Közvetlen az esőköz előtt és a napköz után.Milyen nap van hóköz?
Közvetlen az esőköz előtt és a napköz után.Milyen nap van hóköz?
Én voltam szakosként. Minden ugyanúgy zajlik, mint bármely más pedagógus minősítésénél, azzal a különbséggel, hogy az intézményi delegált helyett OH delegált van, aki vezetői tapasztalattal rendelkezik. Nagyon pozitív élmény volt, fantasztikus pedagógussal, úgy szervezte meg, hogy azért legyen helyette valaki "házigazda", úgyhogy erre felkérte az egyik helyettesét.
Nem tudom milyen szerepben mész, mi érdekel, szívesen segítek, ha tudok![]()
A KLIK - PSZ kollektív szerződés alapján "A munkáltató gondoskodik arról, hogy a közalkalmazott a havi illetményét legkésőbb aAmióta KLIK-es dolgozók vagyunk, a fiz. érkezésének határideje minden hó 10-ig!!!
Sajnos!!!
Ám ezek szerint nem mindenkinél számfejtenek az új programmal??? Nálunk ma reggel lett fizu.
A munkabér kifizetésére vonatkozó előírásokat aMunka Törvénykönyve157-158. §-ai tartalmazzák. Alapvető szabály, hogy a munkabért a tárgyhónapot követő hónap10. napjáig ki kell fizetni.
A dobozban Gagamail kicsi szívének minden melege van.Sajnos az OH is kényszerpályán van, mert a szakképzés területén nincs elég (megfelelő) minősítő szakértő.
Ezért a kollégáknak sorban törlik a minősítését. Ez most egy picit olyan, mint a zeneiskolai minősítés. Zene-zene: az OH szerint mindegy, hogy milyen hangszer, milyen művészeti ág.
Kedves Gagamail!
Mi van a dobozban? Nagyon bele akartam nézni, de nem sikerült!
(egyébként nagyon szívesen, a CH-n nagyon jól működik a tudásmegosztás, mindenki segít a másiknak, és ez így természetes!)
Lassan azt érzem, hogy a hóköz az két olyan napot jelent, amikor esett a hó...mi jöhet mégMilyen nap van hóköz?
Sőt nem csupán abban vannak benne, hanem az Önértékelési kézikönyvben is, és 2016-tól már mindenkinek végig kell csinálnia a tanfelügyelete előtt a teljes önértékelési folyamatot (hacsak rövidesen nem érkezik erről valami más utasítás, mert időpont még mindig nincs), tehát egyszer már válaszol ugyanezekre a kérdésekre, csak akkor a kollégájának. Éppen ezért számomra azt sem indokolja semmi, hogy kétszer tegyék fel ugyanazokat a kérdéseket 1 éven belül, de azt meg főleg nem, ha a tanfelügyeletre érkező szakértő titokként akarja kezelni ezt.Az eredeti ötlettel [mármint azzal, hogy a kérdéseket eleve kiküldjük az érintetteknek] kéretik óvatosan bánni.
Azaz, beszéljétek meg alkalmazását a tanfelügyelő-társatokkal.
Kb. 1 órás tapasztalatom, hogy az enyém nem hogy, nem örül neki, hanem egyenesen elutasítja.
Indoka nincs, ám "ez nem (így) szerepel az eljárásrendben". És hogy ő "nem ezt tanulta".
Semmi sem indokolja, és semmi sem írja elő, hogy a megbeszélendő kérdéseket előre elküldjük - mondta.
(Szerintem meg azokat úgyis ismerik, tehát maximum figyelemfelhívásról beszélhetünk.)
Senkivel nem fogok értelmetlen vitába szállni.
Az én jogértelmezésem úgy szól, hogy amit nem tilt valami jogszabály, azt szabad.
A kérdések - mindenkié - nyilvánosak, azok benne vannak a Tanfelügyeleti Kézikönyvben - mint ahogyan az eljárás menete is.
Azt meg itt ugye szerintem megbeszéltük, hogy ez a mostani tanfelügyelet és eljárásrendje csak a nevében azonos azzal, mit tanítottak (tanítottam).
József Attilával szólva: "neve, ha van, csak áruvédjegy"...
http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/jozsefa/monddmit.htm
Köszönöm a válaszod. Jól értem, hogy tartott órát, és Te a tartott órával megegyező szakosként voltál a biz.-ban?
Közvetlen az esőköz előtt és a napköz után.![]()
Nem értem még az olvasás végére, lehet, hogy már mások is válaszoltak Anett kérdésére. Én is azon a véleményen vagyok, mint te. Új csoportprofil (vagy egyéni profil- attól függ, hogyan zajlik náluk a fejlesztés), tematikus terv, 6 óraterv kell. A többi maradhat. Esetleg szabadon választottba beleteheti a régieket összefűzve, ha van még helye hozzá. Azért gondolom, hogy új kell, mert szerintem ez ugyanaz a helyzet, mint amikor iskolában a magyar-történelem szakos magyarból töltött fel, de a minősítés évében csak történelmet tanít. Neki is át kell írnia, hiszen az óralátogatás is történelmen lesz. Az óvodában pedig fejlesztő órán, nem ovis csoportban.A szakos elérhetőségét esetleg a POK-on keresztül ki lehetne deríteni. Nem a Te dolgod lenne persze, ez világos. Én is az első megbízást kaptam, és mivel nem voltak megadva az elérhetőségeim, megírtam az érintetteknek.
A portfóliót szerintem alakítania kellett volna az új munkakörhöz, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére.
Szeretem az ilyen töretlen optimizmust.Éljen az 1000. oldal!
Nagyon sok tudás halmozódott fel ezeken az oldalakon, sok segítőkész, jó ember gyűlt itt össze! Remélem a következő 1000 oldal már arról szól majd, hogy milyen jól szervezett a minősítés és a tanfelügyelet, megbeszéljük, hogy ki mit csinál a rengeteg szabadidejével, és sokan írnak majd arról, hogy mennyire megbecsüli őket a főnökük és a kollégáik!
Csatolás megtekintése 1406943 Csatolás megtekintése 1406944
Nem hiszem, hogy az eljárásban tetszés szerinti jegyzőkönyv-sablonokat lehetne használni - sehol sincs ilyen! Ezekről pl. hiányzik az aláírás, a tervezettől való eltérés (ezt persze be lehet írni) s főképp a tanfelügyelők neve, azonosítója.
Használjuk azt, ami legitim. Ha fáradságosabb is.
Ezt nem értem! Az, hogy az elnök ezt nem tudja, megbocsátható, hisz lehet, hogy óvodát akkor látott utoljára, amikor a gyereke/vagy Ő járt oda. A szakos szakértőt viszont tényleg nem értem, hisz a szakma "mestere" elméletileg, tehát tisztában kellene lenni az óvodában zajló folyamatokkal!
10/D. §Egy szakképző intézménybe kaptam minősítésre kirendelést. A minősülő pedagógus 18-as szakmacsoporthoz (vendéglátás) tartozik, a hozzá kirendelt szakos viszont 16-os szakmacsoportot (ügyvitel) tüntet fel a szakértő névjegyzéken. Szabályos ez?
Arról nem is szólok, hogy a névjegyzéken nem szerepel a pedagógusminősítési szakirány.