Bogarászom a törvényt. Próbálom értelmezni, ezáltal több kérdés merült fel bennem.
1. Jól értelmezem-e, hogy a jubileumi jutalom ugyanúgy jár, mint eddig, tehát nincs gyakorlati idő, minden beleszámít (GYES, GYED, táppénz - a 30 napot meghaladó is; valamint a képesítés nélküli tanítás.
2. Nem találom a munkaidő-kedvezményét az osztályfőnöknek, munkaközösség-vezetőnek, DÖK-öt segítőnek, csak utalást rá:
Nevelési-oktatási intézményben a pedagógus munkakörben foglalkoztatott számára a kötött munkaidőnek neveléssel-oktatással le nem kötött részében ... 12. az osztályfőnöki, kollégiumi tanulócsoport-vezetői munkával összefüggő tevékenység heti két órát meghaladó része,; 15. a munkaközösség-vezetés, tanszakvezetés heti két órát meghaladó része,...
Viszont sehol nem lelem, hogy van 2 óra órakedvezmény.
Ez ezért érdekes:
(3) A munkaidőkedvezmény alapján a Mesterpedagógus neveléssel-oktatással lekötött munkaideje hetente nem lehet több
a) húsz,... óránál
f) osztályfőnöki, munkaközösség-vezetői vagy a tanulók önszerveződését segítő feladatot ellátó pedagógus esetén tizenkilenc
Na, most ez mit is jelent? Annak a szakértőnek és szaktanácsadónak, aki osztályfőnök vagy munkaközösségvezető, 19 a kötelező órája (aki mindkettő, annak 18?). Ha egyébként 2 óra az órakedvezmény az osztályfőnökségért és munkaközösség-vezetésért, akkor a szakértőknek és szaktanácsadóknak miért csak 1?
Amúgy a "nem lehet több" kifejezés szövegértelmezése: 20 vagy annál kevesebb. Vajon ők is így értik? Vagy csak egyszerűen az előzőben kicserélték a számokat, a többit meg sem nézték, tehát ész és gondolkodás nélkül alkották meg ezt a részt (is).
3. 20 óra a kötelezőnk. 4-gyel kevesebb csak, mint másnak. Ez nem egy nap, csak fél. Levitték 18-ról 16-ra a napokat: (5) A munkaidő-kedvezményben részesülő Mesterpedagógus egy tanítási évben legfeljebb tizenhat tanítási napon a hivatal felkérésére
Oké, hogy ezt levitték. De minek (lehet, magam ellen beszélek, de akkor sem értem). Persze, talán a 20 óra miatt. De így kivitelezhetetlen. A 4 napban megszakadok. Ha négy óra az órakedvezmény, akkor az azt jelenti, hogy havi 2 napot tesz ki a maradék, amelyben "rendelkezésre állok". 8 hónappal ez 16 alkalom.
4. Amit ladysla írt:
... feladat ellátására a naptári hónapban nem kerül sor, az őt e hónapban megilleti munkaidő-kedvezmény idejére a munkáltató a munkaköréhez kapcsolódó, a kötött munkaidőben ellátható feladatot rendelhet el.
Tehát, ha úgy adódik hogy áprilisban 4 alkalom van, májusban egy sem, akkor nem számít, hogy már előző hónapban "ledolgozta" az illető, akkor is berendelhető májusban.