk a pályaválasztási most lesz novemberben, náluk nem tudom, hogyan kell értelmezni. Valószínűleg sehogy, akkor viszont ott nem is adnak ki 6-ot (mivel ez kötött, ha nem csinálsz ilyet, nem "jár" a tanítás nélküli munkanap).
Persze a művészeti rész nem a mi iskolánkhoz kötött csak, van a városban még másik két általános iskola, ahonnan természetesen szintén beiskoláz a zeneiskola (sőt idén tőlünk van kevesebb növendékük), valamint a környékbeli falvakból is.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

gtszg

Állandó Tag
Állandó Tag
Valamennyit pontosítanék ezen. Valóban a minősítés és önértékelés között jelenleg nincs összefüggés, mert a tanfelügyelet és önértékelés között van. Az is így van, hogy a minősítés után 3 évig nem lesz tanfelügyelet (a jelenleg hatályos jogszabályok szerint, de ez - mint tudjuk - bármikor változhat). Viszont ez nem zárja ki az önértékelést. Akik nálunk írtak portfóliót az elmúlt években, azok egy részének most van az önértékelése. És majd egyszer lesz tanfelügyelete, ha valamikor is lesznek pedagógus tanfelügyeletek, mivel eléggé altatják ezt a területet most. Azért van nálunk most néhányuknak az önértékelése, mert ezt viszont nem tiltja semmi, itt nem érvényes a 3 év. Mi a munkaközösség-vezetőkkel kezdtünk, hogy aztán majd ők legyenek az adatgyűjtők (persze e között sincs összefüggés, de így találtuk jónak, először próbálják ki a saját bőrükön, majd segítsék a munkaközösségükhöz tartozó tagokat az önértékelésben).
Nem szoktam feleslegesen sarkosan fogalmazni. Most az elvi hozzáállás miatt tettem.
Azt is írhattam volna, hogy 2015 óta jogszabály írja elő az önértékelést. Valóban nincs előírva, hogy csak kinél kell vagy nem kell elvégezni.
De úgy érzem, hogy nem egy éppen odakerült kollégával kellene kezdeni. Elég trauma lelkileg újrakezdeni, ráadásul egy nagy intervallum után. Lehet bármilyen tapasztalt valaki, akkor is kell idő, hogy kiteljesedhessen. Meg kell ismerni a helyi szereplőket, bizonyos szokásrendet, a jelenlevő értékrendeket.
Vagyis, pedagógiailag tartom amatőrizmusnak. Én, mint vezető (nem vagyok az), nem engedném meg.
Valószínűnek tartom, hogy Ti sem egy új kolléganővel kezdtétek. Nem akarok vitát gerjeszteni, de pedagógusok értenek hozzá, hogy kell valakinek minden kedvét elvenni a pályától. Ehhez elegendő egy-két ilyen szituáció, nem kell OH,POK, stb
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
326-os rendelet!!! 17/A. §145 (1)146 Ha a Mesterpedagógus fokozatba besorolt pedagógus országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésben, a pedagógusok minősítő vizsgáján vagy minősítési eljárásában szakértőként vesz részt vagy szaktanácsadói, illetve pedagógiai-szakmai szolgáltatási feladatokat lát el, munkaidő-kedvezményben részesül. A neveléssel-oktatással lekötött munkaideje nem lehet több

a) heti tizennyolc óránál,

b) óvodapedagógus esetén huszonöt óránál,

c) vezetőpedagógus esetében tíz óránál, vezető óvodapedagógus esetében huszonkettő óránál,

továbbá tanítási hetenként legalább egy tanítási napra a munkahelyén történő munkavégzés alól mentesíteni kell a szakértői, szaktanácsadói feladatok ellátása érdekében.

Tagóvodavezetőként is magasabb vezető vagy!!! Szintén 326-os!
21. § A köznevelési intézményben - az intézmény gazdálkodási jogosítványaitól függetlenül -

a) magasabb vezetői megbízásnak minősül:

aa) a miniszter, az országos, területi nemzetiségi önkormányzat közgyűlése, a települési nemzetiségi önkormányzat, a települési önkormányzat képviselő-testülete, a fenntartó vezetője vagy megbízottja által adott intézményvezetői megbízás,

ab) a tagintézményvezetői megbízás,

ac) az intézményegység-vezetői megbízás,

ad) az intézményvezető-helyettesi megbízás,
Köznevelési törvényben le van írva vezetők, tagintézményvezetők óraszáma létszámnak megfelelően. Ezek szerint neked 24 lenne, de a szakértői munka miatt akkor is 22!!! Ezt kifogásolni kell bátran, mert ők nem néznek utána-nekik nem érdekük. Nekik az a lényeg, hogy minél több normatívát vonjanak vissza. Bátran, ne félj semmitől. :)
Vezetőpedagógus= pedagógus képző felsőoktatási intézményből fogad hallgatókat és irányítja a szakmai gyakorlatukat...

Az intézmény vezetője a magasabb vezetői beosztás....

Vagy a cxc-ben, vagy a 326-osban a "fogalmak definíciójánál" megtalálható....

Bocs, hogy nem értek egyet, és bocs, de csak most olvastam....
 

Verőce

Állandó Tag
Állandó Tag
Csatolás megtekintése 1571007 Tudod, rám lehet számítani. :D Egyébként az vezérelt, hogy annyiszor mondják a tanáriban nekem: "ha hozzám jöttök ellenőrizni". Mindannyiszor elmondom, hogy nem ellenőrzök. Ellenőrizze ő saját magát, nekem elég a magam baja. ;)
Pedig ez nem véletlen elszólás lehet.
Egyrészt: az érintettek így élik meg. Másrészt: odafönt ezt az elnevezést tartották jónak. Hát, nem tudom...

"Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkárnak a Belső Ellenőrzési Csoport (BECS) elnevezés szimpatikusabb, mint a Pedagógus Önértékelési Csoport (PÖCS). "
http://www.origo.hu/gazdasag/20151005-czunyine-ismet-emelkedtek-a-pedagogusberek.html
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem szoktam feleslegesen sarkosan fogalmazni. Most az elvi hozzáállás miatt tettem.
Azt is írhattam volna, hogy 2015 óta jogszabály írja elő az önértékelést. Valóban nincs előírva, hogy csak kinél kell vagy nem kell elvégezni.
De úgy érzem, hogy nem egy éppen odakerült kollégával kellene kezdeni. Elég trauma lelkileg újrakezdeni, ráadásul egy nagy intervallum után. Lehet bármilyen tapasztalt valaki, akkor is kell idő, hogy kiteljesedhessen. Meg kell ismerni a helyi szereplőket, bizonyos szokásrendet, a jelenlevő értékrendeket.
Vagyis, pedagógiailag tartom amatőrizmusnak. Én, mint vezető (nem vagyok az), nem engedném meg.
Valószínűnek tartom, hogy Ti sem egy új kolléganővel kezdtétek. Nem akarok vitát gerjeszteni, de pedagógusok értenek hozzá, hogy kell valakinek minden kedvét elvenni a pályától. Ehhez elegendő egy-két ilyen szituáció, nem kell OH,POK, stb
Szerintem nem is gerjesztesz vitát. Ha olvastad az előző beírásomat, láttad, hogy teljesen azzal értek egyet, hogy a frissen odakerült kollégát nem piszkáljuk, előbb hadd szokja a közeget. Pláne nem úgy, hogy frissen odakerült + portfóliót ír. Tehát véleményünk teljesen azonos. Amúgy csak azért egészítettem ki az általad írtakat, mert sokan elég tájékozatlannak tűnnek önértékelés tekintetében. Mi itt értjük (te is, én is, és még sokan mások is) a folyamatot, de sokan nem. Viszont sokan olvasnak minket. Nem biztos, hogy ők nem értik félre, ha minden lehetőséget nem mutatunk meg. (Aztán ladysla mindjárt jelzi, hogy nem ezen a fórumon önértékelünk. ;) Amúgy ez azért van szerintem, mert az intézmények nagy részében eme csodálatos feladatot a szakértők és szaktanácsadók kapták. Ráadásul szorosan összefügg a tanfelügyelettel. :))
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Pedig ez nem véletlen elszólás lehet.
Egyrészt: az érintettek így élik meg. Másrészt: odafönt ezt az elnevezést tartották jónak. Hát, nem tudom...

"Czunyiné Bertalan Judit köznevelési államtitkárnak a Belső Ellenőrzési Csoport (BECS) elnevezés szimpatikusabb, mint a Pedagógus Önértékelési Csoport (PÖCS). "
http://www.origo.hu/gazdasag/20151005-czunyine-ismet-emelkedtek-a-pedagogusberek.html
És most a kézikönyv Önértékelést Támogató Munkacsoportnak nevezi (így, nagy kezdőbetűkkel). Viszont a rövidítéssel folyamatos gond van. A PÖCS ugye, csúnyán hangzik, és nem munkát, hanem röhögést generál. A BECS jó rövidítés, viszont benne van az ellenőrzés szó, ami nem igaz. Az új elnevezésnek viszont rendkívül hülyén hangzana a rövidítése, ha azt használnánk: ÖTM. Így aztán nálunk ez úgy néz ki, hogy a csoport neve Önértékelést Támogató Munkacsoport, a rövidítése ennek pedig BECS. Ez van. ;)
 

pappica

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves mester minősítésben tapasztalatot szerzett kollégák! Elnök leszek és az egyik kérdésem arra vonatkozik, hogy van-e a Ped. I-II-ben megismert eljárásrendhez hasonló a mesternél? (kapcsolatfelvétel ideje, stb) Az útmutatóban eddig (nem mondom, hogy már minden sorát tüzetesen ;), de azért nézegettem már) Nyílván a hiánypótlás bekérése nem játszik, lévén nem létezik. A másik gondolatom: van-e az elnöknek olyan felelőssége, mint a már ismert eljárásokban, hogy a minősülés feltételeit ellenőrizze? Minden hasznos infót hálásan köszönök.
 

kaktusz68

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves mester minősítésben tapasztalatot szerzett kollégák! Elnök leszek és az egyik kérdésem arra vonatkozik, hogy van-e a Ped. I-II-ben megismert eljárásrendhez hasonló a mesternél? (kapcsolatfelvétel ideje, stb) Az útmutatóban eddig (nem mondom, hogy már minden sorát tüzetesen ;), de azért nézegettem már) Nyílván a hiánypótlás bekérése nem játszik, lévén nem létezik. A másik gondolatom: van-e az elnöknek olyan felelőssége, mint a már ismert eljárásokban, hogy a minősülés feltételeit ellenőrizze? Minden hasznos infót hálásan köszönök.
Kedves Pappica!

Az eljárás kezdetekor én felvettem a kapcsolatot a kollégával.
A következő levélben tájékoztattam:

Tisztelt X Y! Kedves Kolléga/Kolléganő!

Ön jelentkezett a mesterpedagógus minősítő eljárásra és feltöltötte mesterpályázatát az elektronikus rendszerbe.
A minősítés időpontja – mesterpályázat bemutatása és védése - 2017. ............
A minősítőbizottság elnökeként veszem fel Önnel a kapcsolatot.
A minősítési eljárás során az eljárást szabályozó dokumentumok:
- a 326/2013. (VIII.30.) Korm. rendelet,
- Útmutató a mesterpedagógus fokozat minősítési eljáráshoz.
A minősítőbizottság szakértői előzetesen áttekintik az Ön által feltöltött mesterpályázatot és 2017. ........ az értékelés első fázisában elvégzik az előzetes értékelést.
A Mesterpedagógus pályázat bemutatására és védésére akkor kerülhet sor, ha a Mesterpedagógus pályázat előzetes értékelésének összesített eredménye legalább 75%-os.
Az előzetes értékelés lezárása után majd ismét megkeresem, hogy a mesterpedagógus pályázat bemutatására és védésére vonatkozó részletekről egyeztessünk.
Felmerülő kérdésekben szívesen állok rendelkezésre.
További eredményes munkát kívánok!
Kérem, hogy a levél elolvasásáról rövid visszajelzésben értesítsen!

Tisztelettel:

Felvettem a kapcsolatot a szakértőtársakkal is.
Az elnök felelőssége a feltételek ellenőrzése (bevonva a szakértőtársakat)
Remélem, segítettem!
 

pappica

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Pappica!

Az eljárás kezdetekor én felvettem a kapcsolatot a kollégával.
A következő levélben tájékoztattam:

Tisztelt X Y! Kedves Kolléga/Kolléganő!

Ön jelentkezett a mesterpedagógus minősítő eljárásra és feltöltötte mesterpályázatát az elektronikus rendszerbe.
A minősítés időpontja – mesterpályázat bemutatása és védése - 2017. ............
A minősítőbizottság elnökeként veszem fel Önnel a kapcsolatot.
A minősítési eljárás során az eljárást szabályozó dokumentumok:
- a 326/2013. (VIII.30.) Korm. rendelet,
- Útmutató a mesterpedagógus fokozat minősítési eljáráshoz.
A minősítőbizottság szakértői előzetesen áttekintik az Ön által feltöltött mesterpályázatot és 2017. ........ az értékelés első fázisában elvégzik az előzetes értékelést.
A Mesterpedagógus pályázat bemutatására és védésére akkor kerülhet sor, ha a Mesterpedagógus pályázat előzetes értékelésének összesített eredménye legalább 75%-os.
Az előzetes értékelés lezárása után majd ismét megkeresem, hogy a mesterpedagógus pályázat bemutatására és védésére vonatkozó részletekről egyeztessünk.
Felmerülő kérdésekben szívesen állok rendelkezésre.
További eredményes munkát kívánok!
Kérem, hogy a levél elolvasásáról rövid visszajelzésben értesítsen!

Tisztelettel:

Felvettem a kapcsolatot a szakértőtársakkal is.
Az elnök felelőssége a feltételek ellenőrzése (bevonva a szakértőtársakat)
Remélem, segítettem!

Kedves Kaktusz68! Nagyon köszönöm :dr_24::dr_24:
 
Utoljára módosítva:
Nem szoktam feleslegesen sarkosan fogalmazni. Most az elvi hozzáállás miatt tettem.
Azt is írhattam volna, hogy 2015 óta jogszabály írja elő az önértékelést. Valóban nincs előírva, hogy csak kinél kell vagy nem kell elvégezni.
De úgy érzem, hogy nem egy éppen odakerült kollégával kellene kezdeni. Elég trauma lelkileg újrakezdeni, ráadásul egy nagy intervallum után. Lehet bármilyen tapasztalt valaki, akkor is kell idő, hogy kiteljesedhessen. Meg kell ismerni a helyi szereplőket, bizonyos szokásrendet, a jelenlevő értékrendeket.
Vagyis, pedagógiailag tartom amatőrizmusnak. Én, mint vezető (nem vagyok az), nem engedném meg.
Valószínűnek tartom, hogy Ti sem egy új kolléganővel kezdtétek. Nem akarok vitát gerjeszteni, de pedagógusok értenek hozzá, hogy kell valakinek minden kedvét elvenni a pályától. Ehhez elegendő egy-két ilyen szituáció, nem kell OH,POK, stb
Természetesen, nem zárkózom el az önértékeléstől, de méltánytalannak éreztem, hogy ennek most kell megtörténnie ebben a nehéz élethelyzetben. Csütörtökön egy óvónői megbeszélés után jött oda hozzám a ( már tudom, hogy a BECS vezető), és mellékesen oda szólt, hogy másnap menjek az irodájába, mert beszélni kell a BECS- ről. Pánikba estem, hiszen számítottam rá, hogy az új helyen nyilván megnéz majd a vezető, de az egészen más. Rossz érzésem lett. Új hely, ismerkedem a programmal, ami művészeti program a Montessori helyett. A naplóval, a kollégákkal, a belső viszonyokkal, helyi szokásokkal. A csoportomban új kolléganőmmel, dajkámmal. A csoport szokásokat alakítjuk. A gyermekekkel és szülőkkel kölcsönös bizalom kialakítására törekszem. Közben írom a portfóliót....magánéletről ne is beszéljek. Azonnal azt éreztem, hol itt az empátia? Azért kértem itt tanácsot, hogy határozottan, de nem ellenségesen kiállhassak magamért. Ez meg is történt pénteken. Igaz, amikor kijöttem csak zokogtam, mert éreztem ez nem jó pont nekem. Miért kellett ennek megtörténnie. Kis idő elteltével megkeresett a hölgy akivel beszéltem és mondta, hogy ő tévedett, valóban nem feltétele a minősítésnek az önértékelés, de számítsak rá, hogy a vezető majd megnéz. Ennyi volt a történetem. Köszönöm, hogy véleményekkel, hozzászólásokkal itt megerősítést kaphattam!
 

MME

Állandó Tag
Állandó Tag
Érdekes eset ÓVODÁBAN ! - kérdésem: Mi lehet a megoldás?

Minősítésre megyek egy kis faluba, ahol a működő létszám: 1 óvónő, 1 dajka és tizenvalahány gyermek.
Nincs több alkalmazott! az óvónő reggel 7-től délután fél 5-ig dolgozik, nincs túlóra pénz + megbizott vezetői feladatokkal együtt ( erre kap némi összeget)
Minősítésre megyünk - a dajka lesz a gyerekekkel, amíg mi 3 OH-tól érkezett szakértő minősítünk.

Mi lehet a megoldás? (Kár, hogy nem vezetői tanfelügyelet, mert elinterjúznék a fenntartóval - egy kicsit!)
 

ladysla

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Nekem is csak kérdéseim vannak.
A portfólióban hol van olyan rész, hogy a feltöltőnek meg kell adnia a fizetését?
A kevés gyerek kis lélekszámú falut jelenthet. Van olyan anyagi kondíciójuk, hogy ovit üzemeltessenek? (Két főt foglalkoztatva tizenpár gyerekhez. A tizenpár gyerekhez egyáltalán milyen órakedvezmény jár?) Van a közelben nagyobb település befogadó óvodával? Lenne ott a feltöltőnek is helye, vagy csak a gyerekeket vennék át? A fenntartótól mit szeretnél kérdezni? Azt, hogy a ped2 kategória megemelt fizetését és annak vonzatait ki tudják-e gazdálkodni, vagy becsukják a boltot?
50-60 fős gyereklétszámmal és nagyobb településeken működő óvodák fenntartói is gondban vannak. A szolgáltatók nem várnak, az épületek állaga sem javul csak úgy.

Közben utánanéztem, mert nem hagyott nyugodni a dolog.
13 gyerek kell minimum egy óvodai csoporthoz. 50 gyerekig 26 óra foglalkozást kell tartania az óvodapedagógusnak, ha van vezető, neki 12 órát. A munkaidő heti 40 óra. Ha valamicske pótlékot kap, akkor vezetőként a 40 óra van, nem a 32, ha jól tudom. Fél óra ebédszünet. Beterhelték a maximumra. Most már én is kíváncsi vagyok, melyik számítás a jó.
 
Utoljára módosítva:
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére