Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

t.s.

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Kiscica85! Természetesen ez is egy vélemény, és Te így látod. Én azt írtam le, hogy viszonyulnak a pedagógusok (általában) az óralátogatáshoz, ha nem szakos megy hozzájuk órát látogatni. Vegyünk példának egy idegen nyelvi órát, ha a látogató nem ismeri az adott idegen nyelvet, úgy gondolom nem tud hiteles lenni a pedagógus számára, akármennyire is kitűnő szakértő. Ebből adódóan a szakmódszertani kompetenciát sem fogja tudni megfelelően értékelni. A szülők általi értékeléssel kapcsolatban már hozzászólt (bocsi, de nem emlékszem pontosan ki..) valaki. A szülők szintén nem kompetensek megítélni egy tanár munkáját ... Sajnos nagyon sok főleg "új generációs" szülő csak kritizálni tud, és a tanárra hárítani minden problémát, amit ő maga sem tud megoldani a gyerekével.. Hogyan várható el ilyen módon reális értékelés a szülők részéről? Ez a valóság egy átlagos szakközépiskolában ..., de bízom benne, hogy vannak olyan (elit) iskolák is, ahol a szülők teljes mértékben segítik a tanárok munkáját, elmennek fogadóórákra, szülőértekezletekre, meg akarják ismerni a tanárok álláspontját, felismerik a segítő szándékot és együttműködnek a nevelésben is.....Ekkor talán bízhatunk egy reális értékelésben a szülők részéről, de ha a szülő a 4 év alatt még csak ne is találkozott a tanárral, akkor.... ????


Most olvasom, párhuzamosan véleményt írt Karikatúra is a témában! DDD.:D:D:D
 

erakucko

Állandó Tag
Állandó Tag
Ma, nov 15-én voltam az ELTÉn.
Alapvetően egész jó összefoglaló dolgok voltak délelőtt, de nem emlékszem újdonságokra...
Délután az 5. szekcióban voltam, Molnár Karolina moderátor...
Úgy érzékeltem, hogy az OH a szakértőket érintő problémákat látja, de még nem tud tenni, érdemben lépni.
A jogszabályok "finomhangolása" folyamatban, de nem megy egyik napról a másikra.
Nagy szerepe van az intézmények vezetőinek - akár a szakértőt foglalkoztatóról, akár az eljárások helyszíneiről van szó.
A tantestületi hozzáállás formálása is őket tükrözi (én szívesen írnám a minősíti szót, de az erős.... de IGAZ!)
Ezt az időszakot is kipróbálásnak élik meg, ami változni fog (mikor??? - személyes megj.)
A szakértői leterheltség is ismert számukra, de megoldás vagy lépés nincsen.

A szakértő és intézménye közti feszültség a fizetés mértéke, a 18-26 óra (másnak több jut!), ennek pénzügyi háttere (ki fizeti a többletet/kinek kellene?) is szóba került.

A legjobb az volt, hogy találkozhattam VELETEK! És dumcsiztunk egy kicsit... Az ebéd még mindig meleg étel :)
Csütörtökön és szombaton újból tesztelem az ellátást... és szeretnék újabb CH-sokkal is megismerkedni:cool: Ki jön?
Örülök Én is a találkozásnak :dr_31:
 

bodzaviragzat

Állandó Tag
Állandó Tag
Nekem az OH-KÉPTÁR-on nincsen semmi jelentkezési lehetőség. Mikor tették fel? Mi ez?
Nekem sem jelent meg a képtárban a jelentkezés. Azt gondolom, ez az a szakmai fórum, amiről néhány hete itt konzultáltunk, hogy nem minden szakértő kapott e-mailt a jelentkezéshez. Ez van. Okot nem keresek mögötte.
 

fodorlak

Állandó Tag
Állandó Tag
Azoknak az intézményeknek akiknek nem lesz 2015.-ben tanfelügyelet fel kell- e tölteni az önértékelés elvárásokat?
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Anett!
Velem nem dumcsiztál, pedig ott voltam.

Nekem tetszett Németh Szilvia előadása. A minősítés utáni értékelő lapok összesítése, a kapott értékek elemzése a különböző szerepekben. Ami megmozgatta a fantáziámat az a dilemma, hogy milyen legyen későbbiekben a szakértői munka: teljes állás, félállás, megosztott, mert érzékelik, hogy a jelenlegi forma problémás. Én javasolnám, hogy maradjon a 18 vagy kevesebb óra, annak hozadéka, de utána hagyjanak békén. Ne kelljen pl. a folyosón szaladgálnom ügyeletesként, alibi helyettesítéseket tartanom (nem szakosként), alibi egyéb ügyelet, stb csak azért, hogy "egyenletes legyen a leterhelés". Biztosan felteszik az anyagot, a diagramokat érdemes megnézni az egyes szerepekben, hogyan értékeltek bennünket.

Délután a 2. szekcióban voltam , az egyik legizgalmasabb: a minősítés szervezésének tapasztalatai. Kissé csalódtam. Sok elmélet volt, a gyakorlati dolgokra kevés idő maradt, illetve reménytelennek látom. Több extrém eset elhangzott, de mindenre az volt a válasz, hogy kizáró ok a távolság (lásd hajevica), vagy egész egyszerűen semmi. A szakértők átlagos leterheltsége ha jól emlékszem 7,1 alkalom. Ez úgy jön ki, hogy van akinek minden héten van folyamatosan megbízása, van, akinek alig. Azt mondták, hogy ez az "egyenletes leterhelés" miatt van.
Azt hittem, valami konkrétumot is bemutatnak az algoritmusból, de nem volt. Igaz, ez már informatika.
Egy tanulsága viszont van. Talán boszorka írta, hogy angol szakoshoz osztották be tanf-re. Kis időbe telt, míg helyre került a dolog. Írásban jelezni kell a problémát, egyébként nem tudnak róla. Ezért, ha valakit így osztanak be, jelezze.
Bocsánat! Bocsánat! Bocsánat!:dr_24::dr_24::dr_24::dr_24::dr_24:
 

BAJ

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves tanfelügyelő szakértők. Van egy kérdésem. Amikor tanfelügyeleti ellenőrzésre jöttök, és elemzitek a dokumentumokat, akkor az illető összes tanmenetét (bármennyi is van neki) és addig készített óravázlatát kéritek-e, vagy csak arra az osztály(ok)ra készítettet, amelyben látogattok, és csak annak a két órának a tervét, amit látni fogtok?
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
Azoknak az intézményeknek akiknek nem lesz 2015.-ben tanfelügyelet fel kell- e tölteni az önértékelés elvárásokat?
A felület olyan, amit feltöltöttél módosítható azaz levehető, cserélhető. ( ez hangzott el képzésen, ha ez nem működik, informatikai hiba)
2016ra lesz tanfelügyelete valakinek?? Akkorra már mindent meg kell csinálni, tehát érdemes nekilátni az óralátogatások szervezésének is.

Kötelezőnek nem kötelező... Még. De ha jan. 20-ra kijelölnek valakit tanfelügyeletre, akkor már gond lehet belőle...
 

anett5

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves tanfelügyelő szakértők. Van egy kérdésem. Amikor tanfelügyeleti ellenőrzésre jöttök, és elemzitek a dokumentumokat, akkor az illető összes tanmenetét (bármennyi is van neki) és addig készített óravázlatát kéritek-e, vagy csak arra az osztály(ok)ra készítettet, amelyben látogattok, és csak annak a két órának a tervét, amit látni fogtok?
Szerintem csak a 2 meglátogatott óra.... Hisz aznap nincsen több órája a pedagógusnak.
 

ati-pati

Állandó Tag
Állandó Tag
A gyógypedagógia ugyanígy kimaradt - fura szakos tanárok, fura iskolák - még mindig nem jól rendel egymáshoz minket az a fránya algoritmus ... a szakképzettség már nem is számít, annyira nem tud mit kezdeni velünk a rendszer, és egyértelmű, az összerendelés alapja (ha mód van rá) a darin feltöltött szakmai gyakorlat.
Teljesen igazad van, a gyógypedagógia sem "menő" terület. Rendkívül munkaigényes "emberfeletti erőt kívánó" speciális terület, és szakember hiánnyal is küzd! Minden elismerésem a Tiétek, de minden elismerésem a mai pedagógustársadalom felé is szól! A terhek nem csökkennek, a feszültség nálunk is érezhető......
 

Jucus424

Állandó Tag
Állandó Tag
Szombati konferencián hangzott el / ELTE, Harmónia terem /, hogy 2016 januárjában nem terveznek tanfelügyeleti látogatásokat. Kíváncsi leszek, betartják-e az ígéretüket.
Ezzel kapcsolatosan én is leírtam néhány infot az Intézményi önértékelés honlapon, két helyen is. Én is ott voltam a szombati Konferencián (ELTE, harmónia teremben) Bocsánat, nem honlapon, hanem a CH oldalon.
 
Utoljára módosítva:

ati-pati

Állandó Tag
Állandó Tag
Igazából fel sem kell hívni. Egy kis guglizással pár perc alatt kideríthető, milyen szakos.
Csak ha visszautasítják, félő, hogy évekig nem kerül sor a minősítésre.

"Figyelembe veszik-e az Alapfokú Művészeti Intézményben foglalkoztatott pedagógusok minősítésére történő kirendelés során az általuk tanított művészeti ágat?


Igen. A jelenlegi összerendelési szabályrendszer szerint az alapfokú művészeti intézményekben dolgozó pedagógusok az általuk tanított művészeti ág figyelembevételével a következő négy kategória egyikébe kerültek besorolásra:


  • zeneművészeti ág,
    táncművészeti ág,
    képző- és iparművészeti ág,
    szín- és bábművészeti ág.

A szakértők a DARI felületen megadott kompetenciáik figyelembevételével szintén a fent felsorolt négy kategória szerint kerültek besorolásra és ennek figyelembevételével történik meg a kirendelésük is.


A látogatások szervezése során a rendszer a kirendelt szakértő kiválasztásánál csak a négy említett kategória egyezését veszi figyelembe, így szakértőként Ön minősíthet zeneművészeti ágban dolgozó pedagógust, amennyiben ebben az ágban megvan a megfelelő szakmai gyakorlata.


A négy fő kategórián belüli kisebb szakmai különbségek (pl. zeneművészeten belül a különböző hangszerek) a minősítés során szükséges szakértői tevékenységben nem jelentenek hátrányt, tekintettel arra, hogy az eljárás célja a pedagógiai munka, a pedagógiai módszerek megfigyelése és azok objektív értékelése."
"A négy fő kategórián belüli kisebb szakmai különbségek (pl. zeneművészeten belül a különböző hangszerek) a minősítés során szükséges szakértői tevékenységben nem jelentenek hátrányt....." ......ez a legnagyobb tévedés, minden hangszer tanításának más módszertana van!
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére